Tylozgryz u doroslej osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 12:38   #1
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858

Tylozgryz u doroslej osoby


Witam,
Chciałabym przedstawić swój problem
W lutym tego roku Miałam wypadek w wyniku którego przednia jedynka lekko została wepchńieta do środka, wyprostowalam to aparatem ruchomym.
została mała szparka miedzy 1 a 2 wielkości 1 mm. Ponieważ od tego czasu mam bzika na punkcie zębów poszłam do innego ortodonty i chciałam założyć aparat od trójki do trójki i wyrownac to. Ortodonta powiedzial ze to bedzie pol roku bo nie ma zbytnio co prostowac

Dodam ze jako małe dziecko miałam chyba z 3 aparaty wkladany i jeden taki zakładamy aż na szyje -headger

byłoby wszystko wprzadku gdyby nie wizyta u mojego stomatologa który mnie postraszyl i powiedział ze po co ja to prostuje skoro i tak mi sie zeby pokrzywia bo mam tylozgryz. Tylozgryz mam taki ze zmieści sie ze zmieści sie tam glowka od zapałki ok 3 mm.

A przed wypadkiem miałam piękne zeby i teraz tez mam ładne tylko chciałabym wyrównać ta szpare. Oczywiście tylozgryz miałam zawsze, może w dzieciństwie większy.

Zdecydowalabym sie na ten aparat wysuwajace zuchwe ale boje sie ze potem będę musiała zakładać na dół i górę , mam 23 lata przy takich zmianach boje sie ze moge mi sie zeby pokrzywic.

Jestem załamana, tyle przeżyłam przez ten wypadek, teraz myślałam ze zlikwiduje ta szparke i bede mogla o tym wszystkim zapomniec a tu okazało sie ze muszę zakładać 3 aparaty. Dziwi mnie to bo ortodonta jeden i drugi nic mi nie mówił ze ten tylozgryz jest taki problemowy.

Teraz sie naczytalam wszystkiego i obawiam sie ze moge mieć zgryz podwójny ze niby mam zuchwe w 2 pozycjach jak jem mowie wydaje mi sie ze daje zuchwe do dobrej pozycji , ale jak nic nie robię mam z złej.


Błagam niech ktoś sie wypowie , poleci dobrego ortodonta z Wroclawia,zebym uslyszala konkretna diagnoze.

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2012-09-29 o 19:39
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 14:08   #2
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Cytat:
Napisane przez Melody_89 Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym przedstawić swój problem
W lutym tego roku Miałam wypadek w wyniku którego przednia jedynka lekko została wepchńieta do środka, wyprostowalam to aparatem ruchomym.
została mała szparka miedzy 1 a 2 wielkości 1 mm. Ponieważ od tego czasu mam bzika na punkcie zębów poszłam do innego ortodonty i chciałam założyć aparat od trójki do trójki i wyrownac to. Ortodonta powiedzial ze to bedzie pol roku bo nie ma zbytnio co prostowac

Dodam ze jako małe dziecko miałam chyba z 3 aparaty wkladany i jeden taki zakładamy aż na szyje -headger

byłoby wszystko wprzadku gdyby nie wizyta u mojego stomatologa który mnie postraszyl i powiedział ze po co ja to prostuje skoro i tak mi sie zeby pokrzywia bo mam tylozgryz. Tylozgryz mam taki ze zmieści sie ze zmieści sie tam glowka od zapałki ok 3 mm.

A przed wypadkiem miałam piękne zeby i teraz tez mam ładne tylko chciałabym wyrównać ta szpare. Oczywiście tylozgryz miałam zawsze, może w dzieciństwie większy.

Zdecydowalabym sie na ten aparat wysuwajace zuchwe ale boje sie ze potem będę musiała zakładać na dół i górę , mam 23 lata przy takich zmianach boje sie ze moge mi sie zeby pokrzywic.

Jestem załamana, tyle przeżyłam przez ten wypadek, teraz myślałam ze zlikwiduje ta szparke i bede mogla o tym wszystkim zapomniec a tu okazało sie ze muszę zakładać 3 aparaty. Dziwi mnie to bo ortodonta jeden i drugi nic mi nie mówił ze ten tylozgryz jest taki problemowy.

Teraz sie naczytalam wszystkiego i obawiam sie ze moge mieć zgryz podwójny ze niby mam zuchwe w 2 pozycjach jak jem mowie wydaje mi sie ze daje zuchwe do dobrej pozycji , ale jak nic nie robię mam z złej.


Błagam niech ktoś sie wypowie , poleci dobrego ortodonta z Wroclawia,zebym uslyszala konkretna diagnoze.
Jak czytam Twój opis to wydaje mi się, że też mogę mieć ten zgryz podwójny bo też żuchwa układa mi się w 2 pozycjach - jak mam rozluźnioną to ucieka do tyłu oraz w lewo, a jak zęby są zaciśnięte to jest prawidłowo. Noszę aparat na górę i dół i do tego wyciągi które właśnie mają ten zgryz skorygować. Wcześniej miałam żuchwę cały czas w tej złej pozycji a teraz w dwóch pozycjach w zależności od tego czy mam ją luźno czy nie. Teraz się zastanawiam czy to w ogóle można skorygować, żeby zgryz był cały czas w odpowiedniej pozycji czy tak już mi zostanie. Ortodontka nigdy mi nie wspominała o tym zgryzie podwójnym (w ogóle pierwszy raz o tym słyszę), nigdy też nie mówiła, że mam tyłozgryz ale wiem, że go mam. A na jaki aparat się zdecydowałaś żeby zlikwidować zgryz podwójny? Jak on się nazywa?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 14:57   #3
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Hej ,☠
Ta definicje znalazłam na internecie. Podwójny zgryz może wystąpić jako efekt uboczny przy wyciąganie zuchwy. I ja sobie dorobilam ze to mam, bo jako dziecko miałam wysuwana. Ale nie wiem w 100 procentach czy do mnie to pasuje czy to prawda. Dlatego chciałam spytać kogoś w podobnej sytuacji.

Teraz mam mała szpare tak jakby dwojka jet lekko pochylona w strone trojki co daje taki efekt, powstalo to w wyniku tego wypadku chce założyć aparat stały od trójki do trójki by to wyrównać i ortodonta u którego chce zakładać aparat nic nie powiedział ze są przeciwskazania ,ze to mala wada itd. Nic nie mówił o tylozgryzie , a jest dobrym ortodonta. A tu poszłam do stomatologa ściągnąć kamień i właśnie on mnie tak nastraszyl ze mam tylozgryz taki ze zmieści sie tam główna od zapałki ... I ze zeby sie pokrzywia jak tego nie wyprostuje...

miałam już zakładać ten aparat od trojki do trojki, ale po takiej informacji to chyba musiałabym leczyć ten tylozgryz, to chyba najpierw te wyciągi, ale czy to mi wyrówna sie napewno? Czy potem muszę zakładać aparat na górę i na dół?

Nie wiem co mam robić, tamci ortodonci nic mi nie mówili o tym tylozgryzie :/

A powiedz jaki Ty masz duży ten tylozgryz?czy wcześniej mogłam stawiać zuchwe w dwóch pozycjach?

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2012-09-30 o 15:12
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 17:50   #4
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Cytat:
Napisane przez Melody_89 Pokaż wiadomość
Hej ,☠
Ta definicje znalazłam na internecie. Podwójny zgryz może wystąpić jako efekt uboczny przy wyciąganie zuchwy. I ja sobie dorobilam ze to mam, bo jako dziecko miałam wysuwana. Ale nie wiem w 100 procentach czy do mnie to pasuje czy to prawda. Dlatego chciałam spytać kogoś w podobnej sytuacji.

Teraz mam mała szpare tak jakby dwojka jet lekko pochylona w strone trojki co daje taki efekt, powstalo to w wyniku tego wypadku chce założyć aparat stały od trójki do trójki by to wyrównać i ortodonta u którego chce zakładać aparat nic nie powiedział ze są przeciwskazania ,ze to mala wada itd. Nic nie mówił o tylozgryzie , a jest dobrym ortodonta. A tu poszłam do stomatologa ściągnąć kamień i właśnie on mnie tak nastraszyl ze mam tylozgryz taki ze zmieści sie tam główna od zapałki ... I ze zeby sie pokrzywia jak tego nie wyprostuje...

miałam już zakładać ten aparat od trojki do trojki, ale po takiej informacji to chyba musiałabym leczyć ten tylozgryz, to chyba najpierw te wyciągi, ale czy to mi wyrówna sie napewno? Czy potem muszę zakładać aparat na górę i na dół?

Nie wiem co mam robić, tamci ortodonci nic mi nie mówili o tym tylozgryzie :/

A powiedz jaki Ty masz duży ten tylozgryz?czy wcześniej mogłam stawiać zuchwe w dwóch pozycjach?
Nie wiem na ile mój tyłozgryz jest duży, bo ortodonta nigdy nawet nie powiedział mi że go mam. Wcześniej przed założeniem aparatu miałam żuchwę w tylko jednej pozycji - złej, bo była za bardzo do tyłu i za bardzo w lewo. Pod wpływem noszenia wyciągów żuchwa zaczęła ustawiać się w dobrej pozycji, ale tylko przy zamkniętej szczęce, natomiast jak mam ją luźno i zęby nie są zaciśnięte to jest nadal w złej pozycji. Nie wiem czy jest to stan przejściowy, czy tak już mi zostanie. Aparat noszę 10 m-cy, a wyciągi od maja. Żuchwę można wyciągnąć do przodu właśnie wyciągami mocowanymi do zamków od aparatu. Ale na pewno nie dotyczy to każdego przypadku. No i nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku aparatu od trójki do trójki. Ale w zasadzie to nie rozumiem dlaczego od tyłozgryzu miałyby Ci się pokrzywić zęby. Może idź jeszcze do jakiegoś innego ortodonty na konsultację?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 19:44   #5
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Może to przejściowy stan, u mnie napewno trwaly, ile masz lat? Najlepiej spytaj sie swojej ortodontki Ja czytałam tak na internecie , a sama wiesz jak to jest z tymi informacjami. ☠Czytałam o wyciągach , aparacie herbsta itd. Tylko nie wiem czy u mnie jest to takie problemowy, skoro jak gryze dobrze ustawiać zuchwe, a jak mam luzna to jest 3 mm dalej....☠

Byłam u 2 ortodontow jeden mi powiedział ze na ta szpare nie oplaća sie zakładać aparatu bo jest niewidoczna , a drugi polecił od 3 do 3. I nikt mi nie mówił ze pokrzywia mi sie zeby czy o tym tylozgryzie ze on jakos bardzo przeszkadza. A poza tym jak miałam prostowania zeby jako dziecko i teraz mam 23 lata i były cały czas takie same czyli proste to chyba nagle sie nie pokrzywia... Bo w wyniku wypadku jedynka lewa przesunęła mi sie do środka leciutko i to już wyrownalam ale powstała szpara i niestety ja to tylko aparatem stałym.

Nie jestem osoba która pisze na internecie nie skorzystajac wcześniej z porady, ale mam Metalliki,u ortodontow nic mi nie mówili o tym ze muszę wyciągać zuchwe, a tu ten stomatolog niby dr tak mnie najstarszyl i już sama nie wiem komu ja mam wierzyć i co robić.
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 08:18   #6
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Cytat:
Napisane przez Melody_89 Pokaż wiadomość
Może to przejściowy stan, u mnie napewno trwaly, ile masz lat? Najlepiej spytaj sie swojej ortodontki Ja czytałam tak na internecie , a sama wiesz jak to jest z tymi informacjami. ☠Czytałam o wyciągach , aparacie herbsta itd. Tylko nie wiem czy u mnie jest to takie problemowy, skoro jak gryze dobrze ustawiać zuchwe, a jak mam luzna to jest 3 mm dalej....☠

Byłam u 2 ortodontow jeden mi powiedział ze na ta szpare nie oplaća sie zakładać aparatu bo jest niewidoczna , a drugi polecił od 3 do 3. I nikt mi nie mówił ze pokrzywia mi sie zeby czy o tym tylozgryzie ze on jakos bardzo przeszkadza. A poza tym jak miałam prostowania zeby jako dziecko i teraz mam 23 lata i były cały czas takie same czyli proste to chyba nagle sie nie pokrzywia... Bo w wyniku wypadku jedynka lewa przesunęła mi sie do środka leciutko i to już wyrownalam ale powstała szpara i niestety ja to tylko aparatem stałym.

Nie jestem osoba która pisze na internecie nie skorzystajac wcześniej z porady, ale mam Metalliki,u ortodontow nic mi nie mówili o tym ze muszę wyciągać zuchwe, a tu ten stomatolog niby dr tak mnie najstarszyl i już sama nie wiem komu ja mam wierzyć i co robić.
Mam 27 lat. Przy najbliższej wizycie zapytam się jak to u mnie jest.
Wydaje mi się, że jeśli byłaś u 2 ortodontów i żaden nic nie mówił o tyłozgryzie, to być może nie jest on na tyle duży, żeby wymagał jakiejś korekty. Może mieści się w granicach normy. Bo w końcu ortodonta chyba lepiej się zna niż dentysta. Ale sama nie wiem. Ale Tobie przeszkadza ten zgryz podwójny w jakiś sposób? Bo jeśli Ci nie przeszkadza, to ja bym nic z tym nie robiła. A jeśli przeszkadza to bym się jeszcze skonsultowała z ortodontą.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 18:29   #7
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Hej postanowiłam isc do jeszcze jednego ortodonty, juz przez telefon zaproponowala mi wyciagi elastyczne plus gora i najprawdopodobńiej dol. Zobaczymy na zywo oczywiscie co i jak mam nadzieje ze to wizyta u ostatniego ortodonty będę chyba korygować ta wadę wole nie ryzykować, powiedz mi czy Ty masz wyciągi elastyczne czy jakiś aparat herbsta? Ile sie to nosi? Czy masz na stałe czy zdejmowane?

Pozdrawiam i życzę powodzenia! A z tym zgryzienia podwójnym to chyba wymysł internetu także sie nie przejmuj

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2012-10-04 o 18:32
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 08:01   #8
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Tylozgryz u doroslej osoby

Mam wyciągi elastyczne i zakładam je na noc. To są takie małe gumeczki, które zaczepia się samemu o zamki. Na początku jest to pewna trudność, ale potem robi się to raz dwa. Ile czasu trzeba je nosić to indywidualna kwestia. Ja noszę 4 i pół miesiąca i raczej będę je nosiła jeszcze długo. Przypuszczam, że do końca leczenia się z nimi nie rozstanę, no ale zobaczymy
Napisz co powiedział ten ortodonta po wizycie Pozdrawiam
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.