Odchudzanie nastolatki - 15 lat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-30, 14:24   #1
olaanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5

Odchudzanie nastolatki - 15 lat.


Piszę tutaj, ponieważ próbowałam, ale sama nie dam rady, potrzebuje kogoś do wsparcia. No więc moi problemem jest nadwaga. Mam 15 lat, i dwa miesiące na odchudzenie się o 10kg. Może to nie możliwe w tak krótkim czasie, dlatego tu piszę, bo od czytania artykułów jakoś moja motywacja nie rośnie. A więc;

Wiek: 15 lat
Waga: 65kg
Wzrost: 166cm

Dodam, że zwykłam być zbyt chuda, a potem nagle coś się stało i w ciągu 1,5 roku utyła mocno... Zaczęłam sie objadać, choćby dla samego smaku. W domu mam orbtrek, ale najdłużej wytrzymałam 4 dni po 45min. Nie miałam zakwasów czy coś, ale przychodził weekend albo wolne... Cóż, co mi doradzicie? Na początek pewnie przestać jeść słodycze i ograniczyć jedzenie, ale czy to naprawde poskutkuje, jak szybko? Najpierw dałam sobie utyć a teraz "płaczę", wiem, żałosne, ale prawdziwe... Niedługo lato a ja mam nałożyc strój kąpielowy... Pomóżcie.
olaanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 15:32   #2
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

jest wątek : dieta nastolatki, poszukaj. jeśli twoje nawyki żywieniowe były przez dłuższy czas złe, to po odstawieniu produktów, które zwykła byłaś jeść codziennie, efekty powinny pojawić się dość szybko. co do sportów, znajdź taki który sprawi ci przyjemność i nie trenuj dzień w dzien po 45 min bo ci się znudzi, rób np. co drugi dzień po pół godziny .. rozkręcisz się
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:54   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Jeśli byłaś zbyt chuda i w krótkim okresie doszłaś do takiej wagi, to po pierwsze idź do lekarza, bo to może być związane z jakimiś zaburzeniami hormonalnymi.
Poza tym zacznij się zdrowo odżywiać.
Po konsultacji z lekarzem - uprawiać sport.
Ale po pierwsze - lekarz i badania, im szybciej, tym lepiej.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 19:55   #4
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Cytat:
Napisane przez aada0 Pokaż wiadomość
jest wątek : dieta nastolatki, poszukaj. jeśli twoje nawyki żywieniowe były przez dłuższy czas złe, to po odstawieniu produktów, które zwykła byłaś jeść codziennie, efekty powinny pojawić się dość szybko. co do sportów, znajdź taki który sprawi ci przyjemność i nie trenuj dzień w dzien po 45 min bo ci się znudzi, rób np. co drugi dzień po pół godziny .. rozkręcisz się
popieram.. jest tyle wspaniałych sportów, ja osobiście bardzo polecam spinning i pływanie.. świetne dla sylwetki i samopoczucia. I nie rób nic drastycznego (moja 15letnia kuzynka przechodzi właśnie okres fascynacji głodówkami i dietą kapuścianą, mam nadzieje ze ty takowych nie planujesz) bo Twoja waga wcale nie jest taka zla.. Powodzenia
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:49   #5
olaanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Jeśli byłaś zbyt chuda i w krótkim okresie doszłaś do takiej wagi, to po pierwsze idź do lekarza, bo to może być związane z jakimiś zaburzeniami hormonalnymi.
Poza tym zacznij się zdrowo odżywiać.
Po konsultacji z lekarzem - uprawiać sport.
Ale po pierwsze - lekarz i badania, im szybciej, tym lepiej.

Sama się nad tym zastanawiałam... W lato mam zamiar pójśc do ginekologa, (dopiero wtedy ponieważ mieszkam zagranicą a chcę zrobić to w Polsce), bo może głupio, że tak mówię... ale mam 15 lat, zbyt szybko rosnące piersi (w 1,5 roku od A do DD) i brak okresu :/ Nigdzie na internecie nie mogę znaleźć informacji na zaburzenia tego typu...
olaanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:21   #6
emancyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 32
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Powiedz mi dlaczego Ty chcesz schudnac 10kg? Przeciez waga 55 przy 166 to lekka przesada... pogoni za moda?
emancyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 14:11   #7
olaanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

10kg nigdy nie da mi się osiągnąć, wyglądać jak szkieletor też nie chcę, ale przynajmniej 5kg by się przydało...
olaanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 09:15   #8
emancyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 32
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Cytat:
Napisane przez olaanio Pokaż wiadomość
10kg nigdy nie da mi się osiągnąć, wyglądać jak szkieletor też nie chcę, ale przynajmniej 5kg by się przydało...
No i teraz racjonalnie piszesz Zaczynalam obawiac sie o Ciebie! do 60 tak w sam raz Sama waze 69 przy 166 i od jutra dieta
emancyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 13:18   #9
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Cytat:
Napisane przez emancyra Pokaż wiadomość
No i teraz racjonalnie piszesz Zaczynalam obawiac sie o Ciebie! do 60 tak w sam raz Sama waze 69 przy 166 i od jutra dieta
Yyy zaczynac dietę "od jutra" możesz codziennie :P dlatego zawsze lepiej jest sobie powiedzieć,że zaczynasz OD TERAZ powodzenia

olaanio
,ja też mam 15 lat (no rocznikowo 16 ) i się odchudzam poczytaj sobie wątki podwieszone na Dietetyce jedz 5-6 (mało i często,przynajmniej to się sprawdza u mnie :P) małych posiłków dziennie(ale nie przesadzaj możesz sobie pozwalac na małe grzeszki np.batonik,ale nigdy zamiast posiłku! ),węglowodany na śniadanie,kolacja typowo białkowa,dużo ruchu i schudniesz podkręć sobie trochę przemianę materii pijąc przed śniadaniem szklankę soku z cytryny (bez cukru :P ja dodawałam pół łyżeczki miodu,teraz piję bez bo wlasciwie dużej roznicy nie dawalo :P trzeba się przyzwyczaić) i powinno być ok trzymam za Ciebie kciuki wydaje mi się,że jestesmy w trochę podobnej sytuacji,bo ja w ciagu pol roku też przytyłam (ED ,kompulsy) i nawet jeśli nie stosuję się wzorowo do zasad na R to i tak widzę roznicę w lustrze i samopoczuciu jedząc po prostu regularnie i nie objadając się

myślę,że w Twoim przypadku najpierw powinnas skonsultować się z lekarzem tak jak mowią dziewczyny ale zdrowe odżywianie na pewno Ci nie zaszkodzi
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:10   #10
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Zapraszam was serdecznie do tego forum https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post31635398 w walce ze zbędnymi kilogramami. Możesz liczyć na pełną motywacje i wsparcie. Jest to podobne forum dla nastolatków, postanowiłam ten temat odświeżyć )
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:33   #11
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Odchudzanie nastolatki - 15 lat.

Cytat:
Napisane przez emancyra Pokaż wiadomość
Powiedz mi dlaczego Ty chcesz schudnac 10kg? Przeciez waga 55 przy 166 to lekka przesada... pogoni za moda?
A dlaczego lekka przesada? na jakich wskaźnikach się opierasz?
Bo nawet licząc BMI (choć to wskaźnik do kitu akurat) wychodzi norma przy wadze 55kg.
To jak wyglądałaby przy wadze 55kg jest zależne przede wszystkim od składu ciała-ile ma %tkanki tłuszczowej, ile wody, ile mięśni, ile ważą kości. Wtedy możnaby polemizować czy to przesada czy nie.
Ale waga 55kg przy wzroście 166 byłaby odpowiednia i napewno nie przypominałaby szkieletora.

ja sama ważę aktualnie 59kg przy wzroście 163cm a jestem umięśniona a jak wiadomo mieśnie ważą wiecej niż tkanka tłuszczowa. Nie jestem wieszakiem-mam atletyczną budowę.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.