Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-07, 19:27   #1
marzec123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 8

Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?


Sezon truskawkowy się zaczął przez co mam ogromną ochotę poeksperymentować i zrobić typowy biszkopt z kremem, galaretką i truskawkami.
Nigdy jeszcze takowego nie robiłam, ale chcę żeby wyszedł idealny. Przez co mam pytanie: jak zrobić krem?
Jest mnóstwo przepisów ale zależy mi aby nie przypominał on ptasiego mleczka ani "twardego" budyniu, chciałabym żeby był hm... jakby to określić gęsty (nie powinien przypominać masą np kremu z WZ-tek itp), ma być soczysty i taki "śliski".
Zaraz mnie pewnie pogonicie, ale taki biszkopt najbardziej lubię i chciałabym nauczyć się go robić
marzec123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 09:35   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Klasyk na szybko to: masło/margaryna utarta z budyniem
Można zrobic tez krem z: żółtek, mleka, masła, cukru, mąki - taki bardziej tradycyjny, jest pyszny.
Zależy co kto lubi.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:35   #3
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

A ja jeszcze do masy takiej jak napisała La Monica dodaję jeszcze 1 galaretkę rozpuszczoną w ok 3/4 szklanki wrzątku. Taką jak bedzie przestudzona to do utartej masy budyniowej dodaję zamieszam i na placuszek. Rozpływa się w ustach. Oczywiście musi być placuszek schłodzony
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:41   #4
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
A ja jeszcze do masy takiej jak napisała La Monica dodaję jeszcze 1 galaretkę rozpuszczoną w ok 3/4 szklanki wrzątku. Taką jak bedzie przestudzona to do utartej masy budyniowej dodaję zamieszam i na placuszek. Rozpływa się w ustach. Oczywiście musi być placuszek schłodzony
O, tak nie próbowałam, wykorzystam następnym razem
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 13:48   #5
i_poprostu
Raczkowanie
 
Avatar i_poprostu
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
A ja jeszcze do masy takiej jak napisała La Monica dodaję jeszcze 1 galaretkę rozpuszczoną w ok 3/4 szklanki wrzątku. Taką jak bedzie przestudzona to do utartej masy budyniowej dodaję zamieszam i na placuszek. Rozpływa się w ustach. Oczywiście musi być placuszek schłodzony

Nie wytrzymałam, poszłam po truskawki i wypróbowałam Twój sposób (bo klasyczny oczywiście znany i lubiany ). Dodałam galaretkę truskawkową, więc kolor po zmieszaniu z masą budyniową jest nieszczególnie ładny, ale całość smaczna. Zobaczę, co powie rodzinka, bo na razie ciasto chłodzi się w lodówce.
Dam znać jak smakowało w całości.

A jaką galaretkę ty dajesz do masy? Wg mnie cytrynowa chyba lepiej by się komponowała kolorystycznie.
i_poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:28   #6
i_poprostu
Raczkowanie
 
Avatar i_poprostu
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Ciacho zjedzone, więc z całą odpowiedzialnością potwierdzam smakowitość tego kremu - schłodzony smakuje jeszcze lepiej, a tak już na drugi dzień, kiedy ciasto przejdzie całym aromatem jest na prawdę rewelacja.

Mogę tylko serdecznie wszystkim polecić!

etusiaaa dzięki za pomysł
i_poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 08:43   #7
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

I jest bardziej puszysty z galaretką ?
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 18:44   #8
asiulka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Jak sprawic, by galaretka nie wsiakla zbytnio w biszkopt? Upieklam wlasnie biszkopt, bo jutro mam gosci.. a chcialam cos lekkiego zrobic. Nigdy wczesniej nie robilam biszkoptu z galaretka, i mam wrazenie, ze ona cala, ta galaretka przeleci mi przez ten biszkopt...
asiulka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 23:07   #9
i_poprostu
Raczkowanie
 
Avatar i_poprostu
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
I jest bardziej puszysty z galaretką ?
Tak, zupełnie inną ma konsystencję, no i smak. Ja jestem przeczulona na masy budyniowe, w których czuć mocno tłuszcz ( u mnie masło)
Wg mojej rodzinki masa ma bardzo ciekawy smak.

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulka777 Pokaż wiadomość
Jak sprawic, by galaretka nie wsiakla zbytnio w biszkopt? Upieklam wlasnie biszkopt, bo jutro mam gosci.. a chcialam cos lekkiego zrobic. Nigdy wczesniej nie robilam biszkoptu z galaretka, i mam wrazenie, ze ona cala, ta galaretka przeleci mi przez ten biszkopt...
Pewnie juz za późno, ale odpowiem, że galaretka musi być już taka trochę... hmm jak to określić: ciągnąca - stężała, ale nie za bardzo, wtedy nie wsiąknie mocno w biszkopt.
i_poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 06:50   #10
PatikB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Pewnie juz za późno, ale odpowiem, że galaretka musi być już taka trochę... hmm jak to określić: ciągnąca - stężała, ale nie za bardzo, wtedy nie wsiąknie mocno w biszkopt.[/QUOTE]


@i_po prostu
nie za późno , bo dzisiaj będę tę galaretkę wlewac . Dzięki za poradę, będę zatem eksperymentowac .
PatikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:58   #11
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez i_poprostu Pokaż wiadomość

Nie wytrzymałam, poszłam po truskawki i wypróbowałam Twój sposób (bo klasyczny oczywiście znany i lubiany ). Dodałam galaretkę truskawkową, więc kolor po zmieszaniu z masą budyniową jest nieszczególnie ładny, ale całość smaczna. Zobaczę, co powie rodzinka, bo na razie ciasto chłodzi się w lodówce.
Dam znać jak smakowało w całości.

A jaką galaretkę ty dajesz do masy? Wg mnie cytrynowa chyba lepiej by się komponowała kolorystycznie.
'
Ja dodaję zawsze czerwoną galaretkę i jest to zazwyczaj truskawkowa bo za inna nie przepadam cieszę się że smakuje mój pomysł na krem ja również robie taką masę do placka z delicjami tyle że wtedy daję zazwyczaj cytrynowa(w przypadku placka z biszkpotem makowo-kokosowym) a gdy robię normalne ciemne biszkopty to daje czerwoną
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 18:04   #12
i_poprostu
Raczkowanie
 
Avatar i_poprostu
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
'
Ja dodaję zawsze czerwoną galaretkę i jest to zazwyczaj truskawkowa bo za inna nie przepadam cieszę się że smakuje mój pomysł na krem ja również robie taką masę do placka z delicjami tyle że wtedy daję zazwyczaj cytrynowa(w przypadku placka z biszkpotem makowo-kokosowym) a gdy robię normalne ciemne biszkopty to daje czerwoną
Nie chciałabym wyjść na upierdliwą, ale jaki to placek z delicjami, bo zabrzmiało tajemniczo i baaardzo smacznie i jeszcze biszkopt makowo-kokosowy
Będziesz taka dobra i powiesz cosik więcej na temat tych pyszności, co z czym i jak
Koniec czerwca mam nalot gości, co to lubią różne pyszności, a ja lubię ich zaskakiwać

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez PatikB Pokaż wiadomość

@i_po prostu
nie za późno , bo dzisiaj będę tę galaretkę wlewac . Dzięki za poradę, będę zatem eksperymentowac .
No to się cieszę, że choć troszkę pomogłam
Ciekawe jak wyszedł twój eksperyment
i_poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 18:15   #13
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez i_poprostu Pokaż wiadomość
Nie chciałabym wyjść na upierdliwą, ale jaki to placek z delicjami, bo zabrzmiało tajemniczo i baaardzo smacznie i jeszcze biszkopt makowo-kokosowy
Będziesz taka dobra i powiesz cosik więcej na temat tych pyszności, co z czym i jak
Koniec czerwca mam nalot gości, co to lubią różne pyszności, a ja lubię ich zaskakiwać

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Oczywiście że się podzielę.
Biszkopt pieke z 9 białek, 3/4 szkl cukru, 20 dag suchego maku, 20 dag kokosu. Przygotować jak normalny biszkopt tyle że BEZ JAJEK!!!
I to tak suszę w piekarniku ok 45 min

Gotuję normalną masę budyniową( 2 budynie waniliowe, 0,5l mleka, żółtka z biszkoptu, 3 łyżki cukru) do tego gdy ostygnie ucieram kostkę masła 200g i 82% tłuszczu i 0.5 kostki margaryny Kasi i rozpuszczam 1 galaretkę cytrynową w 3/4 szkl wody gdy zacznie tężeć to wlewam do masy.
a placek wygląda tak biszkopt->masa z galarteką-> delicje nasączone w alkoholu-> 1 galaretka cytrynowa
A i biszkopt też czasem lekko polewam alhokohlem

A ten drugi to normalnie 2 biszkopty ciemne masa budyniowa z dodatkiem czerwonej galarteki
I przekłada się:
biszkopy->pół masy-> delicje->pół masy-> biszpokt->polewa
W razie pytań piszcie
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 21:21   #14
i_poprostu
Raczkowanie
 
Avatar i_poprostu
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
Oczywiście że się podzielę.
Biszkopt pieke z 9 białek, 3/4 szkl cukru, 20 dag suchego maku, 20 dag kokosu. Przygotować jak normalny biszkopt tyle że BEZ JAJEK!!!
I to tak suszę w piekarniku ok 45 min

Gotuję normalną masę budyniową( 2 budynie waniliowe, 0,5l mleka, żółtka z biszkoptu, 3 łyżki cukru) do tego gdy ostygnie ucieram kostkę masła 200g i 82% tłuszczu i 0.5 kostki margaryny Kasi i rozpuszczam 1 galaretkę cytrynową w 3/4 szkl wody gdy zacznie tężeć to wlewam do masy.
a placek wygląda tak biszkopt->masa z galarteką-> delicje nasączone w alkoholu-> 1 galaretka cytrynowa
A i biszkopt też czasem lekko polewam alhokohlem

A ten drugi to normalnie 2 biszkopty ciemne masa budyniowa z dodatkiem czerwonej galarteki
I przekłada się:
biszkopy->pół masy-> delicje->pół masy-> biszpokt->polewa
W razie pytań piszcie
Dzięki!
Oba brzmią fajnie, a szczególnie to pierwsze nasączone alkoholem ...
fajne by były delicje cytrynowe - kiedyś pamiętam któraś firma miała takie.
Do tej masy budyniowej dajesz wszystkie 9 żółtek? Nie jest czasem bardzo gęsta taka masa? Z żółtkami robię masę budyniową do karpatki, ale bez budyniów, tylko mąki pszenną i ziemniaczaną - pycha
Mój kuzyn - taki cukiernik z wykształcenia i zamiłowania podpowiadał, że super wychodzi masa do torta/ciasta, gdy zamiast budyniu damy kisiel.
Też fajna wersja, jadłam z truskawkowym - taki lekko kwaskowy smak. Polecam do spróbowania!
i_poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 06:48   #15
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

to już zależy od Ciebie ja czasami daje wszystkie a czasem trochę odbieram
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 11:28   #16
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Ja do biszkoptu z owocami robię zawsze krem jogurtowy, co prawda jest to krem z torebki ale jest smaczny i lekki. Można zmieniać smak tego kremu dodając jogurt owocowy. Tak wygląda opakowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krem jogurtowy1.jpg (15,9 KB, 21 załadowań)
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 10:25   #17
kamilla8787
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Cytat:
Napisane przez ZuziaFruzia Pokaż wiadomość
Ja do biszkoptu z owocami robię zawsze krem jogurtowy, co prawda jest to krem z torebki ale jest smaczny i lekki. Można zmieniać smak tego kremu dodając jogurt owocowy. Tak wygląda opakowanie
Widzialm ten krem kilka dni temu i zastanwialam sie wlasnie czy jest dobry, bo kupilam kiedys taki ajerkoniakowy i byl wysmienity, mozna bylo go lyzka samego zjesc... ale taki jogurtowy wydaje sie bardziej lekki. A czy jest bardzo slodki?? bo ten ajerkoniakowy - potwornie slodki . nawet nie chce sprawdzac jak bardzo jest kaloryczny
kamilla8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 14:34   #18
kalana23
Raczkowanie
 
Avatar kalana23
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 386
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

Wczoraj robiłam ciasto z truskawkami i właśnie z tym kremem jogurtowym i musze przyznac, że krem jest bardzo dobry zrobiłam go z serkiem waniliowym danio i dla mnie nie jest za słodki
kalana23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:34   #19
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

A ja od zawsze biszkopt z truskawkami robię najprostszym sposobem jaki znam: masło dobrej jakości, cukier puder i zmiksowane truskawki. Wszystko ucieram regulując ilość cukru i truskawek wedle gustu. Nigdy do takiej masy nie dodawałam budyniu, ciekawe jak by wyszło...
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 16:28   #20
tagnieszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 37
Dot.: Jak przyrządzić - krem do ciasta z galaretką i truskawkami?

To i ja podziele sie ulubionym kremem pod ciasto z owocami i galaretka, znalazlam go na opakowaniu serka mascarpone.

Proporcje na duza blache i tortownice:
250 ml kremowki (najlepiej laciata)
10 lyzek cukru
500 g mascarpone
lyzka zelatyny

Zelatyne wsypac do blaszanego kubka, zalac niewielka iloscia wody (tyle tylko by pokryla zelatyne) i wymieszac. Odstawic.
Smietanke ubic, dodac cukier, a nastepnie po lyzce dodawac mascarpone.

Kubek z zelatyna postawic na malym ogniu, mieszac do rozpuszczenia.
Dodac do masy serowej, wymieszac, najlepiej wciaz mikserem

Mase przelozyc na biszkopt (zwykle nasaczam go nalewka owocowa), na to owoce sezonowe. Zalac tezejaca galaretka.
tagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.