Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-01, 17:51   #2521
Ikka=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
GG do Ikka=)
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
moj Tż jakos dziwnie zareagowal ze odstawiam tabsy, widac ze sie napalil na mnie, ale jak mu to powiedzialam to mu minelo :c
w sumie az zaczelam sie zastanawiac czy odstawiac, ale mam problem z wypadajacymi wlosami i ostatnio wyszlo ze mam gesta krew, chyba ze gin mi zmieni znowu tabsy, ale nie wiem czy to cos da, jak biore tabsy to ogolnie jestem spokojna i oczywiscie seks jest lepszy, niz z gumami, z ktorymi nawet mam problem, zeby dojsc...

nie wiem co zrobic... <?>
a ile czasu już bierzesz?
Ikka=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 19:01   #2522
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ikka=) biore jakos od stycznia 2012 roku, ale mialam przerwe przez wakacje i od wrzesnia znowu biore, mialam nawet zmieniane ze wzgledu na wypadajace wlosy, ale jakos mi to nie pomoglo...

zmieniac? brac dalej te same? czy lepiej odstawic?
Oto jest pytanie

i czy w razie czego,czy moge odstawic, jezeli 1 dzien przed ostatnia tabletka kochalam sie z tż? bo zostaly mi w sumie jeszcze dwa tabsy, ale gdybym zdecydowala sie odstawic to juz bym to zrobila
__________________
c`est la vie.

Edytowane przez afyra
Czas edycji: 2013-01-01 o 19:03
afyra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 17:00   #2523
Ikka=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
GG do Ikka=)
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

musiałabyś chyba zrobić testy pod kątem doboru tabletek skoro każde nie działają na Ciebie najlepiej.. ja wcześniej brałam YAZ i po nich była masakra więc je odstawiłam i po jakimś czasie spróbowałam Novynette, które jak dla mnie są cudowne. Najchętniej bym ich w ogóle nie rzucała, ale biore już 3lata bez żadnej przerwy więc wypada ją w końcu zrobić
Ikka=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 17:17   #2524
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Ikka=) Pokaż wiadomość
musiałabyś chyba zrobić testy pod kątem doboru tabletek skoro każde nie działają na Ciebie najlepiej..
profil hormonalny nie wskaże które tabletki będą odpowiednie dla danej osoby wskaże one jedynie ewentualne przeciwwskazania itd.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 09:42   #2525
anonimowa3
Przyczajenie
 
Avatar anonimowa3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dla mnie tez novynette działają bez zarzutu, jak tylko bede mogła już wrócić do tabletek to bede chciała brać je dalej
chyba tak można po przerwie wrócić do tych samych tabletek??
anonimowa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 14:29   #2526
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

witam wśród tych, które rezygnują z hormonów
widzę, że temat dość popularny, więc się przyłączam i postaram się zaglądać w miarę regularnie.
ja odstawiłam Cilest, po zaledwie 4 miesiącach brania.
po krwawieniu z odstawienia zaczynam obserwację cyklu i oczekiwanie na prawdziwy okres.
nie zaliczam się do osób, które obawiają się ciąży, gdyż tak się składa że w ostatnim miesiącu przyjmowania tabsów już nie współżyłam.
za to zaczynam odczuwać lęk przed tą prawdziwą miesiączką, ponieważ jakieś 6 lat temu, po odstawieniu Cilestu (wówczas po pół roku) w czasie okresów miałam niesamowite migreny...ale to tak silne, że nie wiedziałam jak się nazywam.
więc tego się obawiam, choć mam nadzieję, że tym razem tak się nie zadzieje
póki co 8 dzień prawdziwego cyklu, 12 dzień po odstawieniu pigułek. samopoczucie ok, biust spadł i jest mały lecz obwisły , pojawiło mi się też naprawdę drobne brudzenie bo plamieniem nawet tego nie nazwe, ale wiem, że to też jest normalne.
a i zaobserwowałam, choć nie wiem czy to kwestia obudzonych szalejących hormonów, że ....pocę się kiedy śpię- np. włosy ( ogólnie nie mam kłopotów z poceniem więc zrzucam to odstawienie tabsów )...
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:12   #2527
dama_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Ikka=) biore jakos od stycznia 2012 roku, ale mialam przerwe przez wakacje i od wrzesnia znowu biore, mialam nawet zmieniane ze wzgledu na wypadajace wlosy, ale jakos mi to nie pomoglo...

zmieniac? brac dalej te same? czy lepiej odstawic?
Oto jest pytanie

i czy w razie czego,czy moge odstawic, jezeli 1 dzien przed ostatnia tabletka kochalam sie z tż? bo zostaly mi w sumie jeszcze dwa tabsy, ale gdybym zdecydowala sie odstawic to juz bym to zrobila

Mam nadzieję, że jednak zakończyłaś blister! Lepiej nie ryzykować, odstawia się po zakończeniu blistra, chyba że są jakieś silne przeciwwskazania zdrowotne.


Ja byłam dzisiaj u mojej ginekolog. Nie mam @ od 67 dni, przed wizytą w ciągu tego całego czasu zdążyłam zrobić 3 testy ciążowe - wszystkie negatywne. Dzisiaj mi powiedziała, że ściany mi się pogrubiły i pewnie @ niedługo nadejdzie, ale dostałam luteinę dopochwową na wywołanie miesiączki. Zatem lecę do apteki i zobaczymy.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciunia100 Pokaż wiadomość
witam wśród tych, które rezygnują z hormonów
widzę, że temat dość popularny, więc się przyłączam i postaram się zaglądać w miarę regularnie.
ja odstawiłam Cilest, po zaledwie 4 miesiącach brania.
po krwawieniu z odstawienia zaczynam obserwację cyklu i oczekiwanie na prawdziwy okres.
nie zaliczam się do osób, które obawiają się ciąży, gdyż tak się składa że w ostatnim miesiącu przyjmowania tabsów już nie współżyłam.
za to zaczynam odczuwać lęk przed tą prawdziwą miesiączką, ponieważ jakieś 6 lat temu, po odstawieniu Cilestu (wówczas po pół roku) w czasie okresów miałam niesamowite migreny...ale to tak silne, że nie wiedziałam jak się nazywam.
więc tego się obawiam, choć mam nadzieję, że tym razem tak się nie zadzieje
póki co 8 dzień prawdziwego cyklu, 12 dzień po odstawieniu pigułek. samopoczucie ok, biust spadł i jest mały lecz obwisły , pojawiło mi się też naprawdę drobne brudzenie bo plamieniem nawet tego nie nazwe, ale wiem, że to też jest normalne.
a i zaobserwowałam, choć nie wiem czy to kwestia obudzonych szalejących hormonów, że ....pocę się kiedy śpię- np. włosy ( ogólnie nie mam kłopotów z poceniem więc zrzucam to odstawienie tabsów )...

Myślę, że jeśli masz takie problemy w czasie miesiączki to powinnaś poinformować o tym lekarza, bo przecież nie da się z czymś takim normalnie funkcjonować.
dama_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 06:38   #2528
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

tzn jak idzie o to co opisałam powyżej to już jest po miesiączce dobre kilka dni. a raczej nie miesiączce a krwawieniu z odstawienia co do drobnego plamienia- to może być niedobór pierwszej fazy cyklu.

jeśli chodzi o migrenę nie do zniesienia, miałam ją jakieś 6,5 roku temu po odstawieniu hormonów- a jak będzie teraz zobaczymy..
szczerze wątpię, że jakikolwiek ginekolog powie mi jak złagodzić objawy szalejących, bo obudzonych na nowo hormonów- gdyby takie sposoby były, na tym i innych forach powstało by już multum wątków

kupiłam sobie olej lniany tłoczony na zimno. może pity regularnie złagodzi pms i miesiączkę. akurat mam jakiś miesiąc aby go popijać. ale to ( jak i picie ziółek jakichś ) to są metody wspomagające i nieudowodnione naukowo chyba
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:05   #2529
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

A ja mam teraz rozkminkę...
Odstawiłam tabsy w sierpniu i okres mam tak ok po 30 dniach (plus/minus 3 dni), ale tego tak naprawdę nie wiem. Zawsze pierwszy dzień to plamienie, dopiero drugi dzień ból brzucha i prawdziwy okres... Teraz w styczniu mój organizm przeszedł sam siebie. Dostałam plamienia 1go stycznia. Troszeczke bolał mnie brzuch, ale nie musiałam brać tabletki. Tylko okres coś wydawał mi się za słaby. Tak jakby samo plamienie. No, ale myślę sobie, tak widocznie jest i dopiero wczoraj rano obudził mnie ból brzucha taki prawdziwy i prawdziwy okres Czyli trzy dni plamienia i dopiero okres.
Miała któraś tak?
Jak skończy mi się okres to i tak ide do gina, ale może ktoś mnie uspokoi?
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:27   #2530
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Przecież to całkiem normalne zjawisko
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 21:47   #2531
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dziewczyny a jak wygląda ostatni miesiąc przyjmowania tabletek pod względem sexu? wszystko jest ok? jestem zabezpieczona caly czas i tylko podczas 7dniowej przerwy z ostawienia powinnam się zabezpieczać ?
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 00:00   #2532
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Lepiej zabezpieczać się dodatkowo od rozpoczęcia trzeciego tygodnia
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 07:00   #2533
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

no jasne
nigdy nie wiadomo kiedy jajniki zaczną pracować i jak szybko albo jak wolno
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 07:15   #2534
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Sephinrot Pokaż wiadomość
No to melduję się w 2 części
ja już pół roku po odstawieniu Logestu i widzę same plusy.waga w dół o 7 kg miesiączki mam wzorcowo,cera też przestała szaleć (nareszcie) no i cellulit zanikł jeszcze włoski,jakby przestały wypadać to byłoby idealnie
No to tylko pogratulować. Wiele kobiet po odstawieniu nie może dojśc do porządku, mają rozregulowane cykle, tyją no i te wahania nastrojów to chyba najgorsze.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 13:05   #2535
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Lepiej zabezpieczać się dodatkowo od rozpoczęcia trzeciego tygodnia
czyli do 21 tabletki włącznie jestem zabezpieczona? czytałam że własnie cały blister ale nie jestem pewna bo jestem na 3 tabletce ostatniego opakowania i nie wiem czy już się dodatkowo zabezpieczać czy CO?
Wiem na pewno że w czasie 7 dniowej przerwy kiedy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia-zabezpieczenie np. z prezerwatywą (jeżeli dojdzie do współżycia)
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 13:37   #2536
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

W czasie przerwy jesteś zabezpieczona tylko wtedy, kiedy przyjmiesz kolejne opakowanie. Plemniki rekordziści przeżywały do 7 dni.
Nie, zacznij się zabezpieczać dodatkowo tak od 14 tabletki i będzie ok.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 14:07   #2537
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dokladnie o to mi chodzilo abym wiedziala od ktorej tabletki się zabezpieczać dodatkowo
dzięęęki

mam nadzieje ze nic mi sie nie bedzie dzialo po odstawieniu, biore Cilest i jestem strasznie przemęczona ;/ libido zerowe ;/ mam problemy ze wstawaniem rano a jak tylko otworzę oczy to lada chwila usnę znowu na godzine;/

pozdrawiam!
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 21:46   #2538
bala_
Przyczajenie
 
Avatar bala_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Heeej dziewczyny! a ja mam takie pytanie, czy stosowałyście może plastry anty po odstawieniu tabsow ? Tzn dokładnie chodzi mi o to że cierpiałam ciągle jak brałam tabletkii, wiele razy je zmieniałam aż wkońcu nie dałam rady i je odstawiłam. ciągłe mdłości to była codzienność, ile tak można.. minęły 4 dni od odstawienia (dokończyłam blister) dostałam @ z odstawienia i teraz czekam żeby wrócić do normalnego życia Ogólnie zależy mi na tej ochronie antykoncepcyjnej, bo należe do grona tzw "panikar" więc może któraś z Was doświadczyła tego co ja, lecz mimo to chce dalej mieć tą ochrone i później stosowała plastry? szczerze mówiąc każdy ma inne zdanie o tym, bo niby jak plastry mają mi podrażnić wątrobę czy żołądek ?
bala_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 21:56   #2539
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez bala_ Pokaż wiadomość
bo niby jak plastry mają mi podrażnić wątrobę czy żołądek ?
a no tak, że hormony z plastra trafiają do krwi a na końcu do wątroby, która metabolizuje hormony, bez względu na to w jakiej formie zostały wprowadzone do organizmu. plaster omija układ pokarmowy ( w przeciwieństwie do tabletek), ale do wątroby trafia tak czy siak.

obciążenie w przypadku plastra jest mniejsze, ale JEST.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 22:06   #2540
bala_
Przyczajenie
 
Avatar bala_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Rozuumiem rozumiem, ale faktycznie w mniejszym stopniu mogłoby podrażnić. Bo szczerze mówiąc teraz sie klania pytanie ktore z narzadow było podrażnione czy wątroba czy żołądek ? tylko jak to rozpoznać? wiem że nie można odrazu zganiać wszystkich bóli brzucha i dolegliwości na tabletki, ale staram sie nie odżywiać byle jak, a biorąc je cały czas mnie mdliło, w głowie mi sie kreciło często, częste bóle głowy, biegunki, dziwne bóle brzucha... moja lekarz najpierw mi poradziła żebym odstawiła tabletki , jeżeli to dalej będzie się ciągnąć to już inne badania będę robić. Ale ogólnie już na przyszłość się zastanawiam nad tymi plastrami ale to już oddzielny wątek
bala_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 10:29   #2541
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam się i ja w tym wątku

Po 8 latach brania tabletek - najpierw Cilest a teraz Microgynon 21 postanowiłam całkiem z nich zrezygnować.

Jestem taką rekordzistką bo nie znam nikogo kto by brał tak długo tabsów w swoim otoczeniu.

Zostało mi 17 tabletek i koniec. Ciekawe jak to będzie u mnie się rozwijało, czy nie będę miała problemów? Pod koniec tego roku lub w przyszłym (zależy jak wróci owulacja) chciałabym starać się o dziecko. Chcę się do tego wydarzenia porządnie przygotować ale najpierw niech organizm odpocznie



Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
dokladnie o to mi chodzilo abym wiedziala od ktorej tabletki się zabezpieczać dodatkowo
dzięęęki

mam nadzieje ze nic mi sie nie bedzie dzialo po odstawieniu, biore Cilest i jestem strasznie przemęczona ;/ libido zerowe ;/ mam problemy ze wstawaniem rano a jak tylko otworzę oczy to lada chwila usnę znowu na godzine;/

pozdrawiam!
Mam to samo
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie


Edytowane przez srebrna_smuga
Czas edycji: 2013-01-07 o 10:30
srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:01   #2542
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja odstawiam, trudno, podjęłam juz decyzję, było faaaaaaaajnie ale nie mogę chodzić jak zombie...
libido zerowe ale jak przychodzilo co do czego to sie rozkręcałam tylko nie chce być juz taka zmęczona nie wiem czy to pogoda za oknem czy te tabletki... ehhh spróbuję ponownie za pół roku ale z plastrami
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:55   #2543
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja tez wlasnie chodzilam zmeczona, spiaca, moglabym spac 18 godzin na dobe
U mnie dzien 5 po odstawieniu. Nic szczegolnego sie nie dzieje
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:15   #2544
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
ja odstawiam, trudno, podjęłam juz decyzję, było faaaaaaaajnie ale nie mogę chodzić jak zombie...
libido zerowe ale jak przychodzilo co do czego to sie rozkręcałam tylko nie chce być juz taka zmęczona nie wiem czy to pogoda za oknem czy te tabletki... ehhh spróbuję ponownie za pół roku ale z plastrami
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie chodzilam zmeczona, spiaca, moglabym spac 18 godzin na dobe
U mnie dzien 5 po odstawieniu. Nic szczegolnego sie nie dzieje
Tak jak pisałam wyżej, mam to samo śpię 12h a jeszcze mi mało..o libido nie wspomne.

Nie mogę się doczekać aż je odstawię, chciałabym już być na takim etapie co Ty travis, a jeszcze tyle dni
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 19:06   #2545
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

5 dzien to dopiero poczatek. mam nadzieje ze nie bedzie burzy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:09   #2546
Ikka=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
GG do Ikka=)
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Trzymamy kciuki!
Ja też jeszcze trochę mam tabletek z ostatniego opakowania, a swojej burzy po odstawieniu lękam się!
Ikka=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 01:35   #2547
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie wiem czy niepotrzebnie nie zaśmiecę Wam wątku drogie Panie, ale nie chce zakładać nowego, więc chciałam się Was tu zapytać o poradę Otóż ostatnio bardzo poważnie zastanawiam się nad ostawieniem tabletek antykoncepcyjnych, a wszystko z powodu mojego niskiego libido. Chciałam zaznaczyć, że tabletki brałam najpierw przez troszkę ponad rok, zrobiłam sobie półroczną przerwę i powróciłam do nich na nowo. Właśnie mija mi rok od tego momentu i nagle okazało się, że.... orgazmów i przyjemności brak! Nie jest to wina TŻa, gdyż wcześniej dosłownie szalałam podczas stosunków, zerowy problem z orgazmem przy każdym zbliżeniu. Seks z dnia na dzień był lepszy, a tu nagle od miesiąca/dwóch nic... Tak nagle, bez ostrzeżeń! Muszę się udać do ginekologa, ale może też któraś z Was miała taki problem? Podejrzewam, że na 99% jest to wina tabletek. Widocznie organizm krzyczy, że już ich nie chce. Męczy mnie ta myśl niesamowicie. Mój Partner stara się jak może, a tu klapa... Myślicie, że odstawienie tabletek na kolejne pół roku mogłoby poskutkować? To czysta loteria i nikt tego raczej nie przewidzi, ale mam taką nadzieję przynajmniej. Najgorsze jest to, że odkąd je brałam to wszystko było super. Wiem, że tabletki obniżają libido, ale raczej sądziłam, że to może się zdarzyć na początku ich brania, a tu takie negatywne zaskoczenie.
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 08:37   #2548
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
5 dzien to dopiero poczatek. mam nadzieje ze nie bedzie burzy
Tak, tak ale jesteś już większy krok do przodu

Cytat:
Napisane przez Ikka=) Pokaż wiadomość
Trzymamy kciuki!
Ja też jeszcze trochę mam tabletek z ostatniego opakowania, a swojej burzy po odstawieniu lękam się!
Czyli jesteś na podobnym etapie co ja Też boję się burzy ale przejdziemy ją Ja bardzo liczę na to, że spadnie mi chociaż o jeden rozmiar biust i że woda przestanie mi się zatrzymywać Resztę zniosę i Wy też (mam nadzieję) dzielnie
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 09:26   #2549
dama_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
Nie wiem czy niepotrzebnie nie zaśmiecę Wam wątku drogie Panie, ale nie chce zakładać nowego, więc chciałam się Was tu zapytać o poradę Otóż ostatnio bardzo poważnie zastanawiam się nad ostawieniem tabletek antykoncepcyjnych, a wszystko z powodu mojego niskiego libido. Chciałam zaznaczyć, że tabletki brałam najpierw przez troszkę ponad rok, zrobiłam sobie półroczną przerwę i powróciłam do nich na nowo. Właśnie mija mi rok od tego momentu i nagle okazało się, że.... orgazmów i przyjemności brak! Nie jest to wina TŻa, gdyż wcześniej dosłownie szalałam podczas stosunków, zerowy problem z orgazmem przy każdym zbliżeniu. Seks z dnia na dzień był lepszy, a tu nagle od miesiąca/dwóch nic... Tak nagle, bez ostrzeżeń! Muszę się udać do ginekologa, ale może też któraś z Was miała taki problem? Podejrzewam, że na 99% jest to wina tabletek. Widocznie organizm krzyczy, że już ich nie chce. Męczy mnie ta myśl niesamowicie. Mój Partner stara się jak może, a tu klapa... Myślicie, że odstawienie tabletek na kolejne pół roku mogłoby poskutkować? To czysta loteria i nikt tego raczej nie przewidzi, ale mam taką nadzieję przynajmniej. Najgorsze jest to, że odkąd je brałam to wszystko było super. Wiem, że tabletki obniżają libido, ale raczej sądziłam, że to może się zdarzyć na początku ich brania, a tu takie negatywne zaskoczenie.

W takich przypadkach to koniecznie idź do gine! Nie ma co się męczyć, może to wcale nie jest wina tabletek, więc nie odstawiaj ich, dopóki nie dowiesz się co Ci dolega



Po 70 dniach dostałam @!

Z jednej strony się cieszę, ale właśnie sobie przypomniałam, jak bardzo to są trudne dni. Mam ochotę zabarykadować się w domu, a tyle rzeczy muszę zrobić. Na dodatek dostałam jakiegoś potopu, gdzie w czasie brania tabletek moja @ była może nie skąpa, ale na pewno nieuciążliwa.
dama_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 16:44   #2550
Ikka=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
GG do Ikka=)
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Tak, tak ale jesteś już większy krok do przodu



Czyli jesteś na podobnym etapie co ja Też boję się burzy ale przejdziemy ją Ja bardzo liczę na to, że spadnie mi chociaż o jeden rozmiar biust i że woda przestanie mi się zatrzymywać Resztę zniosę i Wy też (mam nadzieję) dzielnie
mój na pewno spadnie a teraz swój tak bardzo lubię, że oddałabym wszystko, żeby pozostał taki jaki jest a najbardziej nie chce wysypu syfów na twarzy i właśnie tych okropnych bolesnych miesiączek..
Ikka=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.