Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-23, 10:21   #2701
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy z lekkim katarem (brak innych dolegliwości typu gorączka itp) lecieć do lekarza od razu czy po prostu zwalczać katar i powinno być ok ?

Bo właśnie nie wiem czy iśc, katar ma lekki, nic innego jej nie dolega a wiadomo jak to jest w przychodni

Z lekkim katarem sama powalcz i obserwuj. Jak dojdzie goraczka, kaszel, brak apetytu, apatia to do lekarza bo w przychodni rozne rzeczy mozna zlapac
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:24   #2702
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Niestety mało kto lubi czytać w Dzisiejszych czasach ;( chciałabym dostać jakąś... Zamówiłam sobie u D zegarek. Aż strach się bać jaki wybierze...
A ja typowo babsko... Torebke ale zeby sam nie musial wybierac a bym miala niespodzianke pokaxalam mu 3 modele i z nich mial sam wybrac
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:27   #2703
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

A co mogę na ten katar zzrobić? Sól fizjologiczna plus frida i nawilżanie/wietrzenie mieszkania? Wiecie może czy są jakieś kropelki dla takich maluchów?
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:29   #2704
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

No, tata przywiozl mi rumianek wiec niedlugo zapodam malej
Oby przyniosl efekt w formie kupy :-D
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:31   #2705
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Kurde a moja mała jest na mm i cholerka nie chce pić ani wody ani rumianku ani kopru a powinnam ją dopajać bo kupy ma nieciekawe. Już nawet miałam myśli czy jej tego nie dosłodzić glukozą
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:44   #2706
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Pomyłam podłogi, posprzątałam w szafie na korytarzu, u chłopaków w pokoju ogarnęłam, idę sobie brwi wyregulować, a później do czytelni po książki do nauki..

Co do prezentów to ja mamie kupiłam kalendarz na cały rok z cytatami pawlikowskiej i złotą zawieszkę na łańcuszek, jej "mężowi" to kompletnie nie wiedziałam co i kupiłam koszulę i pasek do spodni... rodzeństwa nie posiadam
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:59   #2707
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Juz pisalam wczesniej ze D.ma pepuszek głęboki ,tak jej zawiązała położna blisko skory i zęby go wyczyścić muszę wyciągnąć z dziurki kikut,obkreca się wokół ale nadal trzymanic się nie babrze
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-23, 11:00   #2708
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość

DZIEWCZYNY RATUJECIE, PREZENTY DLA MAMY TATY I BRATA, POMÓŻCIE!
Biżuteria/kosmetyki np. jakieś fajne sole do kąpieli/herbatki albo kawy na wagę takie aromatyczne i kubek/apaszka - to tak dla mamy.
Dla ojca/brata może koszula/krawat/ t-shirt/szalik/książka/dobry trunek
No albo zdjęcie dziecia w ramce powinno ucieszyć dziadków
Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Justana, ja w kwestii prezentów zawsze polecam książki
Ja też lubię dawać i dostawać książki. Tylko musimy z tż uważać by nie kupić sobie tej samej.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 11:14   #2709
eclariss
Rozeznanie
 
Avatar eclariss
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Monian i dawaj mala na brzuszek wtedy smarkuny latwiej sie frida wyciaga bo splyna w dol.. kurcze teraz znow swieta to moze lepiej skocz do apteki po cos ba katarek mocniejszego niz sol.

Czy miedzy 1 a 2 szczepieniem musi byc jakas okreslona liczba tygodni?? Czy to bez znaczenia??
__________________
Mili z nami
eclariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 11:17   #2710
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Monian i dawaj mala na brzuszek wtedy smarkuny latwiej sie frida wyciaga bo splyna w dol.. kurcze teraz znow swieta to moze lepiej skocz do apteki po cos ba katarek mocniejszego niz sol.

Czy miedzy 1 a 2 szczepieniem musi byc jakas okreslona liczba tygodni?? Czy to bez znaczenia??
Wyczytałam właśnie, że od 4 tygodnia są jakieś krople Nasivin to kupie
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 11:38   #2711
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Monian i dawaj mala na brzuszek wtedy smarkuny latwiej sie frida wyciaga bo splyna w dol.. kurcze teraz znow swieta to moze lepiej skocz do apteki po cos ba katarek mocniejszego niz sol.

Czy miedzy 1 a 2 szczepieniem musi byc jakas okreslona liczba tygodni?? Czy to bez znaczenia??
Pierwsze szczepienia są 6-8 tydzień, drugie 3/4 miesiąc. Chyba 6 tygodni odstępu powinno być. Nasza miała szczepienia w 6 i 8 tygodniu (podzielone na dwa etapy by nie było tyle ukłuć naraz). To w 8 tygodniu wypadało 9 grudnia i pielęgniarka mówiła by przyjść tak ok. 10 stycznia na kolejne (tylko te co wtedy będą pierwszą serię miała w listopadzie, więc akurat wychodzi 6 tygodni odstępu ) ale zagmatwałam
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-23, 11:56   #2712
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

ECLARISS min 6 tygodni odstępu
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:06   #2713
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Wyczytałam właśnie, że od 4 tygodnia są jakieś krople Nasivin to kupie

Tak ja malej jeszcze pod noskiem smarowalam mascia rumiankowa. Z frida nie przesadzaj zeby za bardzo sluzowki nie wysuszyc i nawilzaj po kazdym zastosowaniu

Co do prezentow ja tez lubie ksiazki ale bardziej dostawac niz dawac bo rodzina nie przepada

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Pomyłam podłogi, posprzątałam w szafie na korytarzu, u chłopaków w pokoju ogarnęłam, idę sobie brwi wyregulować, a później do czytelni po książki do nauki..

Co do prezentów to ja mamie kupiłam kalendarz na cały rok z cytatami pawlikowskiej i złotą zawieszkę na łańcuszek, jej "mężowi" to kompletnie nie wiedziałam co i kupiłam koszulę i pasek do spodni... rodzeństwa nie posiadam

Niezle ja czekam na tz ma zajac sie Mala i tez sie biore za mycie podlog bo w zasadzie mi to zostalo i łazienka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Monian i dawaj mala na brzuszek wtedy smarkuny latwiej sie frida wyciaga bo splyna w dol.. kurcze teraz znow swieta to moze lepiej skocz do apteki po cos ba katarek mocniejszego niz sol.

Czy miedzy 1 a 2 szczepieniem musi byc jakas okreslona liczba tygodni?? Czy to bez znaczenia??

Mi pielegniarka mowila 6-8 tygodni. Tak mamy sie wstrzelic
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:17   #2714
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Dziewczyny, pomóżcie

Dziecko mi się zepsuło i cierpi i nie wiem co zrobić, żeby jej pomóc

Od kilku dni prawie wcale nie śpi w dzień, ale dobra, to przeboleję, najgorsze jest to że mało śpi też w nocy bo:
1. ciągle je ale ciumka tylko a nie tak porządnie
2. a jak już sobie godzinę pociumka to zaczyna ulewać kolejną godzinę
3. i znowu jest głodna i tak w kółko

Dokarmiam ją Enfamilem AR dla dzieci z tendencją do ulewań ale to sprawia tylko, że te rzygi są gęstsze.

Dodatkowo mała jak je to słyszę, że w brzuszku jej się coś przewraca, przy tym pręży się, stęka i robi się czerwona. Problem nasila się wieczorem i w nocy. Dziś zasnęła dopiero o 1.30 a wczoraj w dzień spała tylko 2 godziny i 2 drzemki po 30 minut! Podaję jej drugi dzień Lefax (Simetikon), póki co poprawy ani widu ani słychu.

Kolka? Wzdęcia? Czy jaki pies bo się wykończę i ja i ona
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:24   #2715
eclariss
Rozeznanie
 
Avatar eclariss
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Dzieki a wlasnie patrze do ksiazeczki ze juz jestemy umowione i godzina podana i to wychodzi rowne 6 tyg.

My sweet a moze to skok rozwojowy? Ile macie tyg.?

A jakos uspokaja sie na rekach czy nic kompletnie na nia nie dziala?

A moze to dlatego ze ciagle je nie ma konkretniejszej przerwy i zoladek nie odpoczywa...yy takie moje myslenie..moja tez mi tak razy cudowala przy cycu pila po pare lyczkow ale zrobilam jej przerwe 2,5h od jedzenia nie wiem czy tak sie powinno robic ale oklamywalam ja smokiem, hulalam zeby tylko czas lecial i potem jak sie dorwala do cyca to pila i pila a jak skonczyla to odrazu padla glebokim snem.
__________________
Mili z nami
eclariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:42   #2716
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Moje dziecko dzisiaj sra jak najete, już walnął 5 kup, ale przez to mam wrażenie że szybciej jest głodny :/

Mi jak drzewa udało się umyć auto, bo wstyd nim by jechać na święta, niestety najbliższą myjnie mam 25 km od domu, więc myłam sama. Idealnie nie jest, ale wygląda 100 razy lepiej niż wcześniej

Teraz przerwa na obiad i trzeba podłogi ogarnąć.
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:44   #2717
eclariss
Rozeznanie
 
Avatar eclariss
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Nie wiem kiedy wybiore sie wkoncu na jakis spacer z Mili.. ostatnio mnie lapalo jakies przeziebienie to nie wychodzilysmy potem lal deszcz caly czas potem sypalo i wialo i teraz znow wieje i wieje caly czas dosc mocno jak to w gorach..boje sie ze to za zimny wiatr...na termometrze pokazuje 4 na plusie ale tej wiatr daje wrazenie ze jest ponizej zera jest az taki przenikliwy i kolejny dzien kisimy sie w domu
__________________
Mili z nami
eclariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:53   #2718
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Nie wiem kiedy wybiore sie wkoncu na jakis spacer z Mili.. ostatnio mnie lapalo jakies przeziebienie to nie wychodzilysmy potem lal deszcz caly czas potem sypalo i wialo i teraz znow wieje i wieje caly czas dosc mocno jak to w gorach..boje sie ze to za zimny wiatr...na termometrze pokazuje 4 na plusie ale tej wiatr daje wrazenie ze jest ponizej zera jest az taki przenikliwy i kolejny dzien kisimy sie w domu
U nas to samo, wyjść sie nie da tak wieje :/ gdyby nie wczorajszy wypad na Śląsk do chirurga i szoping to tydzień nie wychodzilibysmy z domu z przerwą na szczepienia.
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 12:56   #2719
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
moja tez nie lubi
i caaaaaly dzień spi! caly! już widze nasza noc..

a ja bylam u gina i zielone swiatlo co do sexu slyszala ktoras o tabletkach limetic? to dla karmiących... nie wiem, czy brac, czy nie. bo jakos nie lubie tabletek...
Ja dostalam symonette...tez sie zastanawialam...ale kupilam w koncu i chyba zaczne brac...
Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
A co mogę na ten katar zzrobić? Sól fizjologiczna plus frida i nawilżanie/wietrzenie mieszkania? Wiecie może czy są jakieś kropelki dla takich maluchów?
Nasivin
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-23, 13:03   #2720
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Noc była niezla, duzo spala
Za to w dzien nie potrafi dzis na dluzej zasnac ale jakos ogarniamy.
Jas ma dzis dzien z bajkami glownie.
A my z tzem sprzatamy.
Raz ja raz on i na zmiane przy malej ale nawet sprawnir idzie i czystosc widac w domu
Na szczescie obiad jest z wczoraj.

Na dworze jakis halny i deszcz. Masakra. Ale w pogodzie obiecywali snieg w drugi dzien Świat

Sweet kurcze nie wiem. Mozr to faktycznie jakis skok i niespokojna jest i sama nie wie czego chce. A tez moze z tym jedzeniem cis w tyn jest ze nie ma odpoczynku. .. ciezka sprawa. ...

Moja z kolei niezla. Z cyca zjada gora 20 minut, nie wisi raczej, potem wypluwa i nie chce. Ale z kolei malo rzeczy na nia dziala jak chce ja ululac... smok na krotko o ile uda sie go włożyć. .. zwykle wypluwa zanim usnie i potem usnie albo nie na rekach tez krotko bo wierci sie jakby jej niewygodnie bylo po jakims czasie. Myslalam ze nie dojada ale słyszę ze jej leci duzo z tego cyca. Zwykle po jednym spi ze 2h. Rzadko daje dwa na raz. ...
No nic, taka karma

Dzis pirrwszy rax pomyslalam na spokojnie o styczniu. Zaczynam chyva ogarniac temat psychicznie. ..


Oo Anuszka mmialam sie pytac juz kiedyś. Wy planujecie wyemigrowac na stałe potem?
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:11   #2721
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Monian i dawaj mala na brzuszek wtedy smarkuny latwiej sie frida wyciaga bo splyna w dol.. kurcze teraz znow swieta to moze lepiej skocz do apteki po cos ba katarek mocniejszego niz sol.

Czy miedzy 1 a 2 szczepieniem musi byc jakas okreslona liczba tygodni?? Czy to bez znaczenia??
Nam wyznaczyli za 6 tygodni i tylko mowili, ze jak nie bedzie nam pasowac to przyjsc pozniej ale nie wczesniej.

Bylam godzine na spacerze bo wczoraj sie nie dalo, milo nie bylo.... siapi deszcz, wieje wiatr ale co robic....
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:17   #2722
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Jesteśmy w 5 tygodniu więc to może być skok rozwojowy, ale żeby objawiał się problemami z brzuszkiem No nie wiem... eclariss, mała uspokaja się na rękach ale nie zawsze. Wtedy widzę że coś z brzuszkiem nie tak, bo przeważnie jest czerwona i się pręży. Dzięki dziewczyny, jak dalej tak będzie to po nowym roku mamy szczepienia, wtedy podpytam pediatry. Jak dożyję heh

U nas też pogoda z Siedzimy w domu i nawet na myśl mi nie przyszło żeby wyjść. Jutro ma padać jeszcze mocniej
__________________
http://www.magdam.com.pl

Edytowane przez My Sweet Little Precious
Czas edycji: 2014-12-23 o 13:18
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:35   #2723
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Z lekkim katarem bym sama powalczyła, bo w poczekalni u lekarza można coś gorszego złapać.
Dokładnie.
Ja kiedys poszlam i mnie lekarka zjepala ze z takimi rzeczami trzeba sobie samemu radzić

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Noc była niezla, duzo spala
Za to w dzien nie potrafi dzis na dluzej zasnac ale jakos ogarniamy.
Jas ma dzis dzien z bajkami glownie.
A my z tzem sprzatamy.
Raz ja raz on i na zmiane przy malej ale nawet sprawnir idzie i czystosc widac w domu
Na szczescie obiad jest z wczoraj.

Na dworze jakis halny i deszcz. Masakra. Ale w pogodzie obiecywali snieg w drugi dzien Świat

Sweet kurcze nie wiem. Mozr to faktycznie jakis skok i niespokojna jest i sama nie wie czego chce. A tez moze z tym jedzeniem cis w tyn jest ze nie ma odpoczynku. .. ciezka sprawa. ...

M


Oo Anuszka mmialam sie pytac juz kiedyś. Wy planujecie wyemigrowac na stałe potem?
Tego nigdy nie wiadomo...
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:35   #2724
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Niestety, ale w korytarzu dzieci chorych siedzą razem ospy, zapalenia płuc, grypy i inne.

Nam się udało wyjść na 45min na dwór, nie pada, całkiem ciepło.

Jutro Wigilia, ja się cieszę, Staś się cieszy, Lilka się cieszy tylko o tym nie wie, a TZ ma stresa jak co roku, więc wróci z pracy w złym humorze
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:37   #2725
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Widzę, że nie tylko my zmagamy się z katarem.. byliśmy w szpitalu ostatnio, bo stracił apetyt, gorączkował i był lejący przez ręce.
Mały ma katar już 2 tyg., zaczyna chyba przechodzić W KOŃCU. Ale niestety dostał antybiotyk, było tez podejrzenie zapalenia płuc, ponieważ pokasłuje i słychać jakieś szmery koło płuc, na szczęście nie potwierdziło sie. Zrobili mu rtg i usg j. brzusznej. Mały ma zapalenie górnych dróg oddechowych.

Co do kropelek na katar to my dostaliśmy niedawno Fenistil - 3x2 krople (to jest na katar luźny), no i standardowo od dłuższego czasu dostaje Juvit C 5 kropli dziennie. Po tym Fenistilu faktycznie poprawiło mu się, łatwiej nam było ten katar wyciągnąć bo był bardziej zbity, a wcześniej nie miał końca, tyle, że z kolei teraz poszło to w drugą stronę i musimy przystopować. Katar się mocno zagęścił, to musielismy Fenistil odstawić i dalej walczymy tylko wodą morską + fridą. Do tego zaczęłam mu wkraplać do noska po 3 kropelki mojego mleka z racji działania antybakteryjnego. No i pilnuję by go nie przegrzewać i żeby w pokoju nie było sucho, do tego wietrzymy pokój 1x dziennie.

hmm a nasivin nie jest od 3. miesiąca życia??
Mały ładnie przybiera teraz jak pozbyliśmy się żółtaczki Waga z wczoraj to 3750g, a przy wyjściu ze szpitala (7 doba życia, 27.11) miał prawie 1 kg mniej.


Sweet - mój też ulewa, a rzygnie jak się przeżre. Pediatra powiedziała nam, że na tym etapie dzieci częściej ulewają, ponieważ zaczynają być bardziej aktywne ruchowo, spinają mięśnie, także brzucha a przez to pokarm wraca im do gardła i ust.. I że jak przybiera na wadze ładnie, to nie ma się czym martwić, bo powinno przejśc po 3. miesiącach życia.
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:38   #2726
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Pomyłam podłogi, posprzątałam w szafie na korytarzu, u chłopaków w pokoju ogarnęłam, idę sobie brwi wyregulować, a później do czytelni po książki do nauki..

Co do prezentów to ja mamie kupiłam kalendarz na cały rok z cytatami pawlikowskiej i złotą zawieszkę na łańcuszek, jej "mężowi" to kompletnie nie wiedziałam co i kupiłam koszulę i pasek do spodni... rodzeństwa nie posiadam
Oo to ty jedynaczka zadowolona byłaś jako dziecko ze nie masz rodzeństwa?
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:48   #2727
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Dziewczyny podające mm: gotujecie wodę na mleczko przez 5 minut?

Przechodzimy właśnie na babydream, a tam pisze żeby tylko zagotować, schłodzić do 70 stopni, wsypać mieszankę i pidaeać schłodzone do 37. Ne wiem czy na początku tez gotowac przez te 5 minut.
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 13:50   #2728
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
A ja typowo babsko... Torebke ale zeby sam nie musial wybierac a bym miala niespodzianke pokaxalam mu 3 modele i z nich mial sam wybrac
My tak samo ;p pokazałam mu w jakim stylu mi się podobają mam nadzieję że mi się spodoba
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 14:01   #2729
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Oo to ty jedynaczka zadowolona byłaś jako dziecko ze nie masz rodzeństwa?
Baaardzo
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 14:12   #2730
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Kasia haha a daj spokoj wczoraj w tv lecialy porody i stwierdzilam, ze jak przed ciaza ogladalam tak teraz juz nie chce
Nasz maly wczoraj cala dobe spioszkowal to chyba dzis bedzie jazda juz wczoraj wieczorem sie zaczynalo marudkowanie w nocy tez pobudki czesto bo o 4 i 7.30, a nieraz spal do rana. Teraz co 3 h budzi sie na jedzenie,wiec wczoraj sie wyspal za wszystkie czasy

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------



Ja tez
A mi sie teraz milo oglada te porody,bo juz mam to za soba tylko ze zawsze placze jak ogladam,bo sie wzruszam

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Moja Lila też stęka i też jak polulam to przestaje.
Ale mi narobiłaś smaka z rana i zeżarłam kilka pierniczków zamiast śniadania. I dupa znów rośnie
Zajmę sie nią po nowym roku, teraz wprowadzam się w Świąteczną atmosferę
My idziemy do rodziców na wigilię i święta, będzie 7 osób plus moje dzieci, więc bardzo kameralnie.
Tylkami swoimi to pewnie od stycznia wszystkie sie zajmiemy i watek bedzie w polowie od dieciach,a w polowie o zmaganiach z cialem heheh

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
moje też poszla spać o 23 a wstała o 5 fakt od 4 juz stekala, potem koło 7 usnęła i śpi do teraz ale juz sie budzi. I ciagle mam dylemat, budzic nie budzić, bo mi ta moja połozna tak ryla beret z ta liczba karmień ze spac nie moge i je liczę



no własnie tez mnie to zastanowiło, mi marudziła położna (znow ona) że 3 tydzień kikut juz dawno powinien odpaść, specjalnie wczraj była go ogladać ALE odpadl dzień wczesniej o 22 przed kapielą
krok w doroslość a dzisiaj będzie kolejny, przechodzimy na pampersy 2
u mnie wiatrzysko sie uspokoiło chyba, spróbujemy się wybrać na spacer


haha mamy ta samą sąsiadkę????
u mnie co niedziela



moja też tak mocno harczy wręcz czasami


Jezu kobieto nie strasz, aż mnie ciary przeszły i czemu w odniesieniu do zachowania mojego dziecka hehe:d brrr



haha ja miałam ostatnio to samo kogos rozmowe wyłapało

DZIEWCZYNY RATUJECIE, PREZENTY DLA MAMY TATY I BRATA, POMÓŻCIE!
Jestem zwolenniczką bonów do sklepow, jako prezent, chociazby do Rossmanna

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Niestety mało kto lubi czytać w Dzisiejszych czasach ;( chciałabym dostać jakąś... Zamówiłam sobie u D zegarek. Aż strach się bać jaki wybierze...
Pochwal sie potem jaki kocham zegarki! I tez bede miec nowy lada dzien, ale kupie go sobie sama, bo moj juz mi prezent dal

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
No, tata przywiozl mi rumianek wiec niedlugo zapodam malej
Oby przyniosl efekt w formie kupy :-D
Obstawiam,ze kupa bedzie!

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Kurde a moja mała jest na mm i cholerka nie chce pić ani wody ani rumianku ani kopru a powinnam ją dopajać bo kupy ma nieciekawe. Już nawet miałam myśli czy jej tego nie dosłodzić glukozą
Moja szybko wypluwa smoczek jak poczuje,ze pije cos innego niz mleko,ale zawsze chociaz kilka lykow pociagnie, moze u was tez warto kilka razy dziennie nawet po jednym łyczku probowac

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Juz pisalam wczesniej ze D.ma pepuszek głęboki ,tak jej zawiązała położna blisko skory i zęby go wyczyścić muszę wyciągnąć z dziurki kikut,obkreca się wokół ale nadal trzymanic się nie babrze
Twarda dziewczyna z niej...w koncu chyba odpadnie kiedys

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Nie wiem kiedy wybiore sie wkoncu na jakis spacer z Mili.. ostatnio mnie lapalo jakies przeziebienie to nie wychodzilysmy potem lal deszcz caly czas potem sypalo i wialo i teraz znow wieje i wieje caly czas dosc mocno jak to w gorach..boje sie ze to za zimny wiatr...na termometrze pokazuje 4 na plusie ale tej wiatr daje wrazenie ze jest ponizej zera jest az taki przenikliwy i kolejny dzien kisimy sie w domu
Dzieci urodzone tak jak nasze na przelomie jesieni i zimy to maja przeeekichaneeee

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Dziewczyny podające mm: gotujecie wodę na mleczko przez 5 minut?

Przechodzimy właśnie na babydream, a tam pisze żeby tylko zagotować, schłodzić do 70 stopni, wsypać mieszankę i pidaeać schłodzone do 37. Ne wiem czy na początku tez gotowac przez te 5 minut.
na Hippie nie zauwazylam informacji,zeby 5 min.gotowac, wiec tak nie robie
__________________




mgds jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.