Zapalenie, żurawina, brak okresu, co robić?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 17:46   #1
brzoskwinka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Angry

Zapalenie, żurawina, brak okresu, co robić?!


Cześć dziewczyny !
Mam 17 lat. Mam dość regularny okres (czasami spóźnia się co najwyżej dzień lub dwa). Od ponad tygodnia biorę tabletki Furaginum, ponieważ pierwszy raz w życiu mam zapalenie pęcherza...

Myślę, że zapalenie już przeszło, ale tabletki brałam do wczoraj (na dziś już się skończyły). Dodatkowo od dwóch dni piję trzy razy dziennie mały kieliszek soku ze 100% żurawiny (0,5l za ponad 30 zł, więc jest naprawdę zdrowotny ).

Okres miałam mieć na wczoraj. Normalnie nie panikowałabym, ale w sobotę mam wesele kuzynki ! Chciałabym po prostu czuć się "czysto" i pewnie...

Od wczoraj dosłownie modlę się o okres... Naczytałam się w internecie, że może się spóźnić właśnie przez zapalenie. Dobrze by było gdybym dostała go jeszcze dziś lub jutro w ostateczności, bo zazwyczaj mój okres jest "dłuższy" i gdybym dostała go we wtorek, to do soboty dużo by mi niestety nie przeszło...

Miałyście kiedyś taką sytuację? Bardzo się stresuję, że na wesele pójdę z @.... Macie jakieś doświadczenie co do żurawiny a okresu?

Dziękuję za szczere odpowiedzi !

Czekająca na okres brzoskwinka97....
brzoskwinka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 19:08   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zapalenie, żurawina, brak okresu, co robić?!

Moim zdaniem żurawina nie wpływa na okres. Raz miałam tak, że około 8.00 dostałam okres, a ok 11.00 zapalenie pęcherza i uważam, że nijak to nie miało wpływu.
Ja może jestem dziwna, ale mi okres nigdy nie przeszkadzał, nawet na własnym ślubie. Nie ma się czym stresować. Przecież są tampony, nawet jak nie używasz to na sali weselnej podpaski można często zmieniać. Myślę, że nie Ty pierwsza i nie ostatnia, nie ma co psuć sobie zabawy taką pierdołą
A z takich domowych sposobów- nie wiem na ile skuteczne, nie stosowałam i stosować nie będę, ale czytałam:
- bardzo gorąca kąpiel
- wino na rozluźnienie
- wzięcie no-spy, to mnie akurat dziwi
- unikać stresu
- seks
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 11:53   #3
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Zapalenie, żurawina, brak okresu, co robić?!

Ja niestety miałam przejścia z zapaleniem pęcherza,ale nie zauważyłam,żeby z powodu Furaginum czy innych tabletek, @ mi się spóźniała.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 12:53:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.