Małe pytanko. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 21:50   #1
sylwius012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 162
Question

Małe pytanko.


Sorry,ze zaśmiecam!! ogólnie oczywiscie jestem tegoroczną maturzystką, własciwie jestem po maturach. może opowiem co nieco. zacznę od tego, że nieźle panikuję.. cały czas myślę, że poszło mi b. źle. angielski rozszerzony - w tym roku bylam w szoku, gdy zobaczyłam te arkusze. byly trudne, chyba najtrudniejsze jak do tej pory. 1cz poszła mi "w miarę" mam nadzieję, zaś 2 część słuchanie i czytanie ma-sa-kra. sprawdziłam wyniki załamałam się totalnie... wychodzi,ze 10pkt nie będę miała(?) liczyłam na filologię angielską na UW. Ale chyba sobie mogę pomarzyć... i od jakiegoś czasu panikuję, zwłaszcza,ze jestem totalną humanistką zdawalam dodatkowo same jezyki -niemiecki,polski R,angol R(tak sie nastawialam na filologię). żałuję, że zrezygnowałam z WOS-u. Miałam w zanadrzu inne kierunki,tj. iberystyka,ale znów boję się, że się nie dostanę. ktoś mi mówił filologia włoska- bezużyteczne, tak mi się zdaje.. interesuje się politologią,ale tam z kolei trzeba wos i historię dodatkowo,no gdzie. kiedys,kiedys chciałam na psychologię,byłam nastawiona bardzo mocno, to był mój kierunek w zanadrzu, ale z kolei, psychologia? a co po tym? w upływie czasu zmądrzałam. ogólnie interesują mnie wszystkie kierunki związane z: prawem, sądem, polityką,itp. to wszystko łączy się w całość. filologia- chcialam byc tłumaczem sądowym. politologia- chcialabym byc analitykiem. ale niestety to juz nie wchodzi w grę. teraz patrzę w razie czego, gdyby naprawdę by mi się nie udało...socjologia. I teraz moje pytanie kieruję, do was słyszących cos na temat tego kierunku lub studiujących, co powiecie mi o tym, żałujecie wyboru? biorę pod uwagę akurat patrząc na ten kierunek SGGW lub UW,ale z tego co się zorientowałam to na SGGW trzeba też wos lub historię oprócz języka angielskiego? mogę brać udział w rekrutacji bez tego jednego przedmiotu? z tego co wiem, matura w tym roku ogólnie rozszerzenia były masakrycznie trudne. duzo moich znajomych i w ogóle jak patrzyłam na opinie się przejechało... nawet ja, na angielskim.. Gdzie lepiej studiowac na sggw czy uw? w ogóle mam szanse na sggw? gratuluje tym, ktorzy dotrwali konca w czytaniu moich pierdół:P ! pozdrawiam.

edit: chciałam jeszcze dodać, że nie szukam kierunków na siłę. mam kilka i coś wybiorę, jeżeli się dostanę... tylko potrzebna mi pomoc. +wiem,ze socjologia itd. nie jest jakimś wymarzonym kierunkiem, pięknym, tj. budownictwo czy słynna informatyka, albo też gospodarka przestrzenna.. to są typowo ścisłe kierunki,a wiadomo,ze tacy ludzie mają w zyciu łatwiej ze znalezieniem pracy w przeciwienstwie do takiego zwyklego humanisty.. zdaje sobie z tego sprawę, żałuję może też tego, bo mam ograniczenie 'ruchów'. nie mogę iść na prawie każdy kierunek ,itp. mam nadzieje,ze wiecie o co mi chodzi

Edytowane przez sylwius012
Czas edycji: 2012-05-18 o 21:54
sylwius012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:24   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Małe pytanko.

Jeśli GP jest ścisłym kierunkiem to ja jestem święta Anielka

Brać udział w rekrutacji bez WOSu czy hist możesz, ale patrząc na próg - musisz mieć przynajmniej 95% z rozszerzonego języka obcego.

A co do matur: w internecie żal i rozpacz - mega trudne matury. Wśród moich znajomych świętowanie i radość - banalny poziom matur. Nie ogarniam
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-05-18 o 22:34
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:45   #3
kasienkaa27
Raczkowanie
 
Avatar kasienkaa27
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 87
Dot.: Małe pytanko.

Nie ma co panikować... Ja maturę zdawałam przeszło 4 lata temu i też panikowałam a zdawałam rozszerzony WOS i historię także R. Pomijając przedmioty obowiązkowe
Wybór kierunku, który w przyszłości zaowocuje dobrą pracą i przy okazji przyjemnością z wykonywanego zawodu, to nie lada sztuka..Prawie każdy ma ten dylemat. Nawet jeśli teraz wiesz, jaki kierunek chcesz obrać, to możesz się obudzić w połowie 1-ego roku i stwierdzić, że to jednak nie jest to. Ja tak niestety miałam i zmieniłam... Nie żałuję ważne żebyś wiedziała, co chcesz robić w przyszłości. Nie patrz na to, że np. po socjologii mało zarobisz, bo moim zdaniem ważne jest to, żeby robić to co się lubi, a jak się robi to co się lubi, to robi się to dobrze - prosta reguła... Co do uczelni, które chcesz wybrać, to niestety Ci nie pomogę, bo ja studiuję w Poznaniu...

A z tą maturą nie panikuj... Jeżeli poszłaś na rozszerzony, to chyba czułaś się nasiłach, prawda? Więc nie rozumiem skąd ten strach ja też szłam z duszą na ramieniu po wyniki, ale przez okres oczekiwania nie myślałam o wynikach!
Powodzenia w wyborze studiów... październik tuż tuż
kasienkaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 23:25   #4
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Małe pytanko.

Jak nie pisałaś jakiegoś przedmiotu, na który zwraca się uwagę przy rekrutacji, to po prostu nie masz za niego punktów papiery złożyć zawsze można, moim zdaniem.
Ja też nie jestem zachwycona jednym z przedmiotów dodatkowych, ale pocieszam się tym, że jak patrzyłam na wyniki w necie to w komentarzach się ludzie burzyli, że bzdury

Matura podstawowa moim zdaniem naprawdę prosta, ale jak patrzyłam rozszerzenia to porażka
To może stąd to przeplatanie się radości i lamentów?
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 00:10   #5
sylwius012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 162
Dot.: Małe pytanko.

no dokładnie! też mi się tak wydaje...bo na podstawy nie narzekam matematyka w tym roku...zdziwienie, szok pozytywnie oczywiscie.. mi chodzi głównie o rozszerzenia! w sumie co komu leży... Olivvek,myslimy tak samo!
ale jednym z przedmiotów dodatkowych, jako że źle poszło Ci na maturze?
ale np. jak pisałam do 'rekrutacji' politologii na meila, czy mogę rekrutować bez histy i wosu, to napisali mi,ze nie. ewntualnie wieczorne lub zaoczne. w sumie to byly rozszerzone i dwa przedmioty, po 35% wagi w sumie 70 więc to dużo. no fakt:P ale wolałam się dopytać.
sylwius012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:57   #6
breathe0808
Raczkowanie
 
Avatar breathe0808
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 295
Dot.: Małe pytanko.

Angielski rozszerzony trudny w tym roku?! Chyba żartujesz? Był bardzo łatwy. Skoro wybierałaś się na filologię to chyba jesteś niezła z angielskiego. Więc jakim cudem słabo Ci poszło skoro rozszerzenie było takie proste?
__________________
I'm a little bit of everything...
breathe0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:34   #7
dzoana11
Raczkowanie
 
Avatar dzoana11
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 270
Dot.: Małe pytanko.

Cytat:
Napisane przez breathe0808 Pokaż wiadomość
Angielski rozszerzony trudny w tym roku?! Chyba żartujesz? Był bardzo łatwy. Skoro wybierałaś się na filologię to chyba jesteś niezła z angielskiego. Więc jakim cudem słabo Ci poszło skoro rozszerzenie było takie proste?
zgadzam się w 100%
__________________
Dwa Do Jednego

Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Włoski A1-A2-B1-B2-C1-C2
dzoana11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.