Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-04, 06:51   #961
paula2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

do blondi i joanyy
. ja za jeden łuk mam płacic 2500 zł, a za półestetyczny 3000 zł. i chyba na góre wezme ten pólestetyczny a na dół mi pani doktor doradzila lepiej metalowy.
Joanno a jak masz ten estetyczny to jak z jego utrzymaniem? po widzę że sa głosy podzielone.
paula2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 06:54   #962
paula2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Blondi wlasnie zobaczyłam twoje ząbki i twój aparat wyglada fajnie, ja wczoraj ogladałam na inne Pani i troche mnie ten metal przeraził. a przy tej kwocie co musze zaplacic to 500 zł w ta w wewtą to pal go licho
paula2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 07:21   #963
paula2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Joasia a czy mozesz przeslac fotke twojego aparacika?
paula2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 08:59   #964
Joanna832
Raczkowanie
 
Avatar Joanna832
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez paula2108 Pokaż wiadomość
Joasia a czy mozesz przeslac fotke twojego aparacika?
Na 21 stronie tego watku wklejalam fotke. Moze nie jest najlepszej jakosci.. ZAmki w tych aparatach sa mniesze i podobno latwiejsze do czyszczenia. Wizyty orto sa rzadzsze bo co 8-10 tyg. Przewaznie aparat zakladany jest bez wczesniejszego wyrywania zebow. Ja nosze aparat od 3 mies, jestem po pierwszej wizycie kontrolnej i zmiany sa ogromne. ZAbki mam juz w luku. Szczerze mowiac ja sobie chwale, prawda jest tez taka ze kazda aparatka i aparatek bedzie zachwalal swoje U mnie o tej decyzji zawazyly rzadsze wizyty i to ze nie bede musiala wyrywac zabkow. Wpisz w wyszukiwarce damon3 to obejrzysz sobie filmik o samolig.- kosmetyczny, POZDRaWIAM
Joanna832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 11:00   #965
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Mnie do bezligaturowego aparatu przekonało to, że uniknęłam tej nakładki na podniebienie i ofc to, że nie trzeba było wyrywać zębów
Wczoraj zauważyłam, że chyba nareszcie wyprostował mi się mój tyło zgryz
Bo już nawet nie umiem mojej dolnej szczęki wypchnąć do tyłu
Może przy następnej wizycie zabierzemy się z orto za prostowanie ząbków?
Mmmmm... ciekawe. Ale to dopiero w przyszłym roku
5 stycznia Tyle czasu...
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 12:13   #966
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

A ja się pochwalę, że po ponad miesiącu, aparacik zakładałam 30 października, widze olbrzymie efekty! Póki co mam tylko górę na różowych gumkach ;-), ale różnica jest olbrzymia! Został mi w tyle jedynie jeden ząbek, prawa dwójka, reszta jest już nastawiona prosto, kwestia wyciągnięcia ich do równej długości .
Przygody miałam niezłe z tym aparatem, co tydzień odpadały mi zamki z piątek, lub pękały gumki.
Niestety ból pozostał do teraz.. Orto mówi, że to kwestia tego, że mam strasznie ciasno pozbijane zęby. Zawsze burczy, że są jak monolit ;-). Dlatego odczuwam każdy ruch..
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 12:33   #967
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Heh... z tego co czytam wynika wyraźnie, że tylko ja przeżywam w tym momencie taki okres, że mam wrażenie, że moje zęby są jeszcze bardziej krzywe niż były przed założeniem aparatu...
Ale podjęłam męską decyzję i w styczniu orto musi mi przekleic zamki i zniżyć mi te moje masakrycznie krzywe górne trójki. Choćby miała inne pomysły.
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 13:09   #968
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Jestem zdziwiona, że w ogóle usłyszałaś coś takiego..
Jak rozmawiałam z moją orto, i pokazywała mi z jakich 'opresji' wyciągała ludzi.. To wg mnie nie ma rzeczy niemożliwych w temacie ortodoncji!
Spróbuj może pójść na samą konsultację do innego orto?


Edit.:
A co do 8mek, żadna mi jeszcze nie wyrosła, miałam wyrywany chirurgicznie dół i czekam na wyrwanie góry.
I moje pytanie, miała któraś z Was chirurgicznie usuwane 8ki, przy założonym łuku?
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3


Edytowane przez smiechotka
Czas edycji: 2008-12-04 o 13:13
smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:15   #969
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
dlatego jetsem zwolenniczka zakladania aparatu juz po wyrosnieciu 8mek. jak widze dziewczynki z podtsaowwki w klasach 6tych z paratami -moje uczennice to w duchu sobie mysle..i wyjda ci ósemki i jak nie zadbdasz znow beda zeby krzywe....

łe do pracy trzeba isc
No właśnie, tylko skąd taka dziewczynka z podstawówki ma to wiedzieć? Myślę, że lekarz powinien uczciwie informować o tym, że w przyszłości sytuacja może się powtórzyć, kłaść większy nacisk na to, co z zębami dzieje się już po zdjęciu aparatu. Teraz trochę inaczej prowadzi się retencję niż jeszcze kilka lat temu, więc może dzisiejsze Małe Aparatki unikną wątpliwej przyjemności poprawiania tego, co niby zostało już naprawione.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:28   #970
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

A ja mam 19 lat i nie mam jeszcze żadnej ósemki i żadnej nie miałam wyrywanej... Jeżeli po wyprostowaniu zębów ósemki, które mi wyrosną zniszczą efekt to ja nie wiem co zrobię...
Bo ja pytałam orto, czy usuwamy ósemki przed założeniem aparatu,a ona mi na to: "jeszcze nie wyrosły, więc nie ma czego usuwać"... masakra...
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:54   #971
paulina9191
Raczkowanie
 
Avatar paulina9191
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Pytałam ortodontki o ryzyko cofnięcia się wady;odpowiedziała mi,że jeśli regularnie nosi się aparat retencyjny i chodzi na wizyty kontrolne to ryzyko jest znikome..

Osobiście też boje się,że wada wróci,niby miałam wyrywane zęby,ale to nie były ósemki..Nie wyrosły mi jeszcze i obawiam się co będzie,gdy wyrosną..Zobaczymy
__________________
"Hope for the best, prepare for the worst"

paulina9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 13:55   #972
paula2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja musze wyrwac tez ósemke dolna
paula2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:56   #973
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
A ja mam 19 lat i nie mam jeszcze żadnej ósemki i żadnej nie miałam wyrywanej... Jeżeli po wyprostowaniu zębów ósemki, które mi wyrosną zniszczą efekt to ja nie wiem co zrobię...
Bo ja pytałam orto, czy usuwamy ósemki przed założeniem aparatu,a ona mi na to: "jeszcze nie wyrosły, więc nie ma czego usuwać"... masakra...
Wiesz patrzyłam na Twoje ząbki, nie są złe tylko zrób tak jak pisałaś niech orto coś zrobi te 3 nie mogą tak zostać napewno można to zrobić i będzie super
a ja mam na górze 8-ki a na dole jedną mam pod powierzchnią i to jest pochyło oparta o ząbki ale narazie nie muszę nic z tym robić
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:30   #974
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
A ja mam 19 lat i nie mam jeszcze żadnej ósemki i żadnej nie miałam wyrywanej... Jeżeli po wyprostowaniu zębów ósemki, które mi wyrosną zniszczą efekt to ja nie wiem co zrobię...
Bo ja pytałam orto, czy usuwamy ósemki przed założeniem aparatu,a ona mi na to: "jeszcze nie wyrosły, więc nie ma czego usuwać"... masakra...
Ja mam tak samo. Tylko ze orto na 1 wizycie powiedziala ze za ok 2 lata bedzie trzeba koniecznie 8 wyrwac, ze da skierowanie i wogole. Bo natazie mam 4 zalązki tylko. U Ciebie tak samo pewnie bedzie, nic sie nie pokzywni nie martw sie ;d.
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:48   #975
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Moja ortodontka też narazie nie kazała mi usuwać ósemek, które narazie są schowane pod dziąsłamipod kątem. Po zdjęciu aparatu mam zrobić pantomogram i wtedy się okaże czy trzeba je usówać bo wg jej wyliczeń jest szansa, że prze to że mam usunięte piątki zrobi się wystarczajaco miejsca dla ósemek.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 18:16   #976
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
dlatego jetsem zwolenniczka zakladania aparatu juz po wyrosnieciu 8mek. jak widze dziewczynki z podtsaowwki w klasach 6tych z paratami -moje uczennice to w duchu sobie mysle..i wyjda ci ósemki i jak nie zadbdasz znow beda zeby krzywe....
Trochę mnie wystraszyłaś! Bo ja nie mam jeszcze ósemek (tzn. wyrżniętych czy jakoś tak) ale orto po zobaczeniu zdjęć powiedziała, że rosną mi prosto i raczej nie będzei problemu z przesuwaniem się zębów. Może się to zmienić?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:07   #977
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

wiecie z tymi ósemkami to jest w każdym przypadku inaczej
Jeśli ktoś ma wąską szczękę, to ósemki się nie pomieszczą i nawet przy wyrwanych np. 4-kach to nic nie da więc trzeba je wyrwać
Jeśli ktoś ma miejsce na ósemki, ale te zrobiły psikusa i wyżynają się pod kontem albo rosną sobie pod siódemkami, to też trzeba je wyrwać
Jeśli ktoś ma wystarczająco szeroka szczekę a ósemki rosną równo, to wyjdą i nic nie poczuje, bo starczy na nie miejsca

Ja mam przypadek nr 1 i 2 więc czeka mnie rwanko wyrywanko jeszcze górnych ósemeczek Czekam z niecierpliwością, bo jestem ciekawa czy to nastąpi zaraz po sciągnieciu aparatu, bo na foto są osemki a w życiu jeszcze nie

Moja koleżanka ściągła aparat, ma super zęby, ósemki górne i dolne jej wyrosły, troszkę ją tam pobolało, ale wszystkie 4 się pomieściły i nic jej się nie pokrzywiło

Inna koleżanka założyła aparat jak była mniejsza, ściągła a teraz po kilku latach ma ząb na zębie zębem poganiany Czyli krzywizna sama

Ostatnio w poczekalni też widziałam 10-cio latką z aparatem stały i też sobie w duchu pomyślałam: żeby ci sie te ząbki nie pokrzywiły po ściągnięciu a ósemki wyrosły prosto

W sumie stały powinno się zakładać, gdy wszystkie zęby stałe wyjdą- nie mówiąc o 8-mkach, czyli gdzieś tak 15-16 lat, bo szczęka nadal rośnie. a moim zdaniem wiek 20-25 jest najlepszy, bo wtedy wszystko jest ustabilizowane, wiek dojrzewania także, rozrsot szczeki zakończony i można wtedy spokojnie się leczyć
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:13   #978
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

No u mnie sytuacja jest wyjątkowo zabawna z tymi ósemkami, bo zjęcia wykazało, ze mam tylko trzy ósemki Dwie na górze i jedna na dole
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:20   #979
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

no to się ciesz, że jakby co to tylko 3 wyrwiesz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 19:20   #980
xoxogossipgirl
Przyczajenie
 
Avatar xoxogossipgirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

witam was aparatki jestem nowa i jak widze wywiazala sie juz niezla klotnia na poczatku a propos powtarzania tematow dlatego z gory przepraszam jesli moje bedzie powtorka z rozrywki, mam tylko nadzieje, ze nikt mnie nie rozstrzela, ale nie ejstem w stanie przepatrzyc tych wszytskich postow w odszukaniu jednej konkretnej odpowiedzi a zatem przechodzac do rzeczy nie mam aparatu stalego ani nawet nie bylam jeszcze u ortodonty. Postanowilam zasiegnac opinii u Was i dowiedziec sie czy jest tu ktos w podobnej sytuacji. Dawno temu bo jeszcze w podstawowce/gim mialam aparat wyjmowany.Zęby sie wyprostowaly nie bylo klopotu. Teraz na dole zęby wypychaja mi na przod jedynke;/ nie jest to jakos cholernie zauwazalne ale martwi mnie ze to sie poglebi a ja bede musiala zalozyc aparat staly. Czy jest mozliwosc w moim wieku (18) powrotu do aparatu wyjmowanego niestałego? Prosze o odpowiedz, bo spedza mi to sen z powiek
xoxogossipgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:43   #981
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

wydaje mi się, że stały byłby najlepszy, ale ja nie jestem specjalistką. Najlepiej udać się do ortodonty, on Ci wszystko powie
Co do ósemek narazie mam jedną, obyło się bez bólu, ósemka wyrosła prosto. Jednakże obawiam się o resztę, nie chciałabym żeby wykrzywiła mi zęby. Niestety będę miała wszystkie ósemki. Na razie orto nic nie mówiła o nich, zapytam na kolejnej wizycie. 13 DZIEŃ- BRAK EFEKTÓW
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:48   #982
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

a u mnie przełom

Budzę się rano, ściągam szynę i wyciągi, zaciskam zęby i co ? Normalnie jak powinny się zamkneły tzn. górne zęby były z przodu a dolne z tyłu tak jak to powinno być, bo do tej pory były minimalnie na styk I normalnie byłam w szoku, przez dzien zaczeły wracać do stanu stykania się, ale zaraz zakłądam znowu szynę i wyciągi ! Zaczyna się w końcu coś dziac z tymi zebami,bpo myslałam, że te dwa łuki nic tu nie robią
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:51   #983
edytka166
Raczkowanie
 
Avatar edytka166
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez xoxogossipgirl Pokaż wiadomość
witam was aparatki jestem nowa i jak widze wywiazala sie juz niezla klotnia na poczatku a propos powtarzania tematow dlatego z gory przepraszam jesli moje bedzie powtorka z rozrywki, mam tylko nadzieje, ze nikt mnie nie rozstrzela, ale nie ejstem w stanie przepatrzyc tych wszytskich postow w odszukaniu jednej konkretnej odpowiedzi a zatem przechodzac do rzeczy nie mam aparatu stalego ani nawet nie bylam jeszcze u ortodonty. Postanowilam zasiegnac opinii u Was i dowiedziec sie czy jest tu ktos w podobnej sytuacji. Dawno temu bo jeszcze w podstawowce/gim mialam aparat wyjmowany.Zęby sie wyprostowaly nie bylo klopotu. Teraz na dole zęby wypychaja mi na przod jedynke;/ nie jest to jakos cholernie zauwazalne ale martwi mnie ze to sie poglebi a ja bede musiala zalozyc aparat staly. Czy jest mozliwosc w moim wieku (18) powrotu do aparatu wyjmowanego niestałego? Prosze o odpowiedz, bo spedza mi to sen z powiek
Hej!Ja noszę aparat wyjmowany mam 16 lat i chciałabym Cie zapytać,jak długo nosiłas ten wyjmowany,że Ci sie zęby wyprostowały?...bo mi w marcu minie rok od noszenia go a nie widac jeszcze zadowalajacych efektów A co do tego czy możesz nosic jeszcze wyjmowany,to ja myślę,że TAK bo w róznym wieku używane są te aparaty,ale wiadomo orto najlepiej będzie wiedział
edytka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:00   #984
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja mam na razie tylko zalążki 8emek (i to w dodatku tylko dwóch ) i orto dała mi możliwość wyboru na początku leczenia - albo wyrwać je przed założeniem aparatu albo po. Oczywiście stchórzyłam i zostawiłam to wyrywanko na później (a nuż 8 wyjdą z dziąsła i nie trzeba będzie dłutować )

Byłam dzisiaj na wizycie, ale było takie opóźnienie że hej , czekałam na swoją kolej 40 min Orto oczywiście się spieszyła, żeby jakoś nadgonić, a jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy: przy zmianie łuku orto niechcąco oderwała mi zamek z czwórki Przyklejanie zajęło dodatkowe kilka minut i jak wyszłam z gabinetu to w poczekalni było już 8 zniecierpliwionych pacjętów

A co do moich ząbków to tak: szparki się pozamykały, łuk został zmieniony na ten końcowy (czyli znowu przybliża się szansa ściągnięcia aparatku w niedługim czasie ) i orto zrobiła mi mały stripping między dolnymi ząbkami i zrobiła offsety na górnym łuku, żeby lekko obrócić dwójki aby idealnie pasowały do łuku. Ogólnie jestem baaardzo zadowolona z wizyty i stanu leczenia

Zdjęcia wkleję jakoś w weekend, jak wrócę do domciu
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:13   #985
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ale, przecież: Dłutowanie jest faaaajne
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:20   #986
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

no ja nie wątpię :P Ale chyba jednak sobie tego oszczędzę
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:22   #987
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Dzis mija mi tydzien z aparatem

Juz sie z nim zaprzyjazilam i nie chce go oddac
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:26   #988
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
13 DZIEŃ- BRAK EFEKTÓW
Spokojnie Ja po około 3 miesiącach zauważyłam dopiero efekty. Ale w sumie ja miałam tylko stłoczenie na górze, więc wiadomo, że przesuwanie zębów trwa o wiele dłużej.

Własnie wróciłam z wizyty Jestem baaardzo zadowolona stanem leczenia, orto powiedział, że wszystko idzie pomyślnie i... zmykamy szparkę po 4kach
Gumki mam na górze czerwone, na dole turkusowe, drut zagięty między jedynką a dwójką, bezbarwne ligaturki na wszystkich przerwach(a jest ich sporo;D) oczywiście grubsze druty i podwójne gumki na dole na najbardziej krzywych zębach

Niestety ten łuk podniebny sobie ponoszę jeszcze,ale orto powiedział, że za jakiś czas możemy ponegocjować Czyli dał mi opcję: łuk podniebny lub wyciągi. CO gorsze?
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 21:19   #989
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

zależy jakie wyciągi
Bo pewnie bedziesz musiała je nosic i w dzien i w nocy i sciagac tylko na jedzonko bo jak tak to siedz w tym łuku podniebiennym Nic nie robisz a ząbki się prostują i szczeneczka rozrasta a jak wyciągi bedziesz nosic tylko na noc i np. 3 godziny w dzien to bierz wyciągi
Ale wiesz: jesli bierzesz wyciagi to musisz je zakłądac cały czas, a nie, że przez pierwsze dni ponosisz a potem olewka
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 21:19   #990
nobotak992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

w poniedziałek założyłam aparat. Moje zęby są strasznie stłoczone w góry, moje dwójki są całkiem z tyłu. Wyrwałam 2 czwórki i teraz miały mi się rozsuwać trójki, aby dwójki wysunęły się na swoje miejsce. Może to głupie, ale mam wrażenie, że nice rozsuwają mi się także jedynki. To jest możliwe?!?! ; OO
nobotak992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.