moje dzieci i nowa zona eks męża - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-09, 21:57   #241
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
rózne spostrzezenia piszecie
wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od dojrzałości faceta
mój eks nasze dzieci traktuje jako wydaet-bo musi placic alimenty
pojawiły sie,więc sa i nalezy ponieść koszty ,to tyle co on chyba o nich mysli
mieszka 10 km od nich i nie przyjedzie,choć na chwile,od ilus tygodni nie dzwoni
fakt,pojawily się w naszym zyciu gdy bylismy mlodzi,ale mial czas sie juz do tego przyzwyczaic...
duzo zalezy tez od aktualnej partnerki takiego "tatusia"
zona mojego eks była dość obojetna w stosunku do moich dzieci,one sie na nią nie skarzyłay,mówiły ze jest miła,itp
ale mam wrazenie ze ona tez specjalnie nie chce by moje dzieci spotykały ojca...
2 tyg temu miał je odebrac ze szkoly...,siedze u fryzjera gdy zadzwonil,ze musi zostac w pracy i ich nie weźmie,a pozniej sie okazało ze to zadna praca,tylko Beata chciala jechac do Zakopanego i szybciej musial wyjśc z pracy bo to kawał drogi...
przeciez ona doskonale wiedziala ze on bierze dzieci w ten piatek...ale jakw idać to olała ten fakt
jakis czas temu spotkałam naszych wspólnych znajomych i uslyszlam ze on gdy poznaje nowych ludzi to mówi,ze ma tylko jedno dziecko...do moich sie nie przyznaje...
O ja .... Nie wiem naprawdę jak tak można?! Przypomni sobie o dzieciach, jak mu nie będzie miał kto na starość szklanki z wodą podać.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:00   #242
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
O ja .... Nie wiem naprawdę jak tak można?! Przypomni sobie o dzieciach, jak mu nie będzie miał kto na starość szklanki z wodą podać.
Mam nadzieje,że mu jej nikt nie poda Ja tam wolę obcym pomóc niż mojemu ojcu - zasłużył sobie
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:04   #243
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Mam nadzieje,że mu jej nikt nie poda Ja tam wolę obcym pomóc niż mojemu ojcu - zasłużył sobie
Witaj w klubie
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:25   #244
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Witaj w klubie
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:48   #245
florka35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

czy po rozwodzie wracałyscie do panieńskiego nazwiska?
Mój eks zaczyna sugerować by, nie używała jego nazwiska tylko swoje panieńskie....
troche mnie to dziwi,bo byl czas na zalatwienie do 3 m-cy po rozwodzie a teraz mogą byc schody
i w sumie nie wiem o co mu chodzi,zwalaszcza ze to nawzisko jest bardzo powszechne w stylu "Nowak"
florka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:58   #246
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

nie, bo nie mam zamiaru wchodzic w koszty typu zmana dowodu,prawa jazdy,ksiegi wieczyste itp niech sie ugryzie Pozatym ze wzgledu na dziecko które by mialo inne nazwisko niz ja
ignoruj albo powiedz ze jak wyjdziesz pobownie za mąż to zmienisz
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 18:32   #247
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
nie, bo nie mam zamiaru wchodzic w koszty typu zmana dowodu,prawa jazdy,ksiegi wieczyste itp niech sie ugryzie Pozatym ze wzgledu na dziecko które by mialo inne nazwisko niz ja
ignoruj albo powiedz ze jak wyjdziesz pobownie za mąż to zmienisz
Dobre
A tak w ogóle, to co mu przeszkadza to, że nosisz jego nazwisko (pardon - od dnia ślubu to również Twoje nazwisko)? Skoro do tego jest dosyć popularne, to nie rozumiem w czym rzecz. No chyba, że nowa pani ma jakieś specjalne wymagania...
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 19:42   #248
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
czy po rozwodzie wracałyscie do panieńskiego nazwiska?
Mój eks zaczyna sugerować by, nie używała jego nazwiska tylko swoje panieńskie....
troche mnie to dziwi,bo byl czas na zalatwienie do 3 m-cy po rozwodzie a teraz mogą byc schody
i w sumie nie wiem o co mu chodzi,zwalaszcza ze to nawzisko jest bardzo powszechne w stylu "Nowak"
Ja bym mu powiediała,że bardzo chętnie pobyłabym sie tego g.....ego, pospolitego nazwiska , ale za dużo z tym formalności. Jak mu nie pasuje to niech se zmieni swoje
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 08:10   #249
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

hihihi dobre jestescie, ale co prawda to prawda.
florka, a ty jak uwazasz? Gniecie cie to nazwisko, czy moze sobie byc? jak to drugie to bym sie nie przejmowala.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 08:38   #250
florka35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

noszę nzawisko eksa,nie mam dwóch
jestem zaskoczona jego dośc stanowczą propozycją
stwierdzil ze wolałby"by nas z soba nie kojarzono"i chce bym zmienila nazwisko
znajoma mi radzi bym uniosła sie duma i wrócila do swojego nazwiska a jego jeszcze spytala czy dzieci tez mają zmienic bo moga byc z nim kojarzone
więc pewnie mu to zproponuje
tylko jak ja to dzieciom wytłumaczę i jak to im zorganizuje kiedy on na to przystanie?
u dzieci to może byc mała rewoluja,taka zmiana nazwiska....
florka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 08:44   #251
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
noszę nzawisko eksa,nie mam dwóch
jestem zaskoczona jego dośc stanowczą propozycją
stwierdzil ze wolałby"by nas z soba nie kojarzono"i chce bym zmienila nazwisko
znajoma mi radzi bym uniosła sie duma i wrócila do swojego nazwiska a jego jeszcze spytala czy dzieci tez mają zmienic bo moga byc z nim kojarzone
więc pewnie mu to zproponuje
tylko jak ja to dzieciom wytłumaczę i jak to im zorganizuje kiedy on na to przystanie?
u dzieci to może byc mała rewoluja,taka zmiana nazwiska....
ale dlaczego masz się unosić dumą
nie zgadzam się z twoją znajomą absolutnie, w imię źle pojętego honoru, będziesz się angażować w jakieś chore gierki z eksem??
no sorry ale przez cały wątek martwisz się o dobro dzieci, a teraz widzę, że sama myśli o małej wojence z eksiem tak cię podkręca, że ich uczucia lekką reką zamiatasz pod dywan, bardzo to niepoważne i niedojrzałe.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 09:35   #252
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
ale dlaczego masz się unosić dumą
nie zgadzam się z twoją znajomą absolutnie, w imię źle pojętego honoru, będziesz się angażować w jakieś chore gierki z eksem??
no sorry ale przez cały wątek martwisz się o dobro dzieci, a teraz widzę, że sama myśli o małej wojence z eksiem tak cię podkręca, że ich uczucia lekką reką zamiatasz pod dywan, bardzo to niepoważne i niedojrzałe.
Tez to tak troche odbralabm. Jesli juz florka, to ja bym raczej eksowi tak wlanelo, ze skoro ja mam zmienic i nie byc z nim kojarzona to moze i dzieci tez?A jak by powiedzial ze bardzo chetnie dzieci tez, to bym sie glupio usmiechnela, odwrocila na piecie i poszla. Od taka ironia w jego strone i to wszystko, nie wdawala bym sie dalej w gadke, sprawa byla by zakonczona. No chyba ze akurat by siedzial u ciebie w domu i nie ma jak sie odwrocic na piecie i wyjsc, to wtedy bym mu powiedziala na spokojnie, ze jak sobie zarty robi to ty tego nie kumasz i gratulujesz mu poczucia humoru i z mojej strony to koniec rozmowy. jak chce dalej dyskutowac to niech znajdzie inny temat. Wiecej bym sie nie wdawala w ta rozmowe, a jak facet inteligenty to powinien aluzje zrozumiec i poczuce sie jak ostatni idiota wychodzac z taka propozycja w twoja strone.
Bronic sie od glupka powinnas, ale grac jak on to raczej nie, bo tylko pokarzesz tym ze nie jestes lepsza od niego. I nie pisze tego zlosliwie. Badz ponad to, pokarz klase, to niech on wychodzi na glupka, a nie ty.
Rozumiem, ze skoro eks zaczal sie znow odzywac/pokazywac w twoim zyciu, to tylko dlatego ze odnowil/przypomnial sobie o synach? I to tak przy okazji o tym nazwisku wspomnial?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 10:54   #253
florka35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

mysle ,ze szachownica zbyt pochopnia ocenia i nie czyta ze zrozumieniem,bo nie wiem o jakiej wojence piszesz i jak niby ja łamie uczucia dzieci????
generalnie jestem dumna osobą ,mam swoje poczucie wartości i nie czuje sie z tym żle
dla dobra dzieci wiele razy uginalam sie przed kretyńskimi pomyslami eksa,ale teraz on nie chce nic od dzieci tylko ode mnie
nie Monika,nie odnowil kontaktu z dziecmi
napisał do mnie maila w sprawie nazwiska i zadzwonił sie upewnic czy tego maila dostalam
oczywiscie moge temat zmiany nazwiska przemilczeć (i tak też robię)
ale znam eksa i wiem ze za chwile temat wróci jak bymerang i bedzie faktycznie "wojenka" bo on bedzie robił wszystko bym zmieniła to nazwisko
florka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 11:03   #254
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
mysle ,ze szachownica zbyt pochopnia ocenia i nie czyta ze zrozumieniem,bo nie wiem o jakiej wojence piszesz i jak niby ja łamie uczucia dzieci????
generalnie jestem dumna osobą ,mam swoje poczucie wartości i nie czuje sie z tym żle
dla dobra dzieci wiele razy uginalam sie przed kretyńskimi pomyslami eksa,ale teraz on nie chce nic od dzieci tylko ode mnie
nie Monika,nie odnowil kontaktu z dziecmi
napisał do mnie maila w sprawie nazwiska i zadzwonił sie upewnic czy tego maila dostalam
oczywiscie moge temat zmiany nazwiska przemilczeć (i tak też robię)
ale znam eksa i wiem ze za chwile temat wróci jak bymerang i bedzie faktycznie "wojenka" bo on bedzie robił wszystko bym zmieniła to nazwisko
przeczytałam twojego posta bardzo dokładnie i nigdzie nie było wzmianki o tym, że zastanowiłaś się nad tym co dla twoich dzieci będzie oznaczać taka zmiana nazwiska, czemu nie będziesz się nazywać tak jak one.
a w twoich postach widzę to co w nich jest, roztrząsanie każdej decyzji eksa, analizowanie każdego słowa, jego zachowania zamiast skupić się na rzeczach istotnych czyli sobie i swoich synach.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 11:18   #255
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
mysle ,ze szachownica zbyt pochopnia ocenia i nie czyta ze zrozumieniem,bo nie wiem o jakiej wojence piszesz i jak niby ja łamie uczucia dzieci????
generalnie jestem dumna osobą ,mam swoje poczucie wartości i nie czuje sie z tym żle
dla dobra dzieci wiele razy uginalam sie przed kretyńskimi pomyslami eksa,ale teraz on nie chce nic od dzieci tylko ode mnie
nie Monika,nie odnowil kontaktu z dziecmi
napisał do mnie maila w sprawie nazwiska i zadzwonił sie upewnic czy tego maila dostalam
oczywiscie moge temat zmiany nazwiska przemilczeć (i tak też robię)
ale znam eksa i wiem ze za chwile temat wróci jak bymerang i bedzie faktycznie "wojenka" bo on bedzie robił wszystko bym zmieniła to nazwisko
skoro się z dziećmi nie kontaktuje to weź go olej tak jak on maile od ciebie.
Jak wyjdziesz za mąż to nazwsko zmienisz, on nigdy nie szedł na ustepstwa. A dzieci jak skończą 18 lat mogą sobie same nazwisko zmienić na jakie zechcą albo wcześniej jeśli będzie im ciążyło - ale to będzie ich decyzja nie jakiegoś fusa
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 11:21   #256
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

florka jak znasz eksa i wiesz ze temat bedzie powracam jak bumerang to trzeba mu dac odpowiedz. Jesli nie chcesz tego robic to mu to powiedz , a jak on dalej bedzie wracal jak bumerang to niereaguj, smiej sie, bo z takich rzeczy to trzeba sie ludziom smiac prosto w twarz. od kiedy tak robie( i od kiedy sprawia mi to przyjemnosc, bo poczatki zmiany postrzegania swiata byla dla mnie trudne) to jest mi lzej, a tych ludzi co chca mi sprawic przykrosc( wszystko jedno czy przemyslana czy tez nie maja pojecia ze moge tak sprawe odebrac) stawia moje zachowanie w oslupienie i zamiast ja sie wsciekach to oni maja nerwy, albo glupie miny( zalezy co to za sprawa jest to jest odpowiednia reakcja).
Poza tym w dzisiejszych czasach to nie tylko kobiety moga przyjmowac nazwaiska meza, ale i mozna odwortnie, to facet moze zrazygnowac ze swojego i przyjac nazwisko zony. Nawet mam takich znajomych. on polak z polskim nazwiskiem, ciezkim dla przyczytaja przez niemcow, ona polka z urodzenia, ale z niemieckimi korzaniami i niemieckim nazwiaskiem i to on zrezygnowal ze swojego, co by im bylo latwiej.
jak eksowi nie pasuje to niech on zmienia hihihi

a tak na powaznie, jak on taki nie kumaty i bedzie dociakal, to nie masz wyjscia, odpisz mu na maila, zadzwon i powiedz osobiscie, co o tym sadzisz itp. Glupie pytanie odnosnie dzieci, czy one tez bo przeciez ty nie masz zamiaru miec innego niz one, tez mozesz zadac i wszystko to ironicznie. Niech sie glupek wscieka, a ty sie smiej. od kiedy tak postepuje, mam wreszcie w zyciu spokoj. Czego i tobie zycze ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 12:03   #257
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Florka ależ impertynent z Twojego ex.Olej go jak pisze Monika.
Mógł postawić sprawę jasno kiedy przeprowadzaliście rozwód.
Postawić warunki co do nazwiska.Jeśli nie przeszkadzało mu to wcześniej tzn. że w ogóle o tym nie myślał,nie miało to dla niego znaczenia,jakie masz nazwisko zwłaszcza,ze macie wspólne dzieci.
Myślę,że obecna partnerka wywiera duży wpływa na Twojego byłego męża.

Jak tak bardzo zależy panu ex na tym abyś zmieniła nazwisko to niech sam odda sprawę do sądu i uzasadni co mu tak bardzo w tym fakcie przeszkadza
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:55   #258
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Po cholere to znowu roztrząsasz, analizujesz??? Chcesz miec inne nazwisko niz dzieci??? na pewno nie, wiec problemu nie ma.
Odpowiedz mu ,że tak otrzymalas wiadomośc. Nie, nie zmienisz nazwiska ze wzgledu na frormalnosci i ze wzgledu na dzieci i tyle. Powiedz ,ze temat zakończony i wiecej nie bedziesz o tym rozmawiac.
jaka wojenka ??? nie i tyle.
I przestań już florka ciagle sie z nim tak liczyć może Cie w de pocalowac ,pokaz wrescie że też masz swoja wole.
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2011-11-20 o 14:57
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 09:04   #259
dlugiewlosy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

florka zmien to nazwisko i będziesz miała problem z głowy,dzieciom naprawde jest obojetne jakie nosisz nazwisko
nie wiem dlaczego wszyscy się tu dziwią oczywistym rzeczom
eks florki robi wszystko by o niej zapomniec
by w niczym nie przypominała relacji jaka była miedzy nimi
nawet o ich wspólnych dzieciach woli nie pamiętać i czuje tylko obowiązek alimentacyjny
ma nową zonę ,nowe dziecko i calkiem nowe życie
załozyl nowa rodzine jako dojrzaly czlowiek,ktory wiedzial czego chce
teraz jego wybór padł na całkiem inna kobietą,która spelnia jego konkretne wymagania,dorósl do ojcostwa i do małżenstwa
i choc trudno to zrozumiec to tak jest
a o bylym zyciu chc zapomnieć
każdy znas chce cofnąć czas,ale nie możemy tego zrobic więc robimy wszystko by to zresetować w max stopniu
oczywiście zaraz nawrzeszca tu na mnie wszyscy zwlaszcza te wspaniale matki polki,które sie tak dzieciom poswiecają
tylko ze zadne dziecko nie chce oświecen,ani poczucia dozgonnej wdzieczności za to poswiecenie
ale tak jest
mój ojciec zrobil to samo
kiedyś byalm na niego wściekła ze nas zostawil ,zapomnial...
dziś chce zapomniec ze mam matke bo wiem ze przede wszystkim sporo jej winy ze ojciec odszedl,ze chcial zyc calkiem bez nas
on potrafil zalożyc nowa rodzine ,miec szczęśliwy dom,zone i dzieci...dzis jego dom jest moim azylem a jego zona moja najlepszą przyjaciólką
a matka każdy związk rozwalila i caly czas wtrynia sie w zycie moje i mojego brata
dzis nie dziwie się ojcu,ale tez go nie bronie
jestem wsciakła na niego ze nas nie zabral matce...
dlugiewlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 20:32   #260
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
czy po rozwodzie wracałyscie do panieńskiego nazwiska?
Mój eks zaczyna sugerować by, nie używała jego nazwiska tylko swoje panieńskie....
troche mnie to dziwi,bo byl czas na zalatwienie do 3 m-cy po rozwodzie a teraz mogą byc schody
i w sumie nie wiem o co mu chodzi,zwalaszcza ze to nawzisko jest bardzo powszechne w stylu "Nowak"
Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
noszę nzawisko eksa,nie mam dwóch
jestem zaskoczona jego dośc stanowczą propozycją
stwierdzil ze wolałby"by nas z soba nie kojarzono"i chce bym zmienila nazwisko
znajoma mi radzi bym uniosła sie duma i wrócila do swojego nazwiska a jego jeszcze spytala czy dzieci tez mają zmienic bo moga byc z nim kojarzone
więc pewnie mu to zproponuje
tylko jak ja to dzieciom wytłumaczę i jak to im zorganizuje kiedy on na to przystanie?
u dzieci to może byc mała rewoluja,taka zmiana nazwiska....
Nie do wiary....
Po pierwsze Florka, powiedz Ty mi czemu Ty sie nadal z nim w tak kretynski sposob kontaktujesz? To jakies wariactwo, zeby dwoje dorosłych ludzi majacych dwoje dzieci nie moglo ze soba porozmawiac przez telefon, czy twarza w twarz.
Na Twoim miejscu napisałabym mu maila, ze kasujesz skrzynkę mailowa i ze jesli chce sie kontaktowac, to zna numer.
Osobiscie nie zmieniałabym nazwiska, własnie ze wzgledu na formalnosci i wrodzoną złosliwosc, Tobie natomiast radze zastanowic sie, co dla Ciebie lepsze, wygodniejsze. Tu duma nie ma nic do rzeczy, po prostu ex jest wybitnym idiotą.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:43   #261
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Przykro to wszystko czytać
Żal dzieciaków.

Co do nazwiska .Naprawdę dobra rada tu padła.Ja bym na pewno z niej skorzystała .
'Nie chcesz być za mną kojarzony przyjmij nazwisko swojej nowej zony!!'
I zero tłumaczeń o formalnościach i innych
koniec tematu
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 22:17   #262
cheneelle
Zakorzenienie
 
Avatar cheneelle
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 4 066
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Witajcie! Florko mam do Ciebie pytanie: jak sobie poradziłaś z tym wszystkim? W sensie, co robiłaś? Bo moi rodzice sie rozwodzą i mama jest w takim stanie, że nawet się z łóżka nie podnosi. Chcę jej jakoś pomóc, ale nie wiem jak. Może któraż z Was będzie potrafiła mi pomóc, doradzić jak dotrzeć do mamy. Proszę Was o pomoc.
__________________
W piekle mają dla mnie specjalne miejsce.
Nazywa się TRON.
cheneelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 00:02   #263
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Przykro to wszystko czytać
Żal dzieciaków.

Co do nazwiska .Naprawdę dobra rada tu padła.Ja bym na pewno z niej skorzystała .
'Nie chcesz być za mną kojarzony przyjmij nazwisko swojej nowej zony!!'
I zero tłumaczeń o formalnościach i innych
koniec tematu
dokładnie. Jemu nie odpowiada, to niech se zmienia
Cytat:
Napisane przez cheneelle Pokaż wiadomość
Witajcie! Florko mam do Ciebie pytanie: jak sobie poradziłaś z tym wszystkim? W sensie, co robiłaś? Bo moi rodzice sie rozwodzą i mama jest w takim stanie, że nawet się z łóżka nie podnosi. Chcę jej jakoś pomóc, ale nie wiem jak. Może któraż z Was będzie potrafiła mi pomóc, doradzić jak dotrzeć do mamy. Proszę Was o pomoc.
ja bym wezwała psychiatrę na wizytę domową (to może byc depresja albo załamanie nerwowe - tzn nie znam się, ale takie wydarzenie to ogromna trauma i nie zaszkodzi jak lekarz mamę obejrzy.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 16:25   #264
florka35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

witaj cheneelle
ciężki mi bardzo było ale pomógł mi psycholog i rodzina
siostra i jej mąż byli ze mną często a właściwie codziennie
pomagali przy chłopcach,wyciagali do kina,na zakupy itp
najgorszy była czas do wyprowadzki eks i jakies 3 m-ce po...
pozniej uczyłam się z tym życ...
na wszystko potrzebny jest czas
osobiscie uważam ze psycholog jest tu najlepszym wspaciem i ludzie dookoła
rób tak by mama miała jak najwięcej zajęć
obojetnie co byle byał miedzy ludzmi
pozdrawiam
florka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 14:21   #265
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Nie wiem, czemu, autorko, aż tak bardzo drżysz przed ex-mężem?
Nie masz żadnych zobowiązań wobec niego, już nie.
Chce się odciąć grubą kreską od przeszłości - prosze bardzo. Jednak jego "widzimisię" trzeba potraktować dokładnie w taki sam sposób jak on traktuje was - zapomnieć.

Nazwisko nie jest jego własnością - jest także twoje i twoich dzieci.
Zmiana nazwiska pociąga za sobą setki latania od urzędu do urzędu, banków,wszystkiego. Często wiąże się z kosztami za zmianę danych ( aneksy do umów, czas wolny od pracy na załatwienie formalności, itp) . Niech cię w tyłek cmoknie i życzenia kieruje do świętego Mikołaja, następnym razem.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:32   #266
MARGIDA
Wtajemniczenie
 
Avatar MARGIDA
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 595
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

witam
przeczytałam cały watek, ale odniosę się tylko do ostatniej części, dotyczącej zmiany nazwiska - sama jestem prawie 10 lat po rozwodzie, mam nastoletnie dziecko, u mnie również była kiedyś mowa o tym, żebym zmieniła nazwisko na panieński, mój były juz wówczas mąż stwierdził, że " sobie nie życzy " itd. Nazwiska nie zmieniłam, jemu powiedziałam tylko, że nie będę nazywała się inaczej, niż moja córka ( jest pod moją opieką). Miałam tez drugi powód, o którym mu nie powiedziałam - mam taką pracę, że pod każdym moim "wytworem" się podpisuję i ten podpis jest certyfikatem, że to coś zrobiłam dobrze. Przez kilka ładnych lat podpisywałam się nazwiskiem małżeńskim i mam wyrobiona "markę" ( to za duże słowo, ale oddaje sens) i nie chciałam tego marnować, mimo, ze nazwiska męża zwyczajnie nie lubię.
A teraz mam w planach zrobić coś, co jemu (mimo czasu) na pewno troche dokuczy - planuję dodać drugie nazwisko - drugiego męża
florka jeżeli chociaż trochę czujesz się związana z nazwiskiem byłego męża ( a przecież to jest też nazwisko Waszych dzieci) powiedz mu, żeby sie pocałował w
trzymaj się
MARGIDA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:34   #267
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez MARGIDA Pokaż wiadomość
florka jeżeli chociaż trochę czujesz się związana z nazwiskiem byłego męża ( a przecież to jest też nazwisko Waszych dzieci) powiedz mu, żeby sie pocałował w
trzymaj się
otóż to
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:04   #268
florka35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

MARGIDA,dzieki za konstruktywnego maial,rzadko sie tu to zdarza tu tylko atak i wymadrzanie jak komu dokuczyć i jakie to co niektóre osoby blyszcza mądrościa zyciowa....
generalnie olewam to nazwisko ,nie mam takiej pracy by ktos je potrzebował pamietac,by miec "marke"
owszem moj eks to "marka" zwlaszcza w jego srodowisku ,bo lekarskie srodowisko jest male i hemeteyczne i wszyscy sie znaja
ja chce mieć swiety spokój
mam swoje zycie nowe problemy i nowego faceta a prawdopodobnie w przyszlym roku nowego męza
mój eks mnie po prostu bardzo zaskoczyl....nagle takie jego widzimisie...
bo jak inaczej to nazwac????
na razoie cicho...z doswiadczenia wiem,im ciszej tym wieksza burza...
mnie jestem osoba ani agresywa ani bojowa
kocham spokój i pewnie stad moje problemy
poza tym uwazam ze szkoda zycia na darcie kotów
bylo minelo,kazdy ma swoje zycie i nowe problemy..
nie lubię kłótni i poyskówki i przed nikim nie drżę
nie lubie awantur
a jak widac większosc pan tylko w ten sposób załatwia sowje potrzebey
chyba im tylko nalżey współczuc
zero konstruktywnego myslenia tylko awantury i "darcie kotów"
straszne to nasze społeczenstwo
florka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:55   #269
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

widzę florko, że posiadanie innej opinii od twojej już zasługuje na miano czepiania się i awanturnictwa
i doprawdy zechciej uwierzyć, że nieuleganie widzimisie byłego to nie nieuzasadniona agresja.
skoro potrzebujesz głaskania po główce, to proszę bardzo zmień nazwisko, co się będzie eks niepotrzebnie denerwował, i od razu będziesz wiedziała jak je zmienić w przyszłym roku, jak wyjdziesz za mąż, weź może od razu drugi komplet dokumentów, po będziesz dwa razy biegała

z mojej strony eot.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 16:19   #270
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: moje dzieci i nowa zona eks męża

Cytat:
Napisane przez florka35 Pokaż wiadomość
MARGIDA,dzieki za konstruktywnego maial,rzadko sie tu to zdarza tu tylko atak i wymadrzanie jak komu dokuczyć i jakie to co niektóre osoby blyszcza mądrościa zyciowa....
generalnie olewam to nazwisko ,nie mam takiej pracy by ktos je potrzebował pamietac,by miec "marke"
owszem moj eks to "marka" zwlaszcza w jego srodowisku ,bo lekarskie srodowisko jest male i hemeteyczne i wszyscy sie znaja
ja chce mieć swiety spokój
mam swoje zycie nowe problemy i nowego faceta a prawdopodobnie w przyszlym roku nowego męza
mój eks mnie po prostu bardzo zaskoczyl....nagle takie jego widzimisie...
bo jak inaczej to nazwac????
na razoie cicho...z doswiadczenia wiem,im ciszej tym wieksza burza...
mnie jestem osoba ani agresywa ani bojowa
kocham spokój i pewnie stad moje problemy
poza tym uwazam ze szkoda zycia na darcie kotów
bylo minelo,kazdy ma swoje zycie i nowe problemy..
nie lubię kłótni i poyskówki i przed nikim nie drżę
nie lubie awantur
a jak widac większosc pan tylko w ten sposób załatwia sowje potrzebey
chyba im tylko nalżey współczuc
zero konstruktywnego myslenia tylko awantury i "darcie kotów"
straszne to nasze społeczenstwo
No Florko, sa tu osoby, które dawały Ci dobre rady, najlepsze, jakie mogły dac i poswieciły czas na ten watek. Tak dziekujesz w powietrze za czas i dobre checi? Brak słow.
Mysle, ze gdybys sie wykazała odrobiną zdecydowania, nie miałabys połowy z tych problemów.
Niestety prawda jest taka, ze Twoje konstruktywne myslenie doprowadziło do tego, ze ex i jego rodzina ma Cie za nic i traktuje jak byle co, a Ty wniosków nie wyciągnełas zadnych.

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2011-12-10 o 16:24
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.