Problem z mężem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-27, 20:46   #1
xasia2879x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5

Problem z mężem.


Witam wszystkich.
Potrzebuje kilku rad i skierowania w jakąś drogę życia bo chyba się na niej zgubilam. Mam 20 lat i 3 letnie dziecko mam też męża od 3 lat. Tak wiem zaszłam w ciążę bardzo szybko ale uważam że wzięłam na siebie tą odpowiedzialność i wychowuje swoją córeczkę lepiej niż nie jedne matki starsze ode mnie. Mała ma wszystko czego potrzebuje wraz z zainteresowaniem i miłością rodziców. Jest jednak problem z mężem jest on dla nas bardzo dobry stara się żebyśmy miały na wszystko i tak jest niczego nie musimy sobie odmawiać ale jego zdaniem pieniądze to wszystko. Jego głównym problemem jest alkohol. Nie jest na tyle uzależniony żeby wstawać rano i pić ale kiedy już przychodzi wieczór to uważa że jest to wręcz konieczne. Nie przeszkadzało mi to do czasu kiedy kończyło sie to na trzech piwach ale teraz już przesadza. Codziennie chodzi spać pijany lub konkretnie podpity. Moje dziecko to widzi i mówi że tatuś chla a mi serce pęka kiedy to słyszę. Przy próbach rozmowy i tłumaczeniu problemu uważa że co to takiego że on sobie wypije w domu. Ostatnio powiedział mi że albo to zaakceptuje albo ja mam z tym problem bo on nie. Jest też bardzo wybuchowym człowiekiem ale po alkoholu pogłębia się to bardzo. Lepiej żeby nie mówic czegoś co mu nie pasuje. Kłócimy się tylko przez alkohol z którego mąż nie potrafi zrezygnować . Co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasia2879x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:00   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Problem z mężem.

Mała nie ma wszystkiego
czego potrzebuje. Potrzebuje trzezwego ojca, a ma alkoholika.
Sama nie wymyslilaby określenia, że tatuś chleje.
Co robić ? Najzdrowiej byłoby odejść, skoro mąż chce dalej pić.

Sent from my HTC One using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:04   #3
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Problem z mężem.

Też bym zastanawiała się nad odejściem. Picie to jedno, ale skoro jest wybuchowy to co zrobisz jak zacznie podnosić rękę na Ciebie za to, że Ty go upominasz, bo pije? Albo jeszcze gorzej - na dziecko? Przecież po alkoholu ludzie nie kontrolują się.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87

Edytowane przez _madame_m_
Czas edycji: 2016-08-27 o 21:05
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:05   #4
xasia2879x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mała nie ma wszystkiego
czego potrzebuje. Potrzebuje trzezwego ojca, a ma alkoholika.
Sama nie wymyslilaby określenia, że tatuś chleje.
Co robić ? Najzdrowiej byłoby odejść, skoro mąż chce dalej pić.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Pewnie zrobiłabym to już jakiś czas temu ale nie mam za bardzo wyjścia. Nie pracuje, zajmuje się dzieckiem. Nie mam też rodziny czy znajomych do których mogłabym pójść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Też bym zastanawiała się nad odejściem. Picie to jedno, ale skoro jest wybuchowy to co zrobisz jak zacznie podnosić rękę na Ciebie za to, że Ty go upominasz, bo pije?
Tak się już zdążyło . Nawet dziś nie mam już sił. Żebym tylko miała do kogo pójść..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasia2879x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:06   #5
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Problem z mężem.

A ja najpierw polecam udanie sie do psychologa...
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:08   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez xasia2879x Pokaż wiadomość
Pewnie zrobiłabym to już jakiś czas temu ale nie mam za bardzo wyjścia. Nie pracuje, zajmuje się dzieckiem. Nie mam też rodziny czy znajomych do których mogłabym pójść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------


Tak się już zdążyło . Nawet dziś nie mam już sił. Żebym tylko miała do kogo pójść..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istnieją domy samotnej matki.
Poza tym możesz do takiego kroku się przygotować np. finansowo, odłożyć kasę, poszukać w mdzy czasie pracy.
Poza tym możesz się skontaktować z poradnią zajmującą się uzależnieniem i i współuzależnieniem (otrzymać wsparcie, informacje, może terapię).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:10   #7
xasia2879x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z mężem.

Myślałam nad takim rozwiązaniem , tylko jednego jestem pewna że jak już to pójdę tam sama bo mąż mnie wysmieje jak zaproponowałabym mu takie rozwiązanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Istnieją domy samotnej matki.
Poza tym możesz do takiego kroku się przygotować np. finansowo, odłożyć kasę, poszukać w mdzy czasie pracy.
Poza tym możesz się skontaktować z poradnią zajmującą się uzależnieniem i i współuzależnieniem (otrzymać wsparcie, informacje, może terapię).
Dziękuję za radę. Jest to już pewne rozwiązanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasia2879x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-27, 21:12   #8
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Istnieją domy samotnej matki.


Jakby mnie jakikolwiek partner uderzył to ja bym nawet nie próbowała zastanawiać się - spakować siebie, spakować dziecko i spróbować dostać się do domu samotnej matki.
I albo on uderzy się w głowę i wtedy dojdą do niego argumenty, że powinien iść na terapię albo nie ma za czym nawet płakać. Masz swój skarb w postaci dziecka, więc chroń je jak oka w głowie.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:14   #9
xasia2879x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z mężem.

Tak wiem, kocham moją córkę nad życie i bardzo bym chciała żeby była szczęśliwym i pogodnym dzieckiem a nie w oczach tylko pijanego ojca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasia2879x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:15   #10
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: Problem z mężem.

Jesli nie chcesz zmarnowac zycia to zastanow sie nad tym malzenstwem..moja ciocia cale zycie sie meczy z alkoholikiem, on nawet jej zabrania z domu wychodzic i z kolezankami sie spotykac,moze tylko jak jest nachlany i śpi.jak wrocila z nad morza to nie chcial jej do domu wpuscic za to,ze wyjechala. Połowe przechlewa bo twierdzi,ze to sa jego pieniadze. Ciagle jej robi awantury,zreszta po alko to kazdemu,w rodzinie to nikt nie chce sie z nim spotykac
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:17   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez xasia2879x Pokaż wiadomość
Pewnie zrobiłabym to już jakiś czas temu ale nie mam za bardzo wyjścia. Nie pracuje, zajmuje się dzieckiem. Nie mam też rodziny czy znajomych do których mogłabym pójść.
Postaraj się znaleźć przedszkole dla dziecka i pracę dla siebie. To ułatwi Ci uniezależnienie się od męża. Druga sprawa, po rozwodzie, jeśli Ty zajmowałabyś się dzieckiem, mogłabyś otrzymywać od byłego męża alimenty na utrzymanie córki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-27, 21:38   #12
xasia2879x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Postaraj się znaleźć przedszkole dla dziecka i pracę dla siebie. To ułatwi Ci uniezależnienie się od męża. Druga sprawa, po rozwodzie, jeśli Ty zajmowałabyś się dzieckiem, mogłabyś otrzymywać od byłego męża alimenty na utrzymanie córki.
Do tego właśnie zmierzam . Mała jest juz zapisana do przedszkola idzie od września. Szukam pracy . Nie chce byś uzależniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasia2879x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:05   #13
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez xasia2879x Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Potrzebuje kilku rad i skierowania w jakąś drogę życia bo chyba się na niej zgubilam. Mam 20 lat i 3 letnie dziecko mam też męża od 3 lat. Tak wiem zaszłam w ciążę bardzo szybko ale uważam że wzięłam na siebie tą odpowiedzialność i wychowuje swoją córeczkę lepiej niż nie jedne matki starsze ode mnie. Mała ma wszystko czego potrzebuje wraz z zainteresowaniem i miłością rodziców. Jest jednak problem z mężem jest on dla nas bardzo dobry stara się żebyśmy miały na wszystko i tak jest niczego nie musimy sobie odmawiać ale jego zdaniem pieniądze to wszystko. Jego głównym problemem jest alkohol. Nie jest na tyle uzależniony żeby wstawać rano i pić ale kiedy już przychodzi wieczór to uważa że jest to wręcz konieczne. Nie przeszkadzało mi to do czasu kiedy kończyło sie to na trzech piwach ale teraz już przesadza. Codziennie chodzi spać pijany lub konkretnie podpity. Moje dziecko to widzi i mówi że tatuś chla a mi serce pęka kiedy to słyszę. Przy próbach rozmowy i tłumaczeniu problemu uważa że co to takiego że on sobie wypije w domu. Ostatnio powiedział mi że albo to zaakceptuje albo ja mam z tym problem bo on nie. Jest też bardzo wybuchowym człowiekiem ale po alkoholu pogłębia się to bardzo. Lepiej żeby nie mówic czegoś co mu nie pasuje. Kłócimy się tylko przez alkohol z którego mąż nie potrafi zrezygnować . Co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja na twoim miejscu bym się rozwiodła. Chociaż nie, stop!
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń. /
Ale podsumowywując, sensowne rozwiazanie to rozwód.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2016-08-27 o 22:06
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:08   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez xasia2879x Pokaż wiadomość
Do tego właśnie zmierzam . Mała jest juz zapisana do przedszkola idzie od września. Szukam pracy . Nie chce byś uzależniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobrze
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:18   #15
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
No ja na twoim miejscu bym się rozwiodła. Chociaż nie, stop!
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń. /
Ale podsumowywując, sensowne rozwiazanie to rozwód.
Okropny komentarz. Nie musisz się chwalić tym jaka to rozsądna niby jesteś. Wiele osób uprawia seks jeszcze wcześniej niż w 17. roku życia i nikt do tego twojego błogosławieństwa nie potrzebuje. Dziewczyna kocha dziecko i jest szczęśliwa że je ma więc takie uwagi są nie na miejscu
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 23:23   #16
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
No ja na twoim miejscu bym się rozwiodła. Chociaż nie, stop!
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń. /
Ale podsumowywując, sensowne rozwiazanie to rozwód.
Porada roku dosłownie...
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 01:11   #17
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń.
Łaaał. Zazdro. Fajnie masz. Miło, że napisałaś.
Naprawdę, ważny głos w dyskusji. Pomogłaś autorce. Podałaś jej na tacy sposób, który rozwiąże wszystkie jej problemy. A i nam, szarym podczytywaczom rozpaliłaś kaganek rozsądku, którego blask będzie nas prowadził do końca naszych dni.
W imieniu swoim i całego narodu: dziękujemy.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 01:42   #18
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Problem z mężem.

O alimenty możesz wystąpić już teraz. Nie musisz mieć rozwodu.
Zastanów się czy chcesz z nim być.
Jeśli tak, to zawalcz o związek: pokaż mu, że jesteś samodzielna, że dasz radę sobie bez niego, choć łatwo nie będzie. Praca, dodatkowe zajęcia itp. Zaangazuj go w domowe zadania. Gdy staniesz na nogi postaw jasne warunki: leczenie, terapia I zero alko. Albo koniec.
Jeśli Noe chcesz z nim być, to szykuj się na batalię, praca, szukanie mieszkania. I pilnuj się, bo taki facet często grozi, szukanie, szuka haków. Jeśli pracuje legalnie zrób sobie kopie jego papierów, bo często tuż przed sprawa o alimenty druga strona lubi "tracić" pracę, by tylko alimenty były małe. I co najwazniejsze: zacznij od psychologa. Dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 06:48   #19
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Problem z mężem.

Praca,alimenty,500plus jesli jeszcze bedzie i w zaleznosci od Twojej potencjalnej wyplaty.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-28, 07:38   #20
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
No ja na twoim miejscu bym się rozwiodła. Chociaż nie, stop!
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń. /
Ale podsumowywując, sensowne rozwiazanie to rozwód.
Cieszymy się, że jesteś taka rozważna i rozsądna. Popracuj jeszcze trochę nad empatią.

Autorko, mąż ma ewidentny problem z nadużywaniem alkoholu. Poszukaj, proszę poradni dla uzależnionych w Twojej okolicy, znajdziesz tam fachowców, którzy podpowiedzą jak postępować z osobą uzależnioną i jak Ty, jako osoba współuzależniona (daruj, wiem, że sama nie pijesz ale osoby z najbliższego otoczenia uzależnionego nazywa się osobami współ uzaleznionymi) możesz sobie poradzić.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 08:29   #21
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
No ja na twoim miejscu bym się rozwiodła. Chociaż nie, stop!
Nie byłabym na twoim miejscu bo nie wpadłabym nigdy na to, aby w wieku 17 lat uprawiać seks lub dalej (o zgrozo!) uprawiać seks bez należytych zabezpieczeń. /
Ale podsumowywując, sensowne rozwiazanie to rozwód.
Przecież problemem nie jest dziecko a mąż autorki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 09:15   #22
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Problem z mężem.

no niestety ale się wkopałaś. ale jak widać nie jest źle bo widzisz że coś jest nie tak (a niektóre na twoim miejscu stwierdziłyby że tak najwyraźniej musi być). najlepiej byłoby jak najszybciej odejść od niego. skoro nie możesz liczyć na pomoc rodziny/znajomych to zorientuj się gdzie jest dom samotnej matki i popytaj jak się tam dostać, nie ma co czekać aż znajdziesz pracę bo nie wiesz jak szybko ci się to uda. psycholog może też by ci się przydał. zrób to przede wszystkim dla córki, bo jeśli będzie się wychowywać z ojcem alkoholikiem, na dodatek wybuchowym, to źle to wpłynie na jej psychikę. nie ma go co bronić że to nie jest typ który rano wstaje i od razu się upija, skoro codziennie musi się wieczorem upić i nie widzi w tym nic złego to jest uzależniony, jeśli upija się codziennie to on nigdy nie jest do końca trzeźwy. i według mnie nie ma co bawić się w podchody i terapię da niego, bo może dojdzie do niego że ma problem i się zmieni, a jak nie to wtedy koniec, tylko odejść. może wtedy dojdzie to do niego, chociaż nawet jakby się zmienił to i tak później nie ryzykowałabym powrotem
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 10:37   #23
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Problem z mężem.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2016-08-28 o 10:39
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 10:54   #24
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Problem z mężem.

Falabella jaka utrzymanka?Zwiazek to wspolna kasa i wydatki,a nie bycie czyims utrzymankiem.Jesli bedziesz w sytuacji,kiedy Twoj facet bedzie zarabiac wiecej,to staniesz sie utrzymanka?
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:04   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Falabella jaka utrzymanka?Zwiazek to wspolna kasa i wydatki,a nie bycie czyims utrzymankiem.Jesli bedziesz w sytuacji,kiedy Twoj facet bedzie zarabiac wiecej,to staniesz sie utrzymanka?
Dziecko ma 3 lata juz od poltora roku mogloby byc w zlobku a mama w szkole lub pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:10   #26
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez Szangal1206 Pokaż wiadomość
A ja najpierw polecam udanie sie do psychologa...
*psychoterapeuty.


autorko, Twój mąż musi się napić co wieczór, a więc jest uzależniony. dziecko wychowuje się w domu z alkoholikiem-rodzicem, a to niszczy koszmarnie. rób, co tylko możesz, by wyjść z tej sytuacji.

1. przedszkole / żłobek dla małej. im mniej ona będzie widziała tego ojca, tym lepiej (smutne, ale prawdziwe).
2. praca dla Ciebie. szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj.
3. wszelkie ośrodki pomocy społecznej, domy samotnej matki. poszukaj w internecie, popytaj, podzwoń. zobacz, jakie masz możliwości w swojej okolicy.
4. u swojego lekarza rodzinnego poproś o skierowanie na psychoterapię ze wzgl. na alkoholizm męża. jego alkoholizm już wywarł wpływ na Twoim dziecku, potrzebujesz wiedzieć, jak teraz to 'odkręcić'.
5. moim zdaniem to jest moment na postawienie mężowi ultimatum. wiadomo, że musisz mieć jakiś plan B, ale powinnaś jasno powiedzieć: albo alkohol albo my. musisz jasno zasygnalizować, że to jest problem, że to jest stan rzeczy nie do zaakceptowania. on pewnie tego nie weźmie, obrazi się, zacznie wrzeszczeć. ale Ty powinnaś to powiedzieć, raz a dobrze.

odwagi, droga autorko. nie będzie łatwo, ale warto.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:12   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problem z mężem.

Poszukaj pracy z zamieszkaniem czasem w hotelach masz swoj pokoj i pracujesz jako pokojowka/kelnerka etc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:36   #28
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Najprawdopodobniej.

Żadna 17-latka nie jest w stanie podołać macierzyństwu (podołać mogą co najwyżej jej rodzice i jakoś jej pomóc, ale nigdy ona sama), więc tutaj mamy 20-latkę bez wykształcenia i pracy, której wydaje się, że jest odpowiedzialną mamą. Bardzo smutne.

Najważniejsze pytanie- czy coś umiesz? Jesteś pewna, że nie masz żadnej osoby, u której mogłabyś się zatrzymać przynajmniej na jakiś czas? Na początku byłoby znacznie łatwiej.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 14:03   #29
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
no niestety ale się wkopałaś. ale jak widać nie jest źle bo widzisz że coś jest nie tak (a niektóre na twoim miejscu stwierdziłyby że tak najwyraźniej musi być). najlepiej byłoby jak najszybciej odejść od niego. skoro nie możesz liczyć na pomoc rodziny/znajomych to zorientuj się gdzie jest dom samotnej matki i popytaj jak się tam dostać, nie ma co czekać aż znajdziesz pracę bo nie wiesz jak szybko ci się to uda. psycholog może też by ci się przydał. zrób to przede wszystkim dla córki, bo jeśli będzie się wychowywać z ojcem alkoholikiem, na dodatek wybuchowym, to źle to wpłynie na jej psychikę. nie ma go co bronić że to nie jest typ który rano wstaje i od razu się upija, skoro codziennie musi się wieczorem upić i nie widzi w tym nic złego to jest uzależniony, jeśli upija się codziennie to on nigdy nie jest do końca trzeźwy. i według mnie nie ma co bawić się w podchody i terapię da niego, bo może dojdzie do niego że ma problem i się zmieni, a jak nie to wtedy koniec, tylko odejść. może wtedy dojdzie to do niego, chociaż nawet jakby się zmienił to i tak później nie ryzykowałabym powrotem
Niestety w tym przypadku problem jest o tyle większy, że mąż nie widzi swojego uzależnienia. Nie przyjmuje do wiadomości, że to nie jest normalne. Dopiero świadomy uzależnienia człowiek ma szansę odnieść sukces w jakiejkolwiek terapii. Na miejscu autorki spróbowałabym porozmawiać z mężem szczerze i przekonać go do psychologa. Zagrozić, że jeśli nie podejmie kroków to będzie musiała odejść. Ze to zachowanie niszczy ich związek. Ze najbardziej cierpi dziecko. A jeśli to nie poskutkuje - to niestety odejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
*psychoterapeuty.


autorko, Twój mąż musi się napić co wieczór, a więc jest uzależniony. dziecko wychowuje się w domu z alkoholikiem-rodzicem, a to niszczy koszmarnie. rób, co tylko możesz, by wyjść z tej sytuacji.

1. przedszkole / żłobek dla małej. im mniej ona będzie widziała tego ojca, tym lepiej (smutne, ale prawdziwe).
2. praca dla Ciebie. szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj.
3. wszelkie ośrodki pomocy społecznej, domy samotnej matki. poszukaj w internecie, popytaj, podzwoń. zobacz, jakie masz możliwości w swojej okolicy.
4. u swojego lekarza rodzinnego poproś o skierowanie na psychoterapię ze wzgl. na alkoholizm męża. jego alkoholizm już wywarł wpływ na Twoim dziecku, potrzebujesz wiedzieć, jak teraz to 'odkręcić'.
5. moim zdaniem to jest moment na postawienie mężowi ultimatum. wiadomo, że musisz mieć jakiś plan B, ale powinnaś jasno powiedzieć: albo alkohol albo my. musisz jasno zasygnalizować, że to jest problem, że to jest stan rzeczy nie do zaakceptowania. on pewnie tego nie weźmie, obrazi się, zacznie wrzeszczeć. ale Ty powinnaś to powiedzieć, raz a dobrze.

odwagi, droga autorko. nie będzie łatwo, ale warto.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 17:52   #30
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Problem z mężem.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej.

, więc tutaj mamy 20-latkę bez wykształcenia i pracy, której wydaje się, że jest odpowiedzialną mamą. Bardzo smutne.
.
Po czym wnosisz że nie ma wykształcenia?
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 11:58:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.