w co na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 17:44   #1
eddit
Raczkowanie
 
Avatar eddit
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 72
GG do eddit

w co na studia?


Witajcie dziewczyny
mam mały problemik
w tym roku zaczyna m studia i chciałam już nieco odświeżyć moją garderobę tylko, że nie mam pojęcia czy panuje tam jakiś konkretny trend w ubieraniu, czy każdy ubiera się jak chce, jak lubi
Będę wdzięczna za wszystkie porady
eddit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:46   #2
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: w co na studia?

tak jak do tej pory
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:12   #3
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: w co na studia?

nie popadajmy w paranoje
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:11   #4
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: w co na studia?

Żadne trendy nie obowiązują, jednak istnieją pewne niepisane zasady (strój studentek nie bywa raczej zbyt swobodny). Ale to pewnie zależy od uczelni.
Jestem czymś w rodzaju wiecznej studentki, więc mam pewne spostrzeżenia. Np.na osobach studiujących na obu moich kierunkach (oba na UW) nie widywałam np. spódnic mini, wszechobecnych na ulicach. Gołe brzuchy, różowości, styl stricte sportowy to też rzadkość.

Ogólnie nie radzę zmieniać stylu, ale dostosować go do okoliczności (ale ta zasada obowiązuje przecież zawsze, więc do niczego ta moja rada).

Pozdrawiam
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:23   #5
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: w co na studia?

a czy w liceum panowały jakieś trendy? jakiś konkretny styl?
Do tej pory wydawało mi się, że sami sobie wyznaczamy styl i ubieramy sie według naszego uznania.
Czasy, że każdy chodził do szkoły w mundurku minęły juz dosyc dawno
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:29   #6
kasQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez spray
nie popadajmy w paranoje
dokladnie...:ro lleyes:
kasQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:29   #7
Sstrawberry
Raczkowanie
 
Avatar Sstrawberry
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Bochnia
Wiadomości: 139
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez cyn@monk@
a czy w liceum panowały jakieś trendy? jakiś konkretny styl?
Do tej pory wydawało mi się, że sami sobie wyznaczamy styl i ubieramy sie według naszego uznania.
Czasy, że każdy chodził do szkoły w mundurku minęły juz dosyc dawno

ale maja wrocic pan Giertych nam to zapewni dobrze ze mnie to ominie
Sstrawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 21:01   #8
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

A ja nie dziwię się autorce wątku że ma jakieś obawy związane z byciem studentka Rok temu sama podobne przeżywałam Jak to będzie? Czy wypada iść w adidasach i bluzie czy może lepiej codziennie zakładać eleganckie sweterki i żakieciki(no w końcu będe studentką!) itp itd. Po pierwszym dniu obawy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nadal chodziłam w adidaskach i sportowych bluzkach.
Z czasem jednak (zupełnie samoistnie) przyszła mi chęć na zmianę stylu. Nie taką zupełną metamorfozę, ale troszkę nowości wprowadziłam... Zamiast adidasków niewysokie pantofelki (ewentualnie baletki na małym obcasiku), zamiast bluz dresowych dżinsowe kurtki, żakiety i bardziej eleganckie bluzki. We wszystkim jednak starałam się zachować umiar, tak żeby było i elegancko i wygodnie zarazem.
Dlatego już od ponad roku wyznaję ubraniową zasadę: sportowa elegancja
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:04   #9
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

I teraz trochę przykładów
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:15   #10
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:18   #11
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: w co na studia?

To napewno zalezy od tego gdzie studiujesz .
Na mojej uczelni wszyscy chodza jak chca, wazne zeby bylo Ci wygodnie, i zebys dobrze sie czula, jesli chodzi o buty to zakladam japonki, baletki, trampki no i oczywiscie jakies zimowe ale to w zime , konkretnie jesli chodzi o ubrania to t-shirty z fajnymi nadrukami, jeansy, wszystko! Poprostu musisz sie wyluzowac, i chyba odradzam chodzenia na szpilkach, jesli nie jestes przyzwyczajona bo podejrzewam ze bolalyby Cie nogi
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 22:01   #12
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez Sstrawberry
ale maja wrocic pan Giertych nam to zapewni dobrze ze mnie to ominie
współczuję w takim razie każdemu gimnazjaliście, licealiście, bo mam nadzieje, że uczelnie wyższe to nie obejmie?
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:24   #13
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: w co na studia?

[B]
Cytat:
Napisane przez [/B
cyn@monk@]
Cytat:
Napisane przez Sstrawberry
ale maja wrocic pan Giertych nam to zapewni dobrze ze mnie to ominie

współczuję w takim razie każdemu gimnazjaliście, licealiście, bo mam nadzieje, że uczelnie wyższe to nie obejmie?
a ja teraz w klasie maturalnej bede ;/...mam nadzieję, że się nie doczekam tych mundurków...nie chcę tego widzieć w mojej szkole ;P
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:05   #14
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez spray
nie popadajmy w paranoje
popieram
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:13   #15
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: w co na studia?

Uważam podobnie jak dziewczyny Nie trzeba chyba jakiejś wielkiej rewolucji w twojej szafie żeby móc pójść na zajęcia Zobaczysz w październiku, że ludzie ubierają się tak jak chcą; nikt z prowadzących nie zwraca uwagi na to co masz na sobie Oczywiście na egzaminach obowiązuje elegancki ubiór (co nie oznacza, że masz iść w plisowanej spódnicy i białej bluzce) Wykładowcy też chodzą jak chcą i się nie przejmują
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:55   #16
Asia_LP
Raczkowanie
 
Avatar Asia_LP
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 185
GG do Asia_LP
Dot.: w co na studia?

A ja rozumiem autorke watku bo sama ide na studia od pazdziernika. Bede studiowala prawo... no i tez mam obawy jak to bedzie z tym ubiorem,ale juz mnie wlasciwie uspokoila Agniesia18 bo ja nacodzien ubieram sie cos typu sportowa elegancja. Nie lubie bluz sportowych ani bucikow sportowych, wole np jakies delikatne pantofelki i uwielbiam wszelkiego rodzaju zakiety i bluzki koszulowe jednynie co chce zmienic ale to nie dlatego,ze na studia ide - kupic kurtke zimowa przed kolano bo do tej pory krotkie nosilam i zaczelo mi byc zimno (na starosc ) no i zrezygnowac (przynajmniej zima) ze spodni baaardzo niskich (biodrowek).
Pozdrawiam
__________________
"...jesteś król
o ile doby jest twój prawnik..."
Lady Pank
Asia_LP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:00   #17
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: w co na studia?

Ja najczęsciej chodzę na uczlenię w dżinsach, jakimś topie lub bluzce i żakiecie
Czasem zamiast dżinsów ubieram spódnicę
Zakładam często buty na obcasie(czułenka), ale i czasem adidaski czy japonki
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:23   #18
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: w co na studia?

Czyli każdy chodzi w tym co lubi Ja na codzien: spodnie, bluzki, zakiety, jeansy, od wielkiego dzwonu sukienkę albo spódnicę Buty też bardziej eleganckie, najczęściej na płaskim albo niewielkim obcasie torebki...apaszki...koral e
Nie widzę powodu żeby rezygnować z niskich biodrówek
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:25   #19
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: w co na studia?

U mnie na studiach jest większość dziewczyn, więc można sobie przyjść na taki prywatny pokaz mody
Są naprawdę różne style, ale chyba najbardziej rzucił mi się w oczy:
1. różowo-cukierkowy + czarny makijaż, krótkie lub bardzo obcisłe ciuchy (takie małe Dody )
2. sportowy, wygodny - dżinsy + sportowe buty, katanka itd
3. babciny
4. elegancki - buty na obcasach, spodnie w kant, żakiety - znaczna mniejszość tak się nosi
5. gotycki, metalowy - glany, moro, czerń, anioły i takie tam różne
5. oryginalny - szale, falbanki, przypinki, złoto, róż, pozytywny kicz - mój ulubiony i to właściwie duża grupa, oglądająca filmy von Triera, słuchająca indie rocka itd.

Więc można się ubierać jak się chce. Ja nie zmieniałam swojego stylu. Niektórym widać boczki wylewające się ze spodni lub brzuch - to powinno się jednak ograniczyć. Ale nikt nie zwraca uwagi. Zostaliśmy poinformowani, że nie możemy być dyskryminowani za strój i wygląd - nosimy się jak chcemy. A inauguracja to wybieg mody był u mnie A ja poszłam na galowo
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 11:26   #20
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: w co na studia?

Rozumiem obawy autorki. Zaczyna nowy etap w zyciu, ktory jest jeszcze wielka zagadka. Prawda jest taka, ze styl studentow nie rozni sie od stylu pozostalych osod, uczniow liceum itd. Kazdy nosi to, co lubi i w czym dobrze sie czuje. Moze jest nawet bardziej swobodny poniewaz szkoly czesto narzucaja pewne ograniczenia. Mysle, ze szybko sie o tym przekonasz. Duzo tez zalezy od kierunku. Ja studiuje w bardzo kameralnej atmosferze i nawet na egzaminy pzychodzimy w codziennych ubraniach. Jest to zupelnie normalne i niejednokrotnie nawet zalecane. Fakt, ze zostalas studentka nie zobowiazuje do noszenia bardziej eleganckich czy "doroslych" strojow. Tym bardziej, ze spedzajac wiele godzin na uczelni kazdy chce czuc sie swobodnie i wygodnie. Tak wiec radze, abys pozostala wierna swoim ubraniowym przyzwyczajeniom i po prostu byla soba.

Powodzenia na studiach.
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:02   #21
marzenka92
Raczkowanie
 
Avatar marzenka92
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 246
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez Agniesia18
A ja nie dziwię się autorce wątku że ma jakieś obawy związane z byciem studentka Rok temu sama podobne przeżywałam Jak to będzie? Czy wypada iść w adidasach i bluzie czy może lepiej codziennie zakładać eleganckie sweterki i żakieciki(no w końcu będe studentką!) itp itd. Po pierwszym dniu obawy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nadal chodziłam w adidaskach i sportowych bluzkach.
Z czasem jednak (zupełnie samoistnie) przyszła mi chęć na zmianę stylu. Nie taką zupełną metamorfozę, ale troszkę nowości wprowadziłam... Zamiast adidasków niewysokie pantofelki (ewentualnie baletki na małym obcasiku), zamiast bluz dresowych dżinsowe kurtki, żakiety i bardziej eleganckie bluzki. We wszystkim jednak starałam się zachować umiar, tak żeby było i elegancko i wygodnie zarazem.
Dlatego już od ponad roku wyznaję ubraniową zasadę: sportowa elegancja

No nie Tak jakbym czytala o sobie Ja tez w tamtym roku zaczelam studia i tez sie obawialm wszystkiego Nowe miasto, nowe otoczenie, nikogo znajomego I jak sie tu ubierac? Czy porzucic moj sportowy styl bo w koncu juz jestem studentka? No i tez po pierwszym dniu (moze tygodniu) wszystkie obawy zniknely A z czasem tez samoistnei zmienilam troszke styl Wlasnie na taki ani do konca sportowy ani calkiem elegancki Zakladam to co chce i to co mi sie podoba Tez zamiast adidaskow czesciej balerinki na niewysokim obcasiku ale do tego luzny zakiecik pod nim sportowa koszulka Taka wlasnie sportowa elegancja
marzenka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:12   #22
chicka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 713
Dot.: w co na studia?

a na inauguracje jak wypada się ubrać? domyślam się że raczej elegancko.. ale nie mam pojęcia jak hehe a już mnie to męczy
chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:34   #23
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
na galowo Chociaż ja byłam ubrana w czarne spodnie i zwykła letnią, biała koszulkę z krótkim rękawkiem

Jeszcze taką mała kontynuacja poprzedniej myśli:

Jak ja zaczynałam studia, a było to 3 lata temu to nawet przez myśl mi nie przyszło, żeby się zastanawiać w co się należy ubierać na zajęcia, w ogóle nie pomyślałam o wymianie garderoby, oczywiste było, że będę się ubierac w to co lubie i mi się podoba

Edytowane przez czarownicagosia
Czas edycji: 2006-08-11 o 06:58 Powód: post pod postem
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:48   #24
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: w co na studia?

Hehe ja też zaczynam mieć podobne dylematy, bo od października zaczynam studia. Póki co rozglądam się za jakimiś żakiecikami, bo w nich czuję się dobrze.
Planuję nie wydać na głupoty wszystkich zarobionych pieniędzy, zachomikuję je sobie, i kupię w najbliższych miesiącach ze 2 pary bardziej eleganckich dzinsów, jakieś półbuty do nich na jesienną pluchę, płaszczyk do kolan, no i oczywiście duuużo fajnych bluzeczek pod żakiety
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:49   #25
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez chicka
a na inauguracje jak wypada się ubrać? domyślam się że raczej elegancko.. ale nie mam pojęcia jak hehe a już mnie to męczy
A co będziesz studiować? Ja się głupio czułam jak byłam na galowo tzn. obcasy, czarne spodnie w kant, koszulowa biała bluzka i pod tym czarna koszulka. A na początku jeszcze katanke miałam. Mimo, że nie do końca klasycznie - galowo, to nikt tak nie był ubrany. Większość była w dżinsach, adidasach lub po prostu ładnie ubrana. Gdybym teraz miała mieć inaugurację to bym założyła czarną lub brązową spódnicę do kolan, jakąś jasną koszulową, najlepiej przylegającą bluzkę i baleriny. Tak, żeby być po środku.
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 07:41   #26
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez ratta
A co będziesz studiować? Ja się głupio czułam jak byłam na galowo tzn. obcasy, czarne spodnie w kant, koszulowa biała bluzka i pod tym czarna koszulka. A na początku jeszcze katanke miałam. Mimo, że nie do końca klasycznie - galowo, to nikt tak nie był ubrany. Większość była w dżinsach, adidasach lub po prostu ładnie ubrana. Gdybym teraz miała mieć inaugurację to bym założyła czarną lub brązową spódnicę do kolan, jakąś jasną koszulową, najlepiej przylegającą bluzkę i baleriny. Tak, żeby być po środku.
Popieram. Taki zestaw jest najodpowiedniejszy. Z tymi inauguracjami różnie bywa - na niektórych uczelniach i kierunkach są bardzo oficjalne, a na innych łączone są np. ze szkoleniem BHP. Więc taki mniej więcej zestaw jest bezpieczny.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 08:10   #27
nena1984
Zakorzenienie
 
Avatar nena1984
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 11 806
Dot.: w co na studia?

hej dziewczyny,
fajny temat, wiec postanowilam sie wypowiedzieć, moim zdaniem to w czym chodzisz na codzień zależy od kierunku studiów poniekąd. Ja na studiach mieszkam z dwoma dziewczynami i jedna studiuje politologię a druga weterynarię. No i zgadnijcie jak sie ubierają?
Agata z politologii - elegancko, jeśli płaskie buty - to skórzane balerinki, zakiety i spódnice, ale nie we wzorki - takie klasyczne
koleżanka z weterynarii natomiast, jeansy, swetry, adidasy, powiedziałabym nawet że troche za luźno, no ale taki ma styl...
Sama studiuję prawo, u mnie na roku jest ok 360 osób z czego prawie połowa to dziewczyny i jesli chodzi o ich styl ubierania, to "festiwal barw i pomysłów". Są i "różowe lolitki" jak to mówi mój TŻ, są też dziewczyny ubrane jak moja własna babcia, ale o to chodzi. Najwazniejsze to nie zagubić siebie. nie szata zdobi człowieka i takie tam...
pozdrówki
nena1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 08:56   #28
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

Widzę że dyskusja się rozwija więc dodam jeszcze trochę od siebie odnośnie ubioru na egzamin. Osobiście ZAWSZE ubieram się na galowo.
Nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do innego ubioru podczas sesji, bez względu na "ważność" danego egzaminu i egzaminującego. Irytują mnie osoby przychodzące tego dnia w dżinsach i bluzie dresowej
Stoją w tłumie ubranych na galowo osób niczym te widły w gnoju (przepraszam za wyrażenie) i z szerokim uśmiechem manifestują swój olewczy stosunek do kadry akademickiej, do danego przedmiotu, i wogóle mają "gdzieś" całe to studiowanie. W takim razie pytam: Po co studiujesz?!
Nie każdy przecież musi mieć dyplom uczelni wyższej, bo nie każdy na niego zasługuje.
Drażni mnie też porównanie: Profesorowie przychodzą na egzaminy w T-shirtach i w swetrach więc ja też mogę.
Otóż myślę że nie możesz... "Co można wojewodzie, to nie tobie smrodzie" To stare przysłowie doskonale pasuje do sytuacji.
Oni też kiedyś byli studentami i tak samo jak my musieli wciskać się w żakiety i garniutry (które w ich czasach wcale nie były łatwo dostępne i tak modnie uszyte). Teraz kiedy są już "kimś" mogą sobie to odpuścić. Nie pochwalam tego, ale takie ich niepisane prawo...
Napomknę jednak, że u mnie na Akademii Medycznej, aż miło spojrzeć na kadrę, która przeważnie nosi garnitury i garsonki, wcale nie wyglądając przy tym sztywno. Zwłaszcza kobiety potrafią ubrać się elegancko, modnie i wygodnie zarazem. Są tym samym doskonałym przykładem do naśladowania dla nas - studentek.

Rospisałam się już trochę, ale chciałam tym samym zaapelować do wszystkich studentek(ów) żeby nie zaniedbywali tej pięknej tradycji noszenia galowego stroju podczas egzaminów. Jest od odzwierciedleniem naszej postawy, naszego stosunku do kadry i do nauki.

Pozdrawiam wszystkich studiujących
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 09:04   #29
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

Oto kilka przykłądów, ze elegancki ubiór może być zarazem modny i wygodny
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 09:21   #30
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Talking Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez Agniesia18
Rospisałam się już trochę, ale chciałam tym samym zaapelować do wszystkich studentek(ów) żeby nie zaniedbywali tej pięknej tradycji noszenia galowego stroju podczas egzaminów. Jest od odzwierciedleniem naszej postawy, naszego stosunku do kadry i do nauki.
Ale to co piszesz jest dla mnie dość dziwne. Przy pierwszym egzaminie jaki mieliśmy mieć, zapytaliśmy wykładowcy jak się ubrać. On odpowiedział, że normalnie w dżinsy i koszulkę, bo to nie egzamin reprezentujący modę tylko wiedzę. Nikt nie był ubrany na galowo. Na kolejnych egzaminach pisemnych może 1/10 przyszła na galowo. Ja się ubierałam oczywiście tak "po środku", dopiero na egzaminach ustnych można było zobaczyć jakiś garnitur czy garsonkę. Chociaż dużo osób miało na sobie zwykłe ciuchy, w tym nie było nic olewczego. Wtedy były upały po 30 stopni i każdy wolał być ubrany w coś luźnego, żeby się nie spocić i nie śmierdzieć. I osoby, które tak "olały", dostały piątki. Więc co olały przepraszam? Bo wykładowcy i jego przedmiotu nie. Moim zdaniem lepiej umieć tyle, żeby swój luźny strój obronić wiedzą, niż przyjść na galowo i nie wiedzieć co powiedzieć.

Ja jednak też wolę bardziej "odświętny" strój, ale bez przesady, na egzamin pisemny nikt nie wystroi się nie wiadomo jak. A jak się przywiązuje uwagę do czyjegoś stroju i się go poniekąd obraża, to jest trochę dziwne. Ja się zajmuję swoimi ubraniami i uważam, że każdy powinien przychodzić ubrany wg swoich zasad stosowności. A i nie szata zdobi człowieka Bo raczej to przysłowie pasuje, gdy widzi się galowy wybieg mody ( nie na moim kierunku). Bo strój galowy to jednak nie powinien być sam przepych. Brak skromności też można uznać za niestosowność.
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.