Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 11:41   #1
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Cool

Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?


Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie na temat uzywania kremów nawilżających podczas kuracji przeciwtrądzikowych, spotkałem sie z dwiema,, szkołami" jedni dermatolodzy uważają że kremy psuja efekty jakie mają przynieś kuracje drudzy mówią że skoro skóra jest sucha i się łuszczy nalezy ja odpowiednio nawilżyć, nie sa to moje wymysły lecz dermatologów do których chodziłem , ja osobiście nie wiem juz co myslec poniewaz po kazdym kremie nawilżajacym jest pogorszenie stanu cery i nowe pryszcze, podobno nawet na ulotce izoteku pisze aby nie uzywać kremu na miejsca zmienione chorobowo , może wypowiecie się coś na te temat?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:54   #2
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

No to tak: uważam że Izotek to najgorsze świństwo.
Natomiast co do kremów nawilżających to trzeba wiedzieć z jakim składem stosować. Mi też dermatolodzy w głowach mieszali aż do momentu gdzie trafiłam do jednej pani...i tu niespodzianka- która dermatologiem nie jest. I to własnie ona mi trądzik wyleczyła i powiedziała jak dbać o cerę i jakie kremy mogę stosować. Okazuje się że kremy nawilżające to również sprawa indywidualna. Bo co jednemu pomaga to może innemu zaszkodzić.
Ja się trądziku pozbyłam. Nie mam go już praktycznie 3 lata. A jak nie daj Boże wróci to znów zapukam do drzwi tej pani o pomoc, ale mam nadzieję że nie będzie mi już potrzebna.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 15:14   #3
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
No to tak: uważam że Izotek to najgorsze świństwo.
Natomiast co do kremów nawilżających to trzeba wiedzieć z jakim składem stosować. Mi też dermatolodzy w głowach mieszali aż do momentu gdzie trafiłam do jednej pani...i tu niespodzianka- która dermatologiem nie jest. I to własnie ona mi trądzik wyleczyła i powiedziała jak dbać o cerę i jakie kremy mogę stosować. Okazuje się że kremy nawilżające to również sprawa indywidualna. Bo co jednemu pomaga to może innemu zaszkodzić.
Ja się trądziku pozbyłam. Nie mam go już praktycznie 3 lata. A jak nie daj Boże wróci to znów zapukam do drzwi tej pani o pomoc, ale mam nadzieję że nie będzie mi już potrzebna.
A niby czemu tak uważasz, że Izotek to największe świństwo, brałaś go sama czy powtarzasz jakieś głupoty zasłyszane ?
Co do kremów nawilżających to trzeba ich używać, gdy skóra tego potrzebuje i tyle Czyli nie uparcie codziennie. Podczas brania Izoteku jest to konieczne od czasu do czasu z zwykle dość często jednak, bo twarz jest wysuszona i może swędzieć/piec. Na ulotce Izo nic takiego nie znalazłam o tych kremach...Podstawą jest złuszczanie skóry np. kremami typu Effaclar Duo i nawilżanie, ale wtedy gdy tego potrzebuje. Izo sam działa złuszczająco, więc żadne kwasy i kremy złuszczające nie są potrzebne. Polecam bardzo delikatny peeling enzymatyczny ewentualnie od czasu do czasu jeśli stan skóry na Izoteku pozwala np. Savon Noir raz w tygodniu na 5 minut. Do tego nawilżać jak potrzeba, jeśli nie to można spsikać wodą termalną Uriage, czy tonikiem oczarowym, który ukoi Do tego delikatna pielęgnacja, mycie twarzy raz dziennie, raz micel, żadnych SLSów w składzie- mówię o żelu itd. Ja przy Izo stosuję codziennie rano pod makijaż lekki krem nagietkowy Sylveco w małej ilości na noc nakładam samą wodę termalną, wcześniej tonik oczarowy albo czasem krem na noc Pharmaceris R albo bardziej punktowo maskę-krem z papają Orientana i jest ok
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-09-03 o 15:17
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 19:18   #4
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Kremy mają inne składy, ale nawilżać skórę trzeba. Należy tylko odpowiednio dobrać krem, tak by nie zaostrzał trądziku. Często sprawdzają się kremy nawilżające ale z linii kosmetyków p/trądzikowych.
Nie wiem czemu dermatolodzy opowiadają takie bzdury
A ile zostało Ci tego brania?
Jeśli już tylko kilka m-scy i Twoja skóra tak źle reaguje na każdy nawilżacz to się wstrzymaj, ale być może po prostu masz źle dobrany krem.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."

Edytowane przez amelj
Czas edycji: 2015-09-05 o 19:20
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 12:43   #5
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
A niby czemu tak uważasz, że Izotek to największe świństwo, brałaś go sama czy powtarzasz jakieś głupoty zasłyszane ?
Co do kremów nawilżających to trzeba ich używać, gdy skóra tego potrzebuje i tyle Czyli nie uparcie codziennie. Podczas brania Izoteku jest to konieczne od czasu do czasu z zwykle dość często jednak, bo twarz jest wysuszona i może swędzieć/piec. Na ulotce Izo nic takiego nie znalazłam o tych kremach...Podstawą jest złuszczanie skóry np. kremami typu Effaclar Duo i nawilżanie, ale wtedy gdy tego potrzebuje. Izo sam działa złuszczająco, więc żadne kwasy i kremy złuszczające nie są potrzebne. Polecam bardzo delikatny peeling enzymatyczny ewentualnie od czasu do czasu jeśli stan skóry na Izoteku pozwala np. Savon Noir raz w tygodniu na 5 minut. Do tego nawilżać jak potrzeba, jeśli nie to można spsikać wodą termalną Uriage, czy tonikiem oczarowym, który ukoi Do tego delikatna pielęgnacja, mycie twarzy raz dziennie, raz micel, żadnych SLSów w składzie- mówię o żelu itd. Ja przy Izo stosuję codziennie rano pod makijaż lekki krem nagietkowy Sylveco w małej ilości na noc nakładam samą wodę termalną, wcześniej tonik oczarowy albo czasem krem na noc Pharmaceris R albo bardziej punktowo maskę-krem z papają Orientana i jest ok
Przechodziłam Izotekiem 2 kuracje. I to nie są bzdury a fakty. Dobrze, że istnieje jeszcze jakaś alternatywa leczenia trądziku.

Fajnie masz, że tylko czasem musisz stosować krem nawilżający. U mnie bez niego się nie da. Szkoda tylko, że Pharmaceris R ma lepsze składniki dopiero wyżej w składzie Mnie uczulił
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 18:47   #6
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

marita_g jaki rodzaj tradziku leczylas izotekiem? moze to hormony powoduja tradzik u Cb.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 06:29   #7
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Właśnie co najdziwniejsze hormony miałam i mam w porządku. Zarówno dermatolodzy jak i endokrynolodzy rozkładali u mnie ręce.
Myślałam że Izotek to dla mnie ratunek. Po pierwszej kuracji na krótki czas była poprawa, no ale zaraz wysyp. Natomiast druga kuracja zupełnie nic nie dała. Po latach walki okazało się, że przyczyna leżała zupełnie gdzie indziej. Trądzik został wyleczony bez efektów ubocznych i nie przez dermatologa czy endokrynologa. Już jakieś 2,5 roku będzie jak trądziku nie mam
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 09:03   #8
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

zazdroszcze ze juz wyleczylas tradzik
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 00:19   #9
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Po 17- stu latach leczenia i moich przejściach to myślę, że u każdego można wyleczyć trądzik tylko trzeba znać przyczynę. Ja właśnie tak zostałam z niego wyleczona. Tylko przyczyny nie znaleźli dermatolodzy ani endokrynolodzy. I też nie oni mnie wyleczyli.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 07:12   #10
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

na wlasna reke szukalas przyczyny tradziku? w jaki sposob ?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 09:00   #11
Agatha86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Znalezienie przyczyny trądziku chyba nie jest najlepszym pomysłem, przynajmniej takie mam wrażenie. To tak jakby szukać samemu chorób w swoim ciele Ale na pewno samodzielna obserwacja może pomóc nam oraz lekarzowi w ustaleniu dlaczego cierpi się na trądzik.
Agatha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 17:25   #12
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
na wlasna reke szukalas przyczyny tradziku? w jaki sposob ?
Nie szukałam przyczyny na własną rękę. Znalazła ją u mnie osoba, która mnie z tego trądziku wyleczyła.
Okazało się, że u mnie przyczyną był grzyb Pityrosporum (Malassesia). Dlatego lekarze nigdy nie trafiali z leczeniem.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Agatha86 Pokaż wiadomość
Znalezienie przyczyny trądziku chyba nie jest najlepszym pomysłem, przynajmniej takie mam wrażenie. To tak jakby szukać samemu chorób w swoim ciele Ale na pewno samodzielna obserwacja może pomóc nam oraz lekarzowi w ustaleniu dlaczego cierpi się na trądzik.
Nie rozumiem, dlaczego nie jest najlepszym pomysłem?
Przecież sama nie szukałam, bo niby skąd miałabym wiedzieć jak.
Miałam jeszcze jedno badanie i okazało się że to grzybek. Pani, która mnie leczyła kiedy obejrzała moje wcześniejsze badania i wypytywała mnie o różne rzeczy dobrze trafiła, bo już przed tym ostatnim badaniem to Pityrosporum podejrzewała.
Dziwne tylko, że bardzo dużej liczbie lekarzy nic nie dały moje obserwacje i na zmianę to samo mi przepisywali, albo zwalali na hormony pomimo dobrych wyników badań.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 18:30   #13
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

mozesz ujawnic kim jest ta Pani? nie chodzi mi o personalia tej osoby ale czym sie zajmuje bo jakos to magicznie brzmi
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 19:57   #14
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

No właśnie mi też to bardzo 'magicznie' brzmiało jak usłyszałam, że ona leczy ludzi z problemów ze skórą
Ta pani zajmuje się leczeniem dolegliwości skóry (uczulenia, trądzik, popękane naczynka, zmarszczki itd.) i nie tylko. Stosuje medycynę niekonwencjonalną, co nie znaczy że każe pić tylko ziółka i czekać na efekty. Robi indywidualne maści i środki do pielęgnacji. Sama nie wiem jakim cudem, ale to pomaga. U mnie myślałam że nie ma ratunku z trądzikiem, a tu proszę- wyleczyła A te jej maści...pachną super (przynajmniej dla mnie) takimi przyjemnymi ziółkami. Ale żadne tam apteczne zapachy, tylko takie inne.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 07:33   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Nie szukałam przyczyny na własną rękę. Znalazła ją u mnie osoba, która mnie z tego trądziku wyleczyła.
Okazało się, że u mnie przyczyną był grzyb Pityrosporum (Malassesia). Dlatego lekarze nigdy nie trafiali z leczeniem.

czyli wychodzi na to, że gdybyś poszła do weterynarza to szybciej by cię z tego wyleczył.

autorze, lekki krem nawilżający jest niezbędny.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 21:07   #16
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Smiej sie smiej na zdrowie....

Tylko ze ta pani skonczyla Akademie Medyczna i weterynarzem nie jest. No i mnie wyleczyla i nie tylko mnie, za co jestem jej bardzo wdzieczna
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 01:12   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kuracje dermatologiczne - nawilżający krem , przyjaciel czy wróg?

Pomijajac fakt, ze na akademii medycznej nie ma weterynarii i nigdy nie bylo, sama studiuje weterynarie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 02:12:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.