Indie - Delhi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-02, 11:20   #1
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214

Indie - Delhi


W kwietniu wybieramy się z TŻtem i jego znajomym do Delhi. Najważniejszym punktem wycieczki jest kilkudniowa konferencja, ale skoro już się tam wybieramy, to zamierzamy zostać trochę dłużej i pozwiedzać. I tu pojawia się kilka kwestii, które mnie nurtują:

1) Wizyta u lekarza w Centrum Medycyny Tropikalnej zaplanowana w najbliższym czasie, żeby ustalić plan szczepień i profilaktyki przeciwmalarycznej, ale i tak byłabym wdzięczna za wszelkie rady, jak ustrzec się przed chorobami. Są sprawy oczywiste typu napoje butelkowane, bez kostek lodu, nie jadać potraw z surowymi składnikami, moskitiery itp. Ale są też zapewne rzeczy, na które nie wpadłam i nie wyczytałam, więc proszę o wskazówki

2) Może polecicie też blogi podróżnicze/ przewodniki po Delhi. Czy w tak ograniczonym czasie (pozostanie wolnych około 3-4 dni, ale być może w dni konferencyjne damy radę się gdzieś wybrać, nie ma jeszcze dokładnego planu z godzinami) warto planować wyjazd w inne miejsce w Indiach, czy raczej skupić się na samym Delhi? Przeglądałam już kilka blogów, ale wymienione jest na nich bardzo mało miejsc wartych zobaczenia, nie wiem, ile realnie czasu to zajmuje. Podejrzewam, że nawet zwykły spacer po zatłoczonych ulicach czy pełnym przypraw targu może przynieść wiele emocji, ale chciałabym jak najwięcej wrażeń z takiej egzotycznej wyprawy wynieść (do tej pory moja najdalsza podróż to wycieczka do Niemiec).

3) Proszę też o rady, co spakować. Nie wiem, czy wypada tam ubrać np krótkie spodenki, czy raczej postawić na długie, cienkie bawełniane lub lniane spodnie/ spódnice? Nie posiadam takich, wiec musiałabym zaplanować zakupy sandałki będą ok, czy lepiej pełne, przewiewne buty?

Przepraszam, jeśli moje pytania są naiwne, ale jak wspomniałam jest to moja pierwsza tak daleka wycieczka i pierwsze zderzenie z inną kulturą, a chciałabym się do tego dobrze przygotować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-02 12:20:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.