atrudnieniu praktykanta jak to zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 13:55   #1
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670

atrudnieniu praktykanta jak to zrobić?


Witam nie znalazłam podobnego watku
Chciałabym się zapytać czy macie może informacje-doświadczenie jakie formalności trzeba załatwić jak się w ogóle zabrać do tego - załatwić praktykantów- uczniów klas informatycznych na praktyki w firmie informatyczno-reklamowej. Jak to w ogóle wygląda posiadająć prywatną firmę ? czy ktoś wie ? dzięki za pomoc. czy ruszyć z tym do urzędu pracy czy do ministerstwa oświaty czy kurcze nie wiem wysłałam maila z zapytaniem do różnych szkół w pobliżu czy są chętni współpracować z moją firmą w ramach praktyk dla uczniów i dupa nikt się nie odezwał...
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:57   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: atrudnieniu praktykanta jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Witam nie znalazłam podobnego watku
Chciałabym się zapytać czy macie może informacje-doświadczenie jakie formalności trzeba załatwić jak się w ogóle zabrać do tego - załatwić praktykantów- uczniów klas informatycznych na praktyki w firmie informatyczno-reklamowej. Jak to w ogóle wygląda posiadająć prywatną firmę ? czy ktoś wie ? dzięki za pomoc. czy ruszyć z tym do urzędu pracy czy do ministerstwa oświaty czy kurcze nie wiem wysłałam maila z zapytaniem do różnych szkół w pobliżu czy są chętni współpracować z moją firmą w ramach praktyk dla uczniów i dupa nikt się nie odezwał...
Dziwne to bo to przeważnie uczniowie mają problem ze znalezieniem miejsca praktyki.
Do ministerstwa oświaty to za wysoko.
Ja bym się osobiście pofatygowała do takich szkół, zapytała dyrektora czy kierownika praktyk jak sprawa wygląda. Może nie ma takiego zapotrzebowania bo nie muszą odbywać takich praktyk, praktyki mają na miejscu w szkole lub już mają kogoś z kim współpracują i miejsc dla wszystkich uczniów wystarcza.

Do urzędu pracy też jak najbardziej powinnaś zajść , może potrzebują pracodawcy na staże dla uczestników szkoleń organizowanych w urzędzie. Czasem też są te staże dofinansowywane przez urząd pracy.

Na tablicach ogłoszeń na uczelniach i w szkołach też możesz zaoferować się.

Samo czekanie, że ktoś odpowie na twoje mailowe oferty może to być za mało.

Jest też kwestia tego czy to będą praktyki i staże płatne, czy praktykanci, stażyści nauczą się czegoś czy tylko będą wykonywać czynności czasem zupełnie niczego nie uczące, nie rozwijające.

Tu podam przykład dziewczyny która poszła na praktykę do zakładu fryzjerskiego i przez miesiąc tylko zamiatała, mopowała,robiła zakupy spożywcze właścicielce, myła szklanki,okna i drzwi zakładu,wynosiła śmieci. Głowy, włosów na głowie klientki nawet nie dotknęła.
Według właścicielki miała się nauczyć patrząc co ona robi.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:18   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: atrudnieniu praktykanta jak to zrobić?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:17   #4
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: atrudnieniu praktykanta jak to zrobić?

Dzięki za pomysł z ta tablica ogłoszeń czemu sama na to nie wpadłam?? zaciemnienie. Musze chyba przejść się faktycznie do dyrektorów szkól. dzięki
za info.
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 13:10   #5
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: atrudnieniu praktykanta jak to zrobić?

Tak na przyszłość do wszystkich dziewczyn z tym problemem- napisałam 4 maile do 4 różnych szkół 2 odpisały i sa chętne na współpracę, opisały warunki itd. więc maila czasami warto napisać.
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.