gotowanie na parze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-02, 13:45   #1
ewcikk
Przyczajenie
 
Avatar ewcikk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 28

gotowanie na parze


kupiłam niedawno parowar, niestety narazie jedyna jego funkcją jest gromadzenia na sobie kurzu. Jak komponowac posiłki, żeby wykorzystać pojemnośc urządzenia i przygotować w nim wszystko od ziemniaków czy ryżu, poprzez mięsko i ryby i inne warzywa?? no i żeby wszystko było pyszne . Prosze o jakieś przepisy i porady, dzięki.
Bardzo fajny pomysł!!
ewcikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:35   #2
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: gotowanie na parze

a nie dostalas do urzedzania ksiazeczki z przepisami?
glowna zasada to taka, ze co sie szybciaj gotuje, to na najnizsza polke, tak wiec ziemniaczki, piers z kurczaka, rybka. wyzej - kalafior np czy marchewka a na sama gore por i groszek. wszystko zachowuje swoj kolor i jest duzo smaczniejsze od gotowanego tradycyjnie. no i nie trzeba solic. w 20-25 min tego typu potrawy powinny byc gotowe.
bardzo dobre sa mielone na parze, mieso przygotowujesz jak na mielone i kulki wkladasz do parowaru.
ale glupia nazwa parowar tak swoja droga, kojarzy mi sie z krzysztofem krawczykiem
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:51   #3
ewcikk
Przyczajenie
 
Avatar ewcikk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 28
Dot.: gotowanie na parze

dzięki za odpowiedź, książeczka jest dołączona, ale jest w niej tylko kilka przepisów;
gotowałąm już kalafiora i brokuły w tym urządzeniu, wydaje mi sie że przydałby się jakoś sos do tego, może znasz jakiś przepis??
ewcikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 20:33   #4
misiolinka20
Raczkowanie
 
Avatar misiolinka20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Boat City :o)
Wiadomości: 429
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Miel
glowna zasada to taka, ze co sie szybciaj gotuje, to na najnizsza polke
A nie przypadkiem co się szybciej gotuje to na najwyższą półkę, a co najwolniej to na najniższą? No bo para idzie chyba od dołu tak?
misiolinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 00:00   #5
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez misiolinka20
A nie przypadkiem co się szybciej gotuje to na najwyższą półkę, a co najwolniej to na najniższą? No bo para idzie chyba od dołu tak?
ojej no pewnie, przejezyczenie
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 11:56   #6
misiolinka20
Raczkowanie
 
Avatar misiolinka20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Boat City :o)
Wiadomości: 429
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Miel
ojej no pewnie, przejezyczenie
nie no, ok wolalam sie upewnic
misiolinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 16:54   #7
nikita371
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: piaseczno
Wiadomości: 7
Dot.: gotowanie na parze

Ja te klopsiki na parze obtaczam jeszcze w lekko ugotowanym ryżu,wyglądają potem jak takie kokosowe kulki. Dodaje do nich sporo czosnku i ziół, bo ja generalnie uwielbiam zioła i czosnek, pychotka, polecam.
nikita371 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 08:04   #8
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: gotowanie na parze

hmm a jak ktos nie posiada porowara (u) to jak mozna zrobic cos na parze? garnek na garnek postawic czy jakos tak????
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 11:54   #9
Ki]
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 7
GG do Ki]
Dot.: gotowanie na parze

jak ktos nie ma tego parowara, to mozna w sklepie z pieczywem bezglutenowym i nie tylko kupic taki jakby durszlak przystosoujacy sie do kształtu naczynia w ktorym gotuje sie wode. no i na to kladzie sie np. warzywka
Ki] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:24   #10
heya
Raczkowanie
 
Avatar heya
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 135
Dot.: gotowanie na parze

a jakie macie parowary? pytam bo chcę sobie kupić jakiś;
jestem na diecie niskocholesterolowej i gotowanie na parze jest szczególnie polecane...
heya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 08:31   #11
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Dot.: gotowanie na parze

mmmm, super pomysł z tymi klopsikami
co do modelu to ja mam Zelmera, nie wiem jaki to dokladnie model, zamawiałam na agito i z przesyłką było niecałe 200zl.

ja do tej pory nie robiłam mięsa - tylko rybki w liściach selera i warzywa (ostatnio namiętnie bób!), ale spróbuję może te klopsiki
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 15:47   #12
ashaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 61
Dot.: gotowanie na parze

A ktoś z was robił może mięsko na parze ? Jak smakuje, bo jakoś mnie odrzuca ta kwestia
ashaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:08   #13
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: gotowanie na parze

Z mies to polecam zeberka wieprowe w sosie sojowym :
50 dag zeberek wieprzowych
zabek czosnku
2 lyzki ciemnego sosu sojowego
Mieso pokroic na pojedyncze zeberka, usunac nadmiar tluszczu. Polaczyc wycisniety czosnek z sosem sojowym i wymieszac z zeberkami. Odstawic na pol godz. Zeberka gotowac w parowarze ok 45 min. Smacznego
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:38   #14
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: gotowanie na parze

a ja yak na szybko i po stuedncku to wkładam w otwór na przyprawy tymianek, wrzucam brokuły, kalafiora i zielony groszek, do tego pokrojone 2-3 parówki. w 20 minut micha obiadu.

a mój parowar jest z tesco i kosztował naprawdę niewiele, a służy świetnie ale książeczki z przepisami w nim nie było, więc się chętnie poinspiruję
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:30   #15
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez ashaa Pokaż wiadomość
A ktoś z was robił może mięsko na parze ? Jak smakuje, bo jakoś mnie odrzuca ta kwestia
Ponawiam pytanie
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:52   #16
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez ashaa Pokaż wiadomość
A ktoś z was robił może mięsko na parze ? Jak smakuje, bo jakoś mnie odrzuca ta kwestia
Ja bardzo lubię mięso przyrządzane na parze. Przyrządzałam już w ten sposób wołowinę, cielęcinę, kurczaka, indyka i ryby. I zdecydowanie polecam, ale najlepiej spróbuj sama, bo jednak nie każdemu smakuje parowane mięso.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 14:29   #17
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: gotowanie na parze

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3763440 0]Ja bardzo lubię mięso przyrządzane na parze. Przyrządzałam już w ten sposób wołowinę, cielęcinę, kurczaka, indyka i ryby. I zdecydowanie polecam, ale najlepiej spróbuj sama, bo jednak nie każdemu smakuje parowane mięso.[/QUOTE]


a mogę prosić o jakieś szczegóły techniczne? jeśli chodzi np. o kurczaka, to rozumiem, że czyścisz mięsko w taki sposób jak do zwykłego gotowania czy smażenia, a później? stosujesz jakieś zioła, panierki? i czy gotujesz np. pierś w całym kawałku czy też dzielisz na kawałeczki i wtedy? smak chyba powinien być podobny co po prostu gotowane mięso, prawda?
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 16:52   #18
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: gotowanie na parze

Nie cierpię mięsa z kurczaka gotowanego na parze. Smakuje zupełnie inaczej niż na przykład takie z rosołu. Za to ryby uwielbiam
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 17:50   #19
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez enviee Pokaż wiadomość
Nie cierpię mięsa z kurczaka gotowanego na parze. Smakuje zupełnie inaczej niż na przykład takie z rosołu. Za to ryby uwielbiam
A też możesz napisać kilka słów o tym jakie ryby i w jaki sposób przyrządzasz?
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 23:10   #20
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez jumikao Pokaż wiadomość

a mogę prosić o jakieś szczegóły techniczne? jeśli chodzi np. o kurczaka, to rozumiem, że czyścisz mięsko w taki sposób jak do zwykłego gotowania czy smażenia, a później? stosujesz jakieś zioła, panierki? i czy gotujesz np. pierś w całym kawałku czy też dzielisz na kawałeczki i wtedy? smak chyba powinien być podobny co po prostu gotowane mięso, prawda?
Jeśli chodzi o kurczaka, to na parze robiłam tylko pierś. Poza tym staram się unikać kurczaków i z drobiu najczęściej gości u mnie indyk. Mięso przyrządzam różnie: kroję na kawałki albo w całości. Nigdy nie robiłam mięsa w panierce (nie wiem nawet, czy by wyszło - ja w każdym razie i tak nie lubię panierki). Pierś czy tam inne mięso wcześniej "moczę" przez noc w marynacie, a potem tak przygotowane paruję lub w wersji na szybko kroję na kawałki (lub tylko lekko ubijam jak na kotlet - zależy co to za mięso) i obtaczam w ziołach, posiekanym czosnku, świeżym imbirze, a potem paruję. Według mnie smak jest inny niż w przypadku mięsa gotowanego - dla mnie takie parowane jest o wiele smaczniejsze, ale to już indywidualne preferencje. Z kolei jeśli chodzi o ryby, to albo po prostu paruję rybę i na koniec wyciskam tylko sok z cytryny, albo kombinuję wcześniej z marynatą.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 14:19   #21
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: gotowanie na parze

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3764498 5]Jeśli chodzi o kurczaka, to na parze robiłam tylko pierś. Poza tym staram się unikać kurczaków i z drobiu najczęściej gości u mnie indyk. Mięso przyrządzam różnie: kroję na kawałki albo w całości. Nigdy nie robiłam mięsa w panierce (nie wiem nawet, czy by wyszło - ja w każdym razie i tak nie lubię panierki). Pierś czy tam inne mięso wcześniej "moczę" przez noc w marynacie, a potem tak przygotowane paruję lub w wersji na szybko kroję na kawałki (lub tylko lekko ubijam jak na kotlet - zależy co to za mięso) i obtaczam w ziołach, posiekanym czosnku, świeżym imbirze, a potem paruję. Według mnie smak jest inny niż w przypadku mięsa gotowanego - dla mnie takie parowane jest o wiele smaczniejsze, ale to już indywidualne preferencje. Z kolei jeśli chodzi o ryby, to albo po prostu paruję rybę i na koniec wyciskam tylko sok z cytryny, albo kombinuję wcześniej z marynatą.[/QUOTE]

faktycznie, wydaje się, że marynata w tym przypadku będzie skuteczniejsza niż cokolwiek innego..a zdradzisz jeszcze z czego ją przygotowujesz? bo ja znam tylko taką w stylu olej/oliwa + zioła, starty czosnek, nie wiem czy coś takiego masz na myśli?
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 14:56   #22
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: gotowanie na parze

Ja też chętnie wysłucham ciekawych pomysłów na dania robione na parze. Jakies pół roku temu kupilam porządny parowar philipsa a uzyłam go zaledwie kilka razy. Od dwóch miesięcy stoi i się kurzy. Fajnie jakby któraś z Was wrzuciła przepis na coś ciekawszego od kurczaka, czy ryby z przyprawam... Wiecie, coś bardziej skomplikowanego
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.