Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 19:30   #1
kaska8222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 181

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR????


Nie wytrzymałam kiedy dwudziesty raz na rozmowie o pracę usłyszałam "Jak Pani sobie wyobraża siebie za 5 lat?" Odpowiedziałam, że z racji topniejących oszczędności jestem w stanie zaplanować jedynie jutrzejsze zakupy w "Biedronce" oraz że jeżeli chcesz rozśmieszyć Boga (w którego nie wierzę) to powiedz mu jakie masz plany.
Ja wiem, że chodzi tu o sprawdzenie czy ktoś jest ambitny i ma wizję swojego rozwoju, ale no kur... Większość ludzi nie aplikuje do NASA , Zwykła biurwa niższego szczebla, za 5 lat też zapewne będzie biurwą tylko może pod innym szyldem. Czy naprawdę lepiej wykuć podręcznik HR na pamięć i pierdzielić coś "pod linijkę" byle dostać robotę? Rozmowa o pracę to nie przesłuchanie, ja jestem szczera nawet kosztem "odwalenia" w procesie rekrutacji.
Dla polskich speców od HR-u to nawet pokojówka musi mieć "jasno wytyczoną ścieżkę kariery".
kaska8222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 00:24   #2
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

zgadzam się...
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 08:06   #3
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR????

Cytat:
Napisane przez kaska8222 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam kiedy dwudziesty raz na rozmowie o pracę usłyszałam "Jak Pani sobie wyobraża siebie za 5 lat?" Odpowiedziałam, że z racji topniejących oszczędności jestem w stanie zaplanować jedynie jutrzejsze zakupy w "Biedronce" oraz że jeżeli chcesz rozśmieszyć Boga (w którego nie wierzę) to powiedz mu jakie masz plany.
Ja wiem, że chodzi tu o sprawdzenie czy ktoś jest ambitny i ma wizję swojego rozwoju, ale no kur... Większość ludzi nie aplikuje do NASA , Zwykła biurwa niższego szczebla, za 5 lat też zapewne będzie biurwą tylko może pod innym szyldem. Czy naprawdę lepiej wykuć podręcznik HR na pamięć i pierdzielić coś "pod linijkę" byle dostać robotę? Rozmowa o pracę to nie przesłuchanie, ja jestem szczera nawet kosztem "odwalenia" w procesie rekrutacji.
Dla polskich speców od HR-u to nawet pokojówka musi mieć "jasno wytyczoną ścieżkę kariery".
Zazwyczaj pytania na rozmowach kwalifikacyjnych sie powtarzaja, a tego typu pytanie ma pokazac czy jestes osoba ambitna, czy masz cel do ktorego bedziesz dazyc w firmie i czy warto w Ciebie zainwestowac.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 08:18   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Cytat:
Napisane przez kaska8222 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam kiedy dwudziesty raz na rozmowie o pracę usłyszałam "Jak Pani sobie wyobraża siebie za 5 lat?" Odpowiedziałam, że z racji topniejących oszczędności jestem w stanie zaplanować jedynie jutrzejsze zakupy w "Biedronce" oraz że jeżeli chcesz rozśmieszyć Boga (w którego nie wierzę) to powiedz mu jakie masz plany.
Ja wiem, że chodzi tu o sprawdzenie czy ktoś jest ambitny i ma wizję swojego rozwoju, ale no kur... Większość ludzi nie aplikuje do NASA , Zwykła biurwa niższego szczebla, za 5 lat też zapewne będzie biurwą tylko może pod innym szyldem. Czy naprawdę lepiej wykuć podręcznik HR na pamięć i pierdzielić coś "pod linijkę" byle dostać robotę? Rozmowa o pracę to nie przesłuchanie, ja jestem szczera nawet kosztem "odwalenia" w procesie rekrutacji.
Dla polskich speców od HR-u to nawet pokojówka musi mieć "jasno wytyczoną ścieżkę kariery".
te pytania mają coś na celu i rzadko jest nim to co piszesz.

nie chodzi o NASA , czy pieprzenie pod linijkę, każde kłamstwo da się podejść i widać takie rzeczy.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 08:26   #5
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Niestety tak jest, w Polsce HR to przetsot treści nad formą.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:31   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 11:51   #7
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Kiedyś czytałam taki ciekawy artykuł jak spece od rekrutacji fundują sobie rozrywkę kosztem aplikantów, np wychodzą nagle z sali i każą im czekać, po czym wracają po dwóch godzinach i mówią, że sprawdzali cierpliwość przyszłego pracownika, w jakiejś agencji reklamowej chcieli sprawdzić kreatywność i aplikant dostał za zadania udawanie... mleka. Niestety obecny rynek pracy zmusza wielu ludzi do szukania pracy za wszelką cenę i oni dają się upokarzać, bo już np nie mają co do garnka włożyć... straszne, ale w takim kraju żyjemy.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 14:57   #8
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

To, że pracodawca chce się dowiedzieć jak najwięcej o osobie, którą być może zatrudni uważasz za upokarzające?
Pytanie zadawane na rozmowach nie zawsze mają pokazać to, o co w nich na pierwszy rzut oka chodzi. Rekruter zwraca uwagę przy których pytaniach zaczynasz się denerwować, na które odpowiadasz szybko, a nad którymi musisz się zastanowić.
W pytaniu co będzie robić za 5 lat nie zawsze chodzi o to, by roztoczyć przed rozmówcą świetlaną wizję. Jeśli np. rekrutujesz na jedno z najniższych stanowisk w firmie minusem będzie powiedzenie, że za 5 lat chcesz być team liderem. Jeśli jesteś świeżo po studiach, jesteś bez doświadczenia a przedstawisz wizję super kariery, tez nie zostanie to uznane za plus, a raczej brak obiektywnego myślenia i oderwanie od rzeczywistości.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:19   #9
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

No tak wszystko fajnie, sprawdzanie reakcji, cech charakteru, kreatywności, chęci rozwoju itd. szkoda, że często rekrutujący nie ma pojęcia o pracy na stanowisku na które przeprowadza rekrutacje.
Jeśli mam rozmowę z dyrektorem ogólnopolskim firmy, zawsze padają konkretne pytania, czym się pani zajmowała w poprzedniej pracy, jak pani ocenia swoje umiejętności w danym zakresie, czy podęłaby się pani zadania takiego a takiego itd.
Na rozmowie z pożal się boże specjalistą hr słyszę pytania: z czym się pani kojarzy kolor niebieski, komu ostatnio pani pomogła i jaki to miało wpływ na jego życie itp.
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:39   #10
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Ten drugi typ pytań, które przedstawiłaś moją na celu dowiedzenie się czegoś o twojej osobowości, charakterze, reakcjach na stres itd.
Mamy rynek pracy pracodawcy i firmy mogą sobie pozwolić na dobór pracowników nie tylko pod względem ich twardych umiejętności i faktów (pyt. o wykształcenie, doświadczenie itp), ale również ze względu na ich osobowość. Mogą dobierać pracowników, którzy wpisują się w kulturę organizacji. Takie pytania pozwalają np. budować zespól nie tylko pod kątem wiedzy, jaką mają jego członkowie, ale również pod względem osobowościowym poszczególnych członków.
Nie zawsze, to co ludzie piszę w cv jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Jeśli, ktoś mówi, że jest b. dobry negocjatorem i pracuje na stanowisku sprzedaży od dwóch lat, a np. w trakcie zadań grupowych nie zabiera głosu, od razu wiadomo, że nie ma predyspozycji do takiej pracy.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:58   #11
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Po części się zgodzę. Nie uważam, że te pytania są bezsensowne.
Jednak moim zdaniem najpierw powinny być sprawdzane umiejętności, wiedza przez osobę " z branży". Dopiero później testy psychologiczne, aby wyłonić najlepszego kandydata. Niestety zazwyczaj jest na odwrót.
Często to jest krzywdzące, bo np. ktoś kto jest świetnym programistą nie przejdzie pozytywnie takiej rozmowy psychologicznej, uważa to za zwykłe lanie wody. Ja zresztą też jestem inżynierem i dla mnie liczą się przede wszystkim konkrety.
Poza tym uważam, że rekrutację powinna przeprowadzać osoba starsza i bardziej doświadczona od osoby ubiegającej się o dane stanowisko.
Mój wujek, inżynier, różne studia podyplomowe, MBA, ok 50 lat, pełniący funkcję dyrektora w dużej międzynarodowej firmie. Zastanawiał się nad zmianą pracy, poszedł więc na rozmowę do firmy o podobnym profilu. I co tam zastał? Panią w wieku ok. 30 lat zadającą mu te oklepane pytania. Czy to nie jest żenada?

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-08-10 o 16:03
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 16:15   #12
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR????

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Po części się zgodzę. Nie uważam, że te pytania są bezsensowne.
Jednak moim zdaniem najpierw powinny być sprawdzane umiejętności, wiedza przez osobę " z branży". Dopiero później testy psychologiczne, aby wyłonić najlepszego kandydata. Niestety zazwyczaj jest na odwrót.
Często to jest krzywdzące, bo np. ktoś kto jest świetnym programistą nie przejdzie pozytywnie takiej rozmowy psychologicznej, uważa to za zwykłe lanie wody. Ja zresztą też jestem inżynierem i dla mnie liczą się przede wszystkim konkrety.
Poza tym uważam, że rekrutację powinna przeprowadzać osoba starsza i bardziej doświadczona od osoby ubiegającej się o dane stanowisko.
Mój wujek, inżynier, różne studia podyplomowe, MBA, ok 50 lat, pełniący funkcję dyrektora w dużej międzynarodowej firmie. Zastanawiał się nad zmianą pracy, poszedł więc na rozmowę do firmy o podobnym profilu. I co tam zastał? Panią w wieku ok. 30 lat zadającą mu te oklepane pytania. Czy to nie jest żenada?
Uwazam, ze osoby przeprowadzajace rekrutacje powinny byc bardzo dobrze przygotowane i profesjonalne. Nie powinno sie nikogo dyskryminowac z powodu jego wieku.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 16:20   #13
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Nie chce dyskutować, o konkretnej sytuacji, której nie znam. Jednak pierwszym etapem selekcji jest analiza cv. I podejrzewam, że na te rozmowę zostało zaproszony kilku inżynierów, z doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem.
I te pytania, miały wyłonić spośród nich, tego który np. będzie miał oczekiwany przez firme styl kierowania, motywowania itd.
Miękki umiejętności nie da się sprawdzić na podstawie cv.

O rekrutacji IT się nie wypowiadam, to zupełnie inna bajka.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 16:43   #14
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Cytat:
Napisane przez Miss L Pokaż wiadomość
Uwazam, ze osoby przeprowadzajace rekrutacje powinny byc bardzo dobrze przygotowane i profesjonalne. Nie powinno sie nikogo dyskryminowac z powodu jego wieku.
Masz rację, źle się wyraziłam, powinnam była napisać osoba o odpowiednich kompetencjach, a to dla mnie oznacza również osobę z doświadczeniem.

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
Nie chce dyskutować, o konkretnej sytuacji, której nie znam. Jednak pierwszym etapem selekcji jest analiza cv. I podejrzewam, że na te rozmowę zostało zaproszony kilku inżynierów, z doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem.
I te pytania, miały wyłonić spośród nich, tego który np. będzie miał oczekiwany przez firme styl kierowania, motywowania itd.
Miękki umiejętności nie da się sprawdzić na podstawie cv.

O rekrutacji IT się nie wypowiadam, to zupełnie inna bajka.
Trochę mnie przekonałaś
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 21:15   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 14:43   #16
poziomkalol
Raczkowanie
 
Avatar poziomkalol
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Krynica/Strasbourg
Wiadomości: 267
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Zgadzam się z twórczynią wątku

Ja miałam sytuację, w której byłam przepytywana po angielsku przez dukającą osobę, sadzącą błędy gramatyczne w podstawowych pytaniach. Jestem filologiem :p

Moja koleżanka aplikowała na "zwykłą biurwę" (jej słowa) w księgowości po polsku i pytano ją jakie zna języki - pracę dostała, ale od 4 lat na tym stanowisku nigdy nie miała styczności z tekstami/klientami obcojęzycznymi.

A najbardziej skrajnie wkurza mnie brak szacunku dla aplikantów wyrażony poprzez brak jakiejkolwiek odpowiedzi / informacji zwrotnej - pracowałam w kilku miejscach za granicą i dostawałam kulturalną odpowiedź na ok. 99 % wysłanych życiorysów, nawet jeśli decyzja była odmowna, a kandydatów na danym etapie rekrutacji było wielu.

Edytowane przez poziomkalol
Czas edycji: 2013-08-12 o 15:04
poziomkalol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 01:59   #17
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR?

No dobrze, ale skoro te dziwne pytania i tak padaja, to czy jest jakas ksiazka/poradnik zeby jakos sie przygotowac? Mialam rozmowe o staz, wiem, ze poplynelam i nie chcialabym wiecej takich bledow popelnic...

I mnie tez wkurza, jak slysze "zadzwonimy nawet jak bedzie odp negatywna" a i tak cisza i

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 08:17   #18
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

W internecie jest masa poradników, ale oczywiście nie ma gotowych odpowiedzi. No i treść takich poradników też często się różni.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:15   #19
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR?

Wlasnie, a jakis sprawdzony tytul?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 10:08   #20
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:52   #21
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR?

Nie chce sie kompromitowac, bo byla to pierwsza taka powazna rozmowa i straszny stres
Mialam pytanie o przyszlosc za 5 lat, najwieksze marzenie, porazka, pasja,wady i zalety, gdzie bylam na wakacjach i jakbym zareklamowala jedno miasto, chociaz praca nie miala nic wspolnego z marketingiem...
Moze komus wydaja sie banalne, ale nie mam jakies wielkiej pasji, spektakularnych sukcesow ani porazek nie doswiadczylam i wszystko wymyslalam na biegu

Wszystko trzeba przezyc i uczyc sie na bledach, nastepna rozmowa poszla mi lepiej chociaz bylo mniej tego typu pytan, ale dostalam prace tylko ze chce isc na staz zeby zdobyc doswiadczenie bardziej w moim zawodzie, bo to co teraz robie jest kompletnie nie zwiazane z tym.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:28   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:14   #23
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Odp: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik

Oczywiście z perspektywy czasu, to pytania nie wydają się wzięte z kosmosu Najzwyczajniej w świecie nie spodziewałam się tego rodzaju pytań, bo o samej firmie poczytałam, weszłam na strone itd.
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2013-08-14 o 14:19
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 18:57   #24
kaska8222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 181
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Nie zliczę ile razy czekałam "pod drzwiami" przez jakieś pół godziny po wyznaczonej godzinie rozmowy po czym usłyszałam "Nie wzięłam/nie czytałem Pani CV"... A już najbardziej rozwalają mnie ogłoszenia typu: lista wymagań na pół strony, a w rubryce "Oferujemy": "Praca w młodym, dynamicznym zespole" jakby to była jakaś wielka zaleta... Dla mnie wcale nie jest chociaż sama jestem jeszcze nie taka stara.
Innym razem idę na rozmowę podjarana, że mam duże szanse, bo dobre referencje, doświadczenie w branży, rozmowa jako jedna z pierwszych... Po czym dostaję propozycję "stażu z PUP i reszta "pod stołem". Jak się chce kogoś na staż to wypadałoby wiedzieć, że staże są dla absolwentów, a nie dla 30-letniej baby kilka lat po studiach. Oczywiście Pani właścicielka firmy wielce zdziwiona kiedy JA jej o tych wymogach powiedziałam.

Edytowane przez kaska8222
Czas edycji: 2013-08-14 o 18:59
kaska8222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 19:25   #25
Sufri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Nie wiem jakbym się zachowała jakby rekruter powiedział mi, ze wychodzi na chwilę a poszedłby sobie na dwie godziny. A co byście zrobiły?
Sufri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 19:25   #26
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Liczy się też to, w jaki sposób mówisz, nie tylko co.
Kiedy zaczynasz stukać długopisem, albo poprawiać włosy. Czy mówisz na temat, czy odbiegasz od głównego pytania i opowiadasz o wszystkim i o niczym, z drugiej strony czy nie jesteś zbyt małomówna.
A poprawne odpowiedzi, to te które będą zgodne ze stanowiskiem, firm itd. To co w przypadku jednego stanowiska będzie plusem dla innego będzie minusem.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 20:07   #27
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Cytat:
Napisane przez Sufri Pokaż wiadomość
Nie wiem jakbym się zachowała jakby rekruter powiedział mi, ze wychodzi na chwilę a poszedłby sobie na dwie godziny. A co byście zrobiły?
Czekałabym max. 20 minut, potem bym wyszła. Nie chodzi o to, że brak mi cierpliwości, ale lubię być traktowana poważnie.
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 20:13   #28
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Czekałabym max. 20 minut, potem bym wyszła. Nie chodzi o to, że brak mi cierpliwości, ale lubię być traktowana poważnie.
Ja tak samo. Co to, jakaś próba sił, kto wymięknie? Ewentualnie wyszłabym i zapytała kogoś, gdzie się podział ten pan/pani.

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
Liczy się też to, w jaki sposób mówisz, nie tylko co.
Kiedy zaczynasz stukać długopisem, albo poprawiać włosy. Czy mówisz na temat, czy odbiegasz od głównego pytania i opowiadasz o wszystkim i o niczym, z drugiej strony czy nie jesteś zbyt małomówna.
A poprawne odpowiedzi, to te które będą zgodne ze stanowiskiem, firm itd. To co w przypadku jednego stanowiska będzie plusem dla innego będzie minusem.
Serio? Przecież wiadomo, że jest się zestresowanym. Wiadomo, że nie można z nerwów zacząć obgryzać paznokci, ale chyba jak ktoś jest zdenerwowany i poprawia włosy to rekruter wie, że to przecież duży stres. Jak mi głos zadrży to też jestem zdyskwalifikowana? Mam być na luzie, jakbym wpadła na kawkę?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 20:36   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:37   #30
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Co to, jakaś próba sił, kto wymięknie? Ewentualnie wyszłabym i zapytała kogoś, gdzie się podział ten pan/pani.



Serio? Przecież wiadomo, że jest się zestresowanym. Wiadomo, że nie można z nerwów zacząć obgryzać paznokci, ale chyba jak ktoś jest zdenerwowany i poprawia włosy to rekruter wie, że to przecież duży stres. Jak mi głos zadrży to też jestem zdyskwalifikowana? Mam być na luzie, jakbym wpadła na kawkę?
Nie napisałam, że jesteś zdyskwalifikowana. Napisałam, że pytania są różnorodne i nie zawsze chodzi w nich o to, co merytorycznie odpowiesz, ale ja to powiesz. Rekruter może zwrócić uwagę na to, przy których pytaniach denerwujesz się bardziej.
Odnośnie czekania 2h - po tym czasie, bo jakim by powiedział, że wroci, wyszłabym i zapytała kogoś np. sekretarki gdzie się podział. I, jeśli na prawdę ktoś stosuje takie metody, to może właśnie po to, żeby sprawdzić jak reagujesz i czy działasz i przejmujesz inicjatywę. A nie patrz w ścianę przez 2h
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.