W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-13, 22:00   #181
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Ja tam chętnie daję na Jurka.
Z kolei jak pomyślę, że moja kasa mogłaby pójść na nowiuśkie auto za 500.000 zł dla łojca dyrektora, to już wolę menelską imprezkę w Woodstock.
Złosiu nie strasz mnie. Nie,no dawać też daje na te szczytne cele,pisałam że popieram.Żle się wyraziłam,powinno być źe zle mi się by zrobiło gdyby tak było.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 22:08   #182
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Ja biorę w tym udział od 4 lat i zauważyłam, ze jest coraz więcej kwestujących a coraz mniej pieniążków. Przynajmniej w mojej okolicy. Moherowe babcie podejrzanie na nas patrzą, jakby chciały coś powiedzieć.
A teraz mała opowiastka:
W tamtym roku porozmawiałam sobie z pewną dość młodą panią, która zapytała się czy jestem wierząca, czy popieram Owsiaka, później czy jestem satanistką, a na końcu "uświadomiła" mi że zebrane pieniądze idą na konto Owsiaka. Zapytałam się tej Pani czy ma dziecko, później czy sprzeciwiłaby się w szpitau aby jej ciężko chore dziecko korzystało ze sprzętu WOŚP. A ona odpowiedziała, że oczywiście, bo ten sprzęt od tego jest! Jedno wyklucza drugie!
Denerwują mnie takie osoby, które chcą nie wiadomo czego, a złotówki na to nie dadzą. Na onecie można bardzo często spotkać się z komentarzem "Pacę podatki, wiec nie muszę." Ok. niech płaci podoatki ale niech nie wymaga za wiele.

dzisiaj licytowałam koszulkę ale doszłam do 150 zł, więcej nie miała - poszła za 200zł
I próbowałam też kubkiem ale poszedł za 170
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 22:53   #183
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez olcia/pchelka Pokaż wiadomość
Ja biorę w tym udział od 4 lat i zauważyłam, ze jest coraz więcej kwestujących a coraz mniej pieniążków. Przynajmniej w mojej okolicy. Moherowe babcie podejrzanie na nas patrzą, jakby chciały coś powiedzieć.
A teraz mała opowiastka:
W tamtym roku porozmawiałam sobie z pewną dość młodą panią, która zapytała się czy jestem wierząca, czy popieram Owsiaka, później czy jestem satanistką, a na końcu "uświadomiła" mi że zebrane pieniądze idą na konto Owsiaka. Zapytałam się tej Pani czy ma dziecko, później czy sprzeciwiłaby się w szpitau aby jej ciężko chore dziecko korzystało ze sprzętu WOŚP. A ona odpowiedziała, że oczywiście, bo ten sprzęt od tego jest! Jedno wyklucza drugie!
Denerwują mnie takie osoby, które chcą nie wiadomo czego, a złotówki na to nie dadzą. Na onecie można bardzo często spotkać się z komentarzem "Pacę podatki, wiec nie muszę." Ok. niech płaci podoatki ale niech nie wymaga za wiele.

dzisiaj licytowałam koszulkę ale doszłam do 150 zł, więcej nie miała - poszła za 200zł
I próbowałam też kubkiem ale poszedł za 170
Bo idą. Jest to jego fundacja i podobno 10% (podkreślam podobno) idzie właśnie na jego konto. Tato mi mówił jaki Owsiak ma dom itp.
Ale z drugiej strony Owsiak coś robi, coś rusza. Jest to największa akcja w Polsce i w dodatku rzeczywiście widać że coś robi, bo można ten sprzęt spotkać i użyć więc nawet niech sobie weźmie te 10 czy nawet 15 %.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 09:26   #184
annika1982
Raczkowanie
 
Avatar annika1982
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 396
GG do annika1982
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Jeśli ktoś ma ochotę serdecznie zapraszam do licytacji ręcznie robionych breloczków do kluczy, link to moich aukcji:


http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_...php?uid=579343
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.
annika1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 09:43   #185
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Bo idą. Jest to jego fundacja i podobno 10% (podkreślam podobno) idzie właśnie na jego konto. Tato mi mówił jaki Owsiak ma dom itp.
Ale z drugiej strony Owsiak coś robi, coś rusza. Jest to największa akcja w Polsce i w dodatku rzeczywiście widać że coś robi, bo można ten sprzęt spotkać i użyć więc nawet niech sobie weźmie te 10 czy nawet 15 %.
No w tym jest problem że ludzie coś usłyszą i powtarzają jak w głuchym telefonie coś po drodze zmieniając.
Zgodnie z ustawą o fundacjach, każda taka organizacja ma prawo przeznaczyć max. 10% zebranych pieniędzy na koszty działalności. Tak wiec to nie Owsiak dla siebie bierze te pieniądze, tylko fundacja wykorzystuje na swoją działalność- opłacenie biur, koszty przetargów, pensje dla pracowników, przystanek Woodstock, itp.
Poza tym fundacja dokładnie się rozlicza, tak więc zainteresowani powinni sięgnąć do sprawozdań i będą dokładnie wiedzieli ile pieniędzy poszło na co. Trzeba też pamiętać że fundacja robi przetargi na dużą ilość sprzętu dlatego dostaje spore rabaty i w ostatecznym rozliczeniu kupują zazwyczaj sprzęt o wartości wyższej niż kwota zebranych pieniędzy.
Dla zainteresowanych http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
na dole strony są linki do rozliczeń i sprawozdań finansowych. W sprawozdaniu finansowym należy przejść do strony z rachunkiem zysków i strat i porównać pozycję A: przychody z działalności statutowej z pozycją D koszty administracyjne.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2008-01-14 o 10:23
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 10:19   #186
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
No w tym jest problem że ludzie coś usłyszą i powtarzają jak w głuchym telefanie coś po drodze zmieniając.
Zgodnie z ustawą o fundacjach, każda taka organizacja ma prawo przeznaczyć max. 10% zebranych pieniędzy na koszty działalności. Tak wiec to nie Owsiak dla siebie bierze te pieniądze, tylko fundacja wykorzystuje na swoją działalność- opłacenie biur, koszty przetargów, pensje dla pracowników, przystanek Woodstock, itp.
Dlatego ja podkreśliłam to podobno, bo sprecyzowanej wiedzy na ten temat nie posiadam i liczyłam,że ktoś coś na ten temat powie, bo ma jakieś pewne informacje.
A więc dziękuję
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 11:02   #187
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Oczywiście, że co roku wrzucam do puszek jakiś grosz.
I popieram akcję. Cieszę się , że Owsiak miał taki pomysł i akcja ta trwa już 16 lat

Uważam ,że każda akcja, w której zostało uratowane choć jedno życie jest cudowna i jestem jak najbardziej za.

W mojej rodzinie sprzęt zakupiony przez Owsiaka pomógł małemu kuzynowi.
Gdyby nie było akcji , a co za tym idzie - sprzętu w szpitalu - chłopiec prawdopodobnie by nie przeżył.

Z serduszkami również się nie afiszuję, a na żadnego " niemiłego" wolontariusza się nie natknęłam
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 11:14   #188
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Ja tam chętnie daję na Jurka.
Z kolei jak pomyślę, że moja kasa mogłaby pójść na nowiuśkie auto za 500.000 zł dla łojca dyrektora, to już wolę menelską imprezkę w Woodstock.
Popieram

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Tato mi mówił jaki Owsiak ma dom itp.
Nie czepiam się personalnie Ciebie.
Ale.
Ale gdzie jest powiedziane, ze jak ktoś pomaga innym, robi cos dobrego, to już musi byc biedny jak mysz kościelna? Najlepiej jakby mieszkał w szałasie, jadł korzonki i pił wode z rzeki. Bo jak tylko coskolwiek ma, to od razu, ze "pewnie nakradł zamiast pomagać".
Albo: "Pewnie ma cos cięzkiego na sumieniu, że chce grzechy zmyć tym pomaganiem". Albo: "Ciekawe dlaczego tak pomaga, forsy mu nie szkoda? Pewnie kradziona, to i nie szkoda". Albo: "Chce sie wzbogacic, to i wymysla akcje, ludzie głupie płacą a on se basen buduje". Itd.
Paranoja <moje ulubione słowko ostatnio >
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 12:04   #189
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Sama byłam w tym roku wolontariuszką, z agresją osób starszych sie nie spotkałam, jedynie niektóre mówiły to, że sie bogacimy - nie wiem jak
Dość dobrze mi sie zbierało, tylko potem czułam się z ta puszką jak glupia... . Między wolontariuszami był istny wyścig szczurów. Jeden stawał przed drugim byle by zebrać więcej, niektórzy podchodzili do ludzi i "prosili" o wsparcie, a moim zdaniem wolontariusz powinien być a nie domagać się od ludzi pieniędzy, wrzucają Ci, którzy chcą.
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 12:35   #190
madzia686
Raczkowanie
 
Avatar madzia686
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 438
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Dwa lata temu, gdy uczęszczałam do technikum zgłosiłam się na wolonariusza. Moje spostrzeżenia są naprawdę różne, tak samo jak różni są ludzie. Jedni z wielką chęcią wspierali akcję, drudzy wręcz niegrzecznie komentowali prośby wolontariuszy o pomoc.
Przykre to jest, ale zauważyłam, że Ci ludzie którzy żyją normalnie, nie śpią na pieniądzach zawsze wrzucą coś do skrzyneczki, natomiast Ci którzy mają sporą sumkę w portfelu skąpią, tak zazwyczaj jest ze starszymi ludźmi, bo młodzi to chętnie biorą udział w akcji.
Ale to są tylko moje spostrzeżenia
madzia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 13:38   #191
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Byłam wolontariuszka 3 razy. Ludzie są różni, i hojni(którzy kupowali nam na przykład czekoladę i podziwiali że marzniemy na mrozie) i Ci mniej mili, którzy sprawiali, że czułam sie jak żebrak.
A przecież nie dla siebie zbierałam!

Ogólnie uważam, że taka akacja jest bardzo potrzebna, niemal w każdym szpitalu znajduje sie sprzed zakupiony dzięki WOŚP
A krytykującym polecam wymydlenie innej, choć w połowie tak skutecznej akcji
Liczy się cel i rezultat.
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 14:10   #192
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Popieram tę akcję. Brałam w niej udział 2 raz i zamierzam w przyszłym roku zrobić to samo.
W niedzielę poznałam chłopca(miał może z 5 lat), jego mamę i babcię. Mama Adasia powiedziała, że jej synek zbiera przez cały rok drobniaki dla p. Owsiaka, bo mu pomógł jak był mały(jest wcześniakiem i korzystał z aparatury zakupionej przez WOŚP).
Przyjemnie było to słuchać i wiedzieć, że taki mały bąk chce się odwdzięczyć WOŚP'owi A jaką zabawę miał wrzucając te monety przez ok. 10 minut
Owsiak pewnie bierze z tej zbiórki jakiś procent, ale uważam, że zasługuje na to. Zorganizować taką akcję to jest na prawdę coś.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 15:06   #193
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Bo idą. Jest to jego fundacja i podobno 10% (podkreślam podobno) idzie właśnie na jego konto. Tato mi mówił jaki Owsiak ma dom itp.
Ale z drugiej strony Owsiak coś robi, coś rusza. Jest to największa akcja w Polsce i w dodatku rzeczywiście widać że coś robi, bo można ten sprzęt spotkać i użyć więc nawet niech sobie weźmie te 10 czy nawet 15 %.
No niech bierze. Niech buduje wille za willą. On przynajmniej pomaga nie to co nasz piękny rząd. Wszystko kosztuje, nie ma nic za darmo, a on też musi z czegoś żyć.
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 15:28   #194
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
to już wolę menelską imprezkę w Woodstock.
Czyli że jestem menelem?
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 15:49   #195
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez madziaa189 Pokaż wiadomość
Ja kwestowalam w tym roku... I bylo naprawde fajnie Co do tych nieuczciwych wolontariuszy Nie rozumiem takich ludzi jak im nie wstyd? Przeciez maja jakies sumienie. A w ogole jestem zdania, ze powinni lepiej dobierac ekipe,a nie dawac puszke byle dzieciarni ktora sie zglosi(chociaz wiem ze czasem pozory myla i nawet "porzadna dziewczynka" mzoe cos wyszperac z puszki bo jej np. do blyszczyka brakuje czy jeszcze na inny szczytny cel). A co do moherowych babc... Na szczescie zadna nie komentowala, wyrazala za to swoje zdanie patrzeniem spod byka lub odwracaniem glowy w druga strone W ogole pytanie do wolontariuszek: wy tez otrzymalyscie zakaz zblizania sie do kosciola? Generalnie ciesze sie ze moglam wziac w tym udzial... Nasza taktyka: rozcinalysmy serduszka i wreczalysmy panstwu " na wynos" i wszyscy szczesliwi
My nie mogliśmy stać przy kasach w sklepie. Pod kościołem owszem - bardzo dużo pieniędzy tam się zbiera
Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Popieram tę akcję. Brałam w niej udział 2 raz i zamierzam w przyszłym roku zrobić to samo.
W niedzielę poznałam chłopca(miał może z 5 lat), jego mamę i babcię. Mama Adasia powiedziała, że jej synek zbiera przez cały rok drobniaki dla p. Owsiaka, bo mu pomógł jak był mały(jest wcześniakiem i korzystał z aparatury zakupionej przez WOŚP).
Przyjemnie było to słuchać i wiedzieć, że taki mały bąk chce się odwdzięczyć WOŚP'owi A jaką zabawę miał wrzucając te monety przez ok. 10 minut
Owsiak pewnie bierze z tej zbiórki jakiś procent, ale uważam, że zasługuje na to. Zorganizować taką akcję to jest na prawdę coś.
Ja też zbieram wszystkie drobniaki na WOŚP

Wczoraj poszłam na światełko do nieba, a później pomagałam liczyć pieniądze w moim sztabie Cudownie było usłyszeć, że zebraliśmy o 3 tys więcej niż w zeszłym roku!
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 16:57   #196
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie czepiam się personalnie Ciebie.
Ale.
Ale gdzie jest powiedziane, ze jak ktoś pomaga innym, robi cos dobrego, to już musi byc biedny jak mysz kościelna? Najlepiej jakby mieszkał w szałasie, jadł korzonki i pił wode z rzeki. Bo jak tylko coskolwiek ma, to od razu, ze "pewnie nakradł zamiast pomagać".
Albo: "Pewnie ma cos cięzkiego na sumieniu, że chce grzechy zmyć tym pomaganiem". Albo: "Ciekawe dlaczego tak pomaga, forsy mu nie szkoda? Pewnie kradziona, to i nie szkoda". Albo: "Chce sie wzbogacic, to i wymysla akcje, ludzie głupie płacą a on se basen buduje". Itd.
Paranoja <moje ulubione słowko ostatnio >
Ja stwierdziłam tylko fakt, który zasłyszałam i chciałabym aby ktoś kto ma więcej informacji powiedział coś na ten temat. Ja nie mam,więc mówię co słyszałam, gdyż chciałam poruszyć ten temat.
Dla mnie także oczywistym jest,że taka osoba musi z czegoś żyć. Bo musi. Zwłaszcza że teraz dopiero ta akcja wygląda tak jak wygląda. Kiedyś było dużo trudniej, zwłaszcza na początku. Jednak dali radę i należy im się szacunek. Pieniądze również.


Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość
Sama byłam w tym roku wolontariuszką, z agresją osób starszych sie nie spotkałam, jedynie niektóre mówiły to, że sie bogacimy - nie wiem jak
Dość dobrze mi sie zbierało, tylko potem czułam się z ta puszką jak glupia... . Między wolontariuszami był istny wyścig szczurów. Jeden stawał przed drugim byle by zebrać więcej, niektórzy podchodzili do ludzi i "prosili" o wsparcie, a moim zdaniem wolontariusz powinien być a nie domagać się od ludzi pieniędzy, wrzucają Ci, którzy chcą.
A skąd taka powszechna opinia? Bo są i nieuczciwi wolontariusze. W mojego byłego szkole także były organizowane grupy wolontariuszy na WOŚP. I spora częśc z nich gdy dostała banknot 50,- 100,- złotowy szłą od razu gdzies do toalety i wyjmowała go. Niektórzy wyznawali zasadę połowa dla mnie, połowa dla owsiaka.Ale nieuczciwych ludzi spotkasz wszędzie i nie jesteś w stanie każdego wolontariusza sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez madzia686 Pokaż wiadomość
Przykre to jest, ale zauważyłam, że Ci ludzie którzy żyją normalnie, nie śpią na pieniądzach zawsze wrzucą coś do skrzyneczki, natomiast Ci którzy mają sporą sumkę w portfelu skąpią, tak zazwyczaj jest ze starszymi ludźmi, bo młodzi to chętnie biorą udział w akcji.
Ale to są tylko moje spostrzeżenia
Ja gdy kwestowałam spotykałam się z tym,że starsze Panie,które ewidentnie na nadmiar grosza cierpiały wrzucały mi po 20 zł, a ludzie wyglądający zamożnie wrzucali drobne. Jednak faktem też jest to,że niektórzy wrzucają do kilku puszek a serduszek nie mieli. Ja wczoraj wrzuciłam do 6 puszek, a do mojego płaszcza żadne się nie chciało lepić. Po 5ciu krokach nie miałam już serduszka, więc znów podbiegano do mnie z prośbą o grosik. I jak tu odmówić?


Cytat:
Napisane przez olcia/pchelka Pokaż wiadomość
No niech bierze. Niech buduje wille za willą. On przynajmniej pomaga nie to co nasz piękny rząd. Wszystko kosztuje, nie ma nic za darmo, a on też musi z czegoś żyć.
Ciekawe co by rząd i minister zdrowia zrobili bez owsiaka?:rolley es: Nie dość,że na pensje nie mają, na remonty nie mają, na sprzet także nie.

Nie wiem konkretnie jak to jest z tymi %, ale wiem że to jest ściśle nakreślone ile procent na co i dla kogo może iść i idzie.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 21:24   #197
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Dla zainteresowanych zarobkami w fundacji, ze sprawozdania finansowego można wyczytać że:
Zatrudniają 20 pracowników (4 księgowe, 1 lekarz, 10 pracowników administracyjnych, 2 pracowników PR i marketing, 3 informatyków), roczny koszt wynagrodzeń to około 900.000,00, czyli w przeliczeniu wychodzi średnio 4.500,00 brutto na pracownika.
Prezes fundacji zarabia w przeliczeniu na miesiąc 8.830,00 brutto (tyle co analityk ma pensji bez premii w pewnym banku)
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:17   #198
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Odnawiam wątek
Jutro 17 finał. Jestem ciekawa ilu wolontariuszy mamy na wizażu
Tak więc ja sie zgłaszam pierwsza
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:25   #199
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Ja druga !
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 23:18   #200
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Ja wprawdzie wolontariuszką nie jestem, ale wystawiłam już aukcje na allegro, no i do puszki też coś wrzucę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 00:04   #201
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

A ja tylko chciałam wtrącić, że przypłynął:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/art...ECIN/936760923

I że my zaczynamy:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/art...ECIN/736286065

W takim dniu jak ten bardzo chciałabym się skupić na tym, że moje pieniądze dotrą do kogoś, kto ich potrzebuje.
Zamiast zastanawiać się dlaczego Owsiak ma dom i jakiej marki żółtą koszulę.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:03   #202
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Brr. Zimno na dworze
Po 7 godzinach zbierania oddałam puszkę. Dużo osób dawało 10-20 zł, a raz mi się nawet zdarzyło, że jedna młoda para wrzuciła do puszki 100 zł
Zauwarzyłam, że młodzi ludzie więcej wrzucają do puszek, niż starsi
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:26   #203
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Wspomogłam WOŚP
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:28   #204
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Brr. Zimno na dworze
Po 7 godzinach zbierania oddałam puszkę. Dużo osób dawało 10-20 zł, a raz mi się nawet zdarzyło, że jedna młoda para wrzuciła do puszki 100 zł
Zauwarzyłam, że młodzi ludzie więcej wrzucają do puszek, niż starsi
bo starsi mają niskie emerytury

Ja też wsparłam dziś WOŚP
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:13   #205
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Kwestowałam dziś po raz 4, sama wrzuciłam od siebie 20 zł do własnej puszki

Starsi byli bardziej zniechęceni, niektórzy łypali na nas wzrokiem gdy staliśmy pod kościołem, słyszało się wiele słów typu "dajcie ludziom spokój" itd.
Na szczęście nikt nas wyjątkowo nie wyzywał.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:11   #206
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez olcia/pchelka Pokaż wiadomość
Ja biorę w tym udział od 4 lat i zauważyłam, ze jest coraz więcej kwestujących a coraz mniej pieniążków. Przynajmniej w mojej okolicy. Moherowe babcie podejrzanie na nas patrzą, jakby chciały coś powiedzieć.
A teraz mała opowiastka:
W tamtym roku porozmawiałam sobie z pewną dość młodą panią, która zapytała się czy jestem wierząca, czy popieram Owsiaka, później czy jestem satanistką, a na końcu "uświadomiła" mi że zebrane pieniądze idą na konto Owsiaka. Zapytałam się tej Pani czy ma dziecko, później czy sprzeciwiłaby się w szpitau aby jej ciężko chore dziecko korzystało ze sprzętu WOŚP. A ona odpowiedziała, że oczywiście, bo ten sprzęt od tego jest! Jedno wyklucza drugie!
Denerwują mnie takie osoby, które chcą nie wiadomo czego, a złotówki na to nie dadzą. Na onecie można bardzo często spotkać się z komentarzem "Pacę podatki, wiec nie muszę." Ok. niech płaci podoatki ale niech nie wymaga za wiele.

dzisiaj licytowałam koszulkę ale doszłam do 150 zł, więcej nie miała - poszła za 200zł
I próbowałam też kubkiem ale poszedł za 170
A dlaczego mają nie wymagać za wiele, skoro płacą podatki?
Ludzie ciężko pracują, a kupa forsy z ich pensji idzie na właśnie podatki. To nie ich wina, że mamy takie zasrane rządy.

Mówią prawdę- wszędzie tylko daj, daj, daj. Na chore dzieci daj, na fundację daj, na wózek inwalidzki daj, to po co płacimy te wszystkie składki? Może jakieś pretensje do polityków, a nie do ludzi?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:34   #207
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Moim zdaniem nawet jesli Owsiak bierze te 10% to mu sie nalezy... Ilu było takich Polaków jak on? Dzieki WOSP szpitale sa lepiej zaopatrzzone, i wiecej dzieci wychodzi z roznych chorob. A nasze Panstwa chyba nigdy by nie osiagnelo takich sukcesow w sluzbie zdrowia.

Ludzie sa prozni. Chca niewiadomo czego, narzekaja ale sami nie potrafia nawet zlotowki dac. Skoro panstwo nie potrafi dbac o sluzbe zdrowia to wspomagajmy takie akcje bo to dla dobra naszych dzieci...

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2009-01-11 o 20:38
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:36   #208
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
A dlaczego mają nie wymagać za wiele, skoro płacą podatki?
Ludzie ciężko pracują, a kupa forsy z ich pensji idzie na właśnie podatki. To nie ich wina, że mamy takie zasrane rządy.

Mówią prawdę- wszędzie tylko daj, daj, daj. Na chore dzieci daj, na fundację daj, na wózek inwalidzki daj, to po co płacimy te wszystkie składki? Może jakieś pretensje do polityków, a nie do ludzi?
Wszędzie na świecie, nawet w Stanach Zjednoczonych szpitale są wspomagane przez fundacje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:42   #209
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

zawsze wrzucam do puszki, nie wyobrażam sobie inaczej
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:47   #210
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej.

Popieram, jestem jak najbardziej za i dołożyłam swój grosik
Moja mama pracuje w prywatnej klinice ginekologicznej jako położna/pielęgniarka (sama nie wiem ) i wie że rodzą się dzieci chore, potrzebujące opieki.
Są osoby które mówią, że oni połowę zabierają tych pieniędzy dla siebie.
Nie wiem jak jest, ale ja myślę, że na pewno nie tsk.
W końcu kilka sprzętów od p Owsiaka w szpitalu wojewódzkim, w którym kiedyś pracowała moja mama, stoi
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.