Opracowanie które wyjaśnia dużo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 21:12   #1
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum

Opracowanie które wyjaśnia dużo


Opracowanie książki Good calories bad calories Gariego Taubsa:

http://nowadebata.pl/wp-content/uplo...Debata.pl_.pdf


Moim zdaniem każda osoba która interesuję się zdrowym odżywianiem i szybką, zdrową redukcją powinna to przeczytać.

Pozdrawiam.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:45   #2
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Wywiad z Taubsem:

http://www.youtube.com/watch?v=_WWCC...eature=related

Oficjalna strona Gariego Taubsa z artykułami itd:

http://www.garytaubes.com/

Film na YB "Fat Head" - Grubsi nie głupsi 01/13:

http://www.youtube.com/watch?v=WVXi6f7X00A
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:52   #3
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Napisz tylko czy jak się bedzie jadlo tłuszcze, bialko w nieograniczonej ilości i małą ilosc weglowodanów to sie nie przytyje i czemu :P tak w skrócie
podlączam sie do pytania
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:00   #4
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
podlączam sie do pytania
Widzę że koleżanka zagląda tu i tam

Koleżance odpowiedziałem na PW, myśle że wszystkie odpowiedzi znajdziesz w linkach które podałem.
Przeczytaj dokładnie, obejrzyj film, myślę że dostaniesz więcej informacji na pytanie które zadałaś.
Jeżeli czegoś nie zrozumiesz to napisz z chęcią odpowiem

Aha....proszę nie bierzecie film zbyt poważnie
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:36   #5
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Artykuły czytałam już wczesniej, ale mam kilka pytań.

1. Nie da sie w ogóle nie jeść węglowodanów, zawsze chociaż te 20-30 g wpadnie, czy nawet te nieduże ilości powodują wydzielanie insuliny = koniec spalania tłuszczu?
2. Czy na tej diecie, tym sposobie żywienia można zredukować tłuszcz praktycznie do zera? Nie chce oczywiście tego praktykować i spalić cały tłuszcz, pytam czysto teoretycznie
3. Wiem, że ty nie polecasz nabiału, ale jak np. biały ser (b-20g/t-3,5g/w-3g) albo wiesniak (b-12g,t-3g,w-2,5g) wpływają na insuline? Laktoza bardzo utrudnia chudniecie i zakłóca te wszytkie biochemiczne procesy, o których piszesz?
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:59   #6
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
Artykuły czytałam już wczesniej, ale mam kilka pytań.

1. Nie da sie w ogóle nie jeść węglowodanów, zawsze chociaż te 20-30 g wpadnie, czy nawet te nieduże ilości powodują wydzielanie insuliny = koniec spalania tłuszczu?
2. Czy na tej diecie, tym sposobie żywienia można zredukować tłuszcz praktycznie do zera? Nie chce oczywiście tego praktykować i spalić cały tłuszcz, pytam czysto teoretycznie
3. Wiem, że ty nie polecasz nabiału, ale jak np. biały ser (b-20g/t-3,5g/w-3g) albo wiesniak (b-12g,t-3g,w-2,5g) wpływają na insuline? Laktoza bardzo utrudnia chudniecie i zakłóca te wszytkie biochemiczne procesy, o których piszesz?
1. Da się są i diety Zero Carb i mają swoich zwolenników, ale to już trzeba samemu spróbować i mieć wyczuty organizm stosują ją ludzie z dużą wiedzą na temat odżywiania. Ja w sumie nie polecam tak odrazu przechodzić na Zero Carb
Dr. Atkins w swoim systemie proponuję właśnie ok 20g na dobę przez pierwszą fazę do uzyskania upragnionej wagi.
Druga faza to szukanie swojego progu czyli szukanie ilości ww po których się nie tyje, jak i szukanie produktów itp,.
Dr. Atkins wzorował się na innym lekarzu który leczył dzieci z otyłości, ten lekarz najpierw wprowadzał w 2-3 dniową głodówke po czym stosował dietę niskowęglowodanową. Dr. Atkins zastąpił głodówke 1 fazą.

2 To chyba tylko podczas totalnej głodówki...teoretycznie.
Tłuszcz jest bardzo ważny dla organizmu dlatego nawet i podczas głodówki część tłuszczu uwalnianego z lipolizy trafia z powrotem do tkanki tł. Ten proces nazywa się glyceroneogeneza:

http://www.fasebj.org/content/16/13/1695.full.pdf+html

3, Nie polecam mleko i przetworów z wielu powodów:

Tutaj o tym że nawet low-fat mleko może "powodować" otyłość:

http://ummmuhammadahmad.wordpress.co...ggers-obesity/

Tutaj opinie wielu lekarzy na temat mleka:

http://www.noni.inter-tech.pl/articl...rticles_id=260

M. Konarzewski coś o mleku:

http://www.rp.pl/artykul/9140,539556...nie-bylo-.html

Dalej:

http://integra.xtr.pl/daniel-reid-ml...-przetwory/581



Jak pić to surowe mleko prosto od krowy czy tam kozy.
W "oazach długowieczności" piją mleko ale właśnie surowe.
Tutaj coś o surowym mleku:

http://www.raw-milk-facts.com/what_is_in_raw_milk.html
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:09   #7
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

ok, dziekuje bardzooo. (nie bede komentowała tego, bo nie mam zbyt wiele do powiedzenia, poprostu przyjmuje to do wiadomości i tyle)

I jeszcze jedno, co z orzechami? Polecasz?
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 20:16   #8
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
ok, dziekuje bardzooo. (nie bede komentowała tego, bo nie mam zbyt wiele do powiedzenia, poprostu przyjmuje to do wiadomości i tyle)

I jeszcze jedno, co z orzechami? Polecasz?
Dlaczego nie można przekąsić i traktować orzechy jako przekąskę właśnie.
Jeżeli chcesz zastosować Atkinsa to chyba z tego co pamiętam to przez 1 faze nie powinno się jeść orzechów.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:28   #9
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

nie chce stosowac żadnej z tych diet, poprostu interesuje mnie to i lubie czytać i wiedzieć, że tak powiem

mam nadzieje, że nie jestem męcząca, ale mam jeszcze jedno, ostatnie (chyba ) pytanie.

Skoro węglowodany hamuja spalanie tłuszczu to dlaczego ludzie na zwykłych dietach chudna no i traca ten tłuszcz? Czy w pewnych sytuacjach kcal sie jednak licza? I co, insulina nie blokuje spalania tego tłuszczu jak utniemy kcal ale bedziemy jesc wegle?
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:47   #10
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
nie chce stosowac żadnej z tych diet, poprostu interesuje mnie to i lubie czytać i wiedzieć, że tak powiem

mam nadzieje, że nie jestem męcząca, ale mam jeszcze jedno, ostatnie (chyba ) pytanie.

Skoro węglowodany hamuja spalanie tłuszczu to dlaczego ludzie na zwykłych dietach chudna no i traca ten tłuszcz? Czy w pewnych sytuacjach kcal sie jednak licza? I co, insulina nie blokuje spalania tego tłuszczu jak utniemy kcal ale bedziemy jesc wegle?
Nie męczą mnie pytania, nie bój



Ok,.... więc gdy wprowadzamy się w ten ujemny bilans kaloryczny
organizm by nadrobić musi upłynnić swoje zapasy by wyrównać.
Gdy bedziemy utrzymywać ten ujemny bilans jest szansa że schudniemy.
Już dawałem link do tego badania ale dam jeszcze raz:

http://antyproana.blox.pl/2009/03/Ek...Minnesota.html

Ja się zgadzam z twierdzeniem Hermana Taller-a że jakiekolwiek obniżanie kcal to marnowanie wszystkich tkanek.

Można schudnąć bez obniżania kalorii i z obniżaniem ale jak można nie obniżać i dostarczyć wszystkich wartości to którą opcje wybierzesz?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:57   #11
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Nie męczą mnie pytania, nie bój



Ok,.... więc gdy wprowadzamy się w ten ujemny bilans kaloryczny
organizm by nadrobić musi upłynnić swoje zapasy by wyrównać.
Gdy bedziemy utrzymywać ten ujemny bilans jest szansa że schudniemy.
Już dawałem link do tego badania ale dam jeszcze raz:

http://antyproana.blox.pl/2009/03/Ek...Minnesota.html

Ja się zgadzam z twierdzeniem Hermana Taller-a że jakiekolwiek obniżanie kcal to marnowanie wszystkich tkanek.

Można schudnąć bez obniżania kalorii i z obniżaniem ale jak można nie obniżać i dostarczyć wszystkich wartości to którą opcje wybierzesz?
aha, czyli wtedy organizm spali tłuszcz 'omijajac' insuline i to, ze ona zablokowala jego spalanie, dobrze rozumiem?

a jeszcze co do bilansu kcal, lepiej wyliczac go na jakis kalkulatorach/wzorach czy obserwowac siebie i jesc na ile sie czuje głód \/brak sytości etc?

I jeszcze jedno, wlasnie, co z tym metabolizmem. Tyle sie mówi, ze czesto, a mało, ze to podkreci metabolizm, czy w przypadku tej diety to tez jest wazne, czy juz duzo mniej istotne?
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 21:49   #12
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
aha, czyli wtedy organizm spali tłuszcz 'omijajac' insuline i to, ze ona zablokowala jego spalanie, dobrze rozumiem?

a jeszcze co do bilansu kcal, lepiej wyliczac go na jakis kalkulatorach/wzorach czy obserwowac siebie i jesc na ile sie czuje głód \/brak sytości etc?

I jeszcze jedno, wlasnie, co z tym metabolizmem. Tyle sie mówi, ze czesto, a mało, ze to podkreci metabolizm, czy w przypadku tej diety to tez jest wazne, czy juz duzo mniej istotne?
No nie do końca.
Gdy na przykład pojawi się glukoza w krwi, to właśnie ona bedzie spalana jako paliwo a spalanie tłuszczy będzie zahamowane. Nadmiar glukozy we krwi będzie zamieniany w tł. i odkładany mówiąc prościej i to nie ważne czy jest dodatni czy ujemny bilans energetyczny w diecie.
Gdy jest ujemny bilans nie dostarczasz odpowiedniej ilości składników odż. wtedy upłynniamy zapasy.
Gdy obniżysz kalorie i zastosujesz niskowęglowodanówke schudniesz szybciej, nie obniżysz ilości ww a obniżysz kalorie to pewnie też schudniesz ale wolniej.

Lepiej darować sobie te kalkulatory i dojść właśnie samemu ile i czego potrzeba po przez intuicje.

Im wiecej komórka dostaje paliwa tym szybszy metabolizm i mniej tym wolniejszy.
Jedni piszą żeby właśnie dużo jeść a inni żeby po prostu się najadać i tyle.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 12:22   #13
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

a może po prostu trzeba się ruszać?
trochę ruchu, aktywny tryb życia, a metabolizm wraca do normy?

organizm spali "zapasy", ale to nie znaczy, że akurat zapasy tłuszczu.
tłuszcz idzie w ostatniej kolejności.
to organizm decyduje, co uzna za "zapas", czy też zbędny balast.
najpierw zacznie spalać to, co jest mu najmniej potrzebne, czego nie używa.
np.nieużywane mięśnie, bardzo chętnie.

to wszystko tylko wdaje się takie proste.

wyeliminowanie węglowodanów doprowadzi do chudnięcia, ale jaki będzie miało wpływ na stan zdrowia?
stan wątroby, zakwaszenie organizmu?
bo brak pewnych elementów potrzebnych do przeprowadzenia pewnych procesów być może uniemożliwi przeprowadzanie ich, jak np.obecność węglowodanów bardzo ułatwia przyswajanie tłuszczu czy białka,
a więc ich nieobecność bardzo to utrudnia, czy wręcz uniemożliwia, ale..
jeśli ten tłuszcz czy białko zostało dostarczone, to organizm musi coś z tym zrobić..
i brakuje mu substancji niezbędnych do przeprowadzania reakcji..
może je wytworzyć okrężną drogą, ale jest to bardzo "kosztowne"dla organizmu, na dłuższą metę wyniszczające.

stąd np.osoby na diecie Atkinsa starzały się bardzo szybko, jeści chodzi o włosy, stan skóry itp..
i coś też było na rzeczy z problemami kardio?
dobrze nie pamiętam, ale pewne sprawy są bardziej skomplikowane,
a takie lekkie podejście do różnych teorii, to żaden problem.
słowa.
można sie naczytać i potem opowiadać.
proponuje wprowadzić w życie, ale na sobie najpierw.
poczuć, zobaczyć, jakie jest samopoczucie organizmu na głodzie węglowodanowym, ja przybywa nam zdrowia i urody po dłuższym stosowaniu takich teorii (absolutnie nie podważam ich wiarygodności, skuteczności) w praktyce..
ale na sobie
że kilogramów powinno ubywać, nie neguję.
no i co z tego?
czy nie ma mądrzejszych sposobów na unormowanie wagi?
jak aktywny tryb życia i tzw.racjonalne odżywianie?

co do produktów jak najmniej przetworzonych, jestem jak najbradziej za.

co do reszty..
nie wiem do jakiego celu zmierza autor wątku..
czy zakładanie tych tematów ma zastosowanie..powiedzmy, retoryczne?
bo w sumie jest to bardzo wartościowe, sporo informacji wraz ze źródłami w jednym miejscu..

czy też ma jakiś cel praktyczny?

tak czy inaczej pozdrawiam i czekam na jeszcze
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 17:14   #14
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Na pewno trzeba się ruszać nikt tu nie twierdzi że nie.


organizm spali "zapasy", ale to nie znaczy, że akurat zapasy tłuszczu.
tłuszcz idzie w ostatniej kolejności.
to organizm decyduje, co uzna za "zapas", czy też zbędny balast.
najpierw zacznie spalać to, co jest mu najmniej potrzebne, czego nie używa.
np.nieużywane mięśnie, bardzo chętnie.



Możemy ustawić organizm tak by czerpał energie z ww albo tak by czerpał z tłuszczy po przez diete, tak te diety działają.
Po pierwsze pozbywają się nagromadzonej wody przy jednoczesnym spalaniu tłuszczy.
W organizmie raczej nie ma takiego czegoś jak zbędny balast, wątpię by ewolucja umożliwiła nam zdobycie takiej zdolności, zdolności odkładania by robić jakiś zbędny balast.
Żyliśmy w czasach gdzie na przemian, byliśmy głodni i najadaliśmy się do syta.
Natura nie przewidziała że człowiek się tak rozwinie i bedziemy żyć tak jak żyjemy dziś.
Organizm nie zacznie spalać to co jest mu najmniej potrzebne, dosyć śmieszna teoria.
Czy znasz jakiś organ, hormon, receptor cokolwiek co sprawdza w organizmie co jest używane a co nie? jakby był to pewnie 90% ludzi pewnie najpierw schudła by na głowie bo jest najmniej używana.
Organizm spala to co jest w danej chwili dostępne

wyeliminowanie węglowodanów doprowadzi do chudnięcia, ale jaki będzie miało wpływ na stan zdrowia?
stan wątroby, zakwaszenie organizmu?
bo brak pewnych elementów potrzebnych do przeprowadzenia pewnych procesów być może uniemożliwi przeprowadzanie ich, jak np.obecność węglowodanów bardzo ułatwia przyswajanie tłuszczu czy białka,
a więc ich nieobecność bardzo to utrudnia, czy wręcz uniemożliwia, ale..
jeśli ten tłuszcz czy białko zostało dostarczone, to organizm musi coś z tym zrobić..
i brakuje mu substancji niezbędnych do przeprowadzania reakcji..
może je wytworzyć okrężną drogą, ale jest to bardzo "kosztowne"dla organizmu, na dłuższą metę wyniszczające.


Nie rozuemiem? W jaki sposób obniżenie ww miało by wpływ na wątrobe lub na zakwaszenie organizmu?
Możesz mi wytłumaczyć jak obecność węglowodanów ułatwia przyswajanie białka i tłuszczy?
O jakich reakcjach mówisz bo ja nie mam pojecia czytam i czytam ale kupy mi się to nie trzyma napisz konkretnie nazwy reakcji bo naprawde nie wiem o czym piszesz


stąd np.osoby na diecie Atkinsa starzały się bardzo szybko, jeści chodzi o włosy, stan skóry itp..
i coś też było na rzeczy z problemami kardio?
dobrze nie pamiętam, ale pewne sprawy są bardziej skomplikowane,
a takie lekkie podejście do różnych teorii, to żaden problem.


Jak na razie Atkins wśród diet, jeżeli chodzi o zmniejszanie ryzyka zachorowań na różne choroby sercowe wychodzi najlepiej, nawet lepiej niż diety zalecane przez AHA,
Z pozostałymi rzeczami to trudno określić cokolwiek....żeby zobaczyć jaka dieta jest de best przydało by się od urodzenia aż po grób wziąść dużo ludzi na daną diete i badać ich pod różnym kątem.
Wtedy można wyciągać wnioski.
Takie rzeczy można wynaleźć na różnych dietach ale jak podeślesz linka to chętnie przeczytam
Wiesz będąc np. 30 lat na korytkowej diecie i po tych latach przechodząc na byle jaką diete nie można oczekiwać cudów, skąd wiesz że to było skutkiem tej diety a nie poprzedniej? Nie mówie ze tak jest.
Rak i na Atkinsie pewnie też są jak i są na DO i pewnie na inncyh.
Każdy kto się zna na odżywianiu powie Ci że dostopsowanie się do jakiś zasad to nie wszytsko. Co z tego że jesz mało węglowodanów jak nie potrafisz dobrać produktów?
Dobranie produktów i ich ilość jest najważniejsza.
Plus pozostają czynniki środowiskowe które też wpływają na stażenie się, ryzyko raka i te de.


można sie naczytać i potem opowiadać.
proponuje wprowadzić w życie, ale na sobie najpierw.
poczuć, zobaczyć, jakie jest samopoczucie organizmu na głodzie węglowodanowym, ja przybywa nam zdrowia i urody po dłuższym stosowaniu takich teorii (absolutnie nie podważam ich wiarygodności, skuteczności) w praktyce..
ale na sobie
że kilogramów powinno ubywać, nie neguję.
no i co z tego?
czy nie ma mądrzejszych sposobów na unormowanie wagi?
jak aktywny tryb życia i tzw.racjonalne odżywianie?


Masz racje
Najlepiej spróbować na sobie.
Ja zastosowałem jestem zadowolony jak i miliony innych ludzi na świecie.
Co masz na myśli mądrzejszy sposób?



co do reszty..
nie wiem do jakiego celu zmierza autor wątku..
czy zakładanie tych tematów ma zastosowanie..powiedzmy, retoryczne?
bo w sumie jest to bardzo wartościowe, sporo informacji wraz ze źródłami w jednym miejscu..


Ta książka "Good calories, bad calories" pokazuję jak naukowcy robią badania, manipulują wynikami i wydają zalecenia dietetyczne...które mijają się z prawdą...
To jest oczywiście miedzy innymi, pokazuję też historię tej diety i jak była ignorowana przez tyle lat.






Pozdrawiam



---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Dodoam jeszcze filmik gdzie autor mniej wiecej wyjaśnia to co w książce GCBC.

http://www.youtube.com/watch?v=exi7O1li_wA&feature=fvw

W 5 części pokazuję badania nad skutecznością diety LC w porównaniu z innymi.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 19:34   #15
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Możemy ustawić organizm tak by czerpał energie z ww albo tak by czerpał z tłuszczy po przez diete, tak te diety działają.
Po pierwsze pozbywają się nagromadzonej wody przy jednoczesnym spalaniu tłuszczy.
W organizmie raczej nie ma takiego czegoś jak zbędny balast, wątpię by ewolucja umożliwiła nam zdobycie takiej zdolności, zdolności odkładania by robić jakiś zbędny balast.
Żyliśmy w czasach gdzie na przemian, byliśmy głodni i najadaliśmy się do syta.
Natura nie przewidziała że człowiek się tak rozwinie i bedziemy żyć tak jak żyjemy dziś.
Organizm nie zacznie spalać to co jest mu najmniej potrzebne, dosyć śmieszna teoria.
Czy znasz jakiś organ, hormon, receptor cokolwiek co sprawdza w organizmie co jest używane a co nie? jakby był to pewnie 90% ludzi pewnie najpierw schudła by na głowie bo jest najmniej używana.
Organizm spala to co jest w danej chwili dostępne


nie ma czegoś takiego jak zbędny balast w organizmie przeciętnego złowieka?
no, ciekawe..
to po co się odchudzać?????

a wiesz, że np.organizm sportowców wytrzymałościowców, np.maratończyków, z powodu niemożliwości dostarczenia wystarczającej ilości energii, a jednocześnie tego, ze mięśnie które pracują przy ruchu sa niezbędne, a tłuszczu w nadmiarze nie ma, zmniejsza powierzchnię np.serca, dla oszczędności?
bo może nawet zredukować powierzchnię narządów..
to jest ewolucja
co nie oznacza, że w tymże organizmie będzie zero procent tłuszczu


Nie rozuemiem? W jaki sposób obniżenie ww miało by wpływ na wątrobe lub na zakwaszenie organizmu?
Możesz mi wytłumaczyć jak obecność węglowodanów ułatwia przyswajanie białka i tłuszczy?
O jakich reakcjach mówisz bo ja nie mam pojecia czytam i czytam ale kupy mi się to nie trzyma napisz konkretnie nazwy reakcji bo naprawde nie wiem o czym piszesz

a w jaki sposób wyeliminowanie węglowodanów wpływa na odchudzanie?
obróć kota ogonem i będziesz miał odpowiedź..

dziwne, mówisz więc, że są one w ogóle niepotrzebne?
pewnie to przypadek, że się nimi(między innymi) odżywiamy
zresztą wiele innych zwierząt robi podobnie..
a witamin będziemy sobie dostarczali jedząc surowe wątroby zwierząt żyjących w możliwie naturalnych("zdrowych")wa runkach,
np.świeżo upolowanych fok, rozumiem..?
czy jak..?
a wystarczy nam tych fok???
dla wykarmienia całej populacji..?







Masz racje
Najlepiej spróbować na sobie.
Ja zastosowałem jestem zadowolony jak i miliony innych ludzi na świecie.
Co masz na myśli mądrzejszy sposób?

..optymalny dla zdrowia człowieka..?
mniej obciążający, niż całkowite wyeliminowanie węglowodanów wszelkiego typu?
człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym, więc..
w jakiś sposób bardziej współgrający z naturą owego zwierzęcia..?

sugerujesz, że przetestowałeś na sobie, więc pewnie jeśli pochwalisz się osobistym doświadczeniem, może być to bardziej zajmujące, niż suche powoływanie się na ilus autorów i ileś teorii..

uważasz, że tak samo należy odchudzać zarówno mężczyzn, jak kobiety,
czy też zauważasz jakieś różnice..?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość


co do reszty..
nie wiem do jakiego celu zmierza autor wątku..
czy zakładanie tych tematów ma zastosowanie..powiedzmy, retoryczne?
bo w sumie jest to bardzo wartościowe, sporo informacji wraz ze źródłami w jednym miejscu..


Ta książka "Good calories, bad calories" pokazuję jak naukowcy robią badania, manipulują wynikami i wydają zalecenia dietetyczne...które mijają się z prawdą...
To jest oczywiście miedzy innymi, pokazuję też historię tej diety i jak była ignorowana przez tyle lat.
niestety nadal nie wyjaśnia mi to rzeczywistego celu, w jakim zakładasz te wątki
chodzi o samo w sobie pochwalenie się oczytaniem w tej dziedzinie, czy o coś więcej/innego?
czy popularyzowanie tej wiedzy?
czy masz w tym jakiś interes, by popularyzować takie a nie inne teorie,
czy po prostu szlachetne przekonanie?
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:23   #16
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Pewnie inaczej interpretujemy to.
W czasach przed cywilizacją dzięki temu balastowi mogliśmy przeżyć.


a w jaki sposób wyeliminowanie węglowodanów wpływa na odchudzanie?
obróć kota ogonem i będziesz miał odpowiedź..


dziwne, mówisz więc, że są one w ogóle niepotrzebne?
pewnie to przypadek, że się nimi(między innymi) odżywiamy
zresztą wiele innych zwierząt robi podobnie..
a witamin będziemy sobie dostarczali jedząc surowe wątroby zwierząt żyjących w możliwie naturalnych("zdrowych")wa runkach,
np.świeżo upolowanych fok, rozumiem..?
czy jak..?

a wystarczy nam tych fok???
dla wykarmienia całej populacji..?



mam odpowiedzieć na to pierwsze pytanie czy ono jest retoryczne?

Nigdzie nie piszę żeby wyeliminować, a zmniejszyć?
Nie mówię że one są w ogóle nie potrzebne.

Nie wiem skąd Ty to bierzesz że mówię że są one w ogóle nie potrzebne? Znasz różnice miedzy niskim spożyciem a zerowym spożyciem?
Co tych witamin, wątroby i fok Chyba coś czytałaś o Eskimosach skoro o tym wspominasz??


optymalny dla zdrowia człowieka..?
mniej obciążający, niż całkowite wyeliminowanie węglowodanów wszelkiego typu?
człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym, więc..
w jakiś sposób bardziej współgrający z naturą owego zwierzęcia..?

sugerujesz, że przetestowałeś na sobie, więc pewnie jeśli pochwalisz się osobistym doświadczeniem, może być to bardziej zajmujące, niż suche powoływanie się na ilus autorów i ileś teorii..

uważasz, że tak samo należy odchudzać zarówno mężczyzn, jak kobiety,
czy też zauważasz jakieś różnice..?


Musisz sobie uświadomić że to jest nisko-węglowodanówka a nie zero-węglowodanowka. Nikt tu nie piszę o wszelkim wyeliminowaniu jakichkolwiek węglowodanów tylko do obniżenia do minimum a te minimum każdy sam musi sobie ustalić na podstawie obserwacji siebie i intuicji.

No właśnie dobrze wspominasz o diecie współgrającą z danym zwierzęciem.
Bo właśnie sam stosuję paleo diet, a paleo diet to jest odmiana LC, a raczej odwrotnie.
Więc nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz przecież o to samo nam chodzi? O to by jeść to do czego zostaliśmy stworzeni albo co nas stworzyło? a napewno kiedyś nie jedliśmy dużo cukrów:

Pamiętajmy o tym, że dzisiejsze owoce zawierają cztery – sześć razy więcej cukru niż ich dzicy przodkowie, bo zostały właśnie pod tym kątem przez ludzi wyselekcjonowane.

źródło:

http://www.rp.pl/artykul/9140,539556...nie-bylo-.html


Ja nie tyle co wytestowałem na sobię tą diete, ja w tym siedze już lata, zdobywam o tym wiedzę i teraz po prostu się nią dziele.

niestety nadal nie wyjaśnia mi to rzeczywistego celu, w jakim zakładasz te wątki
chodzi o samo w sobie pochwalenie się oczytaniem w tej dziedzinie, czy o coś więcej/innego?
czy popularyzowanie tej wiedzy?
czy masz w tym jakiś interes, by popularyzować takie a nie inne teorie,
czy po prostu szlachetne przekonanie?


Wątki narazie jest jeden w sumie 2
hmmm... chyba chęć rozpowszechnienia, podzielenia się tym
A Ty? jaki masz cel? bo jak na razie to tylko (w przenośni) jad od Ciebie bije.



Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:58   #17
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

oj, tam, zaraz jad..
może po prostu małe rozczarowanie z mojej strony..
długo tu nie zaglądałam, a i długo wcześniej czekałam na kontynuację wcześniejszego wątku, jak się on rozwinie..
aż tu nagle odkrywam, że jest już nowy, a tamten?
został porzucony, czy zawieszony?
dlaczego?
był zbyt pracochłonny?
jestem zawiedziona brakiem konsekwencji, pewnie stąd ten rzekomy jad..
może gorycz po prostu?
zbyt wiele pokładałam nadziei? na coś zaskakującego, ciekawą kontynuację?
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:31   #18
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
oj, tam, zaraz jad..
może po prostu małe rozczarowanie z mojej strony..
długo tu nie zaglądałam, a i długo wcześniej czekałam na kontynuację wcześniejszego wątku, jak się on rozwinie..
aż tu nagle odkrywam, że jest już nowy, a tamten?
został porzucony, czy zawieszony?
dlaczego?
był zbyt pracochłonny?
jestem zawiedziona brakiem konsekwencji, pewnie stąd ten rzekomy jad..
może gorycz po prostu?
zbyt wiele pokładałam nadziei? na coś zaskakującego, ciekawą kontynuację?
Aha tu Cie boli....( uwierz mnie bardziej)
Nie było Cie, mnie też 2 miesiące nie było, nagłe sprawy osobiste.
Wow...zaskoczyłaś mnie, nie myślałem że ktokolwiek tam zaglądał aż tak.
Przepraszam.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:53   #19
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

niom. a ja tęskniłam..
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 23:17   #20
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Postaram się to naprawić
Dobranoc tymczasem
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 23:28   #21
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

dobranoc
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 23:56   #22
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
niom. a ja tęskniłam..
Jutro zrobie reedycje ale zrobie to innaczej, założe tutaj blog, dodam trochę wiecej info niz w poprzednim wątku, jutro mam trochę czasu więc przysiąde do tego.

Pozdrawiam
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:20   #23
Malczi
Raczkowanie
 
Avatar Malczi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 192
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Swietny wątek !! bardzo mnie zaciekawił !

Ale ja jako zwykly laik proszę o trochę pomocy tak ogólnie co mozna spożywac co nie !?

Ziemniaki , pieczywo , makarony , kasze , cukier itp- Oczywiscie eliminujemy !

Mleko , biale sery tez eliminujemy

Co z jogurtami , kefirami , maslankami itp?? Mozna ?

Owoce i warzywa wszystkie mozna? (po za bananami , winogronem i ziemniakami oczywiscie)??

Ryby i mieso mozna !

Acha a co z błonnikiem , tzn raczej chodzi mi o to czy eliminujac produkty zbożowe nie bd za malo balastu i nie bd problemu z wydalaniem , zaparciami

Otreby mozna ?
__________________
Jeśli zlitujesz się nad zagłodzonym psem i uszczęśliwisz go, nigdy cię nie ugryzie. To jest zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.


Odchudzmy ! Odchudzamy!

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
Malczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:26   #24
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Opracowanie które wyjaśnia dużo

Cytat:
Napisane przez Malczi Pokaż wiadomość
Swietny wątek !! bardzo mnie zaciekawił !

Ale ja jako zwykly laik proszę o trochę pomocy tak ogólnie co mozna spożywac co nie !?

Ziemniaki , pieczywo , makarony , kasze , cukier itp- Oczywiscie eliminujemy !

Mleko , biale sery tez eliminujemy

Co z jogurtami , kefirami , maslankami itp?? Mozna ?

Owoce i warzywa wszystkie mozna? (po za bananami , winogronem i ziemniakami oczywiscie)??

Ryby i mieso mozna !

Acha a co z błonnikiem , tzn raczej chodzi mi o to czy eliminujac produkty zbożowe nie bd za malo balastu i nie bd problemu z wydalaniem , zaparciami

Otreby mozna ?
Ja Ci nie moge napisać co możesz zjeść a czego nie mogę jedynie wysłać pare info a Ty zdecydujesz czy warto.

Produkty mleczne robione są z mleka a mleku juz pisaliśmy
Jak masz dostęp do surowego i dobrej jakości mleko to możesz sobie od czasu do czasu podpijać.

Tu masz o błonniku:

http://nowadebata.pl/2011/01/31/blon...ie-zaszczekal/

http://www.bodyrecomposition.com/nut...res-broom.html

http://www.biblelife.org/fiber.htm

http://www.fibermenace.com/


A low fiber diet has been proven not to be the cause of constipation and the success of fiber intake as treatment is modest. The study reviewed conducted by Voderholzer et al showed that only 20% of slow transit patients benefited from fiber. Further data suggests that while many patients may be helped by a fiber-rich diet, some actually suffer from worse symptoms when increasing their fiber intake.

http://www.sciencedaily.com/releases...0111122655.htm

Błonnik pozyskuj z warzyw i owoców, wystarczy Ci

Co do owoców:

Pamiętajmy o tym, że dzisiejsze owoce zawierają cztery – sześć razy więcej cukru niż ich dzicy przodkowie, bo zostały właśnie pod tym kątem przez ludzi wyselekcjonowane.

http://www.rp.pl/artykul/9140,539556...nie-bylo-.html

więc jak chodzi Ci o mniejsze spożycie węglowodanów w diecie to trzeba zachować umiar.

Tutaj o dobrych wpływach owoców i warzyw:

These findings suggest that a high consumption of fruit and vegetables is associated with a reduced risk of CRC, especially of colon cancer. This effect may depend on smoking status.

http://www.ajcn.org/content/89/5/1441.abstract
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.