Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-15, 19:58   #1
paninorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16

Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?


Muszę się poprostu zapytać. Ostatnio ktoś mi powiedział (nie lekarz :P), że jeśli nie miałam w dziecinstwie ospy, odry świnki ani różyczki to znaczy, że mogę być bezpłodna :| No i od tamtej pory nie mogę spać po nocach.. Wiem, że to glupie myślenie i że tylko lekarz może stwierdzić czy jestem płodna czy nie. Ale tak sobie pomyślałam, że od roku z Tż nie stosujemy antykoncepcji (tylko stosunek przerywany) i albo mamy taki fart albo coś jest ze mną nie tak?
Czy któraś z Was drogie wizażanki ma dzidziusia a nie miała żadnej choroby w przeszłosci z wyżej wymienionych?
__________________


"Widzę smutek w Twoich oczach.. Nie jesteś samotny mimo, że myślisz inaczej.."




Edytowane przez paninorris
Czas edycji: 2010-08-15 o 20:02
paninorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:17   #2
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Boże dziewczyno, kto ci takich głupot naopowiadał pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Jedynie to co mi się obiło o uszy to, że powikłania po śwince mogą być przyczyną bezpłodności u facetów.

Nie każdy w dzieciństwie przechodzi te wszystkie choroby, ja miałam ospę i świnkę tylko i jestem jak najbardziej płodna, przynajmniej tak mi lekarz powiedział
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:28   #3
a4sq
Zadomowienie
 
Avatar a4sq
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 306
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

sub
a4sq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:33   #4
paninorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Nigdy nie byłam u ginekologa wstyd się przyznać Jeśli pójdę, to czy lekarz jest w wstanie stwierdzić czy jestem płodna po tej wizycie? czy skieruje mnie na jakieś inne badania jeszcze? Do tej pory nie myślałam jakoś o tym, że chciała bym mieć dzieci, kiedyś
__________________


"Widzę smutek w Twoich oczach.. Nie jesteś samotny mimo, że myślisz inaczej.."



paninorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 21:42   #5
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Cytat:
Napisane przez paninorris Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam u ginekologa wstyd się przyznać Jeśli pójdę, to czy lekarz jest w wstanie stwierdzić czy jestem płodna po tej wizycie? czy skieruje mnie na jakieś inne badania jeszcze? Do tej pory nie myślałam jakoś o tym, że chciała bym mieć dzieci, kiedyś
A ile masz lat?
Jeśli współżyjesz to powinnaś iść do ginekologa, a właściwie i tak powinnaś iść, choćby z tego powodu, żeby sprawdzić czy wszystko ok.
Cytologia, badanie ręczne, usg i badanie piersi to podstawowe badania, które lekarz powinien zrobić! Dopiero wtedy lekarz może powiedzieć czy wszystko ok.
Ps. po ok. roku bezowocnych starań o dziecko, zaczyna się robić dopiero jakieś badania w kierunku bezpłodności.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 22:25   #6
paninorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Mam 18 lat Czytałam, że cytologię robi się po skończonych 20. Ale oczywiście mogę się mylić, bo ja wierzę we wszystko co przeczytam, albo usłysze :P Tak chyba zrobię, że w końcu pójdę do tego lekarza i będę mieć spokój psychiczny przez chwilę. A o dzidziusia jeszcze się nie staramy, to chyba taki fart, że tak długo nam się udaje.. (oby nie co innego)
__________________


"Widzę smutek w Twoich oczach.. Nie jesteś samotny mimo, że myślisz inaczej.."



paninorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 23:53   #7
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Nie moja to sprawa, ale skoro się nie staracie o dziecko, to znaczy że nie chcecie mieć, a jeśli nie chcecie mieć, to czemu się nie zabezpieczacie?
Z cytologią to różnie, niektórzy lekarze robią kobietom młodszym niż 20 lat. Swoją drogą, ginekolog nigdy nie robił mi badania piersi, więc u każdego jest inaczej. Ale ginekolog może stwierdzić, czy masz owulację, na podstawie pytań o cykl też coś tam powie, idź, to będziesz spokojniejsza.
No i radzę jednak jakąś antykoncepcję, na stosunku przerywanym chyba nie ma co polegać, zresztą stresujesz tym tylko partnera, a to akurat może prowadzić do bezpłodności i impotencji.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 00:18   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Cytat:
Napisane przez paninorris Pokaż wiadomość
Mam 18 lat Czytałam, że cytologię robi się po skończonych 20. Ale oczywiście mogę się mylić, bo ja wierzę we wszystko co przeczytam, albo usłysze :P Tak chyba zrobię, że w końcu pójdę do tego lekarza i będę mieć spokój psychiczny przez chwilę. A o dzidziusia jeszcze się nie staramy, to chyba taki fart, że tak długo nam się udaje.. (oby nie co innego)
Wierz we wszystko a daleko nie zajdziesz.

Cytologię robi się po 20 roku życia LUB po rozpoczęciu współżycia jeśli zaczęło się przed 20 r.ż.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Nie moja to sprawa, ale skoro się nie staracie o dziecko, to znaczy że nie chcecie mieć, a jeśli nie chcecie mieć, to czemu się nie zabezpieczacie?
No bo przecież przerywany to najlepsza metoda antykoncepcyjna (szkoda, że taką metodą tak na prawdę nie jest.)
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:43   #9
paninorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Oczywiście się zgadzam, że stosunek przerywany to nie jest metoda antykoncepcji, mamy tego z Tż świadomość, więc chyba go tak strasznie nie stresuję z resztą to był jego pomysł. A do gina muszę się zapisać, tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić bo pojęcia nawet nie mam gdzie u mnie w mieście jest gabinet w kazdym razie dzieki za odpowiedzi szkoda że tylko jedna na temat który mnie dręczy ale i tak dziekuje
__________________


"Widzę smutek w Twoich oczach.. Nie jesteś samotny mimo, że myślisz inaczej.."



paninorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 08:31   #10
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Ja słyszałam że jeśli kobieta na którąś z tych chorób zachoruje w czasie ciąży to może zle się skończyć dla dziecka.
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 18:53   #11
paninorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzebyte w dziecinstwie choroby wpływają na bezpłodność?

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam że jeśli kobieta na którąś z tych chorób zachoruje w czasie ciąży to może zle się skończyć dla dziecka.
O tym też słyszałam, jednak chodzi mi o to czy jeśli się ich wogóle nie miało to może powodować bezpłodność.
__________________


"Widzę smutek w Twoich oczach.. Nie jesteś samotny mimo, że myślisz inaczej.."



paninorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.