Mamy niejadków - łączmy się! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 21:06   #31
Texasik
Rozeznanie
 
Avatar Texasik
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Evesham UK
Wiadomości: 527
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

A mnie zaczyna martwic to jego niepicie mleczka bo razem z mlekiem z kaszka on pije jakies 600 ml mleka dziennie no i plus jakis obiadek . Jak myslicie czy to naprawde malo czy sie niepotrzebnie przejmuje?
Texasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 23:33   #32
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

wlasciwe to nie wiem czy powinnam tu pisac...

bo Antek wlasciwe nie jest niejadkiem. Przez pierwsze 6 miesiecy jadl tylko moje mleko i bylo cudnie (az za cudnie ). Problem byl z wprowadzaniem nowych pokarmow.

Z poczatu chcialam go zmuszac- ale jadl 2-3 lyzeczki zupki i koniec. Kaszki-nie chcial wcale. Deserek tez niechetnie.

Zaczal mniej przybierac. Badania -ok.
Odpuscilam.
Proponowalam, nie zmuszalam. Czesto zdarzalo sie, ze nie chcial, ale jak zjadl pierwszy hmmm... palec??? (podawalam mu z palca, bo mial awersje do lyzeczki) to potem , juz z lyzeczki ladnie szlo.
Teraz ma 9 miesiecy, do niczego go nie zmuszam. Czasem je, a czasem nie-rzadko.
Z perspektywy czasu stwierdzam, ze wiecej je wtedy, kiedy nie jest zmuszany a posilki sa przyjemnoscia. Ale mam ten komfort, ze karmie piersia i zawsze moze dojesc.

Raz podkusilo mnie, by mu doslodzic, na szczescie nie docenil tego, wiec nie dosladzam. Podaje mu 3 posilki uzupelniajace: kaszke na wodzie ze swiezym jalbkiem/gruszka/innym owocem- 2x dziennie rano i po poludniu, oraz obiadek jarzynowo-miesny w poludnie. Zadnych przekasek , oprocz mleka z piersi. I jakos sie trzymamy w miare zgodnie ze schematem.

Zycze Wam powodzenia!

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Texasik Pokaż wiadomość
A mnie zaczyna martwic to jego niepicie mleczka bo razem z mlekiem z kaszka on pije jakies 600 ml mleka dziennie no i plus jakis obiadek . Jak myslicie czy to naprawde malo czy sie niepotrzebnie przejmuje?
a jak przybiera na wadze??? jesli przybiera w miare tzn. 0,5-07kg na miesiac to ja bym sie az tak bardzo nie przejmowala. moze rzeczywiscie mu nie smakuje. nie probowalas innego mleka?

Mleko HA i PEPTI sa gorzkie. Udowodniono, ze niemowleta ,ktore pija mleka typu PEPTI (hydrolizaty o wysokim stopniu hydrolizy) czesciej pozniej lubia posilki o gorzkim smaku.

Co do wprowadzania nowych posilkow to nie ma jedynie slusznego schematu. Kiedys w POlsce uwazano, ze mozna zaczac powoli rozszerzac diete dziecka jak skonczy 3 miesiace.
Aktulany schemat zaleca:
-przy mleku modyfikowanym: najwczesniej od skonczonego 5 miesiaca
-przy piersiowym: najwczesniej po skonczonym 6 miesiacu

Ale to tylko propozycja, wiadomo, ze przesuniecia 1-2 miesieczne moga byc.

Teksasik tylko zwroc uwage, zeby te jogurciki byly na bazie mleka modyfikowanego a nie zwyklego. Te na zwyklym (np Danonki) zaleca sie raczej ok 11 miesiaca zycia.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-12-06 o 23:36
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:41   #33
Texasik
Rozeznanie
 
Avatar Texasik
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Evesham UK
Wiadomości: 527
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
wlasciwe to nie wiem czy powinnam tu pisac...

bo Antek wlasciwe nie jest niejadkiem. Przez pierwsze 6 miesiecy jadl tylko moje mleko i bylo cudnie (az za cudnie ). Problem byl z wprowadzaniem nowych pokarmow.

Z poczatu chcialam go zmuszac- ale jadl 2-3 lyzeczki zupki i koniec. Kaszki-nie chcial wcale. Deserek tez niechetnie.

Zaczal mniej przybierac. Badania -ok.
Odpuscilam.
Proponowalam, nie zmuszalam. Czesto zdarzalo sie, ze nie chcial, ale jak zjadl pierwszy hmmm... palec??? (podawalam mu z palca, bo mial awersje do lyzeczki) to potem , juz z lyzeczki ladnie szlo.
Teraz ma 9 miesiecy, do niczego go nie zmuszam. Czasem je, a czasem nie-rzadko.
Z perspektywy czasu stwierdzam, ze wiecej je wtedy, kiedy nie jest zmuszany a posilki sa przyjemnoscia. Ale mam ten komfort, ze karmie piersia i zawsze moze dojesc.

Raz podkusilo mnie, by mu doslodzic, na szczescie nie docenil tego, wiec nie dosladzam. Podaje mu 3 posilki uzupelniajace: kaszke na wodzie ze swiezym jalbkiem/gruszka/innym owocem- 2x dziennie rano i po poludniu, oraz obiadek jarzynowo-miesny w poludnie. Zadnych przekasek , oprocz mleka z piersi. I jakos sie trzymamy w miare zgodnie ze schematem.

Zycze Wam powodzenia!

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------



a jak przybiera na wadze??? jesli przybiera w miare tzn. 0,5-07kg na miesiac to ja bym sie az tak bardzo nie przejmowala. moze rzeczywiscie mu nie smakuje. nie probowalas innego mleka?

Mleko HA i PEPTI sa gorzkie. Udowodniono, ze niemowleta ,ktore pija mleka typu PEPTI (hydrolizaty o wysokim stopniu hydrolizy) czesciej pozniej lubia posilki o gorzkim smaku.

Co do wprowadzania nowych posilkow to nie ma jedynie slusznego schematu. Kiedys w POlsce uwazano, ze mozna zaczac powoli rozszerzac diete dziecka jak skonczy 3 miesiace.
Aktulany schemat zaleca:
-przy mleku modyfikowanym: najwczesniej od skonczonego 5 miesiaca
-przy piersiowym: najwczesniej po skonczonym 6 miesiacu

Ale to tylko propozycja, wiadomo, ze przesuniecia 1-2 miesieczne moga byc.

Teksasik tylko zwroc uwage, zeby te jogurciki byly na bazie mleka modyfikowanego a nie zwyklego. Te na zwyklym (np Danonki) zaleca sie raczej ok 11 miesiaca zycia.
Na wadze przybiera nawet dobrze, ostatnio w niecale trzy tygodnie przybral 400 gram , wiec chyba calkiem dobrze. On pije normalne mleczko tzn. Bebilon 1, wiec powinno mu smakowac ale nie smakuje . Z tymi jogurcikam to chyba jeszcze poczekam bo boje sie mu troszke dac.
Texasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 20:36   #34
edytka2020
Raczkowanie
 
Avatar edytka2020
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

hej mamuski


ja jestem mama prawie 2 miesiecznej Oliwci i trafilam w watek dla mnie i niej... młoda po urodzeniu wazyla 3310 g waga spadla do 3030 i wypuscili nas po 7 dniach z waga 3180 hmmm... po miesiacu waga młodej 3305!!!!! szok!!! a mloda na cycu siedziala i czekal nas szpital tam setki badan i lekarze nie wiedza o co chodzi... diagnoza po 12 dniach...LENISTWO |Oliwki heh okazalo sie ze jadla po 30 ml na 3 godziny i jej to wystarczalo spala dobrze rozwija sie wspaniale zdrowa jak byczek. nawet nauczyla sie jesc z butli <lepsza kontrola tych ml zjedzonych> chociaż wykończyla tym 3 pielegniarki. teraz wazy ok 3500 <15 bedzie miala 2 mc> a dokladnie dowiem sie 17 . 3 majcie kciuki za nas
edytka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 20:41   #35
Texasik
Rozeznanie
 
Avatar Texasik
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Evesham UK
Wiadomości: 527
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez edytka2020 Pokaż wiadomość
hej mamuski


ja jestem mama prawie 2 miesiecznej Oliwci i trafilam w watek dla mnie i niej... młoda po urodzeniu wazyla 3310 g waga spadla do 3030 i wypuscili nas po 7 dniach z waga 3180 hmmm... po miesiacu waga młodej 3305!!!!! szok!!! a mloda na cycu siedziala i czekal nas szpital tam setki badan i lekarze nie wiedza o co chodzi... diagnoza po 12 dniach...LENISTWO |Oliwki heh okazalo sie ze jadla po 30 ml na 3 godziny i jej to wystarczalo spala dobrze rozwija sie wspaniale zdrowa jak byczek. nawet nauczyla sie jesc z butli <lepsza kontrola tych ml zjedzonych> chociaż wykończyla tym 3 pielegniarki. teraz wazy ok 3500 <15 bedzie miala 2 mc> a dokladnie dowiem sie 17 . 3 majcie kciuki za nas
No to masz mala artystke w domu hehe. Mam nadzieje , ze teraz juz bedzie ladniej jadla to i kilogramkow szybko nabierze. Pozdrowionka dla Ciebie i Oliwki , no i trzymamy kciuki!
__________________


Moj skarb Daniel - 07.07.09

Texasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 11:55   #36
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Bylam na szczepieniu i okazalo sie, ze Jas w 6tygodni przybral 400g, pielegniarka powiedziala, ze malo...a lekarz, ze nie jest tak zle. Badz tu madra...ale sugeruje sie tym co mowi nasz lekarz, czyli, ze moglabym sie martwic jak Jasio by byl ospaly i malo ruchliwy, a on wrecz odwrotnie Zrobilismy dla spokoju wyniki i wyszlo, ze ma troszke za malo zelaza, ale nie jest to jakis wiekszy niedobor i nie mamy sie czym martwic. Chyba moj syn bedzie jednak jadl poprostu troszke mniej niz inne dzieci
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!


superzabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 10:27   #37
edytka2020
Raczkowanie
 
Avatar edytka2020
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Zdrowych i magicznych Świat i szczęśliwego Nowego jorku dla was i waszych niejadków
edytka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 02:30   #38
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

moge dolaczyc :d tez mam corke niejadka , chryste meczace to jak cholercia.

Ale przestalam sie tym juz przejmowac je tyle ile chce. czasami nawet to sa tylko dwa posilki dziennie szczegolnie jak zabkuje, generalnie je wiecej ale tak czy siak to malo. Oczywiscie slodyczy ma wtedy zero!

texasik mlekiem bym sie nie przejmowala. Moja corka od urodzenia mleka nie tolerwowala. jadla bo musiala bo co innego dac dziecku do 6 mc zycia? p kazdym posilku byly fontanny. potem juz jak weszly inne dania bylo lepiej kolo 9 mc juz jadla dwa razy obiadek zamiast mleka. Kaszy zadnej tez nie lubila jadla na sile male ilosci. Przestalam sluchac lekarzy ktorzy twierdzili ze musi i olalam to. Jadla zamiast tego jogurty naturalne, ser zolty, wiecej miesa, kasze od czasu do czasu. Teraz tez je ja czasem i wtedy nie robi problemu.
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:07   #39
Texasik
Rozeznanie
 
Avatar Texasik
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Evesham UK
Wiadomości: 527
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Masz racje Ray ja juz tez sie teraz nie przejmuje , on na szczescie kaszki je ladnie wiec dostaje swoje porcje mleka chociaz te minimalne, na wadze przybiera dobrze, wiec chyba nie jest zle . Dobrze slyszec , ze nie jestem sama walczaca z dzieckiem i mleczkiem.
__________________


Moj skarb Daniel - 07.07.09

Texasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:59   #40
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Hej mamuski
Dawno nie pisałam bo moje dziecie zaczeło jesc
Apetyt znacznie mu sie poprawił przez ostatnie dni, nie wiem czy to zasługa syropku Bioaron C (lekarka przepisała na apetyt) czy żelaza.
Najwazniejsze, ze zjada sporo.
Chociaz od kilku dni znow marudzi przy jedzeniu ale to napewno przez zabki. Czekamy az w koncu jakis wyjdzie
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:54   #41
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Podnoszę wątek, choć skoro nie jest ostatnio popularny to pewnie niewiele z nas ma ta,ie problemy. Ja niestety mam małą 7,5 miesięczną niejadkę. Mała zupełnie nie chce jeść warzyw ani w formie zupki ani przecieru, ani ze słoiczka ,ani dań robionych przeze mnie. Tylko mleko i owoce, 1/2 żółtka z mlekiem, troszkę kleiku albo kaszki ryżowej do mleka i to tyle. Zjada dziennie 3 razy po 100-150 mleka, deserek, 150 ml mleka z kaszką i to tyle. Waży 7 kg mimo że jej masa urodzeniowa to 4300. O piciu nie ma praktycznie mowy, wypija dziennie może z 40 ml a czasami 10, 20 ml. Najbardziej niepokoi mnie niejedzenie warzyw. Nawet nie chce otworzyć buzi, a kiedyś gdy proponowałam jej butlę bardziej usilnie niż zwykle - obraziła się na mnie na 2 dni i nie chciała nawet mleka. Lekarka się nie przejmuje, mówi że dziecko nie jest olbrzymem ale mieści się w normie (rzeczywiście na siatce jest poniżej średniej ale w granicach normy) i tłumaczy mi że dziecko nie może jeść samego mleka - tak jakbym ja chciała dawać jej samo mleko. Chciałabym żeby jadła zupki - bo o dziwo na początku wprowadzania zupek czyli tak koło 5 miesiąca jadła cały mały słoiczek. A potem stop i tak do dziś. Nie wiem co zrobić bo już pora na mięso, rybę i takie tam a my daleko w lesie.
Nie mam już siły
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 09:37   #42
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Musicman a robiłas morfologie, moze ma anemie?
A probowałaś zupki mieszac z mlekiem, moze by jej szybciej posmakowało.
Na zwiekszenie apetytu nam lekarka poleciła syrop Bioaron C (jest ziołowy) moze kup w aptece i podawać małej.
Ja bym probowała wszystkigo.
A dla dzieci słabo przybierająych na wadze bardzo dobry jest Sinlac.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 20:59   #43
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

cześć Cass, robiłam kiedyś morfologię i anemii nie było, nie chcę jej kłóć niepotrzebnie w główkę (a może już można z żyły?)
raz spróbowałam pomieszać zupkę z mlekiem ale młoda popatrzyła tylko na mnie z wyrzutem że tak ją chciałam oszukać, nie z nią takie numery Ale masz rację jeszcze spróbuję.
Sinlac oczywiście nie za bardzo chce jeść - czasami ciutkę do musu jabłkowego, ale to tyle co nic.
Wiesz z nią to jest tak że niby przybiera te graniczne 400 gram na miesiąc i lekarze nie widzą w jej apetycie nic złego. Nie chciałabym być mamuśką taką jak była moja - było wpychanie na siłę. Gdyby tylko chciała jeść te warzywa.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:32   #44
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Dobry Wieczór!
No to ja też tu powinnam należeć. Wątek dla mnie: mamy przeżywającej niesamowity stres karmienia niejadka, niemowlaka.

Ola ma prawie 11 mies. Do 3 mies. na cycu, potem mies. cyc nocny i mleko paczkowe. Sama się odstawiła, bo taką miała fanaberię.....
Urodziła sie z wagą 2,600 na 61 cm. Długa jak miesiąc chuda jak wypłata. Problemy z jedzeniem były od zawsze.
Teraz jest armagedon totalny bo idą wszystkie zęby naraz (byłam dzisiaj na kontroli i tak powiedziała lekarka). Nie daje sobie nic do buzi wetknąć
Niestety w 6 stycznia na kontroli miała 8,100 i 74 cm a dzisiaj 8,010 i 78 cm. Byłam u gastrologa i powiedziano mi, że to nietolerancja glutenu. Tylko, że ja posprawdzałam i nijak mi objawy nie pasują. Paranoja jakaś.
Kumpela dzisiaj mi poleciła apetizer. Podobno u niej pomaga w kryzysowych sytuacjach.
Normalnie nie wiem co robić: odstawić gluten (córcia je wagoniki chlebowe z szynką a mało co je to żal stracić potrawy), czy może kupić ten środek. Normalnie poradźcie proszę!

O i lachkasia tutaj

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Musicman a robiłas morfologie, moze ma anemie?
A probowałaś zupki mieszac z mlekiem, moze by jej szybciej posmakowało.
Na zwiekszenie apetytu nam lekarka poleciła syrop Bioaron C (jest ziołowy) moze kup w aptece i podawać małej.
Ja bym probowała wszystkigo.
A dla dzieci słabo przybierająych na wadze bardzo dobry jest Sinlac.
Działało i jest bez recepty i za ile, że tak sie nachalnie zapętle
__________________
Oleńka
Na dwa domy

Edytowane przez Tun1a
Czas edycji: 2010-03-02 o 18:21
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:03   #45
Texasik
Rozeznanie
 
Avatar Texasik
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Evesham UK
Wiadomości: 527
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Czesc Tunia moze sprobuj i tego i tego. Odstaw na jakis czas gluten i zobacz czy beda efekty, czy przybiera na wadze, no i przy okazji sprobuj ten syropek na apetyt moze pomorze . Pozdrowionka i powodzenia z Twoim niejadkiem.
__________________


Moj skarb Daniel - 07.07.09

Texasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 11:48   #46
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Ola od wczoraj nie pije również mleka. Kupiłam ten apetizer. Na razie nie działa
Idę jutro zrobic morfologie....
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:16   #47
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Dobry Wieczór!
No to ja też tu powinnam należeć. Wątek dla mnie: mamy przeżywającej niesamowity stres karmienia niejadka, niemowlaka.

Ola ma prawie 11 mies. Do 3 mies. na cycu, potem mies. cyc nocny i mleko paczkowe. Sama się odstawiła, bo taką miała fanaberię.....
Urodziła sie z wagą 2,600 na 61 cm. Długa jak miesiąc chuda jak wypłata. Problemy z jedzeniem były od zawsze.
Teraz jest armagedon totalny bo idą wszystkie zęby naraz (byłam dzisiaj na kontroli i tak powiedziała lekarka). Nie daje sobie nic do buzi wetknąć
Niestety w 6 stycznia na kontroli miała 8,100 i 74 cm a dzisiaj 8,010 i 78 cm. Byłam u gastrologa i powiedziano mi, że to nietolerancja glutenu. Tylko, że ja posprawdzałam i nijak mi objawy nie pasują. Paranoja jakaś.
Kumpela dzisiaj mi poleciła apetizer. Podobno u niej pomaga w kryzysowych sytuacjach.
Normalnie nie wiem co robić: odstawić gluten (córcia je wagoniki chlebowe z szynką a mało co je to żal stracić potrawy), czy może kupić ten środek. Normalnie poradźcie proszę!

O i lachkasia tutaj

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------


Działało i jest bez recepty i za ile, że tak sie nachalnie zapętle

Hej Tuna
Podczytuje czasami wątek mamus marcowo-kwietniowych i widziałam, ze masz problemy z córcią

A oprócz braku apetytu mała ma jakies inne objawy, ze lekarz stwierdził nietolerancje glutenu?
Powiem ci tylko tyle, ze co lekarz to inna opinia, takze od razu nie bierz jego diagnozy do serca
A co Ola lubi jesc? Kaszki jej smakują, deserki?

U nas teraz tez lekko apetyt spadł Kubie, zdarzyło mu sie nawet 3 razy zwymiotowac posiłek ale zwalam to na ząbki. Narazie ma jednego ale widac, ze idą nastepne.

Co do syropku to jest on dla dzieci powyzej 3-go roku zycia. Ale nam przepisała go bardzo dobra pediatra własnie na poprawe apetytu. To ziołowy syropek z wyciagiem z aloesu z duza iloscia wit. C.
Dawałam raz dziennie o ile pamietam 1,5 ml przez 7 dni.
Koszt ok 12 zł. Wydaje mi sie, ze warto sprobowac, napewno nie zaszkodzi a moze pomóc.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:48   #48
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Hej Tuna
Podczytuje czasami wątek mamus marcowo-kwietniowych i widziałam, ze masz problemy z córcią

A oprócz braku apetytu mała ma jakies inne objawy, ze lekarz stwierdził nietolerancje glutenu?
Powiem ci tylko tyle, ze co lekarz to inna opinia, takze od razu nie bierz jego diagnozy do serca
A co Ola lubi jesc? Kaszki jej smakują, deserki?

U nas teraz tez lekko apetyt spadł Kubie, zdarzyło mu sie nawet 3 razy zwymiotowac posiłek ale zwalam to na ząbki. Narazie ma jednego ale widac, ze idą nastepne.

Co do syropku to jest on dla dzieci powyzej 3-go roku zycia. Ale nam przepisała go bardzo dobra pediatra własnie na poprawe apetytu. To ziołowy syropek z wyciagiem z aloesu z duza iloscia wit. C.
Dawałam raz dziennie o ile pamietam 1,5 ml przez 7 dni.
Koszt ok 12 zł. Wydaje mi sie, ze warto sprobowac, napewno nie zaszkodzi a moze pomóc.
Ola lubi (ła) banana, brokuła, wagoniki chlebowe z jajecznicą lub szyneczką. Żadnych kaszek i kleików Ola nie lubi niestety.
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:39   #49
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

A ja się tak nieśmiało wtrącę.... Moje dziecię też jak było małe było niejadkiem i waga rosła baaaaardzoooo wolniutko, a wszystkiemu winne były bakterie w moczu Badanie jest niedrogie (ok.10zł) więc dla świętego spokoju polecam wykonać, bo lekarzom na ogół to rozwiązanie przychodzi do głowy na samym końcu.....
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 20:42   #50
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
A ja się tak nieśmiało wtrącę.... Moje dziecię też jak było małe było niejadkiem i waga rosła baaaaardzoooo wolniutko, a wszystkiemu winne były bakterie w moczu Badanie jest niedrogie (ok.10zł) więc dla świętego spokoju polecam wykonać, bo lekarzom na ogół to rozwiązanie przychodzi do głowy na samym końcu.....
Mam za 2 tygodnie zrobić badanie moczu. Czy te bakterie wydą w standardowym badaniu, czy trzeba zrobic jakie specjalne, bo jak z tej samej próbki maja jeszcze coś zrobić to bym musiała im zaznaczyć.
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 05:38   #51
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Najpierw robi się badanie ogólne w którym wyjdzie czy są bakterie czy nie. Jeśli wyjdzie duża ilość bakterii to wtedy trzeba zrobić posiew aby się dowiedzieć jaki to rodzaj bakterii.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 08:36   #52
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Mam za 2 tygodnie zrobić badanie moczu. Czy te bakterie wydą w standardowym badaniu, czy trzeba zrobic jakie specjalne, bo jak z tej samej próbki maja jeszcze coś zrobić to bym musiała im zaznaczyć.
Zawsze robi sie posiew i badanie ogolne moczu. Do posiewu mocz musi byc jak najbardziej sterylny, dla wiekszej pewnosci najlepiej pobrac siuski bezposrednio ze strumienia

My jakis czas temu robilismy i mocz czysty.

Mam pytanko, ile dajesz Oli tego syropku na apetyt? Bo tam jest dawka 5 ml 2 razy dziennie ale dla dzieci powyzej 3 lat.
Kupiłam tez ten syropek, ma bardzo fajny skład bo oprócz zioł są tez witaminy. Dałam juz 2 razy po 1,5 ml.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Tuna a jak tam apetyt małej? Poprawił sie cos? Syropek pomaga?
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:20   #53
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Zawsze robi sie posiew i badanie ogolne moczu. Do posiewu mocz musi byc jak najbardziej sterylny, dla wiekszej pewnosci najlepiej pobrac siuski bezposrednio ze strumienia

My jakis czas temu robilismy i mocz czysty.

Mam pytanko, ile dajesz Oli tego syropku na apetyt? Bo tam jest dawka 5 ml 2 razy dziennie ale dla dzieci powyzej 3 lat.
Kupiłam tez ten syropek, ma bardzo fajny skład bo oprócz zioł są tez witaminy. Dałam juz 2 razy po 1,5 ml.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Tuna a jak tam apetyt małej? Poprawił sie cos? Syropek pomaga?
Ja dawałam 2 razy po 2 ml. Troche pomógł. Ale teraz Ola zaczęła pić witaminki zapisane przez lekarza i na razie nie podaje syropu. Ogólnie na razie Ola się rozkręca i zaczyna znowu jeść.
Macie jakieś potrawy które zawsze Wasze dzieci jedzą?
Nawet w czasie kryzysu?
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 07:41   #54
Kamizela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
GG do Kamizela Send a message via Skype™ to Kamizela
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Witam, jestem mamą 3 letniego niejadka Wiktor to szczypior choć waży 16 kg Rano i wieczorem zjada michę kachy, ale największy problem jest z obiadami - makabra ! Ma bardzo ograniczony repertuar tego, co lubi
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44ju4fzyh2u.png[/img]

Życie jest jak pudełko czekoladek ... Nigdy nie wiesz, na co trafisz !!!

Kamizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 10:28   #55
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Moje dziecko własnie dopadła choroba. Teraz to nic nie je. Za to od wczoraj pije. Dzisiaj podstępnie (używając Teletubbies) podałam połowę jogurtu.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Szczerze mówiąc to wlaśnie szukam przepisów dla niejadków. Ale dla rocznego niejadka niewiele jest A interesują mnie przede wszystkim obiady.
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:34   #56
Kamizela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
GG do Kamizela Send a message via Skype™ to Kamizela
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Nerwy mi siadająmłody od godziny 7.30 zjadł kaszę i wypił około pół litra picia
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44ju4fzyh2u.png[/img]

Życie jest jak pudełko czekoladek ... Nigdy nie wiesz, na co trafisz !!!

Kamizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 19:15   #57
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Kamizela Pokaż wiadomość
Nerwy mi siadająmłody od godziny 7.30 zjadł kaszę i wypił około pół litra picia
Wszystkie poradniki piszą, żeby nie karmić na siłę. Tylko, że wiemy że nasze dzieci sobie szkodzą. Ja mojej daje przegryzki. Bo jak ją zainteresuje to sama sobie wepchnie do buzi. Nie chce, żebym ją karmiła a sama łyżeczką jeszcze nie je. Dlatego jak jest okres krytyczny to pozwalam na wszystko: chrupki, wafle ryżowe, drożdżówka (ta część z serem). Bylko mało. Żeby tylko pobudzić łaknienie. Żeby się kwasy żołądkowe pobudziły.
Ale Ola mi już przez chorobę i niechęć do jedzenia schudło z 8,700 do 8,400. Nie ma brzuszka. Ma takie coś wklęsłego......
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 12:23   #58
mili17199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Częstochowa/Wieluń
Wiadomości: 162
GG do mili17199
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Witam i ja.Jestem mamą Kacperka ur.7.03.2010r.Mój synek od kąd skończył tydzień stał się niejadkiem.Każde jedzenie było walką o każdy łyk,a młody im bardziej mu odpuszczałam tym mniej jadł,a efektem końcowym były ataki kolki.Nie chciał mleka ale jadł kajzerki,rogalik i słoiczki,a od 23 sierpnia je mleko ok 1,1litra,chlebek z masełkiem,barszcz czerwony.Wcześniej jadł na spaniu,a teraz je bez spania.W dniu narodzin miał 4kg i 58cm wzrostu,a teraz 14kg i 82cm wzrostu.
__________________
Kacperek ur. 7.03.2010r.
jesteśmy parą od 14.01.2009r.
ślubowaliśmy 12.09.2009r.
30.08.2011.-61,55kg
mili17199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 12:47   #59
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

mili 14 kg i ty uwazasz ze malo? moja 3,5 letnia corka wazy tyle
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 21:38   #60
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Mamy niejadków - łączmy się!

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
mili 14 kg i ty uwazasz ze malo? moja 3,5 letnia corka wazy tyle
Moja 2,5 letnia waży 11,5
14 kg na roczek to moim zdaniem dużo....
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 16:31:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.