Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 12:10   #361
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
jak to jest z tym kremem z witamina C: na noc go czy na dzien?
Wit.C na dzień jest idealna
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 18:58   #362
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

witam

dzis po wielkich poszukiwaniach najpierw na internecie a pozniej w aptekach zdecydowalam sie napisac. Przeczytalam mase opinii z uzywania kremow. Ja dalej poszukuje dla siebie ale nie powiem ze jest to trudne. Mam 27 lat skore sucha i wrazliwa. Staram sie dobrac odpowiedni krem do twarzy i pod oczy bo tam juz sie pojawily jakies linie wydaje mi sie ze z niedobrego nawilzenia. Kazda wizyta w aptece i prosba o porade konczy sie tylko stwierdzeniem ze potrzebuje kremow nawilzajacych do cery suchej bo jeszcze nie jestem w wieku zeby ine stosowac. Testuje te kremy i za kazdym razem brakuje mi tego tluszczyku na mojej twarzy i niestety po takich nawilzajacych nakladam zwykly krem nivea ten niebieski i wtedy powiedzmy jest ok. Ale chcialabym znalezc dobry kosmetych a przede wszytskim chcialabym porady jak dobrze dbac o ta cere. W aptece ciagle slysze zmywac np. plynem micelarnym i dobrze nawilzac. od czasu do czasu maseczke. Szlag mnie trafia ale to nie wystarcza. Czy ktos moze mi doradzic i zasugerowac co uzywac?

Moniko po poradach jakie pisalas zdecydowalam sie napisac i poprosic Cie o porade...

pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 22:05   #363
Filix
Przyczajenie
 
Avatar Filix
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 6
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Kasiulanko, dzięki za radę "dermatologiczną".
Co do intensywniejszej pielęgnacji, to dziś właśnie dostałam przesyłkę z BU: serum tamanu na noc, serum z wit. C i amlą na dzień. Spodobał mi się pomysł na własne kosmetyki. Zobaczymy.

Agama, a może i Ty spróbujesz jakichś olejów (wątek o Mazidłach i Biochemii Urody)? Możesz być dumna ze swojej cery, że jej służy zwykły krem Nivea - moja przyjaciółka też tak ma. Pozdrawiam.
Filix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 15:45   #364
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Nie bardzo bym chciala pozostac przy kremie Nivea bo chcialabym cos bardziej odzywczego i zapobiegajacemu starzeniu. Mysle o Dermice lipidea albo collaction. Mam jakas probke ale po zastosowaniu jednorazowym ciezko mi zadecydowac.
Jaki polecacie krem z filtrem na sucha cere??

Dziekuje i pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 15:59   #365
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Patricia
Jak retinol cie nie podraznia to mozesz Diroseal zastapic Roc-iem. Ja mialam wersje na noc i bylo ok, chodz byl on jakby chudszy i u mnie drozszy, wiec wrocilam do Diroseala.

kremy od LRP maja 5 % wit. C co tez pisze na opakowaniu, ile maja te kremy co podalas sklady? Nie wiem, wit. C jest pod koniec skladu wiec pewnie nie wiele i jest to slaba postac ktora sie tak szybo nie rozklada jak czysta wit. C , ta ktora jest w kremach od LRP. Jesli wolisz czysta wit. C czyli ta skuteczniejsza to moze ukrec sobie serum z wit. C w proszku? To proste jest, tylko musi sie chciec co tydzien krecic nowa porcje. ja po 2 latach zrobilam sie len i nawet tej minuty mi sie poswiecc nie chcialo, na ukrecenie.

A to masz ten na zaczerwienienia od YR. Mnie sie on bardzo podoba i teraz sluzy mi lepiej niz krem nawilzajacy od Flos Leku, bo FL jest lzejszy i moja cera sie domaga wiecej pielegnacji.
A co mam za krem od FL? A prosze bardzo, o to cala seria.
http://www.floslek.pl/polska/kosmety...20NACZYNIOWYMI

Ja mam w tej chwili chyba juz 3 tubke peelingu i kremu-maseczki. Mam krem pod oczy( pierwszy raz kupilam) i krem nawilzajacy( mialam pozstale kremy a tego nawilzajacego to 2 lata temu mialam spora probke od znajomej). Mam jeszcze resztki zelu do mycia, ale narazie tez stoi, bo moja cera potrzebuje teraz tresciwszych myjadel.

Agama nie patrz na to co ci mowia babki w aptece. Skoro masz sucha skore to potrzebuje ona tluszczu a nie nawilzenia. nawilzenia potrzebowalaby jesli byla by odwodniona, a u ciebie jest inaczej. Piszesz ze to jednak za malo. Skore odwodniona mozna latwo pomylic z sucha, ale skoro nawilzanie nie pomaga a skora domaga sie lipidow czyli tluszczu, to wedlug mnie nie ma co upierac sie przy nawilzaniu.
Masz cere sucha i wrazliwa czy tez naczynkowa? Musi to byc krem apteczny?
Z aptecznych masz mase kosmetykow do uzywania, np Toleriane ale wersja riche od LRP
http://www.larocheposay.de/public/pr...&Darreichung=3
lub u masz jeszcze jakas nowosc do suchej skory
http://www.larocheposay.de/public/pr...&Darreichung=3
lub tutaj nawilzajacy do suchej skory
http://www.larocheposay.de/public/pr...&Darreichung=3
lub z Pro-Xylane tez do suchej skory jest tanszy odpowiednik u Garnier albo Loreal w drogerii
http://www.larocheposay.de/public/pr...&Darreichung=3
Ta Dermica Lipidea brzmi tez ciekawie? Ile kosztuje? Ostatnio Dermica wypuszcza produkty w strasznych cenach. Jak dasz za krem ok 50zl i stac cie na to , to wyprobuj. Ja jesli moge cos podpowiedziec, nie zawsze to co drogie jest tez takie super. Mam krem olwikowy Ziaja ten klasyczny tlusty i musze powiedziec ze jest bardzo fajny. U mnie tylko na noc, bo sie ciutke swiece, lagodzi moja cere a jestem wrazliwym naczynkowcem i mysle ze to moze byc fajny krem dla suchelca i to za pare zlotych. Lub seria Calma krem biolipidowy. Moja mama uzywa i sobie bardzo chwali. Uzywa prawie calej serii.Mozesz wybrac krem kakaowy jesli wolisz ten zapach( ja wole oliwke , kakao jest dla mnie zbyt slodnie)Mozesz wyprobowac serie Aretina Q z retinolem od Ziaja. Co prawda to nie to samo co porzadny krem w tubce z retinolem z apteki, ale moze ci sie spodoba, bo cenowo tez tanio i mozesz sie pomalu zprawiac pod mocniejsze kremy z retinolem Czy cie nie podrazni? nie wiem, trzeba wszystko na sobie wyprobowac. Ziaja ma tanie kosmetyki, wiec gdyby co, to najwyzej zuzyjesz jako krem do rak czy do stop. Moja szwagierka chwalila tez serie Perfekt od Flos Leku.Ogolem ciezko mi doradzac kremy ktore nie sa dla naczynkowej cery, bo ja przewaznie po takie siegam i po krem z apteki z retinaldehydem.

Poza tym tez wit. C jesli cie nie podraznia, wybierz Activ C lub Redermic do suchej skory, sa ciut tresciwsze, a na to filtr. jaki? Ciezko poradzic, musisz sama sprobowac jaka konsystencja ci podpasi. Z tanszych aptecznych i dobrych filtrow masz Iwostin. One maja kremowa konsystencje bez alkoholu, moze ci podpasi? SPF 40 lub 50 wybierz.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2008-11-29 o 16:21
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:40   #366
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dziekuje bardzo za rady.

Odnosnie mojej cery to po badaniu cery wyszlo ze jest odwodniona i zalecono mi kosmetyki nawilzajace. Najpierw byly te lekkie do cery normalnej ze strefa T i po nich odczuwalam jakby nic nie nalozylam na te twarz, pozniej probowalam kosmetykow nawilzajacych do cery suche i bardzo suche i powiem ze bylo lepiej ale jak nalozylam zwykly krem nivea to wtedy czulam sie dobrze. Wiec po mojej analizie stwierdzilam ze kremy nawilzajace sa niestety za slabe i potrzebuje cos jeszcze odzywczego.
Co do kremu ziaji z oliwy z oliwek niestety kiedys dawno gomialam i byl okropnie tlusty i niestety zapchal mi buzie. Nadmieniam ze to swiecenie naprawde mi nie przeszkadza.
Jesli chodzi o wit. C to mialam z Roca i LRP cos na bazie wit C i troche szczypalo po nalozeniu wiec nie wiem czy to dobry objaw byl.
Dermika jest w granicach 50zl wiec nie jest to najnizsza polka ale tez nie najwyzsza. Jesli krem okazalby sie dobry to z checia go kupie ale najpierw musze go wyprobowac. Niestety w moim miescie nie maja probek kremu poltlustego i tlustego wiec narazie czekam. Nawilzajacy jest nie wystarczajacy...

Aha skora nie jest naczynkowa...

Mam jeszcze jedno pytanie. Jesli bede nakladac krem z filtrem (mysle o Avene) to czy pod ten krem musze co polozyc np. przeciwzmarszczkowego? Czy lepiej cos na noc? Myslalam tez o Avene Ystheal. Duzo pisalyscie o effeclar ale nie wiem czy to mnie nie podrazni za bardzo bo jak wyczytalam z ich strony to jest przeznaczony do cery tlustej.

A co pod oczy bo to tam mi sie pojawiaja jakies kreski??

Pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:55   #367
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Pod oczy mozesz nakladac tresciwy krem taki sam jak ten na twarz.

Jesli cera sie domagac nie bedzie to nie musisz nic nakladac pod filtr.

Z Dermika to moze napisz do nich i poporos o probki. ja kiedys cos dostalam, troche to trawalo. Ziaja przyslala mi znacznie szybciej i duzo probek, a Dermika malutko po probce z kazdego produktu i razem to moze byly 4 probki. W KWC w ktorejs recenzji pisalo, ze dostala ta osoba duzo probek kremu z serii Lipidea. Moze i tobie przysla. napisz im jakie masz probemy, ze masz bardzo wrazliwa cere, a probek nigdzie nie maja.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 17:04   #368
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dzieki wielkie

na probki czekam juz ponad tydzien. Napisalam 2 maile do nich gdzie opisalam bardzo szczegolwo moja cere i sytuacje u mnie w miescie . Ale niestety nie odezwali sie i nic tez nie wyslali.

pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:05   #369
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

a powiedz co na noc?? Mam ochote na cos co bedzie dobrze dzialalo i walczylo z jaimis oznakami starzenia sie skory. Pisalyscie o effelcar , ale czy to do cery suchej tez moze byc??
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 19:21   #370
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Agama81, ja mam fatalne doświadczenie z dermiką . Dwa lata stosowałam jej różne produkty- nawilżające i przeciwzmarszczkowe. I przed wakacjami jak spojrzałam w lustro........ szkoda gadać. Zaczęłam grzebać w necie i trafiłam tutaj. Różnica diametralna. Powoli wiem co stosować , jak mam wenę to kosmetyki z BU a jak mi się nie chcę to mniej więcej znam odpowiedniki apteczne. Moja rada daruj sobie te kremy, według mnie dużo mniej warte niż Ziaja. Popróbuj te o których mówi Monika. POzd.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 19:28   #371
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

hehe alez to dziwne ... wlasnie poczytalam na forum i w sumie znalazlam dobre opinie o dermice. Tak szczerze mowiac juz sie zaczelam zastanawiac czy moze nie zakupic. Ale tu racje masz bez probek nic nie kupie. Juz tak pare razy sie nadzialam i kupilam Vichy ktore sie okazalo klapa, jaki pare innych specyfikow. Wiec czekam cierpliwie na probki....

pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 21:33   #372
Lychee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Agama81 Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za rady.

Odnosnie mojej cery to po badaniu cery wyszlo ze jest odwodniona i zalecono mi kosmetyki nawilzajace. Najpierw byly te lekkie do cery normalnej ze strefa T i po nich odczuwalam jakby nic nie nalozylam na te twarz, pozniej probowalam kosmetykow nawilzajacych do cery suche i bardzo suche i powiem ze bylo lepiej ale jak nalozylam zwykly krem nivea to wtedy czulam sie dobrze. Wiec po mojej analizie stwierdzilam ze kremy nawilzajace sa niestety za slabe i potrzebuje cos jeszcze odzywczego.
Co do kremu ziaji z oliwy z oliwek niestety kiedys dawno gomialam i byl okropnie tlusty i niestety zapchal mi buzie. Nadmieniam ze to swiecenie naprawde mi nie przeszkadza.
Jesli chodzi o wit. C to mialam z Roca i LRP cos na bazie wit C i troche szczypalo po nalozeniu wiec nie wiem czy to dobry objaw byl.
Dermika jest w granicach 50zl wiec nie jest to najnizsza polka ale tez nie najwyzsza. Jesli krem okazalby sie dobry to z checia go kupie ale najpierw musze go wyprobowac. Niestety w moim miescie nie maja probek kremu poltlustego i tlustego wiec narazie czekam. Nawilzajacy jest nie wystarczajacy...

Aha skora nie jest naczynkowa...

Mam jeszcze jedno pytanie. Jesli bede nakladac krem z filtrem (mysle o Avene) to czy pod ten krem musze co polozyc np. przeciwzmarszczkowego? Czy lepiej cos na noc? Myslalam tez o Avene Ystheal. Duzo pisalyscie o effeclar ale nie wiem czy to mnie nie podrazni za bardzo bo jak wyczytalam z ich strony to jest przeznaczony do cery tlustej.

A co pod oczy bo to tam mi sie pojawiaja jakies kreski??

Pozdrawiam

Agamo,

mam 35 lat i odkad pamiętam bardzo suchą cerę, czasami odwodnioną i z tendencją do pękających naczynek.
Monika ma rację, nie wierz babkom w aptekach i w ich cudowne diagnozowania. Tylko Ty wiesz najlepiej czy dany krem działa. Ja długo myślałam, że nawilżenie wystarczy, ale po wielu próbach i testach różnych kremów i tanich i drogich, zorientowałam się, że samo nawilżenie nie pomaga. Niestety większość kremów półtłustych czy też tłustych też nie zdawała egzaminu. Na twarzy był smalec, nic nie wnikało w głąb skóry. I wtedy odkryłam cold cream z avene. Rewelacja, konsystencja lekkiego (choć to podobno pojęcie względne) kremu natłuszczającego, który wnika w głab równocześnie lekko nawilżając i natłuszczając twarz. Pozostawia na niej lekki film a nie kupę smalcu. Zawsze jednak pod cold cream nakładam trochę kremu nawilżającego, np. iwostin intensywnie nawilżający lub dermedic hydrain 2 albo też mój hit hydrabio riche z biodermy. Niestety o dermice nawilżającej lub też natłuszczającej nie mam dobrego zdania. Uważam, że kremy dermicy nic nie robią.
Moim faworytem cały czas jest cold cream. Pojawił się ostatnio w tubkach 100 ml za ok. 50 zł. Próbki powinnaś dostać w każdej aptece.
Lychee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 05:23   #373
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witam piekne panie po 30

Ja tez mam 30 lat i czas na zmiany pielegnacyjne. Po przeczytaniu tego watku stwierdzialm ze moja pielegnacja jest bardzo uboga, wyglada to tak:
*rano : plyn micelarny lrp lub zmywacz do twarzy clarins , tonik z irysem clarins + filtry, filtry i jeszcze raz filtry ( l`oreal 50+) -nieznosze filtrow tak wogole
*wieczor: zmywacz + tonik+ olejek lotusowy lub jaks tresciwy krem na noc (na zmiane)
* raz w miesiacu wizyta u kosmetyczki- oczyszczanie bez wyciskania lub tzw. "glowing pack" , + dodatkowe maseczki nawilzajace i oczyszczajace w domu jak przyjdzie ochota

hmm.. i to wszystko

Teraz ja: cera mieszana, czasami sie przesusza czasami bardziej przetluszcza , pojawiaja sie ostatnio przebarwienia ( 10 lat tablet anty...) , zmarszczki w normie czyli na razie wciaz nie widze nic wartego zwrocenia uwagi ale chcialabym zadbac o oczy bo chyba juz czas. Dosyc czesto borykam sie z zanieczyszczona cera, niespodzianki na twarzy to tez nic nowego dla mnie)- nie ma ich badzo czesto ale jak juz "bulwa" sie pojawi to jest tam dobrych pare dni . Z kosmetykow kolorowych uzywam tylko do oczu i puder sypki, fluidy, podklady itd nigdy nie uzywalam i nie uzywam bo nie wiem jak.

A teraz pytanie : co dodac zeby pozbyc sie przebarwien, ujednolicic koloryt, wygladzic, oczyscic, i oczywisice odmlodzic Pragne rewolucji i zmian !!

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez DeszczowaPanienka
Czas edycji: 2008-11-30 o 05:24
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 09:56   #374
Lychee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Agamo,
pisząć poprzedni post pierwszy raz, komputer się zbuntował i skasował mi całą wypowiedź, a w tej następnej, która się tu pojawiła, zapomniałam ująć, że mycie twarzy też ma ogromny wpływ na cerę suchą. Generalnie nie stosuję tych kosmetyków, które przeznaczone są do wszystkich rodzajów cery. Do wszytskich oznacza nie do suchej. W tej chwili używam mleczka i toniku do cery suchej z linii AA Prestige. Nie wysuszają i nie podrażniają cery, pozostawiają ją lekko nawilżoną. Nie ma tego okropnego uczucia ściagania. Butelki 500 ml duże, a i specyfiki bardzo wydajne. Kupiłam na początku września, a zużyłam trochę wiecej niż połowę do tej pory. Jak skończę to zainteresuję się czymś z Biochemii Urody dla odmniany


Deszczowa Panienko,
w moim przypadku na przebarwienia pomógł krem mela - d. Efekty po 2 lub 3 miesiącach. Nie pamiętam dokładnie, bo to było chyba 5 lat temu. I od tamtej pory przebarwienia się nie pojawiły.
Lychee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 10:44   #375
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Lychee,

do mycia cery rzeczywiscie stosuje cos co jest przeznaczone do cer suchych. Obecnie stosuje plyn micelarny Ultra nawilzanie z AA i musze przyznac ze jak go stosuje to juz nie musze natychmiast nakladac krem po nim bo cera jest jak skorupa. Teraz moge i chwilke poczekac.

Przeczytalam cos o kosmetykach Pulanna i Farmona czy cos moze wiecie?? Czy ktos analizowal ich sklady??

Farmona juz analizaowali tzn Serum nawilzajaco-odmladzajace i podobno jest bardzo dobre pod wzgledem skladu. jednak czy ktos stosowal i moze napisac o wrazeniach??

Co do kosmetyku cold cream Avene wiem jest super. Ostatnio dostalam probke i naprawde bylam zadowolona. Ale zamiast tego kremu wole jakis filtr polozyc na twarz. I tez mysle o Avene 50+ tylko czy nie bedzie za tlusty...

pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:05   #376
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Lychee Pokaż wiadomość
Agamo,

mam 35 lat i odkad pamiętam bardzo suchą cerę, czasami odwodnioną i z tendencją do pękających naczynek.
Monika ma rację, nie wierz babkom w aptekach i w ich cudowne diagnozowania. Tylko Ty wiesz najlepiej czy dany krem działa. Ja długo myślałam, że nawilżenie wystarczy, ale po wielu próbach i testach różnych kremów i tanich i drogich, zorientowałam się, że samo nawilżenie nie pomaga. Niestety większość kremów półtłustych czy też tłustych też nie zdawała egzaminu. Na twarzy był smalec, nic nie wnikało w głąb skóry. I wtedy odkryłam cold cream z avene. Rewelacja, konsystencja lekkiego (choć to podobno pojęcie względne) kremu natłuszczającego, który wnika w głab równocześnie lekko nawilżając i natłuszczając twarz. Pozostawia na niej lekki film a nie kupę smalcu. Zawsze jednak pod cold cream nakładam trochę kremu nawilżającego, np. iwostin intensywnie nawilżający lub dermedic hydrain 2 albo też mój hit hydrabio riche z biodermy. Niestety o dermice nawilżającej lub też natłuszczającej nie mam dobrego zdania. Uważam, że kremy dermicy nic nie robią.
Moim faworytem cały czas jest cold cream. Pojawił się ostatnio w tubkach 100 ml za ok. 50 zł. Próbki powinnaś dostać w każdej aptece.
Włala podobne doświadczenia. AGAMA 81 poczytaj trochę Laboratorium Urody , ja już jestem uodporniona na tę ściemę kosmetyczną.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:12   #377
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Monika, ja pytam o ten roc no tutaj za chiny nie dostane Diroseal, niestety a do polski sie raczej nie wybieram. nie probowalam roc jeszcze, musze poprosic gdzies o probki. mialam kiedys taki nawilazajacy, tez kilka probek i byl fajny, ale co probka to nie cala tuba.

ja tez leniwa troche jestem i nie probowalam nigdy, wiec nie wiem czy dam rade z tym samokreceniem ..
te kremy ktore podalam z wit c nie maja nigdzie skladu procentowego (no,przynajmniej ja sie tam nigdzie nie dopatrzylam).

mam jedna rzecz w ktorej bym chciala zebys mi pomogla. wrzuce sklad kremu, myslisz ze go da rade zamiast effaclaru?
zauwazylam ze ja sie nie moge wypowiadac tutaj: nie mam pojecia zbyt wielkiego o polskich kosmetykach kurka!

Aqua
Cyclomethicone
Aluminum Starch Octenylsuccinate
C12-15 Alkyl Benzoate
Glycerin
Propylene Glycol
Steareth-2
Steareth-21
Silica
Sodium Lactate
Methylparaben
Propylparaben
Salicylic Acid
Xanthan Gum
Lactic Acid
Sodium Hydroxide
Parfum
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:31   #378
Lychee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Agama81 Pokaż wiadomość
Lychee,

do mycia cery rzeczywiscie stosuje cos co jest przeznaczone do cer suchych. Obecnie stosuje plyn micelarny Ultra nawilzanie z AA i musze przyznac ze jak go stosuje to juz nie musze natychmiast nakladac krem po nim bo cera jest jak skorupa. Teraz moge i chwilke poczekac.

Przeczytalam cos o kosmetykach Pulanna i Farmona czy cos moze wiecie?? Czy ktos analizowal ich sklady??

Farmona juz analizaowali tzn Serum nawilzajaco-odmladzajace i podobno jest bardzo dobre pod wzgledem skladu. jednak czy ktos stosowal i moze napisac o wrazeniach??

Co do kosmetyku cold cream Avene wiem jest super. Ostatnio dostalam probke i naprawde bylam zadowolona. Ale zamiast tego kremu wole jakis filtr polozyc na twarz. I tez mysle o Avene 50+ tylko czy nie bedzie za tlusty...





pozdrawiam


Avene 50+ jest bardzo tlusty i prawie się nie wchłania. Może warto wypróbować nawilżający krem z filtrami?
Lychee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 14:30   #379
Filix
Przyczajenie
 
Avatar Filix
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 6
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Patricia, witaj.

Ja nie jestem leniwa. Ja jestem koszmarnie leniwa! I wczoraj z ogromną radością ukręciłam sobie serum z wit. C z Biochemii. Sprawiło mi to dużo więcej radości, niż sądziłam, a zajęło ze 20 minut (więcej, niż obiecują, ale rzeczywiście powolutku dodawałam składniki). Więc polecam "samokręcenie". Tyle tylko że nie wiem, czy masz dostęp do odmierzonych półproduktów...

A czy nie możesz ściągnąć Dirosealu choćby przez ebay? Skoro gość z Włoch wysyła do Polski za 17 zł, to ile może wziąć za przesyłkę do Szwecji?

Pozdrawiam.
Filix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-30, 15:14   #380
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
Witam piekne panie po 30

Ja tez mam 30 lat i czas na zmiany pielegnacyjne. Po przeczytaniu tego watku stwierdzialm ze moja pielegnacja jest bardzo uboga, wyglada to tak:
*rano : plyn micelarny lrp lub zmywacz do twarzy clarins , tonik z irysem clarins + filtry, filtry i jeszcze raz filtry ( l`oreal 50+) -nieznosze filtrow tak wogole
*wieczor: zmywacz + tonik+ olejek lotusowy lub jaks tresciwy krem na noc (na zmiane)
* raz w miesiacu wizyta u kosmetyczki- oczyszczanie bez wyciskania lub tzw. "glowing pack" , + dodatkowe maseczki nawilzajace i oczyszczajace w domu jak przyjdzie ochota

hmm.. i to wszystko

Teraz ja: cera mieszana, czasami sie przesusza czasami bardziej przetluszcza , pojawiaja sie ostatnio przebarwienia ( 10 lat tablet anty...) , zmarszczki w normie czyli na razie wciaz nie widze nic wartego zwrocenia uwagi ale chcialabym zadbac o oczy bo chyba juz czas. Dosyc czesto borykam sie z zanieczyszczona cera, niespodzianki na twarzy to tez nic nowego dla mnie)- nie ma ich badzo czesto ale jak juz "bulwa" sie pojawi to jest tam dobrych pare dni . Z kosmetykow kolorowych uzywam tylko do oczu i puder sypki, fluidy, podklady itd nigdy nie uzywalam i nie uzywam bo nie wiem jak.

A teraz pytanie : co dodac zeby pozbyc sie przebarwien, ujednolicic koloryt, wygladzic, oczyscic, i oczywisice odmlodzic Pragne rewolucji i zmian !!

pozdrawiam serdecznie
U ciebie to mozna by zastosowac peelingi kwasem migdalowym , mozna sobie samemu w domu zrobic, alo zastosowac teretinoine czy inny mocny retinoid. Masz duzo do wyboru Zorac, Atrederm... Retiniody dzialaja przeciwzmarszczkowo i dzialaja tez zluszczajaco ( ja mialam Atrederm 0,05%, wylinka po ok 2 dniach sie zaczynala, ale ze ja naczynkowiec to odstawilam za bardzo mnie podraznial , mimo ze uzywalam raz w tygodniu). Poczytaj na BU, gdzies mamy watek o Atredermie. Retinoidy dzialaja tez regulujaco, wiec oczyszcza ci buzie i wyreguluja ze nie bedzie sie tak przetluszczac.


Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
Monika, ja pytam o ten roc no tutaj za chiny nie dostane Diroseal, niestety a do polski sie raczej nie wybieram. nie probowalam roc jeszcze, musze poprosic gdzies o probki. mialam kiedys taki nawilazajacy, tez kilka probek i byl fajny, ale co probka to nie cala tuba.

ja tez leniwa troche jestem i nie probowalam nigdy, wiec nie wiem czy dam rade z tym samokreceniem ..
te kremy ktore podalam z wit c nie maja nigdzie skladu procentowego (no,przynajmniej ja sie tam nigdzie nie dopatrzylam).

mam jedna rzecz w ktorej bym chciala zebys mi pomogla. wrzuce sklad kremu, myslisz ze go da rade zamiast effaclaru?
zauwazylam ze ja sie nie moge wypowiadac tutaj: nie mam pojecia zbyt wielkiego o polskich kosmetykach kurka!

Aqua
Cyclomethicone
Aluminum Starch Octenylsuccinate
C12-15 Alkyl Benzoate
Glycerin
Propylene Glycol
Steareth-2
Steareth-21
Silica
Sodium Lactate
Methylparaben
Propylparaben
Salicylic Acid
Xanthan Gum
Lactic Acid
Sodium Hydroxide
Parfum
A ile procent ma ten krem kwasu salicylowego? W Effaclarze K jest 1,5% kwasu, a w tym?Jak nigdzie nie pisze, to moze napisz do producenta, moza udzieli ci takiej informacji. Powinien, ale czesto producenci nie chca jednak udzielac takich informacji.


Cytat:
Napisane przez Filix Pokaż wiadomość
Patricia, witaj.

Ja nie jestem leniwa. Ja jestem koszmarnie leniwa! I wczoraj z ogromną radością ukręciłam sobie serum z wit. C z Biochemii. Sprawiło mi to dużo więcej radości, niż sądziłam, a zajęło ze 20 minut (więcej, niż obiecują, ale rzeczywiście powolutku dodawałam składniki). Więc polecam "samokręcenie". Tyle tylko że nie wiem, czy masz dostęp do odmierzonych półproduktów...

A czy nie możesz ściągnąć Dirosealu choćby przez ebay? Skoro gość z Włoch wysyła do Polski za 17 zł, to ile może wziąć za przesyłkę do Szwecji?

Pozdrawiam.
To tez dobry pomysl. Czesto sprzedawcy wysylaja tez do innych krajow. Moze uda sie kupic Diroseal taniej? Co nie znaczy nie masz wyprobowac Roc z retinolem. Moze ci bardziej podpasi? ale gdyby nie to ebay moza byc jakas alternatywa.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 07:38   #381
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Agama81 Pokaż wiadomość
Mysle o Dermice lipidea albo collaction.
Mam skórę twarzy bardzo suchą, wrażliwą i naczynkową. Gryzą, pieką i czerwienią mnie prawie wszystkie kremy, włącznie z kremami NIVEA i tych z serii AA.
Parę lat temu trafiłam na "mój" krem - DERMIKA - Seria LIPIDEA - półtłusty.
Dla mnie rewelacja. Takiego komfortu nie dawały mi kremy z najwyższych pólek.
Inne serie DERMIKI - np. Z witaminą PP (dla cer z naczynkami} i nawilżający LIPIDEA - w moim przypadku się nie sprawdziły. Niestety - w ciągu parioletniego stosowania kremu DERMIKI, nie upolowałam w żadnej z dostępnych mi drogerii próbek.
Około czterech lat temu tez pisałam do wtwórcy o próbki - niestety...
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 08:01   #382
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Filix! to faktycznie niezly pomysl! ze tez na to sama nie wpadlam!
mimo wszystko jednak wydaje mi sie ze wczesniej sprobuje z roc, zobaczymy jak mi ten do gustu przypadnie.

Moni, juz pisze a raczej dzwonie do firmy i doptowuje sie o sklad procentowy.

Filix moze ja sobie faktycznie bym ukrecila to serum? dostaje wszytskie skladniki od nich czy cos tam musze dodac? alkohol? chyba zaraz wleze na ich strone i przegrzebie.
jak na razie to jade z resztkami active c lrp. mam krem do twarzy i pod oczy. calkiem niezle sie sprawdza, choc na poczatku troche szczypalo.
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 12:56   #383
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Produkty z biochemii sa bardzo łatwe do ukręcenia ja np. nie jestem fanka domowej roboty kosmetyków, ale biochemia mnie ostro wciagnęła do serum potrzebujesz alkohol, reszta jest.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 14:00   #384
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Kupiłam sobie Zorac i użyłam go już 2 razy - wydaje mi się, że świetnie działa na moją skórę - nie mam podrażnień, zaczerwienienia itd. Teraz, po ok. 4 dniach zaczynam się lekko złuszczać A cera cudownie oczyszczona, gładsza niż po aspirynce.

Ale znowu trochę popytam:
Czy kolejność używania kosmetyków, którą wymyśliłam jest ok?

Noc: na zmianę (kolejność uzależniona od wyglądu skóry) - Hydrabase LRP, Effaclar K, Serum Flavo C Forte i 2 razy w tygodniu Zorac (może dać częściej niż 2 razy w tygodniu?)

Dzień: Redermic plus Bioderma Photoderm AKN Matt SPF 40.

Raz na tydzień aspiryna plus jogurt (złuszczanie).


Nie za dużo tej Vit C?

Czy wystarczy mi raz w roku kuracja jedną tubką Zoraca? Wolałabym sobie latem odpuścić
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 06:51   #385
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Mimbla , bardzo fajny programik i też bardzo zbliżony do mojego. Różnica jest tylko , że ja zamiast Twojego kremu z LPR mam Ciclafate, ale jak u Ciebie się sprawdzi po tym Zoracu to i ja nabędę. Zorac 2- 3 razy w tygodniu możesz sobie wypróbować i spróbuj stosować - po fazie przyzwyczajenia dzień po dniu . Wit C odkłada się w skórze więc nie ma potrzeby stosowania codziennie. A powiedz czy flavo nie podrażniło cię po zoracu?
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 09:43   #386
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

mimbla jak uzywasz Flavo C to Redermic mozesz sobie odpuscic, albo np uzywac Redremic i Flavo C odpuscic. To wszystko kosztuje, a po co tyle kasy wywalac? Ale oczywiscie mozesz uzywac oba, pisze tylko zebys wiezdiala, ze oba produkty zawieraja skuteczna postac wit. C i jeden z nich ( najlepiej ten co najmniej pasuje) odstawic. Tanie to to nie jest.
Jesli cie Zorak nie podraznia to mozesz uzywac czesciej. Gdy skora sie przyzwyczai i bedziesz chciala troche Zorac podkrecic to mozesz uzyc pod niego Effaklaru K lub nawet uzyc toniku z kwasami. Kwasy i retinoidy wspomagaja sie nawzajem i dzialaja mocniej jak uzywa sie jednoczesnie.
Czemu Zorak chcialbys odstawic na lato? Retinoidy po kilku miesiacach uodporniaja skore na promieniowanie UV, czego niestety nie robia kwasy. Przy kwasch jest wieksze ryzyko przebarwien. Jak chcesz dzialas przeciwzmarszczkowo to uzywaj stale retinoidow
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:45   #387
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki dziewczyny
Jeżeli chodzi o vit. C, to tak - Redermic mam, znam i bardzo lubię.
Flavo dopiero do mnie leci i zobaczę, co pasuje mi bardziej - czy on czy Redermic. No i faktycznie - wtedy wybiorę tylko jeden.
Kasiulanka - nie używałam jeszcze Flavo, więc nie mam pojęcia jak zareaguje moja twarz. Ale, skoro po Redermicu jest ok, to mam nadzieję, że tu też będzie. W każdym razie zdam relację jak się sprawdza.


Kurcze, z każdą chwilą uczę się od Was czegoś więcej - nie wiedziałam, że Retinoidy uodporniaja skórę na UV. Bałam się, że latem skóra będzie (mimo filtrów) bardziej bezbronna. No, ale skoro może być dobrze, to zobaczę jak dalej będzie mi szło z Zorac'iem.
No i przyznam szczerze, że nie chcę się latem łuszczyć Teraz używam fluidu, ale latem nie uśmiecha mi sie to


Apropos - Zorac kupiłam w aptece w Gliwicach za 47,- i bez recepty - jakby kogoś interesowało
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 04:41   #388
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

""""[QUOTE=MonikaPogrzeba;9917 118]U ciebie to mozna by zastosowac peelingi kwasem migdalowym , mozna sobie samemu w domu zrobic, alo zastosowac teretinoine czy inny mocny retinoid. Masz duzo do wyboru Zorac, Atrederm... Retiniody dzialaja przeciwzmarszczkowo i dzialaja tez zluszczajaco ( ja mialam Atrederm 0,05%, wylinka po ok 2 dniach sie zaczynala, ale ze ja naczynkowiec to odstawilam za bardzo mnie podraznial , mimo ze uzywalam raz w tygodniu). Poczytaj na BU, gdzies mamy watek o Atredermie. Retinoidy dzialaja tez regulujaco, wiec oczyszcza ci buzie i wyreguluja ze nie bedzie sie tak przetluszczac."""""

Bardzo dziekuje za odpowiedz, i od razu nasuwaja mi sie kolejne pytania. A co ze sloncem po pilingu lub w czasie uzywnia retinoidow ( czy one naprawde uodparniaja skore na UV?) ?? Mieszkam w tej chwili w gorach i czy zima czy lato slonce jest po prostu potworne , czy zostaje mi tylko siedzenie w domu i kapelusz przy ktorymkolwiek z tych zabiegow (kuracji)? Plamy juz sa a nie wychodze bez filtra ,boje sie ze jak uwrazliwie swoje skora to beda sie pojawialy lawinowo a szczerze mowiac wiecej filtra juz nie dam rady nalozyc...
pozdrawiam

Edytowane przez DeszczowaPanienka
Czas edycji: 2008-12-03 o 04:43
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 07:16   #389
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Jeżeli chodzi o vit. C, to tak - Redermic mam, znam i bardzo lubię.
Flavo dopiero do mnie leci i zobaczę, co pasuje mi bardziej - czy on czy Redermic. No i faktycznie - wtedy wybiorę tylko jeden.
Kasiulanka - nie używałam jeszcze Flavo, więc nie mam pojęcia jak zareaguje moja twarz. Ale, skoro po Redermicu jest ok, to mam nadzieję, że tu też będzie. W każdym razie zdam relację jak się sprawdza.


Kurcze, z każdą chwilą uczę się od Was czegoś więcej - nie wiedziałam, że Retinoidy uodporniaja skórę na UV. Bałam się, że latem skóra będzie (mimo filtrów) bardziej bezbronna. No, ale skoro może być dobrze, to zobaczę jak dalej będzie mi szło z Zorac'iem.
No i przyznam szczerze, że nie chcę się latem łuszczyć Teraz używam fluidu, ale latem nie uśmiecha mi sie to


Apropos - Zorac kupiłam w aptece w Gliwicach za 47,- i bez recepty - jakby kogoś interesowało
Mimbla , jak zaczniesz stosować Zorac to pokochasz go za to co zrobi z Twoją cerą i napewno na 1 opakowaniu nie skończysz!
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 09:48   #390
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Iwonalodz, problem w tym ze ja nie mam alkoholu i nie mam pojecia gdzie to kupic. tutaj u mnie w monopolowym zapomnij o czyms takim. zaczynam sie zastanawiac czy w aptece zapytac.
ukrecilabym, sobie takiego cudaka

wy tu piszecie o takich dziwnosciach ze mnie sie wlos jezy. ja mam moj podstawowy zestaw i biednie on wyglada. moze cos zmienic, jak sadzicie?

na dzien: mleczko + tonik, krem nawilzajacy na naczynka YR + filtr. tu zamiennie z Active C LRO

na noc: Effaclar K , co drugi dzien Diroseal.

Jak myslicie zmieniac cos?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.