Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.8 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 12:30   #61
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Scarlett, dodałam jakieś zdjęcia w fotoklubie, żebyś mniej więcej zobaczyła. Na żywo są ładniejsze- teraz mi lampa błyskowa migała i kiepsko zdjęcia wyszły. Dodam, że ja się za bardzo nie przyłożyłam do robienia tych kalendarzy bo nie miałam czasu a i tak fajne są
A zdjęcia dodawałam różnej jakości, nawet takie z telefonu to wiadomo, że nie takie ostre jak z prawdziwego aparatu. Jak Ty masz porobione dobrej jakości to wyjdą na pewno ekstra.
Villga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 12:36   #62
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
ogólnie ja jestem bardzo zadowolona z tych, które robię ale brakuje mi niektórych opcji.. maja gotowe szablony i trzeba wybierać bez możliwości stworzenia czegos swojego oryginalnego.. muszę chyba sama otworzyć i zobaczyć co oferują inne bo dla każdego pewnie co innego..


kazdy ma inne oczekiwania, wiec jakosc tez ciezko okreslic

ja to najbardziej bym chciala te ksiazki na prawdziwym fotopapierze, ale one duzo drozsze
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 12:54   #63
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

wrzućcie linki tych mat wodnych co macie. jakiej są wielkości? Kasia, Ty zamawiałaś dla Milusia? Scarlet? Zosia ma taką?

takie? http://allegro.pl/aquadoodle-tomy-ma...795060829.html

Edytowane przez moni_ka.g
Czas edycji: 2014-11-19 o 13:07
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:07   #64
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Scarlett, dodałam jakieś zdjęcia w fotoklubie, żebyś mniej więcej zobaczyła. Na żywo są ładniejsze- teraz mi lampa błyskowa migała i kiepsko zdjęcia wyszły. Dodam, że ja się za bardzo nie przyłożyłam do robienia tych kalendarzy bo nie miałam czasu a i tak fajne są
A zdjęcia dodawałam różnej jakości, nawet takie z telefonu to wiadomo, że nie takie ostre jak z prawdziwego aparatu. Jak Ty masz porobione dobrej jakości to wyjdą na pewno ekstra.
Fajne te kalendarze, musze pomyslec.
Ale jaką Ty masz małą modeleczkę - śliczne to zdjęcie czarno białe z lutego - te oczy, usteczka jak aniołek
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:10   #65
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
wrzućcie linki tych mat wodnych co macie. jakiej są wielkości? Kasia, Ty zamawiałaś dla Milusia? Scarlet? Zosia ma taką?
http://allegro.pl/water-doodle-mat-m...815151457.html

coś w tym stylu, z tym że już nie korzysta, bo jak wrzuciłam ją do pralki to straciła swoje właściwości - nie wiem czy kupić nową czy oblookać jakie są znikopisy
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:10   #66
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Fajne te kalendarze, musze pomyslec.
Ale jaką Ty masz małą modeleczkę - śliczne to zdjęcie czarno białe z lutego - te oczy, usteczka jak aniołek
Dziękuję
Villga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:14   #67
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Dziękuję
też zwróciłam uwagę na to zdjęcie, czasem wolę czarno białe od kolorowych

zastanawiam się czy Zośce jakiejś profesjonalnej sesji nie zrobić, może świątecznej
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 13:27   #68
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
pozbywacie się rzeczy??? mi jakoś szkoda, a Mama ciągle nie daje mi żyć, żebym sprzedawała, bo przecież muzeum nie otworzę....
hehe, jakbyś miała mniej pomieszczeń, byś się pozbywała.
u nas ciągła rotacjaa i tak toniemy w torreso-zbawiaczach. wszystko oddaję/pożyczam. choć ostatnio paczki zaczęły wracać

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
w sobotę zrobiłam test i wyszły 2 kreseczki.
nie ma czym się chwalić?????????????????? ??????
aaaa! błagam!!!!!
cudownie!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość

Widziałam, ze marcówka urodziła w 26 tyg.
800 g strasznie mnie to przybiło
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:38   #69
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
hehe, jakbyś miała mniej pomieszczeń, byś się pozbywała.
u nas ciągła rotacjaa i tak toniemy w torreso-zbawiaczach. wszystko oddaję/pożyczam. choć ostatnio paczki zaczęły wracać

nie ma czym się chwalić?????????????????? ??????
aaaa! błagam!!!!!
cudownie!!!!!!!!!!!!!!!!! !

800 g strasznie mnie to przybiło
no właśnie mam za mało - ale zamiast zosiorowych pozbywam się swoich.... muszę pudła ikeowe dokupić, już się nie mieszczą za małe zosiorowe ciuchy i nowe nabytki ciucholandowe na przyszłość....

ale mnie wkurza, że nie mogę żadnych zdjęć wklejać, już pisałam w tej sprawie, ale zero odzewu....... grrrrr.... już kilka mcy tak jest i ile razy bym się nie wylogowywała i odświeżała wszystko i tak nie działa
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:54   #70
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
ostatnio paczki zaczęły wracać

800 g strasznie mnie to przybiło


smutne bardzo, niemalze na granicy


______________________
uff nalesniki usmazone..

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
wrzućcie linki tych mat wodnych co macie. jakiej są wielkości? Kasia, Ty zamawiałaś dla Milusia? Scarlet? Zosia ma taką?

takie? http://allegro.pl/aquadoodle-tomy-ma...795060829.html
ja mam odpowiednik tej maty (to ta sama co wkleilas link)
http://merlin.pl/Aquadoodle-Mata-Aqu....html#fullinfo
u nas robi ja producent ranvensburger.
52 na 52cm

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2014-11-19 o 13:56
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:35   #71
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Jeny, Takie Maleństwo się urodziło?

Załatwiłam ekipę do malowania, kładzenia tynku żywicznego, wymiany wanny, rozkręcania, skręcania mebli, przenoszenia ich

Kto ma sprawdzony odcień szary farby? żeby nie wyszedł niebieski, ani fioletowy? proszę o firmę i numer/nazwę odcienia Jeśli Któraś ma wykładzinę podłogową położoną też poproszę o namiary-o ile zamawiała w necie.
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 14:36   #72
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Co do maty - siostra kupila taka

http://allegro.pl/duza-mata-wodna-aq...744382504.html

No ale przetestujemy dopiero w swieta - ja wzielam najwieksza jaka mogla byc. Bo mi matula na uchem - " ooo ale ta za mala, ta jakas nie fajna, ta to juz w ogole nie wymiarowa "



Wracam do domku - wyszlam godzine wczesniej - nic nie pisze chce zrobic niespodzianke - kumacie Godzina wiecej z Milusiem.
Zakupilam sobie calego kuraka w sklepie bo dzis na obiad tylko pieczarkowa a mi sie miesa chca
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:40   #73
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Kasia napisz do moderatorki żeby zmieniła nr części wątku:z 7 na 8



Devoted odezwiesz się? Widzę Cię codziennie na pasku?
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:43   #74
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

a ja zamówiłam se obiad, w lodówce mam światło, dobry, tajski - pierwszy raz jem, ale całkiem całkiem
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:26   #75
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
w sumie ciekawe to...

pewnie dla każdej najważniejsze, żeby zdrowe było.... chociaż ja sobie w ciąży myślałam, żeby zdrowe i żeby nie było chłopcem dla dziewczynek są fajniejsze ciuchy, przynajmniej w PL ; w sumie na dziewczynkę miałam większe szanse, bo udowodnione naukowo, że kobiety mające wielkie stresy w okolicach poczęcia częściej rodzą dziewczynki.... TŻ chciał chłopca, bo co on będzie z dziewczynką robił, teraz nie zamieniłby Z na setkę chłopców

ta sama płeć to mniejsze wydatki na pewno, jak ktoś trzyma rzeczy z myślą o drugim dziecku..... z drugiej strony zawsze słyszałam texty jak ktoś był w drugiej ciąży a miał już np. dziewczynkę - to wszyscy wokół pytają, ooo to teraz chłopiec i na odwrót; a jak się np okazuje, że to drugie tej samej płci jest, to sugeruje się trzecie, że może się "uda"..... mam wrażenie, że ogólne ciśnienie jest takie, że musi być co najmniej 2 (bo jedynak to egoista, będzie na przyszłość sam itp itd) i to najlepiej różnej płci (ooo, ale fajnie, będzie parka)

pozbywacie się rzeczy??? mi jakoś szkoda, a Mama ciągle nie daje mi żyć, żebym sprzedawała, bo przecież muzeum nie otworzę.... na razie pozbyłam się tylko wanienki, którą użyliśmy aż raz, więc była jak nówka... ciuchy mam nadal wszystkie.... zabawki też - choć wciąż kminię, czy Z z nich nie "wyrasta" już - bawią się wasze dzieci i trzymacie nadal te wszystkie fisher price i inne hule -kule???
Ja bym jakoś była skłonna znów przy chłopczyku. Dziewczynki są wydaje mi się delikatniejsze i jako nastolatki bardziej problemowe
nie przepadam za tymi różowościami ale fakt że wchodzę do takiego c&a i trzy rzędy chłopięce a pół sklepu dziewczęce i to takie cuda
Masz racje z tym naciskaniem. Ja się czuje naciskana mimo że dziecko kiedyś w planach no ale krytyka że większa różnica wieku...
to samo z parką i z dumą z chłopca

Co do chomikowania to pytanie na czasie bo ja chomikuje wszystkie ciuchy zabawki dla drugiego dziecka. I mam multum ciuchów bo chomikuje po dwóch siositrzenicach więc i dla dziewczynki i dla chlopaka (żebym sobie bliźniaków nie krakła ). Wczoraj zrobiłam w nich "porządek" i takie zwykłe śpiochy, kaftaniki do wora i dla biednych dzieci, bo ich nawet Kamil nie nosił. Reszty nie opłaca się sprzedawać bo 80% to early days/next a oni mają bardzo trwałe ciuszki. Wyrzuciłam dużo bodów bo tylko po Kamilu a te z early days 3 dziecko chodzilo i nadal są super, mocne, nienaciągnięte. Wynik-5 worów próżniowych

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
I wydało się!
Cześć Stefan!


Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/water-doodle-mat-m...815151457.html

coś w tym stylu, z tym że już nie korzysta, bo jak wrzuciłam ją do pralki to straciła swoje właściwości - nie wiem czy kupić nową czy oblookać jakie są znikopisy
ja kupiłam K. flamastry zmywalne, super są, spierają się bez problemu i zmywają mokrą chusteczką. Polecam
http://allegro.pl/crayola-pierwsze-f...643186113.html
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:39   #76
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Kasiu, Scarlett, smacznego

Luna, to nachomikowalas! Na kilkoro dzieci starczy

Pani, biedne malenstwo

Edytowane przez Villga
Czas edycji: 2014-11-19 o 15:41
Villga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:57   #77
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
skąd? polecasz? i za ile? ja w zeszłym roku w ross wybuliłam po 60kilka za sztukę, bolało..... teraz zamówiłabym też, ale chciałabym za mniej, a TŻ ma lekkiego pier.olca na punkcie jakości zdjęć.... rossmanowe "uchodziły"
Nie do mnie ale ja polecam sprzedawce uwolnijkolory z allegro ma świetne ceny i jakość.
Fotoksiążkę mam z Rossmana i od nich to jakość dużo lepsza niż Rossmana.
Za fotoksiążkę 100str zapłaciłam 69zł
Kalendarze też zamawiałam w tamtym roku po 19zł.
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:20   #78
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

To ja wam dopisze że i moje dziecko juz wie i rozumie co oznacza odlozyc na miejsce no i nawet sama odklada brudne naczynia do zmywarki ciekawe czy jej tak zostanie

monika i kwiatuszku gratuluje serdecznie!!!! Spokojnych 9 miesiecy
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 17:51   #79
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Monika, Kwiatuszko gratuluje!!
Spokojnej ciazy i lekkiego porodu.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 19:08   #80
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
To ja wam dopisze że i moje dziecko juz wie i rozumie co oznacza odlozyc na miejsce no i nawet sama odklada brudne naczynia do zmywarki ciekawe czy jej tak zostanie
Filip też dużo pomaga, ostatnio mnie zaskoczył bo położyłam skarpetki i ręcznik na podłodze w łazience, miałam je wrzucić do pralki ale czymś się zajęłam. Przyszedł, zobaczył, że coś leży na podłodze podniósł, otworzył pralkę i wrzucił nie wiem skąd wiedział, ze to do prania.
Przed obiadem czy każdym innym jedzeniem, mówię mu, żeby przygotował talerzyk, otwiera szafkę wyciąga tylko jeden swój plastikowy i zamyka sztućce wrzuca do zlewozmywaka, każdy znaleziony papierek, okruszek do kosza na śmieci.
Ale, żeby nie było tak kolorowo zabawki z dużego pudła muszą być obowiązkowo wysypane na środku pokoju

P.S. kilka zdjęć Filipa w klubie

Edytowane przez monicca1989
Czas edycji: 2014-11-19 o 19:24
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:04   #81
alliw
Zadomowienie
 
Avatar alliw
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Ja sprzątałam ostatnio bo miałam wizytacje rodziców - ale co tam, mama zawsze sie do czegoś doczepi Ostatnio wysprzatałam kuchnie, odkurzylam, wymyłam łazienke, podłogi, w sypialni ogarnelam, w pokoju zabawki - a ona stwierdziła, że mam brudne kaloryfery
ja pier....

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Za to często o Oliwce mysle -co dziennie praktycznie .przesladuje mnie jej zdanie "ze zawsze wszystko odkłada na miejsce ". Bardzo się staram brac ta rade do serca . i odkładam na miejsce -tylko ,ze często na inne


Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
ale moja teściowa to dopiero chomik.. ostatnio dała Ewie opaskę po siostrze tż tylko, że trochę za późno bo już za mała.. taka na szydełku zrobiona.. ma chyba nawet pieluchy tetrowe no ale i tak hitem są "mechate majtki" hahaa takie wiecie chyba z moheru mój tż za każdym razem jak o tym mówi to śmieje się do łez


Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość

Ja ciuszki pożyczyłem, trochę sprzedałem, trochę trzymam nie wiem po co
leze

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
U nas wczoraj mały wypadek uderzył buzią o płytki jak pokazywał, jak chodzi żółw. Podniosłam go a buzia cała we krwi, aż kapało. Mało zawału nie dostałam. Dzisiaj warga sina i napuchnięta.
oj biedny ja zawsze w takich sytuacjach drżę o zęby

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a ja zamówiłam se obiad, w lodówce mam światło, dobry, tajski - pierwszy raz jem, ale całkiem całkiem
hehe, a nawet swiatła nie mam zarówka padła jakis czas temu i nie ma komu wymienic

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
To ja wam dopisze że i moje dziecko juz wie i rozumie co oznacza odlozyc na miejsce no i nawet sama odklada brudne naczynia do zmywarki ciekawe czy jej tak zostanie


Ze starego watku jeszcze napisze, bo pytałyscie o tą ksiażkę. Nie, nie czytam Greya czytam taką serię http://lubimyczytac.pl/ksiazka/195039/rodzina-casteel
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/211501/mroczny-aniol
i zamówiłam jeszcze trzecią część.

Pani, pytałas czy Janek je mieso. Czasami je, ale ostatnio sie tak nie rzuca jak wczesniej bywało

JolanT, pomocnica w kuchni boska mnie zastanawia jak wy to robicie ze wasze dzieciaki stoją "grzecznie" na krzesle przy blacie, mój to by od razu na blat wparował i zaczał rozrabiac

Scarlett, "bierzemy brzydsze" mnie rozwaliło

Demeter, w fotoklubie w propozycjach na prezentyw rzuciłam link do zestawu majsterkowicza.

A jutro zabawki w lidlu, jedziemy na łowy. W poniedziałek kupiłam sztruksy (Kwiatuszku Ty kupiłas?), są super

Ja dzis byłam u fryzjera. Oprócz aury zaje.istosci mam jeszcze grzywkę
__________________
Jaś - 01.03.2013
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kcmhyv1un.png
alliw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:18   #82
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

cześć

Kwiatuszku - jak ja to przeoczyłam??
Gratki Wielkie !!!!!!!!!


Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
I wydało się!
Cześć Stefan!

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
U nas wczoraj mały wypadek uderzył buzią o płytki jak pokazywał, jak chodzi żółw. Podniosłam go a buzia cała we krwi, aż kapało. Mało zawału nie dostałam. Dzisiaj warga sina i napuchnięta.
łojej ,biedulek .
Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam wczoraj kalendarze na prezenty a dziś już są!
wow!
Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Nie do mnie ale ja polecam sprzedawce uwolnijkolory z allegro ma świetne ceny i jakość.
Fotoksiążkę mam z Rossmana i od nich to jakość dużo lepsza niż Rossmana.
ja tez w zeszłym roku robiłam kalendarze z tej firmy . i faktycznie super!
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
To ja wam dopisze że i moje dziecko juz wie i rozumie co oznacza odlozyc na miejsce no i nawet sama odklada brudne naczynia do zmywarki ciekawe czy jej tak zostanie

mój R tez odkłada naczynia , pucuje chusteczkami podłogę ,meble , sprząta klocki a potem je znowu rozsypuje po całym domu ....
Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Filip też dużo pomaga, ostatnio mnie zaskoczył bo położyłam skarpetki i ręcznik na podłodze w łazience, miałam je wrzucić do pralki ale czymś się zajęłam. Przyszedł, zobaczył, że coś leży na podłodze podniósł, otworzył pralkę i wrzucił nie wiem skąd wiedział, ze to do prania.
Przed obiadem czy każdym innym jedzeniem, mówię mu, żeby przygotował talerzyk, otwiera szafkę wyciąga tylko jeden swój plastikowy i zamyka sztućce wrzuca do zlewozmywaka, każdy znaleziony papierek, okruszek do kosza na śmieci.
super!

Takie moje przemyślenia ...odnośnie posiadania więcej dzieci ,ze chyba tez duzy wpływ na zachowanie egoistyczne maja sami rodzice i często to przez nich jest problem potem kiedy pojawić się ma rodzeństwo .wiadomo ze im szybciej będzie drugie tym łatwiej chyba temu pierwszemu się dostosować ale mysle tez ,ze nie jest regułą ,iż kilka lat różnicy rodzi od razu problem . chyba zależy jak się wychowuje dziecko ,czy od razu się mu uświadamia ,ze nie jest sam ,ze nie wszystko dla niego .sadze ze często ludzie popełniają błąd całkowicie się stapiają z dzieckiem ,nie dają mu swobody , nie zachęcają do samodzielności ,zalewaja swoja osobą , nie pokazują ,ze mama czy tata są osobnymi bytami mającymi i potrzebującymi tez spedzic czas bez dziecka .
Jesli dziecko jest w miare samodzielne tez psychicznie ,nie jest tłamszone ciągłą obecnością mamy to myslę , ze będzie pewniejsze ,bardziej samodzielne i nie będzie odczuwało jako zagrożenia pojawienie się rodzeństwa .

Ale i odwrotnie -spotykałam się czasami z postawa rodziców nakazujaca się dzielić z innymi dziecmi swoja zabawką "Karolinko daj dziewczynce swojego misia ,trzeba się dzielić !". i mamam wyrywa córce zabawke dając innemu dziecku .Problem tylko w tym ,ze ten mis to czasem najukochańsza zabawka .zawsze z dzieckiem . a tu mama wymusza dzielenie się . a przecież i my dorośli tez nie dzielimy się wszystkim .każdy ma prawo do posiadania tylko swojej ,ulubionej rzeczy i nie dzielenia się . także i u nas np. Nina kocha swojego pieska i niewiadomo nawet jak bardzo R będzie miałczał o niego to go nie dostaje na noc . ( jak N jest w przedszkolu to R biegnie do jej łozka wytulic piecha .powiedziałam o tym N- a ta podziękowała Roszkowi za opieke ) .

Co do kasy i posiadania dzieci to myśle tez ,ze największy szok finansowy jest gdy pojawia się pierwsze . jak pojawia się drugie w granicach kilku lat to nie jest to tak odczuwalne .nie az tak bardzo .
no ale jak pojawia się trzecie ....... to już trudniej troszkę .najbardziej .np. takie sytuacje jak wakacje .wszędzie oferty 2+1 lub 2+2 ..nie ma ofert 2+3 .do niedawna tez tak było w zoo -bilet rodzinny 2+2 ,na szczęście doszło do nich ,ze sa rodziny tez większe .ale nie wszyscy tacy rozumni .
A mi najtrudniej jest z rozkładem dnia,cała ta logistyka . mam wrazenie czasem ze w głowie mam jedna wielka tabelkę i co i kto o której . a i tak improwizuje .każdy dzień zapełniony . np. dziś - szkoła ,przedszkole ,lekarz (mój) , piłka J, basenN , zebranie . jutro - szkoła ,przedszkole,zajecia rozw.R ,basenJ ,zaj.plastyczneN. i tak codziennie .

i buziak na dobranoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5719.jpg (69,1 KB, 30 załadowań)
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:25   #83
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
800 g strasznie mnie to przybiło
Na wątku grudniowym tez jeden wcześniak z wrzesnia, wazył 1 kg, teraz juz 2 kg.

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
Demeter, w fotoklubie w propozycjach na prezentyw rzuciłam link do zestawu majsterkowicza.
Ja dzis byłam u fryzjera. Oprócz aury zaje.istosci mam jeszcze grzywkę
Dzieki
W koncu zrobiłaś?? Prosta, na ukos?

Cos dzis mniejszy ruch na forum...
Ciekawe jak tam Tasia
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:27   #84
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Nestelle, ależ R podobny do Ciebie....

Wakacje to w ogóle masakra, mi się od zawsze marzą Stany, ale już 3 wizy i 3 bilety na zachodnie wybrzeże, a nie 2 to wielka różnica, a gdzie cała reszta.... Chociaż chcemy założyć konto na tą okoliczność i wpłacać co miesiąc po 2-3 stówy to za jakieś 10-15 lat może mój plan byłby realny.... Chociaż zawsze pewnie będzie coś pilniejszego, coś do domu, samochód, albo urlopu nie da się zgrać bardzo długiego, rodzice będą się starzeć i może się okazać, że na przez wiele wiele lat nie wyjedziemy nigdzie jak moi rodzice np.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:28   #85
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

No i Agateczko, jak zyjecie?
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:34   #86
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Alliw- tych książek nie znam .
pokaz fryz

Straszne z tymi przedwczesnymi maluszkami oby dały rade .

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nestelle, ależ R podobny do Ciebie....
no ten sam dziubek tylko ładniejszy
(on tak chodzi sobie po domu i robi dziubki ,wtedy zawsze jakiś buziak mu wpadnie ,a to od N a to od J ... ja sam go już napastuje )


Trzeba brac pod uwagę ze dziecko do 2rz za darmochę często ma wakacje !
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:49   #87
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Alliw- tych książek nie znam .
pokaz fryz

Straszne z tymi przedwczesnymi maluszkami oby dały rade .

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------


no ten sam dziubek tylko ładniejszy
(on tak chodzi sobie po domu i robi dziubki ,wtedy zawsze jakiś buziak mu wpadnie ,a to od N a to od J ... ja sam go już napastuje )


Trzeba brac pod uwagę ze dziecko do 2rz za darmochę często ma wakacje !
Z tak małym bym nie pojechała.... Zresztą już mi wystarczy wyjazdów z Z po 2 tyg w stolicy
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:55   #88
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

alliw ja jutro też będę czuć tą aurę z.☠☠☠istości o ile dotrę do fryzjera

... bo mi się dziecko rozłożyło wczoraj no tak czytałam was tutaj i sobie pomyślałam że Anielka nie choruje itp. że wszędzie łazimy baseny ludzie no i nanastępny dzień gorączka po 39 stopni do tej pory chyba tylko raz miała jakoś przeszło rok temu jak dobrze pamiętam.

BYou padłam

Odzyskałam dziś komputer ale żeby nie było kolorowo klawiatura działa ale jakaś głośna i rozklekotana jeste muszę się przyzwczaić.
Ponadto od poniedziałku wróciłam do pracy właściwie to już w zeszłą środę i czwartek byłam, więc pracuję tak że hmm jak tż wraca do domu to ja jadę do biura taka wymianka robię 1/100 tego co robiłam póki co ale i tak fajnie chociaż na te 3-4 godzinki iść do ludzi i zająć się czymś innym.

Demeter pisałaś jak ja to robię? no normalnie przecież :P ... ostatnio doszłam do perfekcji o 9 posprzątane obiad ugotowany lub naszykowany i robię dziecku śniadanko i idziemy na dwór i później się byczyłam więc wymyśliłam powrót do pracy w sumie się wprosiłam tam na siłę

My jesteśmy na 5 pampkach ale ostatnio kupuję te białe są większe ciutkę od tych zielonych choć teraz kupiłam zapas w lidlu i czuć różnicę.

coś jeszcze miałam odpisać ale nie wiem co

idę poczytać co popisałyście.

teraz postaram się być częsciej i odpisywać bo nie raz chciałam odpisać ale na telefonie albo tablecie to mnie coś trafiało jak miałam pisać więc odpisywałam w myślach
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:56   #89
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Kwiatuszku gratulacje
ale super, powiem wam że im więcej ciąż na wątku tym bardziej i ja się cieszę z moich Twinsów nawet dzisija filmiki na necie przeglądam jak na raz karmić z cycków
Co do płci, to chciałam mieć córkę ale sie dostosuje. Będę jedna jedyna w tym męskim gronie.

Nestelle co do 8 marca data super (Roszek tak?) ale chyba nie dotrwam. I z tym chorowaniem i dzieciakami na nurofenie... to jest plaga. Nawet rozmawiałam z opiekunką grupy i mówi że jak coś widzą nie tak to odsyłają do domu...ale ile nie zauważą to nie wiadomo. Rozumiem też że rodzice nie mają z kim zostawić dziecka, że pracują. Taki urok żłobka/ptzedszkola... wcześniej kontakt z dziećmi był sporadyczny, czasami w piaskownicy i tyle. Liczę na to że się "wychoruje" i przejdzie chociaż tyle for co się oczytałam to nie zawsze tak pięknie wygląda, ale nie martwię się teraz na zapas. Zobaczymy.

Różnica wieku- Tomek wie że będą dzidziusie, pokazuje mu małe ciuszki, kocyki. A jak pytam go czy pozwoli pobawić się im swoimi zabawkami (stare grzechotki, karuzelka) to mówi że Nie ale temat w obiegu często, pytam czy mi pomoże przebierać, pieluszki wyrzucać. Tłumaczę dużo, że go kocham i razem będziemy kochać dzidziusie. Może i ma tylko 1,5roku ale rozumie dużo i lekka zazdrość może być (szczególnie że to mamisynek ukochany)

Jutro kontrola i siierowanie na badania idę wymusić. Tom dużo lepiej, dzisiaj antybiotyk skończył. Wysypka schodzi, skóra na stopach jeszcze się łuszczy ale już niewiele. Gadula się zrobił, powtarza dużo, je jeszcze więcej. W sumie dzisiaj zjadł więcej niż ja. Ma apetyt a dupka chuda
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:56   #90
alliw
Zadomowienie
 
Avatar alliw
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
i buziak na dobranoc
cmooook

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
W koncu zrobiłaś?? Prosta, na ukos?
Zrobiłam prosta. Siostra mnie przekonała, ze to dobry czas na takie eksperymenty bo zawsze mozna pod czapką ukryc

Nestelle, tu sie wstydze, moze do klubu wrzuce na chwile.

A to mój przystojniaczek (kupiłam mu tą koszule na grupie fb i po prostu jestem mega zachwycona jak on w niej wyglada )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20141119516.jpg (125,1 KB, 37 załadowań)
__________________
Jaś - 01.03.2013
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kcmhyv1un.png
alliw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-23 18:52:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.