PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:* - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-19, 18:01   #1
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Exclamation

PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*


Już rozpoczynałam ten temat, ale uzyskałam niewiele odpowiedzi, a naprawdę potrzebuję waszej pomocy - podkład jest mi obecnie bardzo potrzebny, a sama nie mogę znaleźć odpowiedniego, dla takiej cery jąką mam ( o tym zaraz ) Ufam, że jeśli przeczytacie dokładniej w czym tkwi problem pomożecie mi. Z góry dziękuję


dokładnie szukam u was pomocy jeśli chodzi o podkład

Otóż mam cerę bardzo suchą, wrażliwą, alergiczną i do tego co najgorsze atopową. Jednak moje atopowe zapalenie skóry jest miarę wyleczone, na skórze nie mam jakiś większych niespodzianek oprócz wysuszenia (szczególnie wokół nosa) i zaróżowienia.

Szukam podkładu, który nawilży moją skórę, a przede wszystkim (od nawilżania mam całą półeczkę kremów) nie wysuszy. Podkład też nie może mnie uczulić, podrażnić mi skóry - bo wtedy istnieje zagrożenie nawrotu atopowego zapalenia skóry. (taka możliwość nawrotu jest niewielka bo stosuje dosyć dobre leki - PROTOPIC polecam dla osób z tą chorobą - drogi ale świetny [ok. 200zł] )

Większość podkładów, które próbowałam stosować podkreśla mi łuszczącą się skórę wokół nosa oraz czasem nawet na policzkach. Niektóre mnie uczulały, a raz nawet dostałam nawrotu atopii (naszczęście szybko mi sie udało to zażegnać ) - ale nieopatrznie pożyczyłam od koleżanki podkład niezbyt dobrej jakości

Przejrzałam KWC i znalazłam kilka podkładów, które wdł. mnie mogłyby się sprawdzić. Są to :

- Max Factor "Hyper Smooth"
- Rimmel "Recover " (może nie jest nawilżający, ale miałam dwie próbki i było całkiem ok )
- Maybelline "Smooth Result "
- Revlon, "Colorstay Natural Makeup"
- La Roche Posay " Unifiance Creme"(wersja dla skóry suchej i bardzo suchej) - (raz już miałam podkład tej firmy i mnie lekko uczulał i czasem wyskakiwały mi takie "krosty" jak przy AZS, ale może dlatego że ekspedientka wcisnęła mi wersję kamuflującą dla wszystkich cer, a potem dowiedziałam się że głównie dla mieszanych :/ )

Oceny wszystkich tych podkładów na KWC mi odpowiadają - najlepsze ma podkład La Roche Posay i mi jego opis i recenzje również przypadły do gustu. Mimo wszystko nie mogę się zdecydować. Wizażanki pomóżcie - może używałyście, któregoś z tych podkładów, albo wiecie jak mógłby działać na mojej skórze ? A może znacie jakiś podkład w tym przedziale cenowym (nie chce wyższej półki bo jak mnie uczuli to wyrzuce 200 zł w błoto ) który wydaje wam się dla mnie odpowiedni ? Z góry wam dziekuje
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-05-16 o 18:06 Powód: literówki
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:59   #2
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Mam dokładnie tak samo jak ty tylko, że u mnie zapalenie nie jest az tak obfite. Przynajmniej obywa się bez leków. Tzn jak byłam mała używałam sporo leków w tym kierunku i teraz zpalenie jest malutkie. I bardzo żadko powraca. Wystarczy że dobrze nawilżam skórę maścią witaminową i do tego l'oreal happyderm ewentualnie zwykły Nivea i jak narazie nie mam niespodzianek (odpukać). Bardzo długo szukałam dobrego podkładu. Większość zostawiała plamy na policzkach co okropnie wyglądało Postanowiłam raz kupić tani podkładzik i padło na Lirene matujący. Sprawdził się Przynajmniej dla mnie Później przeglądłam KWC i dokupiłam l'oreal translucide - również trafiłam w 10. Oba teraz się dobrze uzupełniają. Przy czym u mnie już zapalnenie było prawie wyleczone w momencie kupna kosmetyków. Jednak nie zauważyłam żeby uczuliły mnie one albo przesuszyły cerę. Jeżeli miałas próbki Rimmela i było oka też mogłabyś wypróbować. Poleciłąbym też Revlon Jeżeli mogłabym dodać swoją sugestię - zrezygnowałabym z tej całej półeczki kremów . Ja ograniczyłam się do 2 + maść z witaminą A Zawsze tak mieszałam i tylko gorzej zawsze było. Teraz nie narzekam.
Pozdrawiam
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:39   #3
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez rambo
Już rozpoczynałam ten temat, ale uzyskałam niewiele odpowiedzi, a naprawdę potrzebuję waszej pomocy - podkład jest mi obecnie bardzo potrzebny, a sama nie moge znaleźć odpowiedniego, dla takiej cery jąką mam ( o tym zaraz ) Ufam, że jeśli przeczytacie dokładniej w czym tkwi problem pomożecie mi. Z góry dziękuję


dokładnie szukam u was pomocy jeśli chodzi o podkład

Otóż mam cerę bardzo suchą, wrażliwą, alergiczną i do tego co najgorsze atopową. Jednak moje atopowe zapalenie skóry jest miarę wyleczone, na skórze nie mam jakiś większych niespodzianek oprócz wysuszenia (szczególnie wokół nosa) i zaróżowienia.

Szukam podkładu, który nawilży moją skórę, a przede wszystkim (od nawilżania mam całą półeczkę kremów) nie wysuszy. Podkład też nie może mnie uczulić, podrażnić mi skóry - bo wtedy istnieje zagrożenie nawrotu atopowego zapalenia skóry. (taka możliwość nawrotu jest niewielka bo stosuje dosyć dobre leki - PROTOPIC polecam dla osób z tą chorobą - drogi ale świetny [ok. 200zł] )

Większość podkładów, które próbowałam stosować podkreśla mi łuszczącą się skórę wokół nosa oraz czasem nawet na policzkach. Niektóre mnie uczulały, a raz nawet dostałam nawrotu atopii (naszczęście szybko mi sie udało to zażegnać ) - ale nieopatrznie pożyczyłam od koleżanki podkład niezbyt dobrej jakości

Przejrzałam KWC i znalazłam kilka podkładów, które wdł. mnie mogłyby się sprawdzić. Są to :

- Max Factor "Hyper Smooth"
- Rimmel "Recover " (może nie jest nawilżający, ale miałam dwie próbki i było całkiem ok )
- Maybelline "Smooth Result "
- Revlon, "Colorstay Natural Makeup"
- La Roche Posay " Unifiance Creme"(wersja dla skóry suchej i bardzo suchej) - (raz już miałam podkład tej firmy i mnie lekko uczulał i czasem wyskakiwały mi takie "krosty" jak przy AZS, ale może dlatego że ekspedientka wcisnęła mi wersję kamuflującą dla wszystkich cer, a potem dowiedziałam się że głównie dla mieszanych :/ )

Oceny wszystkich tych podkładów na KWC mi odpowiadają - najlepsze ma podkład La Roche Posay i mi jego opis i recenzje również przypadły do gustu. Mimo wszystko nie mogę się zdecydować. Wizażanki pomóżcie - może używałyście, któregoś z tych podkładów, albo wiecie jak mógłby działać na mojej skórze ? A może znacie jakiś podkład w tym przedziale cenowym (nie chce wyższej półki bo jak mnie uczuli to wyrzuce 200 zł w błoto ) który wydaje wam się dla mnie odpowiedni ? Z góry wam dziekuje
ja rowniez mam atopowe zapalenie skóry,w gazecie byla próbka podkladu RECOVER,musze przyznac ze bardzo mi przypasowal i z pewnoscia go kupie.teraz troszke zbocze z tematu,otuz mam kilka pytan droga RAMBO,napisz mi prosze jak sie wyleczylas,jakie stosujesz leki i kjosmetyki,bo ja mam wielki problem przez ta chorobe,swedzi mnie skóra,szczegolnie rece i plecy,robioa mi sie ranki,zreszta co ci bede pisac,pewnie wiesz to wszystko,pozdrawiam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 21:12   #4
misiaczek-ola
Raczkowanie
 
Avatar misiaczek-ola
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 80
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Ja też mam AZS, tylko wygląda to dosyć "obszernie". Mam zaatakowane palce na dłoniach, wokól ust ( ale to tylko czasami i na krótko), zgięcia w łokciach i pod kolanami. Stosuje różne maści od dermatologa i niektóre pomagają, ale na krótko. Więc chciałabym sie dowiedzieć, jakie leki lub maści stosujesz ... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
__________________
,
misiaczek-ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 21:27   #5
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Nie mam AZS, ale cale zycie borykalam sie z sucha skora i wlasnie podklad LRP Unifiance optycznie korygujacy dla skory suchej byl (ba! nadal jest!) dla mnie odpowiedni. Mysle, ze powinnas poprosic w aptece o probki.
A moze zamiast ciezkich podkladow, pomyslalabys o kremach tonujacych? Vichy ma Lumineuse, to przeciez dla skor wrazliwych. Sprobuj z probkami. Pozdrawiam Was cieplo dziewczyny.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:47   #6
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Wink Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez malenka294
ja rowniez mam atopowe zapalenie skóry,w gazecie byla próbka podkladu RECOVER,musze przyznac ze bardzo mi przypasowal i z pewnoscia go kupie.teraz troszke zbocze z tematu,otuz mam kilka pytan droga RAMBO,napisz mi prosze jak sie wyleczylas,jakie stosujesz leki i kjosmetyki,bo ja mam wielki problem przez ta chorobe,swedzi mnie skóra,szczegolnie rece i plecy,robioa mi sie ranki,zreszta co ci bede pisac,pewnie wiesz to wszystko,pozdrawiam
Piszecie, ze macie atopowe zapalenie skóry, ja miałam na twarzy - jak je wyleczyć hmm ? to dosyć trudne. Każda skóra jest inna Myślę jednak że maść (dostępna tylko w aptekach ) o nazwie PROTOPIC jest najlepsza Ma dosyć silne stężenie różnych substancji za to bez sterydów. Koniecznie jak najbardziej nawilżajcie twarz. To bardzo ważne ! Nie myjcie twarzy zwykłą wodą - tylko najlepiej przegotowaną. Najważniejsze zeby dobrac odpowiednia maść. Protopic naprawde moze okzac sie świetny. Jak juz niestety mówiłam jest dosc drogi - ok 200zł. Jeśli chodzi o kremy polecam Physiogel creme - nie jest drogi a w miare ok. Zel do mycia twarzy mam La roche posay. Też jest ok.

Bardzo ważna jest tez konsultacja z odpowiednim dermatologiem.

Powodzenia w walce z chorobą.

Jesli macie jakieś pytania to piszcie . Wypróbowałam już wiele kremów i maści - mogę wam pomóc. Chorobę mam od 6 roku życia. Więc jak coś to piszcie.

A co z tym podkładem? Macie jeszcze jakieś propozycje ? Tszymajcie się A jeśli chodzi o AZS i podkłady piszcie jak najwięcej
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 15:22   #7
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

polecam podkład LOREAL TRUE MATCH,
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 15:27   #8
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

mam jeszcze pytanie do ciebie droga RAMBO,otóz zauwazylam ze bardzo dobrze dziala na moja skóre słonce i solarium,gdy sie opalam to praktycznie nie widac wogole ze mam AZS jednak gdy przestaje sie opalac to po jakims czasie robia sie na moim ciele białe przebarwienia(plamki),na rekach najbardziej,troche na brzuchu i na persiach,moze wy dziewczyny tez tak macie,prosze napiszcie jak sobie z tym radzicie,pozdrawiam goraco
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 15:54   #9
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Lightbulb Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez malenka294
mam jeszcze pytanie do ciebie droga RAMBO,otóz zauwazylam ze bardzo dobrze dziala na moja skóre słonce i solarium,gdy sie opalam to praktycznie nie widac wogole ze mam AZS jednak gdy przestaje sie opalac to po jakims czasie robia sie na moim ciele białe przebarwienia(plamki),na rekach najbardziej,troche na brzuchu i na persiach,moze wy dziewczyny tez tak macie,prosze napiszcie jak sobie z tym radzicie,pozdrawiam goraco
No cóz o chyba nie bedzie dobra wiadomość dla ciebie : musisz pożegnać się z solarium. Niestety, ale promieniowanie w solarium jest bardzo duże i mocno "stężone". Rzeczywiście może to zahamować na pewien czas rozwój choroby, a nawet zmniejszyć obrzęki, przebarwienia itp. Ale na krótko. Niestety solarium powoduje baardzo duże wysuszenie skóry, a jak wiadomo AZS spowodowane jest między innymi (a może nawet w szczególnośći) odwodnieniem i zniszczeniem bariery lipidowej skóry. Wiem, że możliwość poproawy jest kusząca, ale jest ona krotkotrwała. Jeśli chodzi o zwykłe nasze słoneczko polecam bardziej, ale w formie krókotrwałych seansów, lub po prostu opalania w ruchu. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania walcie śmiało - chętnie służę pomocą

Co do podkładu - błagam pomóżcie mam co raz więcej rozterek, a niestety jest mi bardzo bardzo bardzo potrzebny.

BUZIACZKI
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:41   #10
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Question Co sądzicie o podkładzie IsaDora Velvet Touch ?

Jak wam się podoba ten produk IsaDorki ? Czy jest dobry dla skóry wrażliwej, bardzo suchej i atopowej ? Lepsza HYDRALIGHT czy VELVET TOUCH ? a może znacie jakiś inny fajny KWC wśród podkładów nawilżających ? hmm ?
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:48   #11
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

A ja polecam podklad inny niz z wymieniownych przez Ciebie. Maybelline Ever Fresh Make Up. Kosztuje około 30 zl. Bardzo go lubie bo moja skora takze ejst sucha a po nim nie luszczy sie. Odradzam wszelkie matujace. One wlsanie sa moim zdaniem dla suchej skory najgorsze. Jest niemila w dotyku i luszczy sie po nich. To moj ulubiony podkald, ma fajna konsystencje fajnie sie naklada i naturalnie wyglada
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:48   #12
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

juz napisalam wyzej,wyprubuj LOREAL TRUE MATCH,jest naprawde super,pozdrawiam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 17:11   #13
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Unhappy Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez malenka294
juz napisalam wyzej,wyprubuj LOREAL TRUE MATCH,jest naprawde super,pozdrawiam
Niestety nie odpowiada mi ten podkład Miałam próbeczkę i wyglądałam jak jedna wielka łuszcząca się plama ... ja to mam pecha
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 18:07   #14
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Co sądzicie o podkładzie IsaDora Velvet Touch ?

Cytat:
Napisane przez rambo
Jak wam się podoba ten produk IsaDorki ? Czy jest dobry dla skóry wrażliwej, bardzo suchej i atopowej ? Lepsza HYDRALIGHT czy VELVET TOUCH ? a może znacie jakiś inny fajny KWC wśród podkładów nawilżających ? hmm ?
Ponieważ Twoje pytanie dotyczy tego samego zagadnienia co wątek założony przez Ciebie wczoraj, łączę wątki
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:00   #15
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Co do tego solarium to wypróbowałam ten sposób. Na twarzy zapalnenie miałam wyleczone już ale zostało mi na rękach w okolicach łokci. Poszłam do solarium i rzeczywiście początkowo przesuszyła mi się cera głównie na twarzy ale szybciutko zaczełam ją nawilżać. Zapalenie z łokci zeszło. Mija 3 tydzień i nie ma śladu po nim Mam teraz nadzieje że szybko nie powróciRambo ty się troszkę lepiej na tym znasz więc wierzę że jest to krótkotrwały i też nie najlepszy sposób . Ale jeżeli moje AZS nie jest aż tak silne potrwam w nadzieji że odeszło na dłuższy czas
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:09   #16
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

polecam podkładzik firmy maystar, problem jest tylko taki że mozna je tylko na targach kupic
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:33   #17
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Red face Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez NieWskaZaNa
Co do tego solarium to wypróbowałam ten sposób. Na twarzy zapalnenie miałam wyleczone już ale zostało mi na rękach w okolicach łokci. Poszłam do solarium i rzeczywiście początkowo przesuszyła mi się cera głównie na twarzy ale szybciutko zaczełam ją nawilżać. Zapalenie z łokci zeszło. Mija 3 tydzień i nie ma śladu po nim Mam teraz nadzieje że szybko nie powróciRambo ty się troszkę lepiej na tym znasz więc wierzę że jest to krótkotrwały i też nie najlepszy sposób . Ale jeżeli moje AZS nie jest aż tak silne potrwam w nadzieji że odeszło na dłuższy czas
ja sie wypowiadam głównie jeśli chodzi o cudowną i delikatną, najważniejszą dla nas część ciała - twarz. Myślę, że solarium na które się pójdzie raz czy dwa, może pomóc ale w miejscach, które nie są twarzą Jeśli chodzi o twarz na solarium radzę kłaść sobie jakąś chusteczkę czy coś takiego - zdecydowanie na AZS nie pomaga i jest jednym z gorszych błędów jakie można popełnić. Wydaje mi się że na innych częściach ciała nie należy przesadzac raz czy dwa można wygrzac ciałko, ale nie więcej i nie dłużej niż 5-6 min. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE i czekam na propozycje w sprawie podkładu, nadal mam mętlik w głowie
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:37   #18
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Hej!
Ja osobiście nie mam takiej skóry jak Ty, jednakże wiele dobrego od znajomych z podobnymi problemami słyszałam o kremach koloryzujących Avene. Zachowują się one jak podkład. Są one stworzone do cery wrażliwej i atopowej.
Zerknij w pobliskiej aptece, może poproś o próbki. Warto spróbować
Pozdrawiam
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:43   #19
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

co do tego solarium,jak juz pisalam mi naprawde bardzo pomoglo(moze u mnie w innej postaci wystepuje AZS)najbardziej to mam ,,ATOPOWE'' ręce,robia mi sie czerwone suche plamki,strasznie swedzą i pieką:/ z twarzą nie mam az tak duzych problemow.ja wiem ze to dziwne ale moja skóra po słoncu i po solarium nie jest przesuszona ale to tez dzieki temu ze stosuje duzo kosmetyków nawilzajacych,jak sie nie opalam to mam bardziej sucha skóre(NAPRAWDE!! MOZECIE WIEZYC LUB NIE)jest jeszcze jeden plus opalania,wogole nie czuje swędzenia ani pieczenia,najgorsze tylko te plamki,ktore po jakims czasie sie pojawiaja
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 10:13   #20
Monika Rudis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*

Polecam firmę Clinique. Są to produkty przebadane dermatologicznie.
Tam powinnyście znależć idealne podkłady, które nie wysuszą skóry. W dużych drogeriach konkretny rodzaj i kolor pomogą wam dobrać konsultantki Clinique.
Sama nie mam aż takich problemów z cerą stąd nie wiem jak dokładnie nazywa się ten podkład z Clinique, który jest przeznaczony do skóry bardzo suchej...
Monika Rudis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 11:34   #21
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Przy skłonności do alergii trzeba unikać produktów firm takich jak Max Factor, Loreal czy Rimmel, niestety. Myslę, że najlepiej sprawdziłby się Unifiance Creme. Nie mam co prawda skóry atopowej ale bardzo wrażliwą, skłonną do paskudnych reakcji alergicznych, wysuszania i naprawdę bardzo sobie chwalę ten podkład.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 11:40   #22
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez Narin
Przy skłonności do alergii trzeba unikać produktów firm takich jak Max Factor, Loreal czy Rimmel, niestety.
Czy mozesz uzasadnić swoją opinię?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 15:50   #23
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Talking Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Dziękuję za wszelakie rady. Może jestem niezdecydowana ale nadal czekam na waszą pomoc Narazie myślę, że kupię sobie RECOVER Rimmel'a (albo Hydra Drops Lumene - który lepszy ? ) jako taki miły akcent na wiosnę - i nie bede go używać zbyt często (tylko wtedy kiedy bede musiała wygladac naprawde dobrze [a zaczyna sie taki okres mojego życia, że muszę wyglądać w niektórych sytuacjach możliwie perfekcyjnie, na szczescie nie cały czas ]) a potem jak już sprawdzę jak moja skóra reaguje na podkład (1,5 roku temu na każdy nie ważne jakiej firmy reagowała fatalnie - i od tej pory nie używam podkładu, robie cały piekny makijaż [tusz, cieniowanie oka, szmineczka itd] bez niego i niestety chociaż są naprawdę ładnie zrobione bez podkładu wyglądają jakoś tak ... nieciekawie ]) to sprawię sobie UNIFIANCE CREME LA ROCHE POSAY już na stałe co o tym myślicie ?
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 18:12   #24
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez rambo
Jeśli chodzi o twarz na solarium radzę kłaść sobie jakąś chusteczkę czy coś takiego
Dziękuję za cenną radę Nie pomyślałąm jakoś o tym. Bo rzeczywiście buźka bardzo mi się przesuszyła w solraium . Co do podkładu to myśle że dobrze wybrałaś Ale tak naprawde okaże sięjak już je na sobie wyprobujesz. Najgorsze jest to że z tymi podkładami jest jak z loterią
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 20:15   #25
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez NieWskaZaNa
buźka bardzo mi się przesuszyła w solraium .
w wiekszosci solarium wyłanczają lampy na twarz,oczywiscie jesli poprosisz,chociaz mi raz wylaczyli a wcale nie prosilam o to
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 20:19   #26
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

RAMBO a słyszalas moze o podkladzie firmy neutrogena,zapewne wiesz ze firma neutrogena jest norweską firmą,a w norwegii jest taki klimat ze duzo ludzi ma przesuszona skórę,dostałam podklad od kolezanki która pracuje w aptece,jest wlasnie do suchej skóry,mysle ze by ci przypasowal
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 10:49   #27
Ania.s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Mam podobną skórę do Twojej,bo walczę z ŁZS.Używałam Hydralight Isadory,jest tolekki podkład, nie za bradzo kryjący i moim zdaniem średnio trwały.Ostatnio skończył mi się Loreala transculide z wit C i postanowiłam kupić coś nowego.W aptece wybór padł na Podkład jedwabisty Vichy,zastanawiałam się co do La Roche,ale wydawał mi się przezroczysty na ręce,a próbek nie było.Jeśli ktoś używał La Roche-jak on kryje i czy jest trwały.
mam pytanie dziewczyny jakich kremów używacie do pielęgnacji suchej, łuszczącej skóry?
Ania.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 12:08   #28
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez Ania.
mam pytanie dziewczyny jakich kremów używacie do pielęgnacji suchej, łuszczącej skóry?
polecam ATODERM,dostepny w aptekach,jest specjalny do suchej skóry,zawsze mam w kosmetyczce krem bambino,fajnie nawilza moja twarz
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 14:02   #29
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*:*

Cytat:
Napisane przez malenka294
w wiekszosci solarium wyłanczają lampy na twarz,oczywiscie jesli poprosisz,chociaz mi raz wylaczyli a wcale nie prosilam o to
no właśnie mi nigdy nie wyłanczają Przez siostrę bo zawsze idziemy razem a ona marudzi zawsze że musi mieć buzię opaloną. I Pani chyba sądzi ze ja też chcę Następnym razem się o to upomnę
Ja nigdy nie rozstają sięz kremem nivea. Do tego używam l'oreal happyderm do cery suchej i wrażliwej (polecam nałożenie go na osuszoną ręcznikiem buźkę, mi przynosi to wtedy większy efekt) i do tego maść z wit. A Kiedyś używałam z avonu krem głęboko nawilżający na dzień i na noc ale mnie uczulił.

A jak jest u Was z żelami oczyszczającymi do twarzy??? Bo ja ciągle szukam jakiegoś dobrego i delikatnego i nie mogę znaleźć nic odpowiedniego do mojej cery
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 17:06   #30
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: PODKŁAD DO SKÓRY B.SUCHEJ I ATOPOWEJ - kochane Wizażanki pomóżcie...PROSZĘ :*:*

Cytat:
Napisane przez NieWskaZaNa
A jak jest u Was z żelami oczyszczającymi do twarzy??? Bo ja ciągle szukam jakiegoś dobrego i delikatnego i nie mogę znaleźć nic odpowiedniego do mojej cery
a produktow Avene uzywalas juz? wg mnie sa baaardzo delikatne no i sa wsrod nich kosmetyki do skory atopowej, nadwrazliwej itd. niestety maja wyzsza cene, ale na allegro mozna kupic taniej no i warto zainwestowac
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.