Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-29, 23:24   #31
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Mój syn ma 2 lata i ulubiona maskotkę. jest tak wycierana , że szok no ale tylko z nią usypia ona go uspakaja itp . wszędzie z nami ;0
ostatnio znajoma stwierdziła , ze powinnam małego powili odzwyczajać od maskotki , bo później będzie problem
i tak mi trochę klin wbiła , bo ja uważam , że młody z czasem sam ją odstawi
czy Wasze dzieci miały taka ulubiona przytulankę ? do jakiego wieku?
Mój kuzyn miał tzw pieluchę-śmierdziuchę
Była to pielucha tetrowa opluta, wymemlana i oczywiście najlepsza była taka obrzydliwa, szara i śmierdząca Za nic nie chciał dać jej do prania, wielkimi sposobami trzeba było ją mu podkradać do prania co oczywiście kończyło się wrzaskiem, kiedy wracała do łóżka czysta
Rozstał się z nią dopiero jak poszedł do zerówki, wcześniej nie dało rady. Chociaż się przed innymi jej wstydził, to i tak z nią spał..
Zatem myślę, że taki miś nie jest groźny zwłaszcza u dwulatka, który traktuje go tak jak napisała Scio

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
podepne się pod wątek z moim pytaniem: czy wypada przewijać roczne dziecko no na ławce, oczywiście na podkładzie?
ja Ci nie powiem, czy wypada. Ja nigdy nie przewijałam ani nie karmiłam piersią w miejscach publicznych. Nie dlatego, że uważam, że nie wypada, dla mnie byłoby to niekomforowe, a w zasadzie myślę, że pielęgnacja jak i karmienie dziecka ma być zabiegiem komfortowym i dla matki i dla dziecka. Na szczęście udało mi się obejść bez sytuacji krytycznych i przewijać tak nie musiałam. Często za to robiłam to w samochodzie
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 12:05   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

Katalin, moja córka takiej ukochanej rzeczy nie ma (nooo, ok smoczek, ale to na zasypianie tylko) i żałuję. Bo taka maskotka to świetny uspokajacz, i olej znajomą - ty wiesz, jak ja często widzę dzieci na dworze z czymś takim? I to starsze, na oko nawet 5letnie, dla mnie to ani dziwne, ani złe, tylko - tak jest, tak ma być Przecież nawet gdy pierwszy raz dziecko do przedszkola idzie to zalecają przedszkola, by miało coś takiego ukochanego ze sobą, właśnie jako uspokajacz do tulenia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 12:16   #33
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

ja tez bym olala znajoma ktora tak gada :/....
moj syn jako uspokajacz ma mnie i cycka (ma 2 lata - i od czwartku odstawiam go), ale chcialabym zeby kiedys zamiast mnie mial jakiegos misiaka-przytulanke i tak dlugo jak bedzie go potrzebowal tak dlugo bedzie go mial - nie widze w nim nic zlego.
przytulanka to nie smoczek, ani piers gdzie nagle przychodzi moment ze trzeba odstawic nie pytajac sie dziecka o zdanie.
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:38   #34
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

osobiście nie widzę nic złego z przewijaniu dziecka na ławce, jeśli nie ma innej możliwości.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:54   #35
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
podepne się pod wątek z moim pytaniem: czy wypada przewijać roczne dziecko no na ławce, oczywiście na podkładzie?
A co to znaczy czy wypada? Jeśli nie masz innego wyjścia, dziecię wyje, bo ma mokro...Przerabiałam wielokrotnie na spacerze w parku, z którego miałam za daleko do domu, by tam zmienić pieluchę. Trzeba tylko uważać, żeby nie spadło. Jak miałam możliwość, to kładłam dziecko na trawniku, oczywiście z podkładami.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:06   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wątek z serii "do jakiego wieku powinno się dziecku"- dorastający chłopiec :-)

Ja kiedyś na podłodze w łazience CH musiałam przewinąć... Na podkładzie, rzecz jasna. Pokój dla matki z dzieckiem - zamknięty, jakżeby inaczej...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.