Anglia cz. II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 15:27   #2761
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Anglia cz. II

Dzieki dziewczyny za slowa otuchy
Odwiedzil nas dzis lekarz, przepisal TZtowi leki przeciwbolowe i bardzo zbulwersowal sie tym, jak go potraktowano w szpitalu. Ani mu ran nie umyli, ani rzadnych lekow nie dali, jedynie co to zrobili rentgen i odeslali do domu.. Musialam rany opatrywac sama ( w ambulansie zalozyli mu tylko prowizoryczne opatrunki ), sama umyc jego plecy.. Nie mam nic przeciwko robieniu tego samodzielnie, ale to jest ich obowiazek to zrobic! A gdyby wdala sie infekcja ? Poza tym mycie tych ran, nawet najdelikatniejszy dotyk sprawia TZ wiele bolu i jest to straszne uczucie, gdy sprawiasz bol komus kogo kochasz.. Od wczoraj jesc nie moge, wmusilam w siebie ryz na mleku, zeby cokolwiek zjesc.. W niedziele musze wrocic do pracy, chociaz nie wiem jak zostawie TZta w domu..
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 15:40   #2762
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Kuseczko Ja tez ostatnio jakas taka bez zycia jestem. Nic mnie nie cieszy a pogoda dobija juz Nie wiem co sie dzieje i jak sobie pomóc

Olka przepis na omlet Hiszpanski moge podac bo ostatnio wlasnie kolezanka z Hiszpani byla u mnie i mi pokazywala

A wiéc... Potrzebujesz ziemniaki, cebule , jajka, olej i sól.

Ziemniaki.. wszystko zalezy od tego jak duzá masz patelnie. Jak mam bardzo duzá. Bierzesz obranego ziemniaka i zaczynasz go skrajac w réce. Kroisz kawalek grubosci jakies 3-5 mm. skrajasz takie kawalki gdzies tam z brzegu. Chodzi o to zeby nie byly to doslownie platerki tylko takie skrawki. Cezko to wytlumaczyc mam nadzieje ze rozumiesz. Ziemniaków musi byc tyle zeby przykrywaly powierzchnie patelni, grubosc.. tak okolo polowa patelni. Wlewasz olej ale tylko zeby przykryl dno. wrzucasz ziemniaki na patelnie .Podczas smarzenia posól je. Tak dosyc mocno. i Smarzysz ciágle mieszajác.. az sié zarumieniá. Wyjdzie cos podobnego do frytek tylko w mniejszej postaci.Jak ziemniaki sa juz dobre Dodajesz do tego jedná sredniá lub duzá cebule pokrojoná w kostke, smarzysz ze 3 minuty razem z ziemniakami. odstawiasz i bierzesz miske, wbijasz 3 jajka. CHyba ze masz duza patelnie to wez 4 jajka. rozbijasz je i do tej miski z jajkiem dodajesz ziemniaki z ta cebulá. Tylko zbierz to z patelni jakás lopatká z otworami zeby olej zostal na patelni. Wymieszaj dobrze to jajko z ziemniakami i daj z powrotem na rozgrzaná patelnie. Smarz przez chwile i potem bierzesz talerz wielkosci patelni..My urzylysmy wielkiej deski do krojenia bo talerze byly za male na mojá patelnie CHodzi o to zeby ostroznie obrócic omlet na drugá strone. i smarzysz jeszcze chwile. Bierzesz czysty suchy nóz i wbijasz w omlet. Jesli jajko sie nie osadza znaczy ze omlet jest dobry. Sciágasz go z patelni obracajác na talerzu. Wazne: Hiszpanie podobno nie urzywajá pieprzu ale jak chcesz to mozesz uzyc. Ja jadlam takie jak ona zrobila i bylo pycha. Jesli cos zle wytlumaczylam to pytac. przepraszam,ale mialam drzemke i nieprzytomna jestem
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 16:55   #2763
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia cz. II

olka_222 szafran powiadasz

U mnie to samopoczucie to chyba nie kwestia pogody tylko kwestia mojego cyklu ...Mam takie dni gorsze i lepsze. Szkoda tylko, że tych gorszych jest więcej...

Zmęczona jestem, wczoraj późno wróciliśmy od znajomych a dziś znowu idziemy do Tiger Tiger. Jakiś pub podobno, pierwszy raz tam będę. Zobaczymy czy to miejsce warte uwagi

koculek ja też bardzo bym chciała być elegancka na codzień, niestety prawda jest taka, że po domu łażę w dresach, bo tak wygodniej...Szkoda tylko, że nie należę do tego typu kobiet które nawet w wytartych dresach wyglądają seksownie
Z drugiej strony co masz na myśli mówiąc o codziennej elegancji? Chyba nie gotowanie w sukni od Armaniego

szperrr ja byłam pewna, że Ty po ślubie jesteś

SimplyDivine mój znajomy miał rok temu wypadek samochodowy. Trafił do szpitala oczywiście. Opowiadał wczoraj że jak ktoś przychodził do niego w odwiedziny i gdy pielęgniarki były przy tym to pokazywały gościom ranę na głowie(oderwana skóra). Jakby przy mnie odsłoniła takie coś to zapewne zwymiotowałabym na miejscu. Nie potrafię zrozumieć takiego zachowania. Opowiadał dużo rzeczy, nie był zadowolony z opieki medycznej.

Ufff...Wyczerpałam swój limit czasowy na pisanie postów...
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 17:01   #2764
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Olka_222 gdzie ten szafran mozna kupic?

EDIT: nie doczytalam , myslalam ze mówisz o samej herbacie z szafranu
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2009-01-16 o 17:15
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 18:58   #2765
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
koculek ja też bardzo bym chciała być elegancka na codzień, niestety prawda jest taka, że po domu łażę w dresach, bo tak wygodniej...Szkoda tylko, że nie należę do tego typu kobiet które nawet w wytartych dresach wyglądają seksownie
Z drugiej strony co masz na myśli mówiąc o codziennej elegancji? Chyba nie gotowanie w sukni od Armaniego
Elegancja na co dzień mam na myśli w pracy. Mój Tż patrzy na mnie podejrzanie i zartobliwie podpytuje czy jakiś przystojniak nie dołączył do naszej firmy bo tak się odstrajam. Po domu chodzę w dresie. Cały seksapeal wyparował w momencie jak go założyłam

Nie wspomniałam, ze w poniedziałek po pracy poszłam do kina na Bride Wars z Kate Hudson. Całkiem całkiem, ale zdecydowanie jest to film na który można poczekać aż wyjdzie na DVD. W lutym wybieram się na Valkyrie z Tomem Cruisem http://www.valkyrie-the-movie.co.uk/
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 19:05   #2766
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

Simply wspolczuje wam tego wypadku, dobrze ze sie tak skonczył
Niestety w szpitalach tak jest, zalezy na kogo sie trafi

Szien 18 stopni to duzo
ja w domu mam 19 - 20, a w łazience max 17 - 18
super prysznic sie bierze

ja dzis miałam genialny plan isc do lekarza pieszo , w jedna strone 25 min ale mnie nogi bola
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 20:11   #2767
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Anglia cz. II

Simply, mam nadzieje, ze Tz wychodzi z szoku
Dobrze, ze nic mu nie jest.
Moja mama dostala kilka lat temu podobny telefon, z tym, ze dowiedziala sie, ze jej brat nie zyje
Cos okropnego.
Do tej pory mam przed oczami widok mamy, ktora wybucha placzem i zalamuja sie jej nogi.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 20:24   #2768
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia cz. II

Posprzeczaliśmy się z TŻ i nigdzie nie idziemy. Ech...

Ja też kiedyś dostałam taki telefon o moim bracie...Miał poważny wypadek samochodowy. Zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć mojej mamie ona już wiedziała co się stało. Tej nocy miała sen o mojej babci(nieżyjącej już) i właśnie o moim bracie. Śniło jej się, że leżeli oboje na ulicy przykryci kocem. W pewnej chwili mój brat ocknął się i wyszedł spod tego koca, był cały poobijany. Babcia natomiast już nie wstała...Dziwny sen. I do dziś zastanawiamy się czy to babcia uratowała mojego brata.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 20:34   #2769
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. II

Simply ja dostałam taki telefon nasz znajomy jadąc na rowerze do pracy zderzył sie z busem.
Zadzwonił do nas leżąc na ulicy.
Makabra. Współczuję przeżyć i niech TŻ szybko do siebie dochodzi.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 20:48   #2770
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
ja dzis miałam genialny plan isc do lekarza pieszo , w jedna strone 25 min ale mnie nogi bola

no to ze mną byś miała bolesne życie Wszędzie pieszo. Codziennie do pracy 45 szybkim marszem w 2 strony. W weekendy 3h pieszo do centrum. Uwielbiam chodzić, ale nie wolnym spacerowym krokiem - strata czasu

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Posprzeczaliśmy się z TŻ i nigdzie nie idziemy. Ech...
i tak nie chciałaś isć, więc może i dobrze. Oby do jutra Wam przeszło

Za 10 minut American Idol - ogląda ktoś?
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 21:00   #2771
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
no to ze mną byś miała bolesne życie Wszędzie pieszo. Codziennie do pracy 45 szybkim marszem w 2 strony. W weekendy 3h pieszo do centrum. Uwielbiam chodzić, ale nie wolnym spacerowym krokiem - strata czasu



i tak nie chciałaś isć, więc może i dobrze. Oby do jutra Wam przeszło

Za 10 minut American Idol - ogląda ktoś?
3 h

ja bym nie mogła

ja duzo w pracy chodze, prawie cały dzien , wiec ta dodatkowa godzina dzis mnie powaliła
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 22:14   #2772
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Anglia cz. II

Z TZtem juz coraz lepiej, humor mu dopisuje, ale to tylko przez silne leki przeciwbolowe
Policjant prowdzacy jego sprawe wlasnie dzwonil dowiedziec sie jak sie czuje i dopytac o okolicznosci i szczegoly oraz nie omieszkal zapytac jakie moj luby numery w totka wysyla jutro bo ma wielkie szczescie ostatnio. Mowil, gdy przez radio powiadomili ich o wypadku byla mowa o 'stanie bardzo ciezkim sadzac po stanie samochodu'. TZta siostra zrobila nawet zdjecia samochodu bo malo kto wierzyl, ze az tak zle wygladal samochod a TZ nic polamanego nie ma. Ponoc to jego plecak z ciuchami i pudelkiem na lunch uratowal go przed powaznym urazem kregoslupa...

Dodam zdjecia, ale jesli komus beda one przeszkadzac/nie bedzie czul sie komfortowo to usune

Image014.jpg

Image015.jpg
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 22:26   #2773
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

o ja
patrze na te zdjecia i jeste w szoku, Twoj Tz miała naprawde duuuze szczescie
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 22:26   #2774
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. II

Simply Divine patrząc na samochód to cud, że Twojemu się nic poważniejszego nie stało! Dobrej nocy wszystkim.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 22:38   #2775
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
o ja
patrze na te zdjecia i jeste w szoku, Twoj Tz miała naprawde duuuze szczescie
Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Simply Divine patrząc na samochód to cud, że Twojemu się nic poważniejszego nie stało! Dobrej nocy wszystkim.
Jak jechalismy na miejsce wypadku to najpierw minelismy ten samochod wlasnie. Serce mi stanelo jak zobaczylam w jakim jest stanie. Spodziewalam sie najgorszego.. A gdy zobaczylam Go siedzacego na krawezniku to sie rozplakalam. I tak plakalam cala noc.. A dzis to moj TZ mnie pocieszal, bo ja sie rozkleilam, ze nie wiem co bym zrobila jakby to bylo cos powazniejszego.. A on mi powiedzial 'Nie ma takiej sily, ktora by mnie od Ciebie zabrala ' I sie jeszcze bardziej rozryczalam, tyle, ze to juz bardziej rozczulenie bylo

Jego babcia i tata patrza na niego z gory i czuwaja nad nim na cale szczescie..

A rano wysylamy lucky dip na loterii
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 00:13   #2776
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość

Szien 18 stopni to duzo
ja w domu mam 19 - 20, a w łazience max 17 - 18
super prysznic sie bierze
poważnie?
Teraz mamy 24 C i mi zimno

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Za 10 minut American Idol - ogląda ktoś?
ja obejżałam kawałek i stwierdzam, że brytyjski jest o wiele lepszy. Mają więcej dziwnych ludzi, którym wydaje się, że umieją śpiewać itd W sumie tylko po to oglądam Idol i X-Factor. Żeby się pośmiać.

SimplyDivine strasznie Ci współczuję. To musiała być okropna sytuacja.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 09:45   #2777
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez SimplyDivine Pokaż wiadomość
A rano wysylamy lucky dip na loterii
To straszne, co sie stalo. Jak w ogole doszlo do tego wypadku? Bylabym przerazona, gdyby cos takiego spotkalo mojego meza... Zdjecia zostaw, ku przestrodze. Wiele z nas jezdzi samochodem - moze dzieki temu bedziemy bardziej uwazac na rowerzystow?
I koniecznie wyslijcie kupon, bo z Twojego TZa rzeczywiscie jest szczesciarz!
Mam nadzieje, ze bedzie szybko wracal do zdrowia!

Ja teraz siedze przy zaleglosciach projektowych, a potem jedziemy z TZem wybrac mi oprawki do okularow (tylko do komputera)
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 09:52   #2778
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia cz. II

Witam.


Simply,współczuje wypadku tż-ta.



Kurcze czekam na paczke z Polski,miała być w ciągu 4 dni roboczych,myślałam że wczoraj przyjdzie,a tu nie ma.Mam nadzieje,że dojdzie.


Tak w wogóle tż przebąkuje o przeprowadzcce do............Manchesteru . Nawet wczoraj tż przeglądał strone z flatami.Pozyjemy zobaczymy.

Edytowane przez atka83
Czas edycji: 2009-01-17 o 10:01
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 10:30   #2779
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Posprzeczaliśmy się z TŻ i nigdzie nie idziemy. Ech...

Ja też kiedyś dostałam taki telefon o moim bracie...Miał poważny wypadek samochodowy. Zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć mojej mamie ona już wiedziała co się stało. Tej nocy miała sen o mojej babci(nieżyjącej już) i właśnie o moim bracie. Śniło jej się, że leżeli oboje na ulicy przykryci kocem. W pewnej chwili mój brat ocknął się i wyszedł spod tego koca, był cały poobijany. Babcia natomiast już nie wstała...Dziwny sen. I do dziś zastanawiamy się czy to babcia uratowała mojego brata.
kuseczka okropny ten sen....jezu po co ja to przeczytlam,strasznie boje sie takich rzeczy,nienawidze ja cos mi sie sni,bo zazwyczaj sa to jakies koszmary,wprawdzie nic nikomu (na szczesie) jeszcze sie nie stało....ale mialam takie koszmary przed swoim slubem.... snil mi sie slub,moja sukienka np.cala brudan i za duza,raz tez mialam sen ze trzebabylo wszytsko odwolac oj i masa takich....ale najczesciej snia mi sie dzieci i ksieza nie mam pojecia dlaczego.... a ostatio wlasnie jakis wypadek.....nawet nie chce o tym myslec,bo za bardzo doslowinie odbieram sny.... straszne.
To tyle chyba czas zwlec sie z lozka i posprzatac domek paaaaaa
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 16:55   #2780
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

Simply bardzo mi przykro z powodu wypadku, zycze TZ szybkiego powrotu do zdrowia.

Skoro o snach mowa, Wierzycie w ich znaczenie?
Mojej mamie jak sie przysni cos co niby zwiastuje nieszczescie to zawsze mi mowi, zebysmy na siebie uwazali, na szczescie nic sie do tej pory nie stalo. Moje sny przewaznie maja jakies powiazanie z tym co sie dzieje w moim zyciu lub czyms o czym myslalam lub robilam tuz przed pojsciem spac. ale zdarzaja sie sny, rzekomo zwiastujace nieszczesci, wczoraj np snilo mi sie ze wypadaly mi zeby i to starsznie, po prostu jak ich dotykalam tylko, sen byl tak realistyczny, ze jak sie obudzilam, to sprawdzilam czy mam wszystkie. Mimo zlego znaczenia snu ja sie nie przejmuje, bo nie wierze w to, ale jestem ciekawa co Wy sadzicie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:45   #2781
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia cz. II

Ja wierzę. Właśnie dzięki mojej mamie, która miała takich snów bardzo dużo, nie raz uratowały ją czy nawet mnie przed niebezpieczeństwem. Jak ktoś chętny to opowiem co nieco
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 18:00   #2782
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
szperrr ja byłam pewna, że Ty po ślubie jesteś
nie spieszno mi do podpisywania papierow

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
poważnie?
Teraz mamy 24 C i mi zimno
Ja bym sie ugotowala
Wszystkim moim znajomym ciezko bylo przyzwyczaic sie na idealne dla malego bobasa 18-21, bo marzly. A mi to pasuje, nawet za cieplo czasem.

SimplyD, wspolczuje
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 19:02   #2783
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Simply bardzo mi przykro z powodu wypadku, zycze TZ szybkiego powrotu do zdrowia.

Skoro o snach mowa, Wierzycie w ich znaczenie?
Mojej mamie jak sie przysni cos co niby zwiastuje nieszczescie to zawsze mi mowi, zebysmy na siebie uwazali, na szczescie nic sie do tej pory nie stalo. Moje sny przewaznie maja jakies powiazanie z tym co sie dzieje w moim zyciu lub czyms o czym myslalam lub robilam tuz przed pojsciem spac. ale zdarzaja sie sny, rzekomo zwiastujace nieszczesci, wczoraj np snilo mi sie ze wypadaly mi zeby i to starsznie, po prostu jak ich dotykalam tylko, sen byl tak realistyczny, ze jak sie obudzilam, to sprawdzilam czy mam wszystkie. Mimo zlego znaczenia snu ja sie nie przejmuje, bo nie wierze w to, ale jestem ciekawa co Wy sadzicie.
hym ... podobno zeby wypadajace to bardzo zle....ale tylko podobno i chyba nie ma co w to wierzyc,gdyz mnie snily sie kilka razy w zyciu i jakos nic zlego po tych snach mnie nie spotkalo..... jedyny sen jaki mialam i mozna go podciagnac pod sytuacje ktora kiedys zaistniala w moim zyciu to.... pamietam jak uciekalam gdzies,był silny wiatr i zbieralo sie na burze,pamietam ze dobieglam do jakiejs siatki,ogrodzenia koczastego i pocharatalam sobie cala twarz.... straszne to bylo obudzialm sie z placzem.... i pozniej moje zycie wywrocilo sie do gory nogami - dowiedzialam sie czegos - wtedy dla mnie najgorszego.... ale ja i tak mysle ze ktos tam nade mna czowa, bo do tej pory wszytsko raczej idzie po mojej mysli i do tego nie przychodzi mi to z wielkim trudem......
czytalam gdziec kiedys jakies senniki ale przestalam bo nic z tego co wypisywali nie sprawdzalo sie.... tak ze ogolnie nie wierze w sny,ale jesli przysni mi sie cos zlego to dzwonie do bliskich aby sie upewnic czy u nich wszytsko ok.... taka juz jestem .....dziwna....troche zabobonna i przesadna....
a slub bralam 13-ego ale data ta kompletnie nie byla od nas zalezna..... wiece co moze to paranoja ale bylam przekonana ze cos sie stanie,ze ktos umrze,ze bedzie wyadek,wszytsko wszytsko..... a tu nic.... jeszcze w piatek lalo jak z cebra a w sobote rankiem,po deszczu i chmurach nie bylo ani sladu,tylko slonce i slonce wiec nie wiem aaaa wlansie w dzien slubu znajoma mamy stwierdzila ze chyba nawet Pan Bog sie mnie boi skori taka podgode nam podarowla, wiec nie wiem ....... no w kazdym razie tak to wyglada. Z reguly nie lubie sluchac ani czytac o tym ze jakis sen sie komus sprawdzil bo wlasnie potem mecza mnie koszmary,no i jak za dlugo cos mnie absorbuje to potem sni mi sie to w najdziwniejszych odslonach...ok to tyle bo moglabym tu pisac i pisac.... caluski
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 19:12   #2784
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
poważnie?
Teraz mamy 24 C i mi zimno


teraz mam 19 i dopiero przed chwila cos na siebie nałozyłam, tak to w bluzce na naramkach chodziłam
a w nocy chłopak mi jeszcze mówił, ze mu goraca i zebym kaloryfer skreciała, ale to pewnie przez kołdre

ale w łazience mam strasznie zimno, jak mam sie kapac to masakra.

a ja dzis do 13.30 spałam

Atka fajny avek
az Cie nie poznałam
a Manchester fajne miasto no i sama bys nie była

Simply, ja bym pewnie tak jak Ty zareagowała



U was tez tak wieje
ja słyszłam jakis czas temu, jak jedna z butelek plastikowych ze skrzynki recylingowej gdzies poleciała , a w kominie to wieje jak niewiem co

edit.

co do snow, ja w niektore wierze
ale wiekszosc ma jakies znaczenie i samamu trzeba dosc co one oznaczja.

raz mi sie sniły pytanie na sprawdzian z fizyki w techniku, sen niestety mi sie przypomniał tuz przed sprawdzienem

no i trzy lata temu, jak byłam w UK, moj kot w Pl uciekł, dowiedziałam sie o tym po 3 dniach, bo mnie nie chcieli denerwowac . nastepnej nocy miałam sen, ze kot jest w piwnicy pod moim blokiem, powiedziałam siostrze zeby tam szukała, no i sie tam kocica znalazła
wiec cos w tych snach jest

Edytowane przez Zmijka
Czas edycji: 2009-01-17 o 19:21
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 22:23   #2785
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
poważnie?
Teraz mamy 24 C i mi zimno



ja obejżałam kawałek i stwierdzam, że brytyjski jest o wiele lepszy. Mają więcej dziwnych ludzi, którym wydaje się, że umieją śpiewać itd W sumie tylko po to oglądam Idol i X-Factor. Żeby się pośmiać.

SimplyDivine strasznie Ci współczuję. To musiała być okropna sytuacja.
My mamy 20 stopni, Tz siedzi w podkoszulku a ja w polarku. Taki kompromis temperaturowy

Ja przesłuchania oglądam by się pośmiać, ale jak już się na poważnie na scenie zaczyna to mam już na ogół swojego faworyta i oglądam do końca Ten wczorajszy odcinek rzeczywiście nie był doskonały, sama po 45 minutach przełączyłam.

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Skoro o snach mowa, Wierzycie w ich znaczenie?
Mojej mamie jak sie przysni cos co niby zwiastuje nieszczescie to zawsze mi mowi, zebysmy na siebie uwazali, na szczescie nic sie do tej pory nie stalo. Moje sny przewaznie maja jakies powiazanie z tym co sie dzieje w moim zyciu lub czyms o czym myslalam lub robilam tuz przed pojsciem spac. ale zdarzaja sie sny, rzekomo zwiastujace nieszczesci, wczoraj np snilo mi sie ze wypadaly mi zeby i to starsznie, po prostu jak ich dotykalam tylko, sen byl tak realistyczny, ze jak sie obudzilam, to sprawdzilam czy mam wszystkie. Mimo zlego znaczenia snu ja sie nie przejmuje, bo nie wierze w to, ale jestem ciekawa co Wy sadzicie.
Nie bardzo wierzę w znaczenie snów. W 95% przypadków mam koszmary (Freddy Kruger, Vampiry itp) - za dużo się horrorów naoglądałam w dzieciństwie i jako nastolatka. Od 4 lat nie oglądam. Najgorsze sny jednak to te kiedy budzę się zapłakana.

Moje zakupy sie udały - 3 godziny spędziłam w jednym TXMax i zaoszczędziłam spooooro! Znalazłam niezłe perełki: 2 koszule Ralf Lauren z 90 na 18 funtów, 2 sweterki kaszmirowe Johnston Cashmere ze 169 na 25, top z 15 na 2 i 2 pary butów Lloyd z 110 na 40 Jutro ide do innego TkMax
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.

Edytowane przez koculek
Czas edycji: 2009-01-18 o 22:07 Powód: literówka
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 22:42   #2786
bajkamrowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 58
Dot.: Anglia cz. II

Ja napewno nienadrobie

Powiem Wam ze z tymi snami to poniekad ja wierze...mojemu tacie jak sie sni moja mama (zmarla jak mialam 9lat) to zawsze na cos zachoruje tzn to bylo jak bylam mała bo wtedy czesto chorowalam...teraz dawno niechorowalam tfu tfu...tak jakby przestrzegala tate zeby na mnie uwarzal...

co doślubu...my kiedys...w sumie do tej pory chcielismy w gorach w zime...sanie,śnieg,futerk o itd...ale jak bedzie zobaczymy...mysle raczej praktycznie...np.moja 85-letnia babcia te 250 km do Zakopanego w zime...hmmm...ale pozyjemy zobaczymy...ostatnio czesciej mysle o slubie bo jestesmy razem juz 6 lat i 3 miesiace...troche juz czasu...ale w sumie niespieszy nam sie

a na podroz poslubna chcemy na bahamas na san salvador...bo...12.10 KColumb odkryl ta wyspe...a 12.10 my zaczelismy byc ze soba

simplydivine dobrze ze sie nic niestalo...

ile chcesz schudnac ze co 5 kilo kosmetyk??

koculek txmax czy tkmax??


edit
simply juz widze...30 kilo...sorki

Edytowane przez bajkamrowa
Czas edycji: 2009-01-17 o 22:52
bajkamrowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 00:03   #2787
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Anglia cz. II

Dziekuje dziewczyny Wszystkim razem i kazdej z osobna Z TZtem juz zdecydowanie lepiej i choc rana na nodze ciagle krwawi to plecy wygladaja zdecydowanie lepiej Tylko czekac, az strupki beda odpadac. Jutro wracam do pracy takze bede musiala przechodzic przez to jeszcze raz i opowiadac tam wszystko bo oni mojego TZta znaja ( przychodzil po mnie codziennie do pracy ). TZ nic na loterii nie wygral, widac zapas szczescia mu sie wykonczyl Ale za to caly dzien dzis sluby widzielismy.. Jak nie w Fresh Prince of Bel Air ( slub w Las Vegas tak jakby Moj chcial ) to w Friends Chandler sie oswiadczal ( a wlasciwie probowal ) Moze to znak

Jutro wpada jeden z braci TZta, ktory jest tatuazysta i bedziemy myslec jak urozmaicic moj tatuaz na plecach - mam bluszcz na kregoslupie, ale jest lekko po lewej stronie wiec chce go wyposrodkowac przez dodanie kwiatow

bajkamrowa
schudnac chce ok 30 kg i jestem tylko 1 kg oddalona od pierwszego kosmetyku
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 12:12   #2788
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Olka przepis na omlet Hiszpanski moge podac bo ostatnio wlasnie kolezanka z Hiszpani byla u mnie i mi pokazywala
Lovely - zainspirowana Twoim przepisem, postanowilam zrobic wczoraj ten omlet hiszpanski, tyle, ze "szybka" i lekko przerobiona wersje. Wyszlo pyszne jedzonko i co wazniejsze - jest to potrawa jednogarnkowa Zrobilam tak:
Skroilam (w rece, odcinajac takie male kawaleczki) na patelnie z odrobina tluszczu 3 ziemniaki, podsmazylam, dodalam 1 kielbaske slaska pokrojona w kostke i pol duzej cebuli. Dodalam soli i przypraw oraz pol puszki groszku, poczekalam, az ziemniaki zmiekna i zalalam 4 jajkami roztrzepanymi z odrobina mleka. Nie obracalam, tylko zostawilam patelnie na malym ogniu z przykrywka i omlet sie ladnie scial z wierzchu. Wyszlo PYCHA, dzieki, Lovely, na pewno bedziemy z TZem wracac do tego przepisu.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 12:26   #2789
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Anglia cz. II

hej
Simply, mam nadzieje, ze TZ szybko wroci do formy.
Mi zawsze przed egzaminami, w czsie sesji snia sie zadania, taki przeblysk geniuszu
Normalnie spie i rozwiazuje zadania w myslach, tylko, ze rano nie wiele pamietam
Moje wakacje sie skonczyly i dzisiaj wracam na uni, wiec mam lekkiego dola, nie chce mi sie juz uczyc i musze sie przestawic na wstawanie rano, ciezko z tym bedzie.
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:36   #2790
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Lovely - zainspirowana Twoim przepisem, postanowilam zrobic wczoraj ten omlet hiszpanski, tyle, ze "szybka" i lekko przerobiona wersje. Wyszlo pyszne jedzonko i co wazniejsze - jest to potrawa jednogarnkowa Zrobilam tak:
Skroilam (w rece, odcinajac takie male kawaleczki) na patelnie z odrobina tluszczu 3 ziemniaki, podsmazylam, dodalam 1 kielbaske slaska pokrojona w kostke i pol duzej cebuli. Dodalam soli i przypraw oraz pol puszki groszku, poczekalam, az ziemniaki zmiekna i zalalam 4 jajkami roztrzepanymi z odrobina mleka. Nie obracalam, tylko zostawilam patelnie na malym ogniu z przykrywka i omlet sie ladnie scial z wierzchu. Wyszlo PYCHA, dzieki, Lovely, na pewno bedziemy z TZem wracac do tego przepisu.
Faktycznie inna wersja,ale brzmi smacznie Ciesze sié ze smakowalo Ja ten omlet tez pierwszy raz w zyciu jadlam i pycha jest
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.