dobra krawcowa - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 19:50   #91
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

a moze poszukaj stacjonarnie w sklepach podobnej sukienki w każdym większym mieście sa takei sklepie z sukienkami wyjściowymi droższe i tańsze. Ja bym obawiała sie krawcowej- no chyba,ze masz jakaś "swoja krawcową" . Nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt i czy bedzeisz zadowolona.
Prosciej bedzie jak kupisz na zelando- zawsze mozesz zwrócić
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 12:10   #92
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

sukienka u krawcowej raczej taniej cię nie wyniesie, ja szyłam żakiet ostatnio do sukienki u krawcowej i jak usłyszałam ostateczną cenę tak zła do dzisiaj jestem że nie poszłam do sklepu i nie kupiłam gotowego bo jeszcze by mi kasa została... a za uszyty specjalnie na mnie żakiet musiałam krawcowej zapłacić bo przecież nie powiem jej że go nie biorę bo myślałam że będzie taniej
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 17:08   #93
Groszek2304
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 80
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Cytat:
Napisane przez kikaa1986 Pokaż wiadomość
nie sądzę, by materiał i robota krawcowej mogła być tańsza niż 200 zł. A skąd jesteś? znam dobrą krawcową we Wrocławiu - dobrą i niedrogą, mogę dać namiar.

Pozdrawiam,
Kika
______________
http://szafa-kiki.pl/
tak sie wtrace do tematu, ale czy moge prosic o namiary?
__________________
Groszek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 18:21   #94
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
sukienka u krawcowej raczej taniej cię nie wyniesie, ja szyłam żakiet ostatnio do sukienki u krawcowej i jak usłyszałam ostateczną cenę tak zła do dzisiaj jestem że nie poszłam do sklepu i nie kupiłam gotowego bo jeszcze by mi kasa została... a za uszyty specjalnie na mnie żakiet musiałam krawcowej zapłacić bo przecież nie powiem jej że go nie biorę bo myślałam że będzie taniej
Tak z ciekawości: ile zapłaciłaś?
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 10:09   #95
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
sukienka u krawcowej raczej taniej cię nie wyniesie, ja szyłam żakiet ostatnio do sukienki u krawcowej i jak usłyszałam ostateczną cenę tak zła do dzisiaj jestem że nie poszłam do sklepu i nie kupiłam gotowego bo jeszcze by mi kasa została... a za uszyty specjalnie na mnie żakiet musiałam krawcowej zapłacić bo przecież nie powiem jej że go nie biorę bo myślałam że będzie taniej
Tez z ciekawości, ile zapłaciłaś? I dlaczego w zasadzie nie zapytałaś o cenę na wstępie?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 12:12   #96
krylka
Przyczajenie
 
Avatar krylka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 26
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Taniej na pewno Ci tego nie uszyje, chyba że po znajomości. Odpowiedni materiał i robocizna... Jestem pewna, że wyjdzie więcej niż 200 zł.
krylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 12:29   #97
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Cytat:
Napisane przez Madcan Pokaż wiadomość
Za kilka miesięcy(lipiec) wybieram się na wesele i marzy mi się prosta czerwona, elegancka sukienka. Dorwalam taką za zalando ale nie usmiecha mi się dawać 200zł i to nie wiadomo czy trafie w rozmiar ;( Jak myślicie, czy krawcowa zdoła uszyć mi identyczną i oczywiście czy wyniesie mnie to taniej? Mam 160cm więc nie będzie musiała być bardzo długa ale czy w ogóle jest sens ?
Sukienkę z Zalando uszyli pewnie ludzie pracujący w niewolniczych warunkach gdzieś w Azji Płd-Wsch. Kosz robocizny - nikły.
Uszyli ją z materiałów kupowanych w olbrzymich ilościach od producenta - koszt materiałów - nikły. Koszty transportu rozłożyły się na tysiące identycznych sukienek.

Więc taniej raczej nie będzie. Może być za to ładniej i staranniej. Ale koszty materiałów, dodatków (zamek błyskawiczny, prawdopodobnie też jakieś plastikowe fiszbiny) będziesz musiała ponieść sama. Dodaj do tego koszt uszycia (przód jest nieco skomplikowany) i raczej poniżej 200 złotych nie będzie.

Ale najlepiej - idź do krawcowej, pokaż zdjęcie i zapytaj.

Btw, czy to tylko ja, czy sukienki do ziemi z widoczną podszewką przed kolano są już zwyczajnie nudne i oklepane i możnaby wreszcie wrócić do robienia podszewek normalnej długości?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 21:28   #98
lolq01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 50
GG do lolq01
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

jak za 200 zł to ja bym nie ryzykowała szycia , bo jak kupisz na zalando to najwyzej oddasz jak Ci się nie spodoba, a jak krwacowa uszyje a to napewno wyjdzie drożej to juz nie ma wyjscia i trzeba kupić
lolq01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 22:41   #99
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

no i na zalando zniżka jest, 40 zł ale zawsze coś
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 08:25   #100
zztop51
Raczkowanie
 
Avatar zztop51
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 105
Krawcowa w Lublinie, szycie na miarę

Czy znacie jakąś krawcową, która szyje spodnie męskie na miarę (w Lublinie)? Nie chodzi o garniturowe spodnie, ale o chinosy.
W internecie jest sporo ogłoszeń, ale żaden z zakładów krawieckich nie szyje ubrań (tylko poprawki i zasłony).
zztop51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:19   #101
roxann89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 96
Dot.: Krawcowa Warszawa, okolice

Witam, pozwolę sobie odświeżyć wątek - prosiłabym o namiar na dobrą krawcową w Warszawie, zależy mi na kreacji podobnej do tej ze zdjęć...Mam nadzieję że jest to do zrobienia bo marzy mi się taki strój
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cannes2.jpg (76,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cannes.jpg (58,6 KB, 4 załadowań)
roxann89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 22:30   #102
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 275
Skrócenie sukienki - da się?

Hej dziewczyny
Z góry przepraszam za może dla niektórych infantylny wątek ale kompletnie się na tym nie znam Czy byłby problem ze skróceniem takiej sukienki? I ile bym mniej więcej za taki interes zapłaciła? Modelka ma 175 cm, ja 155 cm :P a chciałabym mieć ją w wersji midi tak jak ona czyli do skrócenia koło 20 cm. Sukienka jest też w wersji mini i pewnie dla mnie byłaby jak midi ale jest troszkę inaczej uszyta w talii i wg mnie gorzej się układa ale dorzucam zdjęcia i linki.
http://www.asos.com/tfnc/tfnc-prom-m...6&gridcolumn=3 dłuższa
http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?...1=we+recommend krótsza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image1xxl.jpg (219,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1image3xxl.jpg (146,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ima2ge1xxl.jpg (153,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ima3ge3xxl.jpg (145,1 KB, 7 załadowań)
Neyve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 05:23   #103
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

wprawiona krawcowa da radę skrócić tę sukienkę ale co to ceny to bywa różne - niestety usługi krawieckie do najtańszych nie należą
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 07:30   #104
ronka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Dobra krawcowa tylko i wyłącznie!
ronka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 11:17   #105
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

tak jak piszą Dziewczyny, dobra krawcowa bez problemu Ci ją skróci. Ja u mojej Pani krawcowej za skrócenie sukienki płacę średnio 12zł ale jeśli pójdziesz do jakiegoś pukntu krawieckiego np. w galerii handlowej to pewnie wezmą od Ciebie ok 30zł.
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 16:05   #106
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Spokojnie można skrócić i krawcowa da radę. Za skrócenie pin-upowej wieczorowej sukienki szytej z koła płaciłam w Warszawie 50zł a Pan Krawiec tą cenę wyznaczył na podstawie długości szwu jaki musi poprowadzić (obwód sukienki na dole).
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:14   #107
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 275
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Dzięki dziewczyny, zastanowię się jeszcze czy to jest tego warte i czy w ogóle sukienka midi będzie dobrze wyglądać na półtorej metrowym skrzacie
Neyve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 20:25   #108
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Radziłabym Ci jednak przymierzyć tą kieckę. Jak jest szyta na znacznie wyższą osobę, to nie wiadomo, czy talia wypadnie w dobrym miejscu. A co do skrócenia, to pryszcz dla krawca i najczęsciej jest to niższa cena, niż 50 zł. Pewnie zależy od miasta.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 20:43   #109
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 275
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

No właśnie tylko to ASOS więc płacę koszty zwrotu w razie czego :/ Pewnie ostatecznie zdecyduje się na coś z linii Petite jak zwykle bo wtedy wiem że wszędzie będzie dobrze leżeć.
Neyve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 21:01   #110
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Cytat:
Napisane przez Neyve Pokaż wiadomość
No właśnie tylko to ASOS więc płacę koszty zwrotu w razie czego :/ Pewnie ostatecznie zdecyduje się na coś z linii Petite jak zwykle bo wtedy wiem że wszędzie będzie dobrze leżeć.
Jak asos, to chyba decyzję bym uzależniła od ceny. Nigdy do końca nie wiadomo co stamtąd przyjdzie. Ja na razie zamawiałam cztery sukienki, z czego jedną uwielbiam, dwie kompletnie na mnie nie pasowały mimo sprawdzenia rozmiarów (poszły na allegro), a jedna dopiero po gruntowych przeróbkach krawieckich.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 22:15   #111
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 275
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Jak asos, to chyba decyzję bym uzależniła od ceny. Nigdy do końca nie wiadomo co stamtąd przyjdzie. Ja na razie zamawiałam cztery sukienki, z czego jedną uwielbiam, dwie kompletnie na mnie nie pasowały mimo sprawdzenia rozmiarów (poszły na allegro), a jedna dopiero po gruntowych przeróbkach krawieckich.
A swoją drogą wiesz, że teraz zwroty do Asosa idą do Świebodzina? Ostatnio zwracałam kieckę to zapłaciłam 10 zł za wysyłkę
55 ojro za dłuższą, ogólnie byłabym w stanie więcej bo sukienka ma być na bal absolwenta ale jak już tyle płacę to wolałabym kupić coś co pasuje :P Po prostu nic innego mi w oko nie wpadło a powoli zaczyna mnie czas gonić
Neyve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 23:24   #112
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Skrócenie sukienki - da się?

Serio? To świetna wiadomość Jeśli ryzykujesz tylko 10 zł, to inna sytuacja. Ta sukienka w wersji midi jest piękna i bardzo efektowna. Ale ja generalnie lubię tą długość i fason, więc może nie jestem obiektywna. W tych granicach cenowych warto zajrzeć też do Simple albo Yoshe. Miewają projekty w podobnych fasonach.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 16:29   #113
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Exclamation Szycie sukni Kraków, Tarnów, Rzeszów

...

Edytowane przez roberouge
Czas edycji: 2015-10-14 o 14:31
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:42   #114
Madzia1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13
Dot.: Szycie sukni Kraków, Tarnów, Rzeszów

Popytam
Madzia1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 23:36   #115
Aleksandra_krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Kraków - dobra krawcowa

A jak sytuacja wygląda teraz? szukam kogoś u kogo nie za drogo uszyję sukienkę na ślub cywilny.
w skleach cieżko zanaleźć zielone sukienki, a już szczególnie takie, które "dałyby radę" na taki dzień.
Chciałabym się zmieścić do 300zł z materiałami.

Jednak najważniejsza jest pewność, że kobieta zrozumie co do niej mówie, doradzi, ale ostatecznie będzie to moja wizja.
Aleksandra_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 14:53   #116
dana12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 11
Szycie na miarę we Wrocławiu

Może ktoś z was polecić jakiś zakład krawiecki, gdzie można każdą część garderoby uszyć na miarę od bluzek, swetrów, spodni na płaszczach skończywszy?
Jakoś przez wyszukiwarkę marnie mi idzie szukanie czegoś bo albo zakłady krawieckie mają w ofercie tylko jakieś przeróbki albo ograniczoną ofertę tego co szyją. Mi z kolei zależy na załatwieniu wszystkiego w jednym miejscu.
dana12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 09:38   #117
Krakowianka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Szycie SUKIENKI Kraków POMOCY

Hej dziewczyny, niezna któraś z was krawcowej w okolicy Krakowa która byłaby w stanie uszyć tę sukienkę??? A może któraś z was? Proszę pomóżcie kochane ;*

Załączniki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Screenshot_2015-10-27-09-19-14.png (295,8 KB, 30 załadowań)
Krakowianka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 11:35   #118
Vera_S
Raczkowanie
 
Avatar Vera_S
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 76
Dot.: Szycie SUKIENKI Kraków POMOCY

Cytat:
Napisane przez Krakowianka17 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, niezna któraś z was krawcowej w okolicy Krakowa która byłaby w stanie uszyć tę sukienkę??? A może któraś z was? Proszę pomóżcie kochane ;*

Załączniki:
to nie sukienka, gora - dzianinowy top(zwykly)

dol to spodnica podbita tiulem. Do tego taka spodnica szyjesie w 1 dzien bo nie ma kroju jak takiego. To duzeeee kolo z duza dziura po srodku, uzbierane wszysto rownomiernie na gumke
Vera_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 10:46   #119
sishannah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Czy opłaca się szyć sukienke studniówkową u krawcowej?

Nie umiem nigdzie znaleźć dobrej sukienki, tylko na internecie wyszukałam jedną, która podoba mi się i to bardzo. Jednak nie wiem gdzie mogłabym ją kupić, więc chcę się zdecydować na zlecenie uszycia jej krawcowej. Jak myślicie ile by kosztowało uszycie takiej sukienki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg received_941008529298150.jpeg (40,5 KB, 103 załadowań)
sishannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 09:53   #120
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Czy opłaca się szyć sukienke studniówkową u krawcowej?

wszystko zależy tak naprawdę od materiałów, bo usługa szycia sukienki to koszt mniej więcej 150 zł i więcej. tu potrzeba go niedużo, ale można kupić ryps jedwabny za 100 zł/mb i można kupić sztuczny jedwab za 30 zł/mb. dodatkowo cenę sukienki moze podnosić koronka (nie wiem czy są "tkaniny koronkowe" czy trzeba byłoby ją robić specjalnie do kreacji).
najlepiej pokazać projekt potencjalnej krawcowej, która to wyceni, ale myślę że zaczynamy w okolicy 250 zł.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-24 22:27:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.