Szkoła policealna do studiów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-26, 15:53   #1
izulcia_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93

Szkoła policealna do studiów.


Studiuję nauki o rodzinie. Zastanawiam się czy nie zapisać się jeszcze do szkoły policealnej (zaocznie). Chciałabym aby kierunek w tejże szkole był jakoś powiązany z moimi studiami lub po prostu aby zapewnił jakiś ciekawy zawód bądź po prostu przydał się w życiu. Może macie jakieś doświadczenia związane ze szkołami policealymi?
izulcia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:03   #2
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Ja uczę się obecnie w szkole policealnej na kierunku tech. farmaceutyczny i moje doświadczenia są jak na razie jak najbardziej pozytywne, choć nauki mam więcej niż na wcześniejszych studiach, ogólnie wygląda to mniej więcej jak w liceum
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:05   #3
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

ja obecnie czekam na wyniki matur. Natomiast od września chciałabym iść do szkoły policealnej.
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 23:14   #4
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
Studiuję nauki o rodzinie. Zastanawiam się czy nie zapisać się jeszcze do szkoły policealnej (zaocznie). Chciałabym aby kierunek w tejże szkole był jakoś powiązany z moimi studiami lub po prostu aby zapewnił jakiś ciekawy zawód bądź po prostu przydał się w życiu. Może macie jakieś doświadczenia związane ze szkołami policealymi?
Pomysl bardzo dobry wg mnie. Poszłabym na pokrewny kierunek, ale nie na ten sam, ktory studiujesz. Uwazam, ze moze Ci sie to w przyszlosci przydac.
Sama chodzilam do szkoly policealnej na kierunek roczny, zupelnie nie zwiazany z kierunkiem moich studiow- zrobilam sobie przerwe miedzy studiami, a grafike komp. wybralam, bo interesuje sie tym, lubie to i kto wie, moze mi sie to przyda...

Poogladaj szkoly policealne w Twojej okolicy, kierunki, jakie proponuja, popytaj znajomych, moze do tych szkol chodzili.
Powodzenia
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 00:59   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

A ja offtopowo zapytam co to za studia "nauka o rodzinie". Pierwsze slysze a zaciekawilo mnie to.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 09:41   #6
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;20291175]A ja offtopowo zapytam co to za studia "nauka o rodzinie". Pierwsze slysze a zaciekawilo mnie to.[/QUOTE]
ja znalazłam coś takiego
"Absolwenci kierunku nauki o rodzinie uzyskują szeroko rozumianą wiedzę psychologiczną, pedagogiczną, biomedyczną, socjologiczną, prawną, filozoficzno-antropologiczną, a także teologiczną związaną z problematyką rodzinną. Wiedza psychologiczna, pedagogiczna i biomedyczna daje gruntowne przygotowanie dla zrozumienia psychologicznych uwarunkowań zachowań indywidualnych i społecznych, wyjaśnia funkcjonowanie człowieka w systemach rodzinnych oraz edukuje w zakresie niesienia pomocy społecznej."
zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 10:21   #7
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

martynusia222 mówisz,że nauka w policealce wygląda podobnie jak w liceum czyli sprawdziany,kartkówki są ??
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 11:31   #8
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Znam kilku absolwentów nauk o rodzinie i pracują zazwyczaj jako pracownicy socjalni albo dorabiają sobie jako doradcy w świetlicach przykościelnych,
co do kierunków pokrewnych polecałabym:
- opieka psychopedagogiczna
- opiekun w domu pomocy społecznej
- opiekun środowiskowy
- psychologia / socjologia
szczerze mówiąc kierunków ściśle powiązanych jest raczej niewiele...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 11:37   #9
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
Napisane przez izulcia_90 Pokaż wiadomość
Studiuję nauki o rodzinie. Zastanawiam się czy nie zapisać się jeszcze do szkoły policealnej (zaocznie). Chciałabym aby kierunek w tejże szkole był jakoś powiązany z moimi studiami lub po prostu aby zapewnił jakiś ciekawy zawód bądź po prostu przydał się w życiu. Może macie jakieś doświadczenia związane ze szkołami policealymi?
Czyli? Na Twoim miejscu wybrałabym tę drugą i trzecią możliwość, tzn. ciekawy zawód i przydatność w życiu


Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
martynusia222 mówisz,że nauka w policealce wygląda podobnie jak w liceum czyli sprawdziany,kartkówki są ??
Ja chodziłam do szkoły policealnej i było podobnie jak w liceum. Tzn. zajęcia wyglądały podobnie, bo szkoła była w trybie zaocznym, dwa weekendy w miesiącu, od 8 do 16. Zajęcia były w formie wykładów, czasem coś pisaliśmy, czasem nauczyciele rozdawali kserówki i nic nie musieliśmy robić. Na zakończenie semestru z każdego przedmiotu było zaliczenie, albo w formie testu albo pisaliśmy w domu wypracowanie Nikt nie miał problemu z zaliczeniem

Ogólnie jestem zadowolona. Teraz studiuję, ale oprócz studiów mam już fajny zawód. Nawet proponowali nam pracę, ale wtedy nie mogłam skorzystać
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Nija_
Czas edycji: 2010-06-27 o 11:38
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 11:54   #10
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

ja myślę o opiekunce dziecięcej ( dzienne,2lata) a potem mogę sobie pójść na studia- pedagogika przedszkolna i wychowanie wczesnoszkolne.
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 12:10   #11
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

nie lepiej od razu na pedagogike isc po tym tez masz uprawnienia do opieki nad dziecmi raczej szkoda dwoch lat marnowac
zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 12:12   #12
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

czuję,że maturę zawaliłam...
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 13:53   #13
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Też bym chętnie w czasie studiów, może na 2 roku zaczęła dodatkowo jakiś kurs czy studium z racji deficytu kierunków związanych z moją wymarzoną pracą... Studia traktuje raczej jako bazę którą chciałabym uzupełnić szkołami policealnymi, zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 15:24   #14
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Znam kilku absolwentów nauk o rodzinie i pracują zazwyczaj jako pracownicy socjalni albo dorabiają sobie jako doradcy w świetlicach przykościelnych,
Kwalifikacje absolwenta
Absolwent jest przygotowany do pracy w charakterze:
- specjalisty /pełnomocnika/ do spraw rodziny (Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy, Urząd Miasta, instytucje pozarządowe)
- pracownika socjalnego lub referenta (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, hospicjum, placówka Caritas i inne placówki opiekuńczo-rehabilitacyjne),
- pracownika poradni małżeńskich i rodzinnych (doradcy, konsultanta),
- kuratora sądowego dla dorosłych, kuratora rodzinnego, mediatora (placówki wymiaru Sprawiedliwości),
- nauczyciela w zakresie przygotowania dzieci i młodzieży do życia małżeńskiego i rodzinnego
(po ukończeniu specjalności nauczycielskiej)

[ze strony uwm]
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'

Edytowane przez wredek
Czas edycji: 2010-06-27 o 15:30
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:27   #15
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
A ja offtopowo zapytam co to za studia "nauka o rodzinie". Pierwsze slysze a zaciekawilo mnie to.
http://www.uni.opole.pl/show.php?lang=pl&m=22&id=334

Cytat:
martynusia222 mówisz,że nauka w policealce wygląda podobnie jak w liceum czyli sprawdziany,kartkówki są ??
Ja chodzilam system zaocznym, zajecia w soboty i w niedziela od 8.15- 17.00, czasem krocej, ale nigdy dluzej. Najpierw przerabialismy dany material, potem bylo zaliczenie (jakos slowo sprawdzian mi tutaj nie pasuje, jednak to juz nieco wyzszy poziom niz liceum i inne slownictwo )

Cytat:
Znam kilku absolwentów nauk o rodzinie i pracują zazwyczaj jako pracownicy socjalni albo dorabiają sobie jako doradcy w świetlicach przykościelnych,
Moja kolezanka, ktora ma ukonczyony ten kierunek prowadzi spotkania dla przyszlych nowozencow w poradnii malzenskiej przy kosciele, jak wiadomo przy slubie koscielnym odbycie takiego kursu jest obowiazkiem.

Poza tym raz jeszcze napisze- sa takie szkoly wyzsze, ktore przyjmuja po 2letnich policealnych tylko na rok czasu na indywidualny tryb nauczania i w ciagu roku daja Ci mozliwosc zdobycia tytulu licencjata. Takze mozna isc na 2lata policealnej, a potem na rok i miec juz tytul licencjata.
weronika_91, nie wiem skad jestes, ale moze u ciebie jest taka szkola, ktora tak robi. W moich okolicach takie szkoly sa.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:03   #16
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
weronika_91, nie wiem skad jestes, ale moze u ciebie jest taka szkola, ktora tak robi. W moich okolicach takie szkoly sa.
oj nie mam pojęcia czy istnieje taka możliwość. Fajnie by było gdyby tak można... muszę się dowiedzieć.
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 15:31   #17
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

[QUOTE=weronika_91;2029348 5]martynusia222 mówisz,że nauka w policealce wygląda podobnie jak w liceum czyli sprawdziany,kartkówki są ??[/QUJa ucze się dziennie, nie wiem jak jest zaocznie, są sprawdziany , karkówki, 45 minutowe lekcje, oceny po semestrze, bardziej przypomina to liceum niz szkołę wyższą, no i przede wszystkim jest się inaczej traktowanym przez nauczycieli, na studiach jest się bardziej anonimowym i za wszystkim trzeba latać samemu, uczy to bardziej dorosłości niż szkoła policealna, u mnie połowa w klasie to jeszcze "takie dzieci"
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 20:09   #18
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Szkoła policealna do studiów.

Cytat:
Napisane przez izulcia_90 Pokaż wiadomość
Studiuję nauki o rodzinie. Zastanawiam się czy nie zapisać się jeszcze do szkoły policealnej (zaocznie). Chciałabym aby kierunek w tejże szkole był jakoś powiązany z moimi studiami lub po prostu aby zapewnił jakiś ciekawy zawód bądź po prostu przydał się w życiu. Może macie jakieś doświadczenia związane ze szkołami policealymi?

hej,
ja zrobiłam właśnie taki myk, jak w temacie wątku. Studiowałam Zarządzanie i Marketing, a dodatkowo zrobiłam sobie szkołę policealną z reklamy w Cosinusie - więc w obrebie zainteresowań
Bardzo fajna sprawa, bo teraz mam dwa tytuły i nieco szersze pole manewru niż tylko po samym marketingu, bo wiedzę nieco poszeżyłam przy stosunkowo niewielkim nakładzie
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.