Ważność legitymacji ubezpieczeniowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 20:35   #1
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841

Ważność legitymacji ubezpieczeniowej


Kochane Wizażanki mam pytanie może któras z was jest bardziej zorientowana niż ja. Pytanie takie jak w temacie.. Jaka jest ważność takiej legitymacji? Tzn chodzi mi dokładnie o to co jaki czas muszę ją podbijać w zakładzie pracy?
Miałam dzisiaj mały wypadek, jutro rano idę do lekarza i właśnie obawiam sie czy mi ją przyjmie. Kierowniczka podbijała nam ją +/- co miesiąc. Czy tylko przez miesiąc zachowuje ona swoją ważność? Ostatni raz miałam podbijaną pod koniec listopada. Może któraś z Was wie jak to jest naprawdę. Próbowałam znależć odpowiedz w internecie niestety rózne fora różne odpowiedzi. Niektórzy mówią że miesiąc inni że trzy.. Sama już nie wiem. Proszę o pomoc bo wizyta rano a ja nie wiem co robić.
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:37   #2
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Ubezpieczona jesteś cały czas, bo zakład pracy robi to niezależnie czy podbijesz tą książeczkę, czy nie.
Niektórzy lekarze przymykają na to oko (przeważnie jeśli cię dobrze znają), ale większość lekarzy, to straszni formaliści pod tym względem. Książeczkę możesz podbic w każdej chwili jeśli poprosisz o to dyrektora. Ja kiedyś podbijałam książeczkę rodzinna za mamę, bo ona nie mogła. Może ktoś podejdzie do Twojego dyrektora (ty go o tym wcześniej uprzedzisz) i ją podbije za Ciebie?

A co do ważności, to na niej nie pisze do kiedy jest ważna? W zakłądzie pracy mamy to wpisują

I zdrowia życzą
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:12   #3
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Własnie na tej książeczce nic takiego nie jest napisane I z podbiciem rano bede miala problem. W moim mieście żeby dostać sie do jakiegokolwiek lekarza trzeba stać w kolejce od 5 - 6 rano... a możliwość podbicia mam najwcześniej o 9... także nie wiem czy mnie zapisze... Kurczę myslalam ze jest jakiś przepis co do ważności takich książeczek... Eh sprobuje.. Może mi sie uda..
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:40   #4
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

ja podbijam legitymacje ubezpieczeniową co 3 miesiące, więc jak na moje Twoja książeczka jest ważna.
koleżanka, która nie miała ważnej leg. dostała od lekarza info., że ma na to 2 tyg.

ale jak to wszystko wygląda z tej prawnej str. to nie wiem, wystarczy w firmie podpytać osobę, która się tym zajmuje
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:46   #5
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

ps. zajrzałam do książeczki i u mnie na samym dole , tuż przy numeracji jest nast. adnotacja:
"Poświadczenie jest ważne przez okres 6 miesięcy. Poświadczenia może dokonać także oddział ZUS"
więc sprawa chyba jest jasna
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 07:33   #6
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość
ps. zajrzałam do książeczki i u mnie na samym dole , tuż przy numeracji jest nast. adnotacja:
"Poświadczenie jest ważne przez okres 6 miesięcy. Poświadczenia może dokonać także oddział ZUS"
więc sprawa chyba jest jasna
nie wszyscy to honorują
u mnie akurat kobieta w recepcji nie zapisze kogos do lekarze, jesli ksiązeczka nie jest podbijana co miesiąc
wiec jak ide do po recepte, przedtem podbijam ksiązeczke i wpisuje date tak, zeby miescic sie w tym miesiącu waznosci
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:52   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

W mojej książeczce też jest napisane, że poświadczenie jest ważne 6 m-cy ale to stary druk. Oni to potem zmieniali, najpierw na 3 m-ce a teraz chyba tylko 1 miesiąc jest ważne.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 14:38   #8
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Juz sie wyjaśniło Jest tak jak napisała effcia82. Ta adnotacja na dole już dość dawno jest nieważna i to akurat wiedziałam

Dzieki za pomoc
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:53   #9
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

w starych ksiazeczkach jest adnotacja, ze jest wazna 3 miesiace, ale w przychodni tego nie respektuja i trzeba podbijac co miesiac przynajmniej u mnie...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 23:37   #10
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

no to mnie załamałyście ... nie wiedziałam, ze biegam z przeterminowaną książeczką (choć aktualną pieczątką - przyjmując ze ważność jest na miesiąc) ile człowiek może się tu dowiedzieć.
i moje pytanie: wypada na to zwrócić uwagę w pracy? czy to nie ma najmniejszego znaczenia, w sumie?
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 23:43   #11
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Chyba to nie będzie miało znaczenia, bo rzeczywiście to są stare druki i trzeba je przecież wykorzystać pomimo tego, że teraz legitymacja jest ważna miesiąc lub trzy miesiące (zależy właśnie gdzie). Ja jednak rzadko się spotykam, żeby ktoś prosił o legitymację ubezp., szczególnie lekarz pierwszego kontaktu, no ale inni to mogą prosić.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 06:43   #12
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

a ja mam pytanie kiedy to sie zmienilo, bo legitymacje mam wydaną niecały rok temu i nadal jest to ten "strary druk"
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 07:30   #13
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

zakłady pracy widocznie mają stare druki ale to nie jest istotne, ważne żeby pieczątka była aktualna.
swoją drogą powinni robić jakieś grubsze bo jakby tak faktycznie co miesiąc podbijać to nie starczy na długo.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 09:20   #14
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

znowu bliżej biurokracji, cholery można dostać.
na szczęście teraz korzystam z przychodni, w której nie wymagają ode mnie tej pieczątki.
w poprzedniej wymagali przy każdym L4 :|
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 09:45   #15
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Nie bede zakladała nowego wątku i zapytam tutaj kochane może wiecie jak to jest z odszkodowaniem? Kiedy mozna sie ubiegać, gdzie to zrobić i w ogole?
Złamałam palec u stopy, dostałam zwolnienie z pracy na 2 tygodnie i nie wiem co dalej. Mam nadzieje ze pomożecie
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 10:00   #16
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

czy u Ciebie w pracy kims sie nie zajmuje ubezpieczeniami? tam powinni Ci pomoc i wyjasnic
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:01   #17
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

od osoby, która się zajmuje ubezpieczeniami powinnaś dostać taki druczek dot. zgłoszenia nieszczęśliwego wypadku. tam oprócz swoich danych musisz wpisać jak doszło do zdarzenia (przyczyna, okoliczności i przebieg zdarzenia, rodzaj doznanych obrażeń, pierwsza pomoc itp.) do tego pewnie dołączyć ksero dow. osob. ksero kartoteki no i zwolnienie od lekarza. mogą również wymagać jakiegoś oświadczenia czy w czasie wypadku byłaś trzeźwa itp.
jeśli złamałaś palec w pracy to raczej powinnaś się zgłosić do BHP-owca
po złożeniu dokumentów zbiera się komisja (z ubezpieczenia) stwierdzają czy ich nie robisz w balona i jakiego dostałaś uszczerbku na zdrowiu. w zależności od % dostajesz określoną sumę.
możesz również powalczyć z zus-em o odszkodowanie ale to raczej droga przez mękę

Edytowane przez sorejna
Czas edycji: 2009-01-15 o 12:03
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:52   #18
sandraino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość
od osoby, która się zajmuje ubezpieczeniami powinnaś dostać taki druczek dot. zgłoszenia nieszczęśliwego wypadku. tam oprócz swoich danych musisz wpisać jak doszło do zdarzenia (przyczyna, okoliczności i przebieg zdarzenia, rodzaj doznanych obrażeń, pierwsza pomoc itp.) do tego pewnie dołączyć ksero dow. osob. ksero kartoteki no i zwolnienie od lekarza. mogą również wymagać jakiegoś oświadczenia czy w czasie wypadku byłaś trzeźwa itp.
jeśli złamałaś palec w pracy to raczej powinnaś się zgłosić do BHP-owca
po złożeniu dokumentów zbiera się komisja (z ubezpieczenia) stwierdzają czy ich nie robisz w balona i jakiego dostałaś uszczerbku na zdrowiu. w zależności od % dostajesz określoną sumę.
możesz również powalczyć z zus-em o odszkodowanie ale to raczej droga przez mękę
Musisz dostarczyć informację o udzielonej pomocy ambulatoryjnej, w formie opowiadania bardzo dokładnie opisać całe zdarzenie ( o której godzinie to było, jak do tego doszło, kto przy tym był, kto Ci udzielił pierwszej pomocy ), zeznanie świadków wypadku ( jeśli są ). To są takie podstawowe dokumenty. Najlepiej się zgłoś do BHP-wca, od niego też dostaniesz jakieś dokumenty do wypełnienia, w sumie on Cię powinien pokierować.
sandraino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:46   #19
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

30 dni
u nas w przychodni jest wielka kartka z informacja - 30 dni legitymacja ubezpieczeniowa, przy działalności gospodarczej ostatni zus opłacony
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 20:50   #20
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez sandraino Pokaż wiadomość
Musisz dostarczyć informację o udzielonej pomocy ambulatoryjnej, w formie opowiadania bardzo dokładnie opisać całe zdarzenie ( o której godzinie to było, jak do tego doszło, kto przy tym był, kto Ci udzielił pierwszej pomocy ), zeznanie świadków wypadku ( jeśli są ). To są takie podstawowe dokumenty. Najlepiej się zgłoś do BHP-wca, od niego też dostaniesz jakieś dokumenty do wypełnienia, w sumie on Cię powinien pokierować.
Dokładnie- ksero z ksiązeczki RUM-owskiej np. z pogotowia, informacja o zakończonym leczeniu od lekarza,ksero z rehabilitacji jeśli bylo zalecenie, ksero dowodu osobistego, wniosek- druk z opisanym zdarzeniem
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 16:01   #21
zosia21
Raczkowanie
 
Avatar zosia21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 205
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

nie chcę zakładać nowego wątku ponieważ moje pytania też dotyczy ubezpieczenia. Moja historia: właśnie skończyłam studia (16.02 miałam obronę), muszę iść do szpitala na operacje. Miałam być operowana jutro, ale będę 26.02. Więc w szpitalu będę na pewno również na początku marca. Nie byłoby problemu, gdyby właśnie ubezpieczenie, przedtem korzystałam z tego, że byłam studentką, a ubezpieczenie było z zakładu pracy mojego ojca. A co teraz? Do tego czasu nie zdążę się zarejestrować jako bezrobotna. Czy to ubezpieczenie będzie mnie obejmowało skoro do szpitala idę jeszcze w lutym?
__________________
Daria Anna
25.03.2010r
moje serduszko kochane


http://s1.suwaczek.com/201003254980.png
zosia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:17   #22
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez zosia21 Pokaż wiadomość
nie chcę zakładać nowego wątku ponieważ moje pytania też dotyczy ubezpieczenia. Moja historia: właśnie skończyłam studia (16.02 miałam obronę), muszę iść do szpitala na operacje. Miałam być operowana jutro, ale będę 26.02. Więc w szpitalu będę na pewno również na początku marca. Nie byłoby problemu, gdyby właśnie ubezpieczenie, przedtem korzystałam z tego, że byłam studentką, a ubezpieczenie było z zakładu pracy mojego ojca. A co teraz? Do tego czasu nie zdążę się zarejestrować jako bezrobotna. Czy to ubezpieczenie będzie mnie obejmowało skoro do szpitala idę jeszcze w lutym?
wydaje mi się, że ubezpieczenie z zakładu pracy rodzica jest ważne 4 miesiące po skończeniu studiów, ale poproś ojca, zeby dopytał się u siebie w pracy o to.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 23:40   #23
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez zosia21 Pokaż wiadomość
nie chcę zakładać nowego wątku ponieważ moje pytania też dotyczy ubezpieczenia. Moja historia: właśnie skończyłam studia (16.02 miałam obronę), muszę iść do szpitala na operacje. Miałam być operowana jutro, ale będę 26.02. Więc w szpitalu będę na pewno również na początku marca. Nie byłoby problemu, gdyby właśnie ubezpieczenie, przedtem korzystałam z tego, że byłam studentką, a ubezpieczenie było z zakładu pracy mojego ojca. A co teraz? Do tego czasu nie zdążę się zarejestrować jako bezrobotna. Czy to ubezpieczenie będzie mnie obejmowało skoro do szpitala idę jeszcze w lutym?
a mi sie wydaje, że powinnaś sie zarejestrować. Zdążysz (chyba, że nie możesz chodzic ). Będziesz potrzebowała do tego kopi swoich świadectw, certyfikatów, świadectw pracy i dowodu osobistego. Na miejscu jeszcze wypełinsz takie 2 karty. Samo zarejestrowanie trwa 1 dzień, a potem w ciągu tygodnia dadzą ci decyzję, że jesteś bezrobotna. Ubezpieczenie będziesz miała opłacane od dnia w którym pójdziesz sie zarejestrować.

Tez niedawno skończyłam studia i jestem już zarejestrowana. By móc chodzić do lekarza, to potrzebna jest mi jeszcze książeczka, którą wyrabia sie w urzędzie. Jeszcze tego nie zrobiłam, bo potrzeba do tego zdjęcie, więc nie wiem ile to trwa... Ale może do szpitala wystarczy sama ta decyzja...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 07:42   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
a mi sie wydaje, że powinnaś sie zarejestrować. Zdążysz (chyba, że nie możesz chodzic ). Będziesz potrzebowała do tego kopi swoich świadectw, certyfikatów, świadectw pracy i dowodu osobistego. Na miejscu jeszcze wypełinsz takie 2 karty. Samo zarejestrowanie trwa 1 dzień, a potem w ciągu tygodnia dadzą ci decyzję, że jesteś bezrobotna. Ubezpieczenie będziesz miała opłacane od dnia w którym pójdziesz sie zarejestrować.

Tez niedawno skończyłam studia i jestem już zarejestrowana. By móc chodzić do lekarza, to potrzebna jest mi jeszcze książeczka, którą wyrabia sie w urzędzie. Jeszcze tego nie zrobiłam, bo potrzeba do tego zdjęcie, więc nie wiem ile to trwa... Ale może do szpitala wystarczy sama ta decyzja...
ja nie wyrabiałam żadnej książeczki. miałam tylko jakieś zaświadczenie z urzędu pracy i to było respektowane przez przychodnie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:40   #25
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Tez niedawno skończyłam studia i jestem już zarejestrowana. By móc chodzić do lekarza, to potrzebna jest mi jeszcze książeczka, którą wyrabia sie w urzędzie. Jeszcze tego nie zrobiłam, bo potrzeba do tego zdjęcie, więc nie wiem ile to trwa... Ale może do szpitala wystarczy sama ta decyzja...
książeczka i zaświadczenie u lekarza traktowane są jednakowo i tak samo ważne po 30 dni. ja póki co też mam tylko zaświadczenie, choć u lekarza jeszcze z tym nie byłam.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:40   #26
zosia21
Raczkowanie
 
Avatar zosia21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 205
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

dziękuję za odpowiedzi, chodzić jeszcze mogę, ale chodziło mi o to, że nie zdążą wydać mi w dziekanacie dyplomu ukończenia studiów, który potrzebny jest do rejestracji (ni wiem czy może być zaświadczenie z uczelni o ukończeniu nauki?) a wszystko byłoby ok, gdyby nie lekarz-pomylił sobie tygodnie buuu. Faktycznie muszę poprosić ojca niech się zapyta w pracy jak to jest
__________________
Daria Anna
25.03.2010r
moje serduszko kochane


http://s1.suwaczek.com/201003254980.png
zosia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:27   #27
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

zawsze możesz nie powiedzieć o tym, że skończyłaś studia, a potem jak dostaniesz dyplom, to tylko uzupełnić dane Nie będzie z tym problemu
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 17:39   #28
marta1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

Oczywiście, ze jest ważna. Spokojnie ;-)
__________________
Domki Mazury
marta1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:40   #29
zosia21
Raczkowanie
 
Avatar zosia21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 205
Dot.: Ważność legitymacji ubezpieczeniowej

w zakładzie pracy nie wiedzą do kiedy mogę korzystać z ub.
kasia083 dzięki za pomoc, zastanowię się nad tym rozwiązaniem (kurcze ale tak nie lubię przekrętów)
jutro chyba będę w pobliżu szpitala to pójdę się zapytać w rejestracji jak to jest
matra1313- ale jak długo jest ważna?
__________________
Daria Anna
25.03.2010r
moje serduszko kochane


http://s1.suwaczek.com/201003254980.png
zosia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.