Nie potrafię zrobić skłonu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-27, 09:10   #1
Abuuu
Raczkowanie
 
Avatar Abuuu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 92

Nie potrafię zrobić skłonu...


Na początek nadmienię, że miałam (i zapewne nadal mam) lekką skoliozę. Nie wiem, czy to ma znaczenie przy moim problemie. Miewałam bóle w kolanie, kręgosłupie, po wizytach u specjalisty i wykonywaniu ćwiczeń przez niego zadanych poprawy nie odczuwałam, więc to olałam :P (wiem, źle zrobiłam). Jakiś czas temu (za sprawą wizażu oczywiście ) zaczęłam bardziej się ruszać, poznajdywałam ćwiczenia ogólnie wzmacniające kręgosłup, i już mi tak w kościach nie "przeskakuje" jak wcześniej, przy długim chodzeniu też mnie już nic nie boli.

Ale może przejdę do rzeczy. Tak jak w tytule - jakiekolwiek ćwiczenia polegające na schylaniu się i dotykaniu ręką stopy wywołują u mnie okropny, "ciągnący" ból w kolanach. Kiedy robię to na siedząco, mam wrażenie, że drętwieją mi stopy. Dla zobrazowania sytuacji - stojąc ze złączonymi nogami, potrafię bez bólu dosięgnąć do kolan, z wielkim trudem - jakieś 5 cm pod nimi. Próbowałam więc codziennie to ćwiczyć, ale nie mam motywacji, bo efektów zero... chociaż, prawdę mówiąc, nie byłam do końca systematyczna, nienawidzę tego uczucia w kolanach. Ogólnie bardzo lubię się rozciągać. Nie wiem, może dramatyzuję i jestem w tym miejscu po prostu nierozciągnięta?
Abuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 10:46   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Nie potrafię zrobić skłonu...

nierozciagnieta
ten ból pod kolanami to ścięgna właśnie
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 11:38   #3
Abuuu
Raczkowanie
 
Avatar Abuuu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 92
Dot.: Nie potrafię zrobić skłonu...

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
nierozciagnieta
ten ból pod kolanami to ścięgna właśnie
Tak myślałam :P A już miałam nadzieję, że znajdę na to jakąś wymówkę... No nic, muszę się zmotywować jakoś
Abuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.