Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-06, 14:36   #631
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
aloes oraz gliceryna mogą być komedogenne.
a z kremu barwypochodne oliwy z oliwek
Skąd zaczerpnęłaś informację o właściwościach komedogennych aloesu?!

Aloe vera gel znalazłam tylko w tym zestawieniu:
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm

i tutaj:
http://www.soapnuts.com/noncomo.html

Jak wytłumaczyć fakt, iż jest on częstym składnikiem "niekomedogennych" (wg deklaracji producentów) kosmetyków?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 18:01   #632
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

też sie dziwie, zawsze sądzilam, ze aloes nie zapycha...
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 22:00   #633
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Skąd zaczerpnęłaś informację o właściwościach komedogennych aloesu?!

Aloe vera gel znalazłam tylko w tym zestawieniu:
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm

i tutaj:
http://www.soapnuts.com/noncomo.html

Jak wytłumaczyć fakt, iż jest on częstym składnikiem "niekomedogennych" (wg deklaracji producentów) kosmetyków?
nie wszystkich zapycha- mnie zapchał strasznie (miałam żel w którym był głownie aloes a reszta ponoć zupełnie nie komedogenna - więc musiał to być aloes. to był żel pod oczy - moja skóra wyglądała po nim starsznie :/)
oczywiscie to nie regula - chcialam tylko powiedziec ze niektorym moze szkodzic
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 07:57   #634
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Może to jakaś reakcja uczuleniowa? Jeśli przypadek zatkania porów, to raczej odosobniony.
Aloes jest częstym składnikiem kosmetyków dla cer tłustych i trądzikowych. Nawet B. Kwiatkowska go polecała.

Co to był za żel?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 15:49   #635
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

oj obawiam się że sobie jego nazwy nie przypomnę. to było już jakis czas temu. zastanawiałam się czy to nie reakcja alergiczna ale wtedy chyba wyskoczyłoby coś ropnego albo chociaż jakieś grudki a to były tylko pozatykane pory - ale tak jeden przy drugim i wlasnie pod oczami.
pozniej trafilam na informacje ze to moze byc wlasnie ten aloes chyba na stronie dr. Różańskiego (poszukam tej strony jak znajdę to wkleję link)

sprawdziłam i nie mogę znaleźć tej informacji. widocznie coś namieszałam w związku z tym przepraszam za wprowadzenie zamętu aleosu bać się nie trzeba (zapycha jak narazie chyba tylko mnie )

swoja droga mam aloes w doniczce - przetestuje swiezy zel na skórze i zobaczę czy to na pewno aloes

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2006-09-07 o 15:57 Powód: poprawka
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:08   #636
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
swoja droga mam aloes w doniczce - przetestuje swiezy zel na skórze i zobaczę czy to na pewno aloes
w ten sposób niekoniecznie się dowiesz, bo użyjesz zapewne samego miąższu. natomiast najczęściej uczula aloina, która jest zawarta w skórce aloesu. niektóre kosmetyki zawierają aloes z samego miąższu (nie powinien uczulać), a inne z miąższu i skórki.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 20:04   #637
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ja dzis zakupilam calme HLC i bede sie nawilżać zobacymy co z tego wyniknie...
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 17:15   #638
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Co mnie zapycha??

Mam cerę mieszaną naczynkową. Coś mnie zapycha!!

Stosuje:

1. Yves Rocher, Pure Calmille (żel do mycia twarzy)
Skład:
aqua, propylene glycol, sodium laureth sulfate, butylene glycol, sodium cocoamphoacetate, peg-30 glyceryl laurate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium cocoyl isethionate, carbomer, xanthan gum, parfum, imidazolidinyl urea, methylparaben, allantoin, tetrasodium edta, sodium hydroxide, cymbopogon martinii motia, chamomilla recutita, CI 19140, CI 42090

2. Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)
Skład:
Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

3. Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB
Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Alluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbic Palmitate, Citric Acid, Parfum

4. Maybelline, Pure Makeup
Skład:
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)

5.Rimmel, Stay Matte (Puder w kamieniu)

Czasami na noc Juvit

Zamówiłam w aptece Effaclar K, jutro odbieram. Z jakim kremem mogę go stosować?
PROSZĘ O POMOC!!!
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:29   #639
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Co mnie zapycha??

mnie zapychał ten krem Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB i to wszystko przez aprylic/Capric Triglyceride

ponadto może cie zapychać Paraffin Oil

no i sam Juvit
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:56   #640
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co mnie zapycha??

Mnie też zapychał Iwostin, choć początkowo byłam z niego zadowolona.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 18:38   #641
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co mnie zapycha??

Cytat:
Napisane przez Imola Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną naczynkową. Coś mnie zapycha!!

Stosuje:

1. Yves Rocher, Pure Calmille (żel do mycia twarzy)
Skład:
aqua, propylene glycol, sodium laureth sulfate, butylene glycol, sodium cocoamphoacetate, peg-30 glyceryl laurate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium cocoyl isethionate, carbomer, xanthan gum, parfum, imidazolidinyl urea, methylparaben, allantoin, tetrasodium edta, sodium hydroxide, cymbopogon martinii motia, chamomilla recutita, CI 19140, CI 42090

2. Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)
Skład:
Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

3. Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB
Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Alluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbic Palmitate, Citric Acid, Parfum

4. Maybelline, Pure Makeup
Skład:
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)

5.Rimmel, Stay Matte (Puder w kamieniu)

Czasami na noc Juvit

Zamówiłam w aptece Effaclar K, jutro odbieram. Z jakim kremem mogę go stosować?
PROSZĘ O POMOC!!!

NA niebiesko najpopularniejsze zapychacze. Z doswiadczenia - stawiam na Iwosti, jak juz dziewczyny pisały w tym watku.

A polyacrylamide [na czerwono] radziłabym unikać w kosmetykach, zwlaszcza tak wysoko w skladzie...

A co do kremu do stosowania z Efaclarem - ma byc to krem na dzien czy na noc? JEsli na nic, to godzinke po nalozeniu Effaclary mozesz dosmarowac buzie jakims lekkim nawilzaczem o prostym składzie [np. Hydrance Optimale Legere lub Riche od avene; Hydraphase legere lub Riche od LRP, Bioderma tez ma cos w tym stylu, Lipobase, Nanobase, Physiogel etc...]

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-09-11 o 18:41 Powód: dopisanie kilku słów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 11:39   #642
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Dot.: Co mnie zapycha??

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, odstawiłam Iwostin, z Juvitu na razie też zrezygnuje i zobaczymy. Dzisiaj wieczorem pierwsza aplikacja Effaclaru. Kupie jeszcze lekki nawilżacz i poczekam na efekty.
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:38   #643
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Co mnie zapycha??

Też bym stawiała na Iwostin... Na pewno nie żel z Yves Rocher - sama używam od 2 lat i raczej nie spowodował szkód na twarzy
Mała prośba do Imoli: widzę, że używasz Rimmela Stay Matte: czy sprawdziłabyś dla mnie jego skład na opakowaniu? Zdaje się, że jest pod naklejką na denku... Dzisiaj byłam w drogerii i wiadomo - odklejać nie będę, a wolę się najpierw upewnić ze składem.
Przepraszam za off-topic i pozdrawiam
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 08:50   #644
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Dot.: Co mnie zapycha??

faustissima, niestety składu nie ma. Pod polską naklejką jest opisane działanie pudru w pięciu językach i tyle. Przykro mi, że Ci nie pomogłam.
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 12:06   #645
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co mnie zapycha??

tak po analizie składu potwierdzam co piszą dziewczyny, faktycznie moga byc to skłądniki iwostinu, gliceryna użyta w duzej ilosći w juvicie też może miec winę jednak jesli używasz go co jakiś czas a wysypuje CIę dalej to najprawdopodobiej iwostin
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:04   #646
erienne
Przyczajenie
 
Avatar erienne
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam serdecznie! o wielu sprawach nie maialm pojecia poki to forum mnie nie oswiecilo.
mam jedno pytanie- czy maslo shea jest komodogenne? w tabelach nic o nim nie wspominaja (albo ja nie umiem znalesc ) ale slyszalam ze jednak moze zapychac.
jak to w koncu jest?
erienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:21   #647
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez erienne Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! o wielu sprawach nie maialm pojecia poki to forum mnie nie oswiecilo.
mam jedno pytanie- czy maslo shea jest komodogenne? w tabelach nic o nim nie wspominaja (albo ja nie umiem znalesc ) ale slyszalam ze jednak moze zapychac.
jak to w koncu jest?
zdecydowanie zapycha, przynajmniej mnie
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:15   #648
erienne
Przyczajenie
 
Avatar erienne
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

szkoda mialam wielka ochote na krem weledy z irysem ale w takim razie chyba sie nie zdecyduje, shea butter wysoko w skladzie.
erienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:32   #649
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Co mnie zapycha??

Cytat:
Napisane przez Imola Pokaż wiadomość
faustissima, niestety składu nie ma. Pod polską naklejką jest opisane działanie pudru w pięciu językach i tyle. Przykro mi, że Ci nie pomogłam.
mimo wszystko dziękuję ... Nie sądziłam, że będzie aż tak ciężko z tym składem... Uh....
Życzę powodzenia w walce z zapychającym kremem
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 20:54   #650
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Poszanowania dla ogromnej wiedzy biochemicznej coniektórych pań .W wątek się wczytuję od jakiegoś czasu ślęczę nad składami i mam problem.Nie umiem znalezc dla siebie kremu na jesień/zimę( a się zbliżają wielkii krokami).Wyjaśnię od razu ,że chodzi o krem ochronny(nie żaden lekki nawilżacz).Cera jak już kilka razy pisłam naczynkowa wrażliwa histeryczna skłonna do zapychania troche zaskórników zamkniętych.Krem ma więć chronić naczynka i nie zapychać.Oczywiśćie przydałoby się jeszcze działanie na rumień ale to tak jakbym chciała słonia w karafce więc minimalizuję wymagania.Cena do 70-80 zł.Proszę o pomoc!
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 08:44   #651
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Posta pisłam wieczorem i apomniałam dodać najważniejszego czyli składników o których już wiem ,że mnie zapychają.Gliceryna(juvit ...brr,nawet tonik bielendy rózany mnie zapychał),parafina,siliko ny również, teraz testuje calme hlc (ten biolipidowy z kaprylami)ale używam dwa dni więc na razie oznak zapchania nie mam.Tutaj podaje do wglądu skład Lipolanu(emolient)i proszę o jego ocenę:
AQUA
PEG-8
CETEARYL ALCOHOL
CETETH-20
ALCOHOl
SODIUM CETEARYL SULFATE
PHENOXYETHANOL
METHYLPARABEN
BUTYLPARABEN
CHOLESTEROL
DICETYL PHOSPHATE
ETHYLPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
LECITHIN
PROPYLPARABEN
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 15:31   #652
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez la fraise des bois Pokaż wiadomość
Posta pisłam wieczorem i apomniałam dodać najważniejszego czyli składników o których już wiem ,że mnie zapychają.Gliceryna(juvit ...brr,nawet tonik bielendy rózany mnie zapychał),parafina,siliko ny również, teraz testuje calme hlc (ten biolipidowy z kaprylami)ale używam dwa dni więc na razie oznak zapchania nie mam.Tutaj podaje do wglądu skład Lipolanu(emolient)i proszę o jego ocenę:
AQUA
PEG-8
CETEARYL ALCOHOL
CETETH-20
ALCOHOl
SODIUM CETEARYL SULFATE
PHENOXYETHANOL
METHYLPARABEN
BUTYLPARABEN
CHOLESTEROL
DICETYL PHOSPHATE
ETHYLPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
LECITHIN
PROPYLPARABEN
na niebiesko potencjalne zapychacze. Nie są to jednak składniki z "top listy" zapychaczy. CHolestreol moze ty pelnic funkcje stabilizatora, wiec nieoniecznie bedzie zapychał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 02:09   #653
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Co mnie zapycha??

tytul watku to wlasnie text,ktory dzisiaj z placzem wydusilam z siebie po demakijazu
nie chce zakladac nowego watku,bo w sumie o ten sam problem mi chodzi.
a teraz do rzeczy:
okolo dwa tygodnie temu zakupilam nowy krem pod oczy i maske do oczu.do dzisiaj wszystko bylo ok a przynajmniej tak mi sie wydawalo. a dzisiaj? okolo 7 zaskorniakow w okolicach oka,wlasnie tam gdzie uzywane byly te dwa specyfiki. do tej pory jeszcze mi sie to niezdazylo,chociaz skora mam sklonna do wypryskow i zaskorniakow, ale nie ta strefa! siedze tu na wizazu,studiuje slowniki ,inne tematy i dochodze do wniosku,ze to moze byc maska,a dokladnie Caprylic/Capric Triglyceride,ktory wystepuje na drugim miejscu w skladnikach. dla zainteresowanych,ktore moga jeszcze cos doradzic podaje sklady:

Krem pod oczy:
AQUA, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, PROPYLENE GLYCOL, SQUALANE, OCTYL OCTANOATE, CETEARYL ALCOHOL, MANNAN, TRITICUM VULGARE, SODIUM DIHYDROXYCETYL PHOSPHATE, ISOPROPYL HYDROXYCETYL ETHER, GINKGO BILOBA, ALGAE, SEA SALT, SODIUM HYALURONATE, PEG-12 GLYCERYL LAURATE, PEG-36 CASTOR OIL, SACCHARIDE ISOMERATE, SUCROSE, UREA, GLUCOSE, FRUCTOSE, DEXTRIN, ALANINE, CERAMIDE 3, ASPARTIC ACID, HEXYLENE GLYCOL, GLUTAMIC ACID, ETHYL LINOLEATE, EDTA, CARBOMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, HEXAMIDINE DIISETHIONATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, EUGENOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE


Maseczka do oczu

Aqua > 50 %
Caprylic/Capric Triglyceride 10 - 25 %
Simmondsia Chinensis (Buxus Chinensis) 10 - 25 %
Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate 1 - 5 %
Glycerin 1 - 5 %
reszta ma 1% albo mniej :
Citrus Limonum,Hamamelis Virginiana,Panthenol,Reti nyl Palmitate,Tocopherol,Toco pheryl Acetate,Ubiquinone,Zinc Stearate,Alcohol Denat.,Ascorbyl Palmitate,Benzoic Acid,Cera Alba,Citral,Dehydroacetic Acid,Hydrogenated Castor Oil,Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,Lactic Acid,Limonene,Magnesium Sulfate,Phenoxyethanol,So rbic Acid,


jak narazie to zrobie maly eksperyment dwutygodniowy i odstawie ta maske by sprawdzic czy to jest ten powod. jesli tak,to sie chyba pochlastam,bo zrobilam zakup na nastepne trzy miesiace
z gory dziekuje za dodatkowe wskazowki.
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 02:13   #654
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Co mnie zapycha??

z gory przepraszam za jakosc czcionki,ale mam jeszcze jedno pytanie.
w jaki sposob moge usunac te zaskorniaki ( zaskorniki?)
kurcze,wycisnac boje sie troche,ze dziurki zostana, albo inna cholera tam wlezie. doradzcie cos prosze bo calkiem osiwieje.

pozdrawiam
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 07:16   #655
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Ja też mam problem z tym odróżnieniem... Miałam zaskórniki to fakt, zaczęłam z Effaclarem K i teraz całe czoło , broda, nos policzki mają tego duuuuuuużo dużo więcej... małych czarnych zaskórników....
no i nie wiem czy to ten eff. tak działa czy coś mnie zapycha??
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 08:01   #656
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Aga, może filtr?
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 09:02   #657
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V dziękuję za analizę składu .Zastanawiam się czy alkochole w składzie nie zaszkodzą na naczynka?(alkochol cetearylowy i etanol).Znalazłam jeszcze skład tłustego dermosanu i też proszę ktorąś z "biochemiczek" o ocenę Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Parfum, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, 2-Bromo-2-Nitropropane-l,3-Diol, BHA.
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 09:53   #658
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez la fraise des bois Pokaż wiadomość
L_V dziękuję za analizę składu .Zastanawiam się czy alkochole w składzie nie zaszkodzą na naczynka?(alkochol cetearylowy i etanol).Znalazłam jeszcze skład tłustego dermosanu i też proszę ktorąś z "biochemiczek" o ocenę Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Parfum, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, 2-Bromo-2-Nitropropane-l,3-Diol, BHA.
Cetyl alcohol to nie alkohol jak np. alcohol denat] tylko mocny nawilżacz, emolient. On na pewno nie wysusza, jesli juz to pozapapychać może

Alkohol w skladzie jak najbardziej moze podraznic naczynka - czyli unikamy "denata" w składzie.

Co do Dermosanu - jest bardzotlusty, moze zapychac - jest tam i parafina, wosk pszczeli, gliceryna, a nawet wit E.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:12   #659
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co mnie zapycha??

Cytat:
Napisane przez asia b Pokaż wiadomość
tytul watku to wlasnie text,ktory dzisiaj z placzem wydusilam z siebie po demakijazu
nie chce zakladac nowego watku,bo w sumie o ten sam problem mi chodzi.
a teraz do rzeczy:
okolo dwa tygodnie temu zakupilam nowy krem pod oczy i maske do oczu.do dzisiaj wszystko bylo ok a przynajmniej tak mi sie wydawalo. a dzisiaj? okolo 7 zaskorniakow w okolicach oka,wlasnie tam gdzie uzywane byly te dwa specyfiki. do tej pory jeszcze mi sie to niezdazylo,chociaz skora mam sklonna do wypryskow i zaskorniakow, ale nie ta strefa! siedze tu na wizazu,studiuje slowniki ,inne tematy i dochodze do wniosku,ze to moze byc maska,a dokladnie Caprylic/Capric Triglyceride,ktory wystepuje na drugim miejscu w skladnikach. dla zainteresowanych,ktore moga jeszcze cos doradzic podaje sklady:

Krem pod oczy:
AQUA, ISOSTEARYL ISOSTEARATE [ester kw. tłuszczowego], PROPYLENE GLYCOL, SQUALANE, OCTYL OCTANOATE, CETEARYL ALCOHOL, MANNAN, TRITICUM VULGARE, SODIUM DIHYDROXYCETYL PHOSPHATE, ISOPROPYL HYDROXYCETYL ETHER, GINKGO BILOBA, ALGAE, SEA SALT, SODIUM HYALURONATE, PEG-12 GLYCERYL LAURATE, PEG-36 CASTOR OIL, SACCHARIDE ISOMERATE, SUCROSE, UREA, GLUCOSE, FRUCTOSE, DEXTRIN, ALANINE, CERAMIDE 3, ASPARTIC ACID, HEXYLENE GLYCOL, GLUTAMIC ACID, ETHYL LINOLEATE, EDTA, CARBOMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, HEXAMIDINE DIISETHIONATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, EUGENOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE


Maseczka do oczu

Aqua > 50 %
Caprylic/Capric Triglyceride 10 - 25 %
Simmondsia Chinensis (Buxus Chinensis) 10 - 25 %
Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate 1 - 5 %
Glycerin 1 - 5 %
reszta ma 1% albo mniej :
Citrus Limonum,Hamamelis Virginiana,Panthenol,Reti nyl Palmitate,Tocopherol,Toco pheryl Acetate,Ubiquinone,Zinc Stearate,Alcohol Denat.,Ascorbyl Palmitate,Benzoic Acid,Cera Alba,Citral,Dehydroacetic Acid,Hydrogenated Castor Oil,Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,Lactic Acid,Limonene,Magnesium Sulfate,Phenoxyethanol,So rbic Acid,



Zarowno w pierwszym jak i w drugim produkcie jest troche tych zapychaczy. nie znaczy to ednak ze absolutnie wszystkie sa przyczyna Twojego nieszczescia. na niebiekso zaznaczylam algi - z algami jest tak ze niektorym cero tlustym cudownie poamagaja, a na niektore dzialaja wrecz odwrotnie.
Chyba jedyne co Ci pozostaje to odstawic obydwa produkty i stopniowo włączac je do pielegnacji - wtedy najszybciej przekonasz sie ktory to produkt. Trudniej bedzie wykryc ktory to skladnik....

Co do zaskornikow - sama bym ich nie zaczepiala. nie jestem zwolenniczka mechanicznego czyszczenia cery, ale gdyby ten problem mi dokuczal udalabym sie do doswiadczonej kosmetyczki.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-09-17 o 10:13 Powód: uzupelnienie tresci
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:40   #660
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

no własnie.... tego się obawiałam....
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.