Farbowanie henną - część IV - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-31, 08:29   #4621
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Witajciejestem tu nowaChciałam dopytać o Cassie...wiem że to nie henna ale chodzi mi o samo działanie barwnika(podobny mechanizm do henny).Mam włosy jasny blond z naturalnymi pasemkami od słońca, końcówki z resztką rozjaśniania(takie tam sobmreChciałam zastosowac Cassię dla pogrubienia włosa.Z tego co wiem to barwnik wbudowuję się we włos dając ten efekt.Nie chcę jednak uzyskać żadnego efektu złotej poświaty/przyciemnienia/pojaśnienia, bo zbyt długo walczyłam o naturalny kolor...Czytałam (nawet na instrukcji) że można Cassie rozrobić z wodą i nałożyć od razu, tym samy unikniemy utlenienia się barwnika.Ale czy mi sie wydaje czy aby barwnik się wydzielił to Cassia jednak nie powinna odstać się???Jaki mam sens nakładania Cassi bez wydzielonego barwnika?Mi zależy na nadbudowaniu jej na włosach. Wczoraj zrobiłam test na paśmie z samą wodą destylowaną bez odstania mieszanki i trzymałam ok.1,45min , faktycznie ani nie nabrało pasmo koloru złotego,ale tez nie moge stwierdzić czy pogrubiło się....Nie chcę zmarnować reszty na niudolne próby, bo tania ona nie jest.Wiem że muszę potem zahamowac jego utlenianie się(nałożyć odżywke z silikonami lub olejami).Poradźcie mi z tym barwnikiem, czy on musi się dopiero wydzielić czy po zmieszaniu z wodą juz tam jest?Bo przecież tylko on ma zdolnośc pogrubienia włosa...
Cassia i henna nie pogrubiają włosów. Jedynie co zostaje na włosach z farbowania to barwnik, którego cząsteczki są za małe by dać taki efekt, o który ci chodzi. Wrażenie pogrubienia bierze się stąd, że w przypadku naturalnych włosów wierzchnia warstwa jest bezbarwna, a kolor znajduje się w środku. Po użyciu henny lub kasji ta bezbarwna warstwa zostaje zabarwiona i tyle.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 09:11   #4622
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dla mnie ten "magiczny efekt pogrubienia po hennie to po prostu efekt spuszenia włosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 09:11   #4623
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85754656]Cassia i henna nie pogrubiają włosów. Jedynie co zostaje na włosach z farbowania to barwnik, którego cząsteczki są za małe by dać taki efekt, o który ci chodzi. Wrażenie pogrubienia bierze się stąd, że w przypadku naturalnych włosów wierzchnia warstwa jest bezbarwna, a kolor znajduje się w środku. Po użyciu henny lub kasji ta bezbarwna warstwa zostaje zabarwiona i tyle.[/QUOTE]
to co pokazują badania włosów pod mikroskopem przed i po hennowaniu? dodatkowo istnieje coś takiego jak nadbudowanie henny - czyli za duże osadzenie się henny na włosie + warstwy henny potrafią rozprostować loki.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 09:22   #4624
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Moje włosy pogrubiły się po hennie tylko dlatego że jest ich więcej i nie wypadają. Pojedyńcze włosy są nadal tak samo cienkie.
Należy pamiętać że nie ma henny która uzdrowi, nada połysk i nie da żadnego efektu kolorystycznego.
Z farbowaniem ziołami to ryzyk fizyk, na każdych włosach może być inny efekt. Najlepiej spróbować. Albo chemią zafarbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 09:31   #4625
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
to co pokazują badania włosów pod mikroskopem przed i po hennowaniu? dodatkowo istnieje coś takiego jak nadbudowanie henny - czyli za duże osadzenie się henny na włosie + warstwy henny potrafią rozprostować loki.
Pokazują to, o czym napisałam. Poza tym o jakie warstwy chodzi? Skąd pomysł, że to właśnie "warstwy" rozprostowują skręt? Stawiałabym na zmianę czwartorzędowej struktury białka, a nie jakieś mityczne warstwy. Lawson łączy się z keratyną wiązaniem chemicznym. Nie "przykleja" się, żeby móc się nawarstwiać. W pewnym momencie po prostu więcej barwnika nie "zmieści" się we włosach, bo wszystkie miejsca wiązania cząsteczki lawsonu są zajęte. Inne barwniki roślinne działają na podobnej zasadzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 11:50   #4626
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85756301]Pokazują to, o czym napisałam. Poza tym o jakie warstwy chodzi? Skąd pomysł, że to właśnie "warstwy" rozprostowują skręt? Stawiałabym na zmianę czwartorzędowej struktury białka, a nie jakieś mityczne warstwy. Lawson łączy się z keratyną wiązaniem chemicznym. Nie "przykleja" się, żeby móc się nawarstwiać. W pewnym momencie po prostu więcej barwnika nie "zmieści" się we włosach, bo wszystkie miejsca wiązania cząsteczki lawsonu są zajęte. Inne barwniki roślinne działają na podobnej zasadzie.[/QUOTE]
nie no tylko dopytuje, bo sie nie znam tyle jest osob mowiacych o pogrubieniu wlosow, pokazujacych zdjecia mikro i pomiary obwodow kucykow, ze mnie to zaciekawilo w tym momencie. jesli henna zmienia tylko kolor to skad grubszy kucyk
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 11:54   #4627
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
nie no tylko dopytuje, bo sie nie znam tyle jest osob mowiacych o pogrubieniu wlosow, pokazujacych zdjecia mikro i pomiary obwodow kucykow, ze mnie to zaciekawilo w tym momencie. jesli henna zmienia tylko kolor to skad grubszy kucyk
Stąd że mnie przestały wpadać włosy. Urosło mnóstwo nowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-31, 12:23   #4628
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Stąd że mnie przestały wpadać włosy. Urosło mnóstwo nowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko zanim bejbiki na tyle dogonia inne wlosy to troche czasu mija, a mozna znalezc transformacje na przestrzeni 3 miesiecy i 6 hennowan
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 12:41   #4629
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Tylko zanim bejbiki na tyle dogonia inne wlosy to troche czasu mija, a mozna znalezc transformacje na przestrzeni 3 miesiecy i 6 hennowan
Moje włosy takiej transformacji nie przeszły, a są hennowane 6-7 lat.
Czyli przeszły 100 x hennowanie odrostów i 30 x po całości. Nic mi się nie nadbudowało i nie mam włosów grubości 1mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 13:14   #4630
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
nie no tylko dopytuje, bo sie nie znam tyle jest osob mowiacych o pogrubieniu wlosow, pokazujacych zdjecia mikro i pomiary obwodow kucykow, ze mnie to zaciekawilo w tym momencie. jesli henna zmienia tylko kolor to skad grubszy kucyk
Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Tylko zanim bejbiki na tyle dogonia inne wlosy to troche czasu mija, a mozna znalezc transformacje na przestrzeni 3 miesiecy i 6 hennowan
A gdzie są te transformacje i zdjęcia mikroskopowe? Bo ja ich zbyt wiele nie widziałam, zwłaszcza pomiarów przed i po.
Natomiast robiłam swoje i wyniki są takie, jak wyżej wspominałam.
A do takich transformacji podchodziłabym bardzo sceptycznie. Może być np. tak, że poprawa wynika już tylko z faktu porzucenia farb chemicznych.
Podobnie w przypadku zdjęć mikroskopowych. One powinny być wykonane w bardzo kontrolowany sposób, najlepiej na granicy farbowane-odrost, a włosy powinny być dokładnie oczyszczone.
Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Moje włosy takiej transformacji nie przeszły, a są hennowane 6-7 lat.
Czyli przeszły 100 x hennowanie odrostów i 30 x po całości. Nic mi się nie nadbudowało i nie mam włosów grubości 1mm.
U mnie podobnie, tyle że używam henny jeszcze dłużej i nawet sprawdzałam grubość kucyka przed i po długich przerwach w farbowaniu. Zmian obwodu brak. Z tym, że na mnie henna ma wpływ wyłącznie farbujący. Mam idealnie proste włosy i nie zmienia się żaden skręt, nawilżenie, spuszenie itp. cokolwiek, co mogłoby wpłynąć na pomiar.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 13:20   #4631
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

na jednej z grup hennowych na fb kilka dziewczyn wrzucało takie zdjęcia.
u mnie efektu pogrubienia nie było.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 16:52   #4632
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Co sądzicie o tej farbie?
Ekologiczna Indus Valley FARBA INDYJSKA CZERŃ
Skład wydaje mi się jakiś dziwny.. naturalny...ok... ale rumianek na poczatku składu w czarnej farbie??

Skład:
Certified Organic Chamomile, Certified Organic Rubia Cardifolia, Certified Organic Indigo leaves, Certified Organic henna leaves, Certified Organic Cassia Leaves, Certified Organic Amla, Certified Organic Fenugreek seeds, Certified Organic Brahmi Leaves.

Kupować czy nie?
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-02, 14:32   #4633
shilexia155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Henna khadi ciemny brąz - ruda poświata

Hej
Farbuję od około 3 lat włosy henna khadi ciemny brąz, czasami wychodzi chłodny odcień brązu, a czasami ruda poświata tuż przy czubku głowy - pytanie skąd taka reakcja i kolor? Jak go zlikwidować z włosów? Co mogę dodać następnym razem do henny aby wyszedł chłodny odcień bez rudych refleksów??

Znalazłam taki post na internecie:
Nie mieszam henny z samą wodą. Zalewam proszek z henny herbatą szałwiową. Jak się dobrze rozpuści na sam koniec dodaję łyżeczkę soli i ponownie mieszam. Dzięki temu - henna nie ma "ciepłego" odcienia, tylko "zimny".

Czy to skuteczna rada na brak rudej poświaty??
shilexia155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 13:51   #4634
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Moje włosy pogrubiły się po hennie tylko dlatego że jest ich więcej i nie wypadają. Pojedyńcze włosy są nadal tak samo cienkie.
Należy pamiętać że nie ma henny która uzdrowi, nada połysk i nie da żadnego efektu kolorystycznego.
Z farbowaniem ziołami to ryzyk fizyk, na każdych włosach może być inny efekt. Najlepiej spróbować. Albo chemią zafarbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cassia to nie henna.Tylko podobnie działają, ale mi nie o kolor chodzi....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 11:24   #4635
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Witam mam nadzieję że ktoś mi tutaj pomoże w dokonaniu wyboru henny.
Do tej pory stosowałam tylko chemiczne farby ale od roku z przerwami intensywnie wypadają mi włosy, dopiero teraz pomyślałam że to przez farby skoro badania są ok a witaminy nie pomagają.
Mój odrost mysi blond średni reszta brązowa i końce rozjaśniane najbardziej zależy mi na pokryciu odrostow, nie chce zmieniać koloru tylko wyrównać odrost z resztą brązu. Doradzcie mi kochane której henny użyć i w jakich proporcjach, zaznaczę że chce otrzymac naturalny brąz bez żadnej czerwieni bądź zieleni.
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 16:10   #4636
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ewe11 Pokaż wiadomość
Witam mam nadzieję że ktoś mi tutaj pomoże w dokonaniu wyboru henny.
Do tej pory stosowałam tylko chemiczne farby ale od roku z przerwami intensywnie wypadają mi włosy, dopiero teraz pomyślałam że to przez farby skoro badania są ok a witaminy nie pomagają.
Mój odrost mysi blond średni reszta brązowa i końce rozjaśniane najbardziej zależy mi na pokryciu odrostow, nie chce zmieniać koloru tylko wyrównać odrost z resztą brązu. Doradzcie mi kochane której henny użyć i w jakich proporcjach, zaznaczę że chce otrzymac naturalny brąz bez żadnej czerwieni bądź zieleni.
Mnie żadna mieszanka nie łapała dobrze. Używałam Khadi. Dopiero czysta henna zaczęła ładnie łapać i trwale. Kolor zależy od koloru Twoich włosów i nie ma bata odrost będzie się różnić od tych farbowanych chemicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 17:17   #4637
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Tzn najpierw położyć czysta henne a potem docelowy kolor?
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 15:36   #4638
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Znalazłam ta sattve w swojej naturze,teraz mam dylemat,ktora kupic. Na czubku glowy dosc sporo mam swoje naturalki i obwawiam się że cokolwiek położę będzie się oznaczało bardzo,kusi mnie orzechowy braz ,albo cassia. Henna+amla jaki kolor da ?
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 15:42   #4639
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja będę hennowac w niedziele kupiłam szampon, odżywka prosta bez silikonow i będę robić cheletowanie z kwaskiem.
Mam nadzieję, ze będę ciemniejsze
indygo się kładzie od razu ? Nie można zakwaszac a można dać sól bądź sodę ? W jakim to się robi celu?

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 05:31   #4640
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Kwasek cytrynowy? Do henny dajesz zamiast cytryny? Kwasek ma przyciemnic kolor?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 05:49   #4641
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Kwasek cytrynowy? Do henny dajesz zamiast cytryny? Kwasek ma przyciemnic kolor?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Nie nie nie.
Do henny z indygo nic nie chce dorwać, żadnego kwasku nie można, ale można dać chyba sól/sode(gdzieś czytałam, ale nie wiem gdzie i w jakim celu można to dodać)
kwasek będzie mi potrzebny bo chce po umyciu włosów zrobić z prostą odżywka chelatowanie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 06:00   #4642
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nigdy nie slyszalam o chelatowaniu wlosow..napisz cos wiecej na ten temat prosze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 09:57   #4643
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Sól się dodaje aby przedłużyć trwałość ale daje się jej nie wiele bo może przesuszyc włosy.
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:36   #4644
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ewe11 Pokaż wiadomość
Sól się dodaje aby przedłużyć trwałość ale daje się jej nie wiele bo może przesuszyc włosy.
Wiem wiem, szczyptę tylko.
Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Nigdy nie slyszalam o chelatowaniu wlosow..napisz cos wiecej na ten temat prosze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę link będzie szybciej
http://henna-miksologia.blogspot.com...zanie.html?m=1

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 20:42   #4645
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny a mam takie pytanie: czy sa tu jakieś osoby,co hennuja czyysta henna i nakładają je tylko na odrosty?

Bo był tu taki wątek.
Ale jedna rzecz mnie zastanawia:czy jak hennujecie tylko prosty to wam się ten kolor nie odróżnia od reszty włosów?

No bo u mnie ten kolor się mocno zmienia, z każdym dniem z plomiennego rudego idzie w kasztan. I boje się tego, ze gdybym zafarbowała tylko odrosty to one by były rude,a reszta kasztan...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 09:56   #4646
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mam takie pytanie: czy sa tu jakieś osoby,co hennuja czyysta henna i nakładają je tylko na odrosty?

Bo był tu taki wątek.
Ale jedna rzecz mnie zastanawia:czy jak hennujecie tylko prosty to wam się ten kolor nie odróżnia od reszty włosów?

No bo u mnie ten kolor się mocno zmienia, z każdym dniem z plomiennego rudego idzie w kasztan. I boje się tego, ze gdybym zafarbowała tylko odrosty to one by były rude,a reszta kasztan...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak kiedyś robiłam. Nie było żadnej różnicy między włosami. Ale farbowalam cały czas tą samą henną z PH

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:54   #4647
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Ja tak kiedyś robiłam. Nie było żadnej różnicy między włosami. Ale farbowalam cały czas tą samą henną z PH

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź.

Mnie kusi kąpiel rozjaśniajaca,bo chciałabym włosy ze 2 tony jaśniejsze, ale boje się jak diabli, ze mi włosy wypali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 09:30   #4648
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czesc dziewczyny. Niedawno zainteresowalam sie tematem farbowania henna. Mam dosc cienkie wlosy, ktore sa bardzo wrazliwe na chemie, po farbowaniu chemicznymi farbami, czy rozjasnianiu, doslownie krusza sie. Z tego wzgledu nie moge uzywac farb. Niestety mam sporo siwych wlosow, ktore chce jakos zakamuflowac.
Do tej pory kilkuktornie uzywalam henny w kremie- zmywalnej (do 8-10 myc), wiem, ze nie jest to prawdziwa henna, bo w skladzie jest pelno innych skladnikow. Jednak ten product nie niszczy tak wlosow, po zmyciu koloru sa normalne, a nie takie suche i lamliwe jak po farbowaniu permanentnym.
Teraz chce wyprobowac product w proszku, znalazlam taki oto sklad:

Blond:
Cassia italic leaf powder, Rheum palmatum extract, Chamomilla recutita extract, Rosmarius officinalis extract, Lawsonia inermis (henna) leaf extract.

Braz:
Indigofera tinctoria leaf extract, lawsonia inermis (henna) leaf extract.

Moj naturalny kolor to ciemny blond+siwe wlosy. Nie chce uzyskac rudego ani czerwonego itp. Chcialabym tez w miare naturalny kolor brazu, nie bardzo ciemny. Troche mam obawy przed uzyciem samego brazu. Pomyslalam aby wymieszac te kolory w proporcji pol na pol albo ok 1/3 braz + 2/3 blond, ale nie wiem jak taki sklad ze soba nawzajem zareaguje. Czy ktos moglby mi w tym pomoc?
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 13:58   #4649
kayarracymn
Przyczajenie
 
Avatar kayarracymn
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Henna to mistrzostwo
__________________
Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to tysiące razy – Mark Twain
kayarracymn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 07:23   #4650
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy ktoś używał tej sattvy ale cassi?
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.