Chyba nie możemy miec dzieci... :( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-08, 20:54   #61
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
przepraszam za bezpośredniość, wkurza mnie brak zdolności ludzi do rozumienia, a raczej nierozumienia przeczytanego tekstu (ostatnio często podnosi się ten problem)


MóWIĘ: ci którzy nie mają dzieci nie wiedzą z czego rezygnują


i tylko tyle
Jeśli nigdy w życiu się czegoś nie miało, nie tęskni się za tym Pomimo tego, że latanie może być naprawdę przyjemne, raczej nikt nie odczuwa pustki z powodu tego, że natura nie dała mu skrzydeł. Jeśli więc ktoś nie odczuwa potrzeby posiadania dzieci, to fakt, że nie ma świadomości, jak to jest mieć potomstwo, jak dla mnie nie ma znaczenia

Tak ja to widzę.
Ale OT
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 22:42   #62
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
i w druga stronę jeśli się tak upierasz, bo kij ma zawsze dwa końce, a uczciwie mówić o obu z nich, nie tak jak to robią politycy :
Ci, ktorzy maja dzieci nie wiedza z czego zrezygnowali.
Amen
Szanuje poglady innych rowniez w kwestii niecheci do posiadania potomstwa, nie zmienia to jednak faktu, ze przeraza mnie mimo, iz jeszcze nie mam dzieci (i mam prawo do takich odczuc) mowienie o macierzynstwie czy rodzicielstwie w tak radykalny sposob jako o czyms, co mogloby mi przeszkodzic w moich planach na przyszlosc, osiagnieciu zamierzonych celow czy samorealizacji. Wierze, ze posiadanie ich tylko mi w tym pomoze i wzbogaci moje zycie o cos czego nie mozna z niczym porownywac...

vretka ja tesknie chociaz jeszcze ich nie mam wiec jak widzisz Twoja teoria nie sprawdza sie u wszytskich. Nie porownywalabym tez tej tesknoty z checia latania (bo za tym istotnie nie tesknie). Natura bowiem nie dala mi skrzydel ale dala mi mozliwosc urodzenia dziecka

Edytowane przez Anuska77
Czas edycji: 2007-10-09 o 02:40
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 08:02   #63
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jeśli nigdy w życiu się czegoś nie miało, nie tęskni się za tym Pomimo tego, że latanie może być naprawdę przyjemne, raczej nikt nie odczuwa pustki z powodu tego, że natura nie dała mu skrzydeł. Jeśli więc ktoś nie odczuwa potrzeby posiadania dzieci, to fakt, że nie ma świadomości, jak to jest mieć potomstwo, jak dla mnie nie ma znaczenia

Tak ja to widzę.
Ale OT
latania można spróbować na chwilę, a macierzyństwa?
po spróbowaniu latania zawsze można zdecydować, czy się chce dalej i mieć obraz sytuacji
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 08:14   #64
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
vretka ja tesknie chociaz jeszcze ich nie mam wiec jak widzisz Twoja teoria nie sprawdza sie u wszytskich. Nie porownywalabym tez tej tesknoty z checia latania (bo za tym istotnie nie tesknie). Natura bowiem nie dala mi skrzydel ale dala mi mozliwosc urodzenia dziecka
Natura dała nam wiele możliwości, jednak nikt nie wykorzystuje ich pełnego wachlarza. Ludzie dokonują wyboru, ponieważ nie są w stanie robić w życiu wszystkiego. Decydują się więc na to, czego potrzebę zaspokojenia odczuwają.

Poza tym, mam wrażenie, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że nie tęskni się za czymś, czego nie ma potrzeby zaspokojenia. Ty odczuwasz potrzebę posiadania dzieci, więc zrozumiałe jest, że niejako za tym tęsknisz

Może inny przykład, skoro ten jest zbyt abstrakcyjny.
Niektórzy ludzie mają większą niż pozostali potrzebę pomagania potrzebującym. Jednak nie wszyscy decydują się na zostanie wolontariuszami, ponieważ nie wszyscy odczuwają potrzebę wpływania na życie innych w taki sposób. Czy jeśli Ty nie zostałaś wolontariuszem, odczuwasz brak czegoś, skoro nie miałaś możliwości doświadczyć jak to jest wspierać ludzi na łożu śmierci?
Cytat:
Napisane przez sylviani
latania można spróbować na chwilę, a macierzyństwa?
po spróbowaniu latania zawsze można zdecydować, czy się chce dalej i mieć obraz sytuacji
A jak to ma się do mojej wypowiedzi?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 09:19   #65
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość

A jak to ma się do mojej wypowiedzi?
większości rzeczy możemy spróbować i dopiero podjąć decyzję, czy nam to odpowiada, czy nie i świadomie zrezygnować

bycie rodzicem jednak należy do grupy doświadczeń, z których trudno zrezygnować
i właśnie tak się to ma do Twojej wypowiedzi
można być wolontariuszem i przestać nim być (co nie wyklucza bycia rodzicem)
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 09:41   #66
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Przecież nigdzie nie napisałam na temat zbierania doświadczeń i rezygnowania z czegoś, co nam się nie podoba. Odniosłam się jedynie do Twojej wypowiedzi, którą zrozumiałam w ten sposób, że próbujesz przekonać dziewczyny nie pragnące posiadać dzieci, że mogą odczuwać brak czegoś z powodu niedoświadczenia bycia matką. Dlaczego tego braku mogą nie odczuwać, wyjaśniłam już wcześniej, więc nie będę się po raz kolejny produkować, żeby nie zanudzać
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:11   #67
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Przecież nigdzie nie napisałam na temat zbierania doświadczeń i rezygnowania z czegoś, co nam się nie podoba. Odniosłam się jedynie do Twojej wypowiedzi, którą zrozumiałam w ten sposób, że próbujesz przekonać dziewczyny nie pragnące posiadać dzieci, że mogą odczuwać brak czegoś z powodu niedoświadczenia bycia matką. Dlaczego tego braku mogą nie odczuwać, wyjaśniłam już wcześniej, więc nie będę się po raz kolejny produkować, żeby nie zanudzać
to, że mogą nie odczuwać tego braku jest oczywiście zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że ich wypowiedzi na temat macierzyństwa to proszę o wybaczenie, (za porównanie) to jak gadać ze ślepym o kolorach
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 13:38   #68
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość


Ps. zycie tylko dla siebie? bez dzieci? odmówić sobie tego szczęścia w dawaniu życia?
chyba bym umarła....
To, że nie mam dzieci, nie znaczy, że żyję tylko dla siebie. Naprawdę nie wiem skąd się bierze takie myślenie
Jest tysiące rzeczy, którym można się poświęcić i można się w nich spełniać, niekoniecznie powołując na ten świat kolejne istoty.
To nie jest tak, że odmawiam sobie czekolady bo coś tam. Ja nie chcę czekolady, jej zapach, smak są mi całkowicie obojętne (mam nadzieję, że to zrozumiałe)
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:50   #69
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

napisałam to totalnie subiektywnie ad. mojej i wyłącznie mojej osoby.
Ja wolę żyć również dla kogoś nie tylko dla siebie - czyli z chęcią dam nowe życie...
Jeśli rozumiesz, o co mi chodzi.

Od osądzania takich kobiet jak Ty jestem daleka tzn. toleruję ale nie akceptuję
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:05   #70
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

To ja teraz według podejścia niektórych z Was zacznę chodzić i wmawiać ludziom, że po prostu nie wiedzą co tracą jeśli nie jeżdżą na motocyklu i nie mogą sie o tym w ogóle wypowiadać. Albo, że nie wiedzą, z czego zrezygnowali, bo nie opiekują się stadem bezdomnych psów.

Szanuję i rozumiem, że kogoś nie interesują motocykle w ogóle, nieważne czy na takowym kiedykolwiek siedział (powodów mogą być setki). Tak samo wiem, że nie każdy ma ochotę zbierać psie kupy i żyć w smrodzie, choć tego nigdy nie spróbował. Bo woli realizować inne swoje marzenia - np karierę artystyczną.

I jak znowu usłyszę, że porównuje dziecko do rzeczy, to się obśmieję. Zwierzak to dla mnie istota na równi z człowiekiem, nie rzecz. Szkoda, że mamy w Polsce taką manierę narzucania innym swojego zdania :/
To chyba w niemieckim znalazło prześmiewcze określenie "BESSERWISSER".
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:15   #71
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
To ja teraz według podejścia niektórych z Was zacznę chodzić i wmawiać ludziom, że po prostu nie wiedzą co tracą jeśli nie jeżdżą na motocyklu i nie mogą sie o tym w ogóle wypowiadać. Albo, że nie wiedzą, z czego zrezygnowali, bo nie opiekują się stadem bezdomnych psów.

Szanuję i rozumiem, że kogoś nie interesują motocykle w ogóle, nieważne czy na takowym kiedykolwiek siedział (powodów mogą być setki). Tak samo wiem, że nie każdy ma ochotę zbierać psie kupy i żyć w smrodzie, choć tego nigdy nie spróbował. Bo woli realizować inne swoje marzenia - np karierę artystyczną.

I jak znowu usłyszę, że porównuje dziecko do rzeczy, to się obśmieję. Zwierzak to dla mnie istota na równi z człowiekiem, nie rzecz. Szkoda, że mamy w Polsce taką manierę narzucania innym swojego zdania :/
To chyba w niemieckim znalazło prześmiewcze określenie "BESSERWISSER".
Tylko, że do rodzenia dzieci zostałyśmy przystosowane przez przyrodę, chyba po to masz owulację.

Co to za śmieszne porównania wogóle. Na siłę chcesz wytłumaczyć ludziom, że Ty nie musisz rodzić, bo w odróżnieniu np. od zwierząt Ty masz wolę. Wolną wolę?

Wiemy o tym, oczywiście ale nie porównuj rodzenia dzieci z jeżdzeniem na motocyklu, no proszę Cię.
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 14:22   #72
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
Tylko, do rodzenia dzieci zostałyśmy przystosowane przez przyrodę, chyba po to masz owulację..
Po coś też mamy wyrostek i palce u stóp Mamy również - my kobiety fatalnie zbudowane łokcie, które przy bardziej wymagających sportach bardzo często się łamią. Mamy paznokcie, włosy na ciele. Jeżeli iść Twoim tokiem myślenia, to nie powinnyśmy się depilować, bo przecież po coś te włosy są. Dermatolodzy nie powinni usuwać znamion, bo przecież po coś one są, a chirurdzy wyrostka robaczkowego, bo przecież po coś go mamy.

Tak, wiem "Nie porównuj wyrostka robaczkowego do owulacji!". Inne argumenty również mile widziane

Pozdrawiam

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2007-10-09 o 14:41 Powód: dokończenie mysli
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:41   #73
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
Tylko, że do rodzenia dzieci zostałyśmy przystosowane przez przyrodę, chyba po to masz owulację.

Co to za śmieszne porównania wogóle. Na siłę chcesz wytłumaczyć ludziom, że Ty nie musisz rodzić, bo w odróżnieniu np. od zwierząt Ty masz wolę. Wolną wolę?

Ależ dokładnie tak! Tyle, że ja nie chcę tłumaczyć tego na siłę bo moja wolna wola jest niezaprzeczalnym faktem.

Mam nadzieję, że przez to co powiedziałeś, nie rozumiesz tego, że kobieta powinna rodzić bo ma owulację!
Urodzenie czy też nie powinno być właśnie aktem WOLI, bo tylko wtedy kobieta będzie naprawdę dobrą matką.

Ja na ten przykład uważam, że dziecko to KTOŚ, kogo rodzimy nie dla własnego widzimisię i chęci posiadania słodkiego bobasa, a zupełnie odrębna osoba, którą musimy ukształtować i przygotować do życia w społeczeństwie. Czy uważasz, że samo posiadanie owulacji może być wystarczające do tak trudnej roli?

Dawniej sądziłam, że każda matka kocha swoje dziecko bezwarunkową miłością. Ale z obserwacji moich znajomych, a także z lektury wizażu wiem, że bardzo duża liczba osób przechodzi w domu przez piekło, jest w taki czy inny spodób źle traktowana przez swoich rodziców, żyjąc w rodzinach z pozoru normalnych.

Czy sądzisz, że wszyscy ci rodzice to zwyrodnialcy? Moim zdaniem nie, gros to osoby, które nie podjęły decyzji o macierzyństwie świadomie, nie zastanowiły się, co to naprawdę znaczy.
Dopiero teraz kobiety, które nie chcą mieć dzieci zaczynają o tym mówić, Kideyś było to nie do pomyślenia, kobiety rodziły pod presja środowiska, rodziny, licząc, że może kiedy dziecko się już pojawi, wszystko się zmieni.

Ale nie zawsze tak się dzieje, Dziecko to nie sofa, o której nie wiemy czy będzie pasować nam do salonu, a jesli nie to sprzedamy. Nie można robić z niego przedmiotu eksperymentu pt.: "A może jednak fajnie być mamą", bo można bardzo kogoś skrzywdzić.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 18:32   #74
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Ależ dokładnie tak! Tyle, że ja nie chcę tłumaczyć tego na siłę bo moja wolna wola jest niezaprzeczalnym faktem.

Dopiero teraz kobiety, które nie chcą mieć dzieci zaczynają o tym mówić, Kideyś było to nie do pomyślenia, kobiety rodziły pod presja środowiska, rodziny, licząc, że może kiedy dziecko się już pojawi, wszystko się zmieni.

Ale nie zawsze tak się dzieje, Dziecko to nie sofa, o której nie wiemy czy będzie pasować nam do salonu, a jesli nie to sprzedamy. Nie można robić z niego przedmiotu eksperymentu pt.: "A może jednak fajnie być mamą", bo można bardzo kogoś skrzywdzić.
Zdecydowanie popieram! Ja co prawda mam zupełnie odmienną opinię na temat posiadania dzieci - bardzo chciałabym je kiedyś mieć (choć nie za wszelką cenę, tzn. nie chcę zrobić sobie dziecka z byle kim, byle by było), ale też uważam, że Ci co ich nie planują mają do tego prawo. Można mówić, że będą siedzieć w foteliku na starość i żałować, ale każdy według siebie układa swoje życie i ponosi jego konsekwencje. A czy źle zrobią osoby, które nie zdecydują się na dziecko? To się okaże za kilkadziesiąt lat. Bo część z nich może żałować decyzji, ale druga część będzie z tego zadowolona. Nie mnie (i wielu innym) to oceniać.
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 20:07   #75
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Mamy owulację = powinniśmy rodzić dzieci.

Czyli, te które mają problemy z owulacją i nie mogą (łatwo) mieć dzieci = powinny sobie darować, bo nie dla nich uroki macierzyństwa

Uproszczenia i drogi na skróty czasami prowadzą w ślepe uliczki.

Kiedyś istaniało pewne forum dla matek (udzielała się na nim moja siostra) i po pewnym czasie włączone zostało do portalu o różnej tematyce. Matki zbunowały się i ostentacyjnie wypowiedziały uczestnictwo, gdyż musiały dzielić forum z osobami, które nie zawsze potrafiły zachwycać się bobasami, zawartościom pieluch i magią macierzyństwa.

Coś jest w tym, że macierzyństwo zmienia (chęć posiadania potomka również).
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:30   #76
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Ależ dokładnie tak! Tyle, że ja nie chcę tłumaczyć tego na siłę bo moja wolna wola jest niezaprzeczalnym faktem.

Mam nadzieję, że przez to co powiedziałeś, nie rozumiesz tego, że kobieta powinna rodzić bo ma owulację!
Oczywiście, że nie przytaczam równie żenujące argumenty co pushit.


Cytat:
Ja na ten przykład uważam, że dziecko to KTOŚ, kogo rodzimy nie dla własnego widzimisię i chęci posiadania słodkiego bobasa, a zupełnie odrębna osoba, którą musimy ukształtować i przygotować do życia w społeczeństwie. Czy uważasz, że samo posiadanie owulacji może być wystarczające do tak trudnej roli?

Dawniej sądziłam, że każda matka kocha swoje dziecko bezwarunkową miłością. Ale z obserwacji moich znajomych, a także z lektury wizażu wiem, że bardzo duża liczba osób przechodzi w domu przez piekło, jest w taki czy inny spodób źle traktowana przez swoich odziców, żyjąc w rodzinach z pozoru normalnych.
No niestety- to się zdarza co nie wyklucza, że taka matka mogła czuć instynkt, tylko nie była przygotowana psychicznie.

Cytat:
Napisane przez nebraska
Czy sądzisz, że wszyscy ci rodzice to zwyrodnialcy? Moim zdaniem nie, gros to osoby, które nie podjęły decyzji o macierzyństwie świadomie, nie zastanowiły się, co to naprawdę znaczy.
Dopiero teraz kobiety, które nie chcą mieć dzieci zaczynają o tym mówić, Kideyś było to nie do pomyślenia, kobiety rodziły pod presja środowiska, rodziny, licząc, że może kiedy dziecko się już pojawi, wszystko się zmieni.

Ale nie zawsze tak się dzieje, Dziecko to nie sofa, o której nie wiemy czy będzie pasować nam do salonu, a jesli nie to sprzedamy. Nie można robić z niego przedmiotu eksperymentu pt.: "A może jednak fajnie być mamą", bo można bardzo kogoś skrzywdzić.
Zgadzam się z Tobą. Wszelkie argumenty jakie podałam odnoszą się tylko i wylacznie do mojej osoby, ktorej pragnieniem jest posiadanie potomstwa.
Ciesze sie, ze Ty masz sprecyzowane ściśle poglądy, które jestem w stanie zaakceptować. Byc moze jednak gro innych kobiet w przyszłości obudzi się po menopauzie zastanawiając się, czy to czym "zamieniły" macierzyństwo w pełni im do szczęscia i spełniena wystarczyło.

To nie musisz przecież byc Ty, wiele kobiet żyje bez dzieci i czują się z tym bardzo dobrze.
Ale ja wiem, ze tak bym się nie czuła i znam kobiety, które dopiero po urodzeniu się dziecka odkryły w sobie potencjał matki i ten modny "instykt".
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 09:49   #77
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą. Wszelkie argumenty jakie podałam odnoszą się tylko i wylacznie do mojej osoby, ktorej pragnieniem jest posiadanie potomstwa.
Ciesze sie, ze Ty masz sprecyzowane ściśle poglądy, które jestem w stanie zaakceptować. Byc moze jednak gro innych kobiet w przyszłości obudzi się po menopauzie zastanawiając się, czy to czym "zamieniły" macierzyństwo w pełni im do szczęscia i spełniena wystarczyło.

To nie musisz przecież byc Ty, wiele kobiet żyje bez dzieci i czują się z tym bardzo dobrze.
Ale ja wiem, ze tak bym się nie czuła i znam kobiety, które dopiero po urodzeniu się dziecka odkryły w sobie potencjał matki i ten modny "instykt".
Cieszę się, że się zrozumiałyśmy Ja też rozumiem kobiety, które bardzo chcą mieć dziecko i współczuję tym, które chcą ale nie mogą.

A tak na 100% nikt z nas nie jest pewien co będzie w przyszłości, czy będziemy zadowoleni z naszych wyborów czy też nie. Takie jest życie niestety
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 15:56   #78
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
większości rzeczy możemy spróbować i dopiero podjąć decyzję, czy nam to odpowiada, czy nie i świadomie zrezygnować

bycie rodzicem jednak należy do grupy doświadczeń, z których trudno zrezygnować
i właśnie tak się to ma do Twojej wypowiedzi
można być wolontariuszem i przestać nim być (co nie wyklucza bycia rodzicem)
Wolontariuszem mozna byc i przestac nim byc (porzucic odpowiedzialnosc za podopiecznych), rodzicem jest sie do konca zycia...
Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
to, że mogą nie odczuwać tego braku jest oczywiście zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że ich wypowiedzi na temat macierzyństwa to proszę o wybaczenie, (za porównanie) to jak gadać ze ślepym o kolorach
Niektore argumenty zagorzalych przeciwniczek macierzynstwa zwalaja z nog niestety.
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
To, że nie mam dzieci, nie znaczy, że żyję tylko dla siebie. Naprawdę nie wiem skąd się bierze takie myślenie
Jest tysiące rzeczy, którym można się poświęcić i można się w nich spełniać, niekoniecznie powołując na ten świat kolejne istoty.
To nie jest tak, że odmawiam sobie czekolady bo coś tam. Ja nie chcę czekolady, jej zapach, smak są mi całkowicie obojętne (mam nadzieję, że to zrozumiałe)
Bardzo zrozumiale (podobnie jak wczesniej). To Ty nie zrozumialas mojej wypowiedzi a jestem tez pewna, ze nie czytalas uwaznie wszystkich moich posow...myle sie?
Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
To ja teraz według podejścia niektórych z Was zacznę chodzić i wmawiać ludziom, że po prostu nie wiedzą co tracą jeśli nie jeżdżą na motocyklu i nie mogą sie o tym w ogóle wypowiadać. Albo, że nie wiedzą, z czego zrezygnowali, bo nie opiekują się stadem bezdomnych psów.

Szanuję i rozumiem, że kogoś nie interesują motocykle w ogóle, nieważne czy na takowym kiedykolwiek siedział (powodów mogą być setki). Tak samo wiem, że nie każdy ma ochotę zbierać psie kupy i żyć w smrodzie, choć tego nigdy nie spróbował. Bo woli realizować inne swoje marzenia - np karierę artystyczną.

I jak znowu usłyszę, że porównuje dziecko do rzeczy, to się obśmieję. Zwierzak to dla mnie istota na równi z człowiekiem, nie rzecz. Szkoda, że mamy w Polsce taką manierę narzucania innym swojego zdania :/
To chyba w niemieckim znalazło prześmiewcze określenie "BESSERWISSER".
Zwierzak na rowni z czlowiekiem...nic dodac nic ujac. Wybacz ale brak Ci jakiejkolwiek dojrzalosci skoro tak latwo uzywasz nonsensownej argumentacji...
Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
Tylko, że do rodzenia dzieci zostałyśmy przystosowane przez przyrodę, chyba po to masz owulację.

Co to za śmieszne porównania wogóle. Na siłę chcesz wytłumaczyć ludziom, że Ty nie musisz rodzić, bo w odróżnieniu np. od zwierząt Ty masz wolę. Wolną wolę?

Wiemy o tym, oczywiście ale nie porównuj rodzenia dzieci z jeżdzeniem na motocyklu, no proszę Cię.
No takie porownania sa tutaj na porzadku dziennym: motocykl, czekolada, latanie itd. ciekawe co jeszcze???
Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Po coś też mamy wyrostek i palce u stóp Mamy również - my kobiety fatalnie zbudowane łokcie, które przy bardziej wymagających sportach bardzo często się łamią. Mamy paznokcie, włosy na ciele. Jeżeli iść Twoim tokiem myślenia, to nie powinnyśmy się depilować, bo przecież po coś te włosy są. Dermatolodzy nie powinni usuwać znamion, bo przecież po coś one są, a chirurdzy wyrostka robaczkowego, bo przecież po coś go mamy.

Tak, wiem "Nie porównuj wyrostka robaczkowego do owulacji!". Inne argumenty również mile widziane

Pozdrawiam
Twoje bija wszystkich na glowe...moze cos jeszcze dorzucisz?
Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mamy owulację = powinniśmy rodzić dzieci.

Czyli, te które mają problemy z owulacją i nie mogą (łatwo) mieć dzieci = powinny sobie darować, bo nie dla nich uroki macierzyństwa

Uproszczenia i drogi na skróty czasami prowadzą w ślepe uliczki.

Kiedyś istaniało pewne forum dla matek (udzielała się na nim moja siostra) i po pewnym czasie włączone zostało do portalu o różnej tematyce. Matki zbunowały się i ostentacyjnie wypowiedziały uczestnictwo, gdyż musiały dzielić forum z osobami, które nie zawsze potrafiły zachwycać się bobasami, zawartościom pieluch i magią macierzyństwa.

Coś jest w tym, że macierzyństwo zmienia (chęć posiadania potomka również).
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Cieszę się, że się zrozumiałyśmy Ja też rozumiem kobiety, które bardzo chcą mieć dziecko i współczuję tym, które chcą ale nie mogą.

A tak na 100% nikt z nas nie jest pewien co będzie w przyszłości, czy będziemy zadowoleni z naszych wyborów czy też nie. Takie jest życie niestety
No wreszcie jakias logiczna wypowiedz
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 16:46   #79
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Zwierzak na rowni z czlowiekiem...nic dodac nic ujac. Wybacz ale brak Ci jakiejkolwiek dojrzalosci skoro tak latwo uzywasz nonsensownej argumentacji...
Anuska z takim podejściem to nic tylko do Green Peace zapraszam Masz racje, zwierzę to rzecz - nie czuje, nie cierpi, nie jest głodne, nie jest mu zimno. Można je bezkarnie przywiązywać do drzew w lesie, wyrzucać z samochodów, tłuc kijem, głodzić ... Gratuluję podejścia. Oby jak najmniej na świecie takich ludzi jak Ty.

Każdej żywej istocie należy się taki sam szacunek. Jedyne co pokazałaś, to braki w moralności "dojrzała kobieto".
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 17:00   #80
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Anuska z takim podejściem to nic tylko do Green Peace zapraszam Masz racje, zwierzę to rzecz - nie czuje, nie cierpi, nie jest głodne, nie jest mu zimno. Można je bezkarnie przywiązywać do drzew w lesie, wyrzucać z samochodów, tłuc kijem, głodzić ... Gratuluję podejścia. Oby jak najmniej na świecie takich ludzi jak Ty.

Każdej żywej istocie należy się taki sam szacunek. Jedyne co pokazałaś, to braki w moralności "dojrzała kobieto".
W ktorym miejscu w moim poscie widzisz rzeczy, ktore przyczatasz w swoim?? Nie wkladaj mi w usta czegos czego nie powiedzialam. Poza tym skad masz takie "wiarygodne" wiadomosci o mojej "znieczulicy" jesli chodzi o zwierzeta bo mniemam, ze to mialas na mysli. Chodzilo mi tylko o nieporownywanie czlowieka ze zwierzeciem bo jednak troszke nas homo sapiens rozni...Obrazasz mnie piszac, ze jak najmniej takich ludzi na swiecie jak ja szczegolnie ze NİC o mnie dziewczyno nie wiesz. Opierasz sie tylko na tym, ze mam odmienne od Ciebie zdanie w kwestii posiadania dzieci. Na przyszlosc waz prosze slowa, korych uzywasz...
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 19:56   #81
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Zwierzak na rowni z czlowiekiem...nic dodac nic ujac. Wybacz ale brak Ci jakiejkolwiek dojrzalosci skoro tak latwo uzywasz nonsensownej argumentacji...
Był taki jeden, co traktował zwierzęta na równi z człowiekiem... Nawet znany. Św. Franciszek.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 20:12   #82
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Był taki jeden, co traktował zwierzęta na równi z człowiekiem... Nawet znany. Św. Franciszek.
Milo, ze wiesz kim byl Sw. Franciszek z Asyzu, zatem wiesz rowniez, ze to wlasnie dzieki madrosci czlowieka (ktory posiada rozum) a nie zwierzecia asymilacja swiata zwierzecego z ludzkim jest mozliwa. Przeslaniem nie bylo stawianie zwierzecia na rowni z czlowiekiem ale szanowanie (oprocz czlowieka) innych istot (czyt. zwierzat) i pokora wobec nich...Jesli jednak pominelas to jakze istotne przeslanie to odsylam do stosownej lektury
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 20:24   #83
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Anuska77 - dziewczyny zmienią swoją nonsensowną argumentację i argumenty zwalające z nóg, ja doczytam to co trzeba i chyba dopiero wtedy będziemy rozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Coś mi się tak widzi...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 20:28   #84
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Anuska77 - dziewczyny zmienią swoją nonsensowną argumentację i argumenty zwalające z nóg, ja doczytam to co trzeba i chyba dopiero wtedy będziemy rozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Coś mi się tak widzi...
Teksty ironiczne mile widziane. Z niecierpliwoscia czekam na zmiane argumentacji, oby nie za dlugo w przeciwnym razie uznam, ze takowej Wam brak. Tymczasem pozdrawiam
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 21:49   #85
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Czytając wypowiedzi wizażanek, które nie chcą zostać matkami nie zauważyłam, żeby podchodziło do dziecka jak do rzeczy. Odniosłam wrażenie (być może mylne), że wypowiadają się na temat macierzyństwa jako zjawiska, które jest im całkowicie obojętne i stąd brak emocjonalnego podejścia do dziecka. Nie wydaje mi się, żeby były skłonne traktować dziecko jak przedmiot.

Co do dojrzałości, zauważyłam, że na Wizażu jedną z ulubionych form argumentacji jest zarzucanie komuś braku dojrzałości. Przeraża mnie w jak łatwy sposób niektórym przychodzi osądzanie innych na podstawie kilku wypowiedzi. Dziewczyny być może w nieco niezręczny sposób ujęły to, w jaki sposób podchodzą do dzieci. Myślę, że w tym momencie ich "wina" się kończy. Według mnie wykazują się dużo większą dojrzałością, mając świadomość, że nie potrafiłyby dać dziecku tego co potrzebuje i nie decydując się na macierzyństwo, niż kobiety, które zaliczają wpadkę i zostają "dojrzałymi spełniającymi się matkami". Nie twierdzę oczywiście, że wszystkie kobiety, które nie planowały ciąży są złymi matkami. Chodzi mi jedynie o to, że takich nie brakuje
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 23:33   #86
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Wow, coz za ciekawa dyskusja... Pomijajac kilka konstruktywnych dla autorki watku wypowiedzi, reszta z pewnoscia nie "bardzo jej pomogla"...

Zarowno tym chcacym jak i nie chcacym zostac mamami moznaby z powodzeniem przypiac latke z powiedzeniem "syty nie zrozumie glodnego". Czy naprawde tak ciezko zaakceptowac fakt, ze jedni chca inni nie? Czy naprawde trzeba rozumiec "dlaczego"?? Wazniejsze jest, by szanowac cudze decyzje, wyobry, odmienne zdania - jezeli nie rania innych osob - czegokolwiek by nie dotyczyly....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 07:49   #87
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Wow, coz za ciekawa dyskusja... Pomijajac kilka konstruktywnych dla autorki watku wypowiedzi, reszta z pewnoscia nie "bardzo jej pomogla"...

Zarowno tym chcacym jak i nie chcacym zostac mamami moznaby z powodzeniem przypiac latke z powiedzeniem "syty nie zrozumie glodnego". Czy naprawde tak ciezko zaakceptowac fakt, ze jedni chca inni nie? Czy naprawde trzeba rozumiec "dlaczego"?? Wazniejsze jest, by szanowac cudze decyzje, wyobry, odmienne zdania - jezeli nie rania innych osob - czegokolwiek by nie dotyczyly....
W pełni się z tym zgadzam. A autorkę wątku bardzo dobrze rozumiem. Tu nie chodzi o to, czy kocha swojego tz, czy chce z nim być ale o fakt, że nie będzie mogła mieć z nim dzieci, co dla wielu kobiet jest ogromnie ważne. Posiadamy coś takiego jak instynkt macierzyński. Sama z moim tz staramy sie o dziecko już ponad rok czasu i nic. Oboje ogromnie tego chcemy i też byłoby nam ciężko, gdyby któreś z nas miało z tym problem. A może już mamy?
Jeżeli tych dwoje będzie razem na dobre i na złe, to wydaje mi się, że będzie to bardzo silny związek.
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 13:03   #88
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Chyba Nie Możemy Miec Dzieci... :(

Boże ludzie jakie to prymitywne Panna zapytała nas po prostu co ma zrobić, a wy tutaj roztrzygacie problem - co jest lepsze : mieć dzieci, czy ich nie mieć, lub chcieć dzieci, czy ich nie chcieć.
Ludzie w przeciwieństwie do zwierząt mają coś takiego co nazywa się MYŚLENIE, PLANOWANIE, MARZENIA, WŁASNE CELE. Każdy jest inny i ma inne priorytety. Jeżeli ktoś sądzi, że nie chce mieć dziecka to jest tego w pełni świadomy i wie, że nie chce. Dajcie sobie na luz...
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.