Mamy lipcowo-sierpniowe 2013 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 18:54   #121
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za kciuki Pani doktor od razu kazała mi nie przejmować się plamieniem. Porozmawiałyśmy i uspokoiłam się, ale tylko do momentu zrobienia USG. Powiedziała, że jest mała torbiel na lewym jajniku, ale to nic groźnego, że widzi małą kropeczkę w macicy, ale wcześnie stwierdzić czy to na 100% ciąża. Wszystko do zaakceptowania. Powiedziałam, że przyszłam do niej tak wcześnie z powodu plamienia, ale zdawałam sobie sprawę z tego, że raczej nic nie będzie wtedy widać. I kiedy to powiedziałam Pani doktor zrzedła mina. Powiedziała, że mam wodę w brzuchu. Kazała się ubrać i usiąść. Powiedziała, że mam się nie stresować, bo nic jeszcze nie wiadomo i że przecież coś w macicy widzi, ale że często taka woda w w brzuchu przy pozytywnych testach ciążowych wynika z ciąży pozamacicznej. Przepisała mi luteinę doustnie i dopochwowo i kazała przyjść na kolejne USG za tydzień. Nic jeszcze nie wiadomo. Muszę czekać tydzień, brać leki i na siebie uważać. Boję się. Nie wiem jak wytrzymam ten tydzień. Mam nadzieję, że ta kropeczka w macicy to moja kruszynka, a że woda w brzuchu to nic groźnego. Musze tak myśleć, bo zwariuję.
Będzie dobrze! Musimy być dobrej myśli
Oj oby ten tydzień szybko przeleciał..

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak jest z tym biciem serduszka? Od kiedy można już zobaczyć na USG najwcześniej bijące serduszko , w którym tygodniu? (licząc tygodnie od początku cyklu)...do kiedy najpóźniej serduszko może się pojawić?
Od razu mówię, że się nie znam za bardzo. Ale jak czytałam o serduszku to zawsze mówią, że 6 / 7tc powinno już serducho bić.


Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Hm , mam wizytę 19 listopada, (wg d.c. będzie to 7 tydzień i 1 d). , owulacja myślę, że gdzieś ok 15 października była, mój ginekolog ma dość dobry sprzęt, myślicie że powinno już coś widać? boję się...


Anulka, to najbliższy tydzień wszystko wyjaśni, uzbrój się w cierpliwość i nie denerwuj się będzie dobrze
Myślę, że tak.

Cytat:
Napisane przez strawberry162 Pokaż wiadomość
Ja jak byłam 30.10 na USG to Pani doktor powiedziała że to 5-6 tydzień i też było widać tylko małą kropeczkę. Kolejną wizytę mam dopiero 20.11 i wtedy już niby będzie słychać serduszko. Macica była miękka endometrium powiększone więc mam nadzieję że ta kropeczka to moja Antośka

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



Wszystko na pewno dobrze się ułoży!!! Główka do góry i nie przemęczaj się Trzymam kciuki żeby wszystko potoczyło się po Twojej myśli!

Aaa no i jeszcze jedno Dziś rano mierzyłam obwód brzuszka i miała 75 cm a dwa dni temu 74cm Czy to możliwe że brzusio już zaczyna się powiększać?
Antosia ładnie

My na razie dla dziewczynki mamy wybrane imię Hania (choć może to się jeszcze z 1000 razy zmienić) ale dla chłopczyka jeszcze nic nie wybraliśmy


No właśnie nie wiem jak z tym tyciem jest ale powiem Wam, że ostatnio jem bardzo dużo (okropny apetyt mam) i do tego odpuściłam sobie na razie ruch... Także juz czuję się jak balon. Ale też mam okropne zaparcia, więc może dlatego. Nie mierzyłam się ale wydaje mi się, że brzuch jest wiekszy i jakoś tak ciężko mi go wciągnąć
__________________
Hania
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 06:16   #122
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Dzień dobry
Staram się nie stresować, ale nie jest to proste. Dziękuję za wsparcie Miłej soboty wam życzę
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 06:50   #123
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Witam
Trzymam za Was wszystkie kciuki podczytuje Was, gdyz mam pewne podejrzenia, ze do Was dolaczejak sie utwierdze, w przekonaniu to dam znac.
Ja przy pierwszej ciazy przez 3 miechy wymiotowalam z rana. Nie przytylam nawet kg,brzuch mialam juz duzy,wiec roznicy w wielkosci nie widzialam, dopiero pozniej widac bylo.
Trzymajcie sie Wszystkie, bedzie dobrze na pewno.
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 06:52   #124
karolajn1987
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajn1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 378
Dzień dobry Dziewczyny
Jak się dziś czujecie?
Zdrówka wszystkim i trzymam kciuki za te, które mają powody do obaw. Będzie dobrze!

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
23.06.2013
Hanulka
karolajn1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 07:56   #125
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez gps06 Pokaż wiadomość
strawberry162[/B] Antosia ? ? ! To tak jak u mnie
Najpiękniejsze imie na świecie! A jak moja intuicja się pomyli i jednak będzie synek to będzie miał na imie Jaś

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez karolajn1987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Dziewczyny
Jak się dziś czujecie?
Zdrówka wszystkim i trzymam kciuki za te, które mają powody do obaw. Będzie dobrze!

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Ja jak na na razie żadnych objawów nie mam. No poza bólem brzuszka ale to już coraz rzadziej się zdarza W ogóle nie czuje się że jestem w ciąży. Czasami się nawet zastanawiam czy ja na pewno w niej jestem;p W czwartek nawet test zrobiłam no i wyszły dwie grube czerwone kreseczki;p W sumie to ginekolog nie powiedziała mi że na 100% jestem w ciąży bo jak zobaczyła kropeczkę to powiedziała że to najprawdopodobniej jest pęcherzyk a nie że to na pewno jest pęcherzyk No ale patrząc na macice i endometrium to myślę że się nie myliła Kurde teraz to się sama zestresowałam;p
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 08:07   #126
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez strawberry162 Pokaż wiadomość



Ja jak na na razie żadnych objawów nie mam. No poza bólem brzuszka ale to już coraz rzadziej się zdarza W ogóle nie czuje się że jestem w ciąży. Czasami się nawet zastanawiam czy ja na pewno w niej jestem;p W czwartek nawet test zrobiłam no i wyszły dwie grube czerwone kreseczki;p W sumie to ginekolog nie powiedziała mi że na 100% jestem w ciąży bo jak zobaczyła kropeczkę to powiedziała że to najprawdopodobniej jest pęcherzyk a nie że to na pewno jest pęcherzyk No ale patrząc na macice i endometrium to myślę że się nie myliła Kurde teraz to się sama zestresowałam;p
Mi się też Jaś podoba... ale jest już jeden Mały Jaś w rodzinie

Ja dziś kończę 8 tydzień i przez te 8 tygodni chyba ze 3 razy było mi niedobrze i to tylko tak na krótką chwilkę...
Za to Tż się czymś wczoraj struł i wymiotował prawie cały dzień...
Męczył się strasznie....
Więc ciesze się, ze mnie to jednak nie dotyczy
Nie chciałabym tak mieć codziennie
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 08:12   #127
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Partia moich leków zaaplikowana. Teraz zmykam na dół coś zjeść i zabieram się pomalutku do pracy. Bałagan mam straszny. Aż wstyd. Mąż do 12:00 w pracy, więc na spokojnie sobie posprzątam
Zadania na dziś: 1. Najważniejsze- Nie stresować się po wczorajszej wizycie u lekarza. Musi być dobrze.
2. Odkurzanie, 2. Podłogi, 3. Kurze, 4. Zrobienie porządku z górą moich papierów, 5. Praca dla firmy (niestety muszę w sobotę i chwilkę na to poświęcić), 6. Obiadek. 7. Zakupy. 8. zaaplikowanie owoców. Nie mam ostatnio na nie ochoty, a powinnam jeść 9. Zmywanie 10. LENIUCHOWANIE

No piękny ten plan
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 08:14   #128
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Staram się nie stresować, ale nie jest to proste. Dziękuję za wsparcie Miłej soboty wam życzę
Z niestresowaniem najłatwiej mówić i komuś radzić... a myśli i tak krążą w okół jednego niestety...
Ale jesteśmy tu Wszystkie razem z Tobą

Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
Witam
Trzymam za Was wszystkie kciuki podczytuje Was, gdyz mam pewne podejrzenia, ze do Was dolaczejak sie utwierdze, w przekonaniu to dam znac.
Ja przy pierwszej ciazy przez 3 miechy wymiotowalam z rana. Nie przytylam nawet kg,brzuch mialam juz duzy,wiec roznicy w wielkosci nie widzialam, dopiero pozniej widac bylo.
Trzymajcie sie Wszystkie, bedzie dobrze na pewno.
za dołączenie Ja też mam brzuszek spory więc pewnie od razu nie będzie widać, a szkoda

Ja na wadze to nie umiem się zważyć... wystarczy, że stanę troszkę inaczej i mam dwa różne wyniki i zawsze za właściwy biorę ten niższy...
Grunt to lepsze samopoczucie

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Partia moich leków zaaplikowana. Teraz zmykam na dół coś zjeść i zabieram się pomalutku do pracy. Bałagan mam straszny. Aż wstyd. Mąż do 12:00 w pracy, więc na spokojnie sobie posprzątam
Zadania na dziś: 1. Najważniejsze- Nie stresować się po wczorajszej wizycie u lekarza. Musi być dobrze.
2. Odkurzanie, 2. Podłogi, 3. Kurze, 4. Zrobienie porządku z górą moich papierów, 5. Praca dla firmy (niestety muszę w sobotę i chwilkę na to poświęcić), 6. Obiadek. 7. Zakupy. 8. zaaplikowanie owoców. Nie mam ostatnio na nie ochoty, a powinnam jeść 9. Zmywanie 10. LENIUCHOWANIE

No piękny ten plan
Żebym miała wenę chociaż połowę z tego zrobić

Widząc kogoś odpoczywającego... pomóż mu
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 08:25   #129
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Partia moich leków zaaplikowana. Teraz zmykam na dół coś zjeść i zabieram się pomalutku do pracy. Bałagan mam straszny. Aż wstyd. Mąż do 12:00 w pracy, więc na spokojnie sobie posprzątam
Zadania na dziś: 1. Najważniejsze- Nie stresować się po wczorajszej wizycie u lekarza. Musi być dobrze.
2. Odkurzanie, 2. Podłogi, 3. Kurze, 4. Zrobienie porządku z górą moich papierów, 5. Praca dla firmy (niestety muszę w sobotę i chwilkę na to poświęcić), 6. Obiadek. 7. Zakupy. 8. zaaplikowanie owoców. Nie mam ostatnio na nie ochoty, a powinnam jeść 9. Zmywanie 10. LENIUCHOWANIE

No piękny ten plan
Tylko się nie przemęczaj za bardzo A jak z plamieniem? Nadal jest?
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 08:54   #130
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Partia moich leków zaaplikowana. Teraz zmykam na dół coś zjeść i zabieram się pomalutku do pracy. Bałagan mam straszny. Aż wstyd. Mąż do 12:00 w pracy, więc na spokojnie sobie posprzątam
Zadania na dziś: 1. Najważniejsze- Nie stresować się po wczorajszej wizycie u lekarza. Musi być dobrze.
2. Odkurzanie, 2. Podłogi, 3. Kurze, 4. Zrobienie porządku z górą moich papierów, 5. Praca dla firmy (niestety muszę w sobotę i chwilkę na to poświęcić), 6. Obiadek. 7. Zakupy. 8. zaaplikowanie owoców. Nie mam ostatnio na nie ochoty, a powinnam jeść 9. Zmywanie 10. LENIUCHOWANIE

No piękny ten plan
Bardzo ładny plan
U mnie podobnie:
sprzątanie, obiadek i potem lenistwo Może książkę zacznę czytać albo gdzieś z mężulkiem wyjdziemy

Aaa i u nas jest wiecznie bałagan mamy dar

Trzymaj się
__________________
Hania
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 09:55   #131
karolajn1987
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajn1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 378
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:

Ja jak na na razie żadnych objawów nie mam. No poza bólem brzuszka ale to już coraz rzadziej się zdarza W ogóle nie czuje się że jestem w ciąży. Czasami się nawet zastanawiam czy ja na pewno w niej jestem;p W czwartek nawet test zrobiłam no i wyszły dwie grube czerwone kreseczki;p W sumie to ginekolog nie powiedziała mi że na 100% jestem w ciąży bo jak zobaczyła kropeczkę to powiedziała że to najprawdopodobniej jest pęcherzyk a nie że to na pewno jest pęcherzyk No ale patrząc na macice i endometrium to myślę że się nie myliła Kurde teraz to się sama zestresowałam;p
Ja tak na dobrą sprawę też jeszcze nie mam, czasem mnie tylko muli i przestaje boleć brzuch więc zdarza mi się zapomnieć o ciąży. Na szczęście ciąża jest potwierdzona usg i betą , testu z 2 kreseczkami nie mam Teraz czekamy na Hanię lub Filipa
Wiecie, zauważyłam też,że odrzuca mnie od grzybów, które wcześniej uwielbiałam.

Miłej soboty! także zabieram się za sprzątanie

Edytowane przez karolajn1987
Czas edycji: 2012-11-03 o 09:57
karolajn1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 09:57   #132
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez strawberry162 Pokaż wiadomość
Tylko się nie przemęczaj za bardzo A jak z plamieniem? Nadal jest?

Wczoraj późnym wieczorem jeszcze było, ale dziś nie ma już po nim śladu. Luteina pomogła Teraz martwię się już tylko tą wodą w brzuchu. Poza tym dziwnych rzeczy się na ten temat naczytałam i bardziej mnie to przeszukiwanie internetu zestresowało niż sama wizyta u lekarza.
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:19   #133
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez karolajn1987 Pokaż wiadomość
Ja tak na dobrą sprawę też jeszcze nie mam, czasem mnie tylko muli i przestaje boleć brzuch więc zdarza mi się zapomnieć o ciąży. Na szczęście ciąża jest potwierdzona usg i betą , testu z 2 kreseczkami nie mam Teraz czekamy na Hanię lub Filipa
Wiecie, zauważyłam też,że odrzuca mnie od grzybów, które wcześniej uwielbiałam.

Miłej soboty! także zabieram się za sprzątanie
Jeee my też myśleliśmy własnie nad Hanią i Filipem. Tylko, że Filip wkrótce się u nas w rodzinie urodzi także odpada


Miłego sprzątania dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Wczoraj późnym wieczorem jeszcze było, ale dziś nie ma już po nim śladu. Luteina pomogła Teraz martwię się już tylko tą wodą w brzuchu. Poza tym dziwnych rzeczy się na ten temat naczytałam i bardziej mnie to przeszukiwanie internetu zestresowało niż sama wizyta u lekarza.
No właśnie lepiej nie czytać w internecie bo na ogół nic z tego się nie sprawdza a się człowiek stresuje niepotrzebnie.
Ja na razie nic nie czytam nt. ciąży.. przynajmniej się staram
__________________
Hania
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:38   #134
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez karolajn1987 Pokaż wiadomość
Ja tak na dobrą sprawę też jeszcze nie mam, czasem mnie tylko muli i przestaje boleć brzuch więc zdarza mi się zapomnieć o ciąży. Na szczęście ciąża jest potwierdzona usg i betą , testu z 2 kreseczkami nie mam Teraz czekamy na Hanię lub Filipa
Wiecie, zauważyłam też,że odrzuca mnie od grzybów, które wcześniej uwielbiałam.

Miłej soboty! także zabieram się za sprzątanie
Ja też chyba jednak w poniedziałek pójdę na betę Zobaczymy co wyjdzie
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 12:19   #135
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Jeee my też myśleliśmy własnie nad Hanią i Filipem. Tylko, że Filip wkrótce się u nas w rodzinie urodzi także odpada
My tylko Hanię braliśmy pod uwagę, ale kiedy zobaczyliśmy II kreski na teście, to zaczęliśmy się zastanawiać i stanęło ostatecznie na Gabrysi Ustaliliśmy, że Hania będzie miała na imię nasza druga córeczka A jeśli chodzi o chłopaka to mamy awanturę Ja chcę Marka lub Wojtka mój mąż nie i nie ma żadnych innych propozycji.
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 13:08   #136
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Witam Was serdecznie, dołączam do Waszego grona. Wczoraj robiłam 2x test, wyszedł pozytywny. Nie planowałam ciąży i prawie nic na ten temat nie wiem..
Doradźcie, kiedy najlepiej wybrać się do lekarza, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (czy jest wszystko ok itp). Na razie jestem w 5 tygodniu, czy już da się coś ustalić?
I jeszcze jedno pytanie - szukam ginekologa, także jeśli znacie godnego polecenia w Krakowie, niezbyt drogiego najlepiej, to proszę o priv.
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 13:24   #137
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez mandarynka7 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, dołączam do Waszego grona. Wczoraj robiłam 2x test, wyszedł pozytywny. Nie planowałam ciąży i prawie nic na ten temat nie wiem..
Doradźcie, kiedy najlepiej wybrać się do lekarza, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (czy jest wszystko ok itp). Na razie jestem w 5 tygodniu, czy już da się coś ustalić?
I jeszcze jedno pytanie - szukam ginekologa, także jeśli znacie godnego polecenia w Krakowie, niezbyt drogiego najlepiej, to proszę o priv.
Ja na pierwszej wizycie byłam w 5-6 tygodniu czyli w zeszly wtorek tylko dlatego że tą wizyte miałam zaplanowaną już 2 m-ce wstecz. I w sumie za dużo się nie dowiedziałam. Kolejną wizyte mam 20.11 i wtedy ginekolog będzie mógł zobaczyć czy Maleństwo prawidłowo się rozwija. Na Twoim miejscu też umówiłabym się na wizytę jakoś za 2/3/4 tygodnie wtedy dowiesz się już czegoś konkretnego bo jakbys teraz poszła to lekarz powie że macica jest miękka endometrium powiększone i że widać pęcherzyk. A to za dużo Ci nie da. Ograniczaj się zacznij brac kwas foliowy i czekaj spokojnie na wizyte
No i oczywiście gratuluje
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 13:24   #138
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez mandarynka7 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, dołączam do Waszego grona. Wczoraj robiłam 2x test, wyszedł pozytywny. Nie planowałam ciąży i prawie nic na ten temat nie wiem..
Doradźcie, kiedy najlepiej wybrać się do lekarza, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (czy jest wszystko ok itp). Na razie jestem w 5 tygodniu, czy już da się coś ustalić?
I jeszcze jedno pytanie - szukam ginekologa, także jeśli znacie godnego polecenia w Krakowie, niezbyt drogiego najlepiej, to proszę o priv.

Witamy serdecznie I ogromne gratulacje Napisz coś o sobie.
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 13:46   #139
karolajn1987
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajn1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 378
Cytat:
Napisane przez mandarynka7 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, dołączam do Waszego grona. Wczoraj robiłam 2x test, wyszedł pozytywny. Nie planowałam ciąży i prawie nic na ten temat nie wiem..
Doradźcie, kiedy najlepiej wybrać się do lekarza, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (czy jest wszystko ok itp). Na razie jestem w 5 tygodniu, czy już da się coś ustalić?
I jeszcze jedno pytanie - szukam ginekologa, także jeśli znacie godnego polecenia w Krakowie, niezbyt drogiego najlepiej, to proszę o priv.
Witaj

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
23.06.2013
Hanulka
karolajn1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 13:51   #140
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Dzięki za odpowiedzi i również gratuluje.
Mam 28 lat, więc chyba jestem jedna z najstarszych tutaj.
Nie byłam gotowa na to w żaden sposób, nie planowaliśmy jeszcze ślubu ani dzieci. Zwłaszcza ja skupiałam się na pracy i nie interesowało mnie macierzyństwo. Teraz to się musi zmienić, póki co jestem jeszcze w szoku i chyba do końca nie mogę uwierzyć. Zaczynam dopiero się uczyć, czytać co wolno, co nie itp. To co teraz czuję, to wielkie oszołomienie
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:00   #141
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Pozwólcie że się wtrącę, czytam Was przez sentyment... może o tym wiecie, ale chciałam Was przestrzec, by Wasza pierwsza ciążowa wizyta odbyła się przed ukończeniem 10 tygodnia, bo tylko wtedy macie możliwość otrzymania becikowego
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:16   #142
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez kaczuszka69 Pokaż wiadomość
Pozwólcie że się wtrącę, czytam Was przez sentyment... może o tym wiecie, ale chciałam Was przestrzec, by Wasza pierwsza ciążowa wizyta odbyła się przed ukończeniem 10 tygodnia, bo tylko wtedy macie możliwość otrzymania becikowego
Tak, tak. Trzeba być pod opieką lekarza przed ukończeniem 10 tygodnia.To warunek otrzymania becikowego.
A skoro o tym mowa. To przy okazji takiej wizyty powinno się wziąć jakieś zaświadczenie czy przy składaniu dokumentów w sprawie becikowego trzeba o jakieś zaświadczenie czy dokumenty lekarza poprosić? Ja mam pierwsza wizytę za sobą, ale wybrałam się wcześniej, bo wystąpiło plamienie. Nie mam w związku z tym jeszcze założonej karty ciąży. Pani doktor nie mogła jej jeszcze na 100% stwierdzić. Dopiero fakt założenia karty ciąży jest faktem, że ja i moja dzidzia jesteśmy pod opieką lekarza?
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:27   #143
karolajn1987
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajn1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 378
Cytat:
Napisane przez kaczuszka69 Pokaż wiadomość
Pozwólcie że się wtrącę, czytam Was przez sentyment... może o tym wiecie, ale chciałam Was przestrzec, by Wasza pierwsza ciążowa wizyta odbyła się przed ukończeniem 10 tygodnia, bo tylko wtedy macie możliwość otrzymania becikowego
Tak, ja wiem co nieco. Dopiero musze zacząć się tym wszystkim interesować. Rozumiem, że będzie jakieś zaświadczenie potrzebne. Nie ma znaczenia czy to prywatny czy państwowy gin?
Dziewczyny mam jeszcze pytanie - jak to jest ze wspolzyciem na początku ciąży, która przebiega prawidłowo? Zapomniałam zapytać lekarza a oboje z tz nie chcemy zaszkodzić smerfowi..

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
23.06.2013
Hanulka
karolajn1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:33   #144
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

po porodzie trzeba takie zaświadczenie sobie wydrukować (chyba że ginekolog ma takowe w gabinecie) i lekarz musi je wypełnić, bo potrzebne są bodajże daty wizyt z każdego trymestru ciąży.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

a co do współżycia - ja nie pytałam o to, ale pani ginekolog nie zakazała, więc pozwalaliśmy sobie na przytulanie
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:36   #145
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Co do przytulanek to myślę, że jeśli wszystko jest w porządku, nie ma przeciwwskazań, to nie można zrobić krzywdy maluchowi
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:40   #146
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Jesli nie macie wskazan do lezenia plackiem, malenstwu nic nie bedzie podczas kochania siejesli by cos bylo nie tak na pewno lekarz by Was przestrzegl.
Potwierdzam, ze do becikowego jest potrzebne zaswiadczenie od lekarza prowadzacego, wypelnia go i przedkladacie. Ja zalatwialam je po porodzie. Takze na razie sobie nie zaprzatajcie glowy.
Anulka mnie gin wystawil z pierwszej wizyty, choc nie mialam zalozonej karty ciazy, ale widnieje jako pacjentka u niego
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:43   #147
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

A ja jakoś w ogóle nie mam ochoty na przytulanki Mój tż teraz twierdzi że czuje się jak reproduktor;p
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:43   #148
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
Anulka mnie gin wystawil z pierwszej wizyty, choc nie mialam zalozonej karty ciazy, ale widnieje jako pacjentka u niego
W sumie na kolejną wizytę idę już w piątek. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, że ta chole###a woda w brzuchu, to nic groźnego i Pani doktor kartę już założy, a ja będę mogła w pełni się cieszyć.
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 15:25   #149
BelleFramboise
Raczkowanie
 
Avatar BelleFramboise
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 332
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cześć Dziewczyny

Od czasu do czasu Was podczytuję, a teraz chciałabym do Was dołączyć, bo dziś zrobiłam test- w sumie dwa i wyszły pozytywne Bardzo się cieszę, na szczęście długo nie musieliśmy się strać bo udało się za pierwszym razem
To moja pierwsza ciąża, mam 24lata i na razie jestem "zielona", mam nadzieję że dużo się od Was nauczę
__________________


Kocham

Razem od 23.08.2009
03.11.2012.- II kreseczki

Maleństwo

Nelly
BelleFramboise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 15:34   #150
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamy lipcowo-sierpniowe 2013

Cytat:
Napisane przez BelleFramboise Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Od czasu do czasu Was podczytuję, a teraz chciałabym do Was dołączyć, bo dziś zrobiłam test- w sumie dwa i wyszły pozytywne Bardzo się cieszę, na szczęście długo nie musieliśmy się strać bo udało się za pierwszym razem
To moja pierwsza ciąża, mam 24lata i na razie jestem "zielona", mam nadzieję że dużo się od Was nauczę
Ponownie bardzo serdecznie witam
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.