Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 22:52   #721
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dzięki. No dziurka jest mala, ale już wiekowa. W niewidocznym mięjscu, a ze nie boli to zaniedbalam
I teraz jak postanowilam coś zrobić, to sram po gaciach na zapas...no nic, wyjścia nie mam, musze to ogarnąć ..



No włąśnie tego sie boje...
Czyli, w sumie mikroskopowa kanalowka jednokanalowca nie wychodzi aż tak kosmicznie drogo...jakieś 200zł za kanal, plus plomba, plus ewentualna odbudowa lub korona?
Skoro już Ci się przypomniało to podskocz sobie potem się zaś zapomni
A myślę, że może ona Ci się nie rozwija po prostu dalej?

Moja dentystka jak podawała cenę za kanałówkę to juz za wszystko czyli bieżące wypełnienia (fleczki) też, ale ostatnia z plombą była droższa trochę. No i odbudowa osobno, tak
Cytat:
Napisane przez PatiNova Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy jedno leczenie kanałowe, by do końca życia pamiętać o regularnych wizytach u dentysty
Cytat:
Napisane przez Maglis Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%
Ja też, ale chyba z innego powodu - nieleczone zeby tak daja popalić, ze to co jest na fotelu to jak głaskanie piórkiem
Kurde przez wszystkich chłopaków razem wziętych tyle łez nie wylałam co przez tę szczenę kuhewską
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 23:08   #722
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość
Skoro już Ci się przypomniało to podskocz sobie potem się zaś zapomni
A myślę, że może ona Ci się nie rozwija po prostu dalej?

Moja dentystka jak podawała cenę za kanałówkę to juz za wszystko czyli bieżące wypełnienia (fleczki) też, ale ostatnia z plombą była droższa trochę. No i odbudowa osobno, tak
Juz jestem umówiona na przyszly poniedzialek, wcześniej nie dało rady bo dentystka do ktrorej chcem iść rozchorowala się..cholera wie....ząb nie zmienil koloru ani odcienia, no pod dziurką widać plamkę prochnicy w środku ale to naokolo dziurska...nie jest wrazliwy na ciepło, zimno...
No pojdę to sie wszystkiego dowiem w sumie....

Łaże od kilku dni po forach netowych i wyszlo mi, w polowie zębów mam pewnie zgrzel, nastepna polowa martwa, a we wszystkich ktoe mialąm kiedyś leczone kanalowo tzreba zrobić reendo, albo pewnie usunąc...internet to zło...


Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość
Ja też, ale chyba z innego powodu - nieleczone zeby tak daja popalić, ze to co jest na fotelu to jak głaskanie piórkiem
Kurde przez wszystkich chłopaków razem wziętych tyle łez nie wylałam co przez tę szczenę kuhewską
Jak boli to jest dobry kop,zeby iść...mnie nigdy nie bolaly i zla jestem w sumie przez to...jak by mnie tak jeden z drugim męczyl pół nocy, to rano bym pewnie ze zwieszonym jęzorem gnala do gabinetu... a teraz sram po gaciach...naprawde nie mam pojęcia co to ból zęba, chociaż idealne nie są....

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2019-04-14 o 20:19
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:38   #723
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość
Kurde przez wszystkich chłopaków razem wziętych tyle łez nie wylałam co przez tę szczenę kuhewską
Oj tak a jak pomyślę co mnie jeszcze w życiu czeka, bo przeciez lepiej już nie będzie

A jak to jest z tą odbudową, co to dokładnie znaczy? Byłam dziś znowu na czyszczeniu chyba... na następnej wizycie plomba, niestety ząb znowu troche boli ale mam nadzieje, ze dlatego że troche się przy nim 'nakopał'.
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 15:12   #724
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez Maglis Pokaż wiadomość
Oj tak a jak pomyślę co mnie jeszcze w życiu czeka, bo przeciez lepiej już nie będzie

A jak to jest z tą odbudową, co to dokładnie znaczy? Byłam dziś znowu na czyszczeniu chyba... na następnej wizycie plomba, niestety ząb znowu troche boli ale mam nadzieje, ze dlatego że troche się przy nim 'nakopał'.
Jak nie będzie, będzie lepiej

Odbudowa, w zależności od stanu korony...albo plombą załatanie albo matrialem kompozytowym w zależności od tego ile z zęba zostało, a jak zostal sam korzeń to juz koronka...no wszystko zależy generalnie od stanu korony. No a jak korzeń do wywalenia to implant zostaje ewentualnie...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:16   #725
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Jak nie będzie, będzie lepiej

Odbudowa, w zależności od stanu korony...albo plombą załatanie albo matrialem kompozytowym w zależności od tego ile z zęba zostało, a jak zostal sam korzeń to juz koronka...no wszystko zależy generalnie od stanu korony. No a jak korzeń do wywalenia to implant zostaje ewentualnie...
No z tego co mi sie wydaje to ząb wygląda calkiem ok, nie jest uszkodzony, nadłamany ani nic w tym stylu więc mam nadzieje, że wystarczy standardowe wypełnienie, już i tak to leczenie szarpło moją kieszenią
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:51   #726
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Nie wiem czy to normalne ale jestem chyba fenomenem w bólu podczas leczenia kanałowego bo zab znowu zaczyna boleć...
Ale z innej beczki to poczytałam troche na temaT TEj odbudowy i ceny przyprawiły mnie o zawrót głowy
Wiem wiem lepsza koronka protetyczna i tańsza niż implant ale zastanawiam si,ę kiedy jest taka konieczność a kiedy nie, moja jedynka wygląda calkiem OK tzn wizualnie z przodu wygląda na całkiem zdrowy ząb, z tyłu jest dziura wiadomo.. lekarz powiedział mi, że zrobimy z tym co będe chciała czy koronka prot. czy jakies inne cuda... tylko zastanawiam się ( niestety mam pecha na lekarzy i niechce być nabita w butelke ) czy w moim wypadku nie wystarczy zwykłe wypełnienie a wszelkie inne formy będa tylko wydatkiem? Jak wygląda to z waszego doświadczenia?
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 17:07   #727
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość


No włąśnie tego sie boje...
Czyli, w sumie mikroskopowa kanalowka jednokanalowca nie wychodzi aż tak kosmicznie drogo...jakieś 200zł za kanal, plus plomba, plus ewentualna odbudowa lub korona?
Gorzej, jak to np. 6 która ma 4 kanały Do tego koszt wypełnienia, to wychodzi ok. 920 zł. Nie wspominając o odbudowie czy koronce

Maglis Jeżeli ząb boli Cię po leczeniu kanałowym, to jest to normalne. Nie ma co się przejmować, chociaż wiadomo jak wkurzający jest ból zęba
Co do odbudowy to się nie wypowiem. Jeżeli dentysta mówił Ci o koronce czy innych cudach, to może jest taka potrzeba. Może ząb bez koronki byłby za słaby?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 21:34   #728
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość

Maglis Jeżeli ząb boli Cię po leczeniu kanałowym, to jest to normalne. Nie ma co się przejmować, chociaż wiadomo jak wkurzający jest ból zęba
Co do odbudowy to się nie wypowiem. Jeżeli dentysta mówił Ci o koronce czy innych cudach, to może jest taka potrzeba. Może ząb bez koronki byłby za słaby?
Mam nadzieję, że masz racje ale dzieki uspokoiłam się troche przerażają mie kolejne wizyty i kolejne płacenie... ból juz zniose ale wydatki chyba nie no a co do odbudowy to skonsultuje się z lekarze i zobacze co mi to wymyśli
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 00:24   #729
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez Maglis Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to normalne ale jestem chyba fenomenem w bólu podczas leczenia kanałowego bo zab znowu zaczyna boleć...
Ale z innej beczki to poczytałam troche na temaT TEj odbudowy i ceny przyprawiły mnie o zawrót głowy
Wiem wiem lepsza koronka protetyczna i tańsza niż implant ale zastanawiam si,ę kiedy jest taka konieczność a kiedy nie, moja jedynka wygląda calkiem OK tzn wizualnie z przodu wygląda na całkiem zdrowy ząb, z tyłu jest dziura wiadomo.. lekarz powiedział mi, że zrobimy z tym co będe chciała czy koronka prot. czy jakies inne cuda... tylko zastanawiam się ( niestety mam pecha na lekarzy i niechce być nabita w butelke ) czy w moim wypadku nie wystarczy zwykłe wypełnienie a wszelkie inne formy będa tylko wydatkiem? Jak wygląda to z waszego doświadczenia?

Doświadczenia nie mam, ale coś mi się widzi że niedlugo nabędę calkiem niezł
Od jakiegoś czasu siedze non stop na forach dentystycznych i z tego co wyczytałam....dobrze by bylo zrobić tą koronkę, nawet jak z przodu ladnie ząb wygląda...no bo jednak kanałowka oslabia ząb, a jedynki są na widoku i narażone na urazy...koronka podobno wzmacnia. Ewentualnie można jeszcze wzmocnić zęba wloknem szklanym, taniej niz koronka a też podobno dość popularne...może zapytaj swoją dentystkę....
Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Gorzej, jak to np. 6 która ma 4 kanały Do tego koszt wypełnienia, to wychodzi ok. 920 zł. Nie wspominając o odbudowie czy koronce
Ja mam taki ukad szczenki, że mi tych inszych tylnych zębów nie widać, poza tym nie mam 3 6 od kilkunastu lat
A poważnie...no strasznie drogo to wszystko...kurde no, nie mogły by zęby odrastać
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:29   #730
holden90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jestem po leczeniu kanałowym właśnie wróciłam.

nic nie czułam prawie zasnęłam na fotelu

czas trwania leczenia godzina
kwota 1200 zł plus znieczulenie 50 zł plus zdjęcie 20 zł

;(

to tylko bolało mnie w tej wizycie kwota :/
holden90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:44   #731
calvaa
Przyczajenie
 
Avatar calvaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

hej
ostatnio bolał mnie często ząb. i wczoraj tak na wieczór mnie zaczął boleć.. myślałam, że umrę z bólu. dziś szukałam szybko jakiegoś dentysty. poszłam na wizytę i okazało się, że leczenie kanałowe.zrobiono mi zdjęcie, potem dentysta oczyścił zęba i włożył truciznę.. miałam znieczulenie, nic nie czułam bólu.zapłaciłam 140zł... dentysta powiedział, że czekają mnie jeszcze 2 wizyty.. czy te następne są jeszcze droższe?;/ jak to u Was z ceną wyglądało?
i już się nawet zastanawiałam, czy może teraz iść z tą trucizną państwowo. ale nie wiem czy tak warto robić?
calvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 21:45   #732
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez calvaa Pokaż wiadomość
hej
ostatnio bolał mnie często ząb. i wczoraj tak na wieczór mnie zaczął boleć.. myślałam, że umrę z bólu. dziś szukałam szybko jakiegoś dentysty. poszłam na wizytę i okazało się, że leczenie kanałowe.zrobiono mi zdjęcie, potem dentysta oczyścił zęba i włożył truciznę.. miałam znieczulenie, nic nie czułam bólu.zapłaciłam 140zł... dentysta powiedział, że czekają mnie jeszcze 2 wizyty.. czy te następne są jeszcze droższe?;/ jak to u Was z ceną wyglądało?
i już się nawet zastanawiałam, czy może teraz iść z tą trucizną państwowo. ale nie wiem czy tak warto robić?
U mnie pierwsze trzy wizyty to właśnie opatrunki z trucizną (teraz wiem, że jedna w zupełności wystarczy). Każda wizyta 50 zł. Później z oczyszczeniem i założeniem plomby + leczenie kanału (to też zależy ile kanałów do przeleczenia - ja miałam jeden) to 240 zł.

Następnie trzy tygodnie później po wielu moich interwencjach otworzenie ponownie zęba, kolejne opatrunki teraz na dwóch się skończyłi i 60 zł za oba. Usunięcie kanału 50 zł i plomba już za free.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:03   #733
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez calvaa Pokaż wiadomość
zapłaciłam 140zł... dentysta powiedział, że czekają mnie jeszcze 2 wizyty.. czy te następne są jeszcze droższe?;/ jak to u Was z ceną wyglądało?
i już się nawet zastanawiałam, czy może teraz iść z tą trucizną państwowo. ale nie wiem czy tak warto robić?
Poczytaj wątek. Sporo razu padały tu ceny, kto ile płacił za kanałowe.
Ja byłam prywatnie, dwa kanały i zapłaciłam ponad 500 zł.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:09   #734
calvaa
Przyczajenie
 
Avatar calvaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jestem już po 3 wizytach. zapłaciłam ponad 500zł!!! masakra!!!!!!!!!!! ;//
i jeszcze kazał mi przyjść na odbudowę zęba. ale nie wiem czy iść prywatnie.bo już i tak ile kasy poszło.myślicie, że teraz mogę iść z tym do innego dentysty?bo już mi zależy, aby iść państwowo..
calvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:16   #735
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Calvaa, "państwowo" to można robić tylko amalgamatem, albo kompozytem chemoutwardzalnym, a te materiały średnio się nadają do odbudowy zęba po leczeniu kanałowym. Nie mówiąc już o tym, że w tej chwili Twój ząb i tak nie podpada pod procedurę "leczenia ubytku", którą sponsoruje NFZ, bo próchnicy już nie masz. A jeśli żałujesz, że nie leczyłaś tego zęba od początku na kasę chorych, to powiem Ci, że większe prawdopodobieństwo powodzenia leczenia (choć nigdy stuprocentowe) dają te procedury i materiały, za które zapłaciłaś z własnej kieszeni.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 04:15   #736
calvaa
Przyczajenie
 
Avatar calvaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ok dziękuję za odpowiedź
w takim razie będę musiała znów umówić się prywatnie już minęło z 2 tyg po tym leczeniu, więc mam nadzieję, że w każdej chwili można zapisać się na odbudowę
a ile mnie więcej za nią płaciliście?
calvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 08:33   #737
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Calvaa, "państwowo" to można robić tylko amalgamatem, albo kompozytem chemoutwardzalnym, a te materiały średnio się nadają do odbudowy zęba po leczeniu kanałowym. Nie mówiąc już o tym, że w tej chwili Twój ząb i tak nie podpada pod procedurę "leczenia ubytku", którą sponsoruje NFZ, bo próchnicy już nie masz. A jeśli żałujesz, że nie leczyłaś tego zęba od początku na kasę chorych, to powiem Ci, że większe prawdopodobieństwo powodzenia leczenia (choć nigdy stuprocentowe) dają te procedury i materiały, za które zapłaciłaś z własnej kieszeni.
Kurcze, nie wiem jak to jest ale ja za swojego zęba kanałowego (2 kanały) na NFZ zapłaciłam w całości 160zł.
Wizyty są za darmo w ramach NFZ, płaciłam tylko za plombę...z tego co mi wiadomo.
Chodzą tam też moi znajomi, które jakby co również płacą tylko za plomby...
Ząbek zrobiony w grudniu, nic się z nim nie dzieje.
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 10:00   #738
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem jak to jest ale ja za swojego zęba kanałowego (2 kanały) na NFZ zapłaciłam w całości 160zł.
Wizyty są za darmo w ramach NFZ, płaciłam tylko za plombę...z tego co mi wiadomo.
Chodzą tam też moi znajomi, które jakby co również płacą tylko za plomby...
Ząbek zrobiony w grudniu, nic się z nim nie dzieje.
Nic co napisałam nie kłóci się z tym co Ty piszesz.
NFZ sponsoruje leczenie kanałowe u niepełnoletnich we wszystkich zębach, natomiast u osób powyżej 18 r.ż. tylko w zębach 1 - 3. Tobie najwidoczniej przysługiwało darmowe. Darmowe jest też późniejsze wypełnienie amalgamatowe lub chemoutwardzalne. Ty zapłaciłaś za światłoutwardzalne, które nie jest refundowane.
Jakby ktoś miał wątpliwości to dodam też, że aktualnie nie ma żadnych dopłat, albo coś jest darmowe, albo płatne w 100%.

Edytowane przez havana
Czas edycji: 2013-05-10 o 10:43
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 10:33   #739
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ale teraz się już kłóci bo mam grubo powyżej 18 lat i w dodatku miałam robioną piątkę...

Jak znajdę hasło logowania sprawdzę z ciekawości w ZIPie co oni z przychodni tam wpisali odnośnie kanałowego i które to icd
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 10:50   #740
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Ale teraz się już kłóci bo mam grubo powyżej 18 lat i w dodatku miałam robioną piątkę...

Jak znajdę hasło logowania sprawdzę z ciekawości w ZIPie co oni z przychodni tam wpisali odnośnie kanałowego i które to icd
No to w takim razie musieli nie wpisać całej prawdy i tylko prawdy
Przyznam, że 'ZIP' i 'icd' nic mi nie mówią...
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 18:51   #741
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ZIP to Zdrowotny Informator Pacjenta, taki system w Wielkopolskim NFZ gdzie możesz sprawdzić wszystkie procedury medyczne które Ci wykonano od 2005r., zrealizowane recepty, to czy masz opłacone składki etc.
Kody ICD to procedury medyczne, każdą czynność lekarz opisuje kodem, na podstawie których potem nfz płaci (w wielkim skrócie).

A więc, piszę to dla wszystkich na NFZ, miałam robiony ząbek z dwoma kanałami i kody są takie

Rodzaj: LECZENIE STOMATOLOGICZNE
Zakres: 07.0000.218.02 - świadczenia ogólnostomatologiczne
Usługa: 5.13.00.2312020 - dewitalizacja miazgi zęba z zaopatrzeniem ubytku opatrunkiem,

Rodzaj: LECZENIE STOMATOLOGICZNE
Zakres: 07.0000.218.02 - świadczenia ogólnostomatologiczne
Usługa: 5.13.00.2315040 - całkowite opracowanie i odbudowa rozległego ubytku zęba na 2 powierzchniach
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 20:49   #742
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
ZIP to Zdrowotny Informator Pacjenta, taki system w Wielkopolskim NFZ gdzie możesz sprawdzić wszystkie procedury medyczne które Ci wykonano od 2005r., zrealizowane recepty, to czy masz opłacone składki etc.
Kody ICD to procedury medyczne, każdą czynność lekarz opisuje kodem, na podstawie których potem nfz płaci (w wielkim skrócie).

A więc, piszę to dla wszystkich na NFZ, miałam robiony ząbek z dwoma kanałami i kody są takie

Rodzaj: LECZENIE STOMATOLOGICZNE
Zakres: 07.0000.218.02 - świadczenia ogólnostomatologiczne
Usługa: 5.13.00.2312020 - dewitalizacja miazgi zęba z zaopatrzeniem ubytku opatrunkiem,

Rodzaj: LECZENIE STOMATOLOGICZNE
Zakres: 07.0000.218.02 - świadczenia ogólnostomatologiczne
Usługa: 5.13.00.2315040 - całkowite opracowanie i odbudowa rozległego ubytku zęba na 2 powierzchniach
Tak jak myślałam, brakuje tutaj opracowania i wypełnienia kanałów, które właśnie nie są refundowane u dorosłych w zębach z więcej niż jednym kanałem. Widocznie stwierdzają, że dostając z NFZ pieniądze za te procedury które wymieniłaś, zarobią wystarczająco. Bo mam nadzieję, że nie masz po prostu zaklejonego zęba z martwą miazgą.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 19:37   #743
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Nie mam hehe, na pewno miałam wypełniane kanały, czyli po prostu obchodzą system
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:28   #744
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

A ja dziś miałam robione kanałowe bez rtg i znieczulenia myślałam, że zemdleję umówiona jestem na kolejną wizytę, ale nie wiem, czy nie zmienić dentysty, 100 zł zapłaciłam, na kolejnej 300, czyli razem 400, ale boję się, że bez rtg nie zrobi tak jak trzeba
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:36   #745
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Ja ide we wtorek na pierwsza wizyte z kanałowym leczeniem jedynki. Kiedyś była leczona ale zaczeła mi się zbierać ropa. Musialam wykonac zdjecie do wtorku. Dziwne ze bez zdjecia robią, przeciez na zdjeciu lekarz bedzie widzial co z zębem a tak to co- na oko ?
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:37   #746
tarabule
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Dzisiaj stosuje się kilka metod leczenia kanałowego. Te najbardziej nowoczesne zakładają użycie przy leczeniu mikroskopu, w ten sposób dentysta dokładnie widzi, co robi i może skutecznie oczyścić kanały, a potem je dokładnie zamknąć, tak, by nie pojawiały się dalsze problemy.
W przypadku leczenia tradycyjnego, bez mikroskopu, używa się specjalnych narzędzi, np. endometrów Dentaport ZX i Nouvag TCM, żeby dokładnie zbadać kanał.
Użycie rentgena umożliwia przyjrzenie się sytuacji w zębie, ale nie powinno się go wykonywać zbyt często, nie może więc być jedynym sposobem diagnozy.
tarabule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:17   #747
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Wczoraj rozpoczęłam moje pierwsze kanałowe leczenie ząbka, dostałam znieczulenie, później zrobiono mi zdjęcie i dentysta powiedział że prognozy dobre, chociaż ząb z mega dziurą, w zasadzie to może 20% tego zęba mi zastało po ukruszeniu. Bałam się strasznie, ale nic nie bolało. Dokładanie nie wiem co mi tam zrobiono bo przez cały czas miałam zamknięte oczy, wgl byłam w silnym stresie, a w piątek już kolejna wizyta, zastanawiam sie czy nie za wcześnie?, czytam że większość przy takim leczeniu chodzi min te 2 tyg. A ja mam założone lekarstwo, tylko na 4 dni i narka. Ostrzegano mnie że może boleć i t bardzo, ale nie boli nic.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 18:49   #748
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Kurczę, ja jutro mam mieć leczenie kanałowe, chodzę do stomatologa na NFZ i przy umawianiu wizyty nikt nie wspominał nic o płaceniu... czyli jak myślicie, ile pieniędzy i tak przygotować (18+, ząb dalszy niż 3)?
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 10:06   #749
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Myślałam, że teraz robi się leczenie kanałowe na jednej wizycie?
Mnie też to czeka..chyba. Przez tydzień bolała mnie szczęka, nie potrafiłam sprecyzować jaki to ząb. Miałam zrobiony pantomogram i nie widać nic niepokojącego, żadnego zapalenia itd. Dostałam antybiotyk Dalacin C i ból przeszedł. Podejrzewane były 2 6stki, zrobione 2 zdjęcia tych zębów i dalej nie wiadomo który to jest. Może to w ogóle nie od zęba? Nie wiem już co robić, zwariować można Na dodatek mój stomatolog jest daleko, może ktoś polecić dobrego we wrocławiu?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 08:31   #750
tarabule
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Leczenie kanałowe! Pomóżcie !

Jeżeli pojawia się konieczność leczenia kanałowego, najlepiej zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem mikroskopu. Skuteczne leczenie zębów zależy przede wszystkim od dokładnego oczyszczenia kanałów zęba, a potem ich dokładnego wypełnienia. Dentysta używający mikroskopu może zadbać o to, by wszystkie mikroszczeliny zostały dokładnie wypełnione. Przed rozpoczęciem zabiegu dentysta powinien podać znieczulenie miejscowe, więc leczenie zęba nie powinno być bolesne.
__________________
Implanty zębów | Wrocław i Oleśnica – Tarabuła - dla wizażanek mozliwe rabaty napisz na pw
tarabule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.