Ciąża - przerwanie nauki w maju - czy otrzymam świadectwo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-21, 17:08   #1
Truskaweczka26_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1

Ciąża - przerwanie nauki w maju - czy otrzymam świadectwo?


Witam. Mam 17lat w tym roku skończę 18, jestem już w 6 miesiącu ciąży, urodze w wakacje, do szkoły jeszcze chodzę, ale już się nie mogę doczekać aż ją skończę. Chodzę do 2klasy liceum i trochę się martwię jak to będzie. Jest marzec, ja na pewno nie będę chodzić w maju i czerwcu, ponieważ do szkoły mam bardzo daleko i było by mi ciężko na ostatnich nogach a poza tym mam bardzo nie przyjazne otoczenie w szkole i chciałabym mieć po prostu spokój. Od września zaczynam naukę w liceum zaocznym, zastanawiam się jak to będzie, czy jak przerwę naukę w maju, to otrzymam świadectwo? Jest to praktycznie końcówką roku, gdzie wiadomo jak się chodzi do szkoły, zależy mi na tym żeby otrzymać świadectwo. Miał ktoś podobny problem? Co w takiej sytuacji robić? Na rozmowę z dyrekcją dopiero pójdę, na razie moja mama ma dużo pracy, a dobrze żeby była. Chciałabym już coś wiedzieć, bo nie wiem czy się martwić. W internecie nie znalazłam nic na ten temat i też czy przysługuje mi np teraz do końca tego roku nauczanie indywidualne, bo słyszałam że tak, ale nic konkretnego mi nie wiadomo.
Truskaweczka26_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:46   #2
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ciąża - przerwanie nauki POMOCY

Cytat:
Napisane przez Truskaweczka26_ Pokaż wiadomość
Witam. Mam 17lat w tym roku skończę 18, jestem już w 6 miesiącu ciąży, urodze w wakacje, do szkoły jeszcze chodzę, ale już się nie mogę doczekać aż ją skończę. Chodzę do 2klasy liceum i trochę się martwię jak to będzie. Jest marzec, ja na pewno nie będę chodzić w maju i czerwcu, ponieważ do szkoły mam bardzo daleko i było by mi ciężko na ostatnich nogach a poza tym mam bardzo nie przyjazne otoczenie w szkole i chciałabym mieć po prostu spokój. Od września zaczynam naukę w liceum zaocznym, zastanawiam się jak to będzie, czy jak przerwę naukę w maju, to otrzymam świadectwo? Jest to praktycznie końcówką roku, gdzie wiadomo jak się chodzi do szkoły, zależy mi na tym żeby otrzymać świadectwo. Miał ktoś podobny problem? Co w takiej sytuacji robić? Na rozmowę z dyrekcją dopiero pójdę, na razie moja mama ma dużo pracy, a dobrze żeby była. Chciałabym już coś wiedzieć, bo nie wiem czy się martwić. W internecie nie znalazłam nic na ten temat i też czy przysługuje mi np teraz do końca tego roku nauczanie indywidualne, bo słyszałam że tak, ale nic konkretnego mi nie wiadomo.
Jeśli chodzi o indywidualne nauczanie, to aby je otrzymywać, musisz (a raczej Twój rodzic lub prawny opiekun musi) złożyć wniosek do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli poradnia po rozmowie nt. Twojej sytuacji wyda orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania, to szkoła je zorganizuje; w innym przypadku nie będziesz miała możliwości z niego skorzystać. Tak czy inaczej dyplom otrzymasz wtedy, gdy zaliczysz semestr w szkole, więc czy indywidualnie, czy normalnym trybie, ale musisz mieć wystawioną ocenę końcową z każdego przedmiotu i to jest warunek zaliczenia. Gdybyś rodziła przed wakacjami albo z powodu ciąży nie mogła uczęszczać na zajęcia i zaliczać przedmiotów, to szkoła ma obowiązek z uwagi na ciążę przyznać Ci "urlop" i umożliwić zaliczenie w późniejszym terminie, ale zanim nie zaliczysz 2. klasy, to do 3. klasy w szkole zaocznej w naturalny sposób nie będziesz przyjęta.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 22:05   #3
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Ciąża - przerwanie nauki w maju - czy otrzymam świadectwo?

Moim zdaniem warto pogadać z nauczycielami. Przez kwiecień możesz pozaliczać jakąś partię materiału, a w maju i czerwcu może napiszesz jakieś prace, zadania w domu i dostarczy sie to do nauczycieli np. rodzice mogą podwieźć. Najlepiej podejść do nauczycieli, żeby zapytać co zrobić, żeby zaliczyc klasę
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-31 23:05:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.