Dziwne guzki obok łechtaczki!!!??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-13, 10:04   #1
ntimoys89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Exclamation

Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???


Witam dziewczyny! Mam taki problem! Otóż w okolicy łechtaczki, a dokladnie pod skóra, obok niej mam jakby guzka. Widać to golym okiem (nie guzka bo to czuc przy dotyku) ale jakby napuchnieta prawa str. łechtaczki. (dzisiaj chyba nawet wyczyłam z lewej).Trochę boli jak go dotknę i jest taki dość twardawy. Dodam, ze wlasnie jestem na antybiotykach Tetralysal (już miesciąc) i zastanawiam sie czy to może jakiś skutek uboczny tego leku(???) Blagam o jakas wskazowke bo "guzek" to mnie juz martwi solidnie((( Jest dokladnie pod skóra przy lechtaczce. HELP!!!! i z góry baaaardzo dziekuje!

Edytowane przez ntimoys89
Czas edycji: 2009-09-13 o 10:05
ntimoys89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:38   #2
madzia113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Cześć. Z tego co wiem te gruczoły są rozlokowane wszedzie na sromie. I po jednej i po drugiej stronie. Musisz najpierw udać się do lekarza a on zdiagnozuje co Ci dolega. Ja mam taki guzek od dwóch tygodni i byłam u lekarza-najpierw chciał nacinać ale jak zobaczył że to maleństwo to dał sobie spokój. Zapisał tantum rosa i kazał smarować oxykordem no i antybiotyki które nic nie pomogły. Czytałam że pomagają kompresy z zimna(lód) albo z gorącym okładem-próbuje na ciepło i zobaczymy. Wiele kobiet ma tą przypadłość-więc chyba nie ma co panikować. Ja się wystraszyłam że to jakiś rakle lekarz mnie tylko wysmiał. Pozdrawiam
madzia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:15   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Wiesz ja tak samo się martwiłam, miałam coś bardzo podobnego. Taki guzek pod skórą na zewnątrz niewidoczny. Poszłam do lekarza, powiedział że to absolutnie nic takiego. Przepisał mi detreomycynę maść i zniknęło po trzech dniach smarowania ;} To nic takiego, nie martw się.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:26   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Cytat:
Napisane przez ntimoys89 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Mam taki problem! Otóż w okolicy łechtaczki, a dokladnie pod skóra, obok niej mam jakby guzka. Widać to golym okiem (nie guzka bo to czuc przy dotyku) ale jakby napuchnieta prawa str. łechtaczki. (dzisiaj chyba nawet wyczyłam z lewej).Trochę boli jak go dotknę i jest taki dość twardawy. Dodam, ze wlasnie jestem na antybiotykach Tetralysal (już miesciąc) i zastanawiam sie czy to może jakiś skutek uboczny tego leku(???) Blagam o jakas wskazowke bo "guzek" to mnie juz martwi solidnie((( Jest dokladnie pod skóra przy lechtaczce. HELP!!!! i z góry baaaardzo dziekuje!
najlepiej idź z tym do gina.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:04   #5
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Idź do ginekologa, zawsze lepiej jest dmuchać na zimne niż potem żałować. Ja Ci nie powiem czy to coś złego czy też nie, bo ani nie jestem lekarzem, ani nie mam możliwości Cię obejrzeć (z której z resztą chyba bym nie skorzystała ). Jeśli nie masz pieniędzy to zapisz się na wizytę na kasę chorych. Poczekasz pewnie jakiś czas, ale co zrobić.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:50   #6
ntimoys89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Dziękuję bardzo dziewczynki, jesteście kochane ) Uspokoiłyście mnie trochę, ale i tak jutro musze pędzić zapisać się do ginekologa. Mam tylko nadzieję, że zdąży mnie przyjąć do końca września, bo potem wracam na studia do innego miasta i będę miała duuuży problem. Ehh ;/ A mam w domu detromecynę może spróbuję też posmarować? Jak myslicie?
ntimoys89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:20   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Hmmmm... wiesz nie wiem, to silna maść, wydaje mi się że najpierw lekarz przepiszę ci antybiotyki a jeśli one nie podziałają, wtedy to. Chyba że na prawdę bardzo cie boli, to spróbuj - sytuacji nie pogorszysz...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 07:50   #8
madzia113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwne guzki obok łechtaczki!!!???

Daj znać co z tym guzkiem. Ta maść co masz to na co?
madzia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.