Ważne pytanie / Ciąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 15:17   #1
asilya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 45
Exclamation

Ważne pytanie / Ciąża?


Biorę novynette ok. pół roku. Co do seksu to przerywany, chociaż czasem zdaża się już "do końca", chodź rzadko. i właśnie w tym sedno sprawy: czy jeżeli biorę tabletki regularnie (w ciągu 6 miesięcy ani razu nie zapomniałam o tabletce) moge być w ciąży? Martwię się bo w niedziele miałam dostać okres a do dziś go nie mam i nie wiem czy to wływ ciązy czy może fakt że 2 opakowania wcześniej przesunełam okres i ost. był bardzo słaby. Dodam, że przed rozpoczęciem tabletek miałam zawsze bardzo nieregularne miesiączki, dochodziło nawet do max. 3 w ciągu roku. Co o tym sądzicie?
asilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 15:21   #2
nearlaify
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Myślę, że powinnaś iść zrobić badania. Bo nawet jeśli to nie ciąża, zdecydowanie COŚ jest na rzeczy.
nearlaify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 16:46   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Cytat:
Napisane przez asilya Pokaż wiadomość
Biorę novynette ok. pół roku. Co do seksu to przerywany, chociaż czasem zdaża się już "do końca", chodź rzadko. i właśnie w tym sedno sprawy: czy jeżeli biorę tabletki regularnie (w ciągu 6 miesięcy ani razu nie zapomniałam o tabletce) moge być w ciąży? Martwię się bo w niedziele miałam dostać okres a do dziś go nie mam i nie wiem czy to wływ ciązy czy może fakt że 2 opakowania wcześniej przesunełam okres i ost. był bardzo słaby. Dodam, że przed rozpoczęciem tabletek miałam zawsze bardzo nieregularne miesiączki, dochodziło nawet do max. 3 w ciągu roku. Co o tym sądzicie?
Biorąc pigułki, nie musisz uprawiać seksu przerywanego, bo jesteś zabezpieczona. Jeśli nie zapomniałaś o żadnej pigułce, nie brałaś antybiotyków czy innych leków osłabiających działanie tabletek, nie miałaś wymiotów i biegunek, to nie możesz być w ciąży.
Dlaczego piszesz, że powinnaś dostać okres (tak przy okazji - w czasie brania pigułek NIE MA SIĘ okresu, tylko krwawienie z odstawienia) akurat w niedzielę? Jak to wyliczyłaś?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 17:11   #4
asilya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 45
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;21432921]Biorąc pigułki, nie musisz uprawiać seksu przerywanego, bo jesteś zabezpieczona. Jeśli nie zapomniałaś o żadnej pigułce, nie brałaś antybiotyków czy innych leków osłabiających działanie tabletek, nie miałaś wymiotów i biegunek, to nie możesz być w ciąży.
Dlaczego piszesz, że powinnaś dostać okres (tak przy okazji - w czasie brania pigułek NIE MA SIĘ okresu, tylko krwawienie z odstawienia) akurat w niedzielę? Jak to wyliczyłaś?[/QUOTE]

Atybiotyk brałam ponad 2 miesiące temu poza tym lekarka powiedziała że nie osłabią działania moich tabletek. Po twojej wiadomości mi ulżyło a co do krwawienia no to mam przerwę od niedzieli więc czekam na nie z niecierpliwością.
asilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 18:28   #5
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Cytat:
Napisane przez asilya Pokaż wiadomość
Atybiotyk brałam ponad 2 miesiące temu poza tym lekarka powiedziała że nie osłabią działania moich tabletek. Po twojej wiadomości mi ulżyło a co do krwawienia no to mam przerwę od niedzieli więc czekam na nie z niecierpliwością.
Siedmiodniową przerwę, tak? W takim razie spokojnie, krwawienie może się pojawić w każdym z tych siedmiu dni. Nie jest powiedziane, że od razu w pierwszym ani że co miesiąc będzie się pojawiać w ten sam dzień. Spokojnie
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 19:09   #6
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Krwawienie z odstawienia powinno przyjść w ciągu 7dniowej przerwy i nie jest powiedziane, że to będzie zaraz pierwszego dnia, a może drugiego. Organizm ma na to 7-dni więc spokojnie...,nie musi "chodzić jak w zegarku co miesiac", a tak a propos to jest zbiorczy nt. domniemanych ciąż...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:17   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Krwawienie z odstawienia może pojawić się w każdym z siedmiu dni przerwy, nie ma takiej zasady, że jak zawsze dostawałaś w niedzielę, to będziesz już tak dostawać, tym bardziej, że coś tam przestawiałaś ostatnio. Teraz możesz dostać w środę, albo czwartek. Zresztą może się też zdarzyć raz, że wcale się nie pojawi, a ciąży nie będzie (ale to test trzeba zrobić na wszelki wypadek mimo wszystko).
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 08:19   #8
gaaba85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 53
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

Jeżeli Twoja siedmiodniowa przerwa zaczęła się dopiero w niedzielę to nie masz powodu do obaw. Ja np przez kilka lat brania tabletek zawsze dostawałam krwawienie w piątym dniu. Ale jeśli krwawienie się nie pojawi nie zaczynaj następnego opakowania, tylko udaj się do lekarza.
gaaba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 08:35   #9
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Ważne pytanie / Ciąża?

ja przy novynette raz dostałam krwawienia w 8 dniu, kiedy wzięłam 1 tabsa z nowego opakowania. Ale to akurat spowodował antybiotyk, który brałam parę dni wcześniej. Zazwyczaj dostawałam "okres" 4 dnia po odstawieniu. Ale to się może zmieniać. Wszystko zależy od niektórych czynników typu stres, inne leki, itp. Jesli brałaś tabletki regularnie, nie miałaś biegunek, wymiotów, podczas brania antybiotyków zabezpieczałaś się dodatkowo przez tydzień (lub czasem dwa, niedawno napotkałam to w jednej ulotce) to nie ma obaw.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez gaaba85 Pokaż wiadomość
Jeżeli Twoja siedmiodniowa przerwa zaczęła się dopiero w niedzielę to nie masz powodu do obaw. Ja np przez kilka lat brania tabletek zawsze dostawałam krwawienie w piątym dniu. Ale jeśli krwawienie się nie pojawi nie zaczynaj następnego opakowania, tylko udaj się do lekarza.

mi z kolei ginka powiedziała żeby brać następne opakowanie bo tak się może zdarzyć. I miała rację.
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.