Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-16, 22:49   #1861
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Mój ma wrodzoną, to się robi jak w którymś tygodniu ciąży jelita które rozwijają się poza brzuchem schodzą do brzucha. U nas nie zeszło całe i ten mięsień się nie zamknął. Dlatego jest taki otwór i przez niego wychodzi kawałek jelita. Ponoć otworki do 2,5 cm same się wchłaniają/zamykają, a większe już gorzej i wymagają plastyki żeby bardziej jelita nie wyszły.
dzieki za wyjasnienie
bidulek, ze tez dzieciom takie rzeczy sie robia... chyba nigdy tego nie pojme.





Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Pierniki
2 kg mąki
75 dkg cukru
75 dag miodu sztucznego
75 dag masła lub margaryny
10 dag kakao
4 jajka
4 łyżeczki pełne cynamonu
siekane orzechy
filiżanka prawdziwej kawy
2 pełne łyżeczki amoniaku


miód i cukier na gorąco rozpuścić, dodać wszystkie przyprawy , całe jajka i masło dodać do rozpuszczonego miodu.
następnie amoniak rozpuszczony w letniej kawie wlać do masy. na koniec wsypać mąkę, zarobić ciasto i zostawić przez noc żeby dojrzało

Ja nie daje orzechow i daje sporo przyprawy do piernika bo lubie
tez sobie spisze ten przepis a mozna dac miod naturalny??






Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
pochwaliłam sie w klubiku w końcu córą, bo na smierć zapomnialam wrzucić focisza
mma pytanie co robić kiedy w cyckach brak a mała odrzuca mi butle? Na ogól je normalnie ale dzisiaj miała focha i nie chciala jeść a trzęsła się i było widać że glodna, mimo że cycki opędzlowala.

Drugie pytanie, czy któras stosuje/stosowała anty w formie zastrzyku depo-provera? Bo troche sie naczytałam złych opinii i teraz sie boję;(
pierwsze slysze o tych zastrzykach...


a wiecie, ze we Fr nie robia usg bioderek? tylko jak jest wskazanie...
mialam Wam juz to wczesniej napisac, moze pisalam ale nie pamietam bo czasami odp. w nocy kiedy jestem zaspana.

Tez mam ochote na cole i Flipsy serowe
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 23:00   #1862
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Czekoladko w końcu zdecydowałas się podac Delicol ?
Super że maalutka już nie cierpi

a moja G dzis ma wieczór swira budzi sie co godzine i chce jesc.... nie mam pojecia co z nia dziś ???
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 23:05   #1863
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Beata Marcina :0 Pokaż wiadomość
Ja mam super przepis na pierniczki z gotowanych ziemniaków. W smaku są podobne jak wedlowskie, takie miękkie. Mam go tylko w zeszycie i musiałabym przepisać jeśli któraś byłaby zainteresowana.
tez poprosze!


przy Was naucze sie piec i gotowac
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 23:21   #1864
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Fiorella wspominalas a badanie ortopedyczne macie, czy tez nie?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Czekoladko w końcu zdecydowałas się podac Delicol ?
Super że maalutka już nie cierpi

a moja G dzis ma wieczór swira budzi sie co godzine i chce jesc.... nie mam pojecia co z nia dziś ???
A ona skoku przypadkiem nie ma teraaz?
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 23:49   #1865
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Fiorella wspominalas a badanie ortopedyczne macie, czy tez nie?


A ona skoku przypadkiem nie ma teraaz?
nie, jedynie przy wypisie ze szpitala pediaatra rozchylil nozki na boki i wyprostowal. To wszystko... a wczoraj na wizycie lekarka nie zwrocila na nogi czy biodra szczegolnej uwagi...

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

tak to jest jak odpisuje w nocy polprzytomna na spiocha hehe i pozniej nie pamietam
a czytam wizaz zeby nie zasnac... wciaz w glowie siedzi mi ta dziewczyna, o ktorej Kasia pisala.
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 02:56   #1866
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość

[/COLOR]
A ona skoku przypadkiem nie ma teraaz?
Hmmm... któż ją tam wie podobnie było półtora tygodnia temu.
Wzięłam ją w końcu do siebie do łóżka to na klatce piersiowej przespala prawie 2godziny. Ledwo dzisiaj już funkcjonuje
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 03:02   #1867
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Czekoladko w końcu zdecydowałas się podac Delicol ?
Super że maalutka już nie cierpi

a moja G dzis ma wieczór swira budzi sie co godzine i chce jesc.... nie mam pojecia co z nia dziś ???

Moja tez od dwoch dni sie popsula ale ma 7 tydzień wiec moze to skok a moze po szczepieniu?

Jadla o 3:30 przysnela i znow krzyczy za jedzeniem. Juz nawet godziny nie wytrzymuje staram sie wydluzac przerwy i przynosi to odwrotny skutek ja sie chyba przy niej wykoncze bo nie mam kiedy spac nawet... za kazdym razem ponad 20 minut aktywnie ssie

Edytowane przez GoniaaaS
Czas edycji: 2014-12-17 o 03:21
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 04:03   #1868
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Paulina skok rozwojowy jest tez kolo 6 tygodnia, a naszym niuskom wlasnie idzie ten szosty...hehe...

Cos mialam jeszcze napisac,ale skleroza mnie dopadla...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 06:01   #1869
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
a czytam wizaz zeby nie zasnac... wciaz w glowie siedzi mi ta dziewczyna, o ktorej Kasia pisala.
Ja też siedzę z tel w ręku by nie zasnąć.

Kiedy są te sławetne skoki rozwojowe?

Moje dziecko ma jakiś problem ze spaniem. Wczoraj nie spała od 14 do 18, potem zasnela na godzinę i od 19 do 1 w nocy znów szalała. Nie była glodna bo próbowaliśmy dokarmiac, miała sucho. Kolki to nie są bo nie płacze. Marudzi ale jak się weźmie na ręce to przestaje. Czy ktoś wie czemu dziecko nie śpi?
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 06:12   #1870
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość

tez sobie spisze ten przepis a mozna dac miod naturalny?
Prawdziwy powoduje, że pierniole są twarde





Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Ja też siedzę z tel w ręku by nie zasnąć.

Kiedy są te sławetne skoki rozwojowe?

Moje dziecko ma jakiś problem ze spaniem. Wczoraj nie spała od 14 do 18, potem zasnela na godzinę i od 19 do 1 w nocy znów szalała. Nie była glodna bo próbowaliśmy dokarmiac, miała sucho. Kolki to nie są bo nie płacze. Marudzi ale jak się weźmie na ręce to przestaje. Czy ktoś wie czemu dziecko nie śpi?
Bo chce prowadzić życie towarzyskie
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 06:29   #1871
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

My znowu cycujemy.
Na moje szczęście udało się pospac od poprzedniego jakieś 3h
Ale teraz ssie tak lapczywie jakby z tydzień nie jadła. A pierś to mi zaraz odgryzie
Martha to już dostałam krecka... myślałam ze to co się z nią działo z tydzień temu to na konto tego skoku właśnie. ... A ona miała go wtedy i ma go teraz
No właśnie to kiedy są te skoki rozwojowe właściwie ?
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 06:34   #1872
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Podaje delicol i bobotic forte sam bobotic nie pomagal
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 06:41   #1873
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Fajnie ze Delicol pomaga. U nas okazał się zbawieniem

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Oooo Czekoladko możesz mi przypomnieć jak robisz sos miodowo muszrardowy do poledwiczek ?
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 06:57   #1874
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Mialam gdzies notatke, kiedy te skoki rozwojowe, ale musze znalezc. Oczywiscie granice te sa umowne i kazde dziecko moze bardziek dawac znac, ze przechodzi skok rozwojowy, po innym dziecku nie bedzie widac i to tez prawidlowe. Pierwsze skoki z tego co kojarze to 3/4 tydzien, okolice 6 tygodnia, 2/3 miesiac zycia... jakos dak jak dogrzebie sie do tego, to podam....

U nas sab w natarciu! i kupilam tez herbatke koperkowa z hippa, wczoraj wypila Mala 20ml, ale potem chyba zaczela jej nie smakowac


W ogole wkurzaja mnie 'dobre' rady sprzed 40 lat od Tesciowej... ostatnia rada - obciac smoczek od butelki,zeby mala miala lepszy dostep do mleka, bo kiedys tak sie robilo. No ale tlumacze, ze teraz tak sie nie robi. Albo zeby dodac maki do mleka no zesz, teraz tak sie tez nie robi a na pewno nie miesiecznemu dziecku.. albo ciagle naleganie - no daj jej piers, glodna jest, przeciez ja tylko popatrze. Problem w tym ze ja nie chce,zeby ona patrzyla jak karmie. Siedzenie nade mna i patrzenie tylko mnie peszy,zwlaszcza jesli to Tesciowa, jej cyckow nie musze pokazywac

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

A poza tym, to mam nadzieje, ze to bwdzie dobry dzien tak po prostu wiec milego dnia Mamuski!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:01   #1875
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Ja też siedzę z tel w ręku by nie zasnąć.

Kiedy są te sławetne skoki rozwojowe?

Moje dziecko ma jakiś problem ze spaniem. Wczoraj nie spała od 14 do 18, potem zasnela na godzinę i od 19 do 1 w nocy znów szalała. Nie była glodna bo próbowaliśmy dokarmiac, miała sucho. Kolki to nie są bo nie płacze. Marudzi ale jak się weźmie na ręce to przestaje. Czy ktoś wie czemu dziecko nie śpi?
Moja mama, jak Mati nie śpi powtarza "no przecież nie będzie spał 24h"

A tak na serio to jest wkurzające, szczególnie jak się pada na twarz, mój wczoraj wieczorem urzędował dopóki nie dostał kolejnej butli :/
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:13   #1876
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Ku...wa! Przepraszam, sama niech sie pomeczy!!!
racja
Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Frau ale to teraz przy K macie czy przy M mieliście? W mordeczke już się zakrecilam....
Co do lezakujacych pierniczków. ... kiedyś kiedyś robiłam. Zresztą to był mój pierwszy raz nie pamiętam przepisu ale lezakowal długo i namiętnie powycinalam piękne figurki i... były tak cholernie twarde ze nie sposób było ugryźć Mało tego to moja mama ulamala sobie jedynkę na jednym z nich nawet namaczanie w mleku im nie pomogło
Ale skoro chwalicie ten to moze kiedyś spróbuję. ...
W tym roku chcę zrobić takie klasyczne....

Kostka czy z Twojego przepisu wychodzą chrupiące??? Bo o takie mi chodzi

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Beata z ciekawości poproszę o przepis
Wychodza miekkie ale chrupiace potem miekna, ja daje pol na maslo ze smalcem i wogole sa swietne

A te dojrzewajace sa swietne, z tego przepisu ktory krazy po necie, ale ja z niego pieke piernik duzy i przekladam powidlami i oblewam gorzka czekolada

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Aleaa ale ladna waga
Ja mam podgrzewacz ale denny bo nie trzyma stalej temperstury. No, ale w sumie przydaje sie
Laski jestem 3,5 tyg po porodzie a szwy jeszcze sa. Niewielka ilosc tylko sie rozpuscila i boli jeszcze...troche dlugo...tak sobie pologu nie wyobrazalam. Nawet jeszcze lekko popuchnieta jestem. Ok ponarzekalam lepiej mi

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

My jesli chodzi o szczepienia to 5w1, pneumo i rota
Mnie szwy wypadly w 5 tygodniu a cieklo ze mnie caly czas z przerwami do konca 5 tygodnia pologu...
Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie. Ja ją zamawialam wczoraj po południu dam znać jak przyjdzie i ocenie
Chyba i tak ja zamowie, bo tych podroznych nigdzie juz nie ma a potrzebuje karuzelke bo mlody lezy w lożeczku i rozglada sie juz

Martha - chyba Ty pytalas kiedys jak ogarniamy obiady, mialam pisac ale teraz mi sie przypomnialo u mnie wyglada to tak, ze ja gotuje najczesciej na dwa dni. np. jak robie mieso jakies to zawsze tak zeby bylo na drugi dzien tez i robie tylko inne dodatki typu, kasza, ryz, makaron, salatka, buraczki itp. a jak robie zupe albo baze do zupy typu bulion to zawsze odlewam litrowy sloik goracej i chowam do lodowki i w dni kiedy nie mam czasu zrobic nic, wyciagam zupe.
Zawsze tez mam w domu piersi zapakowane pojedynczo w zamrazarce, jakies warzywa w zimie czesto mrozone, makaron, ryz i z tego mozna obiad zrobic w 15 minut, nawet jak mlody mi nie spi
Jak robie rzeczy ktore mozna zamrozic to robie wiecej i przynajmniej jedna porcje zamrazam, to wszystko mi bardzo ulatwia życie

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Fiorella - mozesz dac prawdziwy miod tylko wtedy pierniki musza lezec zeby zmieknac

Do tego dojrzewajacego daje sie prawdziwy i wychodza miekkie ale on lezy w lodowce miesiac wiec pewie jakos sie juz zmienia

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Moja mama, jak Mati nie śpi powtarza "no przecież nie będzie spał 24h"

A tak na serio to jest wkurzające, szczególnie jak się pada na twarz, mój wczoraj wieczorem urzędował dopóki nie dostał kolejnej butli :/
Moja mama tak samo mowi

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Dziewczyny jakie macie jeszcze zabawki albo zabawy dla dzieci? Bo mam wrazenie ze Jerz czasem sie nudzi i zal mi go jak tak lezy i sie rozglada i wydaje mi sie ze chcialby cos ciekawszego robic
Spiewamy mu i mowimy wierszyki ale chodzi mi o zabawki typu grzechotki itp..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:15   #1877
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Choc raz to ja jestem ta co bagatelizuje zalecenia nie gotuje wcale, podgrzewam tylko a otwarta butelke wody trzymam w lodowce
Ja zawsze mieszalam... Ale to chyba nie ma znaczenia? ;p
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:20   #1878
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
racja

Wychodza miekkie ale chrupiace potem miekna, ja daje pol na maslo ze smalcem i wogole sa swietne

A te dojrzewajace sa swietne, z tego przepisu ktory krazy po necie, ale ja z niego pieke piernik duzy i przekladam powidlami i oblewam gorzka czekolada


Mnie szwy wypadly w 5 tygodniu a cieklo ze mnie caly czas z przerwami do konca 5 tygodnia pologu...


Chyba i tak ja zamowie, bo tych podroznych nigdzie juz nie ma a potrzebuje karuzelke bo mlody lezy w lożeczku i rozglada sie juz

Martha - chyba Ty pytalas kiedys jak ogarniamy obiady, mialam pisac ale teraz mi sie przypomnialo u mnie wyglada to tak, ze ja gotuje najczesciej na dwa dni. np. jak robie mieso jakies to zawsze tak zeby bylo na drugi dzien tez i robie tylko inne dodatki typu, kasza, ryz, makaron, salatka, buraczki itp. a jak robie zupe albo baze do zupy typu bulion to zawsze odlewam litrowy sloik goracej i chowam do lodowki i w dni kiedy nie mam czasu zrobic nic, wyciagam zupe.
Zawsze tez mam w domu piersi zapakowane pojedynczo w zamrazarce, jakies warzywa w zimie czesto mrozone, makaron, ryz i z tego mozna obiad zrobic w 15 minut, nawet jak mlody mi nie spi
Jak robie rzeczy ktore mozna zamrozic to robie wiecej i przynajmniej jedna porcje zamrazam, to wszystko mi bardzo ulatwia życie

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Fiorella - mozesz dac prawdziwy miod tylko wtedy pierniki musza lezec zeby zmieknac

Do tego dojrzewajacego daje sie prawdziwy i wychodza miekkie ale on lezy w lodowce miesiac wiec pewie jakos sie juz zmienia

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------



Moja mama tak samo mowi

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Dziewczyny jakie macie jeszcze zabawki albo zabawy dla dzieci? Bo mam wrazenie ze Jerz czasem sie nudzi i zal mi go jak tak lezy i sie rozglada i wydaje mi sie ze chcialby cos ciekawszego robic
Spiewamy mu i mowimy wierszyki ale chodzi mi o zabawki typu grzechotki itp..
Mój grzechotek takich do ręki jeszcze nie uznaje, za to lubi leżeć na macie edukacyjnej i macha rączkami i szturcha te zabawki na pałąku. W łóżeczku ma też taką pluszowa spiralę z miśkami to czasem chwyci takiego misia i trzyma mocno uwielbia słuchać pozytywek. No i kocha się tuli do pieluchy tetrowej i nią rzuca, ciągnie, przeciąga po łóżeczku. A jak leży w kołysko/bujaczku tl, to patrzy się na tego kwiatka, słucha melodyjek i odkrył że jak rusza nóżkami to zaczyna się bujać
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:28   #1879
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

A ki sie chyba okres zaczyna. Juz nic nie lecialo. A tu w nicy na wkladce swieza krew taka okresowa i tak sie czuje
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 07:38   #1880
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Termin na bioderka na NFZ na marzec ;/ wiec trzeba iść prywatnie ;/
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 07:42   #1881
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:14   #1882
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
Xd

Mój śpi na plecach z główką na bok
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:18   #1883
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość

Bo chce prowadzić życie towarzyskie






Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Moja mama, jak Mati nie śpi powtarza "no przecież nie będzie spał 24h"

wszystko fajnie tylko mając 3 tyg to chyba powinno się mnie aktywne to życie towarzyskie prowadzić jednak.




Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
Moja też śpi na boczku
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:23   #1884
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
Mój początkowo spał na boczku raz prawym raz lewym. Teraz najczęściej śpi na plecach z główką na bok. A w ciągu dnia kładę go na brzuszku żeby poćwiczył i nieraz mu się zaśnie lubi tak, tylko trzeba zaglądać. A jaka kupa po tym
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:27   #1885
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
A ki sie chyba okres zaczyna. Juz nic nie lecialo. A tu w nicy na wkladce swieza krew taka okresowa i tak sie czuje
wspolczuje kazda z nas chyba juz zapomniala jak to jest...

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
Moj w nocy spi na boczkach ale w dzien go klade na plecach glowe ma zawsze na boku i tak. Na brzuchu nie umiem go polozyc bo nogi podkurcza.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
wszystko fajnie tylko mając 3 tyg to chyba powinno się mnie aktywne to życie towarzyskie prowadzić jednak
To Twoje zdanie Buła ma inne
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:35   #1886
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

dzieki dziewczyny co do zabaw z niemowlakiem to tez sie zastanawiam jak mu uatrakcyjnić czas bo już w dzien tyle nie śpi i widzę ze sie ,,nudzi,, bo na grzechotki jeszcze chyba za mały, wyjmę dzisiaj mate i zobaczymy
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:40   #1887
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Termin na bioderka na NFZ na marzec ;/ wiec trzeba iść prywatnie ;/
Termin straszny...my okuliste mamy dopiero na marzec, z kolei bioderka od razu, bez zapisywania sie udalo, poszlam tylko zapytac,a babka w rejestracji: 'czy moze byc dzisiaj,za chwile' i ooo, przed namu tylko jedno dziciatko bylo. Ciekawe od czego to zalezy..?

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak wasze dzieciaczki śpią. bo ja od wyjścia ze szpitala kłade go raz na prawym raz na lewym boczku. i dalam sobie sprawe ze w ogóle nie spi na wznak. nie wiem czy to dobrze. dodam ze w sobote bedzie mial miesiac. ale boje sie zeby spal na wznak ze sie zachłyśnie.
Najczesciej na pleckch, choc na poczatku bylo jej wygodnie na bokach,ale teraz jakby nie.

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
A ki sie chyba okres zaczyna. Juz nic nie lecialo. A tu w nicy na wkladce swieza krew taka okresowa i tak sie czuje
Tez bym juz chciala okres bylabym spokojniejsza,a tak to boje sie,ze moglam juz zajsc w druga ciaze

A co do zabaw to poki co moja lubi lezec w wibrujacym lezaczku i podziwiac zabawki wiszące nad nią oraz wpatrywac sie w cienie na suficie
__________________





Edytowane przez mgds
Czas edycji: 2014-12-17 o 08:43
mgds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:42   #1888
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Ja też siedzę z tel w ręku by nie zasnąć.

Kiedy są te sławetne skoki rozwojowe?

Moje dziecko ma jakiś problem ze spaniem. Wczoraj nie spała od 14 do 18, potem zasnela na godzinę i od 19 do 1 w nocy znów szalała. Nie była glodna bo próbowaliśmy dokarmiac, miała sucho. Kolki to nie są bo nie płacze. Marudzi ale jak się weźmie na ręce to przestaje. Czy ktoś wie czemu dziecko nie śpi?
ja mam to samo. I wszyscy mi powtarzają że on już nie jest noworodkiem i juz nie będzie tyle spał dlatego zastanawiam się jakie zabawy mu tutaj wymyślić bo jak by był starszy to wiedzialabym jak go pobawić a z takim maluchem nie wiem ...;/
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:49   #1889
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Czekoladka do swiat jeszcze troche, wiec corcia moze wyzdrowieje
My usg bioderek mamy pod koniec stycznia.
Ja poki co podaje bobotic. Wczoraj bylo tfu tfu lepiej. Ale dalej chyba ten bobotic bede podawala.
Martha haha rady tesciowej bezcenne
Kostka hm...myslalam, ze ze mna juz cos nie tak w.takim razie daje czas do 6 tygodnia, zeby wszystko TAM sie zagoilo
Kostka my z atrakcji to poki co bujak, dwie grzechotki, spiewamy mu i puszczamy piosenki dla dzieci to chyba cale atrakcje no czasem maz jeszcze do niego robi dziwne miny
Mamulunda naszego po jedzeniu kladziemy raz na jednym, raz drugim boczku. Na wznak jak mielo dlugo od jedzenia, ale glowke i tak wtedy przekreca. Z glowka prosto polezy troche jak go w rozku nosimy. No i kladziemy go tez na brzuszek w naszej obecnosci na ok.10min.
Teraz do niego zajrzalam i lezy na plecach z glowka na bok, a kladlam go na boczku, wiec sie przekreca
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:51   #1890
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Martha - chyba Ty pytalas kiedys jak ogarniamy obiady, mialam pisac ale teraz mi sie przypomnialo u mnie wyglada to tak, ze ja gotuje najczesciej na dwa dni. np. jak robie mieso jakies to zawsze tak zeby bylo na drugi dzien tez i robie tylko inne dodatki typu, kasza, ryz, makaron, salatka, buraczki itp. a jak robie zupe albo baze do zupy typu bulion to zawsze odlewam litrowy sloik goracej i chowam do lodowki i w dni kiedy nie mam czasu zrobic nic, wyciagam zupe.
Zawsze tez mam w domu piersi zapakowane pojedynczo w zamrazarce, jakies warzywa w zimie czesto mrozone, makaron, ryz i z tego mozna obiad zrobic w 15 minut, nawet jak mlody mi nie spi
Jak robie rzeczy ktore mozna zamrozic to robie wiecej i przynajmniej jedna porcje zamrazam, to wszystko mi bardzo ulatwia życie





---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Dziewczyny jakie macie jeszcze zabawki albo zabawy dla dzieci? Bo mam wrazenie ze Jerz czasem sie nudzi i zal mi go jak tak lezy i sie rozglada i wydaje mi sie ze chcialby cos ciekawszego robic
Spiewamy mu i mowimy wierszyki ale chodzi mi o zabawki typu grzechotki itp..
tak ja pytałam jakiś czas temu.
u mnie problem z mrozeniem niestety, bo mam lodowke starego typu z malym zamrażalnikiem na gorze, a tam ni chu chu nic się nie zmieści! mam ze dwie paczki filetow i warzyw, krokiety, jakies truskawki i mielone i ledwo się domykają te drzwiczki, wiec nie ma mowy bym jeszcze mrozila gotowe dania, a tak bym chciała... bo bądź co bądź to wygoda przy malym dziecku
zupy tez gotuje na dwa dni, ostatnio nawet na 3 by starczyly, ale wole swieze, gdybym mrozila, to luz, a tak... ehhh
babie ( czyli mnie ) się nigdy nie dogodzi.

co do zabawek - mamy leżaczek bujaczek, mate edukacyjna dostaniemy na swieta, a poza tym mam taka miekka ksiazeczke z materialu i grzechotke z materialu ale Hania patrzy jak my pokazemy, ale sama by się nie zainteresowala. poza tym wpadly już pierwsze pluszaki od cioc, które poki co stoja i lala szmaciana oraz inne grzechotki i gryzaki. jednak najbardziej interesuje ja karuzelka krecaca się i już.
i disco polo uspokaja.


Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Termin na bioderka na NFZ na marzec ;/ wiec trzeba iść prywatnie ;/
pobilas wszelkie rekordy!
masakra z tym nfz-em!



Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Mój początkowo spał na boczku raz prawym raz lewym. Teraz najczęściej śpi na plecach z główką na bok. A w ciągu dnia kładę go na brzuszku żeby poćwiczył i nieraz mu się zaśnie lubi tak, tylko trzeba zaglądać. A jaka kupa po tym
u mnie podobnie - raz kładziemy na lewym boku raz na prawym a czasem na wznak z głowka na boku.
z reszta zauwazylam ze mala sama się powoli przekreca jak jej na boczku nie pasuje...

na brzuszku jakos nie umiem dziecia ulozyc bo te nozki nie wiadomo jak i co z nimi zrobić....

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
wspolczuje kazda z nas chyba juz zapomniala jak to jest...


Moj w nocy spi na boczkach ale w dzien go klade na plecach glowe ma zawsze na boku i tak. Na brzuchu nie umiem go polozyc bo nogi podkurcza.
wlasnie te nozki
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.