3D chili czy Ewa Chodakowska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-02, 16:31   #1
aulinka112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 33

3D chili czy Ewa Chodakowska


Witam. Od jakiegoś czasu planuje przejść na diete. Próbowałam w domu za pomocą internetu układać sobie jadłospis ale jestem leniuchem i postanowiłam kupić gotowy . Czytałam w internecie o różnych dietach i do gustu przypadły mi 2 ( 3D chili i dieta Ewy Chodakowskiej). Nie wiem teraz ktorą wybrać. Jest ktos kto móglyby wyrazić swoje zdanie na temat obu? Pozdrawiam
aulinka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 16:37   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

Najlepsze jest zdrowe odżywianie + ćwiczenia. Ja wolę ćwiczenia Jillian Michaels, a dieta, cóż... ważne byś nie jadła po obiedze za dużo cukrów, czyli po obiedzie nie jedz owoców, białego pieczywa. Na kolację jedz białko. Na śniadanie natomiast coś co ma dużo błonnika czyli pełnoziarniste produkty, owoce. Co do chilli to polecam kupić papryczki, olej np. lniany, pokroić je, zalać nim, wstrząsać codziennie przez tydzień, a potem sobie pić po 2-3 łyżeczki dziennie. Coś takiego: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot...i-na-raka.html

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2015-01-10 o 14:42
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:01   #3
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

Chyba sama wypróbuję ten olej
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:20   #4
aulinka112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 33
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

Na tym polega mój problem że potrzebuje konkretów. Musze miec jadłospis w którym mam pokazana co i ile powinnam zjeść. Sama niestety nie potrafie sobie ułożyć jadłospisu
aulinka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:44   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

No to przykładowo (zaznaczam że nie jestem dietetykiem, ale raczej tego samego typu rady otrzymałabyś u dietetyka tylko konkretniejsze), jeśli coś jest łamane (/) to znaczy że zamiennie:

Śniadanie:

a) 2-3 kanapki z serem żółtym/szynką/pastą jajeczną/twarogiem/itp. + plaster pomidora na każdą kanapkę + szczypiorek/cebula, pieczywo oczywiście pełnoziarniste + owoc
b) Mąka pełnoziarnista + zmielone siemię lniane + sezam + pestki dyni + słonecznika + oliwa z oliwek nierafinowana + przyprawy -> pieprz kajeński przede wszystkim -> dodać wody żeby wyszło ciasto i piec bez tłuszczu na patelni aż się zrobi chrupki chlebek (niedługo wrzucę konkretny przepis ze zdjęciami na mojego bloga) + owoc
c) płatki z mlekiem (tylko nie gotowe musli bo one mają dużo cukru albo syropu glukozowo fruktozowego, tylko kup sobie płatki owsiane, rodzynki czy inne suszone owoce, wymierzaj, dodaj zarodków pszennych, otrębów, pestek słonecznika i to razem z mlekiem)

Drugie śniadanie:

a) jogurt + zmielone siemię lniane
b) twarożek + owoc
c) owoc + owoc
d) warzywo + owoc
e) koktajl np. owoc + inny owoc/warzywo + woda + otręby
f) garść pestek dyni + słonecznika + orzechy np. migdały, czy włoskie

Obiad:
a) ryż (pełnoziarnisty)/makaron (pełnoziarnisty)/kasza/ziemniaki + pierś z kurczaka/ryba/kotlety sojowe (genisteina którą zawiera soja ma właściwość lipolizy czyli na plus przy odchudzaniu) + jakaś sałatka/surówka/marchewka/kalafior/brokuł itp.
b) spaghetti pełnoziarniste + sos pomidorowy (przepis tutaj: http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...omidorowy.html ma to nie być byle co) + mięso mielone/tuńczyk/cebula/kapary
c) pizza, ale TAKA: http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...-do-pizzy.html i najlepiej z samej tylko mąki pełnoziarnistej
d) ryż pełnoziarnisty + warzywa + kurczak + jakiś sos ewentualnie - wszystko wymieszać i jeść, analogicznie z kaszą czy makaronem

Podwieczorek:
a) jakieś warzywo, albo i dwa np. dwie marchewki
b) jogurt + siemię lniane/ostropest plamisty (tutaj http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...ndrogenne.html zobaczysz gdzie tanio, od rolnika kupić ostropest, a ostropest bo zawiera sylimarynę, która chroni wątrobę co się przyda zważywszy że kapsaicyna może ją uszkadzać)
c) koktajl warzywa (1-2) + woda
d) pestki dyni/orzechy/pestki słonecznika

Kolacja:
a) jajecznica z cebulą/szczypiorkiem/pomidorem +kromka chleba pełnoziarnistego
b) twaróg
c) koktajl - twaróg + mleko + ewentualnie szczątkowa ilość owocu do smaku np. 2-3 truskawki
d) ryba


Zalewa z oleju i papryczek - brać po 3 łyżeczki dziennie + 2-3 zielone herbaty dziennie (tylko liściaste, nie takie w saszetkach) + ewentualnie 3 gramy spiruliny dziennie tak z 15-20 minut po kolacji (http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...-ostatnio.html)

Co do ćwiczeń, to ja lubię te: https://www.youtube.com/watch?v=FTT4W8ygJ7w

Myślę, że 30-40 minut dziennie starczy.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-07-02 o 19:45
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 19:35   #6
aulinka112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 33
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

Nie jest to takie skomplikowane he . Mam nadzieje że da mi sie przejść na dietę . Przydał by mi sie jeszcze ktoś kto by mnie ciągle pilnował bo czasem jest ciężko czegoś sobie odmówić he
aulinka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 19:46   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

Dodałam jeszcze jedną opcję do śniadania . Staraj się nie jeść słodyczy, czy chipsów, a jeśli masz z tym problem to wyznacz sobie jeden dzień w który pozwolisz sobie zjeść paczkę chipsów czy czekoladę - i niech to będzie przed obiadem.

Możesz też kupić tran i łykać jedną łyżeczkę dziennie po jedzeniu. Również wspomaga odchudzanie i jest bardzo zdrowy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 23:31   #8
addda
Raczkowanie
 
Avatar addda
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 156
Dot.: 3D chili czy Ewa Chodakowska

No ja mam tak samo jak Autorka posta. Wiem co to zdrowe odżywianie, wiem że jest milion pięćset różnych przepisów a I tak nie umie się zebrać. ..
Wiec ja wykupilam tą dietę Chodakowskiej. Ale dopiero od wczoraj więc nie mam jeszcze żadnej opinii. Póki co jest ok

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
addda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-15 00:31:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.