zima kontrastowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 17:07   #31
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: zima kontrastowa

Tak szczerze?
Też nie zwracam na to uwagi!
Jestem opaloną blondynką, mam duże niebieskie oczy i ubieram się na wszystkie kolory, po prostu co mi wpadnie w oko to kupuję. Nie zastanawiam się przed zakupem czy bluzka pasuje mi do oczków. Jak mi się podoba, to biorę i tyle.
Nikogo nie obrażając , ale dla mnie to trochę bezsensowne.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:20   #32
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

Wiem że bezsensowne i wcale się nie obrażam, po prostu im więcej czytam na ten temat to szukam przykładów. Widzę na przykład dziewczynę i wiem że to piękna wiosenka, a jeszcze parę miesięcy temu widziałabym tylko dziewczynę. Ale z drugiej strony widzisz kogoś o brzoskwiniowej ciepłej karnacji, rudychwłosach ubraną w różowy sweter i wiesz już że coś jest nie tak. Ja nie mówie że trzeba się trzymać schematów -widzę tylko że ten podział działa.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:34   #33
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: zima kontrastowa

Sama nie wiem. Ja raczej nie patrzę na inne kobiety. Interesuje mnie tylko i wyłącznie swój wygląd! Ja i tak mam najpiękniejszą kobietę na ziemi w domu. Moja córeczka! Śliczna jest ! Kobieta- jak to do niej nie pasuje. Ona to taka , malutka drobniutka dziewczyneczka. Ale płci żeńskiej, więc kobieta!
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:45   #34
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

A ja patrzę, ale nie oceniam urody czy ubioru raczej zestawienie kolorów . To może skaza zawodowa- zajmuję sie projektami - tym bardziaj mnie denerwuje że nie potrafię wsadzić siebie do odpowiedniej szufladki .
A córeczki gratuluję, mnie się marzy bebik ale na razie niestety mam tylko ...kota i rybki, może za 2 lata.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:48   #35
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: zima kontrastowa

A ile masz latek? Czemu nie teraz?
Ja choć za młodego wieku zostałam matką, zadowolona jestem.
Na początku przeżyłam ogromny szok, ale teraz nie wyobrażam sobie bez mojego aniołeczka dnia!
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:50   #36
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

Według analizy wizażystki z "Beauty For All Seasons" jestem "Contrasting Imperial Winter", czyli kontrastową cesarską zimą:

Mo zna coś więcej na ten temat. Co to za analiza?
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:52   #37
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

A ile masz latek? Czemu nie teraz?
Jutro skończę 29. Więc już czas, ale na razie nie ma warunków- jak to się ładnie mówi. Choć to chyba temat na forum plotkowe .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 18:20   #38
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: zima kontrastowa

Nie ważne jak nazwie się analize kolrystyczną i ile tych typów się wyróżni to jedno jest pewne, że główna rolę odgrywa tutaj kolor skóry (80%) dalej oczy i włosy - u ciebie Lorelei zarówno w opisie jak i na fotkach jest widoczna Pani Jesień . Pisałaś coś o kolorze wina w jakim jest Twój golf a jest to kolor jesieni
Ja nie mam żadnych wątpliwości

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:39   #39
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

No to moje nieśmiałe przypuszczenie się potwierdziły. A tą koleżnkę co mi kazała nie wydziwiać z tą jesienią prześwięcę . Teraz muszę się sobie przyjrzeć przez 'jesienny' pryzmat. Dziękuję za pomoc i jeżeli ktoś chciałby dodać coś konstruktywnego - czekam.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:36   #40
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: zima kontrastowa

Lorelei, wysłałam Ci PW
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:13   #41
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

Mona Lisa, dzięki za odpowiedź!!!
A co do mojego typu to przeczytałam opis jesieni no i lekka konsternacja... nie lubie złota, właściwie wszystko co dostałam (komunia,chrzest) leży w szufladzie, nigdy go nie nosze. Za to uwielbiam srebro, mam już chyba z tonę . Ta pani z Diora o której wcześniej pisałam spytała mnie czy noszę srebro i jeśli tak to chyba jestem zimą z takim nietypowym kolorem cery i oczu. Może po prostu to co lubie nie zawsze się zgadza z tym co mi pasuje ( jak te zgniłe kolory które podkreślają kolor moich oczu). Musze jeszcze poszperać albo pójść do profesjonalisty jak ty.
W mojej szafie przeważają czerń, szary, wino i beże (bo neutralne ?) więc może intuicyjnie wybieram zimowe kolory bo nią jestem? Już sama nie wiem. Ale serdecznie dziękuję za pomoc.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 00:57   #42
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: zima kontrastowa


Lorelei, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!







Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:02   #43
Dagi33
Raczkowanie
 
Avatar Dagi33
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: moge byc wszedzie
Wiadomości: 63
Dot.: zima kontrastowa

Ten watek jest bardzo stary jednak postanowilam napisac o tym dla wszystkich ktorzy maja watpliwosci jezeli chodzi o zime krystaliczna (kontrastowa). Ja zostalam zdefiniowana w ten sam sposob.
Moja cera ma game chlodna, kolor bez kamienny (odcien ziemisty), wlosy- popielaty ciemny braz, oczy w gamie temperaturowej cieplej- kolor- mglisty blekit.
Opalam sie dosyc szybko na brudny braz. Moja twarz opala sie ciezej niz reszta ciala. Mam piegi i ciemna oprawe oczu. Jestem krysztalowa zima, typ mocny chlodny i kontrastowy.
Co do pojecia kontrastowy- okresla wartosc osobistego kolorytu i oznacza ze naturalne barwy (oczy, wlosy i skora) charakteryzuja sie zroznicowanym nasyceniem, dzieki czemu tworza kontrasty kolorystyczne oparte na zestawieniach jasnych i ciemnych odcieni. Wszystkie odcienie w naturalnej kolorystyce (skora, oczy, wlosy) tworza idealna harmonie.
Jezeli beda osoby zainteresowane tematem to moge napisac troche wiecej o tej charakterystyce i kolorach.
Ogolnie powinnam wybierac kolory chlodne, ciemne i jasne, intensywne oraz czyste.
Kobitka ktora robila mi analize powiedziala ze rownie dobrze przy odrobinie checi moge stac sie latem. Musialabym zmienic kolor wlosow.
To tak w skrocie. Pozdrawiam wszystkie zimy krystaliczne i nie tylko!!!!!
Dagi33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:28   #44
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: zima kontrastowa+analiza kolorystyczna

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
No mam nadzieje że tym razem się udało, kolega mi przysłał zdjęcia po zmniejszeniu. I co o tym sądzicie? Jedno jest bez makijazu, a dwa pozostałe w mioch ulubionych kolorkach.
hmmm szkoda ze fotki usunełas.....
ja tez mysle ze jestem zima a czasem sama juz nie wiem..
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:31   #45
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

No proszę myslałam że wątek już nigdy nie powróci .
Dagi33 napisz proszę więcej o zimie kontrastowej , chętnie poczytam. Jak mozesz to wklej tez swoje zdjecie. Ja tez postaram się to jak najszybciej zrobic. Wczesniejsze usunelam - kiedy nie bylo to jeszcze zabronione . Pozdrawiam serdecznie

Jak widać mogę być bardziej zimą bardziej jesienia - zalezy jaki makijaz zrobię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0003 100 800 x 600.JPG (87,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0002 100 800x600.JPG (71,5 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez lorelei
Czas edycji: 2008-02-11 o 22:56
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 00:31   #46
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: zima kontrastowa

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
No proszę myslałam że wątek już nigdy nie powróci .
Dagi33 napisz proszę więcej o zimie kontrastowej , chętnie poczytam. Jak mozesz to wklej tez swoje zdjecie. Ja tez postaram się to jak najszybciej zrobic. Wczesniejsze usunelam - kiedy nie bylo to jeszcze zabronione . Pozdrawiam serdecznie

Jak widać mogę być bardziej zimą bardziej jesienia - zalezy jaki makijaz zrobię.
lorelei według mnie jestes zima z krwi i kości i bardzo ładną
Ja bynajmniej widze Cie w zimnych kolorkach,zarówno make up jak i ubran...czyli fuksjii, srebra, czerni(!!!), nasyconej czewieni, bordo,szrosciach...pisała s ze granatu nie lubisz, ale myśle ze tez wyglądałąbys super..
Z pewnościa nie prezentujesz jesienn typ...
załczam moją fotke

a ja jestem zima ???? czasem az sama nie wiem... bo przeciez wystarczy pare zmian w wygladzie i mozna sie przeistoczyc np w lato czy jesien...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Copy of madzia obrazy 038 copy.jpg (45,1 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez madzienka001
Czas edycji: 2008-02-12 o 01:20
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 18:16   #47
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: zima kontrastowa

A ja mam pytanie do mony1978 (jeśli to jeszcze czytasz) Napisałaś, że liczy sie cera, oczy a potem włosy. Czyli chodzi o tą kolejność? Najważniejsza jest cera, potem oczy, a na końcu włosy?

Bo ja też się zastanawiam nad zimą, w tych kolorach czuję się najlepiej, praktycznie wszystkie mi pasują (tylko w żółtym siebie nie widzę), ale już kiedyś słyszałam o jesieni, kiedy indziej o wiośnie... Jeśli chodzi o cerę to jasna (czyli chyba zima królewna śnieżka), oczy baaaardzo ciemne, prawie czarne, ale włosy jasny brąz... Hmm... A może i kontrastowa jestem...? A skoro "dorobiłam" sobie pasemka blond to zrobiłam się "bardziej zimowa"?
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:10   #48
Dagi33
Raczkowanie
 
Avatar Dagi33
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: moge byc wszedzie
Wiadomości: 63
Dot.: zima kontrastowa

Lorelei ja tez uwazam, ze jestes typowa zima! W zadnym wypadku jesienia!
Moje zdjecia postaram sie wkleic dzisiaj pod wieczor..
Dagi33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:17   #49
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: zima kontrastowa

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
No proszę myslałam że wątek już nigdy nie powróci .
Dagi33 napisz proszę więcej o zimie kontrastowej , chętnie poczytam. Jak mozesz to wklej tez swoje zdjecie. Ja tez postaram się to jak najszybciej zrobic. Wczesniejsze usunelam - kiedy nie bylo to jeszcze zabronione . Pozdrawiam serdecznie

Jak widać mogę być bardziej zimą bardziej jesienia - zalezy jaki makijaz zrobię.
Jesli na tych zdjeciach masz ufarbowane wlosy, to jestes jesienia
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 19:32   #50
Dagi33
Raczkowanie
 
Avatar Dagi33
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: moge byc wszedzie
Wiadomości: 63
Dot.: zima kontrastowa

Wklejam swoje dwa zdjecia. Pierwsze w wydaniu blond, drugie w wydaniu ciemny braz- przepraszam za psa.... Tak jak pisalam zostalam okreslona jako zima kontrastowa (mam obecnie ciemne wlosy i takie wlasnie sa moje naturalne).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiz1.jpg (35,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiz.JPG (63,5 KB, 48 załadowań)
Dagi33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 20:49   #51
Dagi33
Raczkowanie
 
Avatar Dagi33
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: moge byc wszedzie
Wiadomości: 63
Dot.: zima kontrastowa

Napisze wiecej o charakterystyce ZIMY KONTRASTOWEJ. A wiec-

PALETA KOLORYSTYCZNA-

Odpowiednie odcienie
Dobierajac indywidualne odcienie garderoby i kosmetykow siegac wylacznie po chlodne odcienie kolorow. Zlote, cieple odcienie spowoduja, ze cera przybierze kolor ziemisty

Odpowiedni walor barw w palecie kolorystycznej

Kazdy kolor moze miec rozne stopnie jasnosci poczawszy od najjasniejszego do najciemniejszego odcienia. Twoje naturalne barwy (oczy, wlosy, skora) naleza zarowno do kolorow jasnych jak i ciemnych, dlatego ich walor przenosi sie na stopien jasnosci barw w twoim ubiorze i makijazu. Najodpowiedniejsze dla sebie kolory odnajdziesz wsrod barw wyrazistych- jasnych i ciemnych. Unikaj odcieni pastelowych i srednio nasyconych chyba, ze beda wystepowac w roli akcentu.

Odpowiednie nasycenie barw w palecie kolorystycznej

Jestes wyjatkowym typem kolorystycznym i dlatego twoja uroda najefektowniej prezentuje sie w oprawie intensywnych, mocnych barw zestawionych w wyraziste kontrasty.Najlepsze sa bawy zywe, ostre i klarowne. Unikaj rozrzedzonych, zlamanych odcieni.

Odpowiednia czystosc barw (chromatycznosc) w palecie kolorystycznej

Twoje barwy powinny byc wysoko chromatyczne tzn. czyste, klarowne, bez domieszki szarosci. Unikaj kolorow przybrudzonych, zlamanych, poniewaz zgasza twoja naturalna kolorystyke, podkresla zmeczenie i dodadza lat.

Kolory z twojej palety sa chlodne, ciemne i jasne, intensywne oraz czyste

OMOWIENIE PALETY KOLORYSTYCZNEJ

Biele i czernie

Jestes typem kolorystycznym. ktory naprawde dobrze wyglada w czystej bieli i czerni. Sa to kolory obowiazkowe przy dobieraniu garderoby oraz kosmetykow do makijazu. Dobrze zaprezentujesz sie rowniez w odcieniach tzw. zimowych pasteli cyli lodowatej, czystej bieli z odrobina barwnika- lodowaty odcien blekitu, turkusu, rozu, fioletu, zieleni, zolci, szarosci. Zimowe pastele to barwy intensywne, ostre, naprawde mocno rozbielone. Bardzo dobrze bedziesz wygladala rowniez w szarosciach, szczegolnie o srebrnym polysku. Mozesz nosic jasne, lodowate ocienie szarosci az po ciemniejsze typu antracyt, przy czym szarosc musi byc czystym kolorem, nie moze zawierac domieszki blekitu, rozu czy zolci

Brazy i beze

W przypadku twojego typu kolorystycznego najlepiej w ogole zrezygnowac z brazow i bezy. Ewentualnie mozesz zastosowac mozliwie najciemniejsze odcienie szarawego brazu (gorzka czekolada) lub kamienne odcienie bezy. Odpowiednie tez beda brazy i beze z odcieniem fioletu (ciemna, brazowawa oberzyna). Generalnie jednak bez jest dla ciebie zbyt pastelowy i malo wyrazisty, dlatego staraj sie go unikac.

Kolory metaliczne

Twoja urode najlepiej podkreslaja odcienie srebra, platyny oraz zestawienia jasnego zlota ze srebrem lub platyna. Mozesz rowniez stosowac jasnozolte zloto. Ciemniejsze odcienie zlota, mosiadz, miedz to nie twoje kolory, unikaj ich zarowno w ubiorze jak i bizuterii.

Czerwienie

Twoja uroda bardzo efektownie zaprezentuje sie na tle ciemnych, chlodnych czerwieni rubinu, szkarlatu, czerwieni malinowej, czerwieni wisniowej, czerwieni krwistej oraz fuksji. Doskonale bedzie rowniez chlodne bordo oraz odcien czerownego wina. Nieodpowiednie sa wszelkie rodzaje cieplych czerwieni typu oranz czy czerwien pomidorowa.

Pomarancz

Kolor pomaranczowy pasuje wylacznie do cieplych karnacji wiec unikaj go w swoich ubiorach i makijazu. Ani odcienie intensywne ani zgaszone nie sa odpowiednie.

Blekity

Blekity to kolory, w ktorych twoj typ prezentuje sie doskonale. Najkorzystniej wygladaja barwy lodowate oraz intensywne takie jak- blekit kobaltowy, szafir, lazur, indygo, blekit krolewski, mocny turkus, atramentowy, gleboki granat. Unikaj bladych blekitow (blekit nieba, szaroniebieski, golebi) i odcieni srednich (kolor dzinsu) poniewaz sa to barwy, pasujace do letniego typu kolorystycznego. Nie stosuj rowniez cieplych odcieni niebieskiego (turkus, blekit lazurowy), poniewaz nie pasuja do chlodnej tonacji skory, wlosow oraz oczu

Zielenie

Twoj typ kolorystyczny doskonale prezentuje sie w chlodnych, ostrych, niebieskawych zieleniach np ciemny nefryt, szmaragdowy, zielen lasu. Korzystne sa tez odcienie morskiej zieleni, zielen butelkowa oraz nasycona zielen z domieszka szarosci. Unikaj jasnych, chlodnych zieleni np. seledynu, poniewaz w ich towarzystwie bedziesz wygladac blado i nieatrakcyjnie. Zdecydowanie nieodpowiednie sa rowniez cieple odcienie zieleni z wyraznie dostrzegalnym zoltym pigmentem (zielen jablkowa, zielen trawy itp)

Roze i fiolety

Twoja gama rozy i fioletow to mocne, nasycone intensywne barwy- jaskrawy roz, cyklamen, fuksja, liliowy, czysty intensywny fiolet i fiolet gencjany. Odcienie o srednim nasyceniu sa odpowiednie ale tylko w roli dodatkow- lawendowe, fiolkowe, wszystkie odcienie sredniego fioletu

Zolcie

Generalnie kolor zolty nie jest dla ciebie korzystny oprocz zimnego, ostrego odcienia cytrynowego i to najlepiej w charakterze dodatku.

STYLIZACJA

Kolor wlosow

Najkorzystniejsze to odcienie czerni od koloru kruczoczarnego poprzez kolory czarno-brazowe a takze odcienie z szarym, granatowym lub wisniowym polyskiem. Nieatrakcyjnie prezentuja sie wszystkie odcienie rudosci i zlotawe refleksy. Jezeli koniecznie chcialabys wyprobowac odcien rudy, siegnij po kolor oberzyny.

Bizuteria

Moze lsnic, blyszczec i im bardziej ekstrawagancka tym lepiej. Duze ozdoby podkreslaja naturalne kontrasty, ozdoby male i delikatne wygladaja mdlo i gina. Znakomicie pasuja do ciebie diamenty, brylanty, krysztaly i perly. Najlepiej kilka sznurow w bieli lub szarosci. Z kamieni odpowiednie sa czarny jak smola onyks, mocno czerwony rubin, intensywnie zielony szmaragd. Metale to platyna, biale zloto, srebro

Perfumy

Odpowiednie dla ciebie kompozycje beda mialy zazwyczaj ciemna, intensywna barwe. Czesto tez zdarzaja sie perfumy w kolorze chlodnej zieleni. Idealnymi kompozycjami zapachowymi dla ciebie sa perfumy sygnalizujace dystans, swieze, dlugo utrzymujace sie, orzezwiajace, dajace uczucie chlodu. Czesto maja dodatek zielonej miety badz zawieraja nuty owocow cytrusowych, najlepiej ostrego zapachu cytryny. Lekkie kwiatowe zapachy nie sa w tym przypadku polecane.

Kompletujac garderobe wybieraj odcienie czyste, intensywne i chlodne i staraj sie je zestawiac w wyraziste kontrasty. Obok siebie powinny znajdowac sie kolory jasne i ciemne.

Kolory bazowe
Jasne- czysta biel, biel odcieniami rozu, lodowaty blekit, jasny fiolet, morski, intensywny roz
Ciemne- czysta czern, grafit, chlodna zielen, granat, ciemny fiolet, bordo

Pamietaj ze jasne kolory bazowe tworza tzw jasna baze ubraniowa, ktora jest odpowiednia na cieplejsze pory roku. Sa to kolory idealne dla bielizny, bluzek i garderoby noszonej blisko skory. Aby rozjasnic kompozycje ubioru, mozesz rowniez siegnac po te odcienie. Ciemne kolory bazowe tworza tzw ciemna baze ubraniowa. W tych kolorach nalezy nosic kostiumy, plaszcze, marynarki, spodnice i spodnie.

Kolory bazowe mozna urozmaicac dodatkami w odcieniach malinowym, fuksji, cytrynowej zolci, morskim, wisniowym. Na wieczor zastosuj rubinowa czerwien, szmaragdowa zielen, srebro. Doskonaly jest tez kolor turkusowy i sprawdza sie zarowno w roli dodatku jak i koloru podstawowego.

Tkaniny odpowiednie dla twojego typu to materialy z polyskiem, gladkie, ekstrawaganckie- satyna- aksamit, skora lakierowana, pika, zamsz, jedwab, welna, kaszmir, atlas i dzins

Wzory odpowiednie dla twojego typu- mozesz wybierac tkaniny zarowno w drobne, srednie jak i duze wzory. Pamietaj im drobniejszy wzor tym bardziej wyrazisty powinien byc kontrast kolorystyczny- tenis, zebra, kontrastowe paski, wzory geometryczne.

Unikaj poszarzalych i pastelowych kolorow oraz wymyslnych fasonow. Twoj typ urody najlepiej wyglada w czystych tonacjach chlodnych barw i prostych geometrycznych fasonach.

INTENSYFIKATORY NATURALNYCH KOLOROW
ponizej sa podane trzy kolory dzieki ktorym mozesz uwydatnic naturalna kolorystyke oczu, skory i wlosow

Kolor skory- kolorem ktory najlepiej podkresli odcien twojej skory jest zielono-niebieski- w towarzystwie tej barwy cera bedzie sie wydawac zdrowsza i delikatniejsza. Nie zapomnij o tym kolorze wybierajac kostium kapielowy lub bielizne

Kolor wlosow-kolorem, ktory najlepiej podkresli odcien twoich wlosow jest niebieski. Postaraj sie nosic ten kolor w poblizu twarzy a takze stosowac go we wszystkich dodatkach do wlosow

Kolor oczu- kolorem, ktory najlepiej podkresli odcien twoich oczu jest kolor zolty. W towarzystwie tej barwy, kolor twojej teczowki bedzie najbardziej widoczny. Jezeli chcesz powiekszyc optycznie swoje oczy albo wykonac niestandardowy makijaz, pamietaj o uzyciu tej barwy lub przynajmniej zastosowaniu akcentu w tym kolorze.

Ufffffffffffffff..... Mam nadzieje, ze przyda sie to co napisalam a raczej przepisalam.
Dagi33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:22   #52
Charming Paige
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: San Francisco^^
Wiadomości: 102
Dot.: zima kontrastowa

Cytat:
Napisane przez Dagi33 Pokaż wiadomość
Napisze wiecej o charakterystyce ZIMY KONTRASTOWEJ. A wiec-

PALETA KOLORYSTYCZNA-

Odpowiednie odcienie
Dobierajac indywidualne odcienie garderoby i kosmetykow siegac wylacznie po chlodne odcienie kolorow. Zlote, cieple odcienie spowoduja, ze cera przybierze kolor ziemisty

Odpowiedni walor barw w palecie kolorystycznej

Kazdy kolor moze miec rozne stopnie jasnosci poczawszy od najjasniejszego do najciemniejszego odcienia. Twoje naturalne barwy (oczy, wlosy, skora) naleza zarowno do kolorow jasnych jak i ciemnych, dlatego ich walor przenosi sie na stopien jasnosci barw w twoim ubiorze i makijazu. Najodpowiedniejsze dla sebie kolory odnajdziesz wsrod barw wyrazistych- jasnych i ciemnych. Unikaj odcieni pastelowych i srednio nasyconych chyba, ze beda wystepowac w roli akcentu.

Odpowiednie nasycenie barw w palecie kolorystycznej

Jestes wyjatkowym typem kolorystycznym i dlatego twoja uroda najefektowniej prezentuje sie w oprawie intensywnych, mocnych barw zestawionych w wyraziste kontrasty.Najlepsze sa bawy zywe, ostre i klarowne. Unikaj rozrzedzonych, zlamanych odcieni.

Odpowiednia czystosc barw (chromatycznosc) w palecie kolorystycznej

Twoje barwy powinny byc wysoko chromatyczne tzn. czyste, klarowne, bez domieszki szarosci. Unikaj kolorow przybrudzonych, zlamanych, poniewaz zgasza twoja naturalna kolorystyke, podkresla zmeczenie i dodadza lat.

Kolory z twojej palety sa chlodne, ciemne i jasne, intensywne oraz czyste

OMOWIENIE PALETY KOLORYSTYCZNEJ

Biele i czernie

Jestes typem kolorystycznym. ktory naprawde dobrze wyglada w czystej bieli i czerni. Sa to kolory obowiazkowe przy dobieraniu garderoby oraz kosmetykow do makijazu. Dobrze zaprezentujesz sie rowniez w odcieniach tzw. zimowych pasteli cyli lodowatej, czystej bieli z odrobina barwnika- lodowaty odcien blekitu, turkusu, rozu, fioletu, zieleni, zolci, szarosci. Zimowe pastele to barwy intensywne, ostre, naprawde mocno rozbielone. Bardzo dobrze bedziesz wygladala rowniez w szarosciach, szczegolnie o srebrnym polysku. Mozesz nosic jasne, lodowate ocienie szarosci az po ciemniejsze typu antracyt, przy czym szarosc musi byc czystym kolorem, nie moze zawierac domieszki blekitu, rozu czy zolci

Brazy i beze

W przypadku twojego typu kolorystycznego najlepiej w ogole zrezygnowac z brazow i bezy. Ewentualnie mozesz zastosowac mozliwie najciemniejsze odcienie szarawego brazu (gorzka czekolada) lub kamienne odcienie bezy. Odpowiednie tez beda brazy i beze z odcieniem fioletu (ciemna, brazowawa oberzyna). Generalnie jednak bez jest dla ciebie zbyt pastelowy i malo wyrazisty, dlatego staraj sie go unikac.

Kolory metaliczne

Twoja urode najlepiej podkreslaja odcienie srebra, platyny oraz zestawienia jasnego zlota ze srebrem lub platyna. Mozesz rowniez stosowac jasnozolte zloto. Ciemniejsze odcienie zlota, mosiadz, miedz to nie twoje kolory, unikaj ich zarowno w ubiorze jak i bizuterii.

Czerwienie

Twoja uroda bardzo efektownie zaprezentuje sie na tle ciemnych, chlodnych czerwieni rubinu, szkarlatu, czerwieni malinowej, czerwieni wisniowej, czerwieni krwistej oraz fuksji. Doskonale bedzie rowniez chlodne bordo oraz odcien czerownego wina. Nieodpowiednie sa wszelkie rodzaje cieplych czerwieni typu oranz czy czerwien pomidorowa.

Pomarancz

Kolor pomaranczowy pasuje wylacznie do cieplych karnacji wiec unikaj go w swoich ubiorach i makijazu. Ani odcienie intensywne ani zgaszone nie sa odpowiednie.

Blekity

Blekity to kolory, w ktorych twoj typ prezentuje sie doskonale. Najkorzystniej wygladaja barwy lodowate oraz intensywne takie jak- blekit kobaltowy, szafir, lazur, indygo, blekit krolewski, mocny turkus, atramentowy, gleboki granat. Unikaj bladych blekitow (blekit nieba, szaroniebieski, golebi) i odcieni srednich (kolor dzinsu) poniewaz sa to barwy, pasujace do letniego typu kolorystycznego. Nie stosuj rowniez cieplych odcieni niebieskiego (turkus, blekit lazurowy), poniewaz nie pasuja do chlodnej tonacji skory, wlosow oraz oczu

Zielenie

Twoj typ kolorystyczny doskonale prezentuje sie w chlodnych, ostrych, niebieskawych zieleniach np ciemny nefryt, szmaragdowy, zielen lasu. Korzystne sa tez odcienie morskiej zieleni, zielen butelkowa oraz nasycona zielen z domieszka szarosci. Unikaj jasnych, chlodnych zieleni np. seledynu, poniewaz w ich towarzystwie bedziesz wygladac blado i nieatrakcyjnie. Zdecydowanie nieodpowiednie sa rowniez cieple odcienie zieleni z wyraznie dostrzegalnym zoltym pigmentem (zielen jablkowa, zielen trawy itp)

Roze i fiolety

Twoja gama rozy i fioletow to mocne, nasycone intensywne barwy- jaskrawy roz, cyklamen, fuksja, liliowy, czysty intensywny fiolet i fiolet gencjany. Odcienie o srednim nasyceniu sa odpowiednie ale tylko w roli dodatkow- lawendowe, fiolkowe, wszystkie odcienie sredniego fioletu

Zolcie

Generalnie kolor zolty nie jest dla ciebie korzystny oprocz zimnego, ostrego odcienia cytrynowego i to najlepiej w charakterze dodatku.

STYLIZACJA

Kolor wlosow

Najkorzystniejsze to odcienie czerni od koloru kruczoczarnego poprzez kolory czarno-brazowe a takze odcienie z szarym, granatowym lub wisniowym polyskiem. Nieatrakcyjnie prezentuja sie wszystkie odcienie rudosci i zlotawe refleksy. Jezeli koniecznie chcialabys wyprobowac odcien rudy, siegnij po kolor oberzyny.

Bizuteria

Moze lsnic, blyszczec i im bardziej ekstrawagancka tym lepiej. Duze ozdoby podkreslaja naturalne kontrasty, ozdoby male i delikatne wygladaja mdlo i gina. Znakomicie pasuja do ciebie diamenty, brylanty, krysztaly i perly. Najlepiej kilka sznurow w bieli lub szarosci. Z kamieni odpowiednie sa czarny jak smola onyks, mocno czerwony rubin, intensywnie zielony szmaragd. Metale to platyna, biale zloto, srebro

Perfumy

Odpowiednie dla ciebie kompozycje beda mialy zazwyczaj ciemna, intensywna barwe. Czesto tez zdarzaja sie perfumy w kolorze chlodnej zieleni. Idealnymi kompozycjami zapachowymi dla ciebie sa perfumy sygnalizujace dystans, swieze, dlugo utrzymujace sie, orzezwiajace, dajace uczucie chlodu. Czesto maja dodatek zielonej miety badz zawieraja nuty owocow cytrusowych, najlepiej ostrego zapachu cytryny. Lekkie kwiatowe zapachy nie sa w tym przypadku polecane.

Kompletujac garderobe wybieraj odcienie czyste, intensywne i chlodne i staraj sie je zestawiac w wyraziste kontrasty. Obok siebie powinny znajdowac sie kolory jasne i ciemne.

Kolory bazowe
Jasne- czysta biel, biel odcieniami rozu, lodowaty blekit, jasny fiolet, morski, intensywny roz
Ciemne- czysta czern, grafit, chlodna zielen, granat, ciemny fiolet, bordo

Pamietaj ze jasne kolory bazowe tworza tzw jasna baze ubraniowa, ktora jest odpowiednia na cieplejsze pory roku. Sa to kolory idealne dla bielizny, bluzek i garderoby noszonej blisko skory. Aby rozjasnic kompozycje ubioru, mozesz rowniez siegnac po te odcienie. Ciemne kolory bazowe tworza tzw ciemna baze ubraniowa. W tych kolorach nalezy nosic kostiumy, plaszcze, marynarki, spodnice i spodnie.

Kolory bazowe mozna urozmaicac dodatkami w odcieniach malinowym, fuksji, cytrynowej zolci, morskim, wisniowym. Na wieczor zastosuj rubinowa czerwien, szmaragdowa zielen, srebro. Doskonaly jest tez kolor turkusowy i sprawdza sie zarowno w roli dodatku jak i koloru podstawowego.

Tkaniny odpowiednie dla twojego typu to materialy z polyskiem, gladkie, ekstrawaganckie- satyna- aksamit, skora lakierowana, pika, zamsz, jedwab, welna, kaszmir, atlas i dzins

Wzory odpowiednie dla twojego typu- mozesz wybierac tkaniny zarowno w drobne, srednie jak i duze wzory. Pamietaj im drobniejszy wzor tym bardziej wyrazisty powinien byc kontrast kolorystyczny- tenis, zebra, kontrastowe paski, wzory geometryczne.

Unikaj poszarzalych i pastelowych kolorow oraz wymyslnych fasonow. Twoj typ urody najlepiej wyglada w czystych tonacjach chlodnych barw i prostych geometrycznych fasonach.

INTENSYFIKATORY NATURALNYCH KOLOROW
ponizej sa podane trzy kolory dzieki ktorym mozesz uwydatnic naturalna kolorystyke oczu, skory i wlosow

Kolor skory- kolorem ktory najlepiej podkresli odcien twojej skory jest zielono-niebieski- w towarzystwie tej barwy cera bedzie sie wydawac zdrowsza i delikatniejsza. Nie zapomnij o tym kolorze wybierajac kostium kapielowy lub bielizne

Kolor wlosow-kolorem, ktory najlepiej podkresli odcien twoich wlosow jest niebieski. Postaraj sie nosic ten kolor w poblizu twarzy a takze stosowac go we wszystkich dodatkach do wlosow

Kolor oczu- kolorem, ktory najlepiej podkresli odcien twoich oczu jest kolor zolty. W towarzystwie tej barwy, kolor twojej teczowki bedzie najbardziej widoczny. Jezeli chcesz powiekszyc optycznie swoje oczy albo wykonac niestandardowy makijaz, pamietaj o uzyciu tej barwy lub przynajmniej zastosowaniu akcentu w tym kolorze.

Ufffffffffffffff..... Mam nadzieje, ze przyda sie to co napisalam a raczej przepisalam.

O dzięki Ci bardzo Od razu mi sie rozjaśniło

A ja właśnie też mam problem z określeniem swojego typu. Myślałam nad zimą typem śnieżki lub intensywną jesienią, wiec temat pasuje do wątku Pytałam w innym ale nie uzyskałam odpowiedzi...
Jak myślicie dziewczyny?
Widzę że jesteście doświadczone wiec mam nadzieje że mi pomożecie


1. Jak się opalasz - raczej ciężko, mojej skórze bardzo trudno zmienić odcień
2. Kolor oczu - oczy są raczej jasne, zielone, nakrapiane, chyba chłodne... z grafitową obwódką. Rzęsy i brwi mam bardzo ciemne, zdecydowane. Często mam sińce pod oczami.
3. Piegi - piegów nie mam, ale mam za to pieprzyki koloru szaro-brązowego.
4. Cera - jasna, chyba chłodna(trudno jest mi to ocenić) wpadająca w róż, często się rumienię
5. Naturalny kolor włosów - ciemnobrązowe raczej z popielatymi przebłyskami
6. Kolor ust - tu mam problem ale raczej jest jasny



Edytowane przez Charming Paige
Czas edycji: 2008-02-22 o 11:00
Charming Paige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 15:35   #53
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: zima kontrastowa

Dagi33
I pomogło i zamieszało Ale dzięki bardzo
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:57   #54
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: zima kontrastowa

dzieki za informacje, wlasnie takirgo czegos szukalam zeby wszystko bylo dokladnie opisane...
i mam...

moze by tylko jeszcze jakis zdjecia z przykladowymi makijazami...

pozdrowienia

Edytowane przez onesweetfairy
Czas edycji: 2009-02-08 o 16:58
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 17:50   #55
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: zima kontrastowa

O matko po prawie roku watek powrocil .

onesweetfairy - a jakie sa twoje kolorki??
Jaki makijaz cie interesuje ??
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 09:28   #56
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zima kontrastowa

Ja tez sie "podlacze" bo tak jak Charming Paige nie dostalam odpowiedzi na innym watku a wydaje mi sie ze moge tu pasowac. Po przeczytaniu setek watkow o typach kolorystycznym MI sie wydaje ze jestem zima poludniowa, ale pare rzeczy sie nie zgadza...


1) Odcień opalenizny – opalam sie bardzooo szybko , z dnia na dzien mam coraz bardziej brazowa -przykurzona opalenizne,ale twarz zawsze zostaje bielsza
2) Oczy-ciemno brazowe z jeszcze ciemniejszymi obwodkami ( wyrazne) ,ciemna oprawa oczu.
3) Piegi – sa, zima bardzo delikatne latem ciemnieja i sa widoczne
4) Cera -.teraz troche „wybielona” kwasami ale ogolem sniada
5) Mój naturalny kolor włosów – ciemny braz ,od slonca robia sie rudawe, sa momenty ze jestem szatynka ,jestem bardzo podatna na "sloneczne rozjasnianie", na zdjeciu mam naturalny kolor wlosow
6) Kolor ust – rozowawe
7) Dobór kolorów- nie mam nic zoltego i jakos na zolte nigdy nie patrze, chyba mi nie pasuje, lubie i ok wygladam w czarnym, lubie zielony ale nie wiem czy dobrze w nim wygladam

wrzucam pare fotek:

http://picasaweb.google.com/deszczow...eat=directlink

pozdrowienia

Edytowane przez DeszczowaPanienka
Czas edycji: 2009-02-09 o 09:32
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:56   #57
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: zima kontrastowa

witam,

ostatnio zaintersowala mnie ta analiza kolorystyczna i wkoncu swierdzilam ze jestem zima, faktem jest ze niedobrze czuje sie w bezach, pomaranczowym i zlocie...

1 opalam sie slabo na oliwkowy kolor, ile bym sie nie opalala to i tak bardzo brazawa nie bede..
2 oczy niebieskie, ale nie takie jasne jak niektorzy maja, moje sa raczej szaroniebieskie z ciemna obramowka, brwi ciemne
3 piegi mam, latem bardziej widoczne
4 cera jasna, no i tak jak Charming Paige tez sie czerwienie
5 wlosy naturalne ciemne ale nie kruczo czarne, okreslilabym je jako ciemno szare, teraz farbuje na ciemny braz ktory w sumie jest tak ciemny jak czarny, ale nie wyglada sztucznie
6 usta blado rozowe

z tymi fotkami to myslam ze moze by sie przydaly zeby cos zgapic, mam duza palete cieni do powiek i moglabym pokombinowac

pozdrowienia
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 08:40   #58
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zima kontrastowa

A mi dziewczyny na innym watku powedzialy ze jestem jesien ! i teraz to wogole pomieszanie z poplataniem, bo z jednej strony typ zimny ( ja obstawialm zime poludniowa)a z drugiej cieply ( jesien) , a wszystko przez te wlosy co z ciemno brazowych robia sie rude prawie od slonca ( czy to tez sie liczy ze one od slonca sie rozjasniaja ,bo moje naturalne to ciemny braz...)
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 16:23   #59
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: zima kontrastowa

ja tez jeszcze czytalam o tych wszystkich typach i tez zaczelam miec watpliwosci czy ja zima jestem..

pozdrowienia
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:04   #60
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zima kontrastowa

mi sie wszystko miesza.. im wiecej czytam tym wiecej mieszam) mam nadzieje ze jaks specjalistka z dobrym okiem w koncu tu zajrzy i nam powie czy my zimy czy nie))

pozdrawiam
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.