Świczyć codziennie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 17:05   #1
carlottaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30

Świczyć codziennie?


Witam serdecznie Mam takie pytanko.. Czy można codziennie ćwiczyć te same partie ciała? Kiedyś gdzieś przeczytałam ze powinno się robić to co kilka dni. Czy mięsnie nie zregenerują sie w 24h?


Sorki - w temacie miało być "ćwiczyć", a wyszło mi coś innego ;p
__________________
<3 Volleyball

Wzrost: 175 cm
Było: 73 kg
Jest: 61 kg
Ma być: 60 kg

'Najgorsze jest przegapienie okazji, która mogła odmienić nam życie, cherie'

Edytowane przez carlottaa
Czas edycji: 2009-03-07 o 17:13
carlottaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:25   #2
Fluffy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 92
Dot.: Świczyć codziennie?

hejka ja rowniez gdzies tak wyczytalam ale moim zdaniem 1-2 dni przerwy wystarcza po b.intensywnych cwiczeniach:P jesli bedziesz miala zakwasy to nie rob cwiczen. MOIM ZDANIEM jesli bola cie miesnie brzucha tzn ze pracuja i im bedziesz wiecej im czasu poswiecala tym MOIM ZDANIEM efekty beda lepsze.

Wiekszosc pewnie sie ze mna nie zgodzi ale nie ma takiego czegos jak regeneracja miesni bo co to w ogole znaczy! przeciez przez cwiczenia sie nie niszcza....jasne powinno sie zrobic jakas przerwe na odpoczynek ale bez przesady:P jesli cwiczycie tylko po 15 min dziennie nic sie nie stanie i MOIM ZDANIEM mozna smialo cwiczyc..... jesli jak pisalam wczesniej bedziesz miala zakwasy nie cwicz i po pewnym czasie Twoje miesnie brzuszka beda pracowaly lepiej
__________________
Fluffy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:27   #3
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Świczyć codziennie?

Ćwicze od pon - pt.
W weeknd robię sobie przerwe.

Najlepiej codziennie cwiczyc inne partie ciala i bedzie ok.
Trening powinnien byc urozmaicony
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:26   #4
miniaczka
Raczkowanie
 
Avatar miniaczka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Praszka
Wiadomości: 411
GG do miniaczka Send a message via Skype™ to miniaczka
Dot.: Świczyć codziennie?

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Ćwicze od pon - pt.
W weeknd robię sobie przerwe.

Najlepiej codziennie cwiczyc inne partie ciala i bedzie ok.
Trening powinnien byc urozmaicony
W zupełności popieram .
miniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:40   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Świczyć codziennie?

Cytat:
Napisane przez Fluffy91 Pokaż wiadomość
Wiekszosc pewnie sie ze mna nie zgodzi ale nie ma takiego czegos jak regeneracja miesni bo co to w ogole znaczy! przeciez przez cwiczenia sie nie niszcza....
Nie wiem, o jakich ćwiczeniach mówicie, ale w pierwszego posta wywnioskowałam, że chodzi o trening siłowy skoro ćwiczenie tych samych partii ciała?... Fluffy, w największym uproszczeniu: trening mięśni polega na powodowaniu mikrourazów włókien mięśniowych, i właśnie w efekcie regeracji następuje przyrost masy mięśniowej, więc ćwiczenie tych samych partii co dzień jest kompletnie bez sensu.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:10   #6
Fluffy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 92
Dot.: Świczyć codziennie?

ja sie z tym nie zgadzam......przeciez przez 15 min cwiczen codziennie miesnie (w moim przypadku brzucha) nie nabiora masy miesniowej.
__________________
Fluffy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:26   #7
carlottaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: Świczyć codziennie?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Nie wiem, o jakich ćwiczeniach mówicie, ale w pierwszego posta wywnioskowałam, że chodzi o trening siłowy .
Ja myślałam o ćwiczeniach typu: brzuszki, przysiady, skłony, pompki itp wytworzone przez moją wyobraźnię ;p
Postanowiłam robić te ćwiczonka co 2 dni z tym, że w większej ilości (90 "sztuk" każdego). Mam nadzieję, że efekt będzie widoczny


---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

yyy wycofuję się z 90 pompek ;p ich będzie 45
__________________
<3 Volleyball

Wzrost: 175 cm
Było: 73 kg
Jest: 61 kg
Ma być: 60 kg

'Najgorsze jest przegapienie okazji, która mogła odmienić nam życie, cherie'
carlottaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 19:21   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Świczyć codziennie?

45 pompek to hmmm sporo Nigdy mi się tyle nie udało...

Fluffy, treningu siłowego nie robi się na czas, a ćwiczenie mięśni brzucha przez 15 minut to w ogóle jakaś pomyłka. Trening siłowy polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w seriach o pewnej określonej ilości powtórzeń, z przerwami określonej długości między seriami. W 1 treningu raczej nie robi się różnych ćwiczeń na tę samą partię mięśni (raczej, bo to zależy od konkretnego planu treningowego). 15 minut ćwiczeń na brzuch to bardzo dużo, jeśli wykonywać je poprawnie i na pewno po takim treningu konieczna jest regeneracja. Poza tym mięśnie brzucha pracują przy ćwiczeniach na wiele innych części ciała, przecież nikt nie robi tylko 15 minut na brzuch i już.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 16:15   #9
Fluffy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 92
Dot.: Świczyć codziennie?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
45 pompek to hmmm sporo Nigdy mi się tyle nie udało...

Fluffy, treningu siłowego nie robi się na czas, a ćwiczenie mięśni brzucha przez 15 minut to w ogóle jakaś pomyłka. Trening siłowy polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w seriach o pewnej określonej ilości powtórzeń, z przerwami określonej długości między seriami. W 1 treningu raczej nie robi się różnych ćwiczeń na tę samą partię mięśni (raczej, bo to zależy od konkretnego planu treningowego). 15 minut ćwiczeń na brzuch to bardzo dużo, jeśli wykonywać je poprawnie i na pewno po takim treningu konieczna jest regeneracja. Poza tym mięśnie brzucha pracują przy ćwiczeniach na wiele innych części ciała, przecież nikt nie robi tylko 15 minut na brzuch i już.

Ja tylko cwicze ta czesc ciala w domu. Jeszcze mam aerobik ale poza tym to glownie to cwicze brzuch... moim zdaniem 15 min to b. malo. Zzybko leci...ja cwicze Tamilee na brzuch 15 min
__________________
Fluffy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:08   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Świczyć codziennie?

Przy moim normalnym trybie życie mam widoczny zarys mięśni na brzuchu, robiąc 1 raz w tyg. 60 spięć na ławce poziomej (3 minuty?...) i 1 lub 2 razy w tyg. 30 podciągnięć nóg na drążku / poręczach (kolejne 3 minuty). Oczywiście na zakończenie zwykłego średnio intensywnego treningu siłowego na całe ciało. Stąd wniosek, że 15 minut na sam brzuch codziennie to baaardzo dużo
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:53   #11
Fluffy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 92
Dot.: Świczyć codziennie?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Przy moim normalnym trybie życie mam widoczny zarys mięśni na brzuchu, robiąc 1 raz w tyg. 60 spięć na ławce poziomej (3 minuty?...) i 1 lub 2 razy w tyg. 30 podciągnięć nóg na drążku / poręczach (kolejne 3 minuty). Oczywiście na zakończenie zwykłego średnio intensywnego treningu siłowego na całe ciało. Stąd wniosek, że 15 minut na sam brzuch codziennie to baaardzo dużo
a od kiedy cwiczysz i masz jakas diete? ja niestety nie moge sie pozbyc oponki a chodze na aerobik i cwicze brzuch(teraz przez jakis tydzien nie cwiczylam) a nie wiem czy mi spadnie ta opona https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10776288 moj oktopny brzuchol poradzisz mi cos?
__________________
Fluffy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 19:51   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Świczyć codziennie?

"Od kiedy ćwiczysz" to jest trochę źle postawione pytanie bo ja myślałam, że sport się po prostu uprawia, tak jak się je, oddycha i wydala - jakoś tak mnie wychowywano w duchu "sport to zdrowie" itp. więc zawsze jakiś sport uprawiałam.
Kulturystykę od 2005 roku, równolegle bieganie, grę w pingponga, pływanie. Na dziś została głównie siłówka i bieganie, za to od roku doszła joga. No i fakt, że nie mam prawa jazdy, tylko rower, więc te 15-20 km dziennie zawsze zaliczam, pedałując.
Co do diety, to po prostu się zdrowo odżywiam (w ogólnym zarysie, wg "10 przykazań" z całkowitą eliminacją sztucznych i syntetycznych składników, typu sosy, proszki do pieczenia, ulepszacze smaku, barwniki, konserwanty, zagęszczacze). Bilans energetyczny dopasowuję do celu krótkookresowego, czyli albo masa, albo redukcja, albo przygotowanie formy do jakiegoś celu - teraz np. przygotowuję się do półmaratonu, więc jem więcej ww niż normalnie.
__________________
WERSJA MIDI

Edytowane przez Midi
Czas edycji: 2009-03-18 o 19:58
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.