Czy to prawda że w lustrze widzimy się 5 razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 07:35   #1
selenka1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 10

Czy to prawda że w lustrze widzimy się 5 razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci??


http://bezuzyteczna.pl/w-lustrze-wid...prawde-jestes/
zdolowalam sie
zależy mi na poparciach i dowodach naukowych... Proszę o info
selenka1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:10   #2
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?


Pomyśl logicznie i sama sobie odpowiedz na to pytanie.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:35   #3
nadto_skomplikowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 444
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

Ciekawe, jak to niby sprawdzili? Jaką miarą by to zmierzyli? Żeby móc napisać, że coś jest 5 razy większe/mniejsze od czegoś innego, to te elementy muszą mieć wartości. Jak chciałabyś zmierzyć atrakcyjność?
__________________
"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. "

Ludwig van Beethoven
nadto_skomplikowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:51   #4
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?


ktoś umieścił głupotę w internecie a Ty wierzysz ...postaw lusterko na szafce tak żeby odbijało jakiś przedmiot spójrz na przedmiot i odbicie w lusterku i masz odpowiedź . widzisz TO SAMO
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 11:47   #5
baszwtek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

Oczywiście, że jest to normalne, że widzimy w lustrze zawsze to samo. Chociaż ja patrząc na siebie w lustrze uważam siebie za atrakcyjniejszego niż na zdjęciu. Nie wiem czym jest to spowodowane. A dowodów na to, że widzisz się w lustrze 5 razy atrakcyjniej raczej nie znajdziesz.
__________________
"Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności." ~ Archibald Joseph Cronin
baszwtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 10:48   #6
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

Ciekawe właśnie jak to zmierzyli...
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:27   #7
Patka1482
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 25
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

Nie uważam by było to zgodne z prawdą. Wszystko zależy od psychiki człowieka. Wszystko jest w niej ukryte.. A co z dziewczynami chorymi na anoreksję? Widzą się o wiele grubsze niż w rzeczywistości. Niech ktoś się puknie w czoło..
Patka1482 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 07:06   #8
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

Cytat:
Napisane przez baszwtek Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest to normalne, że widzimy w lustrze zawsze to samo. Chociaż ja patrząc na siebie w lustrze uważam siebie za atrakcyjniejszego niż na zdjęciu. Nie wiem czym jest to spowodowane. A dowodów na to, że widzisz się w lustrze 5 razy atrakcyjniej raczej nie znajdziesz.
Dzieje się tak, bo zdjęcia miałeś robione zapewne z bliska, a aparat często zniekształca twarz. 'Tanie' aparaty (mam na myśli do 1,5-2tys.) nie uchwycą wszystkich cieni na twarzy (twarz wygląda wtedy bardziej płasko), dlatego wydaje Ci się, że na zdjęciu wyglądasz gorzej niż w lustrze. Zdjęcie twarzy zrobione profesjonalnym aparatem (bez obróbki oczywiście :P) będzie zbliżone do tego jak wygląda się w rzeczywistości. Poza tym uważam, że ten artykuł to bzdura. TŻ wygląda o niebo lepiej na żywo i na zdj niż jak go widzę w lustrze.
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 13:12   #9
Abramka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Czy to prowda ze w lustrze widzimy się 5razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci?

"Naukowcy przeprowadzili eksperyment z udziałem studentów. Zrobiono im zdjęcia i po 2-4 tygodniach poproszono studentów, aby wybrali zdjęcie, które uważają za najbardziej odzwierciedlające ich rzeczywisty wygląd. Problem tkwił w tym, że zdjęcia były przerabiane na różne sposoby, w wyniku czego każde obok "prawdziwego" zdjęcia były również fotografie sfotoszopowane na korzyść przedstawionej osoby, a także takie, na których ludzie wyglądali jakby cierpieli na deformacje twarzy. Prawie zawsze studenci wybierali to najlepsze zdjęcie (przerobione), będący przekonanymi, że tak właśnie wyglądają. To ma wyjaśniać dlaczego tak bardzo nie lubimy patrzeć na swoje zdjęcia. Eksperyment miał udowodnić, że w lustrze postrzegamy siebie lepiej niż na to zasługujemy".
Abramka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 21:14   #10
Rozaczek1207
Raczkowanie
 
Avatar Rozaczek1207
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Czy to prawda że w lustrze widzimy się 5 razy atrakcyjniej niż w rzeczywistosci

Po alkoholu ludzie wydają nam się z reguły ładniejsi. W lustrze? Raczej nie sądzę...
Rozaczek1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.