Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 08:17   #3601
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
Czesc,

Niecale 4 miesiace temu po 14 latach przestalam brac tabletki, bylam modelowa pacjentka, brak efektow ubocznych, sama radosc ale lekarka pwoiedziala twardo ze komplikacje sie zaczynaja u takich dlugoterminowcow jak ja. Wiec przestalam. Jako ze nie planuje raczej dzieci w przerwie zalozylam Mirene. Pierwsze krwawienie mialam 2 tyogdnie po zalozeniu i od tej daty dokladnie co 30 dni mam krwawienie, bole jajnikow itd- zakladam ze to jest regularna miesiaczka. Dziwne ze cykl wrocil tak szybko ale nie bede narzekac. Ale, ALE moja skora jest koszmarna , twarz, plecy, dekolt, nawet skora na glowie jest pokryta gulami, to nie sa pryszcze to sa podskorne bolace gule bez zadnej ropy itd. Wlosy mi sie strasznie przetluszczaja. Co robic? Ziola? Suplementy? Dodam ze przed tabletkami nie mialam takich problemow....
Cytuje swoj post ze stycznia zeby sie podzielic moim dalszym doswiadczeniem. Na dzien dzisiejszy wszystko jest ok, mialam potworna walke z tradzikiem ( trwalo to do konca czerwca, dekolt, twarz, plecy, ramiona) - wygralam bez antybiotykow ale bylam baaardzo sumienna : maseczki z glinki, masci, regularne wizyty u dermatologa , olej z ogorecznika zdzialal cuda na mojej skorze ! Miesiaczke mam co ok2 miesiace - tu jest dziwnie , bo mniej wiecej co miesiac czuje ze cos tam sie dzieje, bola jajniki, nadety brzuch, bolesne piersi ale nie ma krwawienia , lekko krwawie co 2 miesiace - lekarz mowio ze wszystko jest ok bo przy mirenie krwawienie zaniknie . Czuje sie swietnie, spiralka zostala wlasciwie zapomniana, cudowne uczucie nie musiec pamietac o tabletkach)

I to wszystko. Trzymajcie sie dziewczyny bo te wszystkie objawy po odstawieniu mijaja, mi tradzik wyzarl skore, wypadaly mi wlosy strasznie i dalam rade ( jedyne czego zaluje to fakt ze piersi byly wieksze na tabletkach, takie..napiete ).

pzdr
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 17:59   #3602
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez wikti Pokaż wiadomość
Pisałam we wcześniejszym moim poście - okres może się pojawić po 3-4 miesiącach od odstawienia a czasami nawet po 6 m-cach. Nie denerwuj sie.. skoro miałaś dwudniowe krwawienie w lipcu to nie jest tak źle.
Jeśli wykluczasz ciążę to nie musisz się martwić. Organizm dochodzi do siebie teraz widzisz jaki duży wpływ mają tabletki na nasz kobiecy organizm. Ja brałam tabletki przez ponad 3,5 roku.. i czekam na pierwszy okres. Najlepiej przejrzyj sobie posty w tym wątku.
Ciąża odpada, nie sypiam z nikim, bo nie mam z kim No, chyba, że wiatropylna bym była Męczy mnie to, że nie wiem kiedy dostanę okres. Ja tabletki też zażywałam kilka ładnych lat
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 11:52   #3603
Zaczarowany_ogrod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny
Przepraszam jeśli powielę pytanie, jednak szczerze powiem nie chciało mi się przeglądać całego wątku w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie:
Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 lata, odstawiłam półtora miesiąca temu, okres spóźnia mi się 2 tygodnie, ale objawy miałam i mam nadal. Rano dziwne mdłości, złe samopoczucie. Moje pytanie: Kiedy po odstawieniu tabletek dostałyście okres i czy to normalne?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
Zaczarowany_ogrod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 08:02   #3604
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Czy po odstawienu anty zaczęłście tyć ?
Ja biorąc tabletki nie tyłam, mimo, że brałam je kilka ładnych lat. Dopiero po odtsawieniu zaczęłam tyć, brzuch, talia wszędzie tyję. Ponoc po ostawieniu tak jest. Czuje się gruba przez ten brak okresu.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 13:53   #3605
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Czy po odstawienu anty zaczęłście tyć ?
Ja biorąc tabletki nie tyłam, mimo, że brałam je kilka ładnych lat. Dopiero po odtsawieniu zaczęłam tyć, brzuch, talia wszędzie tyję. Ponoc po ostawieniu tak jest. Czuje się gruba przez ten brak okresu.
Hej, ja po odstawieniu anty w lipcu przytyłam 6 kg i sie ich pozbyć nie moge, yhm ... I nie wcale nie z powodu większego apetytu itp, jestem dietetykiem i nie mam problemów z odżywianiem ... Jadłam tak samo, jak i w trakcie brania anty. A wiec tak, hormony maja wielki wpływ na wagę, jedni tyją od ich brania a drudzy od zaprzestania
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 14:14   #3606
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Ciąża odpada, nie sypiam z nikim, bo nie mam z kim No, chyba, że wiatropylna bym była Męczy mnie to, że nie wiem kiedy dostanę okres. Ja tabletki też zażywałam kilka ładnych lat
musisz spokojnie czekać.. sama wiem po sobie - też mnie wkurza brak przewidywalności..
Cytat:
Napisane przez Zaczarowany_ogrod Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przepraszam jeśli powielę pytanie, jednak szczerze powiem nie chciało mi się przeglądać całego wątku w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie:
Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 lata, odstawiłam półtora miesiąca temu, okres spóźnia mi się 2 tygodnie, ale objawy miałam i mam nadal. Rano dziwne mdłości, złe samopoczucie. Moje pytanie: Kiedy po odstawieniu tabletek dostałyście okres i czy to normalne?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
mam to samo od kilku dni - okres powinnam dostać za 10 dni (przy cyklu 28 dni).. jednak to będzie mój pierwszy okres "naturalny" od odstawienia tabletek i jakoś nie spodziewam się, by nadszedł terminowo. Również odczuwam ból w podbrzuszu i mdłości
poczytaj wątek - tutaj wiele dziewczyn pisało, kiedy dostały pierwszy okres po odstawieniu.

Ja już taka przyzwyczajona jestem do brania tabletek (3,5 roku brania bez przerw), że czegoś mi brakuje i łapię się na myślach "wykupiłam receptę?"
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 16:47   #3607
Szpaku
Raczkowanie
 
Avatar Szpaku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 367
GG do Szpaku
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja też mam sporo problemów przy odstawieniu :/

Zacznę od początku
Tabletki brałam jakieś 4 lata bez żadnej przerwy. Musiałam odstawić z uwagi na pojawienie się szybko rosnącego mięśniaka. Aktualnie jestem 5 miesiąc po odstawieniu tabletek. Włosy przetłuszczają się jak szalone, twarz cała w wypryskach, powróciły bardzo bolesne okresy i też trochę przytyłam. Mam natomiast odwrotny problem niż większość. Pierwszy miesiąc okres spóźniony o tydzień, kolejne w terminie. Jednak od 3 msc po odstawieniu potrafię mieć tygodniowe plamienia przed okresem. W sumie trwa to 1,5-2 tyg. gdzie przed stosowaniem anty okres trwał ok. 5 dni. Jest to strasznie uciążliwe. Po takim czasie powinno już wszystko wracać do normy a jednak nie chce

Swoją drogą też jak już nie brałam tabletek to się zastanawiałam czy wzięłam, albo np. tak się przyzwyczaiłam do budzika o 21, że jeszcze przez jakiś czas mi towarzyszył
Szpaku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 13:19   #3608
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja sie na razie cieszę, ze odstawialam. Brałam ok 5 lat, teraz z minusów to wypadają mi bardzo włosy-możecie cos polecić?mam wrażenie, ze biust jest niestety mniejszy, ale czuje sie lepiej, mam wiecej energii i lepszy humor bez jakichś wahań nastroju. Waga ok, delikatnie spadła, z cera o dziwo w porządku, a przed brakiem miałam bardzo duże problemy z tadzikiem i myslalam, ze niestety to wróci, a jest bardzo ładnie. Czekam jeszcze czy uda mi sie zwalczyć cellulit i jak bedzie dalej...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 21:22   #3609
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja nie biorę od 17 lipca, miałam krwawienie z odstawienia, później 2 tygodnie przerwy i okres i od tamtego czasu cisza z okresem.... na razie to 5 tygodni, ale od jakiegoś czasu cały czas się czuję jak przed okresem....
Cera się pogorszyła, ale w sumie ciężko powiedzieć czy przez odstawienie tabletek czy koniec lata, bo zawsze po lecie mi się psuła...
Kupiłam effaclar duo i pomaga

Ciekawi mnie czy jak w końcu dostanę okres to czy zejdzie ze mnie woda i trochę schudnę czy raczej nie będzie miało wpływu....
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 11:35   #3610
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

no ja odklejam dzis ostatni plaster po 8 latach brania roznych anty, kupilam drenafast coby szybciej woda ze mnie zeszla mam nadzieje ze pomoze, bo mialam kiedys jakies tabletki ale ich wlasciwosci drenujace byly watpliwe.
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 12:51   #3611
civetta89
Przyczajenie
 
Avatar civetta89
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 12
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hej dziewczyny!
Nie biorę tabletek od 04.08.2014 r. , 09. 08. miałam okres z odstawienia później zauważyłam lekki śluz i co dziwne pierwszy raz w życiu wiem kiedy miałam owulację, mianowicie 26.08- odczułam wtedy duży ból jajników i zaobserwowałam gęsty sluz, okres pojawił się 10.09.- idealnie, jak na razie czuję się super i psychicznie i fizycznie, nie mam problemu z cerą, waga chyba idzie w dół, nie czuje się taka nabrzmiała przede wszystkim, dodam, że tabletki brałam prawie 6 lat z dwiema krótkimi przerwami, podczas ich przyjmowania przytyłam ok. 5 kg i dwa razy leczyłam się farmakologicznie na depresję.
__________________
"Życie to szalona, cudowna podróż.
Panuje w nim chaos, zaraz później przychodzi spokój, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką.
Każdą jej chwilą." Regina Brett


civetta89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 20:18   #3612
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej, ja tak samo pierwszy raz to poczułam, dokładnie co do dnia ale pojawiło mi sie niestety plamienie, mam nadzieje, ze to przejdzie. Najbardziej cieszę sie, ze cera jest w porządku, nastrój tez mam o wiele lepszy, choć myslalam, ze wiecej będę miała energii, tak jak niektóre tu dziewczyny pisały...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 08:51   #3613
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez wikti Pokaż wiadomość
mam to samo od kilku dni - okres powinnam dostać za 10 dni (przy cyklu 28 dni).. jednak to będzie mój pierwszy okres "naturalny" od odstawienia tabletek i jakoś nie spodziewam się, by nadszedł terminowo. Również odczuwam ból w podbrzuszu i mdłości
poczytaj wątek - tutaj wiele dziewczyn pisało, kiedy dostały pierwszy okres po odstawieniu.

Ja już taka przyzwyczajona jestem do brania tabletek (3,5 roku brania bez przerw), że czegoś mi brakuje i łapię się na myślach "wykupiłam receptę?"
Też brałam Yasmin tyle czasu co Ty i odstawiłam w styczniu Okres miałam od razu regularny, ale w sierpniu mi się spóźnił o tydzień. Wiadomo, że organizm się oczyszcza, ale ja uważam, że jak po odstawieniu ktoś nie ma miesiączki dłużej niż 60 dni to należy pójść do lekarza.
Jak odstawiłam to poczułam wielką ulgę Nie mam już wprawdzie tej pewności, że nie zajdę w ciążę, ale mam 26 lat, od 4 lat w stałym związku więc tragedii by nie było.
Jedyny minus to cera Przed braniem tabletek miałam idealną, w trakcie również. Po 2-3 miesiącach od odstawienia wypryszczyło mnie na twarzy, dekolcie i plecach. Na skóre twarzy stosowałam kosmetyki clinique i pomagało, ale żeby pozbyć się tego w całości zdecydowałam się teraz na antybiotyk, używam 3 tydzień i jest prawie dobrze.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 09:54   #3614
marudna_ksiezniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny mam do was pytanie - przez ponad 2 lata bralam midiane. W zeszłym miesiącu odstawilam i krwawienie w przerwie tygodniowej przyszło normalnie, jednak teraz powinnam mieć kolejny okres, ale nie przychodzi. Dodam ze poprzedni, sterowany jeszcze przez tabletki był 14 sierpnia, a teraz powinien juz przyjść co najmniej 6 dni temu, ale nadal go nie ma i zaczynam sie trochę stresowac. Dodam ze wczesniej odstawialam juz tabletki i zawsze okres wystepowal normalnie, ale teraz chce być w ciąży wiec odstawilam ale okresu nie ma. Czy to normalne?
Test robilam dzisiaj i wynik negatywny.

Proszę o odpowiedz bo juz zaczynam panikowac !
marudna_ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:44   #3615
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez marudna_ksiezniczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do was pytanie - przez ponad 2 lata bralam midiane. W zeszłym miesiącu odstawilam i krwawienie w przerwie tygodniowej przyszło normalnie, jednak teraz powinnam mieć kolejny okres, ale nie przychodzi. Dodam ze poprzedni, sterowany jeszcze przez tabletki był 14 sierpnia, a teraz powinien juz przyjść co najmniej 6 dni temu, ale nadal go nie ma i zaczynam sie trochę stresowac. Dodam ze wczesniej odstawialam juz tabletki i zawsze okres wystepowal normalnie, ale teraz chce być w ciąży wiec odstawilam ale okresu nie ma. Czy to normalne?
Test robilam dzisiaj i wynik negatywny.

Proszę o odpowiedz bo juz zaczynam panikowac !
jakby ci zależało na odpowiedzi to byś cofnęła się o 3-4 strony i poczytała odrobinę.
pytanie milion raazu zadawane tutaj
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 10:03   #3616
marudna_ksiezniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jakby ci zależało na odpowiedzi to byś cofnęła się o 3-4 strony i poczytała odrobinę.
pytanie milion raazu zadawane tutaj
Nie no pewnie, bo Przecież poradzić coś komuś to już problem?
marudna_ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 11:22   #3617
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez marudna_ksiezniczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do was pytanie - przez ponad 2 lata bralam midiane. W zeszłym miesiącu odstawilam i krwawienie w przerwie tygodniowej przyszło normalnie, jednak teraz powinnam mieć kolejny okres, ale nie przychodzi. Dodam ze poprzedni, sterowany jeszcze przez tabletki był 14 sierpnia, a teraz powinien juz przyjść co najmniej 6 dni temu, ale nadal go nie ma i zaczynam sie trochę stresowac. Dodam ze wczesniej odstawialam juz tabletki i zawsze okres wystepowal normalnie, ale teraz chce być w ciąży wiec odstawilam ale okresu nie ma. Czy to normalne?
Test robilam dzisiaj i wynik negatywny.

Proszę o odpowiedz bo juz zaczynam panikowac !
To normalne. Po odstawieniu możesz mieć zaburzone cykl nawet pół roku i wszystko będzie w normie.

Cytat:
Napisane przez marudna_ksiezniczka Pokaż wiadomość
Nie no pewnie, bo Przecież poradzić coś komuś to już problem?
Radzę, że "przecież" w środku zdania nie piszemy wielką literą
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 20:46   #3618
marudna_ksiezniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Bardzo dziękuje!
marudna_ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 20:11   #3619
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez marudna_ksiezniczka Pokaż wiadomość
Nie no pewnie, bo Przecież poradzić coś komuś to już problem?
temat poruszany wielokrotnie. Żeby nie było to Ci poradzę że istnieje opcja wyszukiwarki na wątku
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 09:06   #3620
Afrodita
Zadomowienie
 
Avatar Afrodita
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 196
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Jak czytam wasze skutki odstawienia to sie wlos jezy na glowie bralam yasminelle przez 2 lata w celach zdrowotnych.. Nigdy z wlasnej woli nie zgodzilabym sie brac tego swinstwa! Ale do rzeczy.. Musze odstawic je z powodu silnych boli migrenowych, boli w klatce piersiowej.. Mam dokonczyc reszte opakowania i na tym koniec. Z jednej strony sie ciesze, bo moze w koncu uda mi sie schudnac.. Bo przy tabletkach przytylam 9kg! A przed braniem nie mailam problemow z waga.. Przeraza mnie mysl tego wysypu krost na ciele i twarzy przed tabletkami zdazylam wyleczyc krostki na policzkach, zostaly niewielkie blizny... Ale ńie chce znow tego przechodzic eh.. Tym bardziej, ze za 9 mcy bede miala slub.. Boje sie, ze do tego czasu zostane pryszczata pania mloda czy ilosc skutkow ubocznych jest zalezne od stezenia hormonow? Ja bralam yasminelle z ta najmniejsza dawka.. Wiem, ze kazdy organizm reaguje inaczej. Nie wszystkie maja krosty.. Ale znajac moje szczescie..
__________________
.. i ślubuję Ci.. czerwiec 2015

Zuzanka 22.08.2016


II kreski 15.09.2019
Afrodita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 11:48   #3621
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja przy yasminelle miałam straszny wysyp, wyglądałam koszmarnie, leczylam to ok 3 miesiące, nie obyło sie bez antybiotyki po odstawienie. Poyem miałam novynette, cera była bardzo ok, teraz odstawilam i nie jest złe. Przypadła mi do gustu seria ziaja manuka, pamietam o dokładnym demakijazu, jak jest jakiś problem to mam tez krem active z svr, mysle, ze warto sie przygotować w jakies sprawdzone preparaty i nie bać sie po odstawieniu, ale jesli bardzo sie pogorszy to iść do dermatologa, zeby do ślubu było wszystko ok W końcu 9 miesięcy to całkiem sporo, ale np. Miesiąc wczesniej bym nie odstawiala, bo moze byc różnie...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 11:18   #3622
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

U mnie 5ty miesiąc bez anty i nadal skutki uboczne - wilczy apetyt na słodkie, wiecznie wydęty brzuch, od śmiechu do płaczu w 5min, a do tego bolesne pryszcze na skórze głowy (wcześniej tylko twarz) i tłuste włosy . No i cykle bezowulacyjne, choć niby takie regularne ehh. Strasznie źle się czuję i teraz, po czasie bardzo żałuję, że te tabsy w ogóle brałam :/.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 21:36   #3623
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

u mnie 3 miesiące po.
Problemy pokarmowe nadal.
Cera- o wiele mniej pryszczy niż podczas brania tabletek.
Nogi- przestały puchnąc, nie kuje mnie w żyłach.
Ochota na sex- zgodna z moją owulacją. Przed i w trakcie Tż ma przerąbane, po owulacji się uspokajam. Jednak i tak i tak jest lepiej niż podczas brania tabl

dla zainteresowanych: brałam mercilon 1,5 roku, logest pół roku, naraya 2 lata
na wadze +12kg
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-09-27 o 21:37
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 18:57   #3624
monika_911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Matko boska! Czytam wasze komentarze i aż się przeraziłam, co mnie czeka. Brałam tablety przez ok.3lata bez przerwy. Teraz lekarz kazał odstawić na 2 miesiące i zrobić badania pod kątem wątroby. Ale nawet nie miałam pojęcia, że tak może być, jak piszecie.
Co prawda nie biorę dopiero 5 dni, ale czuje się masakrycznie.
brzuch mam ogromny, wzdęty. Nie mogę ogarnąc co się ze mną dzieje! boli mnie brzuch, mdłości mam. Do tego objawy jak przy biegunce.
Jeśli całe te 2 miesiące mają tak wyglądać, to ja chyba padnę...
monika_911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 19:38   #3625
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Dziewczyny! Ja obstawilam tabletki 11 miesięcy temu i jest masakra! Nie mam ochoty na seks, masa krost i wiecznie tluste włosy. Do tego Przez te 11 miesięcy miałam dwa okresy w tym ten drugi wywołany luteina. Nie stać mnie na dobrego ginekologa bo jak ide do jakiegoś na nfz to albo mnie olewa albo wysyła do "siebie" prywatnie. ..
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:11   #3626
emi123kalka123czarna
Raczkowanie
 
Avatar emi123kalka123czarna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 263
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

A ja zauważyłam, że im dalej po odstawieniu to gorzej. Ochota na seks była może przez pierwsze dwa miesiące, potem znowu NIC. Ogrom pryszczy które mi wyskakują powoduje u mnie "depreche", ponieważ nigdy, nawet w okresie dojrzewania nie miałam tak strasznej cery! Po za tym to są zupełnie inne pryszcze. Bolące, jakby ropne (?), występują u mnie na całej twarzy, dekoldzie, szyi, plecach i głowie. Zostają po nich blizny.. Na dodatek włosy wypadają garściami i widać u mnie normalnie skórę głowy (dramat!). Ponadto przytyłam, zaokrągliłam się na buzi, biust zmalał z D na B. Gdybym wiedziała te 5 lat temu to bym w życiu po to gówno nie sięgnęła. Przed tabsami miałam piękną cere, grube włosy, ochote na seks i biust rozm. D. Jedynym powodem dla którego zaczęłam brać to wygoda i nieregularne miesiączki (a czasem i i ich brak).
Nie mogę się patrzeć na siebie w lustrze !
emi123kalka123czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:14   #3627
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez emi123kalka123czarna Pokaż wiadomość
A ja zauważyłam, że im dalej po odstawieniu to gorzej. Ochota na seks była może przez pierwsze dwa miesiące, potem znowu NIC. Ogrom pryszczy które mi wyskakują powoduje u mnie "depreche", ponieważ nigdy, nawet w okresie dojrzewania nie miałam tak strasznej cery! Po za tym to są zupełnie inne pryszcze. Bolące, jakby ropne (?), występują u mnie na całej twarzy, dekoldzie, szyi, plecach i głowie. Zostają po nich blizny.. Na dodatek włosy wypadają garściami i widać u mnie normalnie skórę głowy (dramat!). Ponadto przytyłam, zaokrągliłam się na buzi, biust zmalał z D na B. Gdybym wiedziała te 5 lat temu to bym w życiu po to gówno nie sięgnęła. Przed tabsami miałam piękną cere, grube włosy, ochote na seks i biust rozm. D. Jedynym powodem dla którego zaczęłam brać to wygoda i nieregularne miesiączki (a czasem i i ich brak).
Nie mogę się patrzeć na siebie w lustrze !
Wszystko co opisałaś sprawdza się także u mnie! :'( no biust z C do A zmalał.. jestem załamana i tez gdybym wiedziała nigdy bym po to nie sięgnęła. Aczkolwiek mam chwile wahania aby do tego wrócić i znów mieć piękną cerę itp. Ale czy to ma sens? :/
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:32   #3628
czarnulka90
Raczkowanie
 
Avatar czarnulka90
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 116
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Czytając wątek cofnęłam się jakieś 20-30 stron do tyłu i w zasadzie wkółko to samo. Tak wiele z was ma przerażające skutki uboczne, aż włos się jeży na karku Ostatnią tabletkę wzięłam 17 września tego roku. Przyjmowałam róznę anty min. harmonet, jasminelle,krążek,sidrate lle, daylette, naraya plus... około 8 lat z dwiema krotkimi 2-3 miesięcznymi przerwami. Mam bardzo kruche naczynka, pękają mi na rękach, udach, troche na twarzy, mam nadzieje że problem nie będzie się pogłębiał po odstawieniu. Miesiączki przed przyjmowaniem anty miałam bolesne i długie... zobaczymy jakie teraz będą Mam nadzieję, że piersi mi urosną
__________________
'Time goes by so slowly for those who wait...'
czarnulka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:43   #3629
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Powodzenia! !
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 15:44   #3630
error_error
Przyczajenie
 
Avatar error_error
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Rzuciłam tabletki 13 lipca tego roku. Dziewczyny narzekają na brak okresu, a ja miałam na razie dwa regularne okresy pełną gębą, taki, że mdleje w miejscach publicznych Boli jak jasna cholera, wpieprzam ketonal jak cukierki po odpuście. Wylewam z siebie chyba wiadra krwi, wróciła anemia.
Co do piersi - zawsze były małe więc takie są i teraz.
Cera - zauważyłam u siebie pierwsze podskórne dziwne gule w okolicach żuchwy, których nigdy nie miałam... ani to wycisnąć, ani nic...
Seks - ooo to akurat poszło w górę
error_error jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.