Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 07:28   #1
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355

Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia


hej Kochane

Nawet nie wiem, kiedy ten czas zleciał. Skończyłam niedawno studia I stopnia, które niestety mnie rozczarowały, idąc na nie spodziewałam się jednak czegoś innego. Gdybym dzisiaj miała wybrać kierunek studiów z pewnością byłoby to coś innego, ale mimo wszystko studia skończyłam, napisałam bardzo ciekawą pracę licencjacką, obroniłam się na 5. Teraz czeka mnie kolejny wybór. Waham się między filologią polską, a administracją i naprawdę jest to dla mnie trudna decyzja. Na filologię chciałam iść już przed trzema laty, zdecydowałam inaczej. Nie widzę się jednak w pracy w szkole, bo nie do końca potrafię pracować z dziećmi, a przynajamniej tak mi się wydaje. Wiem, że wbrew pozorom to ciężkie studia, nie to samo, co lekcje języka polskiego, ale język polski kocham, na studiach miałam przedmioty typowo polonistyczne, prowadzone z polonistami i szło mi bardzo dobrze. Przyznam, że filologia jest dla mnie łatwiejszym wyborem- mogłabym w dalszym ciągu studiować dziennie i pracować tak jak obecnie, na 1/2 etatu. W tym roku liczę też na stypendium naukowe.

Na drugim biegunie jest administracja. Wydawało mi się, że są to studia dość przyszłościowe, ale po przeczytaniu opinii w internecie chyba rzeczywiście mi się wydawało Mimo wszystko zdecydowana większość osób, których prosiłam o radę, doradza mi właśnie administrację. Z tym, że są to studia zaoczne- dziennej administracji II stopnia na moim Uniwersytecie nie ma, a pod uwagę biorę tylko i wyłącznie Uniwersytet. Jeżeli zdecydowałabym się na administrację wiązałoby się to z dużymi kosztami, dwa lata nauki będą kosztowały ok. 10 tysięcy, więc jeżeli już podejmę tą decyzję, chcę rozważyć wszystkie za i przeciw. Z wyborem administracji będzie wiązało się także znalezienie nowej pracy, tak, abym mogła pracować na pełen etat.

Z natury jestem baaardzo niezdecydowana, tak jest i teraz Wiem, że nie są to najbardziej przyszłościowe kierunki, ale nie widzę dla siebie innej drogi. Mam nadzieję, że pomożecie spojrzeć mi na tą sprawę z boku i coś doradzicie
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:30   #2
ladybird1122
Wtajemniczenie
 
Avatar ladybird1122
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 832
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Z całą pewnością z tych 2 radzę administrację. Pracy w szkole nie ma i nie zapowiada się ciekawie- znam z autopsji. Tułałam się w trakcie i po studiach po różnych szkołach przez 3 lata i nigdzie nie zostałam. Gdybym miała wybierać jeszcze raz to na pewno nie byłaby to pol.
ladybird1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:43   #3
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Ja idę na filologię w kierunki edytorstwa oraz reklamy.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:02   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Po administracji może być ciężko z pracą a to dlatego, że przyjmują mnóstwo ! osób na prawo, na administrację też powyżej setki (u mnie, na dziennych), a podejrzewam, że jednak ci z prawa będą mieć większe szanse u pracodawców więc konkurencja bardzo duża, do tego zaocznie więc spory koszt a kierunek nie jest szczególnie przyszłościowy moim zdaniem. Osobiście jestem ze swoich studiów zadowolona ale to dopiero pierwszy rok a nie chciałam iść ani na politechnikę ani na żadne filologie więc to był jedyny sensowny wybór..
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 23:33   #5
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Filologia polska to zło. Serio. Uściślając - to zło dla mnie... ze mogłam przez 3 lata znaleźć pracy w zawodzie. Kończyłam AHE w Łodzi o ile to ważne. No więc miałam na studiach wiele warsztatów i ćwiczeń z zagadnień dot. komunikacji. Tylko dzięki temu mam dziś pracę. Właściwie nieźle zarabiam. Finalnie więc nie mam na co narzekać, ale jeśli oczekujesz, że zaraz po polonistyce dostaniesz pracę w szkole, daruj sobie...
__________________
uczymy się całe życie...
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:37   #6
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Jak sama zauważyłaś, żaden z tych kierunków nie jest za bardzo przyszłościowy.

Może od razu na wstępie wyrażę swoją subiektywną opinię: polonistyka jest lepsza . Też uwielbiam język polski, przez długi czas chciałam studiować filologię polską ale zrezygnowałam z 2 powodów. Administracja dla mnie ogólnie jest nuuudnym kierunkiem - ale tak jak powiedziałam, to moja [bardzo] subiektywna opinia.

Mam do Ciebie 2 pytania:
1) Jaki kierunek skończyłaś?
2) W jakim zawodzie, albo chociaż w jakiej branży się widzisz, co chciałabyś robić zawodowo?

Generalnie po administracji to praca typowo siedząca, jeśli Ci to odpowiada. Znam chłopaka, który zaraz po studiach załapał robotę w urzędzie - tak w ogóle to kilka razy słyszałam ostatnio, że wbrew pozorom o etat tam wcale nie tak trudno, a praca - wiadomo -do trudnych czy męczących nie należy.

Wydaje mi się, że po polonistyce miałabyś więcej możliwości. Napisałaś, że wydaje Ci się, że z dziećmi nie umiałabyś pracować - czyli to tylko Twoje niesprawdzone przypuszczenia; zresztą, nie napisałaś nigdzie, że nie lubisz dzieci . Co do pracy w szkole: wszyscy tutaj mówią, że niby pracy nie ma (jak wszędzie zresztą, więc to w sumie nic dziwnego ), ale jakimś dziwnym trafem w dwóch ostatnich szkołach, do których chodziłam dosyć często poszukiwali nauczycieli. Oprócz pracy w szkole masz też inne możliwości, w zależności od specjalizacji: praca w mediach, praca w instytucjach kultury, praca w PR.

Swoją subiektywną opinię wyraziłam już na początku, więc puenty nie będzie
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 04:01   #7
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Filologia polska czy Administracja? studia II stopnia

Jeżeli chcesz się przekwalifikować, to administrację możesz zrobić nawet w szkole policealnej. Nauczą Cię konkretów i pomogą w załatwieniu praktyk.

Nie zapłaciłabym za studiowanie zaocznie administracji na II stopniu - perspektywy są nieciekawe, absolwentów mnóstwo (co za tym idzie spora konkurencja i wielu chętnych na dane miejsce pracy), a i sam kierunek wydaje mi się nudny (to moje subiektywne zdanie )

Polonistyka też nie jest pragmatycznym wyborem. Co chciałabyś po tym robić?
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.