Co ostatnio upolowaliście? Część II. - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-03, 09:54   #2851
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Homyczku a gdzie ustrzeliłaś tę nowość, jeśli można zapytać ?
Na naszym poczciwym Allegro

Jak listonosz doręczy Eau de Star, podzielę się wrażeniami
A może jakaś dobra dusza już je testowała i napisze o nich słówko
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 10:56   #2852
nuxi
Raczkowanie
 
Avatar nuxi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 361
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Ciarki przeszły po plecach. Pewnie z tego bedzie zapach heca.
Wyobraznia mi nie działa moze z takiego miksu nie wyjdzie jakas chała.
Ciekawośc mnie zatem zżera wachneła bym to Tu i Teraz.

Eenax czym waćpanna pachnie?
__________________
[...]podążam za moim nosem
ufam tej czarnej mokrej kropce na końcu pyska
jestem pies na zapachy[...]
M. Peszek
nuxi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 11:49   #2853
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

gratuluje oczywiscie wszystkim nowych zdobyczy bo sama wiem co to za radosc dzisiaj listonosz przyniosl mi moje Bright Crystal flakonik w polaczeniu z zapachem zapiera dech w piersi Dodatkowo ucieszyla mnie gwarancja oryginalnisci....na celofanie bylo jeszcze typowe zabezpieczenie elektroniczne i cena z Boot'sa -27funtow. ja dalam 10

teraz czekam na max mare - to bedzie dopiero niespodzianka, bo zapachu w dalszym ciagu nie poznalam
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 11:52   #2854
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
gratuluje oczywiscie wszystkim nowych zdobyczy bo sama wiem co to za radosc dzisiaj listonosz przyniosl mi moje Bright Crystal flakonik w polaczeniu z zapachem zapiera dech w piersi Dodatkowo ucieszyla mnie gwarancja oryginalnisci....na celofanie bylo jeszcze typowe zabezpieczenie elektroniczne i cena z Boot'sa -27funtow. ja dalam 10

teraz czekam na max mare - to bedzie dopiero niespodzianka, bo zapachu w dalszym ciagu nie poznalam
Widzę Aniu, że kolekcja szybko się powiększa. Gratuluję
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 12:26   #2855
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Ja upolowałam L'Instant-czyste perfumy, cudeńko, cieszę się jak dziecko z wymianki przyszło do mnie dziś mnóstwo próbek zapachów, więc na nadgarstkach już brak miejsca do testów-ale mam radochę
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:15   #2856
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Dziewczyny wspomóżcie mnie radą. Otóż moja sytuacja przedstawia się następująco. Często wymieniam się z Wizażankami, czasem również sprzedawcy z Allegro wysyłają mi przesyłki listami priorytetowymi poleconymi. Ok 6 razy miała miejsce identyczna sytuacja, listonosz przynosi do mnie awizo, które to sam sobie wypisuje na poczcie, choć u mnie w domu cały czas jest ktoś. Wypisuje ponieważ zwyczajnie nie chce mu się nosić tych przesyłek, bo są ponoć za duże w awizo pisze duży format. Dodam, że wcale nie są. Mają format małych kwadracików. Dziś przyszłam z miasta o co moja babcia odebrała? Awizo... Ja sama wysyłam czasem naprawdę duże listy polecone, i zawsze są dostarczane do odbiorcy. Wcześniejszy listonosz zawsze przynosił mi przesyłki. Teraz jest taki nowy chłopak. Poczty nie mam aż tak strasznie daleko, ale kolejki jakie na niej są to jest po prostu tragedia. Stoję 30-40 minut. Jak awizo dostaję codziennie, albo co drugi dzień to szlag mnie trafia, inaczej tego nie nazwę. Babcia która przeważnie mi to odbiera zapytała listonosza ostatnio dlaczego nie wziął przesyłki, stwierdził że deszcz pada i nie chce żeby się zamoczyła Dziś mamy piękną pogodę, ja mam kolejne awizo. Zrobić awanturę przed świętami czy co? W końcu płacimy za to żeby nasze przesyłki były nam dostarczane pod nos. Jestem wściekła. Proszę powiedzcie co zrobiłybyście na moim miejscu, Przepraszam za OT.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:19   #2857
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Ja upolowałam L'Instant-czyste perfumy, cudeńko, cieszę się jak dziecko z wymianki przyszło do mnie dziś mnóstwo próbek zapachów, więc na nadgarstkach już brak miejsca do testów-ale mam radochę
Malgosiu,
gratuluje nabytku nowego
Zawsze to troche miodu na serce w sytuacji kiedy oszukuje wizazanka na flaszke Slonia...
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 13:24   #2858
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wspomóżcie mnie radą. Otóż moja sytuacja przedstawia się następująco. Często wymieniam się z Wizażankami, czasem również sprzedawcy z Allegro wysyłają mi przesyłki listami priorytetowymi poleconymi. Ok 6 razy miała miejsce identyczna sytuacja, listonosz przynosi do mnie awizo, które to sam sobie wypisuje na poczcie, choć u mnie w domu cały czas jest ktoś. Wypisuje ponieważ zwyczajnie nie chce mu się nosić tych przesyłek, bo są ponoć za duże w awizo pisze duży format. Dodam, że wcale nie są. Mają format małych kwadracików. Dziś przyszłam z miasta o co moja babcia odebrała? Awizo... Ja sama wysyłam czasem naprawdę duże listy polecone, i zawsze są dostarczane do odbiorcy. Wcześniejszy listonosz zawsze przynosił mi przesyłki. Teraz jest taki nowy chłopak. Poczty nie mam aż tak strasznie daleko, ale kolejki jakie na niej są to jest po prostu tragedia. Stoję 30-40 minut. Jak awizo dostaję codziennie, albo co drugi dzień to szlag mnie trafia, inaczej tego nie nazwę. Babcia która przeważnie mi to odbiera zapytała listonosza ostatnio dlaczego nie wziął przesyłki, stwierdził że deszcz pada i nie chce żeby się zamoczyła Dziś mamy piękną pogodę, ja mam kolejne awizo. Zrobić awanturę przed świętami czy co? W końcu płacimy za to żeby nasze przesyłki były nam dostarczane pod nos. Jestem wściekła. Proszę powiedzcie co zrobiłybyście na moim miejscu, Przepraszam za OT.
Ja mam dokładnie to samo u siebie.
Możesz dymić, ale to raczej nic nie da. Listonosz na rewir jest jeden, pracuje dłużej niż 8 godzin i zwykle lata jak pies. Części przesyłek po prostu ze sobą nie zabiera.
Nie chcę go bronić, bo masz rację, że przesyłka powinna przed Twoje drzwi dotrzeć bez problemu, ale wyobraź sobie, że każde mieszkanie ma taką jedną paczusię jak Ty... i że masz to dzień w dzień zataszczyć do adresata...
Nie ma takiej możliwości.

Opcji jest kilka:
- milczysz - wiem to trudne
- rozmawiasz grzecznie z samym listonoszem - jak Cię miło zapamięta, będzie łatwiej i może postara się dostarczyć list do domu
- dymisz na poczcie i on dostaje zj... przez co sytuacja jest niemiła, a przesyłek i tak nie dostaniesz, jeśli on nie będzie miał jak ich zabrać
- dymisz na poczcie i naczelniczka coś zakuma, co i tak nic nie zmieni, bo zatrudnić ludzi nie może - zwalniają ich, nie przyjmują;

Znam sprawę z bliska, bo mam super miłego listonosza w pracy. Jeśli mogę proszę o przesyłkę na adres firmy, a on mi z ulicy krzyczy, że coś dla mnie ma.
W domu zastają tylko awizo. Dymy robiłam - dalej mam awizo. I listonosza, który nie mówi nawet "dzień dobry". Taki efekt.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:42   #2859
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Dzięki Kropeczko za informacje, czyli teraz jedyna jest na to rada... rada mojego męża, zmniejszyć częstotliwość zakupów i wymian z Tym, że akurat to chyba niemożliwe.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:52   #2860
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Dzięki Kropeczko za informacje, czyli teraz jedyna jest na to rada... rada mojego męża, zmniejszyć częstotliwość zakupów i wymian z Tym, że akurat to chyba niemożliwe.
Albo zbierać awiza i odstać swoje raz w tygodniu. Przyznam, że tak właśnie robię, jeśli przesyłka idzie do domu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:56   #2861
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Na naszym poczciwym Allegro

Jak listonosz doręczy Eau de Star, podzielę się wrażeniami
A może jakaś dobra dusza już je testowała i napisze o nich słówko
ja Homyczku testowałam
W pierwszej chwili poczułam po prostu totalnego świezucha.... ale z klasą...l'eau par kenzo...tak, to ten zapach. Po chwili uderzył mnie angel...klasyk. Później zaczęła sie prawdziwa jazda!!! Raz mnie atakuje kwaśna cytryna w pomieszaniu z l'au par kenzo...póxniej znowu wyraźnie czuję angela...i tak przez cały czas, jak na karuzeli. Może to nawet nie cytryna...raczej limonka, kwaśno sie robi po prostu, zapach świdruje w nosie...a w tle cały czas angel, tylko tak jakby za szklana kurtyną...niby go widać i czuc...ale jednak go nie ma....cytryna w pierwszej fazie wymiata wszystko. To połączenie naprawdę może zwalic z nóg, mozna czuc się niekomfortowo !!! Dopiero z czasem, jak cytryna znika (końcowa faza zapachu) mamy do czynienia po prostu z angelem... delikatnie odświeżonym.
ale mugler...jak to mugler.... potrzebuje czasu
Pierwsza aplikacja...myslałam, że wyrzuce próbkę.....druga, trzecia, juz było lepiej....zuzyłam 1,5 próbki....wciągnał mnie i spodobał mi się. Zapach dla wytrwałych .
U Kate30 (miłosniczce angela) np. wywołał mdłości....ot taki sobie mugler
__________________

mulier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 13:58   #2862
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Nie chcę go bronić, bo masz rację, że przesyłka powinna przed Twoje drzwi dotrzeć bez problemu, ale wyobraź sobie, że każde mieszkanie ma taką jedną paczusię jak Ty... i że masz to dzień w dzień zataszczyć do adresata...
Nie ma takiej możliwości.
Troszkę się z Tobą, Kropko, nie zgodzę - a co to ma do rzeczy, że dzień w dzień i pod ten sam adres????! To jego praca, płacą mu za to - nie wnikajmy ile. Rozumiem, że w przypadku przesyłki o duzym rozmiarze nie będzie tego ze sobą taszczył, ale jeśli to jest nieduża kopertka (a wszyscy wiemy, jakiej wielkosci są koperty z próbkami) to jest to objaw zwykłego lenistwa i podejścia "a co sie będę męczył, od razu wypiszę awizo i niech sobie baba sama odbiera".
I ja bym tej sytuacji tak nie zostawiła. Zgadzam sie, że awanturowanie się na poczcie (Swięta czy nie) nic raczej nie da, najwyżej na złosć nawet awiza nie przyniesie, ale nie można pozwolic, żeby to tak zostało. Może rzeczywiście pomogłaby cos uprzejma rozmowa bezpośrednio z listonoszem...?
Ja akurat mam szczęście, bo wszystko zamawiam do pracy i nie mam problemów ani ze strony przełożonych, ani listonosza, ale rozumiem Kasiulkę i zyczę powodzenia!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 14:00   #2863
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
Malgosiu,
gratuluje nabytku nowego
Zawsze to troche miodu na serce w sytuacji kiedy oszukuje wizazanka na flaszke Slonia...
Dzięki, co prawda Słoń i ja to taki trochę toksyczny związek-jak jesteśmy razem to jest różnie, a jak go nie ma - tęsknię , ale i tak mi szkoda, że poleciał do oszustki ...
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 14:01   #2864
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez mulier Pokaż wiadomość
ja Homyczku testowałam
W pierwszej chwili poczułam po prostu totalnego świezucha.... ale z klasą...
(......)U Kate30 (miłosniczce angela) np. wywołał mdłości....ot taki sobie mugler
Małgosiu ..tylko tyle powwiem .
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 14:01   #2865
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez mulier Pokaż wiadomość
ja Homyczku testowałam
W pierwszej chwili poczułam po prostu totalnego świezucha.... ale z klasą...l'eau par kenzo...tak, to ten zapach. Po chwili uderzył mnie angel...klasyk. Później zaczęła sie prawdziwa jazda!!! Raz mnie atakuje kwaśna cytryna w pomieszaniu z l'au par kenzo...póxniej znowu wyraźnie czuję angela...i tak przez cały czas, jak na karuzeli. Może to nawet nie cytryna...raczej limonka, kwaśno sie robi po prostu, zapach świdruje w nosie...a w tle cały czas angel, tylko tak jakby za szklana kurtyną...niby go widać i czuc...ale jednak go nie ma....cytryna w pierwszej fazie wymiata wszystko. To połączenie naprawdę może zwalic z nóg, mozna czuc się niekomfortowo !!! Dopiero z czasem, jak cytryna znika (końcowa faza zapachu) mamy do czynienia po prostu z angelem... delikatnie odświeżonym.
ale mugler...jak to mugler.... potrzebuje czasu
Pierwsza aplikacja...myslałam, że wyrzuce próbkę.....druga, trzecia, juz było lepiej....zuzyłam 1,5 próbki....wciągnał mnie i spodobał mi się. Zapach dla wytrwałych .
U Kate30 (miłosniczce angela) np. wywołał mdłości....ot taki sobie mugler
Gosiu przyznam, że to, co piszesz jest bardzo ekscytujące i wcale mnie nie zniechęciło do tego zapachu. Wręcz przeciwnie jestem jeszcze bardziej ciekawa, co też nój nos wyniucha.

Bardzo dziękuję Ci za opis Twoich wrażeń
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 15:21   #2866
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Mulier Miło Cię czytać
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 19:01   #2867
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Mulierku No niech Cię wycałuję

Dziewczyny więc byłam na tej poczcie, odstałam mniej więcej 30 minut, przestępując z nogi na nogę, dusząc się w siarkowodorowym oddechu pana który stał za mną i prawie na mnie wisiał choć przesuwałam się jak mogłam (widać Tommy girl mu się spodobał ) Kiedy list był mój, i był naprawdę niewielki!!! poszłam z mężem do Media markt i do Leclerka i tak jak w MM nie działo się nic, w Leclerku przy bramce zostałam zatrzymana bo piszczała jak oszalała. Powiedziałam miłemu panu ochroniarzowi, że to zapewne perfumy które dostałam w przesyłce, sprawdził przystawiając je do bramki nio i oczywiście to był winowajca. Na szczęście zapachy cudne i to wynagrodziło mu trud ich zdobywania, a nad rozmową z panem listonoszem to poważnie się zastanowię.

Upolowałam w przesyłce Wonderful firmy American Beauty i Envy me 2
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 21:13   #2868
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Widzę Aniu, że kolekcja szybko się powiększa. Gratuluję
dzieki powieksza sie, powieksza....az sie boje

kasiulka22 skladaj reklamacje, nie masz nic do stracenia skoro i tak biegasz na poczte
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 06:52   #2869
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Troszkę się z Tobą, Kropko, nie zgodzę - a co to ma do rzeczy, że dzień w dzień i pod ten sam adres????! To jego praca, płacą mu za to - nie wnikajmy ile. Rozumiem, że w przypadku przesyłki o duzym rozmiarze nie będzie tego ze sobą taszczył, ale jeśli to jest nieduża kopertka (a wszyscy wiemy, jakiej wielkosci są koperty z próbkami) to jest to objaw zwykłego lenistwa i podejścia "a co sie będę męczył, od razu wypiszę awizo i niech sobie baba sama odbiera".
A gdzie ja napisałam, że to ma coś do rzeczy, że pod ten sam adres??

Napisałam, że nosi dzień w dzień. A Kasia nie jest jedyną klientką poczty.
Owszem to jego praca, a on ma dostarczyć przesyłki. Szkoda tylko, że mało kto ma pojęcie ile tego jest. Idę o zakład, że nie nosiłabyś nawet połowy tego, gdyby to Twoja praca była.
Przelicz sobie kilometry rejonu, ilość mieszkań, lokatorów i wyobraź te tony listów. Nikt mu tego nie wozi, on to musi zanieść i wrócić po kolejną partię - a to znowu strata czasu.
I co ważne - jeśli ktoś listu nie odbierze (a polecone zwykle idą do rąk odbiorcy) on je dalej taszczy do końca dnia... metr za metrem, godzina po godzinie... A na deser wyobraź sobie, że on musi wrócić na pocztę i wszystko to rozliczyć. Ze względu na brak czasu, nie robi tego w godzinach pracy. Nie chciałabyś tak pracować, wierz mi.
To ile zarabia nie ma tu nic do rzeczy i nigdy takiego argumentu nie przywołałam.

Kierowca autobusu po 8 godzinach idzie do domu, pani ze sklepu zwykle też. I pielęgniarka i malarz i kasjerka, panie z Urzędu Miasta u mnie mają automatem wyłączany system o 15:30 i na wyjście 10 minut - a listonosz łazi tak długo, aż rozniesie co wziął. Gdyby miał jeszcze roznieść to czego nie wziął, jego doba musiałaby mieć 50 godzin.

Zdarzają się tacy, którym się nie chce, ale nie generalizujmy - ta praca naprawdę do lekkich i przyjemnych nie należy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 06:55   #2870
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Kiedy list był mój, i był naprawdę niewielki!!! poszłam z mężem do Media markt i do Leclerka i tak jak w MM nie działo się nic, w Leclerku przy bramce zostałam zatrzymana bo piszczała jak oszalała. Powiedziałam miłemu panu ochroniarzowi, że to zapewne perfumy które dostałam w przesyłce, sprawdził przystawiając je do bramki nio i oczywiście to był winowajca.
Dopiero co mnie to spotkało... I tak się zastanawiam na ile my kupujemy okazje, a na ile kradziony towar...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 07:30   #2871
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dopiero co mnie to spotkało... I tak się zastanawiam na ile my kupujemy okazje, a na ile kradziony towar...
Oczywiście nie można tego wykluczyć Ale mnie zdarzyło się, że mi nie rozmagnesowali zabezpieczeń w Sephorze, a towar legalny, kupiony 5 sekund wcześniej - i też "piszczałam"
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 08:17   #2872
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Oczywiście nie można tego wykluczyć Ale mnie zdarzyło się, że mi nie rozmagnesowali zabezpieczeń w Sephorze, a towar legalny, kupiony 5 sekund wcześniej - i też "piszczałam"
Mi się też zdarzyło coś podobnego w Sephorze. I nie uwierzycie co zapiszczało Maleńki sephorowy słoiczek, do którego pani przygotowała nam próbkę kremu

Według mnie nie ma usprawiedliwień dla nienoszenia przez listonoszy przesyłek i wypisywania awizo. Strasznie irytuje mnie w dodatku ten dopisek: "nikogo nie było w domu"Po co kłamać, może lepiej od razu napisać "Nie chciało mi się, bo miałem dużo roboty".
Jest to praca jak każda inna, a niewywiązywanie się z niej i dodatkowe oszustwa nie jest w porządku.
Jednego razu mój dziadek się zdenerwował i zadzwonił na pocztę, wyjaśnił że w domu zawsze ktoś jest a dostarczono nam awizo zamiast przesyłki. Pan kierownik nawet nie wysłuchał do końca dość stanowczych wywodów dziadka tylko wydał pracownikowi komendę i za dwie godziny był u nas Nieprzyjemności nie mieliśmy z tego powodu a od tego czasu podobny manewr miał miejsce może raz, dwa razy.
No i kolejna kwestia. Wydaje mi się, że rozmowa z listonoszem nic nie da - dziewczyny, nie wiem jak u was ale u mnie w mieście przesyłek nie doręcza nam zawsze jeden i ten sam listonosz (na wsi owszem). Więc mieliby to ze sobą konsultować, czy jak ?

mulierku,
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 09:03   #2873
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że to ma coś do rzeczy, że pod ten sam adres??

Napisałam, że nosi dzień w dzień. A Kasia nie jest jedyną klientką poczty.
Owszem to jego praca, a on ma dostarczyć przesyłki. Szkoda tylko, że mało kto ma pojęcie ile tego jest. Idę o zakład, że nie nosiłabyś nawet połowy tego, gdyby to Twoja praca była. I co ważne - jeśli ktoś listu nie odbierze (a polecone zwykle idą do rąk odbiorcy) on je dalej taszczy do końca dnia... metr za metrem, godzina po godzinie... A na deser wyobraź sobie, że on musi wrócić na pocztę i wszystko to rozliczyć. Ze względu na brak czasu, nie robi tego w godzinach pracy. Nie chciałabyś tak pracować, wierz mi.

Zdarzają się tacy, którym się nie chce, ale nie generalizujmy - ta praca naprawdę do lekkich i przyjemnych nie należy.
Kropko, tak zrozumiałam Twoją wypowiedź, tę, która zacytowałam wcześniej - "wyobraź sobie, że każde mieszkanie ma taką jedną paczusię jak Ty... i że masz to dzień w dzień zataszczyć do adresata... Nie ma takiej możliwości"

Nie twierdzę absolutnie, że jest to praca lekka łatwa i przyjemna, ale skoro ktoś się jej podjął, to niech się ze swoich obowiązków wywiązuje. I ja również staram się nie generalizować, odnoszę się tylko do przypadku, który opisała Kasiulka. A kwestia zarobków takiego listonosza to już była dygresja, która mi się nasunęła w związku z całą sytuacją.

Cytat:
Napisane przez daigee Pokaż wiadomość
Według mnie nie ma usprawiedliwień dla nienoszenia przez listonoszy przesyłek i wypisywania awizo. Strasznie irytuje mnie w dodatku ten dopisek: "nikogo nie było w domu"Po co kłamać, może lepiej od razu napisać "Nie chciało mi się, bo miałem dużo roboty".
Jest to praca jak każda inna, a niewywiązywanie się z niej i dodatkowe oszustwa nie jest w porządku.
Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią obiedwiema ręcamy a nawet i nogą chętnie przytupię

Żeby nie było samego offtopowania - upolowałam na Strawberry Cristobala, ciekawe kiedy przyleci? I oczywiście wszystkim serdecznie gratuluję kolejnych pachnących zdobyczy
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 09:34   #2874
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Praca listonosza na pewno łatwa nie jest. I na razie nikt tutaj nie zasugerował czegoś podobnego
Ale wyobrażacie sobie jak by ten nasz świat wyglądał, gdyby każdy z nas codziennie robił sobie takie małe "odstępstwa" od swoich obowiązków i zamiatał wszystko pod dywan?

tak się nie robi.

A że właściciele Poczty Polskiej nie płacą za (podobno nagminne) nadgodziny, płacą takie-sobie-pieniązki, podczas gdy sami za siedzenie za biurkiem zgarniają grubą forsę... Niedawno był strajk (którego skutki odczułyśmy chyba wszystkie) i od tego czasu sytuacja jest lepsza a odpowiednie instytucje mają na urzędasów baczenie

a ja też offtopa nie robię, bo sobie właśnie na A. śliczne buty upolowałam
Szukałam ich od jakichś dwóch miesięcy
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 12:03   #2875
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Kropko, tak zrozumiałam Twoją wypowiedź, tę, która zacytowałam wcześniej - "wyobraź sobie, że każde mieszkanie ma taką jedną paczusię jak Ty... i że masz to dzień w dzień zataszczyć do adresata... Nie ma takiej możliwości"

Nie twierdzę absolutnie, że jest to praca lekka łatwa i przyjemna, ale skoro ktoś się jej podjął, to niech się ze swoich obowiązków wywiązuje. I ja również staram się nie generalizować, odnoszę się tylko do przypadku, który opisała Kasiulka. A kwestia zarobków takiego listonosza to już była dygresja, która mi się nasunęła w związku z całą sytuacją.
Każde mieszkanie ma paczusię - owszem. I pod każdy adres, na który jest przesyłka trzeba zajść - owszem. Ale nic więcej tam nie było, a już na pewno nie o chodzeniu pod jeden adres dzień w dzień.

Tematu ciągnąć nie będę bo nie ma sensu. Rozumielibyście o czym mówię, gdyby ktoś Wam bliski tak pracował, gdyby codziennie chodził 8 godzin, czy śnieg czy deszcz, gdyby taszczył ciężkie torby, po godzinach rozliczał przesyłki, i każdego dnia dostawał zj... od mieszkańców swojego rejonu (dzień w dzień słyszę to na poczcie) za to, że nie ma swojego klona.
Mój były dorabiał kiedyś na paczkach. Tam chociaż były pieniądze, ale po pół roku stwierdziliśmy, że tak nie da się żyć. W terenie do 21-ej, potem rozliczenia, w domu 23-24, a część paczek zostawała na aucie i była dostarczana dzień po, o co ludzie mieli pretensje. Teoretycznie uzasadnione, jak Wasze teraz. Praktycznie nie do przeskoczenia.

O sytuacjach wyjątkowych - że się nie chce, albo że ktoś pisze "nie zastano" nie mówię, bo to oczywiste i nie ma o czym gadać.

Koniec mojego offtopowania.

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Oczywiście nie można tego wykluczyć Ale mnie zdarzyło się, że mi nie rozmagnesowali zabezpieczeń w Sephorze, a towar legalny, kupiony 5 sekund wcześniej - i też "piszczałam"
Wiem, że tak bywa. Ale na ile "bywa" dowiedzielibyśmy się dopiero, gdyby więcej osób wybrało się do marketów ze swoimi zdobyczami w torbie, tak jak ja i Kasiulka. Boję się, że wyniki mogłyby być smutne...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 12:09   #2876
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Dziewczyny dokładnie było tak jak mówicie, na kopercie była pieczątka "adresata nie zastano w domu". Z tą kopertą poleciałam do mamy żeby zobaczyła jaka była "duża". Sama jeszcze nie wiem co zrobię z tym fantem

Co do polowania czekam jeszcze na dwie paczuchy i mam nadzieję, że przed świętami dotrą
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 13:07   #2877
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dokładnie było tak jak mówicie, na kopercie była pieczątka "adresata nie zastano w domu". Z tą kopertą poleciałam do mamy żeby zobaczyła jaka była "duża". Sama jeszcze nie wiem co zrobię z tym fantem

Co do polowania czekam jeszcze na dwie paczuchy i mam nadzieję, że przed świętami dotrą
Kasiulko, ja miałam dokładnie taką samą sytuację, że listonosz beztrosko nie sprawdzał czy jestem w domu (nie wiem czy miał przesyłki ze sobą czy nie), podczas gdy ja byłam.

Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję, kto ma cięższą pracę - listonosz czy kierowca, czy jeszcze ktoś inny. Bardzo wiele osób ma ciężką pracę i np. brak czasu, żeby potem wystawać godzinami na poczcie - ilość czynnych okienek w stosunku do długości kolejki to już temat na inna dyskusję.

Zadzwoniłam więc do osoby, która nadzoruje listonoszy (okazało się, że to na innej niz moja poczcie) i zapytałam grzecznie, czy to normalna praktyka. Dodałam, że jeśli listonoszowi nie chce sie wchodzić na 3 piętro, to ja chętnie do niego zejdę. PAni przepraszała, powiedziała, że przekaże i chyba tak się stało, bo od tej pory listonosz zawsze dzowni (choć nie 2 razy
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 16:01   #2878
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Nebrasko Twój głos w tej sprawie utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że jakoś powinnam zadziałać w tej sprawie. Ja rozumiem, że raz czy dwa może się zdarzyć, ale to był już 6 ty raz pod rząd. I tak jak mówiłam stary listonosz nosił mi zawsze przesyłki, a przy tym był przemiły. Teraz ten młody chłopak widocznie preferuje inne zasady.

A w temacie właśnie upolowałam zapach o jakim marzyłam od dawna Roberto Verino V V. Marzyłam o nim odkąd go zobaczyłam w gazetce z perfumami Avanti, teraz udało mi się go ustrzelić. Obłędny flakon.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=182236604
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 17:12   #2879
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Dzisiaj dotarl do mnie Comme des Garcons Original. Taki jak z tej strony, tylko ja kupilam go po bardziej okazyjnej cenie No nie moglam sie powstrzymac, chociaz kompletnie nie byl w planach zakupowych na ten miesiac, ale takiej okazji nie moglam przepuscic:
http://www.luckyscent.com/shop/detai...3406&section=2
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 17:42   #2880
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Dzisiaj dotarl do mnie Comme des Garcons Original. Taki jak z tej strony, tylko ja kupilam go po bardziej okazyjnej cenie No nie moglam sie powstrzymac, chociaz kompletnie nie byl w planach zakupowych na ten miesiac, ale takiej okazji nie moglam przepuscic:
http://www.luckyscent.com/shop/detai...3406&section=2
Mariolusl gratuluję .
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.