Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 22:55   #3121
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
To brawa dla mojego ortodonty, zdjął mi aparat i ani razu się nie zająknął o konieczności usunięcia ósemek :/ Co prawda miałam wyrywane do aparatu dwie górne czwórki i trochę luzu przy nich zostało, może z myślą o ósemkach które mogą trochę przesunąć wszystkie zęby? Nie wiem, martwię się, bo w sierpniu zaczęła mi się wyrzynać ósemka i widać już 1/4 koronki. Ząb rośnie nawet prosto, trochę jest przechylony na zewnątrz, ale nie przeszkadza mi szczególnie. Usuwać, nie usuwać? Moja mama ma wszystkie ósemki i radzi, żeby nie kombinować jeśli wszystko jest w porządku
Bo moze u Ciebie nie bylo potrzeby. Osemki rosna prosto i maja miejsce na wyrzniecie? Dla swietego spokoju przejdz sie do ortodonty i zapytaj czy usunac. Bo faktycznie gdyby jeden zab mial popsuc caly efekt leczenia to .... Chyba ze ortodontka nawet nie pomyslala o tym problemie
Ja mialam miec usuwane osemki do operacji, ale wiekszosc moich znajomych mieli nakaz usuniecia osemek zapobiegawczo.

hellyeah0 moze za ta cene beda ci wyrywac zeba zlotymi przyrzadami ? A na powaznie, to szukaj dalej
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 11:43   #3122
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Dołączam do wątku, witajcie
Przerwa między jedynkami, ok. 3mm była dla mnie bardzo uciążliwa.
Dentysta zaproponował mi wypełnienie kompozytem, bez wahania się zgodziłam - to była znakomita decyzja Byłam wówczas nastolatką, naprawdę odczułam różnicę, również psychiczną.
Wypełnienie trzymało się ok.5 lat bezawaryjnie. Następnie wykruszył się jego fragment, odsłaniając połowę "problemu", trzeba było uzupełnić. Przez kolejne 3-4 lata był spokój i temat właśnie powrócił - znów wypadł mi fragment wypełnienia, także dziś mam wyczekaną wizytę.
W profesjonalizm mojego dentysty nie wątpię, bo to uznany i sprawdzony specjalista, również w tej estetycznej gałęzi stomatologii, jednak piszę to, by uczulić osoby jeszcze przed - , że kompozyt ma niestety ograniczoną trwałość i zdarza mu się po latach wyskoczyć.
Licówki i inne porcelany z pewnością są trwalsze, jednak wielokrotnie droższe
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-11-06 o 11:53
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 20:24   #3123
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Bo moze u Ciebie nie bylo potrzeby. Osemki rosna prosto i maja miejsce na wyrzniecie? Dla swietego spokoju przejdz sie do ortodonty i zapytaj czy usunac. Bo faktycznie gdyby jeden zab mial popsuc caly efekt leczenia to .... Chyba ze ortodontka nawet nie pomyslala o tym problemie
Ja mialam miec usuwane osemki do operacji, ale wiekszosc moich znajomych mieli nakaz usuniecia osemek zapobiegawczo.
Może faktycznie nie było potrzeby... Przed leczeniem ortodontka dostała w końcu rentgen całej szczęki, może stwierdziła że ósemki wyglądają OK i nie trzeba ich ruszać ;p Ta jedna ósemka która się wyrżnęła rośnie w miarę prosto (na tle opisywanych tutaj przypadków to w ogóle jest perfekcyjna), tylko trochę zaczyna mnie drapać w policzek i coś czuję, że jak już całkiem wyjdzie to jednak trzeba ją będzie wyrwać
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 07:29   #3124
Angeelikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Ja kompozyt noszę od 2 tygodni, jestem niesamowicie zadowolona w końcu mogę normalnie się uśmiechać moja dentystka kazała mi za jakieś 3 miesiące przyjść do kontroli. Mimo,że zapłaciłam nie mało, bo 750 zł, to uważam,że było warto, bo efekt jest powalający :P i mam nadzieję,że utrzyma się kilka lat . Mam pytanie odnośnie pasków wybielających. Czy któraś z Was wybielała zęby po wypełnieniu kompozytem? i czy odcień odr,odróżniał się?
Angeelikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 07:38   #3125
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Muszę przyznać, że sporo zapłaciłaś, jak na wypełnienie kompozytowe - diastema zazwyczaj kosztuje mniej...no chyba, że więcej ząbków miałaś do poprawy, to jasne

Nie próbowałam pasków i chyba nie spróbuję, obawiałabym się o osłabienie kompozytu i to, że wpłynie to na jego kruchość...no ale może się mylę

Wczorajsza poprawka wyszła pięknie, dentysta nieco powiększył jedynki, są teraz blisko i wyglądają jeszcze ładniej, niż poprzednio
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-11-07 o 07:40
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 12:42   #3126
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Dziewczyny, a bolała was siódemka obok po usunięciu ósemki? Zaczęła mnie boleć przy nacisku dzień po kontroli i zdjęciu szwów. I nie wiem czy to normalne i przejdzie, czy mam biec do lekarza
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 14:55   #3127
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

czy ktos sie spotkał z braniem antybiotyku na dzień przez wyrywaniem 8-ki? właśnie odebrałam telefon z kliniki ze mam się zgłosić po receptę i wykupić sobie lek (ide na rwanie w piątek). Babka podała ni nazwę jakoś Kiniozol (chcialam sprawdzić cenę w necie ale google nie szuka ).
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 21:26   #3128
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja tak miałam, miesiąc temu wyrywana (nieco ponad miesiąc) a czasami jeszcze czuje siódemkę obok, z tym , że to nie jest ból typowy, tylko ząb był wrażliwy na zimno.

Pewnie Ci minie ze dwa tygodnie po.



---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czy ktos sie spotkał z braniem antybiotyku na dzień przez wyrywaniem 8-ki? właśnie odebrałam telefon z kliniki ze mam się zgłosić po receptę i wykupić sobie lek (ide na rwanie w piątek). Babka podała ni nazwę jakoś Kiniozol (chcialam sprawdzić cenę w necie ale google nie szuka ).

Ktoś pisał na forum, chyba nawet tutaj, że miał antybiotyk przed wyrwaniem 8 żeby wybić możliwe zarazki chyba, przed zabiegiem.

A Twojego antybiotyku nie ma też nie mogłam go znaleźć. Ja miałam clindamycin, czy coś w ten deseń.

Edytowane przez MissHeresy
Czas edycji: 2012-11-07 o 21:25
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 23:41   #3129
Michal00
Przyczajenie
 
Avatar Michal00
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 11
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Witajcie,
czy któraś z Was miała zakładane licówki w związku z przerwą między zębami ? Interesują mnie koszta. W moim przypadku chodzi o przerwę między jedynkami (tzw. diastema) - jest to niecały 1mm, aczkolwiek bardzo mnie denerwuje.

Edytowane przez Michal00
Czas edycji: 2012-11-07 o 23:44
Michal00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 07:42   #3130
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: szpara/y miedzy zębami

A o jakie licówki pytasz? Porcelanowe? Przejrzyj wątek, któraś z dziewczyn pisała o nich, o ile pamiętam 1500zł za ząb.
Większość z nas diastemę "zalepiła" kompozytem tańsza możliwość.
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 08:24   #3131
Angeelikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Sporo zapłaciłam, bo najpierw miałam robiony scaling, który wyniósł mnie 150 zł, a następnie za tydzień wypełnienie za jeden ząb 300zł. Miałam niewielką diastemę, więc nie sądziłam,że aż tyle mnie to wyniesie :P:P
Co do pasków, to dentystka powiedziała,że podobno nie będzie różnicy miedzy kompozytem,a moimi zębami,ale jakoś nie chcę mi się wierzyć.
Angeelikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 08:40   #3132
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Uff dzięki myślałam, że coś nie tak. Uspokoiłaś mnie. U mnie ząbek nie reaguje na ciepło/zimno, tylko właśnie pobolewa przy ucisku.

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czy ktos sie spotkał z braniem antybiotyku na dzień przez wyrywaniem 8-ki? właśnie odebrałam telefon z kliniki ze mam się zgłosić po receptę i wykupić sobie lek (ide na rwanie w piątek). Babka podała ni nazwę jakoś Kiniozol (chcialam sprawdzić cenę w necie ale google nie szuka ).
Pewnie chodzi tutaj o chinozol (chinoksyzol) bo on działa przeciwbakteryjnie i odkażająco właśnie przed jakimiś zabiegami. Tabletki rozpuszcza się w wodzie.

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2012-11-08 o 09:21
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 11:55   #3133
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Uff dzięki myślałam, że coś nie tak. Uspokoiłaś mnie. U mnie ząbek nie reaguje na ciepło/zimno, tylko właśnie pobolewa przy ucisku.



Pewnie chodzi tutaj o chinozol (chinoksyzol) bo on działa przeciwbakteryjnie i odkażająco właśnie przed jakimiś zabiegami. Tabletki rozpuszcza się w wodzie.
dzięki
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 14:36   #3134
ewelanhn
Przyczajenie
 
Avatar ewelanhn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cześć ja mam kompozyt od ok roku i wszystko ok. Jestem po wybielaniu ząbków paskami i ma wrażenie że kompozyt też się wybielił bo nie ma różnicy w kolorze miedzy kompozytem a moimi zębami.
ewelanhn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 15:32   #3135
Vallotka
Zakorzenienie
 
Avatar Vallotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 401
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czy ktos sie spotkał z braniem antybiotyku na dzień przez wyrywaniem 8-ki? właśnie odebrałam telefon z kliniki ze mam się zgłosić po receptę i wykupić sobie lek (ide na rwanie w piątek). Babka podała ni nazwę jakoś Kiniozol (chcialam sprawdzić cenę w necie ale google nie szuka ).
Ja musiałam wziąć antybiotyk przed wyrwaniem ale tego samego dnia. Ale brałam inny antybiotyk.
__________________
11.11.2008
12.08.2013
07.08.2015
Vallotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 08:25   #3136
Angeelikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: szpara/y miedzy zębami

A to super jeśli tak a jakich pasków używałaś?
Angeelikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:00   #3137
Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a bolała was siódemka obok po usunięciu ósemki? Zaczęła mnie boleć przy nacisku dzień po kontroli i zdjęciu szwów. I nie wiem czy to normalne i przejdzie, czy mam biec do lekarza
Ja miałam wyrywane 5 dni temu i zęby (zwłaszcza 7.) bolą coraz gorzej ;/ Tylko opuchlizna zanika pozostawiając okropny siniec ;p


A ja się chcę zapytać jak jest ze zdejmowaniem szwów? Czy to boli i później znów są jakieś problemy z jedzeniem?
I w ogóle kazali mi przyjść w pon. (po tygodniu), a jakoś nie wydaje mi się, że już będzie dobrze. Niby piąty dzień mija a otwarcie ust sprawia jeszcze problem. Wy też zdejmowaliście szwy po tygodniu?
I czy na to trzeba umawiać się specjalnie na kolejną wizytę, czy to zdejmowanie trwa chwilkę i bez uprzedniego umawiania??
Sense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:21   #3138
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Sense Pokaż wiadomość
Ja miałam wyrywane 5 dni temu i zęby (zwłaszcza 7.) bolą coraz gorzej ;/ Tylko opuchlizna zanika pozostawiając okropny siniec ;p


A ja się chcę zapytać jak jest ze zdejmowaniem szwów? Czy to boli i później znów są jakieś problemy z jedzeniem?
I w ogóle kazali mi przyjść w pon. (po tygodniu), a jakoś nie wydaje mi się, że już będzie dobrze. Niby piąty dzień mija a otwarcie ust sprawia jeszcze problem. Wy też zdejmowaliście szwy po tygodniu?
I czy na to trzeba umawiać się specjalnie na kolejną wizytę, czy to zdejmowanie trwa chwilkę i bez uprzedniego umawiania??
Zdejmowanie szwow nie boli. Ile mialas zakladanych? Ja chyba 9, czy 8 bo mi rozwalilo porzadnie dziaslo (zazwyczaj sa 3). Moze tylko delikatnie zakloc.

Mi zdjeli po 6 dniach, sama o to poprosilam, po zdjeciu wszystko spoko, tylko plukalam sobie dentoseptem. Nie bylo siniakow, ani opuchlizny, ale mowia ze tak najczesciej jest po wyrwaniu pod narkoza

7 delikatnie pobolewala, ale nie jakos strasznie, po prostu staralam sie nie jesc ta strona, balam sie zreszta suchodolu, czy jak to tam sie zwie, wiec tez nie palilam 3 dni po operacji. Zreszta bralam antybiotyk wiec tak czy siak, mialam odrzut od palenia przez tydzien. I mniej jaram do tej pory (anestezjolog przed zabiegiem mowil mi, ze czesto zdarza sie, ze ludzie po wyrwaniu 8 rzucaja palenie).

Zatem nie stresuj sie, a jak Cie nadal bedzie bolalo i trudo bedzie otworzyc mordoklap to popros ich o przelozenie wizyty. Trwa to z 5 minut i kazdy dentysta moze zdjac szwy (mam nadzieje, ze nie kazali Ci za to placic). Powodzenia!
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:16   #3139
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czy ktos sie spotkał z braniem antybiotyku na dzień przez wyrywaniem 8-ki? właśnie odebrałam telefon z kliniki ze mam się zgłosić po receptę i wykupić sobie lek (ide na rwanie w piątek). Babka podała ni nazwę jakoś Kiniozol (chcialam sprawdzić cenę w necie ale google nie szuka ).
jestem po zabiegu, boli chyba mniej niz po poprzedniej 8-ce ale zobaczymy jak się będzie goić. Samo wyrywanie trwało 30 minut i już myślałam ze nie wytrzymam na fotelu
Natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Został mi założony taki opatrunek na dziąsło, który stwardniał. lekarz powiedzial ze to się wykruszy ale nie powiedział po jakim czasie. Na razie po 24h nic sie nie wykruszyło a przeszkadza mi to w np. zamknięciu szczęki. Ktoś wie ile takie coś będzie się trzymać ?
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 21:18   #3140
ewelanhn
Przyczajenie
 
Avatar ewelanhn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Ja zawsze kupuję paski wybielające firmy crest dostępne tylko na allegro. Jest parę rodzai .Na pierwszy raz radzę te najsłabsze żeby nie uszkodzić sobie dziąseł. Od razu nie masz super śnieżnego uśmiechu ale po 2 tyg kuracji naprawdę widać różnicę. Nie polecam past wybielających zęby bo nie dość że nie wybielają to jeszcze nie chronią ząbków przed próchnicą.
ewelanhn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 10:05   #3141
Angeelikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Właśnie używam białej perły i jakoś niestety nie widzę powalających efektów.
Dużo czytałam o paskach wybielających i też właśnie skuszę się na paski Crest, mam nadzieję, że będzie ładny efekt
Angeelikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:46   #3142
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ile płaciłyście za wyrwanie całkowicie wyrżniętej ósemki? Uważacie, że 300zł to dużo za taki 'zabieg'?
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:42   #3143
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Ile płaciłyście za wyrwanie całkowicie wyrżniętej ósemki? Uważacie, że 300zł to dużo za taki 'zabieg'?
Ja placilam 350. Zalezy skad jestes, ktos wczesniej pisal o kwotach powyzej 600zl, wiec nie, to nie jest za duzo.
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:51   #3144
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Za wyrżniętą to dużo. Ja w Krakowie płaciłam 300 zł za niewyrżniętą, chirurgiczne.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:46   #3145
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Za wyrżniętą to dużo. Ja w Krakowie płaciłam 300 zł za niewyrżniętą, chirurgiczne.
A gdzie wyrywałaś w Krk, jeśli można wiedzieć? I jak ogólnie odczucia? ; )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 17:55   #3146
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Ile płaciłyście za wyrwanie całkowicie wyrżniętej ósemki? Uważacie, że 300zł to dużo za taki 'zabieg'?
generalnie taki zabieg należy Ci się za darmo w ramach ubezpieczenia nfz (oczywiście w gabinecie z kontraktem z nfz)
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 08:45   #3147
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

No i pozbyłam się drugiej dolnej. Całkowicie poziomo była ułożona w dziąśle. Mieli problem z jej usunięciem (trzeba było dodatkowo wiercić) ale jakoś się udało. Dostałam antybiotyk Augmentin. Za 10 dni mam się zgłosić na usunięcie szwów. Coś czuję, że najgorsze jeszcze przede mną...Boję się tego szczękościsku.
__________________
M.

http://ecofuturewomen.blogspot.com/

Edytowane przez izus1990
Czas edycji: 2012-11-23 o 09:06
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 20:29   #3148
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
generalnie taki zabieg należy Ci się za darmo w ramach ubezpieczenia nfz (oczywiście w gabinecie z kontraktem z nfz)
Tak należy się pod warunkiem, że trafi się na normalnego chirurga. Ja poszłam ze skierowaniem , a doktorek stwierdził , że moje ósemki mi w niczym nie przeszkadzają i nie usunie ich . Co miałam się kłócić ?
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:34   #3149
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez anusiaa81 Pokaż wiadomość
Tak należy się pod warunkiem, że trafi się na normalnego chirurga. Ja poszłam ze skierowaniem , a doktorek stwierdził , że moje ósemki mi w niczym nie przeszkadzają i nie usunie ich . Co miałam się kłócić ?
jakieś wskazania musiały być skoro dostałaś skierowanie. chyba poszłabym do następnego. bo generalnie możesz pójść i poprosić o usunięcie zdrowej jedynki... piszesz oświadczenie, że chcesz ją usunąć mimo braku wskazań i usuwają.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:00   #3150
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Witajcie...
Pragnę usunąć górne ósemki ponieważ w przeciągu 3 lat strasznie wykrzywiły mi się zęby (nie mieszczą się w szczęce). Oglądałam zdjęcia właśnie sprzed 3 lat i jestem zdumiona jak mogłam tego nie zauważyć! Tak się zastanawiam czy nie lepiej jest usunąć np chorowitą szóstkę, z którą mimo leczenia kanałowego od paru lat coś jest nie tak i bardzo dużo w nią inwestuję... a zostawić zdrową ósemkę. Co o tym sądzicie?

I tutaj pragnę dodać jaką głupotą było by noszenie przeze mnie aparatu przed 21. rokiem życia skoro ósemki i tak wszytko by zniweczyły parę lat później
Ja miałam taką sytuację, wyżynała mi się górna ósemka, która absolutnie nie miała miejsca (i tak zęby mam maksymalnie ściśnięte). Siódemka była leczona kanałowo więc moja pani stomatolog (po konsultacjach, zdjęciu itd.) postanowiła, że wyrwiemy chorą siódemkę i w jej miejsce urośnie zdrowa ósemka. Tylko to wszystko zależy od konkretnej sytuacji, ósemka musi być pełnowartościowym zębem, bo niekiedy one są karłowate, krzywe lub jakieś popsute.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.