Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 160cm 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-17, 08:19   #1
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38

Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 160cm 64


Witam dziewczyny mam 27 lat ważę 64 kg mam 160 cm wzrostu :O masakra trzeba się ostro za siebie zabrać od 3 lat tylko narzekam ale po kilku dniach odpuszczam teraz przyszedł czas na zmianę trybu życia a przede wszystkim żywienia jestem mamą 3 letniego szkaraba po ciąży nawet szybko wróciłam do formy jednak ciało już nie te a z biegiem czasu znów ważę 64 kg to stanowczo za dużo nie wymagam cudów ale moja wymarzona waga to taka jak z przed ciąży czyli 57 kg to tylko 7 kg do zrzucenia dam radę !!! zauważyłam że od czasu ciąży moja gospodarka hormonalna zmieniła się kiedyś mogłam jeść wszystko miałam tak dobrą przemianę materii teraz jest zupełnie odwrotnie a więc tak od wczoraj postanowiłam zwracać większą uwage na jakość i ilość pochłanianych kalorii i efekt jest taki iż pomimo moich starań i tak co dzień pochłaniam, 2000 kcal rezygnując z napoii piję tylko wodę nie jem słodyczy ( chodź taką mam chęć ) uświadomiłam sobie że jeszcze kilka dni temu kiedy nie patrzałam na kalorie jadłam to na co miałam ochotę musiałam przyjmowac co dzień około 2400-3000 cal :O o matko !! co mam zrobić co jeść żeby nie przekraczać 1800 cal dziennie? nie mogę tez chodzić głodna staram się jeść 5 posiłków dziennie 3 główne 2 lekkie ale pomimo starań samo moje śniadanie ma ok 600 cal :O wczoraj zrobiłam 1000 kroków na steperze i pare skłonów macie jakieś dobre sposoby ?

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Dziewczyny skopiowałam mój wczorajszy jadłospis prosze doświadczone koleżanki o porade co wyeliminować czym zastąpić

Dzień 1 (2015-04-16)

Śniadanie godz. 07:00 (675.7 kcal)
Zielone Pudełko z serem żółtym i sosem curry 300 [g/ml] (144 kcal)
Chleb żytni pełnoziarnisty razowy 100 [g/ml] (185 kcal)
Margaryna Delma Extra z masłem 20 [g/ml] (76 kcal)
Napój Smako-łyk Słoneczna brzoskwinia 240 [g/ml] (50.4 kcal)
Polędwica Sopocka 120 [g/ml] (136.8 kcal)
Ser Gouda w plastrach 25 [g/ml] (83.5 kcal)

II Śniadanie godz. 10:45 (120.84 kcal)
Banany świeże 120 [g/ml] (120.84 kcal)

Obiad godz. 12:15 (471.12 kcal)
Zupa pomidorowa z makaronem zabielana 300 [g/ml] (471.12 kcal)

Podwieczorek godz. 17:00 (177.55 kcal)
Crispello a'la Vanilla Cream 10 [g/ml] (56.5 kcal)
Vega Sok warzywny śródziemnomorski 240 [g/ml] (64.8 kcal)
Wafle zbożowo-ryżowe 15 [g/ml] (56.25 kcal)

Kolacja godz. 19:00 (552 kcal)
Chleb pszenno-żytni 90 [g/ml] (207.9 kcal)
Polędwica Sopocka 80 [g/ml] (81.6 kcal)
Ser żółty Edamski w plastrach 30 [g/ml] (100.5 kcal)
Serek Wiejski lekki 30% mniej tłuszczu 200 [g/ml] (162 kcal)

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

W wczorajszym jadłospisie widze tylko dwa grzeszki 1 cukierek i szklanka wody smakowej
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 10:32   #2
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
[/COLOR]W wczorajszym jadłospisie widze tylko dwa grzeszki 1 cukierek i szklanka wody smakowej
Ty widzisz tylko 2 grzeszki a ja widzę koszmarny jadłospis i ani jednego pełnowartościowego posiłku gdzie warzywa, gdzie pełnowartościowe białko-ryby, jajka, gdzie obiad, gdzie zdrowe tłuszcze-oliwa, orzechy? Po co tak się objadasz na śniadanie? Margarynę wyrzuć, wody smakowe wyrzuć, słodycze wyrzuć, wędliny i sery żółte ogranicz do minimum, chleb też ogranicz - jesz go za dużo. Przede wszystkim jesz niezdrowo, za dużo na śniadanie, pomijasz obiad, potem jesz zupełnie bezwartościowy podwieczorek i za dużo i równie bezwartościowo na kolację. No i nie jesz w ogóle warzyw!
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 12:35   #3
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Dziekuje za rady ale prosiłam o rady a nie surową krytykę przecież napisałam że to pierwszy dzień kiedy staram sobie sama ułożyć dietę nigdy nie miałam z tym nic wspólnego więc mam prawo do małych błędów dzisiaj na śniadania zjadłam jajka a na obiad fillet z warzywami z piekarnika w folii i trochę ryżu więc czym smarować pieczywo przecież masło ma 800 kal na 100g a delma 350 ? Jem 3 kanapki na śniadanie i 2 na kolację to co mam zjeść zamiast pieczywa żytniego żeby nie być głodnym mogę prosic jakieś propozycje?

Edytowane przez IwonkaWojtus
Czas edycji: 2015-04-17 o 12:38
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 12:49   #4
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Dziekuje za rady ale prosiłam o rady a nie surową krytykę przecież napisałam że to pierwszy dzień kiedy staram sobie sama ułożyć dietę nigdy nie miałam z tym nic wspólnego więc mam prawo do małych błędów dzisiaj na śniadania zjadłam jajka a na obiad fillet z warzywami z piekarnika w folii i trochę ryżu więc czym smarować pieczywo przecież masło ma 800 kal na 100g a delma 350 ? Jem 3 kanapki na śniadanie i 2 na kolację to co mam zjeść zamiast pieczywa żytniego żeby nie być głodnym mogę prosic jakieś propozycje?
to nie miała być surowa krytyka, przepraszam jeśli tak wyszło zamiast delmy zjedz masło, margaryna i wszelakie tłuszcze trans są bardzo szkodliwe. Obetnij ilość zjadanego chleba o połowę, na kolację możesz zjeść np omleta z warzywami albo sałatkę z jajkiem. Ważny jest też ruch i piecie dużej ilości niegazowanej wody. Powodzenia
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 13:18   #5
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Dziękuje Ci bardzo za rady przyznaje jestem w tych sprawach laikiem nie ma sprawy jeśli robię błędy karć mnie Jeśli pozwolisz na koniec dnia prześlę jadłospis z dnia dzisiejszego i może mogłabyś ocenić fachowym okiem jego jakość i napisać czego w nim jest za duzo czego za mało ok ?
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 13:44   #6
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za rady przyznaje jestem w tych sprawach laikiem nie ma sprawy jeśli robię błędy karć mnie Jeśli pozwolisz na koniec dnia prześlę jadłospis z dnia dzisiejszego i może mogłabyś ocenić fachowym okiem jego jakość i napisać czego w nim jest za duzo czego za mało ok ?
jasne, mogę ocenić, chociaż fachowcem też nie jestem powinnaś zacząć od tego, żeby wyliczyć sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i proporcje makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany), wtedy będzie Ci łatwiej kontrolować czy dobrze jesz. Na redukcji zazwyczaj obcina się dzienne zapotrzebowanie o ok 300-500kcal, ale jak wcześniej jadłaś po 3 tys kcal dziennie to teraz i 1800- 2000 + ruch powinnaś ładnie tracić na wadze. Podstawowa kwestia to zmiana nawyków żywieniowych, czyli to co pisałam wcześniej (zdrowsze jedzenie, mniej chleba, więcej pełnowartościowego białka i tłuszczu, wywalenie z diety wszystkich niezdrowych przekąsek, słodkich napojów itd).
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 13:45   #7
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Mi ten jadłospis jak dla osoby odchudzającej się wygląda bardzo źle.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 14:02   #8
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Dlatego czekam na wszelkie wskazówki i porady

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
jasne, mogę ocenić, chociaż fachowcem też nie jestem powinnaś zacząć od tego, żeby wyliczyć sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i proporcje makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany), wtedy będzie Ci łatwiej kontrolować czy dobrze jesz. Na redukcji zazwyczaj obcina się dzienne zapotrzebowanie o ok 300-500kcal, ale jak wcześniej jadłaś po 3 tys kcal dziennie to teraz i 1800- 2000 + ruch powinnaś ładnie tracić na wadze. Podstawowa kwestia to zmiana nawyków żywieniowych, czyli to co pisałam wcześniej (zdrowsze jedzenie, mniej chleba, więcej pełnowartościowego białka i tłuszczu, wywalenie z diety wszystkich niezdrowych przekąsek, słodkich napojów itd).
Ok dzięki wieczorem spróbuje sobie to wyliczyć chociaż pierwszy raz w zyciu zabieram się za dietę i zdrowe odżywianie jasne wieczorem po kolacji wyslę dzisiejszy jadłospis może i fachowcem nie jesteś ale widze że masz większe pojęcie na ten temat niż ja
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:35   #9
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
powinnaś zacząć od tego, żeby wyliczyć sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i proporcje makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany), wtedy będzie Ci łatwiej kontrolować czy dobrze jesz.
Ja bym zaczęła od czego innego - od nauki czytania składów i wyeliminowania z diety całego syfu. Jedz produkty jak najmniej przetworzone. Margaryna, słodkie napoje, sklepowe słodycze - out polędwica sopocka też, jeszcze nie widziałam takiej o dobrym składzie poszukaj wędliny, która będzie miała w składzie mięso, sól i przyprawy, a jak będzie za droga, to upiecz sama kawałek mięsa ser żółty - patrz uważnie czy to faktycznie ser, a nie wyrób seropodobny.
Teraz jesz dużo, ponieważ dostarczasz swojemu organizmowi mało wartościowych produktów, więc on woła o jeszcze, bo potrzebuje witamin, minerałów itd. A Ty mu dajesz kolejne puste kalorie, albo wręcz produkty szkodliwe (np. margaryna).
Jak nauczysz się jeść czysto, to kolejnym krokiem będzie liczenie zapotrzebowania itd. A może się okazać, że nie będzie to konieczne, bo organizm, dostając wartościowe pożywienie, nauczy się sam regulować ile czego potrzebuje. Tylko na to potrzeba czasu ale w zamian masz nie tylko chudnięcie, ale również zdrowie
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:29   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Poczytaj, jak się układa posiłki. Białko+zdrowy tłuszcz+warzywa/węgle i jazda. Dobrze napisała ta, od której dostałaś ochrzan: na takim jedzeniu możesz schudnąć, ale sflaczejesz, cycki ci opadną, a oponka zostanie.

Pełnowartościowe białko, zdrowe tłuszcze (oleje zawierające omega 3, masło, orzechy, ryby), złożone węgle, warzywa, trochę owoców.

Mam wrażenie, że ciągle kierujesz się starymi zasadami diety odchudzającej. Margaryna, serio?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:14   #11
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Dzięki za rady jeśli chodzi o ser kupuje tylko prawdziwy jeśli chodzi o szynkę w liczniku kalorii nie potrafiłam znaleźć tej co faktycznie zjadłam o nazwie schab pieczony więc wpisałam sopocką

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Poczytaj, jak się układa posiłki. Białko+zdrowy tłuszcz+warzywa/węgle i jazda. Dobrze napisała ta, od której dostałaś ochrzan: na takim jedzeniu możesz schudnąć, ale sflaczejesz, cycki ci opadną, a oponka zostanie.

Pełnowartościowe białko, zdrowe tłuszcze (oleje zawierające omega 3, masło, orzechy, ryby), złożone węgle, warzywa, trochę owoców.

Mam wrażenie, że ciągle kierujesz się starymi zasadami diety odchudzającej. Margaryna, serio?
Serio :p ale miałam na mysli margarynę typu delna rama :P bo skoro przeczytałam że delma z masłem ma 350 kal na 100g a masło 800 kal wybrałam delmę

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Prosze o wyrozumiałość wczoraj był mój pierwszy dzień po kolacji wyślę dzisiejszy jadłospis O matko czy to oznacza że ja przez 27 lat jadłam śmieciowe jedzenie i ja jeszcze żyję i w odatku nigdy nie miałam problemów z nadwagą

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Dzień 1 (2015-04-17)

Śniadanie godz. 08:00 (138.3 kcal)
Banan 150 [g/ml] (135 kcal)
Woda z cytryną 500 [g/ml] (3.3 kcal)

II Śniadanie godz. 08:45 (689.35 kcal)
Chleb żytni pełnoziarnisty ze słonecznikiem 70 [g/ml] (184.45 kcal)
Jajka klasy L 150 [g/ml] (208.5 kcal)
Margaryna Delma Extra z masłem 35 [g/ml] (133 kcal)
Polędwica Sopocka 60 [g/ml] (68.4 kcal)
Ser Edamski 30 [g/ml] (94.5 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)

Obiad godz. 12:15 (518.63 kcal)
Cukinia 100 [g/ml] (16 kcal)
Curry 3 [g/ml] (6.48 kcal)
Dziki ryż po ugotowaniu 125 [g/ml] (171.25 kcal)
Papryka czerwona 70 [g/ml] (22.4 kcal)
Pierś z kurczaka bez skóry 250 [g/ml] (302.5 kcal)

Podwieczorek godz. 16:00 (104.4 kcal)
Mandarynka 120 [g/ml] (50.4 kcal)
Vega Sok warzywny śródziemnomorski 200 [g/ml] (54 kcal)

Kolacja godz. 19:00 (272.9 kcal)
Jajka klasy L 120 [g/ml] (166.8 kcal)
Masło 8 [g/ml] (60 kcal)
Ogórek kiszony 50 [g/ml] (5.5 kcal)
Pomidor 100 [g/ml] (15 kcal)
Szczypiorek 5 [g/ml] (1.35 kcal)
Wędlina Kurczak Gotowany 25 [g/ml] (23.75 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)

Dziewczyny to mój drugi dzień diety haha o ile tak to mogę nazwać nie uwierzycie za cały dzień pochłonęłam 1723 kalorie sama w to nie wierzę coś bym jeszcze przegryzła ale lepiej się wody napije z składników z kolacji powstał omlet warzywny tak jak radziła tu koleżanka a więc... czekam na baty a tak serio na uwagi i wskazówki Pozdrawiam
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 18:26   #12
jagoda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Hej, tez mam do zrzucenia 7 kilo więc może razem będzie nam raźniej, co Ty na to?
jagoda299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:39   #13
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez jagoda299 Pokaż wiadomość
Hej, tez mam do zrzucenia 7 kilo więc może razem będzie nam raźniej, co Ty na to?
Jasne jestem za jak widzisz jestem laikiem ale myslę że z dnia na dzień pójdzie lepiej
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 19:06   #14
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość

Serio :p ale miałam na mysli margarynę typu delna rama :P bo skoro przeczytałam że delma z masłem ma 350 kal na 100g a masło 800 kal wybrałam delmę
Czasem (tzn. właściwie zawsze ) warto patrzeć nie na kalorie, ale na jakość spożywanych produktów. Margaryna jest bardzo niezdrowa, o wiele lepiej zjeść normalne masło. Co z tego że ma 800kcal, przecież nie zjesz pół kostki

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Prosze o wyrozumiałość wczoraj był mój pierwszy dzień po kolacji wyślę dzisiejszy jadłospis O matko czy to oznacza że ja przez 27 lat jadłam śmieciowe jedzenie i ja jeszcze żyję i w odatku nigdy nie miałam problemów z nadwagą

Dzień 1 (2015-04-17)

Śniadanie godz. 08:00 (138.3 kcal)
Banan 150 [g/ml] (135 kcal)
Woda z cytryną 500 [g/ml] (3.3 kcal)

II Śniadanie godz. 08:45 (689.35 kcal)
Chleb żytni pełnoziarnisty ze słonecznikiem 70 [g/ml] (184.45 kcal)
Jajka klasy L 150 [g/ml] (208.5 kcal)
Margaryna Delma Extra z masłem 35 [g/ml] (133 kcal)
Polędwica Sopocka 60 [g/ml] (68.4 kcal)
Ser Edamski 30 [g/ml] (94.5 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)

Obiad godz. 12:15 (518.63 kcal)
Cukinia 100 [g/ml] (16 kcal)
Curry 3 [g/ml] (6.48 kcal)
Dziki ryż po ugotowaniu 125 [g/ml] (171.25 kcal)
Papryka czerwona 70 [g/ml] (22.4 kcal)
Pierś z kurczaka bez skóry 250 [g/ml] (302.5 kcal)

Podwieczorek godz. 16:00 (104.4 kcal)
Mandarynka 120 [g/ml] (50.4 kcal)
Vega Sok warzywny śródziemnomorski 200 [g/ml] (54 kcal)

Kolacja godz. 19:00 (272.9 kcal)
Jajka klasy L 120 [g/ml] (166.8 kcal)
Masło 8 [g/ml] (60 kcal)
Ogórek kiszony 50 [g/ml] (5.5 kcal)
Pomidor 100 [g/ml] (15 kcal)
Szczypiorek 5 [g/ml] (1.35 kcal)
Wędlina Kurczak Gotowany 25 [g/ml] (23.75 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)

Dziewczyny to mój drugi dzień diety haha o ile tak to mogę nazwać nie uwierzycie za cały dzień pochłonęłam 1723 kalorie sama w to nie wierzę coś bym jeszcze przegryzła ale lepiej się wody napije z składników z kolacji powstał omlet warzywny tak jak radziła tu koleżanka a więc... czekam na baty a tak serio na uwagi i wskazówki Pozdrawiam
Dzisiaj jest już o niebo lepiej tego banana rano to zjadłabym na drugie śniadanie np z jogurtem naturalnym, śniadanie ok (poza margaryną ale to już wiesz), obiad ok, na podwieczorek może lepiej serek wiejski zamiast owoca? Kolacja ok. Jak jesteś głodna wieczorem możesz zjeść np. garść orzechów, albo zjedz kolację o godzinę później. W każdym razie jest naprawdę o wiele lepiej
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 19:17   #15
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Dziekuje ale się ucieszyłam myślę że z dnia na dzień będe miała większą wiedzę na temat żywienia jutro posiłków będe miała więcej bo wstaje o 4 40 do pracy a wrócę do domu o 19 ale właśnie przygotowałam sobie na jutro 2 kanapki razowego chleba banan sałatkę z makaronem ogórkiem łososiem jogurtem oraz przekąskę owocową sałatka z kilku truskawek mandarynki i kilku cząstem pomelo przygotowałam sobie aby jutro nie podjadać wafelkami czipsami i słodkimi napojami jeśli jutro drogie Panie pozwolicie to wyślę znów menu do skomentowania tak tak o margarynie już pamiętam
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 07:21   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

No już jest lepiej. Nie zapominaj o białku w każdym głownym posiłku (na przekąskę moga być owoce, jeśli lubisz, ale od siebie dodałabym jeszcze orzechy - nie, nieważne, że są kaloryczne, nie zjadasz przecież 100 g)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 07:47   #17
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No już jest lepiej. Nie zapominaj o białku w każdym głownym posiłku (na przekąskę moga być owoce, jeśli lubisz, ale od siebie dodałabym jeszcze orzechy - nie, nieważne, że są kaloryczne, nie zjadasz przecież 100 g)
zgadzam się, orzechy to dobra przegryzka

powodzenia na dzisiaj i czekamy wieczorem na jadłospis
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 09:40   #18
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Czemu masz tak dziwnie rozłożone godzinowo te posiłki? Drugie śniadanie po 45min, reszta ponad 3h. I dlaczego ostatni posiłek o 19? O której chodzisz spać?
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 13:29   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

nie wliczaj przypraw i warzyw, jeśli nie są to warzywa strączkowe czy gotowana marchewka. dieta jest kiepska. białko ma być w każdym posiłku. banan to nie jest posiłek! zamiast jeść tyle chleba, margaryny (fuj fuj) to zrób sobie np. owsiankę z owocem/suszonymi owocami. pieczywo możesz jeść na drugie śniadanie, ale na kolację już go nie jedz. kolacja ma być białkowa!
przy podwieczorku lepiej, żebyś zamiast mandarynki zjadła jajko albo kawałek mięsa.
produkty ważysz PRZED obróbką cieplną.

no i najważniejsze - poczytaj sobie wątki podwieszona na tym podforum. masz tam nawet przykładowe jadłospisy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 18:34   #20
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Witam a więc tak odpowiadając na pytanie kolacje jem około 19 bo koło 22 chodzę spać drugie śniadanie jem za szybko wiem ale to dlatego że na pierwsze jem tylko banan a jak idę do pracy to nie mam czasu o 5 rano jeść obfitszego śniadania więc wrzucam banana żeby żołądek mógł już coś zacząć trawić ale wiadomo że banan jako pierwszy posiłek po nocy pozostawia mnie z uczuciem głodu Dziękuje wszystkim dziewczynom za rady każda jest dla mnie cenna powiedzcie mi co mogę jeść na kolację oprócz omleta dzisiaj znów go przyrządziłam czy to tak zdrowo jeść tyle jajek dziennie około 2-3? Zaznaczam że nie używam już margaryny jakie orzechy kupić poniżj menu tylko weźcie pod uwagę że mój dzień rozpoczął się o 4 10
Dzień 1 (2015-04-18)

Śniadanie godz. 04:40 (138.3 kcal)
Banan 150 [g/ml] (135 kcal)
Woda z cytryną 500 [g/ml] (3.3 kcal)

II Śniadanie godz. 06:30 (243.95 kcal)
Chleb żytni pełnoziarnisty 60 [g/ml] (111 kcal)
Masło 6 [g/ml] (45 kcal)
Ogórek 5 [g/ml] (0.8 kcal)
Sałata 10 [g/ml] (1.3 kcal)
Ser Edamski 15 [g/ml] (47.25 kcal)
Szynka drobiowa 30 [g/ml] (38.1 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)

Przekąska 1 godz. 10:00 (133.1 kcal)
Mandarynka 60 [g/ml] (25.2 kcal)
Pomelo 200 [g/ml] (76 kcal)
Truskawki 110 [g/ml] (31.9 kcal)

Obiad godz. 12:15 (365.96 kcal)
Sałatka z makaronu łososia ogórka kiszonego 400 [g/ml] (365.96 kcal)

Przekąska 2 godz. 15:00 (142.5 kcal)
Jogurt brzoskwiniowy 150 [g/ml] (142.5 kcal)

Podwieczorek godz. 16:15 (329.53 kcal)
Chleb żytni 100 [g/ml] (215 kcal)
Masło 8 [g/ml] (60 kcal)
Sałata 15 [g/ml] (1.95 kcal)
Schab pieczony 20 [g/ml] (29.2 kcal)
Ser Gouda w plastrach 7 [g/ml] (23.38 kcal)

Kolacja godz. 19:15 (394.4 kcal)
Jajka klasy L 120 [g/ml] (166.8 kcal)
Masło 8 [g/ml] (60 kcal)
Ogórek kiszony 50 [g/ml] (5.5 kcal)
Pomidor 100 [g/ml] (15 kcal)
Serek Wiejski lekki 30% mniej tłuszczu 150 [g/ml] (121.5 kcal)
Szczypiorek 5 [g/ml] (1.35 kcal)
Wędlina Kurczak Gotowany 25 [g/ml] (23.75 kcal)
Zielona herbata 2 [g/ml] (0.5 kcal)
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 18:41   #21
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Ja jem nawet więcej jajek dziennie i jest ok a co do śniadania, to możesz sobie zrobić wieczorem poprzedniego dnia owsiankę (płatki owsiane zalewasz mlekiem albo wodą, dodajesz żurawinę, rodzynki czy co tam lubisz i zostawiasz na noc w lodówce), rano dodajesz banana i pożywne śniadanie gotowe
A co do jedzenia na noc, to ostatni posiłek na 1,5-2h max
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:20   #22
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Ok czyli jutro zaopatrzę się w płatki owsiane i będę jadła je na śniadanie a jakie kupić błyskawiczne czy zwykłe? no i jakie orzech najlepsze? Co szybkiego na kolację zamiast omleta twarogów i serków wiejskich?

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

mam pytanko tylko nie zlinczujcie mnie czy do tej owsianki z mlekiem 2 % moge wsypać pół łyżeczki kakao typu nesqik?
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:21   #23
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Zwykłe. Błyskawiczne są przetworzone.
Orzechy? Włoskie najlepiej, nerkowca, ziemne. I migdały
Na kolację może być ryba z warzywami

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A nie możesz zwykłego kakao? Nesquik to sam cukier
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:28   #24
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Skoro muszę to mogę a co z słodyczami czy mogę np zjeść czasem kilka kostek cekolady np gorzkiej?
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:33   #25
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

To zależy czy umiesz się na tych kilku kostkach zatrzymać
Ja Ci proponuje wyzwanie: miesiąc bez cukru, gwarantuję, że po tym czasie nie będzie Cię już ciągnęło do tego

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

A wyliczylas sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:40   #26
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

haha no też racja przepraszam za błędy klawiatura mi szwankuje i zjadam litery ! a ty ile schudłaś w jakim czasie?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

tak wyliczyłam ( chyba dobrze ) w jakimś kalkulatorze on line podałam wagę wzrost i częstotliwość ćwiczeń ( określiłam swój ruch) i wyszło mi 2225 kalorii na dobę o to chodzi?
Jeśli chodzi o wyliczenie makroskładników jest to dla mnie czarna magia nigdy wcześniej nie interesowałam się tym
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:51   #27
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Ok czyli jutro zaopatrzę się w płatki owsiane i będę jadła je na śniadanie a jakie kupić błyskawiczne czy zwykłe? no i jakie orzech najlepsze? Co szybkiego na kolację zamiast omleta twarogów i serków wiejskich?

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

mam pytanko tylko nie zlinczujcie mnie czy do tej owsianki z mlekiem 2 % moge wsypać pół łyżeczki kakao typu nesqik?
Kolacje najlepiej jeść białkowe, także jajka / twaróg, warzywa, jak nie omlet to zrób jajecznicę możesz zjeść np warzywa z kurczakiem, surówkę z jajkiem itp. 2-3 jajka dziennie jak najbardziej ok. Jakieś takie obfite te Twoje podwieczorki i kolacje mi się wydają, jeśli Twoje zapotrzebowanie to ok 2200 to jedz ok 1800-1900. Orzechy mogą być np. włoskie czy migdały, ja do owsianki dosypuję świeżo zmielone siemię lniane i pestki dyni, czasem trochę suszonych owoców. Nesquika nie możesz jak coś to zwykłe kakao, parę kostek gorzkiej czekolady raz na jakiś czas ok, ale nie na początku diety.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 20:00   #28
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Tak jak mówi Aggis, możesz robić jakieś wyjątki w diecie, ale te pierwsze parę tygodni się wstrzymaj.
Jeżeli chodzi o moje chudniecie, to ważę tyle samo co parę lat temu kiedy byłam pulpetem, ale teraz tłuszcz zamieniłam w mięśnie. Obecnie redukcja.

Podaj mi wiek, wagę, wzrost i ile ćwiczysz razy w tygodniu i po ile (siłowe/cardio) to Ci wylicze makro
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 20:14   #29
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Cytat:
Napisane przez chocolateeyes Pokaż wiadomość
Tak jak mówi Aggis, możesz robić jakieś wyjątki w diecie, ale te pierwsze parę tygodni się wstrzymaj.
Jeżeli chodzi o moje chudniecie, to ważę tyle samo co parę lat temu kiedy byłam pulpetem, ale teraz tłuszcz zamieniłam w mięśnie. Obecnie redukcja.

Podaj mi wiek, wagę, wzrost i ile ćwiczysz razy w tygodniu i po ile (siłowe/cardio) to Ci wylicze makro
Ja właśnie jestem na początku tej drogi myślę że z czasem moja wiedza będzie bogatsza dopiero kilka dni temu postanowiłam coś z sobą zrobić i zaczynam od zmiany żywienia a więc tak 27 lat waga 64 wzrost 160 cm co do ćwiczeń hmm póki co robię codziennie wieczorem około 500-700 kroków na steperze z dodatkowym obciążeniem w rękach w każdej po 1 kg na co dzień jestem zabiegana zakupy sprzątanie dziecko także na siedzenie nie mam czasu no chyba że czasem rano bądź wieczorem tak jak teraz na wizażu weekendy pracuje po 12 godzin przez cały czas na nogach

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Kolacje najlepiej jeść białkowe, także jajka / twaróg, warzywa, jak nie omlet to zrób jajecznicę możesz zjeść np warzywa z kurczakiem, surówkę z jajkiem itp. 2-3 jajka dziennie jak najbardziej ok. Jakieś takie obfite te Twoje podwieczorki i kolacje mi się wydają, jeśli Twoje zapotrzebowanie to ok 2200 to jedz ok 1800-1900. Orzechy mogą być np. włoskie czy migdały, ja do owsianki dosypuję świeżo zmielone siemię lniane i pestki dyni, czasem trochę suszonych owoców. Nesquika nie możesz jak coś to zwykłe kakao, parę kostek gorzkiej czekolady raz na jakiś czas ok, ale nie na początku diety.
Owszem dzisiaj podwieczorek był obfity ale cały dzień ostro pracowałam byłam głodna :/ ale kolacja to omlet+ serek wiejski lekki samym omletem bym się nie najadła Dziewczyny dzięki Wam i tak uważam że zdobyłam sporą wiedzę na temat żywienia jednak dobrze że tu napisałam bo pewnie dalej jadłabym 6 kromek z delmą
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 20:23   #30
chocolateeyes
Zadomowienie
 
Avatar chocolateeyes
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 733
Dot.: Proszę o wszekiego typu rady od osób mających doświadczenie w odchudzaniu :) 16

Więc tak, zapotrzebowanie:
1987kcal
Białko 115g
Tłuszcze 45g
Węglowodany 210g
I od tego zapotrzebowania kalorycznego odejmij sobie 300kcal, jeżeli po 3-4 tygodniach zmiany będą zbyt małe odejmiesz kolejne 300.
A ze tak zapytam, co Ty z tym obciążeniem robisz na stepperze?

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

I serek wiejski normalny, nie light. Chociaż serek sam w sobie też taki super nie jest, bo to sama śmietana
__________________

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia od 07.10.2013
Siłownia od 18.02.2014 (06.02.15)
OCM od 30.01.2015
Insanity- done
chocolateeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-21 11:55:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.