Nagły wysyp niewiadomo skąd. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 15:42   #1
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46

Nagły wysyp niewiadomo skąd.


Witam, całą twarz mam obsypaną pryszczami i to nie pojedynczymi tylko na mojej skórze jest całe skupisko pryszczy które wcale nie dojrzewają Mam pełno małych czerwonych krostek. Chodzę na wizyty do dermatologa. Za pierwszym razem przepisano mi Davercin i maść Triderm- wtedy nie miałam jeszcze tylu pryszczy A gdy mi sie wysypało multum dostałam żel Clindacne, znowu Triderm i raz dziennie tabletki Doxycylinum po czym mam sie głosić po 20 dniach. Problem w tym, że mineło juz 11 dni a nie ma żadnej poprawy zamiast znikac pojawia mi się ich wiecej. Gdy wieczorem umyje twarz i posmaruję się tymi specyfikami wygladam strasznie z tą czerwoną twarzą. Już sama nie wiem co mam zrobić.
Chcieć jakieś badania? Zmienić lekarza?

Proszę o radę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00798.jpg (136,0 KB, 203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00801.jpg (128,4 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00802.jpg (109,6 KB, 201 załadowań)
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 15:48   #2
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

I co z tym świństwem począć? Ja się na tym kompletnie nie znam a ostatnio zauważyłam że moja Pani Dermatolog też sobie nie radzi ;/
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:29   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Jeśli kuracja przepisana przez jednego lekarza nie skutkuje skonsultuj się z innym dermatologiem, który ma dobre opinie jako fachowiec.
Przyczy trądziku jest mnóstwo i trudno na podstawie zdjęć ocenić czy to wahania hormonów, stres, gronkowiec, alergia itp.
Widać natomiast głęboko ukryte wypryski, które nie mają często ujścia. Jeśli siedzą długo pod skórą zanim pojawi się ropa zastanów się nad kuracją kwasami lub retinoidami przepisanymi przez dermatologa. Złuszczą warstwę rogową naskórka i odblokują pory. Być moze zadziała tu isotrexin albo epiduo. Pomógłby tonik aspirynowy (kwas acetylosalicylowy) lub preparaty z kwasami (acne-derm, effaclar k, cleanance k).
Ale to wszystko srodki doraźne, bo musi być jakaś konkretna przyczyna nagłego wysypu i to powinien ustalić lekarz po obejrzeniu twarzy i przeprowadzeniu rozmowy.
Na zdrowiu niewarto oszczędzać, więc jeśli trzeba wykosztuj się nawet na prywatne leczenie, jeśli do lekarzy na nfz będą kolejki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 08:48   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Ile masz lat ? Strzelam w wysyp hormonalny . Potrzebujesz ginekologa i tabletek, najlepsza byłaby Diane. Jeśli nie masz problemów z wątrobą i generalnie jesteś zdrowa roczna kuracja Diane powinna załatwić sprawę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 10:19   #5
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

a swędzi Cię to ? miałam chyba kilka lat temu coś podobnego w okolicac brody i pamietam ,że strasznie mnie to swędziało. Niestty nie powiem Ci czym to wyleczyłam bo nie pamietam.

Tobie radze jak najprędzej lecieć do innego lekarza.Nawet prywatnie. Jak ktoś już wyżej napisał na zdrowiu się nie oszczędza.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:37   #6
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Pierwsze efekty terapi pojawiają sie po pewnym czasie - czesto jest tak, ze najpier następuje nasilenie objawów, po czym cera się wygładza. Jezeli jednak nie widać poprawy -trzeba zastosować inne leczenie? Czy miałaś robione badania hormonalne? Może to jest przyczyna trądziku?
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 20:54   #7
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

No właśnie nie miałam żadnych badań! Jutro idę do dermatologa prywatnie, byłam kiedyś u tej pani ale to było jakieś dobre pare lat temu.
Mam 17 lat i taki wysyp miałam ostatnio jakieś 4-5 lat temu w podstawówce! Ale oczywiście nie miałam ich tak głęboko pod skórą.
Tak, często sie musze drapać bo mnie to troche swędzi.
Do czerwca miałam ładną twarz z pojedyńczymi wypryskami a w połowie czerwca takie coś ;/
Słyszałam że jest taki wiek z burzą hormonów, wiec już sama nie wiem.
Już mam dość wszystkich tych maści które nie dają efektu, najgorsze jest to że ja sama jestem bezradna
Jakie powinnam chcieć jutro badania? Zwykłe "oglądanie" mi już nie wystarcza.
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 20:59   #8
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

A dermatolog, u którego byłaś co stwierdził, że co to jest? Powiedział cokolwiek, czy od razu wypisał receptę?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:00   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Skierowanie na badanie hormonów. W pierwszej kolejności testosteron, lipidogram pomocniczo, żeby ocenić czy zaburzenia hormnalne nie są spowodowane zaburzoną gospodarką lipidową (lipidy transportują hormony w organiźmie).
Wypytaj lekarki o jej podejrzenia co do diagnozy. Nie daj się zbyć zerknięciem na twarz i szybkim wypisaniem recepty.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:02   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

No właśnie, badania hormonalne, ale nie u dermatologa, ale u ginekologa ! Powinnas sie wybrać do ginekologa.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:16   #11
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

No właśnie poprzedni dermatolog tylko przepisał mi maści jakieś antygrzybiczne czy coś. Zero zapoznania mnie z tematem, wiec nie wiem co mi jest.
A dermatolog albo lekarz rodzinny nie może zlecić takich badań?
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:29   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Zdaje się, ze może skierować tylko na badania ogólne.
Mnie na konsultacje do ginekologa wysłał dermatolog. Z wynikami poszłam i do jednego i do drugiego lekarza.
Jeśli twój dermatolog lub ginekolog ma specjalizację z endokrynologii tym lepiej, bo są większe szanse, że dobrze interpretuje wyniki.
Na bezpłatne badania hormonalne skierowanie musi dac specjalista (dermatolog, gin.), wówczas są bezpłatne (jeśli leczysz się na nfz). Jeśli idziesz do laboratorium prywanie, to i tak płacisz i nikt nie pyta kto cię kieruje na badanie. Dostajesz wynik i pokazujesz specjaliście.
W razie czego poproś o badania i nie daj sobie wcisnąć pigułek od razu bez rozpoznania. Ginekolodzy często tylko zerkają na twarz i dają receptę na pigułki.
Co prawda ja pierwszą kurację diane przeszłam w twoim wieku (niecałych 18 lat), ale nie zawsze musi to być konieczność, chociaż lekarzowi najłatwiej jest wypisać receptę "małolacie" i mieć spokój.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:48   #13
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Dzieki za rady jak najszybciej zapisze sie do ginekologa z nfz bo nie zamierzam płacic za badania. Tylko na tego dermatologa sie zdecydowałam prywatnie bo mnie przyjmnie odrazu bez czekania tygodniami i mam nadzieje ze jak dostanie kase to mnie nie zbyje tylko mi pomoże.
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 16:54   #14
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

koniecznie zmien dermatologa. co to masz na twarzy to jest okropienstwo... ja myslalam ze moja twarz to jeden syf.. ale widze ze sie mylilam..

idz jeszcze do jakies drogeri i kup cos do mycia twarzy najlepiej z alosu, masz kwasow. ;] i nie patrz na cene bo naprawde musisz cos z tym zrobic, bo zostana Ci slady i twoja twarz nigdy nie bedzie ladnie wygladac.

zmien rowniez 'styl' jedzenia. nie jedz ostrych rzeczy, unikaj slodyczy, czekolady, kakaa, i nawet masla.. jedz ciemne pieczywo. wiem ze to brzmi jak dieta ale leczenie na zewnatrz nie starczy. musisz leczyc to rowniez od srodka ;]
powodzenia.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

cos mi sie jeszcze przypomnialo ;]
mozesz zamowic sobie z oriflame, taki zel, tonik, i korektor oczyszczajacy, chyba cos jeszcze jest w zestawie ale nie trzeba brac wsztkich rzeczy ;]
to jest Tea Tree - z drzewa herbacianego.
podobno bardzo bardzo dobre. moja kolezanka mi polecila bo kiedys sprzedawala tego bardzo duzo, i wszyscy jej dziekowali za polecenie.
sama to zamowilam i czekam na to ;]
zaplacilam za to ok 100zl. ale wzielam wszystkie rzeczy ;]
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:06   #15
Czeszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 46
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Dzisiaj byłam u bardzo miłej Pani i sama sie zdziwiła jak powiedziałam jej czym to mi kazała poprzednia smarować Podobno dzieki poprzedniej "dermatolog" mam taki syf bo przepisała mi Triderm który brałam za długo i to jest trądzik sterydowy czy posterydowy ;/
Mam juz 2 maści i powiedziała ze jakiekolwiek efekty bd widać dopiero po 4-5 tygodniach ;/
No niestety tak to jest, sie trafi na nieodpowiedniego lekarza który zamiast pomóc zaszkodzi.
Ona poprostu mi przepisała leki których nie powinnam mi przepisywać! Po tych tabletkach nie powinnam nawet chwili być na słoncu! Jak można przepisać licealistce w WAKACJE leki które z połączeniem ze słoncem ogromnie szkodzą? Dobrze ze jeszcze na zadnym basenie nie byłam a przez najblizszy tydzien tez nie moge bo Doxy. jeszcze działa ;/
Nigdy wiecej dermatologów z kasy chorych
Jak sie nie zapłaci to masakra ;/
Czeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:27   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez Czeszka Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam u bardzo miłej Pani i sama sie zdziwiła jak powiedziałam jej czym to mi kazała poprzednia smarować Podobno dzieki poprzedniej "dermatolog" mam taki syf bo przepisała mi Triderm który brałam za długo i to jest trądzik sterydowy czy posterydowy ;/
Mam juz 2 maści i powiedziała ze jakiekolwiek efekty bd widać dopiero po 4-5 tygodniach ;/
No niestety tak to jest, sie trafi na nieodpowiedniego lekarza który zamiast pomóc zaszkodzi.
Ona poprostu mi przepisała leki których nie powinnam mi przepisywać! Po tych tabletkach nie powinnam nawet chwili być na słoncu! Jak można przepisać licealistce w WAKACJE leki które z połączeniem ze słoncem ogromnie szkodzą? Dobrze ze jeszcze na zadnym basenie nie byłam a przez najblizszy tydzien tez nie moge bo Doxy. jeszcze działa ;/
Nigdy wiecej dermatologów z kasy chorych
Jak sie nie zapłaci to masakra ;/
Ja od zawsze leczę się u dermatologa na nfz, koleżanka od zawsze chodzi prywatnie i cierpi kiedy musi wydać kasę i na lekarza i na leki. Obie trafiamy do lepszych lub gorszych lekarzy, zdarzają się totalne porażki. Na to nie ma reguły.
Obecna lekarka jest naprawdę dobrym fachowcem. Wielu osobom pomogła, można ją wypytać o wszystko. Podczas studiów trafiłam też na świetną młodą dermatolożkę, ale szybko zaczęły tworzyć się do niej 2 miesięczne kolejki, więc zmieniłam lekarza.
To tak na marginesie przykłady na to, że wszystko zależy od lakarza, a nie tego kto płaci za wizytę - ty czy nfz (z twoich składek).

Cieszę się, ze lekarka pomogła. Z tego co słyszałam trądzik sterydowy jest trudny do leczenia i potrzeba czasu na to, zeby skóra doszła do stanu wyjściowego.
Sterydy można stosować bardzo krótko i ostrożnie jeśli jest taka konieczność, ale sama trafiłam do takiego lekarza, który zaczyna kurację od robionej maści ze sterydem. Na szczęście dał się namówić również na receptę na atrederm, więc leczyłam się "nieco" inaczej niż powinnam
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:43   #17
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

co racja to racja, jak sie nei zaplaci to masakra...
tak samo jak u innych lekarzy...



ja wgl slyszalam zeby unikac slonca przy pryszczach.. no a potem uslyszalam ze powinnam byc na slonu duzo.. ze solarka tez jest ok jak sie ma pryszcze...
wiec sama nei wiem...
a u dermatologa nie bylam wiec nie mialam okazji sie zapytac o to.
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:15   #18
Afka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

oooo, zdecydowanie nie polecam: ani słońca ani solarium. ja w poprzednie wakacje w taki właśnie sposób zepsułam sobie cerę - przeczytałam na pewnej stronie internetowej, że opalanie się - zarówno to w sposób naturalny jak i sztuczny - jest najlepszym sposobem na trądzik, bo go wysusza lub mówiąc inaczej - wypala, inną "dobrą" stroną miał być fakt, iż blizny będą mniej widoczne. rok temu nie miałam wielkiego problemu z trądzikiem - to właśnie mniej więcej od późnej jesieni - kiedy słońca już nie było - skóra strasznie mi się zepsuła. miałam ogromny wysyp na CAŁEJ twarzy, praktycznie nie było miejsca czystego. solarium pogarsza wszystko jeszcze bardziej. także odradzam z własnego doświadczenia. na szczęście znalazłam dobrą panią dermatolog, która pomogła mi bardzo i doprowadziła moją skórę do takiego stanu, który można nazwać normalnym. jest jeszcze wiele do zrobienia, ale kilka miesięcy temu nie pomyślałabym, że moja cera może jeszcze wyglądać tak dobrze jak teraz. a blizny, które miały być "przykryte" ładną opalenizną? zwalczam skutecznie dobrze dobranymi kosmetykami połączonymi oczywiście z leczeniem dermatologicznym. i jest OK
Afka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:54   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez mistrzuniiio Pokaż wiadomość
ja wgl slyszalam zeby unikac slonca przy pryszczach.. no a potem uslyszalam ze powinnam byc na slonu duzo.. ze solarka tez jest ok jak sie ma pryszcze...
wiec sama nei wiem...
a u dermatologa nie bylam wiec nie mialam okazji sie zapytac o to.
Przy trądziku opalanie nie jest wskazane. Jeśli już idziesz na plażę to wysmarowana wysokim fotostabilnym filtrem uva/uvb (takim, który ma porządne filtry w składzie, a nie tylko ładny napis na etykiecie - polecam w tej kwestii lekturę biochemii kosmetycznej).
Solarium tym bardziej unikaj. Wysoka dawka uva jaką zaserwujesz skórze spowoduje, ze po pryszczach i rankach zostaną trudne do usunięcia przebarwienia. Chyba nie chciałabyś żałować, że dla chwilowej opalenizny zniszczyłaś sobie skórę na długo.
Już kiedys o tym pisałam, że kiedy zaczynałam walkę z trądzikiem żaden lekarz nie wspominał o ochronie przed słońcem, a wszyscy wypisywali nawet latem skinoren, acne-derm, isotrex... Skóra uwrażliwiona lekami w końcu odpłaciła się pieknymi przebarwieniami. I fakt opalenizna je zamaskowała na chwilę, ale jesienią wyszły na wierzch przebarwienia i mnóstwo nowych krostek.
Słońce daje pozorną poprawę i to tylko na chwilę, więc nie warto go nadużywać. W końcu można korzystać z wakacji z zafiltrowaną buzią i resztą ciała. Lekkiego ciepłego odcienia skóry i tak nabierzesz przez lato.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 09:15   #20
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Elfia4, dzieki. ;]
ja chodzilam na solarke... przec 4 tyg... bylam tam z 16 razy... i ani pryszcze nie schodzily.. ani nic... ;| bo mi pocelone zebym poszla.. z teraz gdy zaczelam sie pozbywac pryszczy zostaly mi faktycznie plamy.. ktore ledwo schodza... kupilam no scar perla inkow na blizny . i tym smaruje, ;]
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:44   #21
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez mistrzuniiio Pokaż wiadomość
Elfia4, dzieki. ;]
ja chodzilam na solarke... przec 4 tyg... bylam tam z 16 razy... i ani pryszcze nie schodzily.. ani nic... ;| bo mi pocelone zebym poszla.. z teraz gdy zaczelam sie pozbywac pryszczy zostaly mi faktycznie plamy.. ktore ledwo schodza... kupilam no scar perla inkow na blizny . i tym smaruje, ;]
A kto ci polecił chodzic na solarium z problemami trądzikowymi?

Dziewczyny - trądzik się leczy - kiedy pojawią się takie problemy to pierwsze kroki kierujemy do dermatologa i endokrynologa (na badania hormonalne). Prosze również miec świadomośc, że leczenie wymaga czasu. efekty nie pojawią się po 2 tygodniach kuracji, lecz systematycznym i żmudnym leczeniu - tak już niestety jest. Wyprysków nie rozdrapujemy! inaczej, pojawią się blizny i przebarwienia - a to będzie wymagało kolejnego leczenia. To co moge polecić do ukrycia problkemu to odpowiedni makijaż - w aptekach są podkłady i podry dla cery z problemami - mają beztłuszczową formułę oraz zawierają substancje lecznicze - łączymi więc przyjemne z pożytecznym
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 12:19   #22
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

mi? heh.. dermatolog i kosmetyczka...

kiedys moj brat mial tez takie problemy tzn. on mial 100000 razy gorsze ode mnie.. i jak byl w senatorium to tez mu powiedzieli ze ma chocdzic na solarke ;|
i tez mial plamy nie ktore ma do tej pory... ale schodzi.
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:29   #23
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez mistrzuniiio Pokaż wiadomość
mi? heh.. dermatolog i kosmetyczka...

kiedys moj brat mial tez takie problemy tzn. on mial 100000 razy gorsze ode mnie.. i jak byl w senatorium to tez mu powiedzieli ze ma chocdzic na solarke ;|
i tez mial plamy nie ktore ma do tej pory... ale schodzi.
Zaskoczyłaś mnie. Wydawało mi się, że dermatolodzy sa na tyle świadomi, by nie polecac solarium na problemy trądzikowe. Co rusz pojawiają się informacje, by nie opalać takiej skóry własnie ze względu na ryzyko przebarwień.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 20:47   #24
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Zaskoczyłaś mnie. Wydawało mi się, że dermatolodzy sa na tyle świadomi, by nie polecac solarium na problemy trądzikowe. Co rusz pojawiają się informacje, by nie opalać takiej skóry własnie ze względu na ryzyko przebarwień.
Ci uświadomieni to wyjątki. Kwasy i retinoidy w środku lata bez zająknięcia o filtrach to standard. Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:33   #25
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ci uświadomieni to wyjątki. Kwasy i retinoidy w środku lata bez zająknięcia o filtrach to standard. Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia.
to prawda. uzywam epiduo od marca czy kwietnia, ale o tym, ze powinnam stosowac filtr na twarz, dowiedzialam sie z Wizazu, a nie od dermatologa...
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:04   #26
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Ci lekarze to nie lekarze...
jak chce sie miec super lekarza to trzeba trafic na najlepszego.. bo jak sie idzie tdo pierwszego lepszego takie sa efekty...
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 20:16   #27
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez mistrzuniiio Pokaż wiadomość
Ci lekarze to nie lekarze...
jak chce sie miec super lekarza to trzeba trafic na najlepszego.. bo jak sie idzie tdo pierwszego lepszego takie sa efekty...
No własnie, ale oznacza to, ze chodzisz od lekarza do lekarza, pytasz ludzi, który lepszy i po próbach i błędach znajdujesz dobrego. A po drodze trafiasz do różnych, lepszych, gorszych. To wyjątek, jeśli trafisz od razu na dobrego lekarza i zostaniesz u niego na dłużej.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 09:31   #28
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

tez tak uwazam i zgadzam sie w 100% .
kiedys mialam problem z nadwaga, i dobrze o tym wiedzialam, poszlam do lekarza i on do mnie ze nie mam nadwagi, a mialam 167 i 73kg ;| to jest nadwaga. no ale nic.. poszlam do innego lekarza to odrazu stwierdzil ze mam nadwage. Wiec, wiem ze jak chce sie miec dobrego lekarza to trzeba pochodzic troche

no ale teraz, znikaja mi pryszcze ;D od piatku jestem na glodowce ;P
i juz mam jednego pryszcza i tylko blizny ;D i odrau sie jakos lepiej czuje bez nich. ;]

teraz obecnie mieszkam w Niemczech, ale za 2 tyg. jade do Polski i moze pojde sobie do dermatologa badz jakiejs kosmetyczki, moze cos poradzi na te blizny innego, chociaz ten krem co mam jest naprawde dobry
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 09:44   #29
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

Cytat:
Napisane przez Czeszka Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam u bardzo miłej Pani i sama sie zdziwiła jak powiedziałam jej czym to mi kazała poprzednia smarować Podobno dzieki poprzedniej "dermatolog" mam taki syf bo przepisała mi Triderm który brałam za długo i to jest trądzik sterydowy czy posterydowy ;/
Mam juz 2 maści i powiedziała ze jakiekolwiek efekty bd widać dopiero po 4-5 tygodniach ;/
No niestety tak to jest, sie trafi na nieodpowiedniego lekarza który zamiast pomóc zaszkodzi.
Ona poprostu mi przepisała leki których nie powinnam mi przepisywać! Po tych tabletkach nie powinnam nawet chwili być na słoncu! Jak można przepisać licealistce w WAKACJE leki które z połączeniem ze słoncem ogromnie szkodzą? Dobrze ze jeszcze na zadnym basenie nie byłam a przez najblizszy tydzien tez nie moge bo Doxy. jeszcze działa ;/
Nigdy wiecej dermatologów z kasy chorych
Jak sie nie zapłaci to masakra ;/
Ciesze sie ze nowa dermatolog pomogla. Ja mialam najpierw differin, ale strasznie zluszczal mi skore, wtedy dermatolog przepisala mi Duo Gel i Isotrexin i... od prawie dwóch lat nie byłam u mojej dermatolog Pomoglo. Teraz pojawiaja sie pojedyncze, po solarce lub gdy nie zmyje make-upu.

Zadnych lekow na recepte ktore zawieraja pochodne lub podobne zwiazki do retonoidów nie powinno laczyc sie ze sloncem! Myslalam ze to logiczne i mozna tego sie dowiedziec z recepty. Ja w wakacje gdy smarowalam twarz, mialam kremy z filtrem 50spf z biodermy!
Oczywiscie sama wiedzialam o tym by twarzy nie opalac, ale deratolog tez mi to powiedziala ( jak dobrze ze do niej trafilam! nie zaluje ani jednej zlotowki!!)

Co jeszcze.. przez 3 miesiace bralam kuracje witaminowo-mineralną.. nie pamietam jakie tam byly ale na pewno cynk b2 wapń zelazo i dużo innych. Nażarłam się tych tabletek, ale pomogło też!

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-07-19 o 09:49
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:54   #30
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: Nagły wysyp niewiadomo skąd.

wczoraj w nocy czytalam na necie cos o maseczce z pokrzyw.. na tradzik. slyszeliscie o tym juz?
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.