Pies koleżanki-problem z wzrokiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 21:55   #1
201710231223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 784

Pies koleżanki-problem z wzrokiem?


Cześć! Mam pytanie. Moja koleżanka dostała psa. (nie pamiętam rasy ) Nie jest szczeniakiem. Jak jedzie rower to nie ucieka tylko stoi i się patrzy. Dopiero koleżanka go przepędza. Tak samo auto mogłoby przejechać a pies nic Gdzie może leżeć problem? Jak by miało to znaczenie. Pies wychowywał się na wsi( hmm w okolicy były 2 domy) i ciągle był w ogródku. Teraz mieszka w bloku w centrum. Co się dzieje?
201710231223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 08:44   #2
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

To młody psiak, pewnie jest ciekawski, a że żył na wsi nie miał styczności z takim ruchem ulicznym. Dopiero się pewnie przyzwyczaja. Dlaczego sądzicie że to problem ze wzrokiem? Wpada w ściany? Nie łapie zabawek? Ma jakieś zmiany na oczach? Pewnie ma jeszcze jakieś szczepienia czy odrobaczenia do zrobienia, więc przy okazji niech koleżanka zwróci na to uwagę wetowi. Dla świętego spokoju niech to sprawdzi.

A jak zachowuje się na spacerach w stosunku np do psów i ludzi? Normalnie ich zauważa mam nadzieję Jeśli tak, to myslę że po prostu samochody i rowery są dla niego nowe i ciekawość wygrywa. No i dziwi mnie określenie, że on po prostu stoi... stoi i co? Wącha? Jest niepewny? Wyrywa się do samochodu?
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 09:40   #3
201710231223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
To młody psiak, pewnie jest ciekawski, a że żył na wsi nie miał styczności z takim ruchem ulicznym. Dopiero się pewnie przyzwyczaja. Dlaczego sądzicie że to problem ze wzrokiem? Wpada w ściany? Nie łapie zabawek? Ma jakieś zmiany na oczach? Pewnie ma jeszcze jakieś szczepienia czy odrobaczenia do zrobienia, więc przy okazji niech koleżanka zwróci na to uwagę wetowi. Dla świętego spokoju niech to sprawdzi.

A jak zachowuje się na spacerach w stosunku np do psów i ludzi? Normalnie ich zauważa mam nadzieję Jeśli tak, to myslę że po prostu samochody i rowery są dla niego nowe i ciekawość wygrywa. No i dziwi mnie określenie, że on po prostu stoi... stoi i co? Wącha? Jest niepewny? Wyrywa się do samochodu?
Właśnie tak to widzi i jest ok. Ale koleżanka tak podsunęła. Nie wpada na nic. Jak widzi innych ludzi zaraz biegnie i wącha i cieszy sie. A do aut i rowerów stoi i patrzy się.
201710231223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 10:03   #4
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

To po prostu pokażcie mu co to ten samochód i rower Niech sobie obwącha rower, posprawdza co to. Byłoby fajnie gdybyście poszły na spacer, na którym Ty prowadzisz rower obok, w ten sposób powoli oswoi się z tym, ze to nic dziwnego. Niech koleżanka już ćwiczy intensywnie przywoływanie i gdy zbliża się rower niech go po prostu odwołuje. Nie wiem jak z nim pracuje, ale byłoby fajnie nosić w kieszeni jakieś smaki dla psa i gdy podbiegnie dawać mu coś w nagrodę. Poza tym niech mu szuka zajęć na spacerze, nosi jakąś zabawkę, którą może odwracać jego uwagę od samochodów czy rowerów.
Nie ma żadnej tragedii, ale lepiej teraz popracować nad tym, żeby nie zwracał uwagi na pojazdy, niż później się męczyć bo wpadnie na pomysł żeby je zacząć gonić czy coś. Im wcześniej zobaczy, że samochody są normalne i powinny być dla niego obojętne tym lepiej.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 10:22   #5
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

Cytat:
Napisane przez lifeismusic Pokaż wiadomość
Cześć! Mam pytanie. Moja koleżanka dostała psa. (nie pamiętam rasy ) Nie jest szczeniakiem. Jak jedzie rower to nie ucieka tylko stoi i się patrzy. Dopiero koleżanka go przepędza. Tak samo auto mogłoby przejechać a pies nic Gdzie może leżeć problem? Jak by miało to znaczenie. Pies wychowywał się na wsi( hmm w okolicy były 2 domy) i ciągle był w ogródku. Teraz mieszka w bloku w centrum. Co się dzieje?
Jak koleżanka ma taką możliwość to niech odwiedzi psiego okulistę.


Mam psa, obecnie ma 9 lat. 9 lat temu oszczeniła się suka sąsiadów. Jej właściciel, starszy pan, który sam niedowidział i niedosłyszał szczenięta- cóż, przykro pisać- uderzał czymś w głowę i zakopywał.

Tego samego dnia, 30 czerwca w nocy o ok. 00.00 usłyszałam piski. Jeden z psów piszczał pod ziemią. Wykopałam, zaniosłam do sąsiadów, suka wykarmiła, odchowała i wzięłam go ja.

Z czasem zauważyłam, że pies musi niedowidzieć. Obijał się o otwartą szafkę, po prostu nie widział, że jest otwarta. Na ogródku jak go wołałam, to stałam w widocznym miejscu, a on potrafił przebiec niedaleko mnie i się rozglądać. Dopiero po ponownym zawołaniu przybiegał.

Przedwczoraj byliśmy u weta, bo mój kot chyba sobie skojarzył, że pies zza okna, który się skądś zerwał i biegał z łańcuchem to Melman i jak ten podleciał do niego to mu zadrapał oko. Melman dostaje 5 x dziennie jedną maść i 3 x dziennie antybiotyk.


Więc jak koleżanka ma możliwość, lepiej niech go przebada.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:01   #6
201710231223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

Ok dziękuje. Przekaże jej żeby go przepadała. I jak badania wyjdą ok to wezmę rower i pójdziemy na spacer. I będziemy go uczyć. Dziękuje za rady!

Temat do zamknięcia.
201710231223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 23:22   #7
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pies koleżanki-problem z wzrokiem?

Cytat:
Napisane przez lifeismusic Pokaż wiadomość
Ok dziękuje. Przekaże jej żeby go przepadała. I jak badania wyjdą ok to wezmę rower i pójdziemy na spacer. I będziemy go uczyć. Dziękuje za rady!

Temat do zamknięcia.
Jeszcze nie. Daj znać co z psiakiem. I może jakaś fotka by się zaplątała
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 00:22:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.