Walczymy z ŁYDKAMI !!! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 11:48   #721
pfu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 28
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Nie wiem, jaką utrzymywałam prędkość na stacjonarnym, ale chyba jakąś w normie - a jeździłam bez obciążenia przez miesiąc 1,5 godziny dziennie i ani trochę nie zeszczuplały mi łydki. Fakt, nie rozciągałam się przed ani po.
pfu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 15:09   #722
hopelessromantic
Rozeznanie
 
Avatar hopelessromantic
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 605
GG do hopelessromantic
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Dołączam się
Są jakieś specjalne ćwiczenia na wyszczuplenie dolnej części łydki?
__________________
Whisper discretely
To me
hopelessromantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:35   #723
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Thumbs down Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Kurcze juz nie wiem co robic, schudlam 6 kg, ograniczyłam sól i pije codziennie pokrzywe :P A łydki jak byly grube tak są
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:42   #724
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

moje łydki są szczupłe jak sie spojrzy z przodu,z boku wyglądaja strasznie,z tyłu też,taki 'mięsień' mam, nie wiem na pewno co to jest, ale wyglada to źle mimo,że w łydkach mam 31,5(w prawej o 1 cm,wiecej...), zawsze przed bieganiem i po rozciagam się, zwłaszcza łydki i nic...
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---




Edytowane przez cherry l
Czas edycji: 2012-09-13 o 07:17
cherry l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 18:36   #725
fitnesowapani
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 269
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Wątek idealny dla mnie... Też walczę ze swoimi łydkami... Od jakiegoś czasu rozciągam je systematycznie jakby chociaż jeden centymetr ubył była bym szczęsliwa...
fitnesowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 20:33   #726
tazciechowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 6
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez Kasieńka_666 Pokaż wiadomość
W najgrubszym miejscu

Fajnie, że tyle nas tutaj Myślałam, że sama będę walczyć Ale widzę, że póki co to moje są największe
Spokojnie, moje mają 43 i ryczeć mi się chce kiedy ktoś płacze, bo ma "aż" 35cm. Uda mam chudsze niż łydki.
tazciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:07   #727
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez tazciechowa Pokaż wiadomość
Spokojnie, moje mają 43 i ryczeć mi się chce kiedy ktoś płacze, bo ma "aż" 35cm. Uda mam chudsze niż łydki.


Chyba musimy się pogodzić z tym żyć

... bo mi się wydaje że jednak nie chodzi o to ile cm mamy w łydce tylko jaka budowa niestety ja mam w jednej 37 a w drugiej 38 jedna nawef fajnie wygląda o ile można tak to nazwać natomiast prawa to trgedia zupełna mlooje łydki są ja rozplaszczone nie wiem co ale o ile z boku wyglądają ok to patrząc z przodu to są szersze od ud o obcasach chyba nie muszę wspominać że chciała bym założyć ale wtedy to już brak słów.

I może to głupie ale wg mnie jak dziewczyny płaczą że mają 31-33 w łydce i nawet niech mają taką rozplaszczoną jak ja to wyglądają super ja patrzę na nogi przyjaciółki w łydce 35 a z zgrabniocha taka że szok! No ale to już inna budowa .... ja mimo rozciągania takiej nie osiągnę a schudnięcie to chyba też za dużo nie da.

... mogła bym powiedzieć że budowę nóg mam po mamie jako jedyna z rodzeństwa mam wielkie łydy po mamie i uda także reszta rodzeństwa zgarbniochy nogi po tacie
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 17:09   #728
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość


Chyba musimy się pogodzić z tym żyć

... bo mi się wydaje że jednak nie chodzi o to ile cm mamy w łydce tylko jaka budowa niestety ja mam w jednej 37 a w drugiej 38 jedna nawef fajnie wygląda o ile można tak to nazwać natomiast prawa to trgedia zupełna mlooje łydki są ja rozplaszczone nie wiem co ale o ile z boku wyglądają ok to patrząc z przodu to są szersze od ud o obcasach chyba nie muszę wspominać że chciała bym założyć ale wtedy to już brak słów.

I może to głupie ale wg mnie jak dziewczyny płaczą że mają 31-33 w łydce i nawet niech mają taką rozplaszczoną jak ja to wyglądają super ja patrzę na nogi przyjaciółki w łydce 35 a z zgrabniocha taka że szok! No ale to już inna budowa .... ja mimo rozciągania takiej nie osiągnę a schudnięcie to chyba też za dużo nie da.

... mogła bym powiedzieć że budowę nóg mam po mamie jako jedyna z rodzeństwa mam wielkie łydy po mamie i uda także reszta rodzeństwa zgarbniochy nogi po tacie
Zgadzam się, trzeba się z tym pogodzić. Ja również mam w łydkach 37 i 38 cm, ta szczuplejsza nawet wygląda nieźle ale ta druga już nie, jest jakaś taka mocniejsza. Mam mocne łydki, flakowate, szersze kostki. Do tego puchną więc jak już spuchną to obrzydliwe, nabrzmiałe kołki.

Ja już z nimi nie walczę bo wiem, że nie wygram. Nie lubię lata, nie lubię odkrywać tych łyd, niekomfortowo się czuję, spodenki i spódniczki u mnie to rzadkość. Ale z drugiej strony to takie idiotyczne, żeby przejmować się i stresować z takiego powodu. Ech, my kobiety i te nasze kompleksy...

Chyba sobie kupię długą spódnicę do kostek, na upały będzie idealna a i komfortowo będę się czuć .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 18:59   #729
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Zgadzam się, trzeba się z tym pogodzić. Ja również mam w łydkach 37 i 38 cm, ta szczuplejsza nawet wygląda nieźle ale ta druga już nie, jest jakaś taka mocniejsza. Mam mocne łydki, flakowate, szersze kostki. Do tego puchną więc jak już spuchną to obrzydliwe, nabrzmiałe kołki.

Ja już z nimi nie walczę bo wiem, że nie wygram. Nie lubię lata, nie lubię odkrywać tych łyd, niekomfortowo się czuję, spodenki i spódniczki u mnie to rzadkość. Ale z drugiej strony to takie idiotyczne, żeby przejmować się i stresować z takiego powodu. Ech, my kobiety i te nasze kompleksy...

Chyba sobie kupię długą spódnicę do kostek, na upały będzie idealna a i komfortowo będę się czuć .
Lady eSs a ja właśnie noszę spodenki i spódniczki ale krótkie bardzo krótkie bo wtedy to się nie rzuca tak w oczy choć chyba mi już nie wypada nosić takich kusych kiecek co do spodenek to wiadomo każda długość ok ale idąc z dzieckiem w super mini to już nie to. Uwielbiam ołówkowe spódnice ale w takich wyglądam bardzo fatalnie tak więc to moje marzenie założyć taką i nie mieć kompleksów póki co muszę zrzucić kg po ciąży bo 13 miesięcy od porodu jutro minie a ja nadal kg nie zgubiłam
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 08:00   #730
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Lady eSs a ja właśnie noszę spodenki i spódniczki ale krótkie bardzo krótkie bo wtedy to się nie rzuca tak w oczy choć chyba mi już nie wypada nosić takich kusych kiecek co do spodenek to wiadomo każda długość ok ale idąc z dzieckiem w super mini to już nie to. Uwielbiam ołówkowe spódnice ale w takich wyglądam bardzo fatalnie tak więc to moje marzenie założyć taką i nie mieć kompleksów póki co muszę zrzucić kg po ciąży bo 13 miesięcy od porodu jutro minie a ja nadal kg nie zgubiłam
Też wolę krótkie spodenki i spódniczki, lepiej te nogi wyglądają . Ołówkowe spódnice są piękne ale również nie dla mnie. Chyba spróbuję porozciągać prawą łydkę bo widzę, że wygląda naprawdę dużo gorzej od lewej, jest masywniejsza i mięsień widoczny
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 09:42   #731
Demagogia
Przyczajenie
 
Avatar Demagogia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Hej dziewczyny jestem świeżaczkiem na forum, ale postanowiłam do was napisać
O matko! temat dla mnie, ale widzę że i wy stwierdziłyście, że łydki są różne i nic z nimi się nie da zrobić. Ja pod koniec marca urodziłam synka i o dziwo zeszłam w nogach! jak przed ciążą nie mogłam złapać dłońmi moich łydek, tak po ciąży nie sprawia mi to żadnego problemu, z 39 cm zeszły mi na 35/34 cm i chyba wiem co na nie zadziałało...ograniczona ilość spacerów i ćwiczeń niestety łydki to głownie mięśnie. A ja całą ciążę praktycznie leżeć musiałam, więc to tylko potwierdziło to co mi instruktorka fitness mówiła, żeby nie ćwiczyć łydek za bardzo, bo tylko mięśnie będą się rozrastać.
Demagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 18:34   #732
tazciechowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 6
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

W moim wypadku chętnie bym założyła krótką kieckę. Tylko mam rozstępy NA ŁYDKACH. Pośladki i uda jędrniutkie, a łydy jak u grubej 90kilowej baby i popękane, albo jeszcze gorzej. Już próbowałam biegać, rozciągać się, stosować kremy. Mam cellulit i rozstepy wyłącznie na łydkach. No szlag by to jasny trafił. I nie chcę się pogodzić że mam grube nogi. Inne laski w wieku 20 lat noszą króciutkie spodenki w lato, a ja musze nosic jakies wory pokutne.
tazciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 16:52   #733
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Odświeżam wątek. Kiedyś udzielałam się tu. Chciałabym się pochwalić, że wygrałam walkę z moimi łydami .

Rok temu miałam w obwodzie około 38-39 cm (już sama nie pamiętam dokładnie). Pisałam wtedy, że już sobie odpuszczam, zaakceptowałam łydki. Przestałam działać. Dziś się zmierzyłam i... jest 34-35 cm .

Schudłam kilka kg, wydaje mi się, że to miało dość duży wpływ na łydki. Wcześniej nigdy nie dopuszczałam do wagi mniejszej niż 55 kg. Nie odchudzałam się bo byłam pewna, że łydki i tak nie drgną (przy wadze 60 kg miały tyle samo w obwodzie co przy 55 kg). Teraz dużo ćwiczyłam całe ciało, ograniczałam się, poszły TYLKO 2-3 kg i wysmukliły się wreszcie łydki. Przyznam, że trochę to dla mnie dziwne, ale cieszę się ogromnie .

Myślę, że schudnięcie przyczyniło się w 50% do mojego "sukcesu". Drugie 50 to ograniczenie pewnej aktywności fizycznej. Kiedyś bardzo dużo jeździłam na rowerze (niestety na tych cięższych przerzutkach), dużo chodziłam. Wygląda na to, że moje łydki tego nie lubiły. Teraz nie mam okazji robić przejażdżek, znacznie mniej spaceruję, łydki chyba na tym lenistwie zyskały... Staram się ćwiczyć tak, by nie angażować mocno łydek (odrzuciłam więc bieganie, skakankę, wznosy na palcach).

Mam zamiar popracować jeszcze nad tą grubszą łydką. Lewa jest ok, prawa jest lekko umięśniona, różnica 1 cm jest widoczna. Biorę się za rozciąganie .

Pozdrawiam
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''

Edytowane przez Lady eSs
Czas edycji: 2015-03-27 o 17:10
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:08   #734
rozwydrzona
Zadomowienie
 
Avatar rozwydrzona
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 673
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek. Kiedyś udzielałam się tu. Chciałabym się pochwalić, że wygrałam walkę z moimi łydami .

Rok temu miałam w obwodzie około 38-39 cm (już sama nie pamiętam dokładnie). Pisałam wtedy, że już sobie odpuszczam, zaakceptowałam łydki. Przestałam działać. Dziś się zmierzyłam i... jest 34-35 cm .

Schudłam kilka kg, wydaje mi się, że to miało dość duży wpływ na łydki. Wcześniej nigdy nie dopuszczałam do wagi mniejszej niż 55 kg. Nie odchudzałam się bo byłam pewna, że łydki i tak nie drgną (przy wadze 60 kg miały tyle samo w obwodzie co przy 55 kg). Teraz dużo ćwiczyłam całe ciało, ograniczałam się, poszły TYLKO 2-3 kg i wysmukliły się wreszcie łydki. Przyznam, że trochę to dla mnie dziwne, ale cieszę się ogromnie .

Myślę, że schudnięcie przyczyniło się w 50% do mojego "sukcesu". Drugie 50 to ograniczenie pewnej aktywności fizycznej. Kiedyś bardzo dużo jeździłam na rowerze (niestety na tych cięższych przerzutkach), dużo chodziłam. Wygląda na to, że moje łydki tego nie lubiły. Teraz nie mam okazji robić przejażdżek, znacznie mniej spaceruję, łydki chyba na tym lenistwie zyskały... Staram się ćwiczyć tak, by nie angażować mocno łydek (odrzuciłam więc bieganie, skakankę, wznosy na palcach).

Mam zamiar popracować jeszcze nad tą grubszą łydką. Lewa jest ok, prawa jest lekko umięśniona, różnica 1 cm jest widoczna. Biorę się za rozciąganie .

Pozdrawiam
a co konkretnie ćwiczyłaś?
__________________
16.07 - 37
11.11 - 41
rozwydrzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 18:28   #735
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez rozwydrzona Pokaż wiadomość
a co konkretnie ćwiczyłaś?
Głównie dywanówki. Nóg nie ćwiczyłam za często, jedynie czasami orbitrek, zestaw dla początkujących z N. Gacką.

Nadal mam problem z puchnięciem łydek. Wieczorem, po całym dniu (jeśli mam dużo ruchu i stania w miejscu bo w innym przypadku nie) jest aż 1,5cm więcej.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 21:26   #736
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Ja zdecydowanie mam z lydkami problemy (cecha genetyczna po dziadku).

Mi na zmniejszenie obwodu pomaga joga (zwłaszcza skłony i pies z głowa w dol), rozciąganie, utrata wagi oraz unikanie tego co rozbudowuje mięśnie.

Mięśnie mi silnie rosną po skakance, steperze, tańcu oraz niestety reebokach easy tone (miałam o jakieś 2 cm więcej jak nosiłam te buty non-stop a są wyjątkowo wygodne).

Co do biegania/rowerku znalazłam gdzieś informacje że krotki i intensywny wysiłek do 30 minut rozbudowuje mięśnie a długi (ponad 1 h z małym obciążeniem) wyszczupla ale ja i tak zawsze się przynajmniej 30 minut rozciągam i nigdy nie nosze obcasów na wszelki wypadek.
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 12:11   #737
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie mam z lydkami problemy (cecha genetyczna po dziadku).

Mi na zmniejszenie obwodu pomaga joga (zwłaszcza skłony i pies z głowa w dol), rozciąganie, utrata wagi oraz unikanie tego co rozbudowuje mięśnie.

Mięśnie mi silnie rosną po skakance, steperze, tańcu oraz niestety reebokach easy tone (miałam o jakieś 2 cm więcej jak nosiłam te buty non-stop a są wyjątkowo wygodne).

Co do biegania/rowerku znalazłam gdzieś informacje że krotki i intensywny wysiłek do 30 minut rozbudowuje mięśnie a długi (ponad 1 h z małym obciążeniem) wyszczupla ale ja i tak zawsze się przynajmniej 30 minut rozciągam i nigdy nie nosze obcasów na wszelki wypadek.
Myślę, że mięśnie nie rosną lecz puchną. Ja nie mam umięśnionych łydek, wyglądają raczej na otłuszczone, w ogóle nie są twarde, "flaczki". Chciałabym je ujędrnić i delikatnie wyrzeźbić ale nie kosztem powiększenia obwodu. Widzę, że mamy taką samą sytuację. Również staram się chodzić w płaskim obuwiu. Kiedyś bardzo często nosiłam obcasy (niewysokie ale jednak), myślę, że to dlatego nogi wyglądały jak wyglądały. Ostatnio zaliczyłam bieg w butach na obcasie, efekt - 1,5cm więcej w obwodzie. Po dwóch dniach łydki wróciły do stanu przed.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 12:15   #738
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Ile trzeba się rozciągać? I czy to wystarczy? Ja tu chudnę, a łydki mam wrażenie takie same -.-
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:08   #739
young_dreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 53
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość

Mi na zmniejszenie obwodu pomaga joga (zwłaszcza skłony i pies z głowa w dol), rozciąganie, utrata wagi oraz unikanie tego co rozbudowuje mięśnie.
Czy możesz napisać o tym coś więcej? Tzn ile poświęcałaś na rozciąganie i jak często to robiłaś? Po jakiejś rozgrzewce? Będę wdzięczna A, no i przy okazji - o ile zmniejszył Ci się obwód?

Ja również słyszałam, że długie ale wolne biegi wysmuklają, a nie rozbudowują mięśni (przeciwieństwem są sprinty). Tu dziewczyna, która w ten sposób znacznie zmniejszyła swoje umięśnione łydki - http://forums.soompi.com/en/discussi...calves-success
young_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 18:55   #740
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Ja rozciągam się codziennie i po każdej aktywności fizycznej około 10-15 minut.

Mam wrażenie ze to u mnie działa bo ja na łydkach mam mięśnie więc stretching je wysmukla. A jestem aktywna fizycznie bo chodzę średnio 2 godzinny dziennie, 3-4 razy w tygodniu siłownia (oczywiście bez steppera, stepu i skakanki oraz żadnych wspięć na placach) wiec bez tego mięśnie na łydkach po prostu by mi się budowały a tak trzymam je pod kontrolą.

No i oczywiście jeśli macie skłonność do obrzęków to łydki pod koniec dnia puchną bo cale nogi puchną wiec obwody też są większe.

A zaczynam teraz biegać więc dam znać co i jak z łydkami.
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:24   #741
young_dreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 53
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość

A zaczynam teraz biegać więc dam znać co i jak z łydkami.
O, będzie super jak podzielisz się obserwacjami
young_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 18:25   #742
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cześć kobitki, odświeżam wątek.

Jakiś czas temu chwaliłam się, że wygrałam walkę z łydkami i... klops, wcale jej nie wygrałam.

Łydki były szczupłe nie z powodu schudnięcia ale z powodu ograniczonego wysiłku. Nie pracowałam w tym czasie, głównie siedziałam w domu, bez ruchu, dlatego łydeczki były cud miód. Po jakimś czasie pracę znalazłam, dużo spacerów na przystanki autobusowe i cm w łydach wróciły (a nie przytyłam nawet grama)... Nie mogę patrzeć na zdjęcia z wesela, na którym byłam jakiś czas temu. Byłam wtedy baaardzo chuda, aż za bardzo, a łydy takie duże, nieproporcjonalne... Jednak to prawda, że łydki nie lubią ruchu. Czytałam gdzieś, że duży wpływ może mieć technika chodzenia - ja stawiam małe i mocne kroki więc na pewno mocniej angażuję mięśnie.

Po przemyśleniu tego wszystkiego wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem na łydki jest duża dawka rozciągania, codziennie. Albo leżenie plackiem w domu ale to akurat jest niemożliwe do zrealizowania .

Zaczęłam ponownie się rozciągać.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:30   #743
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Najlepsze ćwiczenia na mm.łydki to wspięcia na palce z obciążeniem: stojąc,siedząc.Wystarczy, że po treningu siłowym zrobimy jedno ćwiczenie na łydki 5 serii z dużą ilością powtórzeń. Warto jeszcze ustawić stopy na jakimś podwyższeniu,wtedy ruch wspinania i opuszczania jest pełniejszy. Powinnysmy atakować i mm.brzuchaty i płaszczkowaty łydki

Na siłowniach są specjalne maszyny do ćwiczenia tej grupy mięśni,ale ja polecam wspięcia na palcach na maszenie Smitha,bo mamy względnie zabezpieczony kręgosłup
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 09:31   #744
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Najlepsze ćwiczenia na mm.łydki to wspięcia na palce z obciążeniem: stojąc,siedząc.Wystarczy, że po treningu siłowym zrobimy jedno ćwiczenie na łydki 5 serii z dużą ilością powtórzeń. Warto jeszcze ustawić stopy na jakimś podwyższeniu,wtedy ruch wspinania i opuszczania jest pełniejszy. Powinnysmy atakować i mm.brzuchaty i płaszczkowaty łydki

Na siłowniach są specjalne maszyny do ćwiczenia tej grupy mięśni,ale ja polecam wspięcia na palcach na maszenie Smitha,bo mamy względnie zabezpieczony kręgosłup
Ale wątek jest o tym jak wyszczuplić łydki, nie jak rozbudować
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 14:33   #745
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Nie robudują się jeżeli liczba powtórzeń w serii będzie wynosić 20-25,tempo wykonywania ćwiczeń będzie dynamiczne a przerwy między seriami krótkie

Nie da się wyszczuplic łydki jeśli ktoś jej w ogóle nie posiada
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 15:15   #746
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Odświeżam wątek, wracam do walki o zgrabniejsze łydki.

Rozciągam się od kilku dni, po 10-15 minut dziennie. Wiem po sobie, że tylko to może trochę zadziałać. Obecne wymiary moich łydek to: 36 i 37 cm. Wieczorem są spuchnięte więc dodatkowo +2 cm.

Ogólnie mam jakiś problem ostatnio z tymi łydkami. Są takie ciężkie, "czuję je", lekko obolałe, mają jakiś brzydki kształt, twarde. Nie wiem, od czego, skoro ograniczyłam aktywność fizyczną i rozciągam się.

Zastanawiam się, czy nie jest to czasem spowodowane niedoborem magnezu. Przeanalizowałam swoją dietę i właściwie to ja go prawie w ogóle nie uzupełniam, może to dlatego te łydki gorzej wyglądają? Dodatkowo piję codziennie 2 duże kawy, sporo czarnej herbaty... Odnoszę teraz wrażenie, że to mięśnie są cały czas opuchnięte bo ogólna opuchlizna po całym dniu to już inna, dodatkowa sprawa.

Myślę o zrobieniu badań z krwi, np jonogramu.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 08:22   #747
MyVarsovie
MyVarsovie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 17
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie mam z lydkami problemy (cecha genetyczna po dziadku).

Mi na zmniejszenie obwodu pomaga joga (zwłaszcza skłony i pies z głowa w dol), rozciąganie, utrata wagi oraz unikanie tego co rozbudowuje mięśnie.

Mięśnie mi silnie rosną po skakance, steperze, tańcu oraz niestety reebokach easy tone (miałam o jakieś 2 cm więcej jak nosiłam te buty non-stop a są wyjątkowo wygodne).

Co do biegania/rowerku znalazłam gdzieś informacje że krotki i intensywny wysiłek do 30 minut rozbudowuje mięśnie a długi (ponad 1 h z małym obciążeniem) wyszczupla ale ja i tak zawsze się przynajmniej 30 minut rozciągam i nigdy nie nosze obcasów na wszelki wypadek.
Mam podobne obserwacje, ale niestety joga nie koniecznie jest tym co lubię. Moje łydki są wielkie i twarde jak z kamienia, lata chodzenia na step, tańce i orbitreki czy bieżnie niestety mają takie konsekwencje. Brakuje mi teraz z klubach fitness zajęć z samego rozciągania. Teraz tylko 2 min na koniec i nara. A na siłowni sprzętów porozstawiane, że nie ma gdzie się rozciągnąć.
MyVarsovie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 20:56   #748
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Moje łydki ogólnie wyglądają dość masywnie, taka moja uroda. Ale widzę, że po kardio zdecydowanie lepiej wyglądają.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 17:56   #749
octop
Przyczajenie
 
Avatar octop
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

łydki... chcąc schudnąć wybrałam rower, bieganie, rolki, przez co mi tam chyba co nieco mięśni urosło i jest jeszcze gorzej
octop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 08:42   #750
MartynaPoplawska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Walczymy z ŁYDKAMI !!!

Ja byłam nieświadoma, że jak nabiorę mięśni to łydki się powiększą, mam tam same rozrośnięte mięśnie i strasznie to wygląda
Gdybym wiedziała że tak to działa to bym ich nie ćwiczyła i nie jeździła tak wytrwale pod górę rowerem
Ale mądry Polak po szkodzie
MartynaPoplawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-05 21:16:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.